#151 2009-04-26 17:24

picike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szia Sa-ni.Képzeld tegnap meg vizsgált 1 orvos és azt mondta hogy a májam okoza az összes problémát.Mert nem tudja lebontani a zsirt.Mert annyira gyenge meg a vesém is.Most néztem hogy a lecitin erre jó.Te hallotál valamit a lecitinröl?Ezt csak azért irtam le hogy lehet neked sem a gyomorban van a baj mivel nem találtak semmit.

Nincs jelen

 

#152 2009-04-27 15:55

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Picike, azt kell mondjam, örülök, hogy találtak Nálad valamit, mert így remélem, érdemben kezelni is fognak, és jobban leszel!
És hogy állapította meg az orvos a májbajt, milyen vizsgálatot végzett?
Szója lecitint régen szedtem, de csak akkor amikor sokat kellett tanulnom, arra a célra megfelelt. (A piros dobozos BUerlecithint szedtem) De akkor még az emésztésemnek semmi baja nem volt.

Nincs jelen

 

#153 2009-04-27 17:39

picike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szia.Pulzus diagnozist csinált Bécsböl jött.A máj sok mindenért felelös azt mndják.Tudom hogy eleged van a so orvosbol,de ha már nem lesz szerintem járj utána.Ugy szeretném ha meggyogyulnál.Nekem kinai csoda bogyot adott amiböl teát kell inom meg levest ennem.Gyömbért ajánlotta és sok riszt kell ennem.Ja csak pulykát marha csibe hust ehetek mert ebbe nincs sok zsir.

Nincs jelen

 

#154 2009-04-28 13:32

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Pulzus diagnózis??? Az meg mi?

Nincs jelen

 

#155 2009-04-28 14:06

Atti75
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szerintem csak kitaláltak valami okosságot

Nincs jelen

 

#156 2009-05-31 17:58

endzsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

üdv!
az egészet visszaolvastam, és nagyon sokmindenben igazatok van, sokminden ismerõs belõle számomra is.
fõleg, hogy legyen akár valóban "csak" ibs, akár valójában már több: ez egy gyógyíthatatlan krónikus betegség.

találtam egy klinikát, ahol ilyen gyógyíthatatlan krónikus betegségeket meg tudnak teljesen gyógyítani, homeopátiával. Az allergiától az ibs-en át az ibd-ig. Ezt teszik '90 óta, amióta kinyitottak.
üdv.

Nincs jelen

 

#157 2009-05-31 18:32

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Halika!

Endzsi,szeretném ha mutatnál nekem/nekünk teljesen gyógyult crohn illetve colitises beteget!
Nagyon érdekelne,tudod én is szeretnék teljesen egészséges lenni!

Nincs jelen

 

#158 2009-05-31 18:45

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Endzsi: Nem az a baj,hogy hiszel valamibe csak ezt ne akard ránk erõltetni.
     Azt hiszem elég sokan ismerjük ezt a klinikát.
     De még mindig nem tudjuk ki vagy?
      Üdv Laci

Nincs jelen

 

#159 2009-05-31 18:58

endzsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

ok, bocsánat, nem direkt voltam erõszakos.
abbahagyom, nem lesz több írás, a mandátumom is visszaadom, ha rájövök, hogy kell :)
minden jót, és még egyszer bocs a zavarásért.

Nincs jelen

 

#160 2009-05-31 19:11

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Csak arra lehet bármit ráerõltetni aki hagyja magát! ;)
De tény egy bemutatkozott dobhatna Endzsi! :)

Nincs jelen

 

#161 2009-05-31 21:30

endzsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

csak egy utolsó utáni hsz.

Cyantól szeretnék elnézést kérni. Végiggondoltam, és már értem, hogy tévesen ítéltem.
Nekem számonkérõnek és ítélkezõnek tûnt, ahogy arról írtál, hogy pár dolog Neked már-már hipochondriának vagy tétlenségnek tûnik, hogy az "ibs-esek miért akarnak annyira ibd-sek lenni", vagy hogy nem is akar igazán jobban lenni az, aki nem hajlandó (még tovább) diétázni, vagy épp városban él. Ezekrõl asszociáltam rögtön arra, hogy biztos csak egy természetgyógyász vagy vmi életmódtanácsadó vagy, és nem beteg. Félreértettem. Elhamarkodottan ítéltem. Valóban. Bocsánatot kérek. (ex)endzsi

Nincs jelen

 

#162 2009-06-01 06:09

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Halika!

Endzsi:nem lelécelni kell,hanem figyuzni.:D
Azt hiszem mindenki (de legalábbis sokak) nevében mondhatom,nem szeretjük ha ajtóstul rontanak a házba,ergo,lehet hogy a te javaslatod beválna nekünk is,de nem tukmálós módszerrel.
Másrészt viszont szeretjük tudni,mégis kiféle-miféle az ember,tehát egy rövid bemutatkozás eddig még sosem ártott.
Nem árt tudni ki melyik betegségben szenved,mert így könyebben lehet segíteni egymáson.
És ha valaki nem beteg,az se "baj",csak legyen konkrét,ne kelljen hámozgatni mit akar.
Még egy apróság amin kérlek gondolkodj el:"ahol ilyen gyógyíthatatlan krónikus betegségeket meg tudnak teljesen gyógyítani".Ugye érzed az ellentétet?!

Nincs jelen

 

#163 2009-06-01 17:51

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Hahóóóóó, mi történt? Most komoly, hogy törölve lett válasz? Sértõ volt (én nem olvastam, ezért kérdem)? Nahát....

Nincs jelen

 

#164 2009-06-01 18:10

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

na igen, errõl-arról én is lemaradtam asszem. 
Endzsi, nem kell tõlem bocsánatot kérni, mert nem is tudtam semmirõl :D:D:D így utólag meg csak nevettem rajta... hát igen, amiket írtam visszább, az kivételes eset volt:)
khmm, mondjuk, hogy vki városban él-e, azt senkitõl nem kérem én számon, csak érdekelt, de eszembe sem jutna "hibáztatni" valakit azért hogy hol lakik :D de nekem az is mond valamit. minden tényezõ. ezek így alakultak, mert láttam hogy azt kéne írnom és vettem egy nagy levegõt. Te meg ne tûnj el a fórumról, kérlek :) nélküled a fórum csak kevesebb lesz!!

Nincs jelen

 

#165 2009-06-01 18:20

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Hát nem tudom, én elvileg "csak" ibs-es vagyok, de a homeopátia nekem sz.rt se ért... :S Jó, persze, biztos meg lehet magyarázni, hogy nem a megfelelõ szerek, stb. stb. de kipróbáltam 4 hányattatott év során minden hókuszpókuszt és az egyetlen amivel megyek valamire, az az SCD diéta. Ebben van is logika -a bélmûködésedet nem fogja biorezonanciás "kezelés" vagy kis golyócska megváltoztatni. Hogy is bízhattam ilyesmiben, a józan észnek ellentmond, áááhhh..... Az ilyenek abból élnek, hogy persze, hogy az ember azt SZERETNÉ, hogy valamelyik "hammbekapom-tabletta" használjon, és ne az aszkézisbe hajló diétázás. Az embernek rá kell szánni magát, és búcsút inteni a megszokott kaják nagy részének. Az SCD nem csodakúra, de még mindig jobb így, mint enni, ami jól esik, és rosszul lenni.

Szerkesztette: Sa-ni (2009-06-01 18:23)

Nincs jelen

 

#166 2009-06-01 18:24

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Ja és Cyan védelmében annyit mondanék, én pl. noha a "címzettek" közt voltam, nem vettem sértésnek, amit mondott, inkább pozitív kimenetele volt.

Nincs jelen

 

#167 2009-06-01 22:08

Lucy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sa-ni , en mar szedtem homeopatias szereket korabban es nalam hatott, sot eddig az ismeroseimnel is.
Bar apro dolgokra, pl. alvaszavar, szunyogcsipes....de meglepoen jol hatott, ferjemnek az allergiara...
De az igaz, hogy el kell talalni a sok ezer szer kozul a megfelelot es ez nehez es melle lehet trafalni is , akkor meg semmit sem er.

Nincs jelen

 

#168 2009-06-07 02:18

helane
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Üdvözlök minden sorstársat! A 14 éves gyerekemnél állapítottak meg IBS-t Ezt is egy magánklinikán, ahol aryuvédikus módszerrel gyógyítanak egy vagyonért. Már 2 éve küszködünk haspuffadással erõsebb gyengébb hasi fájdalmakkal, komoly vizsgálatot a gasztroeterológián nem végeztek, általában enyhén lekezelõ stílusban pszichológust javasolnak. Ott is voltunk, eredménytelenül. Felszólította a gyereket, hogy meséljen persze erre õ nem szólt semmit,akkor közölte vele minek jött ide. Beleolvasva  hsz-be nagyon tájékozottak vagytok, amire kíváncsi vagyok az az, hogy hallott-e valaki az aryuvédikus -azt hiszem indiai természetgyógyászat-módszer eredményességérõl. Siófokon van egy klinikájuk ahol állítólag 2-3- hét alatt tudják ezt a betegséget gyógyítani, de olyan hihetetlen összeget kérnek, hogy nagyon szeretnék valakit találni aki már kezeltette magát náluk.

Nincs jelen

 

#169 2009-06-07 15:44

helane
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szomorú vagyok, most látom, hogy már régen nem járt itt a fórumon senki. :(

Nincs jelen

 

#170 2009-06-07 16:33

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

helane írta:

Szomorú vagyok, most látom, hogy már régen nem járt itt a fórumon senki. :(

Ne légy szomorú, mindenkinek hétvége van és ilyenkor mindig kisebb a forgalom. Elolvastam amit írták és egy keveset én is olvastam a arjuvédikus módszerrõl, bár más kontesztusban, de hozzászólni nem tudok :( 
Viszont Te is keveset tudsz errõl a betegségrõl, ezért érdemes, például itt a fórumon is, olvasgatni, okosodni.
Ami pedig a gyógyítást illeti, nos ez ügyben nagyon szkeptikus vagyok....

Nincs jelen

 

#171 2009-06-07 22:27

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szia helane!
Sajnos az IBS legjobb tudomásom szerint tényleg pszichés eredetre vezethetõ vissza, szóval ha nem találtak nála semmit (bár írtad hogy nem is nagyon vizsgálták) akkor lehet Õk tudják miért küldték oda ahova, persze közel sem biztos hogy tényleg szüksége is lenne rá!!! Fõleg nem olyan stílusú beszélgetésre amit te elmeséltél!
Viszont én rákerestem erre a klinikára amit említettél és elájultam az áraktól.....ezért a pénzért egy maszek gasztroenterológus is elvégez egy minden tekintetben alapos kivizsgálást és felállít egy biztos diagnózist meg javasol kezelést! Nekem nem lenne kérdés melyikre költeném ezt el....
Ne legyen félreértés nem vagyok ellene semmilyen alternatív gyógyításnak (mielõtt leharapja valaki a fejem :) ), de itt még egy biztos diagnózis sincs lehet érdemesebb lenne elõbb arra koncentrálni!

Nincs jelen

 

#172 2009-06-08 12:59

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sajnálom, hogy ellenkezõ véleményt kell kifejtenem, de csak az tudja, milyen megalázó a "lelki okokból járkálsz a budira" (tapasztalsz elégtelen kiürülést, puffad a hasad, görcsölsz) stb. -felfogás, aki már átélte, illetve volt már jó tudálékos pszichológusnál/áternél ebben az ügyben, átélte, hogyan néz rá a személyzet, amikor elolvasták, hogy miért küldték ide, és megkapta a nagyon okos bácsitól/nénitõl a fennhéjazó kioktatást. Paranoiásnak tûnnek a meglátásaim, de tapasztalatból születtek. (Amúgy itt is nem egy és nem kettõ embertõl hallottam hasonló hülyének nézõ sztorikat a pszicho-szakemberekkel való szívderítõ találkozás kapcsán)
A "pszichés eredet" elve max. az orvosnak jó (nem kell tovább gondolkodni a megoldáson, nyugodtan hazaküldhet sz.rni), de nem a betegnek!
Ismerek egyébként olyat, aki ha ideges, hasmenése van, de õ egyértelmû összefüggést tapasztal, elõre számít rá, és megtanulta diétával kontroll alatt tartani. De õ ha 2 hónapig nem ideges, 2 hónaoig semmi baja. Nem kéne az ilyet összekeverni azzal, akik ha esik, ha fúj, kínlódnak.
Az IBS-t az orvosok is utálják, frusztrálja õket, mert nem lehet úgy gyógyítani, hogy felírja a nagykönyv szerinti tablettát - EGYETLEN olyan orvossal találkoztam, - akit maximálisan tisztelek is - aki nem akarta ezt rám kenni, hogy én még rosszabbul érezzem magam.

Ha olyannyira lelki defekt eredménye lett volna, hogy 5 éve részben, másfél éve pedig totál tönkrement az életem, akkor azok a nagy "lelki tünetek" nem húzódtak volna vissza a kenyérfélék, rizs, krumpli és cukor teljes elhagyására. Ha hamarabb tudtam volna az SCD-diétáról, nem keseredett volna meg szinte a fél fiatalságom. Egy orvos sem beszélt nekem errõl, egy sem! Mind megalázó módon ezt a pszichés sz.rt erõltették! Ne hagyjátok, hogy hülyének nézzenek benneteket, ha már a testetek cserben hagyott, a személyiségeteket, lelketeket ne vessétek oda koncként, meg a büszkeségeteket, én azt mondom! Most már csak elõre nézek, és célom, hogy az SCD diétát minél több érdekelt emberrel megismertessem.

Nincs jelen

 

#173 2009-06-08 13:07

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Alternatív "gyógymódok": rengetegen megélnek abból, hogy az emberek azt szeretnék, hogy pl. masszázságyon fekvéstõl (Ceragem), biorezonanciás hókuszpókusztól (Mora), vagy 1-1 tabletta bekapkodásától megoldódjanak a bélpanaszaik. (Hogy bízhattam ilyesmiben, úristen, le vagyok döbbenve a saját butaságomtól!) Persze, hogy azt szeretnénk, ha kényelmesen megoldódjanak a gondok. Ez olyan, mint a "fogyjon le koplalás és testmozgás nélkül" tabletta, vagy a "tanuljon nyelveket alvás közben, passzívan" "csodamódszer". Azaz csalás, ámítás, hazugság, becsapás.
Pedig nincs ennél logikusabb dolog a világon, hogy a belek csak akkor fognak másképp mûködni, ha megváltoztatod, amit beviszel.

Szerkesztette: Sa-ni (2009-06-08 13:10)

Nincs jelen

 

#174 2009-06-08 13:17

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Ezekrõl a dolgokról én sokáig tudnék mesélni...
Nekem kicsi korom óta mindig voltak problémáim az evéssel ill. emésztéssel. Kb 15 éves koromban fõleg dolgozatok elõtt sokat fájt a hasam, de olyannyira hogy mindig hasmenés lett a vége. Ha elmentem a gyerekorvosomhoz õ azt mondta hogy gyomorideg és erre nincs gyógyszer/gyógymód próbáljak fejben mindent rendben tartani...köszi..
Így éltem le a gimis éveket, hogy kb dolgozatok elõtt inkább semmit nem ettem, nehogy rosszul legyek.

Persze, oké, igaz hogy köze van a lelkiállapothoz de nekem senki ne mondja ha ideges vagyok és fáj a hasam, hogy ugyan csak úgy érzem és vegyek mély levegõt stb ha 1xerûen szaladnom kell két betûs kitérõre..

Repülõutakat is xanax-al, lopedium, reasec kombókkal éltem túl tinikoromban...mostmár ezek nélkül is megy.
3 éve megállapították h laktóz-intoleranciám van...

Most 1 hónapja kórházba kerülve erõs vérzéssel, iszonyat fájdalmakkal megállapították a CU-t 30 cm-es szakaszon...
Vmi mindig elkezdõdik vhol....remélem nem lesz folytatás vmi újabb nyavalyával...:S

Tény h az egészségesek nem tudják átérezni, milyen úgy élni h félve eszel, vagy inkább nem eszel...stb.

Nincs jelen

 

#175 2009-06-08 14:03

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

(Elõrebocsátom, nem vitatkozni a szándékom, hanem a másik nézõpontot felvázolni.)
Mindenki tud olyat mondani a gyerekkorából vagy a késõbbi életébõl, ami negatívan vagy akár traumatikusan hatott rá. Ha meg nem, akkor azért lesz "pszicho-eset", mert ingerszegény környezetben nõtt fel, vagy "sivár érzelmi világú" A lelki megközelítés, a "fejben van" egy zsákutca - mert ha találsz is olyan okot, amire rá lehet fogni, hogy "igen, biztos ezért" - onnan hogyan tovább? Fejátültetés? A betegséged mellé begyûjthetsz még egy jókora önundort is - én nem ajánlom.
Alternatív módszerekkel végülis lehet próbálkozni, ártani nem ártanak. Az alternatív szakemberekben tudjátok, mi a közös? Az, hogy mindnek van egy olyan sztorija, hogy valaki odament daganattal, polippal, és amikor ment volna eltávolíttatni, az orvos döbbenten szembesült azzal, hogy a korábban észlelt polip (daganat, akármi) eltûnt. Ez már egy "városi legenda"! :D:D:D

Nincs jelen

 

#176 2009-06-08 15:42

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok!
Gigi, ez a téma tényleg meredek! És már tök sokszor elõkerült más helyeken is. Én tudok olyanról, aki anélkül, hogy ráfogná, hogy lelki okai vannak a difijeinek, olyan mértékû önutálattól szenved, hogy nem kell hozzá pszichológushoz elmennie.
Én úgy gondolom, hogy mint mindenben, így a pszichológusos esetekben is meg a gasztros orvosos esetekben is, meg a hivatalban dolgozókkal kapcsolatos esetekben is az ember belenyúl jóba és rosszba is.
Én is voltam pszichológusnál, nem az én világom volt az adott pszichológus, de egy tapasztalat alapján nem mondhatom, hogy a pszichológusok milyenek.
Voltam pszichiáternél és ott ugyanez a helyzet.
Voltam már négy gasztros orvosnál, ott több negatív tapasztalatom is volt, mégsem kaptam senkitõl arra felhatalmazást, hogy azt mondjam, hogy akkor a gasztros orvosok ilyenek vagy olyanok.
Nagyon kemény dolog azt tudomásul venni, hogy az embernek a személyiségébõl, lelkébõl, az õt ért hatások okozta deformitásokból eredõen milyen gondjai vannak és hogy elsõsorban azok változtatásával lehet elérni bármit is. Nekünk van ez a betegség, de más embereknek meg van más betegségük, esetleg alkoholisták, játékszenvedélyük van, meg drogoznak, meg vásárlási lázuk van, szinte ahány ember, annyiféle módon jelzi a külvilágnak, hogy nem érzi magát jól a bõrében... És ezt nem direkt csinálja, (még mielõtt), hanem mert így jönnek elõ ezek a dolgok.
Szó sincs arról, hogy önutálatnak kellene lennie bárkiben is, aki elmegy a pszichológushoz, meg ilyesmi (legalábbis szerintem). Nem egyszerû a dolog, az biztos.

Nincs jelen

 

#177 2009-06-08 15:46

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Huh, Gigi, a vége már egy kicsit zavaros nekem :) Egyetértek, hogy a lelki problémákat ki kell mondani egy barátnak, stb., ha megtesszük, tök jó lesz lelkileg - de tapasztalataim szerint a felborult bélmûködésnek ehhez semmi köze. Én azt a magyarázatot tartom a legelfogadhatóbbnak, amely bakteriális fertõzés "maradványaként" írja le az IBS-t. Velem is valami ilyesmi történt, rágódom is idõnként rajta, hogy ugyan melyik szutyok pesti kínai vagy török kajálda intézett el a szalmonellával... Persze ha tudnám, akkor is késõ bánat lenne...

Szerkesztette: Sa-ni (2009-06-08 15:47)

Nincs jelen

 

#178 2009-06-08 16:01

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Áh, többen félreértettetek... Az önundort arra értettem, mi lett volna, ha hiszek a sok fennhéjazó "okos" (azaz tudatlan mert gyógyítani képtelen) tojásnak, és beveszem azt a maszlagot, hogy én lelki okokból, a személyiségem defektjébõl, gyengeségbõl, a megküzdési képesség hiányából kifolyólag produkálom ezeket az undorító tüneteket.
Igazából én egy percig se utáltam magam, sokat elvett a betegség, de a szép nagy egómat, azt nem adtam! :P :D:D:D Elõtte nagyon is jól éreztem magam a bõrömben, soha olyan jól, minden szép kerek lett volna - és akkor bumm, jött a betegség. Életem korábbi szakaszaiban esetleg lett volna okom "belebetegedni" bizonyos történésekbe, - rengeteget agyaltam ezen, hogy teret adjak ennek a zsákutca-elméletnek is-  ha nagyon keresek okokat, de pont akkor nem! Egy baktériumot meg nem érdekel, hogy épp milyen az életed...

Nincs jelen

 

#179 2009-06-08 16:03

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Ugyanakkor fenntartom, mindenki azzal a meggyõzõdéssel a háttérben próbáljon javulni, ami szerinte Neki a legjobb. Van akinek segíthet a pszichoszomatikus elmélet, de olyan is van, akinek árthat.

Nincs jelen

 

#180 2009-06-08 16:12

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

jajj, persze, a fennhéjázó emberek igen sokat "segíthetnek".
Nekem nagyon tanulságos volt a pszichológus. Kábé így segített. Én: türelmetlen vagyok. Õ: ne legyen türelmetlen.
Értitek...
Na, nem vitázni akarok én sem,meg ilyesmi, meg tény, hogy egyik embernek a lóbab, a másiknak meg a napsugár.... csak leírtam a gondolataimat (néha van olyan is;)). De mennem kell, bár még tudnék mit írni, csak.... (így viszont aki nem bírja, az örülhet, mert holnapra el fog szállni az ihlet;)). Szissztok!!

Nincs jelen

 

#181 2009-06-08 22:19

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Jesszusz :O Most értem ide és látom szépen felkavartam a bilit ezzel a hozzászólással :)
Végigolvastam amit írtatok, és én mindenkinek igazat adnék kicsit mert az IBS pont olyan ami lehet bakteriális, de lehet lelki is. Sose szerettem lelki problémákra fogni egy betegséget, de hiszem hogy van akinél kihozza a testi tüneteket ez is pl. egy szorongásos betegség rengeteg hasmenéssel tud járni ezzel felborul a bél védekezõ képessége és innentõl már könnyû elkapni valami bacit is ami tönkreteszi az immunrendszert.
Sa-ni! A helyes táplálkozás pedig nem csak nekünk, de lassan az egészséges bélrendszerrel élõknek is nagyon fontos lenne...rengeteget számít mit eszünk meg.

Nincs jelen

 

#182 2009-06-08 23:08

stromcek1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok mindenkinek

csak röviden bemutatkozom. 36 éves nõ vagyok ,van egy 16 és egy 12 éves gyerekem., férjnél vagyok.
Kb 2- 3 hete olvasgatok itt a fórumon. Elõször meglepõdtem, hogy van másnak is WC parája. Mondhatom, hogy nagyon megörültem /bocsánat mindenkitõl/ de évek óta küzdök IBS -szel. Szerintem nekem is az van. Kb 8 éve.
Megjártam és is mindent és kipróbáltam mindent amit csak halottam .
Pszihológiai kivizsgálásokról csak annyit, hogy 4 évig szedtem antidepresszánst 1 fajtát és nyugtatót.
A pszichilógusokkal az a baj, hogy mindent meg akarnak magyarázni  rossz gyerekkor stb. A pszichiáterekkel meg az, hogy azonnal gyógyszert adnak. Mondhatom a gyógyszer leszokás az maga a  pokol.
Most 4-5 év gyógyszerezés után ott vagyok ahol elkezdtem csak rátettem még pár lapáttal.
Most voltam templomban misén kb 15 percig bírtam utánna ki kelett mennem szégyen ide vagy oda,gyásznép bent a misén én meg rohantam wc-re. Hát ez van.  Én csak magamról tudok beszélni de én nagyon szégyellem pedig nem vettem csaj úgy jött. Sajnos azt nemtudom megmondani, hogy mikor és hogyan de van.  GIGI amiket írtál én kezdem kapizsgálni mert van egy barátnõm aki erre  az útra próbál vezetni csak ez nem olyan egyszerü // velem//.

Nincs jelen

 

#183 2009-06-08 23:19

stromcek1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok

Még volna kérdésem. Akik IBS- eszesek akkor ha othon vagy olyan helyen vannak ahol van wc akkor is van hasmenés, vagy hétvégén mikor minden sokkal nyugisabb ???  Mert nálam othon nincs gond, csak már lassan nem szeretek menni sehová.

Nincs jelen

 

#184 2009-06-09 07:55

stromcek1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szia Gigi
mint említettem még nagyon korai fázisban vagyok az út kereséssel de ha tudnál pár tanácsot adni szivesen venném akár mailbe is köszi

stromcek1_kukac_gmail.com

Nincs jelen

 

#185 2009-06-09 10:46

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Nita, szerintem jó, hogy beszélünk ezekrõl a dolgokról és megszólalt mindkét "tábor" - így az is megkaphatja a segítséget, aki lelki hátteret vél, akinek viszont más felfogásra van szüksége, az  - remélem - megkapja azt az érzést is, hogy nincs egyedül, és nem vele van a baj, ha alaptalannak érzi a lelki betegség "vádját."

Nita, Te is az SCD diétát alkalmazod? Indítottam egy blogot, ahol tapasztalatokat cserélnénk! (csak még gyerekcipõben jár)

Na ez viszont érdekes, amit felvettek - nekem egyáltalán nem változtak/nak a tüneteim annak függvényében, hogy hétköznap van-e vagy hétvége, itthon vagyok-e vagy máshol, felb.tak-e idegileg vagy nem, stb.
Ha tehetem, csak akkor indulok el itthonról, ha aznapra már "Kipucolódtam" - ezt ált. biztosra szoktam tudni. Akkor veszek egy jó zuhanyt, és onanntól olyan a nap hátralevõ része, mint egy normális emberé (igaz, van/volt, hogy este 11tõl...)
Ha nem volt lehetõségem ezt megvárni, akkor meg úgy csináltam, hogy felkelés után semmi evés-ivás (max. 2 korty víz), és éhgyomorral szédelegve be a városba, amíg nem eszem, addig általában nem is lesz bajom. (Ha járnék templomba, akkor pl. azt is így oldanám meg.) Csak ezzel az volt a gáz, hogy ez a "halogatás" után még intenzívebb rosszullétet eredményezett. Akár egy egész napig is elvoltam így :S de nagyon ráfaragtam. Spontán meglepetés ritkán ért, nekem az volt a baj, hogy ha elkezdtem, azaz elmentem evés után az elsõre, akkor azt 10-15 újabb követte. De ha koplalással elértem, hogy ne legyen inger, akkor megvoltam, csak éppen tanulni , komolyan dolgozni stb. nem tudtam olyan állapotban.

Nincs jelen

 

#186 2009-06-09 10:59

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Idióta pszichilógusokhoz/iáterekhez annyit, hogy nekem mindenféle tesztet toltak az orrom alá, amiben ilyen bagatell kérdések szerepeltek, hogy az utóbbi 3 hónapban "visszahúzodott-a a társasági élete" "levertnek érzi-e magát" "csökkent-e a szexuális aktivitása" "vannak-e emésztési problémái" (muhahahhhaaa) - basszus, erre mind igen volt (lett volna) a válaszom, és akkor tádámmm (dobpergés) - mert ugye az okok azok le vannak sz.rva - mi lesz a diagnózis? Szorongásos depresszió, igen, hurrá! Volt olyan okos bácsi, akinek még teszt sem kellett, olyan sokat tudott rólam csak úgy, ránézésre -  szóhoz sem hagyott jutni, nyugodt hangvételû, logikus kérdéseimet pl. "Ön biztos abban, hogy az imént kifejtett tüneteimet lelki tényezõk okozzák?" a "terápiával szembeni ellenállásnak, anxietásnak" értelmezte, 2 perc után pofára felállította ezt a tudálékos diagnózist, és azt mondta (az SZTK-ban!!!!!!!!!! ezt figyeljétek!!!!!!!!!!! hogy a panaszaimat csak az oldja meg, ha heti x ezer forintért életútelemzõ terápiára járok hozzá! aha, a nagy... t!
Otthagytam a p.csába az illetõt, úgy voltam vele, hát akkor büszkén vállalom, hogy depressziós vagyok . megnézném azt az embert, aki nem lesz az, ha így tönkremegy az élete - és ezt nem fogták fel, hogy nem ok, hanem következmény! (A végén már ebbe kezdtem bedilizni, hogy miért nem lehet ezt felfogni :D:D:D)

És milyen érdekes, amióta az SCD-diétát tartom, és enyhébbek a tüneteim, madarat lehet velem fogatni,  úgy érzem magam, mint aki feltámadt a tetszhalálból, újra járok társaságba, és senkinek sem a szorongásos depi jut eszébe, aki rámnéz.
Na úgyhogy ennyit errõl. Elmesélhettem volna hatszázszro is annak a korlátolt, elõítéletes tejeskancsónak, hogy bölcsödében hogy borult fel velem a dömper, - attól még ugyanannyi baktérium pusztított volna "odabent"

Nincs jelen

 

#187 2009-06-09 12:29

stromcek1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szia Sa-ni

csak annyi, hogy hol találom a SCD diéta leírását vagy a  vele kapcsolatos dolgokat. Szeretném kipróbálni.
még új vagyok és keresgélek.
köszi stromcek1

Nincs jelen

 

#188 2009-06-09 12:39

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szia, parancsolj! :)
http://scd.blogter.hu/

Nincs jelen

 

#189 2009-06-09 13:15

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

szassztok!
"megnézném azt az embert, aki nem lesz az, ha így tönkremegy az élete - és ezt nem fogták fel, hogy nem ok, hanem következmény!" - igen, ez már nálam is kiverte akkor a biztit... a közös metszetünk meg van, mert én is így gondolom, de én még magát a cu-t is következménynek hiszem (egyszerûen mert amikor nekem nagyon brutálisan beújult, az egyértelmû érzelmi sokk - vagy nem tudom hogy máshogy adjam meg a helyes szót rá - hatása volt. Egy pillanatban kicsúcsosodóan jött. És azóta (2007. augusztusa óta) tart. és nem vád, hogy lelki dolog, de tényleg.
A pszichiáter nekem is bogyót írt, három perc után és mikor elkezdtem beszélni a testi tüneteimrõl, akkor leállított, hogy ezt nála ne (mármint a dumálást)... döbbenet. Aztán mentem a pszichológushoz, na, az a másik fele volt... tehát ez a vonulat így nekem nem jön be egyáltalán.
Viszont: amit Gigi írt, egyáltalán nem fontos, hogy valakinek végzettsége legyen és tanult mestersége ez. Ugyanígy a természetgyógyászat, vagy alternatív dolgok vagy ezotéria, vagy hívjuk, aminek akarjuk, maga alá gyûjt ilyen és olyan dolgokat/embereket, amiben sok a "selejt" meg a pénzrehajtó és mégis, csodák csodája, az ember találkozhat idõnként olyanokkal, akik igenis, empatikusak, "van bennük valami" és tudnak segíteni.... na, ez lenne az igazi. (Közben meg lehet, hogy elveszítettem a fonalat, bocs).

Nincs jelen

 

#190 2009-06-10 10:47

stromcek1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

sziasztok

nekem volna 1 kérdésem. csak a magam félelmeirõl tudok beszélni mert nem tudom, hogy másnak van e ???
pl ha holnap magyek autóval egy idegen helyre, utána pedig egy fogorvosi rendelõbe ///a gyerekemmel/// ahol már sokszor voltam  miért van az, hogy már ma szétaggódom magam, hogy mi lesz ha??? Tudom ,hogy van wc de biztos vagyok benne ,hogy fogom is használni. Más is így van ezzel. Annyira elkeserít, hogy a sztóma is megrordult a fejembe.  Mindenki azt mondja, hogy nem vagyok normális de nagyon nagy korlátok közé vagyok zárva .
//Kolosztómián voltam 4 éve minden rendben van a beleimmel. //  Már lassan az utcára se tudok kimenni.
Mások véleményét szivesen fogadom. Köszi stromcek1

Nincs jelen

 

#191 2009-06-10 10:48

stromcek1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

bocsi kolonoszkópián voltam 4 éve

Nincs jelen

 

#192 2009-06-11 13:27

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szia Stromcek, szerintem a "fejedben" nincs semmi baj, nem ok nélkül aggódsz, hanem már régóta beteg vagy, és ez viselt meg. lehet, hogy mára már ideges és zaklatott vagy, és félsz, DE a sorrend nem mindegy! Nem szórakozásból félsz, nem alaptalanul, nem ideggyengeségbõl (el ne hidd, ha ezt mondja valaki, pl.orvos), hanem teljesen jogosan, mert már többször tapasztaltad, hogy nem megbízható az emésztésed. Senki sem szeret akárhol, akármikor nagy wc-re menni, ráadásul nem fél órás görcsös kínlódásra beülni akár többször is - teljesen jogos és érthetõ az aggodalmad! El ne hidd, ha azt mondják, hogy a félelmeid generálják a wc-ingert! Lenne az amúgy is, csak joggal tartasz az ezzel járó kellemetlenségektõl, kényelmetlenségektõl! Nem azért van, mert elmégy otthonról - érdekes, amikor én pl. kénytelen voltam feladni a munkámat és itthon voltam egész nap, ki se dugtam az orrom, ugyanúgy rosszul voltam!
Ha nem találtak a vizsgálatok semmit, annál indokoltabb lenne, hogy megpróbálj diétázni, mert más nem fogja megszüntetni ezt a nyomorúságos, élhetetlen állapotot! Esetleg írass a háziorvosoddal Enterolt, hátha Neked is segít egy kicsit - de diétával sokkal hatékonyabb ez a gyógyszer!

Szerkesztette: Sa-ni (2009-06-11 13:29)

Nincs jelen

 

#193 2009-06-11 14:19

Atti75
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Igy van ez a pszichés dolog marhaság. Nekem ráfogták az epeköveimre, de most hogy megszabadultam tõle, ugyanúgy rossz a bélmüködésem, görcsöl az egész hasam. Sa-ni, azt szeretném kérdezni, hogy te voltál vékonybél vizsgálaton, és ha igen, az milyen vizsgálatokat foglal magában ?

Nincs jelen

 

#194 2009-06-12 00:59

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Hát még az milyen marhaság, ha a házunk rothadó alapzatára azt mondjuk, nincs ott semmi baj... mindezt pár rossz tapasztalat miatt.

Nincs jelen

 

#195 2009-06-12 02:08

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Emberek, végre volt türelmem elolvasni, bepótolni mindent. Stromcek1 is tipikusan az az IBS-es, akinél a lelki háttér enyhén fogalmazva jelentõsebb. Kérlek Titeket, ne bagatellizáljátok el, Sa-ni, attól hogy Neked rosszak a tapasztalataid, és mások, akik még "vádnak" és "zsákutcának" tekintik azt hogy az embernek van elméje, érzelmei, -tudata, tudatalattija-, agya, már nem is mondom hogy lelke, mert ez a szó itt csak bajt okoz!
De én annyira szeretném ha nem kezdene el másoknak is negatívan csengeni! Különben, a Ti bajotok, én mit erõlködöm?!

-vannak felszínibb dolgok; amikkel önmagában nem elég foglalkozni, és a lelki problémák nagyrészét nem lehet pusztán tudati próbálkozásokkal, "belenyúlásokkal" megoldani. MERT AZOK SOKKAL MÉLYEBBEN VANNAK.
-vannak pszichológusok és pszichiáterek. Ahány ember ebbõl is, annyi féle. Az igaz, hogy a pszichiáterek többsége fogja, felír egy-két gyógyszert, és tessék kérem "meg van oldva". A beteg gyógyszerfüggõ lesz, a gondjai nem oldódnak meg, késõbb csak hatványozódnak vagy egyszerûen lesz helyette más.
-és vannak emberek, akik csalódtak, mert azt várták másoktól hogy meggyógyítják õket, vagy talán több figyelmet és törõdést is szerettek volna, ezért csak méginkább megsértõdtek.

Igen, a nagy kérdés, akkor hogyan?!
A lelki, fejbeni megoldandók (nem hibák! bár ha neg. irányban elfogultan tekintünk rá, úgy nincs értelme több szót pazarolni rá) jelentõs része elfojtott, rejtett. Ezt nem lehet átlagos szemmel, "darabokban", felszínesen látni, hogy tessék minden itt van és megfogható, ahogy pl. a baktériumok is látszanak a mikroszkóp alatt. Így lehet egy ember bármilyen értelmes, okos, el sem tudja képzelni hogy ezeknek a megfoghatatlan dolgoknak lehet értelmük, sõt mélységük. Ha pedig elzárkózunk, vagy megijedünk attól hogy mennyi mindent nem értünk, akkor is igazzá válik a "zsákutca tézis".

De ha vannak még akik esetleg "velem tartanak" :)... nem kell máris mindent érteni. Nem kell, nem kötelezõ dilidokihoz járni (megjegyzés: lehet egy pszichológus szuper is, és kifogásolható is, egy utóbbi "fajta" még ne tántorítson el senkit), nem kell tanácstalanul orvostól orvosig járni (lehet önállósulni, mint Sa-ni az SCD diétával :)). Most elég lenne az is, ha csak egy szónak értenénk a tág jelentését, amiben semmi negatív nincs. "Lelki problémák". Ma még nem ismered fel, de ne zárkózz el tõle mert még csak a jéghegy csúcsa látszik.

Nincs jelen

 

#196 2009-06-12 11:38

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

OK, én már azt hiszem, kifejtettem a véleményemet, ebben nem fogunk dûlõre jutni, ez van. :) Stromcek majd mindent elolvas, és választ, vagy kidolgoz egy 3. elméletet! :)
"az embernek van elméje, érzelmei, -tudata, tudatalattija-, agya, már nem is mondom hogy lelke, mert ez a szó itt csak bajt okoz!" -én ebben nagyon is hiszek, csak nem a bélbetegségek kontextusában! :) Az elme, az érzelmek, a lélek - ezek magasabbrendû, szép dolgok, ezektõl vagyunk azok, akik. A betegségnek semmi köze a személyiségünkhöz! (Mondjuk nekem ez a gondolat adta az utolsó vigaszt másfél évig!!!! Hogy akármi van, ÉN még én vagyok! A testemet az undor melegágyává változtathatja a betegség, de a lelkem szép marad és szabad! És ha valaki ettõl megfosztott volna, beláthatatlan következményekkel járt volna!) Maximum ha elhúzódik a betegség, UTÓLAG, KÖVETKEZMÉNYKÉNT kikezdi a személyiséget. Én ezt biztosan tudom. Az IBS egy bakteriális fertõzés következménye, és semmi köze ahhoz, aki én vagyok.
De mire nem jó ez a "tudatalatti" - az emberek azt fognak egymásra, amit nem szégyellnek (pl. orvos a betegre) - és ha ellene érvelek, vagy alkár csak nem alázatosan és a "az idegességében, gyengeségében fosó szánalmas nyomorult" státuszt belátón elfogadva bólogatok, akkor annál "mélyebb" szorongásokat gátlásokat stb. vélnek felfedezni (persze nem elmélyült alapos beszélgetés, hanem 1-2 mondat alapján) - na ebbe lehet tényleg beleõrülni.

Atti: én az itatásos-fújásos vagy vizeletgyûjtéses vékonybél-vizsgálatokat és a vékonybél szerológiát (spec. vérvétel) leszámítva "vékonybél passage" nevû vizsgálaton voltam, ami abból áll (elég hosszú), hogy éhgyomorra bemégy, le kell nyelned egy vékony szondát (ez k.rvára ijesztõ volt számomra, páni félelelmben telt a következõ egy óra) a gyomrodig, azon keresztül leküldenek valami cuccost, ami "feltölti a beleket" (nem érzel semmit) és eg ynagy, ijesztõ röntgengépbe kell feküdnöd, amit össze vissza forgatnak, és egy orvos figyeli a képernyõt, és az alapán értékelést ír. A gyomortükrözésnél elviselhetõbb, és számomra a kontrasztanyagnak nem volt mellékhatása, elszínezi a székletet, de nem növeli az wc-k számát és nem fokozza a görcsöket. Én errõl nem beszélnélek le, annyira nem szörnyû. Nekem ez negatív lett.

Nincs jelen

 

#197 2009-06-12 11:58

Atti75
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Köszike, nem hinném, hogy ezt megcsinálják nekem, de hátha
Vannak vékonybél speckó szeriológiai vizsgálat is ?

Nincs jelen

 

#198 2009-06-12 12:05

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Miért ne csinálnák meg, nekem is megcsinálták, igaz, olyan orvos, akit magánúton kerestem fel - de aztán az SZTk-ba rendelt vissza mindig.
Van szerológia, számodra egy vérvételt jelent, csak a vért máshova küldik, Mo-n egy helyen végeznek ilyet.
Az étellalergia vizsgálathoz is vérvétel kell, annak a kiértékelése rengeteg idõ.

Nincs jelen

 

#199 2009-06-12 12:11

Atti75
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Te is tudod, hogy minket "IBS"-eseket nem vesznek komolyan. Nálatok az SZTK-ban végeznek ilyen vizsgálatokat ?
Nálunk a mezei SZTK-ban csak mezei rtg és UH van, arra is 6 hét a várólista

Nincs jelen

 

#200 2009-06-12 12:25

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Igen az SZTK-ban. Várólista itt is van. Ha magánorvosod intézi az hamarabb benyom, de az se azonnal.
Mondjuk arra én nem panaszkodhatok, hogy nem végezték el a vizsgálatokat, túlzásba is vitték. Egyet-kettõt meg is bántam, mert úgy mûködött, hogy az orvos "úgyis tudta, hogy gyogyós vagyok" és csak egy ezrelék kizárása végett küldött erre-arra. Mert persze 3. lehetõség nem létezett számára, ami Prof. Ujszászy IBS könyvében van írva:
"fiatal beteg esetében törekedjünk a lehetõ legkevesebb invazív vizsgálatra" (ha ha ha ezt de betartották - ha nem mondom, hogy állj, már szétszedtek volna feleslegesen) és "az orvos dolgozzon ki egyénre szabott gyógyszeres, diétás megoldást" (hát erre k.rvára törekedtek, mit nem mondjak: "vagy gyagyás vagy, vagy turkálunk még a beledben" - gondolkodni, próbálgatni ezt-azt egyik se akart)
Megalázó vizsgálatokon voltam feleslegesen. Ha hamarabb tudok az SCD-rõl, megspórolhattam volna a számomra igen megterhelõ bélvizsgálatokat. (Mondjuk ez a vékonybél passage még a kibírható kategóriába tartozott)

Szerkesztette: Sa-ni (2009-06-12 12:26)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB