#1 2005-04-27 22:41

jamesdean
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Candida

A candidáról sokat olvashattok az [ origo ] Család/egészség rovatának Candida topikjában, illetve az Index Törzsasztalonál is van: Candida a gonosz éleszt?gomba. Sokat kipróbált emberek csevegnek rengeteget és orvosok, receptek vannak itt is, illetve a mindmegette.hu-n is...

Sok türelmet! Én egyébként iszom a tejsavót és szerintem jót tesz!

Nincs jelen

 

#2 2006-03-01 15:50

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Ma délel?tt szörfölgettem a neten és rátaláltam a www.candida.lap.hu oldalra. Érdekes módon feltünt, hogy mennyi a hasonlóság a candidás beteg és a colitises és a crohnos beteg között.Sok cikket elolvastam és a közös bennük, hogy a normális bélflóra általában a következ?k miatt borul fel:

1; TÁPLÁLKOZÁS
- tul sok édesség
- állati fehérje
- szénhidrátok
- természetellenes táplálékok/ állományjavitók,szinez?k,adalékanyagok,kémiai anyagok/
Hozzáteszem érdekes módon én mint crohnos kimondottan szeretem a sok kenyeret és az édességet is. Szinte hiányzik a szervezetemnek. A candida gombának  meg pont ez a táptalaja. Lehet, hogy etetem a gombáimat?

2; STRESSZ

3;KEVÉS MOZGÁS

4; gyakran felesleges ANTIBIOTIKUM, hormon, szteroid.

A tünetek is mind-mind hasonlitanak a mi bélproblémáinkra:
- idegrendszeri problémák / fáradékonyság, depresszió, alvászavar, stressz/
- emészt?rendszeri panaszok / gyomorégés, puffadás, gázképz?dés, hasmenés,székrekedés/
- n?gyógyászati és urológiai tünetek
- b?rgyógyászati panaszok, b?rviszketés
- látásromlás
- izületti betgségek
Persze ezenkivül még nagyon sok mindenr?l lehet olvasni a cikkekben. Én csak a hasonlóság miatt irtam le érdekességképpen. A bélflóra helyreállitásában  a diétát / fehérliszt ,cukrok, éleszt?, stb.ezek csak minimálisan/ és az él?flórás joghurtot ajánlja és még sok mást, de nekem hirtelen ez jutott az eszembe. Mint már irtam a hozzászólásaimban én naponta megeszek egy Danon activiát  immáron lassan egy fél éve. Egy napot nem hagynék ki. Nekem az emésztésemben csodákat müvelt. Azóta szteroidot nem eszek csak a napi 3×1 Pentasát. A puffadást mint olyat teljesen elfelejtettem azóta.
Lehet, hogy nekem is van egy kis túlszaporodott candinám is. Az a baj, hogy elég nehézkesen tudják megállapitani , mivel amugy jótékonyan is megtalálható a szervezetben. N?gyógyászati tenyészetem nem mutatta ki. Szeretném megtudni, hogy közületek ezen a területen indult-e már el valaki hisz ez is természetgyógyászati  kór, az orvostudomány nem igen foglalkozik vele.

Szerkesztette: mendi63 (2006-03-01 15:54)

Nincs jelen

 

#3 2006-03-03 09:17

Zsuzska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Sziasztok!

Segítsetek! A lányom crohnos 3 éve, sajnos annyira bízott a dokijában, hogy meg sem próbálta másnak a véleményét kikérni. Ennek most az lett az eredménye, hogy 1 vékonybél sz?kületb?l hirtelen 3 nagy lett, és közben az epéje nem jól müködik, és itt candida is. Amir?l így most tudunk, mivel kikövetelte ezeket a vizsgálatokat a lányom, mert az orvosának hiába panaszkodott nem jutott el a tudatáig, hogy nagy gond van...... csak most és most már ? is azt hiszem át akarja passzolni valami más dokihoz.
Nem szeretném, ha megint 1 olyan orvoshoz kerülne aki nem foglalkozik vele, ezért kérem a segítségeteket. Akinek jó tapasztalata van orvosával és neki is vékonybélsz?külete van, kérem szépen feltétlenül írjon. Budapestiek vagyunk.

Mindenkinek jobb napokat Zsuzska

Nincs jelen

 

#4 2006-03-03 14:58

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Szia Zsuzska!
Sajnos orvos ügyben nem tudok segiteni , vidéki vagyok de a dr. Kovács Ágota biztos kitün? orvos ezt a többiekt?l tudom. Most nem futom végig a topikot , a többiek /pestiek/ biztos segitenek az elérhet?ségében. Irod, hogy az 1 vékonybélszükületb?l hirtelen 3 nagy lett. Most én is megijedtem nehogy én is igy járjak. Szeretném megkérdezni milyen gyógyszereket kapott és szedte-e rendszeresen azokat vagy, hogy tudjátok-e mit?l sulyosbodott ennyire a betegség? Az én dokim sem foglalkozik velem sokat, bár nekem a napi 3×1 Pentasa nyugalmi állapotban tartja a betegségemet. Elgondolkodtam a candida szürésen én is, ezért szeretném kérdezni, hogy hol lehet ezt kérni?
Bocsánat, hogy kérdésedre kérdés lett a felelet.

Nincs jelen

 

#5 2006-03-03 16:42

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

mendi63:

Candida sz?rést a háziorvosnál, vagy bármelyik belgyógyászati ambulancián is lehet kérni. Vesznek egy cs? vért, és leadsz egy székletmintát, majd az orvos kitölt két papírt, és az egész megy szépen az ÁNTSZ-hez, 3-4 hét alatt fut át. De általában nem ez szokott a gond lenni. A Candida Albicans szeret a végelgyengülésben szenved? betegeknél gondot okozni (AIDS, rák), viszont Crohn betegeknél éppenhogy nem a Candida a primer probléma, hanem az immunrendszer maga...
Ett?l függetlenül érdemes megcsináltatni a vizsgálatot.

Nincs jelen

 

#6 2006-03-07 20:09

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Kedves Sunburner!
Köszönöm a válaszodat. A házidokim azt mondta ,hogy megkérdez egy gasztrodokit ez ügyben. Hát nem csúcs ez a mai orvostudomány? A mai napon mivel nem müködött a fórumunk ráértem másfele is nézel?dni és a www.informed.hu-n orvosi vélemények cikkek vannak a candidáról. Hát mit is mondjak még jobban meger?sitettek abban, hogy csináltassam meg ezt a sz?rést. Most valahogy én kis laikus ugy érzem, hogy nálam köze lehet a candidának a bélbetegségemhez a sérült bélflóra miatt. Tavaly tavasszal elég sok antibiotikumot ettem és utána jött a crohn. Biztos, hogy mivel nekem még középsulyos a betegségem, közepesen hibásodott a bélflórám ezért van az , hogy sokat segit a joghurt nekem. Ma különben  olvasgattam a Protexin Natural Care nev? probiotikumról is és rendeltem is egyet bel?le. Ezt ti biztos nagyon sokan ismeritek már , az én tudatomig csak most jutott el. Tehát ebben még több a "jó" bacilus mint a Danonban és a candida ellen is felveszi a harcot. Remélem nem itéltek el azért, hogy én még ha tehetem nem a szteroidok felé orientálódok, hanem keresem a természetes gyógymódokat.

Nincs jelen

 

#7 2006-03-07 20:16

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Érdekes módon itt a honlapon az IBD magazinban az SCD diéta is tipikusan candidás diéta.Semmi cukor, semmi liszt /egy kicsit parasztosan mondva/. Bocs, hogy ennyit irok róla de ha már külön topikot nyitottatok neki igy fölbátorodtam ..........hm.-majd elmúlik-..........

Nincs jelen

 

#8 2006-03-08 21:21

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Szia Mendi63!

Engem tavaly, azaz 2005. októberét?l decemberig kezeltek feltételezett Candida fert?zés gyanújával. Tehát levették a vért, majd vártunk másfél hónapot az eredményre. Ezalatt a másfél hónap alatt Diflucan (~Mycosyst) kapszulás gombaellenes kezelést kaptam. Candidás diétára kellett átállnom, azaz - egy kicsit parasztosan mondva - semmi cukor, semmi liszt. Egy hónap alatt 10 kilót sikerült így leadnom. A másfél hónap alatt 66 kilóról 52 kilóra fogytam le. Napi háromszori étkezéssel úgy 1000-1200 kcal energiát tudtam bejuttatni, de többet képtelenség volt péksütemények (éleszt?mentes diéta) és cukor nélkül. Nutridrinkért könyörögtem a belgyógyászaton, de nem írt fel az orvos a hasmenés miatt. Aztán decemberre megérkezett az ÁNTSZ-t?l az októberben levett vérem eredménye, Candida Albicans teljesen negatív. Három hónapja ismét szabad a pálya a cukor, a liszt és az éleszt? el?tt. Azóta - gyulladás ide vagy oda - sikerült híznom egy kicsit, és szépen lassan haladok a régi súlyom felé. Most olyan 58 kiló lehetek, de nem nagyon nézem, mert nem érdekel. (76-ról indítottam 3 éve)
Szóval a konklúzió az az, hogy a candida diéta nem éppen IBD diéta. A candidás diétánál megvonják a cukrot, a glutént (kvázi búzalisztet) és az éleszt?t. A diéta során fellép? energiahiányt olajos magvakkal kell pótolni, ami például IBD esetén tiltólistán van. S?t, a candida diéta szerint nem szabad sok húst és tojást enni. Ezzel szemben az IBD diéta ajánlja a húsfogyasztást, ugyanis ez természetes módon pótolja az ásványi anyagokat, különösen a fémeket. IBD esetén a diéta arról szól, hogy igyekezz minél kevesebb rostot bejuttatni a szervezetbe, azaz ne egyél nyers gyümölcsöt, nyers zöldséget, beleértve az olajos magvakat is, valamint amit bejuttatsz, az tartalmazzon rengeteg energiát és ásványi anyagot, leegyszer?sítve rizs, krumpli, péksütemények, húsfélék minden nap - minden fogáshoz, sütemények, cukros tea.
A candidás vér tesztet pedig csináltasd meg, veszteni valód úgysincs, viszont a candida diétának vannak hátulüt?i, úgyhogy figyeld a súlyodat, ezt tudom ajánlani.

Két hete a kórházban feküdtem, így friss információim vannak a kórházi dietetikusok által javallt colitises kajákról, melyeket "colitis" feliratú tálcán tálaltak:
- húsleves sok tésztával, keményít?vel s?rített krumplif?zelék sült pulykacombbal, almakompót
- húsleves sok tésztával, rizs, sült hús, kompót
- húsleves néhány szem répával, f?tt krumpli, csirkemell, vadas mártás, kompót
Priviben persze minden nap megfejeltem egy puncsos sütivel a kórházi kosztot. :)

Na persze ki mit bír, én elhiszem, hogy van akinek árt a hús. Nekem súlyosbodik a számban az aftózis, ha nem eszek eleget. Inkább a Humet-R-t?l ég a gyomrom... Mondjuk ég az mindent?l, dehát szeláví. :)

Nincs jelen

 

#9 2006-03-08 21:48

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Ja igen, a probiotikumokat kifelejtettem. Az állapotomat körülbelül olyan szinten javítja, mint egy puncsos süti után a fekete erd? torta. A legszembet?n?bb változás az emészt?rendszeri gázok termel?désének radikális növekedése, ami aztán nem gy?z utat találni magának. (hasmenéssel és sipolyokkal kombinálva különösen mókás)
Protexinen kívül lehet kapni még NormaFlore-t és ProGastro 825 port. Ez utóbbi kett?vel volt dolgom, legutóbbival hosszabb távon. A NormaFlore élettani hatása megegyezik az Eszterházy szeletével, a ProGastro remekül püffeszt, egyébként bizton merem én is állítani, hogy hasznos és szükséges, ezt nem csak a gyártó cégek, hanem a gasztroenterológusok is állítják, tehát valóban nem csak szimplán üzleti fogásról van szó. (5000 forint egy doboz ProGastro - ez hol reális?)

Mindenesetre most kaptam két doboz Kliont és két doboz Ciprobay-t, probiotikumról viszont egyel?re nem esett szó. Talán ezek után túl is élem valahogy.
Igaz az is, hogy a Rocephin, Cedax, Klacid Uno, Maripen Extra, Diflucan, Doxycyclin, Tinidazole, Dalacin C, Klion után már semmi sem izgat. Ezeket fél év alatt tömték belém. Azt hiszem, van még bélflórám. Legalábbis, remélem hogy maradt még bel?le valami. :)

Most láttam a tévében, lehet kapni új rostos D_none Act_via joghurtot. Az biztos jobb a bélflórának, mint a sima, rostmentes. ;) S?t, már állítólag az L. Casei baktériumok darabszámát is felt?ntetik a dobozokon. (1,5 mrd) Nem tudom, hogy van erre kompetenciájuk, ezt csak akkor hinném el, ha patikában árulnák, mint a Protexint.

Nincs jelen

 

#10 2006-03-09 10:32

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Kedves Sunburner!
Egy picit hagy javitsalak már ki. Te ugy értelmezted, hogy IBD diéta , de én nem igy irtam, hanem,hogy ----az IBD magazinban olvasható  SCD diéta----. Namármost az SCD diéta hasonlit szerintem a candidás diétához.  Ugy mint ahogy irtad a crohnosoknak több hust kell enni egyetértek veled több tápanyagra van szükségünk mint az egészséges emberknek.A B12 vitamint is természetes formában f?leg a husból kapjuk. PL. nálam ezért is van rá jobban szükség mert a felszivódása a gyomor mellett a vékonybél utolsó szakaszában történik ami nálam épp a hibás. Most azért megpróbálok kevesebb kenyeret/ fehérkenyér/ és édességet enni. Vettem extrudált kenyeret amiben nincs éleszt?.
Nem merem a rostos Danont enni épp a rostok miatt. Majd csak megérkezik a postán a Protexin és akkor azt fogom enni. Egyébként 2783 Ft-ba kerül + postaköltség.

Nincs jelen

 

#11 2006-03-09 12:01

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Szóval  most jövök a háziorvosomtól aki ugyebár megkérdezte a gasztodokit, hogy hogy is m?ködik a candida sz?rés. A f?doki sem tudta, vagy csak nem akarta tudni. Végül is nem ? a beteg....Utána javaslatodra felhivtam az ÁNTSZ-t. És valóban az ÁNTSZ intézi. A házidokim leveszi t?lem a vért egy cs?be, ad széklettartályt és már küldjük is az ÁNTSZ-nek jelen esetemben Szolnokra. Mégegyszer köszi a segitséged, majd az eredményr?l beszámolok.

Nincs jelen

 

#12 2006-03-09 19:55

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Mendi 63: Szívesen! :)

Egyébként tanulságos Elisz ezutóbbi belinkelése, sok a buktató a candidával kapcsolatban, többek közt a sz?rés sem lehet tökéletes. Ha a vér és a széklet is negatív, biztonsággal ki lehet jelenteni, hogy nem a gomba tartja fönt a gyulladást. (az ÁNTSZ-nél profik dolgoznak, addig osztanak, szoroznak, amíg ki nem jön, hogy van-e feltételezett candida fert?zés) Nagy ciki akkor van, amikor a vérb?l lehet a gombát kitenyészteni. Viszont például ha a széklet pozitív, a vér negatív, az még nem mindig indokolja er?s gyógyszerek adását, szóval igen nehéz döntés az orvos részér?l. Ha a primer probléma - tegyük fel - IBD, és a szekunder baj a candida, akkor akár az IBD kezelés is rendbe hozhatja a rakoncátlankodó sarjadzó gombát. A probiotikum pedig biztosan nem árt, érdemes alkalmazni kúraszer?en. A candida sz?rés pedig tényleg nem egy nagy cucc, érdemes minden IBD-snek vagy feltételezett IBD-snek megcsináltatnia.

Nincs jelen

 

#13 2006-03-11 14:22

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Kedves elisz?

Nem-e megkérhetném, hogy egy kicsit bõvebben irjál már  a gyógyulás felé vezetõ út 5 évérõl. Elõre is köszi és üdv: mendi63

Nincs jelen

 

#14 2006-03-11 15:18

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Kedves elisz!

Jól értettem? Colitis ulcerózában szenvedsz? Az IBD  ugyanis  a gyulladásos bélbetegségek összefoglaló neve (crohn és colitis ulcerosa).

Nincs jelen

 

#15 2006-03-11 16:13

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Candida

Csak összekeveri az IBS-sel (irritábilis bél szindróma)

Nincs jelen

 

#16 2006-03-12 14:31

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Milyen okos vagy, én erre nem is gondoltam, köszi.

Clió

Nincs jelen

 

#17 2006-03-12 20:43

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Kedves elisz!
Természetesen várom a folytatást, ugyanis  az a mondatod:
-Vér,vizelet/negativ/+gyógyszer,kb. 1-2 hét után nincs javulás ismét vissza, ismét vizelet tenyésztésre negativ + egy másik fajta gyógyszer+hasi ultrahang negativ. Én is igy vagyok ezzel a vizeletproblémával a mai napig csak közben nekem egy maszek ultrahangos megtalálta a crohnt is, de a vizeletproblémák nem szüntek meg. Ezért gondoltam, hogy utánanézek a candida gombának mert nagyon hasonlóak a tüneteim mint a candidásoké. Amugy kedden veszik le a vért és küldjük a székletmintát is. Most többet nem irok várom a folytatást.

Nincs jelen

 

#18 2006-03-13 16:55

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Elisz!

Az IBS-t több néven is emlegetik, a kettõ ugyanaz.

Nincs jelen

 

#19 2006-03-14 08:06

krisztina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Regota figyelem ezt az oldalt, mert valamikor azt mondtak nekem is, hogy chron=os vagyok, de en mar akkor tudtam, hogy a candida okozza a problemamat. Amikor mar jobban voltam a candida terapiatol, akkor mar csak IBD- lettem egy masik orvos igy diagnosztizalt. Mivel nagyon lassan gyogyultam, es orvosoktol olyan sok segitseget nem kaptam, elkeztem a sajat fejem utan gyogyulni, s elkeztem szedni a Diflucant, ugy ahogy az AIDS-es betegeknek adjak, (ne csinalja utanam senki), es azota teljesen jol vagyok. Az orvosok meg nem erdekelnek. Hat evig maszkaltam hozzajuk teljesen feleslegesen. Meguntam mar a szonyegen fetrengeni a sok belgyulladastol, savasodas miatti fekely, szajszarazsag, rosszulletek, kiutesek, jaj, es nem lehetett a gombat meg vervizsgalattal sem kimutatni a szervezetembol, minden orvos hulyenek nezett, amikor a rakas negativ lelet ellenere en makacsul ragaszkodtam hozza, hogy ez a bajom. Eveken at szedettek velem az orvosok egy rakas gyogyszert a tuneteimre, mig a gombagyogyszertol elmult az osszes!!!!! Egy erdekes dologra bukkantam meg, espedig ea AIDS betegek brlgyogyaszati problemai cim alatt. Nekem szinte mindegyik volt, pedig nem vagyok AIDSes, csak gombas. Viszont az AIDS-esek is gombasak, ugyhogy en valoszinusitem, hogy a tuneteket a gomba okozza, es nem az AIDS specifikus velejaroi. Elobb utobb a Chronrol, colitisrol, IBD-rol is ki fog derulni, hogy megsem autoimmun betegseg, hanem valami okozza, es ha azt a valamit megszuntetik, akkor a beteg meggyogyul. De amig az orvosok makacsul ragaszkodnak ahhoz, hogy csak legyengult, vagy AIDs-es betegeket betegit a gomba, addig a Chronosoknak, colitiseseknek IBD-seknek nincs remeny a gyogyulasra, csak a tuneteik enyhitesere. Amiota a vilag a vilag ok es okozat egyutt leteznek. En a belgyulladasaimnak, az okozatomnak megtalaltam az okat, vagyis a gombat. Idonkent annyira rosszul voltam, hogy azon gondolkodtam, feladom, mert nem birom tovabb a fajdalmakat, es sajat magam szamara is egy abszurdum, hogy egy egy honapos gyogyszeres kezelestol minden bajom elmult. Neha csipkedem magam, hogy ebredjek fel, mert ez nem is lehet igaz. Pedig szerencsere az. Orvosi muhibak miatt egy csomo ember hal meg, de arrol nem tud felmeres keszulni, hogy orvosi felrekezeles miatt hany szenved. En mar nem keresem az igazam, nem akarom senkinek bizonygatni {a kornyezetembol sem hitte el senki}, egyszeruen orulok, hogy tunetmentes lettem, es annak is orulok hogy nem hittem az orvosoknak. Nem vagyok kovetendo pelda, csak leirtam az esetemet, hogy tudjatok, ilyen is van.

Nincs jelen

 

#20 2006-03-14 09:08

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Krisztina,

azert az AIDS es a crohn nem igazan egy fan terem. Mig valaki HIV pozitiv semmi baja sincs, es megis hemzsegnek a virusai. Mikor legyengul az immunrendszere akkor kapnak el mindenfele fertozest, Candidat, Cryptosoridiumot, TBC-t stb. Ezek naluk mind kisero tunetek, es nem az AIDS valtja ki.
A crohn betegeknel az AIDS-esekkel ellentetben az immunrendszer tul aktiv mindenre reagal, mig az AIDS-nel meg nincs ami reagaljon (ezert is hivjak szerzett immunhianyos allapotnak). Azert ez eg es fold. Az IBD-seknek ezert kell megfekezni az immunrendszert, ami persze fogekonnya teheti a gombas fertozesre. De ha elkapja is ilyenkor ez nem kivalto ok lesz. Eleg naivitas azt gondoloni, hogy IBD-seknel nincs szeklet es vervizsgalat mindenfele korokozora.
Ti akik a candidatol megszabadultatok sosem voltatok IBD-sek es a ket betegseg tunetei eleg rendesen elternek, leszamitva egy-ket nagyon enyhe IBD-s esetet.
Szerintem kezdjuk mar tullihegni ezt a temat az IBD oldalarol.

Nincs jelen

 

#21 2006-03-14 11:15

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Kedves  monik!
Valóban igazad van , hogy kezdjük már tullihegni ezt a témát az IBD oldaláról. Tünetekkel kapcsolatban irod, hogy 1-2 nagyon enyhe IBD-s eset hasonlit a candidázishoz.PL. valószinü én is ezek közé tartozom. Nálam  az ultrahang, radiológia,CT vérsüllyedés igazolta a crohnt. Szövetmintám nincs béltükrözés hijján. Még mindig a lehetetlenben kapszkodok nem-e esetleg félrediagnosztizáltak, mert sajnos szerintem is ugy van ha pénz nincs az orvos nem sokat foglalkozik az emberrel majd másik 10000 jön helyette. A gyógyszert meg csak nyomjuk nem õk mérgezõdnek vele és a gyógyszergyártóknak és a patikusoknak is meg kell élni nem is akárhogyan. Azt nem értem ,hogy a gasztoenterológusom miért nem csináltat vér és székletvizsgálatot mindenféle kórokozóra. Nem adna nekik kellõ segitséget a bélproblémák megállapitásában?  Elég sok cikket olvasgattam már de véleményem szerint még mindig azt sem tudják pontosan , hogy a crohn legyengült vagy tulpörgetett immunrendzser következménye-e. A CT leletemben a köv. olvasható:a terminális ileumkacs hosszu szakaszán a fal megvastagodott,helyenként max.9 mm-es a lument beszükiti a környezetében több apró nyirokcsomó van. A többi vékony- ill. vastagbél szakasz nem érintett. Akkor ez biztos crohn? AZ nem lehet, hogy valakinek crohnja is és mellette candidája is van. Mindkettõ bélprobléma nem? Nekem vizelési és hüvelyi gondjaim vannak ami nagyon is a candidázisra jellemzõ. Igy ,hogy Robur külön topikot nyitott ennek a témának ezért bátorodtam tovább irogatni bele. Az igaz,hogy  elisz és Krisztina tényleg nem IBD-sek esetleg IBS-esek de olvashattuk, hogy pl. Krisztinánál is felmerült a crohn gyanuja is. Sunburner és még valaki más is volt ilyen fajta szûrésen is  és õk is bélbetegek. Tudom, hogy a sulyos crohn betegséggel egyáltalán nem lehet összehasonlitani.  Nagyon sok mindenen mentetek ti már keresztül. Nagyon-nagyon sajnállak is benneteket ,nem szeretnék a helyetekben lenni. Bár még elõttem is elõttem áll. Ha ugy érzitek, vagy Robur is ugy érzi, hogy ez ezen a honlapon felesleges téma van énnél sokkal komolyabb gond is én megigérem nem irok több hozzászólást ebbe a topikba hisz ezért nem szeretnélek benneteket elvesziteni, hisz most szinte ti vagytok az egyetlen betegtársaim, és a kapaszkodóm. A candida utáni  kutatásokat majd maszekban folytatom szerintem még nem adom fel.

Nincs jelen

 

#22 2006-03-14 11:54

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Igen ez tényleg vicces de én is éreztem ,hogy igy lesz.  Most azért jöttem vissza a hozzászólásom után fél órával, hogy megkérjelek téged elisz, hogy azért fejezd be a  hozzászólásodat mert csak kiváncsi vagyok rá, de látom már megel?ztél. Azért én még  ezután is csak azt mondom, hogy nem lehet véletlen szerintem, hogy candidások is olvassák a crohn-colitis oldalt és épp forditva. /a candidás honlapon is vannak bélbetegek/ . Majd Robur megmondja ,hogy folytathatjuk-e? ÉN is tapasztalatokat szerettem volna kérni másoktól + segitséget és tanácsokat és ugy látom nemhiába kértem. Nagyon segit?készek itt az emberek. Köszönöm. Szerintem igy tovább. Természetesen azért jó ,hogy topikokra van beosztva a honlap mert igy legalább mindenki eldöntheti saját maga, hogy mit olvas el, és mit nem.

Nincs jelen

 

#23 2006-03-14 13:13

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Nem hinnem, hogy barmelyik IBD-s sajnalatra szorulna, erre a legkevesbe. Es jol tudom a sajnalaton velem egyutt sokan felhaborodnak, mi igy elunk ilyenek vagyunk, megtanultuk elfogadni magunkat (errol kellene nagyon sok emberenek peldat vennie), szivesen megosztjuk apro trukkeinket amivel az elet sokkal inkabb elvezhetobbe teheto es kesz. De a szanalom nem hianyzik. Itt a forumon Sokak nagyon sok mindenen keresztul mentek, ez mind fizikalisan, mind mentalisan megedzette Oket, birjak a strapat sajnalat nelkul is.
Es azt hiszem barmilyen ertelmes temarol szivesen beszelunk tovabbra is, es segitunk ugyanugy mint eddig.

Nincs jelen

 

#24 2006-03-14 15:13

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Bocsánat, hogy férreértettél  én egyáltalán nem szánalomra gondoltam. A szánalom szót én is nagyon utálom és mindig is azt vallottam, hogy inkább legyen 10 irigye az embernek mint egy sajnálója. Most még az elsõ beteg évemben én sajnálom magam , hogy ez történt velem meg az a fránya "GYÓGYITHATATLAN" szó ami elég pesszimistává tesz. DE az évek hosszu sora után biztos én is bele fogok rázódni. Tehát belátom nem kellett volna ezt a szót, hogy sajnálat beirni. Mindenkinek bocsánat érte aki férreértette.

Nincs jelen

 

#25 2006-03-14 20:50

krisztina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

A tuneteim a kovetkezokeppen kezdodtek.Puffadas, szelesedes, kez-labdagadas, szemhelyodema, kesobb allandosult gyomorfajas, hanyas, szorulas, majd nyalkas hasmenes, szedules, fejfajas, izuleti fajdalmak, foleg terd, gennyes pattanasok, ekcemas bor a kezen, fulladas, belgyulladasok, epekrizisek, majd egy mutet, de jobban nem lettem, amikor a beleim be voltak gyulladva, akkor az a forrosagerzet, de lazam nem volt, rettenetes szajszarazsag, sapadtsag, vashiany, izomgorcsok, tavasszal osszel meg rosszabbul voltam, ehsegerzetem megszunt, csak a gyomrom fajt egyfolytaban. Reggelente rosszullettel ebredtem, idonkent rettenetes remegogorgyeim voltak, zsibbadt hatul a tarkom.Enni szinte mar semmit nem tudtam, mert mindentol rosszul voltam. Volt, hogy jartanyi erom nem volt. A vastagbelem idonkent annyira fajt, nem birtam hozza sem erni. A vizeleturitessel is gondok voltak, vannak meg most is.
   A gyerekeim tunetei, holyagok a szajban, hasmenes, fogyas, hanyas, sapadtsag, savas szeklet, a nagynak gyomorgorcsok,a fiunak vizelet- es szekletvisszatartasi problema ekcema mind a kettonel es elkepesztoen sovanyak. En is.
   En mar reg tudtam mi a bajom, mikor a nagyobbik, addig tunetmentes gyerekemnel is elkezdodtek a tunetek (egy mutet utan, amikor az immunrendszer legyengul). Szekletvizsgalat candida. Egyebkent a kovetkezoket talaltak nalunk: Candida, proteus, giardia lamblia, e.coli, es volt meg egy, de annak elfelejtettem a nevet. Istenem, meg leirni is sok. A kicsi szuletesetol beteg.
  Amikor az orvos azt mondta, hogy Chronbeteg vagyok, felalltam es kijottem a rendelobol, nem tudtam elhinni.
   A legsulyosabb tunetem azutan kezdodtek, miutan szultem. Abban a korhazban azelott ket evvel 14 csecsemo halt meg egy bakterium miatt harom honap alatt. A vezetoseget lecsereltek, de a bakterium maradt. Lehet, hogy a candidaval s a parazitakkal meg elboldogult az immunrendszerem, de amikor egy bakterium is besegitett , az mar sok volt.
  Hiszem, hogy minden betegsegbol meg lehet gyogyulni es visza lehet allitani az eredeti allapotot, csak meg kell talalni az eszkozoket hozza s elsosorban a kivalto okot!!!!! Nem hiszek a gyogyithatatlan betegsegekben! Minden betegseg gyogyithato, csak meg nem talaltak meg, hogy hogy. Mara mar kiderult, hogy a gyomorfekely nem idegi alapon van, hanem egy bakterium okozza, szamos rakrol derul ki, hogy virus okozza. Hogy a belparazitak mit okoznak az ide nem fer, de akit erdekel, elolvashatja, google.hu-val ra lehet keresni. A karos bacik nagy pusztitast visznek veghez a belben, erre mostanaban kezdenek rajonni. Es mivel ezek a kicsi "dragak" a belben szimbiozisban elnek, igy ha az osszetetel valami miatt megvaltozik, akkor borul az egesz "rend". Nincs olyan, hogy csak a karos gombak szaporodnak el, ott mar biztos van parazita, bakterium is, mert megteremtodott szamukra a kedvezo kornyezet, ahol haborithatatlanul szaporodhatnak. Az a maradek kis jo belbakterium pedig, aki meg fel tudna venni a versenyt veluk, altalaban egy antibiotikumkuranak koszonhetoen mar ki is van seperve a szervezetbol. Tunetet viszont mindegyik okoz.

Nincs jelen

 

#26 2006-03-14 23:01

krisztina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Egy par tunetem meg eszembe jutott, szivritmuszavar, ejjel, almombol is felkoltott, depresszio (ez teljesen elmult, )nehezen tudtam nyelni, hajhullas, az meg most is van, kez-, lab-, szemhejduzzanat, (ez sajnos a gyerekeimnek is van), hidegrazas laz nelkul, foginyverzes, izomfajdalom, leginkabb a combokban.   Elolvastam azt a topikot, hogy kinek hogy kezdodott a betegsege, es el vagyok ajulva, mert ugyanezek voltak a tuneteim. Nagyon tanulsagos olvasnivalokat talaltam errefele.Mindenkinek jobbulast es minden jot. Es hitet!!!!!

Nincs jelen

 

#27 2006-03-14 23:33

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Szögezzük le, a szövettani mintavétel után a candidisiasis és a Crohn betegség egymástól elkülöníthetõ.
Én három hónapig szedtem Diflucant, de nem gyógyultam meg tõle. Innentõl kezdve kezd igazán izgalmas lenni a téma.

Kedves Krisztina!
Most akkor Morbus Crohn-t vagy Candidát diagnosztizáltak? A kezdetben feltételezett Crohn betegséget megerõsítette a szövettan és a bélfal endoszkópos felszíni képe? A Candidát sikerült székletbõl és vérbõl kimutatni? Ha a candidát sikerült kimutatni, igazolta a feltételezett betegséget a bélfal endoszkópos felszíni képe és a szövettan?

Nincs jelen

 

#28 2006-03-15 00:03

immortal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Re,

Azért Krisztinának többé-kevésbé igaza lehet. Emlékszem, ifjú zsenge koromban (3-4 éve), mikor még igen aktíván, külsõ segítséggel kutogattam az alternatív lehetõségeket...mindezt csillogó, reményteljesen sugárzó szemekkel, akkor én is próbálkoztam gombaölõkkel is. És visszagondolva roppant hatásosak is voltak.
Hozzá kell tegyem, hogy akkor volt még lelkierõm minden este lefõzögetni a napi tea mixemet, leszûrni, hütõben reggelig tárolni, majd másnap egész nap kortyolgatni. Ebben az idõben hozzájutottam egy Vita Chrystal herkentyûhöz is, ami 2 szál szín ezüst+desztillált víz+csepp folyékony só+alapgép felhasználásával elektrolízis útján elõállított nekem mintegy 2dl ezüst-kolloidot. (Akinek nem ismert a "XXI. szd-i pestis elleni csodaszer":) : http://www.onmagadert.shp.hu/hpc/hpc_me … 1104396293 .) Na most, ebben az idõben valóban teljesen vagy közel teljesen tünetmentes voltam.
Probléma ott kezdõdik, hogy meg kell csinálni, ami hihetetlen sok veszõtséggel jár. Én legalábbis volt hogy 1 napig pucoltam (persze megszakításokkal, azt a 2 vacak szálat (klórmentes mosószerrel)), mire teljesen tiszta lett, mivel különben használhatatlan volt... Én ezt bírtam majd' 1 évig, tény, hogy egész jól voltam. Most már nem csinálnám, de efféle tablettát viszont szednék az eredmény érdekében.
Kriszti, nem jelentkeztek Nálad semmiféle mellékhatások a Diflucan szedésénél? http://www.pharmachip.hu/main/ut/leiras … m=10992007 -> Itt írnak azért 1-2 rosszasságot! Nystatint próbáltál már?
Amúgy szeretnélek megdícsérni, mivel kimagaslóan a Nálad a legjobb a hsz-érték/db.szám arány. Móncsinál is egész jó lenne, mert hsz-i értékesek, de sok van belõle, s ez lerombolja sajnos arányát.:-))

g

Szerkesztette: gempa (2006-03-15 00:44)

Nincs jelen

 

#29 2006-03-16 02:19

krisztina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Koszi Immortal a gyogyszerismertetot, olvastam en is...Hat, ez van. Sunburner, nalam nem vegeztek az utobbi idoben semmilyen specifikus vizsgalatot. A betegsegem het evvel ezelott kezdodott, akkor  a colonoscopia semmit nem mutatott ki, vervizsgalatot nem csinaltak, az endoszkopia pedig refluxot. Igaz, akkor a vastagbelem meg nem is fajt, inkabb hanytam s nagyon rosszul voltam. Ket evre ra egy antibiotikumos???? kuratol jobban lettem.  A masodik szulesem utan durvult el a helyzet, csak ggyomorrontgenenkre jartam, mert elkepeszto mennyisegu savam volt.Volt egy feltolteses vizsgalat is, ketszeresen meg van csavarodva a vastagbelem, valoszinu a gyulladasoktol A dokino azt mondta, hogy o ezt mar nem erti, mert a legerosebb savlekotoket szedtem, es semmit sem hasznaltak.  Egy ido utan ez a radiologus orvosno felvetette a candida gyanujat,(az Isten aldja meg erte) hogy esetleg az okozhat ilyen tuneteket. Utanaolvastam es meg a gyerekkori tuneteimet is megtalaltam kozte. A belgygogyasz kirohogott. De en akkor mar szedtem a Nystatint, s nagyon nagyon lassan javulgattam. Ez ket eve volt. Azota nagyon sokszor abbahagytam a dietat, s a gyogyszereket is, olyankor mindig visszaestem. Most nyolc honapja tartom, lehet, hogy ez mar igy marad mindorokke, de nem olyan borzaszto.Egy ponton tul nem gyogygultam tovabb, akkor kezdtem el a Nystatin melle szedni a Diflucant is. Napi 200 mg.-ot veszek be. Most ez igy jo, holnap fogom bevallani a haziorvosnak, bar a velemenyet a dologgal elore sejtem. Szeretnek majfunkciovizsgalatot kerni. Egyebkent semmi mellekhatasat nem tapasztaltam, csak jot tudok egyenlore irni, gyulladas azota nuku, rossz kozeerzet is elmult, nem faj a vastagbelem vegre, egeszen ugy erzem magam, mint mielott meg beteg lettem volna. Szeretnem elmondani, nem vagyok orvos, kizarolag a sajat velemenyemet, s a sajat TAPASZTALATOMAT mondom el.
   Jaj, es minden egyes alkalommal, amikor abbahagytam agyogyszert, megerosodtek a gombak, mert egyre nehezebben es nehezebben tudtam feltornazni magam egy elfogadhato szintre. Es megvalami, gyerekkoromban 5 evig kaptam az antibiotikumot folyamatosan. A belfloram egy eletre szetment.  Kedves Monic, nem hasonlit az Aids-hez, tudom, de az orvosok a gombas betegseg TENYET csak az AIDS vagy a sulyos immunkarosodott emberek eseteben ismeri el LEGALISAN. Pedig egeszseges immunrendszeru embert is meg tud tamadni. A fiamnak csinaltattam egy vervizsgalatot egy termeszetgyogyasz laborban, candida es parazitafertozest mutatott ki, de nagyon eroset. A gyerek kozegeszsegugyben vegzett candida tesztje negativ volt, az enyem is.A szeklet parazita vizsgalata is. Ezeket mar itt Kanadaban csinaltak, a tobbi vizsgalatot meg Erdelyben, mielott kitelepultunk volna. A term.gyogyasz azt mondta, hogy a parazitafertozes tartja fenn a candida fertozest. Na, kivancsi vagyok.Bar, ezt egy orvos mar mondta nekem meg otthon.Szedik a cedrusfa cseppeket, meg a Nonit, azota nem faj a hasa. Meg azt is meg tudtak allapitani, hogy be van gyulladva a vekonybele, mert nem tudja megemeszteni a hust. Tenyleg be lehetett gyuladva, mert mindig kerte, hogy tegyem ra a hideg kezem, meg rosszul is volt nagyon. Azota csak halat adok neki s a nyelverol az a ronda feher lepedek kezd eltunni vegre.  Ilyen vervizsgalatot ugy tudom Magyaro. is vegeznek, elo vercsepp analizisnek hivjak.
  Most kertem egy beutalot a torontoi parazitologiara, hat, kivancsi leszek. Egy kicsit leellenorizni szeretnem a termeszetgyogyaszati eredmenyt. Ne haragudjatok  a tudatlansagomert most jottem ra, en azt hittem, hogy az IBD az egy fokkal enyhebb lefolyasu belgyulladas, mint a Crohn pl. Most, ahogy meg olvasom, az egy gyujtonev?
Mondja mar el valaki, ez hogy is van. Az IBD az nem az irritabilis bel-szindroma?

Nincs jelen

 

#30 2006-03-16 03:10

krisztina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

No, megint en vagyok, visszaolvastam az elozo valaszokat, ugyhogy megtalaltam a valaszt a kerdesemre az IBD-vel kapcsolatban. En ugy gondolom, igaz, laikus szemmel nezve,  jozan paraszti logikaval, hogy a candida es a crohn az nem ket betegseg, hanem a candida es vele egyutt a tobbi eloskodo az eloidezoje a Crohnnak. A parazitak, gombak, bakteriumok mind toxintermeloek, ami egy rendes mereganyag. Amit a candida termel az egy aflatoxin, amit a csemege pirospaprikaban talaltak az is az. Namarmost, ha barmilyen egeszseges szovetet evekig egy mergezo lottyel locsolgatnak ,annak a fala biztos, hogy karosul. Mondjuk, legyen a kezen egy seb, ha azt napi rendszeresseggel eri egy irritalo anyag,  (bakteruim,virus vagy akarmi) az eletben nem tud a seb begyogyulni, begyullad , kifekelyesedik. Szerintem ugyanez lehet a belrendszeren belul is.  Mar olvastam rola valahol, hogy a belgyulladasos betegsegeknel elismerik az orvosok is a bel bakteriumflorajanak a megvaltozasat, nem ertem, miert nem ez ugyben folyik tovabb a vizsgalodas? Azert nem gyogyithato, mert a tunetet kezelik, a gyulladast, a kovetkezmenyeket, vagyis szukuleteket, es eleg lassan keresik a kivalto okot. Vagy egyaltalan. Ez pont olyan, mintha fogfajasra a doki egyfolytaban fajdalomcsillapitot adna. Hat meg kene csinalni a fogat, aztan nincs tunet.
Ezt meg leirom. A bennem levo toxinoktol a majfunkcios probam a normal 50 helyett 700 volt. Ez masfel eve volt. Kb. olyan erzes, mintha reggelire patkanymerget ettem volna. Azt mondtak, az epem miatt. Hm....Kovem nem is volt, csak valami lottyedt homok, apukam az oriasi koveivel normal szinten all, ugyhogy nem tom.

Nincs jelen

 

#31 2006-03-16 15:05

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Koszi immortal, mar reg vagyok a forumon talan ezert sok a hsz-eim szama.

Krisztina akkor tisztazzuk:

IBD: inflammatory bowel disease, gyulladásos bélbetegség, két fajtája van: crohn betegség, colitis ulcerosa

IBS: irritabilis bel szindroma, szervi elvaltozas nelkul (csak tunetek vannak, mint hasmenes, szekrekedes, puffadas, hanyinger)

Ez utobbi fejben es eletmoddal gyogyithato, mig az IBD gyogyithatatlan (max. teljes vasatgbel eltavolitassal colitis-ben).

Nagyon nem mind1 melyikrol beszelunk. Arrol pedig mar tobben is irtunk mi a kulonbseg a Crohn es colitis kozt.

Nincs jelen

 

#32 2006-04-12 15:57

rea
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Sziasztok!
Hátha valakinek segíthetek. Segítségként javaslok egy készítményt, a neve Florigo. Nem vagyok szakember ezért mellékelem a leírását. Kapható bioboltokban és az ára is jó. Esetleg én is segíthetek hol lehet hozzájutni.

Leírása:

"Florigo oligofruktóz por, PREBIOTIKUM.

A készítmény prebiotikus hatású, így növeli a bél hasznos mikroflórájának mennyiségét. Elõsegíti a szervezetbe jutó kalcium jobb felszívódását. Az élelmi rostokra jellemzó hatást fejt ki, hozzájárul a normális bélmûködés kialakulásához és megtartásához. Íze édes mellékíz nélküli, a cukor édességének kb 1/3.

Felh. jav.: Felnõtteknek napi 5-10 g, gyerekeknek napi 3-5 g, bõséges folyadék bevitele mellett.

Nettó tömeg: 125g"

"A mai kor emberének nagy szüksége van arra, hogy jól mûködjenek szervezetében a természetes építõ és védekezõ folyamatok. Ehhez nyújt segítséget a FLORIGO.
Tudományos szakfolyóiratokban az alábbi megállapításokat tették közzé a cikóriagyökér kivonatról:
-segíti a hasznos bélbaktériumok (acidophilus, bifido bacterium, stb)megtapadását és elszaporodását a vastagbélben.
- csökkenti a káros élõsködõk, gombák életterét,
- csökkenti a bélben képzõdõ méreganyagok mennyiségét,
- 50%-l megemeli a szervezetbe jutó kalcium felszívódását,
- javítja a vitaminok szintézisét felszívódását, fokozza az enzimek aktivitását,
- rendszeres fogyasztásával hozzájárulhat a vastagbél egészséges állapotának megõrzéséhez,
- diétás rostként viselkedik, vagyis növeli a széklet mennyiségét, növeli a bélcsatorna összehúzódó és kitáguló képességét,
- csökkenti a vérzsírszintet.
Korunk egyik népbetegsége a candidiasis (a bélben túlszaporodott sarjadzógombák által elõidézett tünetegyüttes) melynek egyik fõ oka a bélflóra leépülése.

A szervezetünkbe kívülrõl (pl: natúr élõflórás joghurttal) bejuttatott bélbaktériumoknak, csak kb 5%-a képes megtapadni emésztõrendszerünkben. A FLORIGO ezt az arányt többszörösére képes növelni. Emellett csökkenti a candida-fajok életterét, és candida kúra esetén az elõírt cukormegvonást pótolja kellemes édes ízével."

Nincs jelen

 

#33 2006-04-12 15:59

rea
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Sziasztok!
Hátha valakinek segíthetek. Segítségként javaslok egy készítményt, a neve Florigo. Nem vagyok szakember ezért mellékelem a leírását. Kapható bioboltokban és az ára is jó. Esetleg én is segíthetek hol lehet hozzájutni.

Leírása:

"Florigo oligofruktóz por, PREBIOTIKUM.

A készítmény prebiotikus hatású, így növeli a bél hasznos mikroflórájának mennyiségét. Elõsegíti a szervezetbe jutó kalcium jobb felszívódását. Az élelmi rostokra jellemzó hatást fejt ki, hozzájárul a normális bélmûködés kialakulásához és megtartásához. Íze édes mellékíz nélküli, a cukor édességének kb 1/3.

Felh. jav.: Felnõtteknek napi 5-10 g, gyerekeknek napi 3-5 g, bõséges folyadék bevitele mellett.

Nettó tömeg: 125g"

"A mai kor emberének nagy szüksége van arra, hogy jól mûködjenek szervezetében a természetes építõ és védekezõ folyamatok. Ehhez nyújt segítséget a FLORIGO.
Tudományos szakfolyóiratokban az alábbi megállapításokat tették közzé a cikóriagyökér kivonatról:
-segíti a hasznos bélbaktériumok (acidophilus, bifido bacterium, stb)megtapadását és elszaporodását a vastagbélben.
- csökkenti a káros élõsködõk, gombák életterét,
- csökkenti a bélben képzõdõ méreganyagok mennyiségét,
- 50%-l megemeli a szervezetbe jutó kalcium felszívódását,
- javítja a vitaminok szintézisét felszívódását, fokozza az enzimek aktivitását,
- rendszeres fogyasztásával hozzájárulhat a vastagbél egészséges állapotának megõrzéséhez,
- diétás rostként viselkedik, vagyis növeli a széklet mennyiségét, növeli a bélcsatorna összehúzódó és kitáguló képességét,
- csökkenti a vérzsírszintet.
Korunk egyik népbetegsége a candidiasis (a bélben túlszaporodott sarjadzógombák által elõidézett tünetegyüttes) melynek egyik fõ oka a bélflóra leépülése.

A szervezetünkbe kívülrõl (pl: natúr élõflórás joghurttal) bejuttatott bélbaktériumoknak, csak kb 5%-a képes megtapadni emésztõrendszerünkben. A FLORIGO ezt az arányt többszörösére képes növelni. Emellett csökkenti a candida-fajok életterét, és candida kúra esetén az elõírt cukormegvonást pótolja kellemes édes ízével."

Nincs jelen

 

#34 2006-04-12 21:37

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Szia Rea!

"diétás rostként viselkedik, vagyis növeli a széklet mennyiségét, növeli a bélcsatorna összehúzódó és kitáguló képességét" ?????

Elárulnád minekünk, Crohnosoknak, hogy a széklet mennyiségének növelése mire jó az esetünkben?????
Amióta az eszemet (betegségemet) tudom, a kevés rost, sok kalória alapelv szerint táplálkozom.
Persze ez prebiotikum, azaz az aktuális bélflórát erõsíti meg. Mi a helyzet akkor, ha a bélflóra kórosan elfajult? Én nem nagyon szaporítanám ilyen esetben a bélflórámat.
Az orvosi gyakorlatban általában az az eljárás, hogy antibiotikumos terápiával leépítik az elfajult bélflórát, majd ezután következik egy probiotikumos kúra, amit gyógyszertárban lehet kapni, és bélbaktériumokat tartalmaz; a natúr élõflórás joghurtnál jóval nagyobb mennyiségben. A jótékony bélbaktériumokat nagy mennyiségben bejuttató terápia is eltart majd egy fél évig, nem tudom egy oligofruktóz terápia mennyi idõ alatt hozná rendbe az amúgyis totálkáros bélflórát.
Szerény véleményem szerint ez a szer csak annak hasznos, aki eladja, legyártja. Crohn betegség esetén nem nagyon szoktunk beszélni rostokról. Biztos kiválóan alkalmazható ez a cukor por székrekedés ellen, de mi a leleteinkkel együtt nem ez a célközönség vagyunk.

Vannak olyan emberek is, akik itt a Crohn Colitises fórumon colon-hidroterápiáról beszélnek. Könyörgöm, vastagbélgyulladásnál tilos belet mosni, igen súlyos következményekkel is járhat... Mégis itt vannak a dealerek köztünk; fogalmuk sincs róla, mit jelent az hogy fekély, sipoly, tályog, szûkület, perforáció, mert csak a natúr élõflórás joghurtról hallottak a TV-ben meg a sarjadzógombák által elõidézett tünetegyüttesrõl stb stb stb...
Biznisz az élet, de csak ésszel kínozzátok magatokat. Aki a székletének a mennyiségét kívánja növelni, az egyen zabkorpát. (erõs iróniával)

Nincs jelen

 

#35 2006-04-13 10:02

rea
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Nem rossz szándék vezérelt én a topik nevébõl (Candida) kiindulva írtam le ezt, mivel erre is ajánlották, tehát én nem kifejezetten Crohnosoknak írtam, és nem megbántani akartam ezzel bárkit is.

Nincs jelen

 

#36 2006-04-13 14:35

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Kedves Sunburner!
Azért remélem nem ugy értelmezted, hogy akinek nincs fekélye, sipolya, tályogja stb. az már mind dealer? Az enyhébb kórlefolyásu crohnosok mint pl. én is bizony nekem szerencsére rengeteget segit az élõflórás joghurt és nem akarom elhinni, hogy a sérült bélflóránkat nem kéne ilyen probiotikumokkal regenerálni.  Én több mint 10 évig /amikor még nem is sejtettem, hogy beteg vagyok/ az istenért nem tudtam hizni és nem is volt igazán étvágyam/ Ittam a tejet, ettem a rengeteg kenyeret, és a sok édességet. Mégsem hiztam. Tavaly ahogy kiderült, hogy crohnos vagyok utána kezdtem el enni az activiát, hogy hátha jó lesz és mióta eszem sokkal jobb az étvágyam és crohnos létemre hiztam 6 kilót amit a mai napig is tartok /szteroidot nem szedek/. A candida vizsgálatra még nem mentem el ,de étrendileg próbálom a candida ellenes diétát  folytatni. Minimális kenyér , inkább a kenyér is extrudált , kevés édesség  napi egy protexin ,grapefruitmag csepp, és kombucha tea. Tudjátok akik it a fórumban olvastátok nekem a fõ gondom a hüvelyi problémák és a gyakori vizelési ingerek voltak. Most ezek a panaszaim kezdenek elmulni a diétámnak köszönhetõen.  Szóval nekem ez még idáig bevált és ezeket az ötleteket is mind ezeken a fórumokon olvastam.

Nincs jelen

 

#37 2006-04-17 12:15

immortal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Krisztina,

A Diflucan kúránál mennyi idõ után észleltél egyértelmû pozitív hatást??

g

Nincs jelen

 

#38 2006-04-21 10:44

Banyus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Sziasztok!

Elisz bizonyos sókristály krémrõl ír, amit én is szívesen kipróbálnék, ha valamelyikõtök megírná a pontos nevét, vagy hogy hol vehetõ. Vidéken élek, megkérdeztem egy gyógyszertárban és egy gyógynövény boltban, de nem hallottak róla :-(((

Nincs jelen

 

#39 2006-04-24 13:33

Banyus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Elisz.... nagyon szépen köszönöm :-)

Szarvason élek. Most megpróbálok, illetve írok nekik egy emailt, ide az egészségfarmra, hogy vidékrõl milyen módon lehet hozzájutni ehhez a krémhez.....

Úgy gondolom a leírtakból, hogy kandidára, s egyéb bacikra is jó, eltünteti a kellemetlen tüneteket. Ugye jól remélem? :-)

Nincs jelen

 

#40 2006-04-26 09:04

Banyus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Még egy kérdésem lenne :-) Ha nem tamponnal, vagy kézzel, akkor hogy tudom még bennt bekenni alaposan? esetleg egy mûanyag fecskendõbe fel tudom szívni, vagy... ?

Nincs jelen

 

#41 2006-04-26 17:48

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Szeretnék egy cikket ajánlani nektek, ma olvastam:www.informed.hu oldalon, az orvosi  újdonságok cimszó alatt
-probiotikumok az egészséges bélrendszerért
El is küldhettem volna ezt a cikket ide, de ez az én tudásomat fölülmulja. Bocs.

Szerkesztette: mendi63 (2006-04-26 17:50)

Nincs jelen

 

#42 2006-04-27 09:00

Banyus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Köszönöm, megérkezett a krém, és ha pszihésen is, de jobban érzem magam tõle :-) Mennyi ideig kell kenni? Bacikra is jó?
Mostmár akkor majd netán strandra is járhatok nyáron mint más emberek? :-)

Elisz, köszi a válaszokat, ha rendben leszek, próbállak majd keveset fárasztani :-)

Nincs jelen

 

#43 2006-04-27 09:01

Banyus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Nekem ajánlottak Protaxin, és a sókristályos cégnek is van hasonló szere, az egészségfarm.hu-n nézd meg mendi!

Nincs jelen

 

#44 2006-04-30 19:11

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

http://vitaminkosar.hu/protexin/protexin-cikk1.html

Ismét egy cikk ,jó olvasgatást.

Szerkesztette: mendi63 (2006-04-30 19:12)

Nincs jelen

 

#45 2006-05-02 15:16

Banyus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

A gombás hüvely mellett általában találhatók idõnként ilyen - olyan bacillusok is.

Megaztán: egyik helyen ajánlják a natúr joghurtot, a kandida diétában nem. AMúgy meg azt írják, hogy a joghurt jó, védõ bacilusokat pótol vissza. Nem tudom, nem csinálok e rosszat avval, hogy eszem, mint egy õrült.

Nincs jelen

 

#46 2006-05-02 15:52

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Kerjuk a szezont a fazonnal nem keverni, Bacillus nem egyenlo a bakteriummal, annyira nem, mint a rovar a bogarral.
Bocs a helyreigazitasert, de a szemem nagyon szurta.

Nincs jelen

 

#47 2006-05-03 20:05

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Ma délután egy érdekes dolog történt velem, rögtön rátok gondoltam, és ugy gondoltam leirom.
Szóval a férjem kb. 3 évvel ezelõtt kapott egy gyógyteákból álló receptet fogyókúrára egy természetgyógyásztól. Ma fölkerestem, hogy adja már meg ezeknek a teáknak a nevét mert ismét fogyni szeretne mint régen. Na de nem is ez a lényeg. A lényeg az, hogy én a természetgyógyászatban nem hiszek. Õ a beszélgetésünk folytán rákérdezett, hogy én hogy vagyok , én meg mondtam neki, hogy nekem vékonybél gyulladásom van. Erre õ annyit mondott: candida.
Tovább nem beszélgettünk mert voltak nála és én eljöttem.
................No komment.............

Nincs jelen

 

#48 2006-05-03 20:57

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Candida

Candida for President!

Nincs jelen

 

#49 2006-05-03 22:49

Csjudit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Szia! Általában a természetgyógyászok ezt mondják szerte a világon. Az orvosom megnyugtatott. A bélbetegség miatt alakul ki a candida. Ti. baj van az immunrendszerrel és a candida pont erre vár. Tehát egy rosszúl mûködõ bélrendszerben minden élõsködõ sokkal hamarabb elterjed. Az össze candida könyvet elolvastan, minden candida kúrát végigjártam végülis megszabadúltam tõle, ill. legyõztem. Most nyugiba van. üdv. Judit

Szerkesztette: Csjudit (2006-05-03 22:50)

Nincs jelen

 

#50 2006-05-04 09:02

Banyus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Nincs kedved leírni, hogy jutottál a gyõzelemre?

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB