#101 2007-04-14 19:58

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

bármikor lehet csatlakozni és ahol nincs kint a haladó, ill két idõpont van egymás után (pl teszemazt 3-4ig és 4-5ig) akkor ami késõbb van, az a haladó edzés, ami meg hamarabb az a kezdõ!A Lónyaiban hétfõ-szerda van edzés!kedd csüt meg az örsön!

Tündi: én is edzek, mert ez edzés lesz :) lehet majd nevetni a bénázáson! :D

Nincs jelen

 

#102 2007-04-15 17:15

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Köszi Barni, bár itt azt írják a kapérás honlapon, hogy a Lónyayban kedd-csüt vannak az edzések. Anno mi is csütörtökön voltunk. Mindegy.De van még 1 hely a IX. kerülteben, a Telepy 17-ben,  ami hétfõ-szerda.
Mindenképpen elmegyek vmelyikre! Remélem jól sikerült ma a capoeirás buli:)

Évi

Nincs jelen

 

#103 2007-04-15 19:35

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Évi:
Jó volt a margitszigeti buli! Nem votlunk sokan, de jó hangulat volt! Az elején capoeiráztunk, utána meg döglés volt a napon!:)

Nincs jelen

 

#104 2007-04-16 16:45

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Pevi:Helyesbitek, a lónyaiban tényleg kedd-csüt van!Elnéztem!!Összetévesztettem a Rákóczi úttal!

Nincs jelen

 

#105 2007-04-17 16:06

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Ok, köszi Barni:)

Nincs jelen

 

#106 2007-04-17 17:19

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Pevi:esetleg ha érdekel még, a Nagyvárad téren is van edzés (bár nemtom hol pontosan, de vmi suliban az ziher :)) 6-7ig! Oda is fogok járni, mert ott van hétfõ és szerda és muszéj még edzést beiktatnom!
AMúgy ma megkaptam a "becenevem"! T(F?)opeira! Bár rohadtul nemtok se spanyolul, se portugálul, se brazilul, azért remélem valaki kihámozza, mit is jelent! :) Amúgy a kiejtése miatt furcsán értettem ezért van az F? ott! :)

Nincs jelen

 

#107 2007-04-17 17:59

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

hat nekem lenne egy tippem, de nem merem mondani ;)

Nincs jelen

 

#108 2007-04-17 18:27

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

mond, ne kimélj!!!

Nincs jelen

 

#109 2007-04-26 18:42

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Barni,  a Nagyvárad téren hol és mikor? Mert nekem is a h-sz lenne a legjobb, mert kedden chi kung van, azt nem szeretném kihagyni. így hogy  Nagyvárad tér nem találtam az edzéshelyek között, de lehetséges,ha Telepy u vagy a Rákóczi u. lesz , valamelyik közel van a Nagyvárad térhez,  de vidéki lévén, lövésem nincs melyik az:)))

Nincs jelen

 

#110 2007-04-27 11:42

Rénia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Én csak érdeklõdni szeretnék, hogy egy 45 perces tesióra okozhat-e visszaesést? Hozzá teszem nem vagyok teljesen tünetmentes, de muszáj bejárnom az órákra.  Bár ahogy itt látom, sokan sportoltok, akkor valószínû nem ez a baj, igaz?

Nincs jelen

 

#111 2007-04-27 13:10

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Szia Rénia!

Az én lányomnak részleges felmentése van tesibõl a bélbetegsége miatt, másod, vagy harmadfokúnak mondják, hirtelen nem is tudom, szóval az a lényeg, hogy bármikor leállhat, ha úgy érzi ez sok neki, vagy aktívabb idõszaka van, érdemes ezt elintézni. Igaz keveset használja ki, mert nem szeret feltünést kelteni azzal, hogy leáll, inkább eleve el sem kezd tornázni, ha indokolt. Már több helyen olvastam, hogy nyugalmi idõszakban hasznos, de aktív idõszakban jobb ha nem erõlteted magad.

Üdv.: Ani

Nincs jelen

 

#112 2007-04-27 13:18

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

szia renia'''
allitolag a sport jo hatassal van, de errol is megoszlanak a velemenyek.
nekem mondjuk mindig akkor jott ki a betegsegem, amikor mar nem volt kedvem aktivan kezilabdazni.
45 perces tesi ora? hat en tesizhetnek, de motom meg szerencse, hogy kiir. :) ...
de csak azert, hogy reggel sokaig aludjak ;)
amugy teniszezek ;) yeah!

Nincs jelen

 

#113 2007-05-15 22:30

orsuszka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sziasztok!

Én kb fél évvel azután kezdtem el sportolni miután diagnosztizálták a crohn-omat. Aerobicozni meg kondizni kezdtem, nekem nagyon jót tett, még a hízókúrámban is sokat segített (mondjuk biztos közrejátszott az, hogy éppen jó állapotban voltam a nagyhalom gyógyszernek köszönhetõen amit belémtömtek). Még most is ugyanúgy járok aerobicra, meg kondizni is mikor jól vagyok, én nagyon-nagyon szeretem, nem is tudom mi lenne velem ha nem tudnám így levezetni a feszültséget. Még azon is gondolkozom, hogy egy aerobic edzõi tanfolyamot is elvégzek, mondjuk ez veszélyes vállalkozás nekem, mert bármikor jöhet egy aktív szakasz:S. sztem rengeteget tud segíteni a sport, a lényeg az , hogy valami olyan csináljunk, olyan formában, amit szeretünk. Így a stresszt is le lehet vezetni, ami pedig fontos betegséget kivált tényezõ ugye:S a másik meg, hogy a sport önbizalmat ad!!! és nem kicsit...:)

Nincs jelen

 

#114 2007-05-17 17:30

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Ahh.. gyerekek!!

Mától tessék nézelõdni a nagyobb tereken, strandokon, mert megyünk és fellépünk!! Margitsziget elõnyben!! De lesz Szolnokon, most vasárnap is ,meg aki érintett benne, annak Linzbe és Hollandiába! :)
Júli 5.6.7.8 pedig nagy capoeirás bulihétvége lesz! Teesék jönni a hõsök terére meg a jégpályára vasárnap mert irtózatosan jó bulaj lesz! Bemutato, capoerista vs breakdencer harc és sok minden más (köztük a rubintréka is billegeti bájait valami norbis érobikkal). Benne leszünk minden fittness ujságban, exitben és pestiestben, szóval tessék jönni! Aki nem jön, azt megbüntetem :P
Hehhhe

Amúgy hozzászólok a sportoláshoz, ugyanis ma nagyon szar napom volt.Leb.sztak a melóba a semmiért, a kórházban is, a papirjaim is elkurták, persze ezért is én voltam a hibás, öszevesztem a szülõkkel, meg amugy is pesszimista estém volt tegnap, de elmentem edzésre, megcsináltunk pár cigánykerek egyhelyben, meg fightoltunk egy kicsit az arcokkal, a végére már annyira feloldódott mindenki, köztük én is, hogy rosszkedv, szomorúság elszállt, maradt a jókedv és optimizmus! Sok mult persze az edzõn is, aki félig brazilul, félig magyaru lelõadta milyenek is a brazil vendégedzõk és olyan jó szinház volt, hoyg végig röhögtük az egészet!!! Szóval tessék jönni edzeni, ha nem ide akkor máshova! Van már mindenféle csucsszuper NASAtechnológiás ugribugri is, menjen mindenki, találja meg a neki való mozgást és MOZGÁS!!! :) Mer azér'! :) A mozgás endorfint termel, az endorfintól boldog leszel és nem kell sok csiokit enned, hogy boldog legyél! Kész is a fogyókúra! :) Ehe...csak amit leadtam, most visszaszedtem :( Valaki ennek nem fog örülni..... :( Ahh de majd belehúzok, mert a publikus edzéseken, bemutatókon villantani kell és nem mehetek ducin! :) Megyünk úszni, amugy is nyitva a strand, lehet bérletet váltani és lubickolni!!! TESSÉK MOZOGNI! :)

(Nagybetüim a felhivást szolgálták, a caps lock kikapcsolva :) )

Nincs jelen

 

#115 2007-05-30 21:52

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Ahh gyerekek!

Beindult az üzem, a mindennapos capoeira és rájöttem, hogy két szerelmem van ezen a világon! Egyik (természetsen) dooorci :) a másik meg a capoeira!! Nagyonjó csinálni, mindenki normális, barátkozós.

Most szombaton esz egy workshop (bemutató) a kamaraerdei ifjusági parkban 16.00kor. akit érdekel és kiváncsi, jöjjön el, nézzen meg minket! Remélem jó lesz, mert még életemben nem voltam és tuti lámpalázas leszek! :)

Nincs jelen

 

#116 2007-06-24 16:24

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

sérülés nélkül nincs sport!
Ezt bizonyitja, hoyg tegnap siekresen letört a nagylábujjam ujjpercérõl egy darab és ma szép szinváltós let taz ujjam! 3 óra sebészet után erre az orvosok is rájöttek, de hazaküldtek, mondván a darab majd felszivódik, de ha mégsme, akkor megmütik....
Széép! :)

Nincs jelen

 

#117 2007-06-24 19:00

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Barna-by én krav magázni járok/jártam (most egy ideje nem mert leszakadt a szaruhártyám ami rosszul forrt, így megint leszedték) meg mellette persze alapból bringázás, futás, házi kondizás.

Nincs jelen

 

#118 2007-06-24 21:27

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

krav maga? Hát te sem vagy 100as az tuti! :D Ne sértõdj meg, azért egy crohnos (vagy colitises) nem ilyen sportot választ! :)
A többi meg alap!
Bár sokan ugyanezt mondjá ka capoeirára is, pedig egyszerü és könnyen tanulható. ráadásul gyorsan fejlõdi kaz ember!

Nincs jelen

 

#119 2007-06-24 21:50

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Colitis - amúgy meg semmi gond nincs vele, egyrészt nagyon jól védem magam, másrészt arra a részre ami problémás lenne soha nem szoktak ütni, mivel teljesen értelmetlen (normál embernek ott nem túl érzékeny)- vagy feljebb vagy lejjebb, vagy bordára:P amúgy meg nagyon megerõsítettem stb, birkózni jól lehet vele, és védõm is van. Soha nem volt még vele problémám pedig 2003 óta csinálom, és nem szoktam finomkodni:) - a problémás részek valahogy beljebb, hátrébb vannak, vagy nemtom, de tényleg ezer bajom volt már de a colitissel wc-re kirohanáson kívül még semmi gebasz nem volt.

Capoeirás ismerõsöm is van , tucano-t fórumról még jópár bjj-s egyéb taliról ismerem,  illetve Sha a váll nélküli ember (a capoeirás neve nem ugrik be, valami E-vel kezdõdik és utalás arra hogy régebben tele volt piercinggel meg a feje tetején egy csíkban raszta tincsekben hordta a haját) régi jó cimborám:)

Nincs jelen

 

#120 2007-06-24 21:58

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

barni én anno kyokhusihn karatet csinéltam crhonosan bár nem sokáig kb egy évig (lehet nem jo irtam de valam ilyesmi)

Nincs jelen

 

#121 2007-06-25 16:24

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

kijokusinkáj! :D Azt én is csináltam ,de akkor még nem voltam beteg... Aztán nálam jött az aikido (2év) jiu-jitsu (2 év) és most a brazil csoda! :)

Rigor: az ismerõseidet nem ismerem.Valszeg nem az én csoportomba járnak vagy nem pesten.

Nincs jelen

 

#122 2007-06-25 18:15

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Mi az a krav maga????
:)


T

Nincs jelen

 

#123 2007-06-25 21:06

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#124 2007-07-08 17:15

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Jejeje!!!

Végre ma már pihenthetek! 3 napos capoeira maraton 18 külföldi mesterrel, 17 edzéssel és egy nagy ünnepséggel a végén! Fergeteges volt!!!! Rengeteg embert ismertem meg, minden mesterrel beszéltem és mindegyikkel edzettem! Egyszerüen leirni nem lehet, milyen jó is volt ez a 3 nap! Kár lett volna kihagyni!!! Edzés, nevetés,móka, adrenalin, szép csajok, leégés és vízpart!!! Nyamnyam! :P
Elért eredményeim: törött lábujj, bal oldali gyürüsujj, szétment váll és bár zúzódás :) De ilyen a sport!A sebek beforrnak, a koreográfiák megmaradnak és átalakulnak/kiegészítõdnek, így lesz mindig minden új!
Hja! És az egyik mester meghivott magához :P Lehet hogy jövõre portugáliában nyaralunk? :)

Tényleg! Egy hét és spanyolország!!!! Überfrakó lesz! Muy bueno! :P Hehehe....
Hja és a capoeirista nacimba rohadt jól nézek ki :P 30 emberbõl az egyik csak igazat mondott már!:D

Nincs jelen

 

#125 2007-08-28 02:13

ase
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Nemrég szereztem tudomást egy ausztál úriemberrõl, aki Crohn beteg és jövõre indulni szeretne a Tour de France-on. Így szeretné felhívni a figyelmet a betegségre, és persze némi pénzt gyûjteni kutatásokra...
Ha valakit érdekel: http://www.thecrusaders.com.au/
Ingyenesen lehet regisztrálni, utána sincs semmi kötelezettség, csak idõnként küldenek egy-egy hírlevelet.. Gondolom a szponzor keresés miatt kell sok regisztrált felhasználó...

Nincs jelen

 

#126 2007-08-28 10:00

jamesdean
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Drukkolok, hogy olyan sikeres legyen, mint Amstrong! Miatta évekig néztem a versenyt, mert hihetetlen energiákat mozgatott meg és SIKERES is lett!

Nincs jelen

 

#127 2007-09-12 21:18

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Emberek!!!

Aki érez késztetést magában egy kis mozgásra és szivesen kipróbáná a capoeirát, azt szivesen várjuk már a Móricz Zsigmond körtéren, a Szt Margit gimnáziumban szeptember 24-tõl (hétfõ). Elsõ edzés inygene, havi 5ezerért viszont szinte midnen edzésre lehet jönni! Megéri és jó kis sport, nem kell semmi elõképzettség, semmi sem! Csak te meg egy szabadidõnaci és egy fehér póló! Akit érdekel, irjon mailt a részletekért vagy ha kérdése van, vagy látogassatok el hozzánk: www.capoeiracdp.hu

Nincs jelen

 

#128 2007-10-03 15:36

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

sziasztok"
soha jobban nem alakulnanak a dolgok senkivel, mint most velem:)
kb.az a legnagyobb bajom az eletben, h. a suliban eppen hanyast is kapjak bioszbol..:o
szoval minden okes.
ja es mivel sport topic...akkor: szurkoljatok kedden kezimeccsem van;) jatekot kezdo csapatban iranyito:) visszatert a regi dorka :P

Nincs jelen

 

#129 2007-10-03 18:42

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

szoritunk neked ,cska be ne csusszon az a bizonyos...:)

Sport? Én már nem is mesélek! :D A családban immáron 2 azaz KETTÕ capoeirista van: én és az öcsém! Végre lehet hivatalosan is gyepálni a sárcot! :)

Amugy meg kár hogy nem volt senki hétvégén a stefánia közösségi házban vagy hol, mert volt jótékonysági táncest a rákos gyerekeknek és mi is felléptünk! És ami a hir: le tudok vágni egy azaz 1 szaltót...eddig...:D Amúgy meg volt ott midnenféle tánc, még Angyal Andris is fellépett Farkasházy Rékával és fúú, még autógramot is kaptam :P tökizgi!:D
Ennyit errõl!:D

Nincs jelen

 

#130 2007-10-03 20:07

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

nem csuszik, mert itt jon a kovetkezo adag remicade.
azzal meg megint van egy isteni evem ;) es talan semmi tobb nem kell 18 evesen ;)

Nincs jelen

 

#131 2008-02-26 21:47

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sportoljunk egy kicsit....ezt husz evig csinaltam
Akartok egy kicsit vitorlazni :-)

Szerkesztette: aiolosz (2008-02-26 21:48)

Nincs jelen

 

#132 2008-02-27 06:49

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Persze hogy akarunk! De nem így! !! :)

Nincs jelen

 

#133 2009-08-26 20:50

szefe
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sziasztok!

Új vagyok még errefelé, ez az elsõ hozzászólásom és úgy gondoltam kicsit körülnézek mielõtt nekikezdek én is a sportolásnak. 21 éves srác vagyok, 17 éves korom óta Crohnos és lisztérzékeny (nem egy nyerõ páros). Túl vagyok már sok mindenen, nehezebb-jobb idõszakokon, viszont most jutottam el oda, hogy tenni szeretnék valamit azért, hogy jobban érezzem magam a bõrömben és hogy egy kis önbizalomhoz jussak. Nem várok csodára, mindössze hízni szeretnék néhány kilót és kicsit "rágyúrni" a külsõmre. Ezért döntöttem úgy, hogy el fogok járni konditerembe és egy megfelelõ étrend/edzésterv mellett formálódom majd, mint púpos gyerek a prés alatt :)

No de... A probléma az, hogy nem tudom hogyan és miként kezdjek neki. Egyesek szerint személyi edzõhöz kellene fordulnom, aki összeállít egy számomra is megfelelõ étrendet és segít a gyakorlatok összehangolásában is. Véleményem szerint hasznos lenne szednem valami étrend kiegészítõt, esetleg fehérjét, hogy a hízást elõsegítsem, de a betegségeim miatt fogalmam sincs, hogy ez egyáltalán kivitelezhetõ-e és ha igen, akkor hogyan és melyeket szabadna. Ráadásul kicsit félek is így bemenni a terembe, lévén hogy nem hiszem, hogy sok Crohn+LÉ beteg fordul meg ott nap mint nap, márpedig én olyan edzõvel szeretnék beszélni, aki a Crohn-t hallva nem a krómra gondol. Plusz a sacc per kábé 60 kilómmal sem én vagyok a testépítõk gyöngye, úgyhogy vannak bennem kételyek, az viszont biztos, hogy valamerre mozdulni szeretnék, mert az utóbbi idõben az amúgy sem túl magas önbizalmam a béka feneke alá került és épp most vagyok túl egy szakításon is. Újra meg szeretném szeretni magam.

Tehát emberek, valaki esetleg közületek jár-e konditerembe és ha igen, milyen eredménnyel? Sikerült-e hízni/izmosodni és lenne-e valami tanácsotok nekem, hogy hogyan is kezdjek neki és merre felé induljak?

A válaszokat elõre is köszönöm!

Üdvözlettel: Feri

Nincs jelen

 

#134 2009-08-26 21:15

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Én a helyedben elkezdeném pl az úszással,az segít felkészülni a teremre fizikailag valamennyire.
Én anno amikor még aktív voltam,minden nap elmentem reggel 6 ra,és lenyomtam 2-3km-t,ez kb 45perc,1 óra,és délután jártam edzeni,esénként pedig néha még futni.Természetesen kell az edzõ segítsége,mert nem mindegy,hogy emelsz egy sújt,milyen szögben emeled-tolod-húzod stb,figyelni kell a testtartásra,és ezekben tud segíteni.Mert ha valamit nem úgy csinálsz ahogy kell,akkor értelme nincs,és nem lesz fejlõdés.Másik,sose akarj mások szemében erösebbnek tünni a teremben,nyugodtan dolgozz csak kis súlyokkal,nem ciki,ne feszítsd túl az izmokat,mert ismét nem fogsz fejlõdni"kiég"az izom.Had szokjon hozzá a munkához,utána már nyomhatod :)
Abban mit vigyél magadba nem hiszem,hogy tudnak segíteni,ezt egy dietetikussal kellene megbeszélni,õk biztos értenek hozzá,és nem csak mond valamit,hogy ne tünjön hülyének.

Nincs jelen

 

#135 2009-11-29 13:37

janika25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

sziasztok!!
én régebben még a betegségem kezdete elött nagyon sokat sportoltam..kondiztam,boxoltam...és igen jó kis testem lett a végére:) 168magas vagyok és akkoriban 76 78kilo volt a sulyom és nem sok felesleg volt rajtam.De mikor bejött a betegség egyszerüen 3hónap alatt lementem 45kilora..felismerhetetlen voltam!Rá egy évre megin elkezdtem az edzést..de a versenysulyom már nem tudtam elérni max.62kilora tudtaam magam feltornázni..de a közérzetem is megváltozott jol éreztem magam ugyhogy ajánlom mindeninek a testedzést mert nagyon hasznos..de steroidot vagy fehérjét nem igazán hasznos használni.

Nincs jelen

 

#136 2009-11-29 14:25

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Janika25! A testépítés alatt nem szedtél véletlenül valami testépítõszert? Néhányan írták már, hogy konditerembe jártak a betegség elõtt.Szerinted nincs esetleg összefüggés a kettõ között?

Nincs jelen

 

#137 2009-11-29 15:19

Deart1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Ezt én is aláírhatom..
8 hónapja járok edzõterembe..Futok fél órát majd súlyzózok(heti 3 x 2 órát)..Persze nem halálra,de nem is a legkisebb súlyokkal..Hasizmozok is rendesen..
Rám nagyon pozitív hatással van..Szinte boldoggá tesz :)..
Az edzés elõtt állandó fájdalmaim voltak..Hol a hátam fájt,hol a derekam,hol a csontjaim..Ennek vége már nagyon régóta semmi fájdalom nem kínoz..A vérképem tökéletes..Imuránt szedek napi 50 mg-ot..
Ami még szemet ütött,hogy az edzés elkezdése óta..sokkal jobban felszívódnak a vitaminok,nyomelemek..Ezt igazolja a vérkép..
Én csak ajánlani tudom.. :)

Nincs jelen

 

#138 2009-11-29 15:20

Deart1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

....és természetesen nem szedek semmiféle szteroidot,izom felfújót :D...De a vitaminokra,nyomelemekre szükség van..Mert az edzés alatt rendesen elhasználja a szervezet..

Nincs jelen

 

#139 2009-11-29 15:24

Deart1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Szefe!
Vágj bele nyugodtan a kondizásba,de az elején csak mértékkel..Ne aggódj sok 60 kg-os férfi fordul meg az edzõteremben pontosan azért amiért te is :)..és senki nem nézi ki õket onnan..Tehát fel a fejjel..Én nem kértem magam mellé edzõt..Megfigyeltem mit csinálnak mások és abból levontam,hogy mi a jó nekem..
54 kg-al kezdtem 8 hónapja és rám jött 6 kg izom ;)Semmit nem szedek csak vitaminokat nyomelemeket....

Nincs jelen

 

#140 2009-11-30 10:37

smallpack
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sziasztok!!

én 97-óta vagyok Crohn beteg, mostanában nagyon jól voltam egész nyáron, májusban volt mûtétem, túl éltem.
Elkezdtem gyúrni :) nemrég... és vagy 2 napja fáj a baloldalam, megy a hasim...stb... én nem gondolom , hogy a sportol.. de most akkor azt mondjatok nem szabad erõsen sportolni?? edzõterem kilõve??? most vettem egy hónapos bérletet... :(

Nincs jelen

 

#141 2009-11-30 11:36

Peeter
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Hát nekem van a bélbetegségekrõl egy könyvem, és abban nem ajánlják a kondizást, ill. hasonló megeröltetõ dolgokat. Úszás, biziklizés, sífutás, természetjárás...ezeket ajánlja.
Ettõl függetlenül persze itt is érvényes, hogy mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy mi a legjobb.
(Én úszni és biciklizni szeretek, csak mindig nehezen szánom rá magam, hogy neki álljak.)

Szerkesztette: Peeter (2009-11-30 11:38)

Nincs jelen

 

#142 2009-11-30 11:38

smallpack
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

értem, köszi Peeter!!

Nincs jelen

 

#143 2009-11-30 11:44

Peeter
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Nekem a diétás nõvér ajánlotta (én mondjuk nem éltem ezzel a lehetõséggel egyelõre), hogy lehet vezetni az étkezésekrõl/wc-re menésekrõl naplót, és akkor látod, hogy ha hasmenésed volt, elõtte ettél-e esetleg olyasmit amit korábban nem, és akkor attól lehet a gond.
Az edzésre még annyit, hogy csak fokozatosan! Elõször egyszerre csak kevesebb és könyebb gyakorlatokat végezz. (Bár ezt elvileg mindenhol elmondják.)

Nincs jelen

 

#144 2009-11-30 11:46

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sziasztok! Én is úgy tudom, ahogy Peeter írta! Megerõltetõ sportok nem javasoltak.
Egyik ismerõsömnek, aki colitiszes, emiatt kellett abbahagyni a dzsúdót. Egyébként teljesen tünetmentes, de így sem javasolják neki.

Nincs jelen

 

#145 2009-11-30 15:22

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Súlyzózni is lehet ha nem vadállat módon csinálod...
Tudom h ahogy fejlödsz egyre nagyobb sújok kellenek,de inkább a szériaszámot növeld szerintem.Tudom az már szálkásító gyakorlat,de jobb mint ha kicseszel magaddal.
A másik amiért én nem kezdem ujra,hogy sok évi munkám huztam le a wc-n egy hónap alatt,és nem fogom azért újra évekig építgetni,hogy megint összedöljön egy új roham hatására,mert az lelkileg is szar érzés"ezért melóztam ennyit"Ez egy ördögi kör,amire én nem szállok fel,pont ezért,pedig szeretném

Szerkesztette: Breki (2009-11-30 15:27)

Nincs jelen

 

#146 2009-12-01 00:38

smallpack
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sziasztok!!
Köszi mindenkinek a választ!!!
Peeter ez tényleg jó ötlet... el is fogom kezdeni írni azt a naplót.. mar amúgy gondoltam rá sõt lehet nekem is mondtak mar.
Breki, megértem amit mondasz nekem a sulyom folyamatosan le fel ingadozik..
Holnap bemegyek a dokimhoz, remélem , nem megint szteroidot ír ki :( , utálom ahogy bevizesedek tõle, undorító.

Nincs jelen

 

#147 2009-12-01 20:35

smallpack
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Na hahó mindenkinek!!

Voltam dokinál... nem adott medrolt, hanem cifránt meg kliont..kiderült, hogy nem a kondi volt a baj hanem a szoli... mert hogy megégtem és attól belázasodtam... és emiatt aktiválódott a betegségem.. ennyi! lehet járni csak ne égjek meg azt mondta..
üdv mindenkinek!!

Nincs jelen

 

#148 2009-12-07 13:06

Gábor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy én járok úszni meg gyúrni...eddig nem volt semmi gond belõle...csak arra lennék kiváncsi hogy a szauna,gõzkabin közül jó valamelyik vagy mind2-õt kerüljem el?

Nincs jelen

 

#149 2010-01-14 23:27

mirrmurrkandúr
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sziasztok!

Én válogatott kenus voltam. Crohnom van, psoriasissal (ez már két éve tünetmentes). Amikor a crohnom elkezdõdött, három hónap alatt lefogytam 30kg-t. 180cm magas vagyok, és 105kg voltam, most 75 vagyok...

A gyúrás, futás, úszás szerintem nagyon jó, nagy súlyokat is lehet használni, mindössze arra kell figyelni, hogy idõnként pihenj, mert egy ilyen betegséggel nem jó, ha teljesen kinyírod magad, utána meg nem pihensz semmit...

Viszont a szolit nem tudom, lehet-e. Imurannal pl tilos, nem??

Nincs jelen

 

#150 2010-01-15 12:57

Áki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Helló!
Több mint két hónapja diagosztizáltak colitisszel, a tüneteim fél éve folynak már. Három éve amerikai futballozom, leginkább az hátráltat a normális életvitelben, hogy heveny idõszakban kétségbeejtõen puffadok és véres a székletem. Ennek ellenére nem vagyok elkötelezve a sportom feladása mellett.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB