#1 2004-06-13 12:39

Rafferty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Természetgyógyászat

Mivel az oldalon semmi ilyen jellegű infót nem találtam... ezért hát a kérdés:

Van valaki, aki próbálta már az akupunktúrát, a homepátiát stb.
Van a kolitiszre bármiféle (jó) hatása ezeknek?

Üdv, Rafferty

Nincs jelen

 

#2 2004-06-20 09:01

Nucleus
Tag

Re: Természetgyógyászat

A elektroakupunktúrás technikák (EAT) során meghatározott ingerhatásoknak teszik ki a testfelszín bizonyos pontjait. Az ingerek alkalmazása után a szervezet különbözõ – az adott személyre jellemzõ – bioenergetikai paraméterei (hõmérséklet, bõrellenállás, elektromos erõtér stb.) megváltoznak. Az ingerhatások lehetnek mechanikusak (akupresszúra, akupunktúra), elektromos, elektromágneses és egyéb taktilis ingerek. A meghatározott ingerekre adott válasz alapján következtetni lehet az elváltozások jellegére. Mérhetõ

• az energiaeloszlás a mérés idõpontjában,
• az adott szervezet energiaszabályzó képessége,
• az adott szervezet egyes részeinek, szerveinek energetikai, funkcionális állapota.


Az elektroterápiás kezelések javallatai

• Allergia,
• pre- és posztoperatív kezelések, sérülések,
• fájdalomszindrómák, idegfájdalmak, migrén, daganatos fájdalmak,
• krónikus degeneratív betegségek,
• reumás betegségek,
• immungyengeség,
• légúti betegségek (pl. asztma, bronchitis),
• gyomor- és bélbetegségek (pl. gastritis, colitis, ulcus, pancreatitis),
• szív- és keringési betegségek,
• a nyirokrendszer akut és krónikus betegségei,
• nõgyógyászati betegségek (pl. emlõ- és ovariális cysták),
• urogenitális betegségek (pl. nephritis, cystitis),
• hegekbõl eredõ zavaró mezõk,
• idegrendszeri és alvászavarok,
• toxikus terhelések – méregtelenítés.

http://www.magyar.fogorvos.hu/2003-01/9.html

 

#3 2004-07-07 11:13

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!
Kedves Rafferty!
Igen én járok akupunktúrára és úgy érzem használ. Persze gyógyszer mellett. (és nem mindegy hova és kihez)
Kezdetben nem is ismertem mikor odakerültem, csak azt vettem észre h az első pár alkalommal egyből enyhültek a hasi fájdalmak, rosszullétek.
Nem múltak el, de kevesebbszer és rövidebb ideig tartottak.
Ja és persze, diéta mellett.

A homeopátiát is lehet h ki fogom próbálni, illetve egy bizonyos góckutatásos vizsgálatra elmegyek és meglátjuk. Kicsit vacilálok még, mert a homeopátiáról még kevesebbet tudok, nem nagyon ismerik el, és hallottam róla rosszat is...
Judit

Nincs jelen

 

#4 2004-07-07 11:49

zoli703
Tag

Re: Természetgyógyászat

Judit, hova jársz akupunktúrára? Nincs kedved magánba írni?

Üdv, Zoli

 

#5 2004-07-07 12:23

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia Zoli, írtam e-mailt.
Judit

Nincs jelen

 

#6 2004-07-21 09:22

zoli703
Tag

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok,

Most kezdtem én is az akupunktúrát, eredmény még nincs, de sokat várok tőle. A doktornő, aki csinálni, nagyon meggyőző. Persze én is gyógyszerek mellett képzelem a dolgot. Üdv, Zoli

 

#7 2004-08-05 12:50

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok, Ottó vagyok! A homeopátiáról szeretnék vmit mondani. 2004 júl. 5-én mentem el a homeopátiás dokihoz Pestre, azóta szedem a cukorkákat, felhívta a figyelmemet arra a doktornő, hogy első hetekben erősődhetnek a tünetek. már több mint négy hete szedem, és voltak napok amikor erősödtek a tünetek, de hála Istennek hamar el is múltak. Hogy valóban gyógyít-e azt még nem tudom, a doki azt mondta, h. legalább 1 évig kell szednem, hogy legyen vmi eredménye. Ennyit erről , ha lesz vmi változás azt megosztom veletek remélem, addig meg szedem a cukorkákat a gyógyszerek mellett is. 

A természetgyógyászatról annyit még , hogy én fogyasztok bizonyos Aloe Verás készítményt (kapszula) immár több , mint 1,5 éve folyamatosan, véleményem szerint nagyon jó. Nem olyan mint az itthon kapható Aloe készítmények, amik sok esetben rontják a betegség tüneteit. Nekem crohn betegségem van.

Nincs jelen

 

#8 2004-08-08 15:20

Cápamama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!
Homeopátiáról sokat olvastam, sőt, anyukámtól hallottam, aki "természetgyógyász-iskolába" jár. Feltett szándéka, h meg fog engem gyógyítani!
Homeopátia annyit tesz, mint "hasonlót a hasonlóval" gyógyítani. Tehát, itt megkeresik a neked (és nemcsak a betegségednek) leginkább megfelelő szert, és a legmefelelőbb mennyiségben alkalmazzák. Ha ez nem így történik, akkor az lesz, h nem használ. Ugyanis az bíztató: nincs mellékhatás! Tehát aki akarja, nyugodtan próbálja ki!

Nincs jelen

 

#9 2004-08-09 14:11

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!
Én azt hallottam a homeopátiáról, hogy mikor elkezdik alkalmazni először pont felerősíti a betegség tüneteit, amikor nem szabad abbahagyni mert utána  viszont javulás jön.
Hát nem tudom kicsit félelmetes, de én sem vetem el a dolgot egyelőre, mert a gyógyulásért mindent!

Nincs jelen

 

#10 2004-08-18 10:31

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok,

en 8 eve vagyok Crohnos, es sok mindent kiprobaltam, a homeoptaiat ketszer is, mert nem lattam be elsore, hogy milyen szornyu hatasa volt. Masodjara is rendesen hozta a formajat, azota legalabb minden nap kupokat es beontest is hasznalok a gyogyszerek melle es ennek mar egy eve...
De hasonlo volt a Beres csepp, Humet-R, Aloe. Legalabb ne lettem volna rosszabbul ezektol, asszem mar ez is eredmeny lett volna.
Ezek utan erosen megkerdojelezodik bennem mennyire emberbarat gyogymod a homeopatia, nekem ilyen barat nem kell!
Jogaztam evekig ami szuper, csak az ember legyen annyira jol, hogy meg tudja a gyakorlatokat csinalni. Ez ezerszer tobbet ert nekem legalabbis.
Nem tudom valaki talat -e mar olyan alternativ gyogymodot, ami hasznalt is, ugy igazan?
Amitani lehet magunkat, mig jol vagyunk felesleges ezeket szedni, de nekem olyan kellene ami akkor segit, mikor otthon negykezleb maszkalok, mert eppen annyira gorcsol a hasam, vagy mikor napi 20 veres-gennyes hasmenesem van, vagy ekkor maradjak csak a jol bevalt gyogyszernel?
Kivancsi vagyok Ti mit gondoltok errol?
Udv mindenkinek!

Nincs jelen

 

#11 2004-08-18 10:46

zoli703
Tag

Re: Természetgyógyászat

Szia Monik!

Az Aloeról orvosok is mondják, hogy jó a colitisre. De azt is hallottam, hogy nem mindenkinek. Nekem szedése mellett újult ki colitis, és nem tapasztaltam hasznát. Bár soha nem tudom meg, hogy nélküle milyen lett volna.

Az akupunktúráról nem tudom elképzeni, hogy ártana. Én hasznát véltem csak felfedezni, de ugyancsak nem tudom, milyen lett volna nélküle. Nekem a háziorvosom azt mondta, hogy ebben a betegségben bármi használ, amiben hisz az ember. Ő nem hisz benne szerintem, de nem akarta elvenni hitemet. Az akupunktúrás doktornő viszont olyan hittel szúrja a tűket, hogy én is elkezdtem benne hinni.

Üdv,
    Zoli

 

#12 2004-08-18 17:05

Tamás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

monik írta:

Sziasztok,

en 8 eve vagyok Crohnos, es sok mindent kiprobaltam, a homeoptaiat ketszer is, mert nem lattam be elsore, hogy milyen szornyu hatasa volt. Masodjara is rendesen hozta a formajat, azota legalabb minden nap kupokat es beontest is hasznalok a gyogyszerek melle es ennek mar egy eve...
De hasonlo volt a Beres csepp, Humet-R, Aloe. Legalabb ne lettem volna rosszabbul ezektol, asszem mar ez is eredmeny lett volna.
Ezek utan erosen megkerdojelezodik bennem mennyire emberbarat gyogymod a homeopatia, nekem ilyen barat nem kell!
Jogaztam evekig ami szuper, csak az ember legyen annyira jol, hogy meg tudja a gyakorlatokat csinalni. Ez ezerszer tobbet ert nekem legalabbis.
Nem tudom valaki talat -e mar olyan alternativ gyogymodot, ami hasznalt is, ugy igazan?
Amitani lehet magunkat, mig jol vagyunk felesleges ezeket szedni, de nekem olyan kellene ami akkor segit, mikor otthon negykezleb maszkalok, mert eppen annyira gorcsol a hasam, vagy mikor napi 20 veres-gennyes hasmenesem van, vagy ekkor maradjak csak a jol bevalt gyogyszernel?
Kivancsi vagyok Ti mit gondoltok errol?
Udv mindenkinek!

Szia Monik!
Látom elég rossz tapasztalataid vannak a természetgyógyászatról,és mintha fogyna a gyógyulásba-tünetmentességbe vetett hited is.
Ezért szeretnék néhány gondolattal segíteni amennyire lehetséges.
1: Régóta ismert hogy a hitnek gyógyító ereje van,ezen alapszik a gyógyszerek "placebóhatása" is,amit a gyógyszerek klinikai vizsgálatánál is igyekeznek kivédeni.Tudom,nem mindig könnyű,de amennyire lehet, CSAK POZITÍVAN...Ez már fél gyógyulás...
2: A természetgyógyászati módszerektől sosem várhatunk olyan gyors és drámai javulást mint pl. egy erőteljes steroidkúrától vagy egyéb "hagyományos" gyógyító eljárástól.Szerepük inkább a szervezet hibás működéseinek helyreállításában,egy tünetmentesebb állapot fenntartásában  lehet,ez egy hosszabb,lassúbb folyamat.
3: Teljesen egyéni hogy egy konkrét módszer vagy gyógyhatású szer kinek használ és kinek nem,ez nagyon sok tényező függvénye.Egyértelmű,hogy ami nem megy azt nem kell erőltetni,de nem szabad (szerintem) a természetgyógyászatot teljesen elásni...
4 :Én Flavin 7-et szedek lassan 1 éve,eddig bevált (bár kétségtelen hogy lényegesen enyhébb tüneteim voltak mint Neked).
Tünetmentes szakban ún. "fenntartó" kezelésként napi 1 kapszulát szedek.Ha súlyosbodik a helyzet,ezt megemelem akár 3x2-re is.Azonnali hatása nincs,pár nap kell amíg megfékezi a fellobanást.Egyébként a javasolt mennyiség 2x2,ezt az "alternáló" adagolást én kisérleteztem ki magamon,valószinű hogy ez is egyénenként változó.
Természetesen a gyógyhatású készítményeket nem a gyógyszerek HELYETT,hanem a gyógyszerek MELLETT kell alkalmazni.

Kitartást, erőt és gyógyulást kívánok.

        Tamás

Nincs jelen

 

#13 2004-08-20 14:39

shadow
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Tamás!!!

A Flavin 7- et szeded kapszulában?


Shadow

Nincs jelen

 

#14 2004-08-20 14:46

Tamás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

shadow írta:

Tamás!!!

A Flavin 7- et szeded kapszulában?


Shadow

Igen.Előtte több 10000 Ft értékben szedtem be egyéb állítólag gyógyhatású
készítményt eredmény nélkül.

Nincs jelen

 

#15 2004-08-23 16:06

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Koszi Tamas,

megprobalok uj eroket meriteni, neha nehezen megy, de azert evenete bevallalok egy-ket ujdonsagot. Most a Zoli gondolkoztatott el az akupunkturan. Az idei ujitasom a protexin volt, aminek nem tul eros hatasa volt, legalabb nem volt rossz:-)))...Lehet, hogyha nem szedem rosszabb lett volna, csak nem tudom:-))).

Amugy nekem a szellemgyogyaszat es a reiki nagyon sokat segitett, amikor szinte elviselhetetlenul fajt a hasam. Szoval ez tuti bevalt. Csak az ember mindig tobbet akar es soha nem eleg az ami van, ugyebar.
Ill. a joga az amit en szivbol ajanlok barkinek. A problema max. az, ha nincs az ember olyan fizikalis allapotban, hogy bevallalja, de a meditacio es legzo gyakorlataik szuperek, ill. vannnak 1 oras relaxacios joga nidra gyakorlatok, melyek csodakat muvelnek.

Baci fertosere kivalo recept a mez/ friss citromle=1/1 aranyu kevereke, kicsit tomeny, de csodakatmuvel, nekem szokott tobbszor hoemelkedesem lenni arra pl. szuper.

monik

Nincs jelen

 

#16 2004-08-23 16:44

Tamás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia Monik! Hajrá,és kitartást!
A Protexint én is kipróbáltam.Látványos hatás ettől sem várható,de a bélflóra helyreállítása és fenntartása érdekében 3-4 havonta 1-1 dobozzal ajánlott beszedni multivitaminokkal (különösen B- vitaminokkal) "megfejelve.
Tamás

Nincs jelen

 

#17 2004-08-24 11:30

shadow
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Tamás!!!

Milyen vitaminokat szedsz?

Nincs jelen

 

#18 2004-09-13 12:00

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!
Jelenleg én is a homeopátiát próbálom ki ezért szüneteltetem az akupunktúrát.
Hát.........
a múlt hetem pocsék volt. Figyelmeztettek előre hogy kb a 3.-4. héten lehet hogy felerősödnek a betegségem tünetei de ezek elmúlnak.
NEkem a 2. héten olyan rosszulléteim voltak és valóban mindent produkáltam, puffadás, hasmenés, székrekedés, hányás, görcsök... szuper volt :/
Nem mondhatom 100%-ra hogy emiatt volt, mer idegeskedtem épp valami miatt eléggé, de állítólag azt jelzi ez hogy hat a dolog.
Most épp jobban vagyok, de most akkor mi van? Hova tegyem ezt?

A kezelőorvosom előre azt mondta erről a gyógymódról hogy ebben van misztikum, sem aki adja sem aki kapja nem tudja hogy mi van benne.

Az akupunktúra tényleg használt, de olyan messze vaaaan!!!
Judit

Nincs jelen

 

#19 2004-09-13 12:03

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia Monik,
Megírnád nekem e-mailben hova jársz jogázni? Én is szeretnék, biztos jó lenne.
Köszi:
Judit

Nincs jelen

 

#20 2004-09-13 12:36

Tamás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Üdv!Folyamatosan nem szedek vitamint,évente 2-3x beszedek 1-1 doboz Centrumot,időnként  (legalább 1 hónapig) Q10-et,Szelént,Karotint,Zinktartalmú táplálékkiegészítőket.Természetesen nem egyszerre,hanem egymás után,felváltva.
(Konkrét készítményneveket is javasolhatok,ha érdekel)
Ezek szedését az őszi-téli hónapokra,vagy a betegség aktív szakaszára időzítem.Csak a Flavin 7-et szedem folyamatosan,azóta NINCS aktív időszak,panaszmentes vagyok.
Tamás

Nincs jelen

 

#21 2004-09-14 10:36

shadow
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia!! Hol lehet beszerezni a Flavin 7- et?

Nincs jelen

 

#22 2004-09-14 12:37

Tamás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia!
Flavin7:bármely gyógyszertárban beszerezhető.A 90 szemes kiszerelés 5000Ft körül van.

INFORMÁCIÓ:www.flavin7.net,  www.flavin7.com,  flavonid.lap.hu, 

www.vitalitas.hu/olvasosarok/online/kom … nidok.htm.

Üdv:
Tamás

Nincs jelen

 

#23 2004-09-14 12:55

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok,

milyen jo lenne, ha meg lehetne oldani a Crohn-t, vagy colitist egy kis flavin7 potlassal:-). Bar meg soha senki nem mutatta ki, hogy ezek a betegsegek egyetlen vitamin hianyaban alakulnak ki. Ezek ismereteben elgondolkodtato mennyire eri meg kidobni ra 5000-et? ;) Ezzel senkit nem szandekozom megbantani. Csomo minden egyebkent csak hit kerdese.
Mindenkinek sajat belatasa mire hasznalja a penzet, en pl. gyogyteakat szoktam venni:-), meg ismeroseim szerint gurukepzobe jarok:D.
Bar most morfondirozok az akupunkturan. Ezzel kapcsolatban milyen konkret tapasztalotok van? E-mail-ben is megoszthathjatok velem. Koszi.

Monik

Nincs jelen

 

#24 2004-09-14 14:14

Tamás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Flavin7-ügyben a következőket tudom elmondani:
-egyáltalán nem biztos,hogy mindig,mindenkinél megoldható a Crohn illetve a colitis ulcerosa gyógyítása Flavin7 szedéssel.Azt viszont merem állítani,hogy enyhíti a betegség lefolyását,késlelteti a szövődmények kialakulását,javítja a hagyományos terápia hatékonyságát,csökkenti a mellékhatásokat. Azt tudom,hogy mióta szedem,tünetmentes vagyok.Egy alkalommal megpróbáltam elhagyni,a 3. napon enyhén véres volt a székletem.Újrakezdtem a szedését,azóta minden oké.

-egyénileg változó hogy kinél mi az üdvözítő gyógymód.Úgy érzem,az én utam a Flavin7...

-a Crohn ill. colitis ulcerosa  GYULLADÁSOS betegség,amelyben,AUTOIMMUN folyamatok is szerepet játszanak.Hosszú távon mindkét betegség növeli a vastagbélrák kialakulásának veszélyét.A Flavin 7 gyulladáscsökkentő,antioxidáns (ily módon rákellenes) hatású,helyreállítja a hibás immunműködést.(Ezeket nem én találom ki,dr. Erdős Sándor bizonyította egy klinikai vizsgálatban.)Tehát látható,hogy azokon a pontokon hat a szervezetben,amelyek hibás működése feltételezhetően kulcsfontosságú az idült gyulladásos bélbetegségek kialakulásában.
-a Flavin7 nem EGY vitamin,hanem növényi resvetarol,magas koncentrációjú növényi mag-héj őrlemény.
-a betegség kialakulásáról valóban nem bizonyították be hogy vitaminhiány miatt alakul ki,de ezt a filozófiát követve Salazopirynt se kellene szedni,mert a betegség oka nem  a Salazopiryn-hiány...
-ki az aki nem dob ki ennél sokkal értelmetlenebb és haszontalanabb dologra 5000Ft-ot?

Végül:elnézést a határozott véleményért,én sem akarok senkit megbántani,vagy rábeszélni a Flavin7 szedésére,nem akarok senkit meggyőzni arról hogy ez az új csodaszer.Én csak a tapasztalataimat és olvasmányaimat osztom meg Veletek.
Gyógyulást és kitartást!
Tamás

Nincs jelen

 

#25 2004-09-14 22:58

Cápamama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!

Mostmár van tapasztalatom, íyg bátrabban tudok írni róla. Én cápaporc kapszulát szedek. Ez most nem vicc, ilyen tényleg van! Hatása: immunerősítő, gyulladásgátló, valamint az ízületekre hat igen jótékonyan. Nekem nagyon megfájdult a bal térdem, két hét alatt szinte használhatatlanná vált. Aztán elkezdtem szedni a cápaporc kapszulát, és újabb két hét alatt elmúlt a fájdalom. Azóta egyre jobban érzem magam. Remélem, ezt majd a laboreredmények is igazolják, egyelőre ezek csak szubjektív dolgok. De hát a legfontosabb az, hogy én mit érzek, nem?

Nincs jelen

 

#26 2004-09-14 23:16

Cápamama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Tamás!

Salazopiryn-ügyben egy újabb adalék: a főoldalon, a hírek közt olvasd el az "Új gyógyszerek Crohn-betegsére". A következő mondat elég érdekesen hangzik: kiválthatja sokminden, dohányzás, aszpirin stb. Itt kezdtem el gondolkodni: Ha az aszpirin kiváltja, ami ugye szalicilszármazék, akkor a Salazopiryn és Pentasa miért gyógyítaná, ami ugye szintén szalicilszármazék? Én itt hatalmas ellentmondást érzek...!

Nincs jelen

 

#27 2004-09-14 23:57

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Természetgyógyászat

Cápamama: hasonló, de mégsem ugyanaz:

http://www.medicinenet.com/crohns_disease/page4.htm

5-aminosalicylic acid (5-ASA)), also called mesalamine, is similar chemically to aspirin. Aspirin has been used for many years for treating arthritis, bursitis, and tendonitis (conditions of tissue inflammation). Aspirin, however, is not effective in treating Crohn's disease and ulcerative colitis, and even may worsen the inflammation...

azaz:

Az 5-aminoszalicilsav (5-ASA) más néven mesalamine, kémiailag hasonló az Aszpirinhez. Az Aszpirint éveken keresztül alkalmazták izületi gyulladás, meszes váll, tendonitis kezelésére (különféle szöveti gyulladások). Az Aszpirin ugyanakkor hatástalan a Crohn betegség és a colitis ulcerosa esetén, sőt még fokozhatja is a gyulladást...

Nincs jelen

 

#28 2004-09-15 08:36

zoli703
Tag

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok,

engem meggyőzött Tamás a Flavin7-tel kapcsolatban, tegnap nagy nehézségek árán sikerült beszereznem. Merthogy a gyógyszertárban nem kaptam, ill. azt mondják, hogyha kapható, akkor is sokkal drágább, mint a terjesztőknél. Az Aloe gélre mondják, hogy csodákra képes a colitisnél, hát én elvesztettem a bizodalmamat benne. A Flavin7 sem drágább és Tamáson kívül más is mondta, hogy használt neki. Hát én megpróbálom.

Üdv,
    Zoli

 

#29 2004-09-15 09:35

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!

En nem kampanyolok a Falvin7 ellen, de ezeregy csodaszeren hasonlo a leiras.
Immunerosito, gyulladascsokkento, fajdlom csillapito, regeneralo...
Es ami elmaradhatatlan, hogy ez mind bio farmokrol valo, termeszetesen. Ezt a bio dumat akkor veszem be, ha valamit en magam termesztek a kertben, es meg akkor is, hol van az a bio-hoz?...(autofust, szomszed permetje, rovarok)
Itt az afedin teatol kezdve a noni juice-n at, a kombucha gombaig minden jo mindenre. Mind-mind franko csodaszer, csak en vagyok olyan benga hogy egyik sem hat??? Miert ujul ki a betegsegujra es ujra?
Nekem ez mind gyanus. Ezek sokkal bonyolultabb biologiai folyamatok, mint azt sokan gondolnak, egy kis vitamin vagy akar novenyi flavonoid adasa nem megoldas erre a probelmara, kiveve ha eppen olyan hatoanyagot tartalmaz ami eppen a megfelelo helyen es idoben a tul vagy alul mukodo enzimet blokkolja vagy serkenti. Ezek tobb faktoros folyamatok, melyek komlikalt szabalyozasi folyamat reven mukodnek. Ami valoban hat ezeknel az a belejuk vetett hit, ami jo par serkento hormon elvalasztast inditja meg. Meg a szolocukor is hat, ha ugy vesszuk be, hogy hiszunk benne, eppen ebben a betegseg csoportnal eleg magas a gyogyulasok aranya placebo adagolasara is.
Sosem ertettem honnan lehet mondjuk a centrum vitamin mindenkinek jo? Miert eleg egy tabletta egy 48kg-os felnott nonek, es 98 kg-os felnott ferfinek? Hogy lehet idealis annak aki vegetarianus, es aki nagy olajos hal fogyaszto? Hogy lehet az, hogy mindkettonek szuksege van kivulrol bevitt A vitaminra, ami konnyeden tuladagolhato?
Nem veletlen az, mikor az orvos a mi gyogyszereket testtomeg-re merten adagolja.
Beteg es ketsegbe esett emberek sokmindent beszednek, es ez alatt magam is ertem.
Nem hatott az afedin tea, HumetR, Beres csepp, Aloe, homeopatia, vitaminok, kremek tomkelege az ekcemara, szemcseppek az allergiara, gyogyszerek az asztmara. Mind mind kiujult. Talan ezeket mind egyszerre kellett volna kombinalnom?? A hitem nem vesztettem el, de ma mar abban nem hiszek, hogy beveszek egy bogyot es reggelre elmulik minden, vagy nem ujul ki.
En most ugy gondolom vmi komlex gyogymodot kell valasztani, nekem ez a reiki, szellemgyogyaszat, gyogyteak/ eszenciak, joga es foglalkoztat a gondolat hogy az akupunkturat kiprobaljam.
Mindannyiunknak vegig kell jarni egy utat, en mar sok mellekcsapason jartam, de remelem mostmar a fo uton jarok.

A szalicilsav szarmazekokkal eloszor valoban izuleti gyulladasos betegeket kezeltek, de kesobb ismertek fel, hogy ez a gyulladasos belbetegsegekben is hatekony.
Arrol, hogy milyen furmanyossagokat irnak le, tegnap egy Zaditen nevu szemcsepp lerasabol ideznek:
12 ev alatti gyermekeknel nem vizsgaltak a hatasat, de 3 ev alatti gyermekeknel sem okoz problemat.
Hm, hogyis van ez????

Mindenkinek minel hamarabbi gyogyulast Flavin7-tel :), vagy akarmi massal!
Monik

Nincs jelen

 

#30 2004-09-15 09:59

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Erős hittel bármelyik "csodaszerről" és "természetgyógyászati eljárásról" azt gondolhatjuk, hogy lám, megtaláltuk minden bajra a megoldást, ez igen, na ez aztán használ. Mert ezt akarjuk, erre vágyunk és elhitetjük magunkkal.

Ám az eredmény mégis ugyanaz marad csodaszerrel vagy anélkül, természetgyógyászattal vagy anélkül: a tudomány mai állása szerint sem a Crohn betegség sem a Colitis ulcerosa nem gyógyítható. A magam részéről (és itt, most lehet, hogy mindenki egy emberként háborodik fel) én mindig csakis a gyógyszerekben hittem és bíztam. Régen is és ma is.

(Monik, teljes mértékben egyetértek Veled.)

Nincs jelen

 

#31 2004-09-15 12:03

M. G. Mariann
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!
Én viszont Tamással értek egyet. Monik nézete annyira elutasító a kiegészítő gyógymódokkal kapcsolatban, hogy számomra egyet jelent. Ő már igazából nem is tudna meggyógyulni, annyira beleivódott az, hogy nem használ neki semmi.
Ezekre a vitaminokra mindenkinek szüksége van, sőt jó esetben érezni lehet, mi az, ami kell. Itt arra gondolok, ha megkívánod a répát, talán A vitamin hiányod van. Persze ez csak durva példa volt.
Mint már említettem nektek és gyógyszermentes vagyok és teljesen tünetmentes is. Igaz van egy "gyógyszerem", babát várok, talán ennek és annak a hihetetlen örömnek, ami vele jár, köszönhetem, hogy most nem kell szednek semmit és nincs semmi problémám.
Nekem soha nem állította be senki a gyógyszerszintemet, ha valami jó, vagy rossz volt, nekem kellett vele kísérleteznem, hogy mi használ, mi nem, de soha nem vesztettem el a hitem abban, hogy meggyógyulhatok.
Tamás a Flavin7-ben hiszi a gyógyulást, más a gyógyszerekben. Valaki pedig lelkileg győzi le. Azt mindenki tudja, máról holnapra nem megy, de azért elgondolkodtató, hogy a gyógyszereim egy havi ára közelíti a 15.000 Ft-ot tekintettel a beöntésekre, szemben a Flavin7 árával. És nem gyógyítottak meg.
Akkor inkább a Flavin.
A szalicilszármazékokról: már az ókorban használták fájdalom és gyulladáscsillapításra. Egyébként szalicilból van és mint ilyen, tartósítószerként is használják. Tehát a jó kis konzervekben is megtalálható.
Én biztosan ki fogom próbálni a flavin kúrát, ha újra visszajönne a betegségem.

Nincs jelen

 

#32 2004-09-15 13:19

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia Mariann,

koszi a diagnozsit, hogy remenytelen vagyok. Csak ugy megsugom voltam mar egy evig is tunetmentes.
Aki meggyogyul az nem Crohn-os, vagy colitis-es csak felrediagnosztizaltak mai tudomany szerint. Lehet valaki par evet is tunetmentes es a varandossag ezen sokat segit. Ehhez graulalok neked!
Arrol pedig, hogy miben hiszek az elobb irtam, komplex terapiakban, nem a vitamin potlasban. Azokat gyumolcsokkel es zoldsegekkel kell bevinni, nem pedig szetcincalni es egyet kivalasztva adagolni.
Amugy en tegnap voltam a patikaban es 400Ft hijan az altalad irt osszeget fizettem ki gyogyszerert. De fizettem mar ettol joval tobbet ki termeszetgyogyasznak is es megis itt vagyok...
Egyaltalan nem vagyok elutasito, csak asszem mar tuljutottam azon, hogy abban higgyek, hogy szedek be lucerna magot meg aloe-t es elhiggyem ettol meggyogyulok.
En is orulonek nagyon, ha nem kene a fiztesen negyet gyogyszerre koltenem, ugy hogy ezek total tamogatottak.
monik

Nincs jelen

 

#33 2004-09-15 13:26

zoli703
Tag

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok,

Én sokáig gondolkodtam a Flavin7-en. Orvosok ajánlják (dr. Erdős), megkérdeztem a háziorvosom és a gasztroenterológust. Az előbbi azt mondta hasznomra válik, a másik meg hogy az sem fog csodákat művelni. Ebből levontam azt a következtetést, hogy ártani nem fog valószínűleg, ezért kipróbálom. Nyilván, ha Monik nem hisz benne, akkor nem szabad kipróbálni. Ha csodákat várunk tőle, akkor csalódás fog jönni. Az orvostudomány nem olyan mint a matematika, mert az orvosok mind mást mondanak, a matematika pedig egzakt. Van, akinek ez, másnak más használ. Egyébként meg Tamásnak is lehet, hogy Flavin nélkül sem újult volna ki.

Természetesen mindenki arra költi a pénzét, amire akarja. A Pentasanak szerintem sokkal több káros mellékhatása van (nálam reflux a sok gyomorsav miatt, amit ez idéz elő), mint a Flavinnak. És 3*2 Pentasa mellett volt az eddigi legrosszabb gyulladásom.

Üdv, Zoli

 

#34 2004-09-15 13:53

Tamás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Monik,igazad van,nem is akarom cáfolni amit mondtál,csak hozzáfűznék néhány gondolatot.
-senkisem állÍtotta,hogy a Flavin7 mindenre jó univerzális csodaszer,senkisem állította hogy azonnali és végleges gyógyulást eredményez.Csak azt,hogy egy hatékony segítség szervezetünk talpraállásában,egy jobb életmínőség elérésében.
-nekem nagyon szimpatikus a Flavin7 vizsgálóinak és kifejlesztőinek mértéktartó,
szerény,objektív hozzáállása.
-egyéb "csodaszerekkel" szemben a Flavin7 hatását klinikai kísérletek támasztják alá (igaz,a vizsgálatot nem colitises betegeken végezték).
-valóban sok a hirtelen gyógyulást ígérő ál-csodaszer.Ettől sokan kiábrándultak és bizalmatlanok lesznek.
-a placebo csak az emberek 1/3-ában hat,náluk se mindig.
-a többi csodaszerben ugyanúgy hittem mint a Flavin7-ben,mégsem hatott...
-a Crohn és a colitis a tudomány mai állása szerint nem gyógyítható.Sajnos így igaz,a Flavin7-tel is csak folyamatos szedés mellett tudtam elérni a tünetmentességet.Újra és újra azt tudom mondani,hogy érzésem szerint a szövődmények kialakulásának veszélyét jelentősen csökkentem,lassul a betegség romlása,MELLÉKHATÁSOK NÉLKÜL.
-azért újul ki a betegség újra és újra (Monik,nem, csak nálad,majdnem mindenkinél),mert ez sajnos egy ilyen betegség...Nincs még birtokunkban az a gyógyszer,amelyik véglegesen helyreállítaná a hibás működést.A betegség természete miatt szinte mindenkinek folyamatos gyógyszer és/vagy gyógyhatású készítmény szedésére van szüksége. A kivétel erősíti a szabályt ld. M. G. Mariann .
Egyelőre ennyi...
Tamás

Nincs jelen

 

#35 2004-09-15 21:08

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!

Látom egy kicsit felpezsegtek az érzelmek:))
Hát én sem vagyok egy mindenben hiszek,típus. Az voltam valaha. Képzeljétek még, Gyurcsokhoz is elmentem:(( Én hülye. Ha ma meglátom a tv-ben, legszivesebben behúznék neki egyet. Ma már én is a kitaposott útban hiszek, de mivel a Flavinról annyi jót hallottam, olvastam itt, elkezdtem szedni:)) Majd meglátjuk.

Ti is 2x2 szemet szedtek? És szedem a Pro-Gastro-t is:)) majd kb. 1-2 hónap múlva kíváncsi leszek az eredményre.

Köszönöm az ötleteket.

Mancsa

Nincs jelen

 

#36 2004-09-15 22:53

Cápamama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Ez az! Látom, mindenkinek megvan a saját véleménye! És tulajdonképpen ez így is van jól!
Robur, kösz az ismertetőt! Megint tanultam valamit...
Engem ez a betegség pont erre tanított meg: mindig figyelni, magunkra és a környezetünkre, a hírekre és a lehetséges segítségekre.
Én minden újabb lehetőséget meghallgatok, és amennyire tudok, utánanézek. Valahol a gyógyulás is ott lapul, csak meg kell találni a hozzá vezető utat. Most ez nem azt jelenti, h én mindenbe beleugrok, hanem, h elsőre semmit nem utasítok vissza. Mindenről bővebb ismereteket kell szerezni, mielőtt elfogadjuk vagy elutasítjuk, ez az én elvem.
Pontosan ezért érzem hasznosnak ezt a fórumot is: mindenki megoszthatja a tapasztalatát a másikkal. Ebből lehet igazán tanulni, hiszen így nem kell mindent saját magadnak kipróbálni, elég azt megpróbálni, ami másoknak már segített. Ha meg valaki konkrét negatívumot ír le, hát abból is lehet tanulni! Bár itt megjegyezném, h a "rajtam ez nem segített" dolgokkal én személy szerint kicsit óvatosabban bánok, mivel ha kárt nem okozott (pl: betegség rosszabbodás, mellékhatás), akkor nagy baj nincs, csak nem jutottunk előrébb. Aztán meg, ha nekem nem vált be, attól még másnak jó lehet. Ezt úgy gondold, h pl. gyógyszerből sem egyfajta létezik egy bizonyos betegségre, és nem mindenkinek ugyanazt írják fel, mégis az eredményt tekintve juthatunk ugyanoda. Szerintem valahogy így van ez a természetes gyógymódokkal is. Sajnos itt nagyobb lehet a hozzá nem értés, sok olyan ember létezik, aki jószándékból vagy számításból, de kevés szakértelemmel akar kezelni embereket, és az ő tevékenységeik után jönnek a panaszok és csalódottságok. Erre ellenvetésként rögtön felteszek egy kérdést: van itt valaki, aki egy orvosi kezelésben vagy döntésben, esetleg magában az orvos személyében még nem csalódott? Ugye, mindenkinek volt már ilyen? Ezért nem szabad EGY természetgyógyász alapján megítélni az ÖSSZEST. Köztük is vannak képzett, komoly tudással rendelkező személyek, csak meg kell őket találni. És ebben is tudunk segíteni egymásnak, mint ahogy orvost is bármikor tudnánk ajánlani annak, aki kéri.
A legfontosabb dolog, h SOHA NE ADJUK FEL! Remény mindig van! Az én véleményem szerint, mivel nem tudjuk pontosan mi váltja ki ezeket a betegségeket, így nem is tudhatjuk, mi gyógyíthatja meg őket. Talán éppen ezeket a sorokat olvassa, aki már elindult a gyógyulás útján. Utána pedig mi következünk...!

Nincs jelen

 

#37 2004-09-16 10:32

zoli703
Tag

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok,

én napi 2 flavin7-et gondoltam szedni, de nem tudom jó-e így. Hozzáértők meg tudják mondani, mennyi kell nekünk?

Üdv,
   Zoli

 

#38 2004-09-16 11:46

Tamás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Én napi 1 Flavint szedek.Ha valami enyhe hasi diszkomfortézrésem támad,megemelem 2-re,ha szükséges akár 3x2-ig is hajlandó vagyok elmenni.(Erre még nem volt szükség.)A javasolt adag 2x2.
Hozzáteszem hogy nálam enyhe formában jelentkezett a betegség,látom vannak itt
a fórumon nálam betegebbek is.Szerintem érdemes 2x2-vel kezdeni,és ha látványos a javulás,lehet csökkenteni.Ha javul,de nem eléggé,meg lehet próbálkozni 3x2-vel is bár ez esetben a havi adag ára 10000 Ft fölé rúg...
Természetesen előfordulhat hogy nem használ.Nincs két egyforme szervezet,nincs két egyformea betegséglefolyás,és a Flavin sem univerzális csodaszer,csak egy hatékony segítség.
Ha a colitis/Crohn nem javul,akkor is vannak kedvező hatásai a szervezet egészére,tehát kárt nem okoztok vele,ezt nem lehet túladagolni sem, mint a gyógyszereket.
Tamás

Nincs jelen

 

#39 2004-09-16 14:18

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!

Tenyelg felpezsditette a forumot ez a flavin7.
En 3 reszre osztanam a termeszetgyogyaszati kezeleseket:
1. hatasos, jobban erzed magad (hatoanyagtol vagy magadtol) :)
2. semleges :rolleyes:
3. betegito (latvanyos romlas) :(
Nekem ez utobbi kettobol tobb is jutott. Ezek utan azt mar orommel fogatam, hogyha hatastalan valami. Persze ez nemikepp elbatortalanitott attol, hogy kiserletezzek. Na azert SOHA nem adnam fel.
A vitaminokrol meggyozodesem, hogy jok, nem magas dozisban segitik a gyogyulasi folyamatokat, de nem gyogyitanak meg, csak a sajat szervezetednek segitenek ebben, ha sikerul ezt jol eltalalni. De mindig megijedek, mikor olvasok mindenfele csodaszeres leirast akar az aloe-rol, vagy noni-rol legyenis szo, olyan nincs, hogy valami mindenre jo legyen, s nekem kicsit ilyen szagu volt a flavin7 is, de most utana is olvasok. Egyebirant vitamint en is szedek, de csodakat nem ettol varok.

Aki jon Szegedre azokkal hetvegen talalkozunk szemelyesen is, aztan folytatodhat az eszmecsere eloben is.

Udv: Monik

Nincs jelen

 

#40 2004-09-16 17:19

túlélő
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok! A terápiákról annyit, hogy én végig csináltam szinte minden gyógyszeres kezelést és term.gyógy. módsz.-t, de mégis úgy elhatalmasodott a colitisem , hogy majdnam toxikus megacolonom lett, majdnem kilukadt a bélésem. Gyorsan megopráltak 1x aztán még x+1x. 93-ban volt az első műtét totál colectomia, ami a vastagbél teljes eltávolítását jelenti. Mindez igencsak megviselt 36éves koromban. Azóta hozzászoktam a stóma viseléséhez és így is teljes életet élek. Sportolok,(sí, tenisz, úszás) dolgozom, utazok és persze néha fáj a hasam és nem tudom, hogy chron beteg is vagyok-e vagy sem. Mindenestere tegyetek meg mindent, hogy elkerüljétek ezt a nagy műtétet!!!!!!

Nincs jelen

 

#41 2004-09-20 10:15

Szilvinyu
Tag

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok! A Flavin 7-ről én is csak jót tudok mondani, bár mi allergiás panaszok ellen használtuk, azt nem tudom, hogy Crohn betegségre jó-e.
Viszont azt tudom, hogy a Flavin 7 gyártója a Crystal Institute Kft. készít egy Inulion nevű csicsóka kapszulát, ami állítólag nagyon jót tesz a beleknek. Van róla egy hanganyagom (dr. Tóth Géza: Az inulin mint prebiotikum), abban hallottam, a crohn-betegségről először. Nekem streptococcus fertőzés miatt volt vastagbélgyulladásom, nekem is ilyen négykézlábmászós, görcsölős, nyálkát ürítős borzalom, ezüst colloid segített rajtam.
Egyébként nem kell forgalmazónak lenni, hogy nagykeráron megkapd a cuccaikat, 5000Ft. az egyszeri törzsvásárlói kártya ára, és ha közvetlenül a cégtől rendelsz, és a rendelésed több mint 8000 Ft. akkor házhoz is viszik ingyen. A 90db-os Flavin7 ára így 4170,- Jobbulást mindenkinek!

 

#42 2004-09-20 15:15

Cápamama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia Monik!

Benedek István: Mandragóra (Gondolat Könyvkiadó, 1979)
Talán könyvtárban vagy antikváriumban lehet találni. A második részből, az India alcíműből idézek:
"Ez átvezet a betegek második csoportjához, akiknél átmenetileg vagy végérvényesen hasznos lehet a jógázás: a gyomor-bélrendszer krónikus betegeire gondolok, idült székrekedésben vagy hasmenésben szenvedőkre, savtúltengés, savhiány, gyomor- bélfekélyt is olykor előidéző idült bélhurut keserves áldozataira. Mint látható, azokról az emésztési zavarokról van szó, amelyek a vegetatív idegrendszer terhelése alapján jönnek létre, laikus szóval: "ideges alapon". Itt a jógázás kauzális gyógymódnak tekinthető, ha az elmélyüléssel, életmód és életfilozófia megváltoztatásával összekötve magát az idegességet is megszünteti, s ettől gyógyul az idegesség következménye. Némi fizikális hatás is érvényesül, például gyomorsüllyedés, bélrenyheség, meteorizmus (puffadás) esetén."
Ennyi az idézet. Eygszóval: csináld csak nyugodtan a jógát! Ha jobban érzed magad tőle, akkor az már fél siker!

Nincs jelen

 

#43 2004-09-21 15:25

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!
Képzeljétek, azt hallottam egy belgyógyász szakorvostól, hogy a Flavin 7-nek több a kockázata, mint a jó hatása. Néhány esetben májelégtelenséget okozott.
Pedig olyan nagy lelkesedéssel kezdtem el szedni, de a CRP-m így is elég rossz.

Mit tudtok erre mondani?

Nincs jelen

 

#44 2004-09-23 08:30

leila
Tag

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok! Most találtam rá erre a topicra, és nagyon örülök neki. Nem én küszködök a betegséggel, (colitis ulcerosa) hanem a férjem. Eddig én voltam az aki rábeszélte mindenféle kúrára, természetgyógyászra, homeopátiára, de semmi sem jött be, igazából.
Szedi a salazopyirint és most egy újabbat is kapott ez pentasa 500 nevű gyógyszer.
Dolgozni csak akkor tud, ha rendszeresen szedi a reasecet. Persze egy csomó mellékhatás észlelhető. Az izületei fájnak, a bőre viszket, fáj a dereka, a feje. Magába forduló lett, nem szoktunk elmenni sehová, mert délutánra már megszünik a hatása a reasecnek és hát állandóan wc közelben kell tartózkodnia. Gondolom aki hasonló betegségben szenved tudja miről írok. Szóval most olvastam valamiféle új gyógyszerről a neve: Remicade (infleximab) nem tudom hogyan kell beszerezni, egyáltalán már próbálta-e valaki. Még egy dolgot akartam kipróbálni a vércsoport diétát. Hát ez csak annyi akadályba ütközött, hogy nem tudjuk a férjem vércsoportját és nem igazán akar már semmit kipróbálni, így nem volt hajlandó elmenni, hogy vért vegyenek tőle, hogy megtudjuk milyen ételekkel álljunk le, és mit egyen. Jelenleg itt tartunk, és nagyon szeretnék neki segíteni, ha tud valaki valamit arról amit leírtam, tehát az új gyógyszerről, vagy a vércsoport diétáról akkor kérem írjon! Vagy bármi másról amit tanácsolni tud.

 

#45 2004-09-23 10:56

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!

Koszi capamami! Szerintem a joga legalabb annyit hasznal, mint a Flavin7, sot az tuti hogy nem art. Nekem nagyon jo hatasu.

Latod Tesokam? Mondtam en, csak nem hiszel Huginak, ugye?

Kedves Leila!

En azt hiszem mindannyian igy kezdtuk Salazopyrinnel, ezen kivul van meg eleg sok fele gyogyterapia koztuk a remicade is, es ugyanigy a reasec-en kivul is tobb hasfogo keszitmeny. Az nem a forum dolga, hogy mi gyogyszereket ajanljuk es dozist mondjuk, ez az orvos feladata. Sokkal inkabb a kapott, szerzett mellekhatasok, egyeb alternativ gyogyterapiak, vizsgalatok megbeszelese. Azt hiszem konkret gyogyszerekrol mindannyiunk neveben inkabb e-mail-ben irnank.Pl.a remicade is tipikusan olyan terapia, ami melle nem eleg bekapni 3*2 Pentasat.
Javaslom, hogy vedd ra a ferjed, hogy a kezeloorvosanak nyugodtan mondja el a problemait oszinten, ha ez nem megy keresni kell masikat. Sokunknak nem volt konnyu elfogadni a betegseget, de meg kell tanulni vele egyutt elni, nem megoldas a vilagtol elzartan elni, ilyen fiatalon. Erdemes lenne olyan konyveket a kezebe adni, melyek pozitiv eletszemlelettel toltenek meg. Ill. a lekhelyetekhez legkozelebbi klub delutant felkeresni, hogy szemelyesen megismerkedjetek ilyen betegekkel, talan mindkettotoknek segitene a hetkoznapokat maskent megelni.
Meg kell tanulni kicsit maskepp elni, aki ezt nem fogadja el, az nem fer bele a kepbe, helyettukkeresni kell masokat.
Sok sikert mindehhez!
monik

Nincs jelen

 

#46 2004-09-23 11:04

Heni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia Mindenkinek!

Nagyon régen voltam már a fórumon, akkor is inkább csak olvasgattam, de most írnom "kell".
Több mint 4 éve vagyok beteg, rengeteget szenvedtem már a crohn miatt, de pár hónapja kipróbáltam olyan gyógynövényes készítményeket, amik nagyon jó hatással vannak az állandó hasmenésre.
A gyógyszereimet (Pentasa, Budenofalk) még nem hagytam el, de ismerek olyat, aki már megtette. Nem csodaszerekről van szó, a betegség nem múlik el tőle, de a közérzetem javulása és a wc-re járás gyakoriságának csökkenése már mindenképpen eredmény.
Voltam már 86 kg-os (szteroidok mellékhatásaként), voltam 54 kg is (aktív időszakban) és most a 64 kg-val nagyon jól érzem magam. /Ez kb. passzol a 171 cm-s magasságomhoz.:) /

Meg kell jegyeznem, hogy nagyon sokáig nem hittem el, hogy a gyógyszereken kívül létezik másféle gyógyulási lehetőség is, sok mindent kipróbáltam, ami nem vált be, de most örülök, hogy végre találtam valamit, amitől egészségesebbnek érzem magam.
Ha bárkit érdekel, kérdezzetek, a freemail címem: letah@freemail.hu

Mindenkinek jó egészséget kívánok!
Sziasztok.
Heni

Nincs jelen

 

#47 2004-09-23 12:32

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia leila!

A Remicade-ról én csak mint laikus tudom mesélni. Ha szakszerűbb dolgokra vagy kíváncsi akkor az orvoshoz kell fordulnod:)

Ez a legújabb gyógyszer a crohn betegségben:)

Szia:Mancsa

Nincs jelen

 

#48 2004-09-25 12:31

wandi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Az új infúziós kezelést csak kórházban adják, csak nagyon rossz állapotban lévőknek. Végigolvastam az eddigi hozzászólásokat,  a homeopátia tényleg kiszámíthatatlan.

Nincs jelen

 

#49 2004-09-25 12:51

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia Wandi!

Ne haragudj, hogy kiigazítalak, de inkább a nagyon rossz állapot helyett a " többi gyógyszeres terápiára nem reagálók kapják"-ra igazítanám ki:)

Nincs jelen

 

#50 2004-09-25 17:04

wandi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia Mancsa!
A Haynal Imre Kórházban csak olyanoknak adják, akiknek több fistulája van, és lehet, hogy tényleg nem reagálnak másra, különben
nem lennének ennyire rosszul.
Én is voltam pocsékul, mégse kaptam, akartak adni szteroidot és Immuránt, azt viszont nem kértem. Amikor már egész nap görnyedeztem a fájdalomtól elmentem ahova a barátnőim küldtek már régóta. Most sokkal jobban vagyok, de nem akarom tukmálni a módszert amit találtam. Ha valaki pesti, vagy fel tud jönni néha Pestre és érdekli a dolog, szívesen elmondom mi az. Piciknek is ajánlatos, mert BIZTOS nem árt, viszont használ.
Vannak Pestiek?

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB