#151 2006-01-31 14:22

Kata
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok!

Én a páromnak keresek orvost, aki Remicade kezelést tud adni. Végbél sipoly miatt lenne rá szükség, úgy veszem észre az eddigi sok-sok elolvasott hozzászólásból, hogy talán ez az egyetlen gyógyszer, ami segíthet. M?tétr?l hallani sem akar. Eddig csak egy sebésznél jártunk, aki megtükrözte, de gyógyszeres kezelésben ? nincs otthon, ezért keresnék valakit, ha tudtok ajánlani. Köszönöm

Nincs jelen

 

#152 2006-01-31 14:49

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Kedves Kata,

szerintem olvasd el a sipoly topicot, ha meg nem tetted, tanulsagos.
Ha szukseget latod vidd el a parod egy pszichologushoz is, mert lehet, hogy ez evtizedes harc lesz a sipoly ellen es ezt nem konnyu elfogadni. En 1.5 eve harcolok.
A mai legujabb allaspont, a mutet es remicade egyuttes alkalmazasa, ez a leghatekonyabb, ha nem segit az antbiotikum es immunszupresszio se.
Minden jot!

Szerkesztette: monik (2006-01-31 14:50)

Nincs jelen

 

#153 2006-01-31 15:32

Kata
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Szia!

Igen elolvastam, próbálom magam belevetni a témába. Az immunszupresszió mit jelent?
Te hogy állsz most a sipollyal? M?tötték már?

Nincs jelen

 

#154 2006-02-03 08:20

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Szia Kata,

igen meg kellett muteni a kialakulastol szamitva 1 ev utan, mert allandoan talyog keletkezett a sipoly mellett. Errol is irtam. Most pedig remicade infuziot kapok. Mutet-remicade kombinacio.
Nekem meg mindig nyitva van a mutet utan a seb egy resze, de nem faj es igy nem zavar, kulonosebben nem erdekel. Mar megszoktam. Kenytelen az ember, ha nem akar belezakkanni. Nekem 1.5 eve van, de tobben irtak itt a forumon, hogy nekik sok eve van, hol zarodik, hol kinyilik.
Mutet nelkul nagyobb a veszely, hogy egy fistularendszer keletkezik.

Az immunszupresszio azt jelenti, hogy valamilyen immunrendszert gyengito gyogyszert adnak (pl. imuran, 6MP, MTX, de ilyenek a szteroidok is, ill. a remicade is).

Azt, hogy mikor kaphatsz remicadet a parod allapota hatarozza meg, nem feltetlen csak ez az egyetlen gyogyszer amivel kezelni lehet. Erre van egy protokol ami szerint a gyengebb vagy kevesbe drasztikus szerektol kiindulva haladnak az erosebbek fele. Ha semmi sem hat akkor mutet. En nem tudom, hogy a parod ebben hol tart.

Hogy maradjunk az orvos kerestetiknel: engem Szegeden kezel a Nagy Ferenc tanar ur, es Varga Laszlo adjunktus mutott.

Nincs jelen

 

#155 2006-02-06 16:52

Kata
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Szia Hugi!

Köszönöm hogy válaszoltál.
Még sehol nem tartunk, most fog elmenni antibiotikumot iratni és közben keresünk egy jó orvost. Köszi a tippedet, de mi pestiek vagyunk. Tudod, a baj az, hogy neki már annyira elment az egészt?l a "kedve" (nemrég tükrözték) és nagyon fájt neki. Ezért már nem is nagyon mer elmenni orvoshoz.

Nincs jelen

 

#156 2006-02-07 08:33

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Kedves Kata!
Pesten tobb sebesz is van akik belbetegekkel foglalkozanak elsosoban es jol dolgoznak :) .
Ha meg eddig nem szedett gyogyszert akkot nem kell felni, konnyen lehet, hogy kezelheto gyogyszeresen, mutetre csak makacs esetekben kerul sor.
Rangasd el dokihoz megha nincs is kedve, mert kesobb sulyosabb kozvetkezmenyei lehetnek, ill. lehet hogy meg nehezebb lesz kezelni.
En se akartam mutet meg 1 eve, deha az ember se ulni, se allni mar nem tud, es semmi nem hasznal, akkor mar maga keri a mutetet, ne kelljen idaig eljutnotok.
Minden jot!

Nincs jelen

 

#157 2006-02-21 14:03

Lilla77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok!

Nyolcvanhat!
Kérlek írd le a tapasztalataidat Pécsi doktorral kapcsolatban!

Köszi

Nincs jelen

 

#158 2006-02-23 14:02

Marcsi72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok!

Én még új vagyok itt nálatok, habár már fél éve, hogy találkoztam a fórummal. Eddig nem írtam, mert gyáva voltam. Most van egy kis gondom, remélem tudtok segíteni. Kb 4 éve derült ki, hogy Crohn beteg vagyok, de már el?tte legalább 8 éve szenvedtem. Volt egy orvosom, de most mást keresek. Tudnátok nekem Somogyban valakit ajánlani?
Köszi: Marcsi

Nincs jelen

 

#159 2006-02-24 18:13

Ildikó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok.
Most fedeztem fel ezt a topikot, és nagyon örülök neki, mert hátha tudtok nekem tanácsot adni a problémámra, mert mint olvastam sok mindenben már nagy gyakorlattal rendelkeztek.Nekem évek óta vannak hasi problémáim.Rendszeresem puffadok, sajnos nekem nincs hasmenésem,- éppen ellenkez?leg- bár semmilyen tejterméket nem tudok megenni. El?ször epe problémára gyanakodtak az orvosok.Az is megállapítást nyert, hogy az epém valóban nem m?ködik rendesen, de mindig is éreztem, hogy nem ez a f? probléma. Az ?sszel elmentem egy 3 dimenziós ultrahangra, ahol megállapították, hogy a beleim vannak begyulladva, és itt-ott megvastagodottak, és megnagyobbottak.A doki szerint a bélgyulladás okozza az epém gyulladását is.A leletet megmutattam egy gastro-s dokinak, aki azt mondta, hogy így erre nem tud mit mondani, kellene egy teljes bél tükrözés. Egyenl?re megfutamodtam, bár a hasam sajnos egyre többet fáj, és egyre s?rübben kell szabadságot kivennem egy kis regenerálódáshoz. Mindig úgy gondoltam, hogy diétával sikerül megoldanom a problémámat. Szeretném megkérdezni t?letek, hogy mi a véleményetek. Lehet-e diétával megoldani bélgyulladást, vagy nem kerülhetem el a bél tükrözést, mert másmilyen kezelésre is szükségem van. Ti már végigjártátok az utatokat, ha valaki tud tanácsot adni, nagyom megköszönöm.
Üdv. Ildikó

Nincs jelen

 

#160 2006-02-24 19:34

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Szia Ildikó!

Természetesen sokféle terápiát ajánl a hagyományos és természetgyógyász medicina, de ha semmi sem segít, akkor gyulladáscsökkent? gyógyszert kell szedni. Ahhoz, hogy ilyet kaphasson az ember, el?bb vizsgálattal meger?sítést kell hogy nyerjen a gyulladás típusa. A gyulladás típusát a bélfalból vett szövettani minta er?síti meg, ehhez pedig endoszkóppal kell megközelíteni a gyulladt vastagbélszakaszt. Vastagbéltükrözés nélkül legfeljebb csak Pentasát vagy Salofalkot kaphatsz, ami ha nagyon be van gyulladva a beled, körülbelül annyit ér, mint egy puncsos süti.

Egyébként én is ugyanabban a helyzetben vagyok mint te. A vastagbéltükrözésen kívül minden más vizsgálatot megcsináltattunk, lassan már teljesen egyértelm?, hogy mivel is állunk szemben, de er?s gyulladáscsökkent?t mindaddig én sem fogok kapni, amíg nincsen szövettani eredményem, illetve amíg fel nem térképezték a gyulladt bélszakaszokat.
Mondjuk én annyival el?nyösebb helyzetben vagyok, hogy frissen m?töttek tályoggal, így elég friss szövettanom van az alsó gyulladt szakaszról. Az eredményét nem tudom még, de az orvosom szerint most már végre megkezdhet? lesz a terápia, aztán egyszer majd biztos feljebb is fognak tudni menni, kamerával.

Ami meg a diétát illeti: puncsos süti, Eszterházy szelet, rizs, csirkemellpörkölt...
Egészen egyszer?en én még nem vettem észre, hogy bármit?l is csökkent volna a gyulladás... Ha meg mindent?l gyulladt, akkor olyan mindegy. A bélgyulladásos diéta szerény véleményem szerint arról szól, hogy azt ne edd, amit?l biztosan nagyon rosszul vagy; ha pedig mindent?l egy kicsit vagy rosszul, akkor igyekezz minél több kalóriát bejuttatni.
Ha evvel segítek, így nézett ki a mai napi menüm:
Reggeli: Vajkrémes, sonkás sajtos kifli 2 db, 1 Mignon, tea cukorral, citrommal
Tízórai: csokisbanán desszert, gumicukor, kóla (nem light)
Ebéd: húsleves sok tésztával, f?tt rizs, csirkemellpörkölt
Uzsonna: Eszterházy szelet, Puncsos süti, tea cukorral, citrommal
Vacsora: Sajtos perec, melegszendvics, tea cukorral, citrommal

Másnap reggel persze fáj a hasam, amíg el nem távozik mindez, dehát, szeláví...

Végkövetkeztetés: az autoimmun bélgyulladást diétával NEM lehet megoldani, legfeljebb szabályozni lehet a súlyosságát.
Kövezzetek meg, ha nincs igazam.
Diétával azokat a bélgyulladásokat lehet megoldani, amiket konkrétan egy bizonyos élelmiszer összetev? okoz, ilyenkor meg kell szüntetni az allergén anyag bejuttatását (pl.: glutén) A lisztérzékenységet egyébként vérb?l ki lehet mutatni, meger?sítéséhez szövettani mintavétel (endoszkópia) szükséges. De szerintem az esetedben az el?bbir?l lesz szó, csak majd meg kell er?síteni a diagnózist, úgy ahogy sokunknak is meg kellene. ;)

Nincs jelen

 

#161 2006-02-24 20:37

Ildikó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Kedves Sunburner
Nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltál nekem. Sajnos a hagyományos és a természetgyógyász medicináktól egy kicsit már megvagyok zavarodva, mivel elég sok ellentmondásos dolgok vannak. Pld.a természetgyógyászok legt?bbször a bélbetegeknek nem támogatják a hús evést, mig az orvosok szerint lehet enni. Még sorolhatnám a többi dolgokat, de a hely kevés lenne.Engem is megkavarnak ezek a dolgok, igyekszem betartani mindig azt amit éppen a legjobbnak tartok, de el?bb-utóbb mindeggyikkel valami bajom lesz. Sajnos én nem tudok olyan jókat enni mint te, kevesebb b?nökt?l is beteg leszek. Felpuffad a hasam, és úgy nézek ki mint aki éppen sz?lni készül, és nekem is át kell vészelnem amig távozik.A vizsgálatok terén még elég az elején járok. Id? hiányában keveset zaklatom az orvosokat. Valószin?, hogy egyedül nem fogom tudni megoldani ezt a problémámat. Idáig valahogy mindig azt éreztem, hogy más irányba probálnak kezelni. Nagyon örültek neki, hogy  kiderült az, hogy az epém renyhén m?ködik, mert máris volt mire fogni a dolgokat. Mindenr?l az epém tehetett. Most majd szeretnék egy teljes vérképet csináltatni, hátha addig is valami kiderül. Glutén allergia tesztet már csináltak, szerencsére negativ lett. A tejcukor allergia teszt is az lett, bár már el?tte évekkel igyezkeztem semmi tejterméket nem enni.(Mivel beteg voltam t?le.)
Irtad, hogy most m?töttek. Neked szeretnék kivánni jó egészséget, és miel?bbi gyógyulást.
Üdv. Ildikó

Nincs jelen

 

#162 2006-02-28 12:02

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Kedves Sunburner!

Valahogy én is ezt tapasztaltam. Amikor elromlok, akkor tudom (kísérleti tapasztalatok alapján), hogy a cellulóz tartalmú ételeket a minimumra kell csökkentenem (lecsó, f?tt kukorica, gomba, rostosabb dolgok stb.). Amikor pedig csak úgy elvagyok kisebb tünetekkel, akkor pedig bármit megehetek, csak sok legyen, mert így bennem is marad valami kis tápanyag. Ugyanis ez a legfontosabb. Ha legyengül a szervezet a hiányos felszívódás miatt, akkor azon a diéta nem segít. Sokan elmondták már, hogy a hús rothad a belekben. A mi gyors emésztésünknél ez nem igazán így van, örüljünk, hogy ha érkezik felszívódni bennünk egy kis hasznos anyag. Tehát ez a bélbetegség más okokon alapul, más szabályok érvényesek rá, mint a többinél.


Persze lehet ezt másként is látni.

                                                                            Jehu

Szerkesztette: jehu (2006-02-28 12:04)

Nincs jelen

 

#163 2006-02-28 20:59

immortal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Egyetértek a mi Zolinkkal. Következ?vel tudom alátámasztani: az állítólagos maximálisan organikus, mindenféle salak- ill. génmanipulált anyagoktól ill. laktóztól is (!) mentes Nutridrinkt?l ill. Ensure Plustól pl. hoszzú órákig (!!!) felpüffed ill. fáj a hasam, sokszor menni nem bírok a fájdalomtól, míg pl. a a 39 ft-os, tele E bet?s, csupa mesterséges adalékanyagos, ízfokozós Vifon/Smack levesekt?l meg kutya bajom... Akkor hogy is van ez? Én se tudom, mindenesetre a "táplálkozási tanácsadók" (<-ez egy foglalkozás? ha igen, szomorú) izmos mondatai olyan lendülettel ürülnek edzett elmémb?l, mint ahogy betétováznak...

Nincs jelen

 

#164 2006-03-01 09:24

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Folyt. a bel-gyogyito etrend topic-ban! :)

Nincs jelen

 

#165 2006-03-04 13:24

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Kedves Zsuzska!

Én is a Kovács Ágota f?orvos asszonyt ajánlanám neked, szerintem Budapesten ? az egyik legjobb szakért?je a Crohn-betegségnek. Elérhet?sége: Kapás utcai rendel?, Hétf? de, szerda du. Tel: 4887568. Arra készülj fel, hogy sokat kell várni, mert nagyon sok betege van, de megéri!!
Jobbulást a lányodnak:clió

Nincs jelen

 

#166 2006-03-04 13:33

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Kedves mendi63!

Ne izgulj: ha napi 3 Pentasától nyugalomban van a betegséged, nem valószín?, hogy sz?kület alakul ki nálad. A Crohn betegség 3 f? típusát különböztetik meg az orvosok (gyulladásos, szükületes és sipolyos), ezek kombinációja is el?fordul. Az, hogy ki melyik csoportba tartozik, nem a szedett gyógyszerekt?l függ.Az a legfontosabb, hogy ne stresszeld magad.

Üdvözlettel: clió

Nincs jelen

 

#167 2006-03-11 01:05

eszbé
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok!

Most írok elõször, de már régóta olvasom a fórum hozzászólásait.
Elõször is szeretném megköszönni valamelyik hozzászólónak- sajnos nem találtam meg ki volt az- aki megerõsített abban az érzésemben, hogy ha úgy érezzük a kezelés nem megfelelõ, vagy az orvos nem úgy viszonyul hozzánk ahogy mi elvárjuk, akkor váltani kell. És itt olvastam dr.Lõrincz Margit nevét is, akit mint gyermek-gasztros szakembert ajánlott valaki. Január 16-án felhívtam és 18-án már fel is vittem a fiamat akit azonnal be is fektetett az osztályra. Az állapota a transfuzió határát súrolta, a vasa 1,4 volt./ Hozzáteszem, hogy elõtte egy hónappal az elõzõ dokijánál voltunk kontrolon, aki csak annyit mondott, hogy kicsit soványka és az erõsödõ vérzés miatt felírta a Prednisolont de se a vérzés nem csillapodott és a fájdalma is egyre erõsebb lett. Reggelente úgy ébredt,  nem biztos, hogy el tud menni az iskolába./  23-án megtörtént az endoszkópos vizsgálat, a doktornõ szerint katasztrofális állapotban az egész vastagbél, egy cm2 hely nem volt ami ne lett volna begyulladva. Kapott Supplint, Cyprobayt, Káliumot, és a Prednisolont átállították Medrolra. Három hétig volt a kórházban, majd 3 hétig itthon lábadozott. Most jól érzi magát, elmondása szerint nem érezte ilyen jól magát legalább 4 éve.
Az étkezéssel kapcsolatban csak annyi a megjegyzés, hogy tartózkodjon a túl zsíros és fûszeres  ételektõl és mindattól ami panaszt okoz. Egyenlõre ennyit, és még egyszer köszönöm a tanácsokat.
Üdvözlettel: eszbé

Nincs jelen

 

#168 2006-03-11 06:00

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Kedves Eszbé!

Nagyon örülünk hogy a gyerkõc állapota annyit javult, mint 4 éve volt!
Szintén öröm hogy még vannak lelkiismeretes orvosok!
Igen nagyon fontos, hogy amitõl fáj a bélés, azt kerüljük illetve a laza diéta!
További javulást a gyereknek!
Jobbulást mindenkinek!
Üdv: Szuszidi

Nincs jelen

 

#169 2006-03-28 16:09

lola29
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Fejér megyében, keresünk orvost, két éves Crohn-Colitis-el küzdõ kisfiunak.
Javaslatokat a lola29@freemail.hu - n köszönettel fogadnám.
Szép napot Mindenkinek!

Nincs jelen

 

#170 2006-03-31 13:47

andive
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztók!

Én Pest közelében keresek egy megbízható orvost! Még nem derült ki pontosan melyik bélbetegségem van, Csak tippjeim vannak, de ezt sem orvostól tudom, hanem olvastam.
29 éves vagyok és öt éve fáj a hasam, bal oldalon. Epekövet találtak de emésztési gondok is vannak. Na meg a nõgyógyászatiról nem is beszélve. Azt sem tudom, milyen vizsgálatra menjek. Tükrözést kértem egyenlõre. De kellen valami hozzáértõ, aki tényleg azt teszi, ami sükséges. Lelkileg nehezen viselem az egészet! Örölnék, ha tudnátok segíteni!

Nincs jelen

 

#171 2006-04-08 19:13

Nory
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy hallottatok-e már dr. Vitályos Tiborról! Õ állítólag, egy csak crohn betegekkel foglalkozó orvos a Szent Imre kórházban!

Szeretném egy másik orvos véleményét is hallni az eredményeimrõl, és õt ajánlották.

Nincs jelen

 

#172 2006-04-25 14:13

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok!

Nálam 14 évesen diagnosztizálták a crohnt a Heim Pál kórházban. A Heim Pálban nem a belgyógyászaton kezelik a gasztrós betegeket, hanem külön gasztroenterológiai osztály van. Nagyon emberközpontú, különleges szaktekintélyek az ottani orvosok. Az osztályvezetõ Dr. Kovács Judit, de Dr. Lõrincz Margit, Dr. Korponay - Szabó Ilma is remek orvosok. Amíg a Heim Pálban kezeltek nem is volt komolyabb remissiós idõszakom. Szóval, ha valakinek a kiskorú gyermeke lenne "megáldva" crohn, vagy colitis ulcerosával a Heim Pált nagyon tudom ajánlani.
Amikor 18 lettem az OEP átrakott a számítógépben a felnõtt adatbázisba, így nem tudtam tovább a Heim Pálba járni. Így kerültem Dr. Kovács Ágotához az Erzsébet kórházba. A háziorvosom ajánlotta, miszerint õ vérprofi, nagyon érti a dolgát. Nekem mások a tapasztalataim. 4évig jártam hozzá, kontroll termint soha nem kaptam, csak így: "Jól van Péter, akkor a nyár végén hívjon fel és megbeszélünk egy idõpontot" Szóval konkrét termin, pl. hogy jan. 23-án várom nincs. A 4 év alatt semmilyen vizsgálatot nem végzett el. Sem egy ultrahang, sem egy ct, sem egy tükrözés. Vérvizsgálatot is a háziorvosommal kellett csináltatnom és azt vinnem hozzá. Szteroidot a rossz állapotom ellenére nem kaptam tõle, viszont a Pentasa-t és az Imuran-t a testsúlyomhoz képest dupla dózisban kellett szednem. (Ezt az új orvosom állapította meg) Szóval nálam a Kovács  Ágota doktornõ nem vált be. Már csak azért sem, mert ha végre eljutottam egy kontrollra, ami konkrét idõpontra volt megbeszélve, akkor is 5-bõl 4-szer 2,5-3 órát vártam a bejutásra. Ezek után 15 percig voltam a vizsgálóban, ami közben 3-szor csörög a doktornõ mobilja, meg még 3-szor a vezetékes telefon. Néha megnézte a végbelem körül, hogy nincs-e elváltozás. Egyszer elõfordult, hogy gumikesztût nem talált a doktornõ és egy csíkos nylonszatyrot húzott a kezére, azza vizsgálta a végbelem. Az elég gáz volt szerintem.
Most a Szabolcs utcai kórházba járok 2 hónapja, Dr. Rábai Kálmán doktorúrhoz. Õ nagyon korrekt, elvolt képedve azon, hogy 9 éve beteg vagyok és a gyerekkórház után semmilyen vizsgálat nem történt. Úgyhogy holnap fekszem be a kórházba, colonoskópia, bélpassage vizsgálat, aztán majd meglátjuk a további terápia mi lesz.
A magánvéleményem, hogy Dr. Kovács Ágota valószínûleg egy nagyon jó orvos, csak egy kicsit túlvállalja magát. Nincs igazán ideje a betegek teljeskörû kezelésére. Akármikor láttam õt mindig fekete táskák voltak a szeme alatt és mindig nagyon kimerültnek tûnt.

Nincs jelen

 

#173 2006-05-26 23:51

Évi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

sziasztok!

Pécsen keresek megbízható orvost.

Nincs jelen

 

#174 2006-06-04 10:34

Kutyafül
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok!
Másfél éve vagyok Crohn-beteg és jó pár orvost megjártam már a természetgyógyásztól a gasztroe.-ig. Egyik sem vált be és én is elvesztettem a bizalmat. Budapesti vagyok a XI.ker.-bõl, de a távolság nem akadály, csak már szeretnék jobban lenni...Szóval ha tudtok egy igazán megbízható orvost, akit már kipróbáltatok és tényleg segített, kérem osszátok meg velem. Emilem: esztpapp@freemail.hu Segítségeteket elõre is köszönöm: Kutyafül

Nincs jelen

 

#175 2006-06-08 22:14

gyurci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok!
én sem találok egy megbízható orvost, ötlete van valakinek ? kutyafül 5 éve nem találok úgyhogy kitartás egyik pattint le a másik után ,volt egy jó orvosom aki meghalt ,aztán azóta egyiktõl megyek a másikig.

Nincs jelen

 

#176 2006-06-09 22:41

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

sziasztok'''
én is mint egy párszor mancsával "hirdettük"
dr. molnár tamást es dr. nagy ferencet ajánlom!!
isteni jó tagok!!
puszi mindenkinek!!

Nincs jelen

 

#177 2006-06-11 08:57

Rita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni. Járt valaki Veszprémben Dr. Urbankovics Gizellánál? Ha  igen írjatok, nagyon fontos lenne. Elõre is köszönöm Rita

Nincs jelen

 

#178 2006-06-11 10:01

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

dori!

csak sejtem, hogy Budapesten található e két orvos??

Nincs jelen

 

#179 2006-06-11 12:01

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Orvost keresek!!!

Nem timcsi32,

Szegeden. Olvass csak vissza!

Nem kötelezõ az egész fórumot átlapozni, használhatod nyugodtan a Keresés menüpontot is!

Nincs jelen

 

#180 2006-06-11 13:26

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Köszi Robur:) valoban nem olvastam végig, még uj vagyok,akár csak a sok info..

Nincs jelen

 

#181 2006-06-11 13:37

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Most böngésztem picit, bár okosabb nem lettem , egyre jobban megdöbbenek...
engem 5 éve kezelgetnek, de egyszer sem világositottak fel semmiröl,kérdezgettem én de csak alap válaszokat kapok... Pl. nem hagyhatom abba a gyogyszerek szedését! mert ugye volt ilyen mikor joban lettem,persze hogy visszaestem..

Olvastam itt a Mora féle kezelésröl, de mi is az pontosan? Köszönöm!

Nincs jelen

 

#182 2006-06-11 17:39

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

MORA!!!! Saját tapasztalataim alapján, MEGTILTANÁM minden Crohnosnak még a kipróbálását is.
Igaz elég rég volt, mikor felvettem vagy 10-15 kezelést, de egyre rosszabbul lettem. Mindig azt mondták, hogy ez normális, mert az immunrendszert fel kell ébreszteni, és a rosszullét az immunrendszer harcát jelenti a betegséggel szemben, a vége az lett, (többek között), hogy szepsziszbe, majdnem elmentem...a pokolba vagy a mennybe?


Lehet, ma már sokkal kifinomúltabb, de én nem kisérletezgetnék magamon. Inkább egy pár gyógyszer...és egy jó orvos.

Valamilyen mágneses rezonancián alapszik (ha jól emlékszem rá). Felismeri a negatív, "beteg" hullámokat, és azokat átkonvertálva "jóvá" visszavezeti beléd...valahogy így...


Üdv: Mancsa

Nincs jelen

 

#183 2006-06-25 15:21

Bódog
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Kovács Ágota doktornõ telefonszámát küldjétek el! A 10 éves fiamnak kell, akit féléve ke-
zelnek mint colitisest, bár sem a z endoszkópia, sem a szövettan nem támasztotta a diagnózist egyértelmûen alá.

Nincs jelen

 

#184 2006-06-25 16:48

immortal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Bódog, talán légyszives vagy vmi Parasztka..  Amúgy meg Google is your friend..

Nincs jelen

 

#185 2006-06-25 23:10

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Orvost keresek!!!

Bódog,


mail ment, háromszor visszapattant, a címeddel lehet valami!

Nincs jelen

 

#186 2006-07-28 23:17

Tünc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Szeretném a segítségeteket kérni.Tudtok-e ajánlani Nyíregyházán egy jó gasztrodokit, nagyon fontos lenne.Eddig Debrecenbe jártam a klinikára , viszont nem vagyok megelégedve a dokimmal.Meg tõlünk messze is van.Már hamarabb meg kellett volna lépni a váltást, de attól félek, hogy az új doki elõlrõl kezdi a macerát, a tükrözést, meg az egyéb dolgokat, és ki vágyik erre. De a mostani meg olyan gyógyszereket ír fel, ami arra utal, hogy nincs is tisztában a betegségemmel.A vastagbelem leszálló ága érintett a betegségben, erre felírja a Budenofalk helyett az Entocortot, ami a vékonybélben  és a vastagbél felszálló ágában oldódik  a leírása szerint, tehát csak ott nem hat, ahol kellene. Valamint felírt olyan antibiotikumot, amit nem szabad szedni, ha fekély van a bélben, egy crohnbetegnek szerintem vannak fekélyei. Szóval a benzinnel, a gyógyszerekkel, a hálapénzzel együtt a tegnapi út olyan 30 ezerbe került, és ott vagyok, ahol a part szakad.A mikor elolvastam a használati útmutatót, rámjött a sírás, ma kipróbáltam a gyógyszereket, és a fájdalmaim csak fokozódtak, már a sav is marja a torkom, pedig eddig nem.Szóval kellene egy új doki, aki hozzáértõbb, körültekintõbb.

Nincs jelen

 

#187 2006-07-31 11:04

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Szia Tünc!

Éppen most akartam írni, hogy talán nekünk is váltani kellene, mi Ny.házáról mennénk Debrecenbe, azért megkérdezem, hogy jó gyerek gasztrodokit nem ismersz-e ott. Felnõtt gasztrodokit sajnos nem ismerek, de nagyon rossz a kórházi háttér, ami pedig elég fontos szempont, ezért lehet, hogy Debrecenben kellene keresgélned még. A mi gyerek gasztrodokink jó volt, de mostanában még annyi ideje sincs szinte, hogy szóba álljon velünk. A múlt hét csütörtökjén lett volna tükrözésünk ami le volt beszélve a dokinkkal, hogy elõzõ nap bemegyünk, hogy elõkészítsenek. Be is mentünk, fel is vettek, már a szobánkban voltunk, mikor kérdeztem, hogyha nem ehet a gyerek a fenntartó gyógyszereit beveheti-e, mert a pentasát pl. evés közben kell. Erre mondták, hogy felhívják a doktornõnket, aki vidéken volt, hogy megkérdezzék. Aztán közölték velünk, hogy azt üzeni, hogyha nincs panaszunk akár haza is mehetünk, mert a mûszere a szervízben van. Mondtam, hogy van panaszunk és most már megvárjuk a doktornõt (Ny.házától kb. 70 km-re lakunk), akivel hosszas várakozás után sikerült is kb. 2 percet beszélnünk, elmondta, hogy nemcsak mûszere nincs, de altatóorvosa sem. Gyógyszert sem tud már nekünk mit adni, mert már mindent kipróbáltunk, ami most panaszunk van ez még belefér a betegségébe. Aztán elhívták telefonon és csak az ápolónõ tolmácsolta, hogy a Salofalk klizmát Entocort klizmára cseréljük le és egy hét múlva telefonáljunk neki, hogy hogy van a gyerek. A tükrözés õszi, vagy téli szünetre elhalasztva.
Azt, hogy a vastagbeled leszálló ága érintett honnan tudod?
Szóval a leírtak után gondold meg, hogy átjössz-e Ny.házára, mert nem hiszem, hogyha a gyerek részlegen ez a helyzet olyan sokkal jobb lenne a felnõtten.

Nincs jelen

 

#188 2006-07-31 15:32

csaba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Nagyon szomorú hogy ilyen a magyar egészséügy.

Nincs jelen

 

#189 2006-08-01 17:41

Pancsy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Ebben én is nagyon egyetértek de sajnos nem sok mindent tehetünk ellene

Üdv Pancsy

További jó napot

:)

Nincs jelen

 

#190 2006-09-19 20:28

Varázsló
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok!

Nem rég találkoztam egy doktornõvel a munkám során, és õ ajánlotta ezt az oldalt. Pesten dolgozom egy svájci orvostechnikai cég magyarországi képviseleténél.Nagyon meglepett,amikor elmondta,hogy milyen betegségben szenved.Sokféle betegségrõl hallottam már és õszintén szólva sajnálm azokat,akik ilyen betegségben szenved.Az elmúlt pár napom arra ment,hogy minél többet kiderítsek errõl a betegségrõl mert világ életemben azok az emberek találtak meg akiknek segítségre volt szükségük,én pedig akinek csak tudtam segítettem.Ezért is szeretem amunkámat,ugyanis most már hivatalosan is segíthetek.Beszéltem professzorokkal.orvosokkal is és alátámasztották.a terveimet.A doktornõvel is konzultálok illetve várjuk az egyre jobb eredményeket.Akiben van egy kis remény,kitartás,várom jelentkezését az e-mail címemen egy telefonszámmal,és mihelyst tudom visszahívom egyeztetünk,és kezdõdhet egy ujabb korszak."bízzva bízz,s küzdve küzdj"Tisztelettel:Varázsló.

Nincs jelen

 

#191 2006-09-20 00:45

Ksanyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Hello
Varázsló mi a lényeg?
Szeritem a sajnálatból nem kér senki, én biztos nem
Üdv Ksanyi

Szerkesztette: Ksanyi (2006-09-20 01:07)

Nincs jelen

 

#192 2006-09-20 07:50

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Hello
Kedves Sanyi!
Hmm én ugy érzem megint lehuzás készül!!

Nincs jelen

 

#193 2006-09-21 01:26

LALA
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok!

1 éve tartanak Crohn betegnek. Teljesen optimistán azt, gondolom. NEM HISZEM EL, hogy nincs rá megoldás. A Medrol tönkretett. Életerõs, jó csajnak tartottam magam, és most kezdek valahogy kinézni az 50 kg-al. Nem tudok belenyugodni. Gyõr_Moson-Sopron megyében keresek olyan dokit aki immonológus.
Valaki tud segíteni?

Minden jót!

Nincs jelen

 

#194 2006-09-21 17:39

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

megoldas van mindenre: crohnnal a tunetmentesseg...
sok sikert ehhez lala es a tobbiek biztos segitenek ;)

Nincs jelen

 

#195 2006-09-21 19:31

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

LALA:
Van megoldás, mint mindenre! A jóhír ez volt, arossz az, hogy meggyógyulni 100%osan semmitõl sem fogsz, mivel a világon nem létezik jelenleg olyan szer, tea, fény, energia, ami meg tudná gyógyítani ezt a betegséget. Ahogy dori mondta a tünetmentességet el lehet érni és fent lehet tartani, ha eléggé figyelsz magadra és törõdsz magaddal, de nem csak testileg, hanem lelkileg is, mivel az esetek többségében stressz hozza ki az aktiv idõszakot.Ha szeded rendesen a felirt bogyókat, sztroidot, figyelsz a kajálásra és "törõdsz" a lelkeddel, akkor minden jó lesz!A lelki törõdésen azt értem, hogy le kell gyõzni a kisebbségi érzéseket, azt hogy nem mersz emberek közé menni, vagy félsz, hogy ha 2 megállót kell buszozni, akkor hol tudsz WCzni.A félelmeket le kell gyõzni, megy  ez pikkpakk is, de lehet egy lassú folyamat is.A kajálásnál a cél nem az, hoyg minél kevesebb dolgot ehess, fõleg azokat amiket szeretsz, hanem hogy olyan étrendet alakits ki maganak, amitõl nem vagy rosszul! Niala a tanum, hogy én lazán bevágok egy adag kinait, mert tudom hogy attól a bizonyos akjától nem lesz bajom!Tudom azt is, hogy a pisztárcia veszélyes lehet, mégis imádom és sajnos le kellett róla mondanom, ugyanúgy ahogy a babról, a kukoricától és még sorolhatnám, de az élet lemondásokkal jár!LEmondasz valamirõl egy másik valami érdekében!pl a munka miatt a szabadidõdrõl és jeen esetbe a tiltott kajákról az egészséged érdekében.
Persze nem szabad kizárni az alternativ orvoslást, mert segithet az is helyrerántani, de az én tapasztalataim nem jók ilyen téren.Jártam én táltostól kezdve az arab-izraeli természetgyógyász specialistához, aki álitólag egy pollenalergiást meggyógyitott, egy súlyos gerincsérültet járni tanitott és stb...Az eredmény 0. Volt ami jó irányba mozditott, de az tartott 2 hétig.Volt ami olyan volt, hogy utána 2 hónapig úgy jártam midnenhova, hogy bementem, elintéztem amit ott helyben kellett és spuriztam, mert tudtam bármelyik percben elönthet a .... Apám majdnem meghalt egy természetgyógyász miatt, illetve elõbb rákos lett, aztán került életveszélyes állapotba.ÉS igen, volt kombucsa tea meg midnen lószar, de nem sokat segitett!
Én javaslom, hogy fontold meg amit leirtam, persze érdemes az immonológust felkeresni, de szerintem nem sokban tud segiteni, de meg kell próbálni!Ha sikerül tünetmentesnek lenned, akkor is ugyanúgy ügyelj magadra, mert visszaeshetsz, ahogy én is tettem! (no pia, mert az a rossz!!)

Nincs jelen

 

#196 2006-10-05 22:59

csenge
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok! Nagyon örülök ennek a fórumnak. Hétfõn múlt két hete, h nálam is Crohn-betegséget diagnosztizáltak. Jó orvost és dietetikust keresek Szombathelyen.

Nincs jelen

 

#197 2006-10-11 19:05

tundy13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok!
A segítségeteket szertném kérni. orvostanhallgató vagyok és TDK-t írok a colitisesek és crohnosok diétájáról, életminõségérõl stb., szóval szeretnék egy kicsit a magam módján hozzájárulni a gyógyulásotokhoz. A kérdésem az lenne, hogy magyarországon tudtok-e olyan pszichológust vagy pszichiátert aki kimondottan foglalkozik colitises vagy crohnos betegekkel. Köszi elõre is Tünde

Nincs jelen

 

#198 2006-10-12 14:27

Tündi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Szia tundy13!
Én ismerek egy pszichiátert,Kistarcsán a Flór Ferenc kórházban dolgozik.Annyit tudok róla,h nagyon szeret crohn és colitises betegekkel foglalkozni,és már több könyvet is írt ebben a témában.
A neve:Dr.Botond Gyula
Remélem tudtam segíteni.

Nincs jelen

 

#199 2006-10-24 13:26

Tündi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Barna-by,akkor megtudnád adni a Kovács Ágota tel.számát?
Elõre is köszi.

Nincs jelen

 

#200 2006-11-27 17:35

lizuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok, ma regisztráltattam magam.4 éve vagyok colitises,most tünet mentes.Most nagyon élvezem a beszélgetést,de amikor nagyon aktív volt ez a nyavaja akkor rá sem bírtam nézni a beszélgetésekre.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB