#1 2005-09-27 21:13

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Crohn a családban

Nem akartam uj topikot nyitni, de ezt nem tudtam hova beirni mint hozzászólás.
"Felsõfokon" még nem derült ki de valószinüleg a nõvérem is IDB-s (még nem tisztázott hogy melyik,crohn vagy colitis).Õ a harmadik a családba, apám és mellettem. Arra lennék kiváncsi hogy van-e valakinek hasonló "gondja" és ha van akkor a dolgokat hogy hozzák össze, értem én itt a közös wchasználatot, mert nálunk lassan sorszám szerint megy a dolog.
A poén az az egészben hogy a nõvérem 110 kiló és 160 centi. Nem árt neki a fogyás, de igy ha lefogy, akkor drasztikusan elgyengülnek a többi szervei, õ meg ezt tekinti amolyan végsõ megoldásnak a kövérségbõl való kijutáshoz.

Nincs jelen

 

#2 2005-09-28 08:45

maKACS
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Nálunk négyen sétálunk egy cipõben (bátyám, unokabátyám és unokanõvérem), bátyámmal ütközhettünk volna így, de mire engem is utolért a kólarózsa, õ már kireppent a családi fészekbõl, így nem volt gondunk.

Aztán én is kireppentem, házgyári a lakás külön fürdõszobával és wc. S eljött az elsõ összeköltözõs együttélés. Épp nagyon vacak idõszakomban volt ez, elsõ menyasszonyom meg fordított gonddal küszködött, sokszor "szorult a mellékhelyiségbe", s így bizony jópárszor rákényszerültem (mert ugye nem mindig megy a sorbaállás...) a fürdõszobás-vedres módszerre. Itt kapcsolódunk a párkapcsolat topichoz is kicsit, nem bírta ki ezt a próbát a kapcsolat, bár nem ez volt az elsõdleges gond, de adalék volt. Családban s igazán jó kapcsolatban persze könnyebb megoldást találni.

Most feleségemmel nincsenek ilyen gondjaink (merthogy az enyémet sajátjának is tekinti), nagyon rugalmas és megértõ, s alapvetõen én is jobban vagyok. :) Ám megbeszéltük a dolgot és okultunk a korábbiakból. Konklúzió: otthonunkat ugyan nem tudjuk bõvíteni s költözés sem igen tud összejönni egy több fajanszvízeséses lakásba, de ha beköszönt egy hasonlóan nagyon rohangálós idõszakom, egyszerûen veszünk egy camping wc-t (portable potty) és szükség esetén szinkronban tojunk a világra. :)

<kép>

Szerkesztette: maKACS (2011-05-25 16:07)

Nincs jelen

 

#3 2006-03-01 15:43

jutta70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Üdvözöllek Judit vagyok, 35 éves!

Nekem  egy éve derült ki a crohn - betegség gyanúja,de most egy újabb vizsgálat valószínüleg ezt csak megerõsíteni fogja /holnap tudom meg a véglelges diagnózist / Ez idõ alatt gyógyszereket szedek.Elég sok rosszat hallottam ezzel a gyógyíthatatlan" betegséggel kapcsolatban.Az én családomban sõt távolabbi rokonaim körében sincs ilyen senkinek.Sokszor vagyok magam alatt,rossz kedvû,ideges,ingerült,türelmetlen.Ha van valami jó ötleted,jó tanácsod,információd:ami mekönnyítené ezt az eggyütt élést ezzel a betegséggel kapcsolatba azt szívesen venném.Elõre is köszönöm!Várom válaszod!
Addig is Jó egészséget !

Nincs jelen

 

#4 2006-03-01 16:21

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Kedves Judit én is üdvözöllek itt a "körünkben" !

Hasonlóan hozzád én sem tudtam errõl a betegségrõl semmit elõtte nem is hallottam róla. A dokim meg csak felirta a gyógyszereket és kész. Elõször könyvekbõl néztem utána aztán karácsony után lett internetünk és rátaláltam erre a honlapra. Én nagyon sokat köszönhetek az itt lévõ fórumtagoknak a hozzászólásaiknak. Javaslom itt a topikokbam olvasgass! Én is mindennap elolvasom az uj hozzászólásokat. Van amikor megnyugtatnak / pl; amikor egy már 32 éve beteg hozzászóló ír és eddig közepes tünetekkel meguszta tehát semmi sipoly, semmi mütét stb. vagy van aki olyat olvasott valahol, hogy a bélbetegek átlagéletkoruk  nagyobb mint a nem bélbetegeké/ na szóval az ilyeneket nagyon szeretem olvasni ezek feldobnak. Aztán jön az ellenvélemény és lehangolódom......

Hát igy megy ez. Egyszer fennt egyszer lennt. Akár a betegségünk.

Ha többet tudunk meg rólad lehet, hogy többet tudunk segiteni. Azért fel a fejjel!!! Tudod: soha ne mondd azt, hogy soha. Reménykedjünk hátha még a mi idõnk alatt ezen a téren is fejlõdik az orvostudomány és nem  gyógyithatalan betegségként fogjuk emlegetni.

Nincs jelen

 

#5 2006-03-01 20:00

jutta70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Köszönöm mendi63 hogy válszoltál!

Én teljesen egyetértek veled, egyszer fennt egyszer lent. Most nagyon izgulok a holnapi eredménnyel kapcsolatban/kell-e mûteni vagy sem/Al lelki segély nekem nagyon sokat számít, nem tudom hogy ki hogy van ezzel. Ha egyedül vagyok otthon teljesen magamba zuhanok, még amunkahelyyemen legalább elterelõdik valamennyire a figyelmem. Amúgy is egy lelekileg gyenge ember vagyok és talán nekem ezért is nehezebb. Dehát a remény hal meg utoljára. Mindenkinek kitartást!!

Nincs jelen

 

#6 2006-07-27 22:47

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Nagy hévvel és sikerrel indult ez a tpoik és kihalt...ejnye-bejnye.
Itt egy kérdés egy laikustól: ha két crohnbetegnek születik egy gyere, az is crohnos lesz?Vagy a hibás gének kiütik egymást? Erre adjatok nekem választ, mert kiváncsi vagyok.

Nincs jelen

 

#7 2006-07-28 00:04

Tündi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Barna-by! Én úgy tudom, hogyha az egyik fél beteg, akkor olyan 6-7%, h örökli a hajlamot. Ha mindkét fél, akkor 30 valahány %, h örökli, de akkor is csak a hajlamot! Én így hallottam.

Nincs jelen

 

#8 2006-07-29 12:39

Niala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Üdv!
Igen én is valahogy így tudom.Nekem anyukám volt colitises...én a hajlamot örököltem tõle.Persze ezt visszavezethetém nagyapai ágra is...ott is voltak hasonlók,persze régen nem figyeltek erre úgy mint most...habár most sem az igazi az emberek tájékozozttsága.Az én orvosom is azt  mondta,hogy kimondottan a betegség nem örökölhetõ,csakis a hajlam.
Húú...akkor meglehet hogy az én gyerekem is beteg lesz majd...fura ebbe belegondolni...

Nincs jelen

 

#9 2006-07-29 15:16

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Háht akkor vigyázni kell...Bár legalább azt tudom, hogy mik a tünetek és mire kell figyelni, így talán még frissen fel tudom majd fedezni a betegséget a gyerekemnél (ha lesz), így rajta talán tudnak segiteni illetve nem megy át azokon, amiken én átmentem.
Köszi a választ

Nincs jelen

 

#10 2006-07-29 16:48

Vera
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Barna-by!
Nem érdemes ezen agonizálni elõre. Ahány orvost meg kérdezel, annyi féle választ fogsz kapni. Az általánosan elfogadott álláspont az tényleg az, hogy ha egy szülõ beteg a fogantatáskor, akkor 8-9% az esély arra, hogy a hajlamot örökölje a gyerek, ha mindkét szülõ beteg akkor 36%. Azért vagyok ennyire "tájékozott" ebben a kérdésben, mert a lányommal problémáim voltak a mult hónapban. (Hõemelkedés, bizonytalan hasi görcsök, egy hónap alatt 2 kg fogyás.) A chronomra való tekintettel megtükrözték (colono). Szerencsére negatív lett, de nem nyugtattak meg, hogy ez mindig így fog maradni. Hozzáteszem, a lányom születésekor még csak nem is nagyon hallottam a chronról, "csak" 6 éve diagnosztizálták.
Üdv mindenkinek!

Nincs jelen

 

#11 2006-07-31 22:51

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Köszi a választ mindenkitõl!
Nem agonizálok, mert még messze van az az idõ, amikor nekem gyerekem lesz.Szeretném a fiatalság örömeit kiélni, amig tudom és majd ha meglesz a megfelelõ háttér, megfelelõ társsal, akkor majd tervezem az utódot, csak ez a téma érdekel már egy ideje, de amikor meg a dokinál vagyok, mindig kimegy a fejembõl ez a kérdés.

Amúgy fura, mert nekem az apám is crohnos, de rajtam kivül senki más a testvéreim közül (2 van).Bár a nõvérem fura dolgokat produkált, de nem tudták teljes mértékig bizonyitani, hogy most õ crohnos, vagy csak telezabálta magát és elrontotta a gyomrát.Bár tény, hogy laza széklet nála is van, de az lehet a sok rostbeviteltõl is.Fene tudja.Volt már õ is mindenféle vizsgálaton, gyomortükrözés, és társai, de tényleg nem mutatható nála ki konkrétan a crohn, se a colitis.reméljük megússza, meg az öcsém is!!

Szerkesztette: barna-by (2006-07-31 22:55)

Nincs jelen

 

#12 2009-08-08 20:33

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

nálunk is ez van,Bátyám 13 éve Chronos,nálam most alakult ki,vagyis januárban volt egy komoly "rohamom"és azóta csak romlik,de ahogy olvasgattam már régebb óta lehet,csak megmagyaráztam aranyérrel,prostatagyulladással,a sok kajázással,biztos azért vagyok felfuvodva,és görcsölök,stb...

Nincs jelen

 

#13 2009-08-27 06:11

Tandi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Szisztok!

Az én férjem 16 évig küzdötta Chron betegséggel.Végigcsináltam vele minden stációt,amit el lehet képzelni.Van egy kislányunk,azt szeretném kérdezni-tudtok-e valamit arról,öröklõdik-e a betegség?Néztem utána,de semmi konkrét...
Köszönöm elõre is

Nincs jelen

 

#14 2009-08-27 08:29

CptBalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Szia Tandi,

miért használsz múlt idõt? Bár lehet nem kellene megkérdeznem...
Én azt olvastam 8-9% hogy öröklõdik a hajlam, máshol úgy emlékszem 15%-ot írtak.

Nincs jelen

 

#15 2009-08-27 16:19

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Halika!

Tandi:az én infóm,hogy ha az egyik szülõ beteg akkor 5-10%,ha mindkettõ akkor 10-30%.
De nem a betegség,"csak" a hajlam öröklõdhet!
És alattomos módon több generációt is kihagy,ha épp olyan kedve van.
Viszont öröm az ürömben,hogy miután lehetséges hogy örökölheti a hajlamot,sokkal könyebb felkészülni rá és hamarabb észre lehet venni az intõ jeleket,ergo idõben lehet lépni,ezzel akár örök életére is tünetmentes lehet.

Nincs jelen

 

#16 2009-08-27 18:37

zsuzsó 2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Sziasztok'
A Nõvérem és én is Crohnosok vagyunk, 2 év eltéréssel derült ki közöttünk, hogy valami nincsen igazán rendben.
Lassan össz-vissz 94 óta "ismerkedünk" ,de mindketten nagyon jól érezük magunkat, hála az orvosainknak.
Neki tavaly volt egy béleltávolító mûtétje, nekem már 5, de mindketten optimisták vagyunk, s nem csüggedünk :P
Az hogy a családban van-e vagy volt-e  nem tudjuk, diszidáltak még anno.

A Crohn betegség hajlamos családi halmozódásra. Különbözõ tanulmányok kimutatták, hogy a betegek csaknem 1/4-ének van egy Crohn betegségben vagy colitis ulcerosában szenvedõ közeli rokona. Jelenleg nem lehet elõre megmondani, hogy mely családtagnál fog a Crohn betegség kifejlõdni.

Nincs jelen

 

#17 2009-08-28 21:45

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Halihó!

Én is és a  bátyám is crohn betegek vagyunk.Talán fél év külömbséggel jött ki nálunk és ez  tart már 16 éve.Neki is van 2 gyereke és nekem is van 3.Tényleg nagyon kicsi az esélye annak , hoyg a gyerekeink is betegek legyenek .Nem kell azon filózni , hogy mi van ha???Ne gondoljatok erre nem szabad , e ha esetleg mégis megbetegednének õk is akkor már a saját tapasztalataink alapján tudunk nekik segiteni.Tényleg igaz , hoyg generációkat hagy ki eza  betegség és nálunk sem volt senki beteg rajtunk kivûl.Lehet , hogy majd csak 80 - 90 év múlva lesz megint egy beteg a családban.,:P

Nincs jelen

 

#18 2009-10-20 03:22

zsuzsy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Szia. Én 17 éve vagyok Crohn-beteg. Sajnos lányom örökölte. Engem mûtöttek egyszer, azóta hellyel-közzel én elvagyok, de sajnos lányom nem is tud dolgozni. (20 éves) Le van százalékolva, és néha nagyon el vagyunk keseredve, mert 7-szer mûtötték, ebbõl kétszer sztóma is volt.
Nekem az orvosok azt mondták, hogy ez a betegség örökletes, tehát nagyjából ennek köszönhetõ.

Nincs jelen

 

#19 2009-10-22 11:29

Nicky
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Sziasztok!! Én most nem is a betegségrõl kérdeznék hanem inkább arrol hogy a betegsége miatt közösitettek e már ki valakit? Engem vagy 2honapja anyosom+sógórnõm mert ahol ök laknak nekik ez szégyen hogy u.m. orvosokrol orvosokra, kórházakrol kórházakra járunk és hogy a kicsi fiuknak nem lehet én (tölem) unokájuk. A barátommal már majdnem szétszedtek. De én megmutadtam nekik: elkezdtem ujra önmagamat megtalálni és mert lelkileg+testileg is (gondolom még sok mindenki más) padlora kerültem!! Most hogy jobban vgyok és hogy tdják h az orvosi e.-re készülök egybõl nya...ák a se...met!! Azért elképesztõ h milyen emberek vannak! Amig nem voltam beteg tök jol kijöttem velük, dehát elöbb utóbb szépen kimutatták a foga fehérjüket!! :-)

Nincs jelen

 

#20 2009-11-17 20:52

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Szia Ditke!!! :)
Végre megvan a topikod ;)
Igen,nálunk volt,mint most kiderült ,az apai nagyapám szenvedett hasonló betegségben,de ugyebár akkor még nem tudták,hogy miben is :( Sajnos a papírjai már nincsenek meg :( Még nagyon sok mindent nem tudok róla,csak anyum említette,de majd ha eljutok a nagynénémhez akkor kifaggatom õt jobban,hátha emlékszik :)de már több mint 20 éve meghalt sajnos :(Ha többet tudok,pl. tünetei akkor megírom majd.
Üdv.:J.D. :-*

Nincs jelen

 

#21 2009-11-17 21:12

ditke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Szia JenniDahlman!
Mint kiderült anyám testvérét mûtõtték bélproblémával,ezt a napokban tudtam meg.Szerintem a genetikának igenis van szerepe!!Ha a tudósok megtalálnák azt a hibás gént az szuper lenne  :D 
Üdv:ditke

Szerkesztette: ditke (2009-11-17 21:13)

Nincs jelen

 

#22 2009-11-17 21:22

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Szia Ditke!!!!!

Hát igen ,jó lenne!Biztos,hogy nagy a szerepe,hisz a dokik is elismerik,hogy van a családokban halmozódás :( Remélem gyerkõceinek nem lesz semmi bajuk sõt az unokáimnak sem,de hát én eleve .........egyel több fogam nõtt mint kellett volna ,a térdeim rendellenesen fejlõdtek ki ,elöl van egy kis csontdudor ennyit látni,de térdelni nem tudok rajta :( Szóval nem épp a legjobb alapanyag vagyok :(
Üdv!!:-*
J.D.

Nincs jelen

 

#23 2009-11-17 21:41

ditke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Szia!
Akkor te egy táltos vagy.Ugylátszik akinek ilyen baja van másban is hibádzik,nyugi én is selejtes vagyok,már csak röhögök rajta.  :D 
Aludjál jól,álmodj szépeket

Nincs jelen

 

#24 2010-05-04 23:50

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Régóta izgat egy kérdés, de most már leírom, nem bírom tovább. Az utolsó lökést Veroniks22 adta, mert  írta hogy a férje volt elõbb crohnos, nála csak késõbb diagnosztizálták a betegséget. Breki is írta kb 1 hónapja, hogy a crohnos bátyja felesénénél is crohnt diagnosztizáltak. Hogy lehet ez? Véletlen? Nem gondolkoztatok róla? Nem függhet össze mégis az egyoldalú étkezéssel? Mióta nálunk is kiderült a crohn, az egész család próbál diétázni, (a szolidaritás mûködik)  pedig csak egyikünk a beteg. De ez igazából lehet hogy árt a még egészséges családtagnak és ettõl fog elõjönni majd a crohn a másik családtagnál. De hogyan lehet megoldani egy vasárnapi ebédet úgy, hogy a család egyik tagja jó esetben egye az asztalnál a burgonyafõzeléket, a többiek pedig a vörösboros  sertéspörköltet?

Nincs jelen

 

#25 2010-05-05 09:53

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Nálunk anyu midnig 2félét fõzött... vagy egyet 2féle variációban. Utóbbit könyebb volt elviselni, mert ugyanazt ettem amit õk,csak diétásabb verzióban. Ebben nekünk a dietetikusunk segitett rengeteget. Mindenre megpróbált megoldást találni,hogy lehet ugyanazt diétásan elkészíteni. (Bár anuy is szuperul fõz szerencsére). Votl hogy amig õk az egyik kedvencemet ették ovlna én már fél órával elõtte megebédeltem, emrt nem bírtam a finom illatokat :D De ez szerintem elhatározás kérdése. Tudom hogy nekem azt kell enni..és kész. Õk meg ne érezzék rosszul magukat,mert nekem ez igy jobb lesz. És egy idõ után szépen hozzászokik az ember :S talán...

Nincs jelen

 

#26 2011-03-16 22:01

Panni27
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Sziasztok!

2010 nyarán derült ki a 17 éves fiamról, hogy Crohnos. Mit ad Isten idén januárban hét havi hasmenés a 12 kiló fogyás, és vizsgálatok sora után nálam is ezt a diagnózist állították fel. 38 éves vagyok. Elõtte nem voltak problémáim és a családban sem volt senki akinek ilyen jellegû betegsége lett volna. Azt olvastam, hogy a stressz nincs hatással erre a betegségre.Csak az a furi, hogy tavaly  kemény válságon esett át a családunk, ami még most sem oldódott meg egészen. Fenekestül felfordult az életünk, és akkor jött ez a betegség elõbb a fiamnál, aztán nálam. Szerintem igenis lehet, hogy a lelki és idegi terhek a testünk ezen részét támadták meg. Más talán agyvérzést kap, vagy infarktust, nekünk az emésztõrendszerünk mondta be az unalmast.
Ha van hasonló tapasztalatotok, szívesen beszélgetnék róla. üdv

Nincs jelen

 

#27 2011-03-16 22:19

FTCsilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

szia Panni27! én 28 éves vagyok és már 10 éve van colitis ulcarosam  :(
Nekem az tapasztalatom hogy igen is van köze a stressznek ehhez a betegségnek!
Érzem magamon hogy mikor valami lelki bajom van akkor már megy a hasam! És mikor aktiv álapotban volt pánik rohamaim voltak nagyon rossz volt az az idöszak. Elmentem pszichiáterhez és kaptam tõle egy gyenge nyugtatót onnantól kezdve nem volt semmi bajom! Most szep. úgy döntöttünk hogy abba hagyom a gyógyszert, eddig tartot a jo lét 1 hete vérzik meg érzem hogy tiszta feszült vagyok! :(

Nincs jelen

 

#28 2011-03-17 14:56

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Nálunk Bátyám 15 éve Crohn-os,én 2 éve-sógornõm(bátyám felesége)1 éve.
Szerintem ez már véletlennek elég furcsa...De az is hogy a stresz pont ezt a nyavalyát hozza ki mindenkibõl.Erre az esély annyira minimális,1 a tizmillióhoz.Itt valami más van a háttérben...

Nincs jelen

 

#29 2011-03-17 19:08

Panni27
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Breki! A sógornõd nem is vérrokon, mégis crohnos lett. Vagy az õ családjában is van? Ha nincs, akkor elég érdekes, hogy õ is az lett. Én nem voltam gyereknek beteges, viszont mindig aggódós stresszes ember voltam és minden idegességet azonnal a gyomromban és a hasamban éreztem meg. Ha lelki bajom volt mindig azonnal fogytam, de az is igaz, hogy olyankor sokat cigiztem. Most már 5 hónapja nem dohányzom, még a betegség tünetei elõtt letettem. Talán elõbb kellett volna? Sajnos a fiam is cigizik, és még most sem tudom nála elérni, hogy ne szívja, pedig nagyon veszélyes ezzel a betegséggel. 17 éves fafejû kamasz. A lányomnál 14 évesen derült ki, hogy refluxos, az apukám is az és gyomorfekélye is volt már. Szóval a családomra jellemzõ, hogy ha feszültség, idegesség, lelki probléma van akkor azonnal az emésztõszerveink sínylik meg. Biztos van egy genetikai hajlam is, meg immunrendszeri probléma is, de én érzem magamon, hogy ha stresszelek  rosszabbul vagyok.
Csilla! Én is szedek nyugtatót és antidepresszánst is már évek óta. Bár a Xanaxot csak azóta szedem mióta beteg lettem, ezzel a nyavalyámmal. Nekem segít. Ha ilyen gyógyszert abba akarsz hagyni azt csak fokozatosan lehet. Szerintem ha most rosszabbul vagy azt kell kiderítened, hogy a gyógyszer abbahagyása miatt van, vagy valami más az ok. Mert az elõbbi esetben szerintem nyugodtan szedd tovább a gyógyszert. Persze én nem vagyok orvos!!!!
Szorítok, hogy legyél jobban!

Nincs jelen

 

#30 2011-03-17 21:18

FTCsilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Sziasztok!
Panni27 köszönöm a biztatást! Én a gyógyszert nem magamtól hagytam abba az orvossal beszéltem meg hogy próbáljam abba hagyni ha már jól vagyok és fokozaton hagytam el a gyógyszert. kb. okt. hagytam abba teljesen azóta megint dilis vagyok :) Pedig tök jol voltam mikor úgy döntötünk hogy abba hagyom.  Érzem is hogy sokkal feszültebb vagyok meg látszik is rajtam! Lehet tényleg megint el kéne kezdeni szedni  csak a környezetemben az emberek megint elkezdenek baszogatni hogy minek szedek ilyen szarokat nyugodjam meg meg ilyenek! :(
Na majd meglátjuk hogy mi lesz :) Bár nincs ehhez az egészhez kedvem :(

Nincs jelen

 

#31 2011-08-03 20:28

steve
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Sziasztok. Tudom nem annyira fontos de nálam kb 1 hónapja diagnosztizálták ezt a betegséget. S most hogy olvastam hogy mennyi emberben nagyon sok kérdés felmerül ezzel a betegséggel kapcsolatban. Ezért arra az elhatározásra jutottam hogy létre hozok egy zárt közösséget egy nagy közösségi oldalon. Minden érdeklõdõt beteget s nem beteget szeretettel várok  a faccebookon. Segítsünk egymásnak. Elérhetõség: Chron klub

Nincs jelen

 

#32 2011-08-04 00:00

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

steve írta:

Sziasztok. Tudom nem annyira fontos de nálam kb 1 hónapja diagnosztizálták ezt a betegséget. S most hogy olvastam hogy mennyi emberben nagyon sok kérdés felmerül ezzel a betegséggel kapcsolatban. Ezért arra az elhatározásra jutottam hogy létre hozok egy zárt közösséget egy nagy közösségi oldalon. Minden érdeklõdõt beteget s nem beteget szeretettel várok  a faccebookon. Segítsünk egymásnak. Elérhetõség: Chron klub

Steve, elõször is "crohn", másodszor, ne floodolj, mert azzal nekem okozol munkát, harmadszor, már van egy ilyen zártkörû csoport a facebook_on.

Nincs jelen

 

#33 2011-08-04 05:29

steve
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Elnézést a flood-ért s az elírásért. Hát lehet hogy van de fórumból is van több a neten. :) Tehát attól még lehet több. S lehet jobban is mûködne mint a mási kegy probát meg ér. :) S én csak segiteni akartam másokon. Aki ne makar nem jön. Nem kötelezõ

Nincs jelen

 

#34 2011-08-05 10:19

moncsa85
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Aiolosz!Melyik az a zártkörû csoport a facebook-on? Vagy nagyon zárt?

Nincs jelen

 

#35 2011-08-05 20:53

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

"off"
Aiolosz!
Húúú de kiválasztottad az idõpontot !!! Mi vagy Te "vérfarkas"!!! :D :D :D
sajnálom, hogy nem tudtok jönni!!! :( :( :(
"on"

Szerkesztette: Lisa (2011-08-05 20:54)

Nincs jelen

 

#36 2011-08-05 22:26

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

moncsa85 írta:

Aiolosz!Melyik az a zártkörû csoport a facebook-on? Vagy nagyon zárt?

off
Neked nyitva van :)
"Crohn-colitis.hu" Baráti kör
on

Nincs jelen

 

#37 2011-10-06 16:01

liza-lany
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Sziasztok!

Örülök, hogy van ilyen topik, bár kissé elkanyarodtatok a témától, én szeretnék visszatérni.
Férjem Crohn-os, (én nem) és sajnos a családjában több autoimmun-beteg, többek között Colitises is van. A betegség kialakulásához a  genetikának is van köze, bár jó lenne tudni,h mivel lehet kivédeni/akadályozni. Szerintem azoknak a tehéntejjel táplált csecsemõknek, akiknek a génjeiben már benne van a betegségre való hajlam nagyobb esélye van, hogy megjelenjen a betegség, mert pl. férjem, és a colitises unokatestvére is tejet kapott csecsemõként anyatej helyett.  Én majd anyatejjel szeretném szoptatni minél tovább a leendõ gyerekeinket,(ha lehetséges, ha nem, akkor tejmentes tápszerrel).  (A tejet egyébként már rég kizárta férjem az étrendjébõl, a többi tejterméket pedig nemrég zártuk ki, mert kiderült, hogy laktóz-intoleranciája is van. A laktózmentes termékeket pedig, majd akkor vezetjük be, ha kiderül,hogy a tejfehérjére nem allergiás. )
Van olyan közetetek, aki sok tejet ivott (anyatej mellett vagy helyett) csecsemõként  vagy 1-2 éves korától?
Hozzászólásaitokat elõre is köszönöm!

Szerkesztette: liza-lany (2011-10-06 16:05)

Nincs jelen

 

#38 2011-10-07 19:25

orsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Liza-lany, a mi családunkban én vagyok az egyedüli Crohn-os, 1éves koromig szoptatott az Anyukám. Átlagos mennyiségû tejet és kakaót fogyasztottam, kb kisiskolás koromtól emlékszem hasfájásra és akkor volt laktóz terheléses vizsgálat is, ami pozitív lett. Nõ-vonalon (Anyu, nagynéném,anyai nagymamám)egyébként jellemzõ a tej fogyasztására jelentkezõ diszkomfort (puffadás, hasi görcsök). Az öcsém 3 hónapos korától tápszeres baba volt, minden ok vele. Ha csak a tejcukor okoz gondot, jó megoldás még a laktáz tabletta, a laktózmentes termékek is ezt az enzimet tartalmazzák.

Nincs jelen

 

#39 2011-12-17 10:42

zsoka1955
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Jó napot kívánok. Kérdésem az lenne, hohy én 45 éve Crohn betegségben szenvedek. Állandó orvosi ellenõrzés mellett,gyógyszerszedéssel /Salofalk 500, és Salofalk kup/, A mostani gasztroentológiai vizsgálaton közepes foku gyuladásos vastagbél nyálkahártya részlet erosioval, kp. eosinophil sejtszámmal. Ez mit jelent. A szakorvosom a tabletta mellé, még a kúp használatát is elõírta. Székeltem sajnos nem tudom tartani, igy a közlekedés is nehézkes.
A fenti kép nem rákkifejlõdésre utal? A szakorvosom nagyon rendes, de óv, nem mond el mindent,mivel szerinte nem kell stresszhelyzetemet fokozni. Mielõbbi válaszát várom. üdv. Hegedüsné Kálmán Erzsébet

Nincs jelen

 

#40 2011-12-18 17:05

zsoka1955
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Szia azt írod, hogy a stressz nem oka a betegségednek. Dehogy nem oka, a legnagyobb kiváltója, a szakorvosod ha megkérdezed elmondja neked. Nekem 45 éve van crohn betegségem, elõbb colitisnek nevezték, de Szegeden dr.Varró professzor a tükrözéskor megállapitotta, hogy ez sajnos crohn, s kifejtette, hogy az idegi megterhelés is nagyban hozzájárult. üdv. elizabeth

Nincs jelen

 

#41 2012-07-20 11:31

Zoli76
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Sziasztok!

Sajnos itt elég régen volt már hozzászólás. A mi családunkban csak én vagy Crohn beteg, de hogy ne legyen egyszerû az eset, a testvéremnek szisztémás sclerosisa (scleroderma) van. Van esetleg köztetek olyan ahol családi ágon nincs ilyen betegség, de mégis elõjött?

Nincs jelen

 

#42 2012-07-20 13:15

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn a családban

Ez mi pontosan?Nem ismerem,de nem hangzik jól ez sem. :-(

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB