#101 2009-06-19 09:27

Hancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Abszolút igazad van! Amúgy Kínában a tb-ben benne van  a hagyományos orvoslás is. Az ember választhatja hogy melyiket akarja :) Csak tényleg azt nem tudom mit ennék ott.Azért  fél évig kicsit uncsi lenne a rizs. Most vannak kint
csoporttársaim és azt mondják h a nyugati kaját nagyon drágák. Uh megkell tanulnom fõzni, mert sajnos én mg nem tudok :(
AMúgy a határon átengednek ilyen sok gyógyszert?nem tudjátok?
Aiolosz: Azóta is õrlöd magad emiatt?

Nincs jelen

 

#102 2009-06-19 09:37

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Hancsi írta:

"..Amúgy a határon átengednek ilyen sok gyógyszert?nem tudjátok?
Aiolosz: Azóta is õrlöd magad emiatt?..."

Hancsi, a határon úgy tudod a gyógyszereket átvinni, hogy azok szedésének szükségességét kórházi zárójelentéssel, orvosi javaslattal tudod alátámasztani. Természetesen annak valamelyik világnyelven kell íródnia, javaslom, hogy angol legyen az. Eddig tõlem még nem kérték, de repülõvel nem utazom olyan sûrûn, mert ott inkább szõröznek. Az EU-ban meg már nincs határ...
Már nem õrlõdöm, de Veled kapcsolatban eszembe jutott a balfékségem ;)

Nincs jelen

 

#103 2009-06-19 11:23

tim-tirim
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Szia Hancsi!  én többször is átvittem a gyógyszereimet (féléves adagokat több fajtából, tehát nem keveset) a határon és repülövel mentem bár Eu-n belül. Semmilyen zárójelentésem enm volt hozzá. Rá se kérdeztek. De jobb az óvatosság föleg távoli országba.
üdv.

Nincs jelen

 

#104 2009-06-19 12:23

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

tim-tirim írta:

Szia Hancsi!  én többször is átvittem a gyógyszereimet (féléves adagokat több fajtából, tehát nem keveset) a határon és repülövel mentem bár Eu-n belül. Semmilyen zárójelentésem enm volt hozzá. Rá se kérdeztek. De jobb az óvatosság föleg távoli országba.
üdv.

Igen, jobb az óvatosság .....
1991-ben Franciaországban, Cap d'Agde_ban voltam egy vitorlásversenyen. Na és ki kapott ott ételmérgezést, na ki ...én, a colitiszes :(
Bizony nagy hasznát vettem akkor a legutóbbi záró jelentésemnek, mert így nem kellett egy csomó orvosi szakszót angolul kinyögnöm a dokinak, aki ellátott....
Ne egyetek a franciáknál majonézes zúzát, mert úgy jártok, mint én :(

Nincs jelen

 

#105 2009-06-19 12:52

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

OFF Aiolosz, azért az mennyire durva már, hogy egy colitises majonézes zuzát eszik :p... tudom, hogy Neked akkor nem volt vicces, de tökre felvihogtam... bocs, de tetszett :) Szép napot ON

Nincs jelen

 

#106 2009-06-19 13:40

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Ede írta:

OFF
Aiolosz, azért az mennyire durva már, hogy egy colitises majonézes zuzát eszik :p... tudom, hogy Neked akkor nem volt vicces, de tökre felvihogtam... bocs, de tetszett :) Szép napot
ON

off
Amennyiben érdekel a miért, gyere a "Kép-Tár" topicba.
uff

Nincs jelen

 

#107 2010-01-16 16:24

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok!
Tiz hetes az unokám és tul van élete elsõ kivizsgálásán.Véres volt a széklete 2 napot töltött H-ba megállapitották,hogy tej allergiája van.A lányomat eltiltották minden tej terméktõl.Egy kicsit félek, a nagyszülõktõl nagyobb a hajlam a nyavalyák öröklõdésre és sjnos nekem van 1-2.Persze bizakodok,hogy Vele ez nem igy lesz.
Szép napot mindenkinek

Nincs jelen

 

#108 2010-01-16 17:57

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Új orvosom, akit 2 napja kerestem fel, átminõsített crohn gyanúsnak - bár az csak az egyik tippje a sok közül, melyek közt életemben sosem hallott betegségek is szerepeltek (meg se tudtam jegyezni, többfélét mondott, hogy ez meg az is lehet - ja az ibs-t egy szóval sem....) Azt mondja, hiába nincsenek egyéb tüneteim, mint a bélpanaszok, - a crohn az egyik legalattomosabb, legnehezebben diagnosztizálható betegség. Kérdezte, hogy ízületeim rendben vannak-e (igen), lázam van-e (nincs) stb. Mikor a hasamat nyomkodta, bal oldalt fájt, fõleg lent. Pár napja iszonyatos fájdalommal, görcsökkel jár a wc-zés, eddig ennyire borzalmas soha nem volt. Szó szerint szenvedek, nem hiszti, nem nyavalygás, ijesztõen görcsöl, iszonyatosan fáj! (Miután sikerül kiürülni, lassan, fokozatosan múlik el, nem azonnal. Állagát tekintve azonban nem hasmenésem van.) Egy alkalommal véres nyákos valami is ürült, ami nagyon megijesztett. Nagyon nem szívesen, de belementem az újabb tükrözésbe, és nagyon haragszok az elõzõ orvosomra, aki altatás ellenére is csak a flexura linearisig csinálta meg. Ez a doki azt mondta, a virtuális colonoscopia, ami utána volt, nem jó másra, csak hogy lássuk, van-e szûkületem. Félek, hogy súlyos betegséget talál. Túl könnyen és persze szívesen hallgattam azokra, akik elvetették a crohnt, colitist, de persze az állapotom csak romlott. Igaz attól is félek, hogy semmit nem talál, és akkor meg így maradok, magyarázat és gyógyszer nélkül. A colitistõl is félek, de legjobban attól, hogy akármit találnak, nem fognak tudni sikerrel gyógyszerelni, és hiába megyek bele ezekbe az emberkínzásokba, nem lesz jobb semmi... Ilyen állapotban meg ötszörösen rettegek a vizsgálat elõkészítésétõl, a bélkipucolástól, ami tûrhetõbb állapotban is nagyon, nagyon fájt és megkínzott. Tapasztalataitok szerint melyik a leggyorsabb, legkíméletesebb béltisztító szer? És esetleg erre a görcsre merjek bevenni valamit, vagy várjak, amíg elmúlik, mert csak rontana?

Szerkesztette: Sa-ni (2010-01-16 17:59)

Nincs jelen

 

#109 2010-01-16 18:01

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Szia Laci54!
Ilyen jellegû félelmek bennem is vannak, nehogy valaki örökölje tõlem!
Reménykedni kell, hogy ezt a tej váltotta ki, és hamarosan rendbejönnek a dolgok, amit szívbõl kívánok!

Nincs jelen

 

#110 2010-01-17 10:50

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sa-ni! Én Crohn-os vagyok, nekem is elõfordul hogy rettenetes görcsökkel ülök a wc-n, próbáld ki a Buscopan tablettát nem mondom, hogy biztos segít de megéri! Nekem ez bevált most amíg nem tudják pontosan mi is van veled kíméld a hasad kicsit az segít!

Nincs jelen

 

#111 2010-01-17 17:20

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Most elkezdtem sikerrel meggyõzni magam, hogy ez csak petefészek gyulladás, mert mindig menzesz elõtti napokban lesz sokkal rosszabb! De megpróbálom, mit reagál a buscopanra, asszem van is itthon! Mindenesetre az újabb colonoscopia elõtt azért alaposan kivizsgáltatom magam egy nõgyógyásszal,hátha talál valami okot...

Nincs jelen

 

#112 2010-01-17 17:27

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sa-ni!
már többször feltûnt, hogy a problémáid nagy részét a menzeszhez kötöd... vagy azzal erõsödnek a panaszok. nincsen neked endometriosisod??? komolyan!!! kérdezz rá a nõgyógyásznál, hogy felmerülhet-e, mint ok?

Szerkesztette: youlcsi (2010-01-17 17:28)

Nincs jelen

 

#113 2010-01-17 19:05

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Igen, menzesz elõtt erõsödnek, aztán mire nagy nehezen elmúlnának vagy csökkennének (jóval menzesz vége után) jön az újabb menzesz :S Hát ettõl az endometriózistól se lennék feldobva :S De rákérdezek... Bélbajnál minden jobb...

Nincs jelen

 

#114 2010-01-18 20:57

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Nem kellett rákérdezni se, ez az új feltételezés... És mivel van vastagbél endometriózis is (ami szintén colonoscopiával deríthetõ ki) még azt se mondhatom hogy "jobban" jártam. Ja és ennek diétája homlokegyenest ellenkezik az SCD-vel, azzal kezdõdik, hogy ne egyél húst meg tojást---

Szerkesztette: Sa-ni (2010-01-18 20:59)

Nincs jelen

 

#115 2010-01-18 21:01

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sa-ni!
nõgyógy topicba írok :)

Nincs jelen

 

#116 2010-01-26 20:48

Hancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék tõletek kérni, illetve véleményeket!
3 hét múlva megyek Kínába félévre egy ösztöndíj keretében. Most derült ki, hogy nincs konyha a koleszbe.szóval fogalmam sincs hogy mit fogok enni... Ti micsinálnátok ilyen szituban? nagyon félek, nem akarom hogy az egész fél évem egy merõ szorongás legyen,
köszönöm elõre
Hancsi

Nincs jelen

 

#117 2010-01-26 21:11

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Hancsi írta:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék tõletek kérni, illetve véleményeket!
3 hét múlva megyek Kínába félévre egy ösztöndíj keretében. Most derült ki, hogy nincs konyha a koleszbe.szóval fogalmam sincs hogy mit fogok enni... Ti micsinálnátok ilyen szituban? nagyon félek, nem akarom hogy az egész fél évem egy merõ szorongás legyen,
köszönöm elõre
Hancsi

Hancsi, nagyon nem mindegy, hogy Kínában hová ...szerintem érdemes keresni valakit a netten, aki járt ott és publikált valamit az ottani tapasztalatokról. Én keresgéltem, de mivel nem tudom hová mész, Kína meg elég nagy....
Nekem csak európai tapasztalataim vannak, de szerintem ahová Te fogsz menni, ott is tudnak adni valamilyen tippet, vagy nem ...

Nincs jelen

 

#118 2010-01-26 21:29

Hancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Xiamen, dél-kína , Hongkong felett,
meghalni csak nem fogok, nem? :)

Nincs jelen

 

#119 2010-01-27 08:48

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Hancsi! Én vinnék egy kis edényt és egy kis villanyrezsót. Biztos, ami biztos alapon. Egyébként érdeklõdj, ez a legjobb tipp.

Nincs jelen

 

#120 2010-01-27 12:04

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Hancsi írta:

Xiamen, dél-kína , Hongkong felett,
meghalni csak nem fogok, nem? :)


Meghalni nem fogsz, az biztos :)
Nézd meg ezt, nagyon biztató: http://www.origo.hu/utazas/20080131-kin … impia.html

Ezt is érdemes megnézni: Étkezés Kinában
A szerzõ másfél évet élt Kinában, talán levélben is érdemes megkeresni.
Rám akkor is számíthatsz, amikor már ott leszel, távsegítségben nagyon jó vagyok :)

Étkezés Xiamenben: http://www.whatsonxiamen.com/food.php

Az én párom Japánban volt három hónapig és túlélte...igaz, rizst azóta nem eszik, legfeljebb tejberizst, viszont nagyon sok mindent igen, amivel ott ismerkedett meg, spéci gombákkal, szószokkal, halételekkel etc. 

Nincs jelen

 

#121 2010-01-27 17:20

Hancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Kedves Aiolosz!

Nagyon nagyon kösöznöm a segítséget! NAgyon hasznos linkeket osztottál meg velem :)
Szerintetek melyik az a kaja pl kínaiban ami még belefér?

Nincs jelen

 

#122 2010-01-27 17:36

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Hancsi írta:

Kedves Aiolosz!

Nagyon nagyon kösöznöm a segítséget! NAgyon hasznos linkeket osztottál meg velem :)
Szerintetek melyik az a kaja pl kínaiban ami még belefér?


Nálunk is sok kinai félkész ételeket, zöldségeket, szószokat   etc. lehet kapni, vagyis ki lehet próbálni még indulás elõtt. Amire vigyázni kell, az a csípõs fûszerezés, mert az nagy divat náluk. Én többször papikáztam kinai étteremben, de nem nagyon voltam oda érte... nálam a velõs pacal meg a borjúpaprikás a nyerõ :D de azért megettem a kinai kajákat is. Nagyon sok csirkébõl készült ételük van és nekem a bambuszrügy kifejezetten ízlett.
At home szoktak a kislányok Vok_os kajákat csinálni, az sem rossz, de nekem a sok zöldség nem jön be, nem vagyok én nyúl...     

Ezeket érdemes elolvasni:
http://www.mindmegette.hu/a-kinai-konyha-13917

kinai kaja 2

kinai kaja 3

Jut eszembe, nem viszel magaddal egy tapasztalt öregembert ...például engem  ;)

Nincs jelen

 

#123 2010-01-28 01:54

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Hancsi írta:

Xiamen, dél-kína , Hongkong felett

秀丽的 一天

Nincs jelen

 

#124 2010-01-28 05:08

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Hancsi egy dolog amire nagyón vigyázz a kutya és macska húsra mert csak az olimpia idejére volt betiltva. Tudakolózzál hogy nehogy bele fuss egy ilyen szituba s megegyed.
Legyen szép  napotok!

Nincs jelen

 

#125 2010-02-08 21:15

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

sajt írta:

".. A gyógyszerekkel szerintetek mi a helyzet? Mert 36 doboz gyógyszer egy évre nem tudok kivinni, kint meg nem tudnak nekem kedvezményes gyógyszert felírni... Bár azt sem tudom az orvosom mit fog ehhez szólni még nem tudja..."

Sajt, olvasgass ebben a topicban, Hancsi például Kinába megy... Ne feledd, EU-s országba mész, lehet "Európai Egészségbiztosítási Kártyád", van EU-s portál, ahol mindennek utána tudsz nézni. Mindenesetre zárójelentést vigyél magaddal, mi több, nem ártana németre lefordítani. Egyenlõre ennyi.

Nincs jelen

 

#126 2010-02-08 21:32

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sajt! Németország azért közelebb van mit Xiamen :)
Postán csomagként is ki lehet azért küldeni ezt azt szerintem :P

Nincs jelen

 

#127 2010-02-08 22:37

sajt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Ez igaz :) De mível 20 éves vagyok, s fiatalokkal közt leszek ott is, nem akarom ezt a gyógyszer dolgot nagyra dobni. Ez biztosan ilyen kis naívság a részemrõl, de fiatal vagyok :) Nem egyedül fogok lakni ott egy lakásban, s nem szeretnék gyógyszer pakkokat kapni -- bár azt sem hogy külön tagyó legyen odafelé 24 Xalazin doboznak meg 12 immuranosnak :)

Az lenne a legjobb, hogy ott beszerezni. Annyit tudok még, hogy lesz ingyenes egészségebiztositás kártyám. Vagyis úgy ingyenes, hogy nekem nem kerül semmibe, hanem az EU nekem fizeti, mert egy pályázat keretében megyek.

Belefogok olvasni mindjárt ebbe a fórumba is, de ha van konkrét megoldás az nagyon jól jönne :) A problémát szerintem a támogatás jelenti itt egyedül, anélkül elég borsos ez a gyógyszer. Meg a mostani orvosom sem tudom mit szólna ehhez, ezért kutakodom, miellött szolók neki :) Olyan orvosom van, aki mindenre olyan morbid választ ad, lehetetlen vele ellenkezni, ezért kell konkrét terv mikor elmondom neki :))

Nincs jelen

 

#128 2010-02-08 23:12

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

sajt írta:

Az lenne a legjobb, hogy ott beszerezni. Annyit tudok még, hogy lesz ingyenes egészségebiztositás kártyám. Vagyis úgy ingyenes, hogy nekem nem kerül semmibe, hanem az EU nekem fizeti, mert egy pályázat keretében megyek.

Külföldi gyógykezelés

Nálunk egy gyerek Finnországban él most, ott ösztöndíjas, egy gyerek meg Kazasztánban dolgozik...szóval van tapasztalat ilyen ügyekben, de sajnos a Te problémádat magadnak kell megoldani. Amit tudok, segítek.

Nincs jelen

 

#129 2010-07-28 02:09

Totti24
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok! Nem tudom ide tartozik-e... Ha nem töröljétek:( Problémám a következõ: Colitises vagyok és mikor elég jól vagyok(mint most is 0-2 napi széklet, ráadásul nem is híg) és wc-re kell mennem, és nincs a közelben egy wc sem, mindenféle elõjel nélkül azonnal szükségem van rá. Tehát az inger megérkezése után van 5 percem(jó esetben). Ezt az idõt szeretném picit meghosszabbítani, vagy legalább ne kelljen mindig azon járnia az eszemnek, hogy ne távolodjak el 5 percnyire a wc-tõl:) ha van valakinek ötlete szívesen venném. Köszike

Nincs jelen

 

#130 2010-07-29 21:08

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Totti: Ezt hívják pánikbetegségnek és elég nehéz ellene küzdeni! Van akiknek hamar megy, de van akinek egy-két év is eltelik, mire úrrá tud lenni ezen.
Régen én is szenvedtem tõle és a legdrasztikusabb megoldással sikerült hamar legyõznöm: a "fejjel a falnak" módszerrel (én hívom így, pszihónyelven a fene tudja hogy van). A lényeg, hogy azt csinálod, amitõl félsz, esetedben olyan helyre mész, ahol nincs wc a közelbe és egy választott technikával uralod a benned lévõ feszültséget, pánikot, ami a késõbbiekben is hasznos lehet. A lényeg, hogy ha megmordul a hasad, nem szabad rögtön arra gondolni, hogy beindult minden, hiszen a morgás, a mozgás az emésztés része, koránt sem annak a jele, hogy rögtön wczni kell. Ha tisztába vagy ezzel és megtanulod kontrollálni ezt, akkor hamar elmúlik a pánik, kérdés, hoygy te mennyit teszel meg ezért.
Javasolom, kezd kicsibe! Ha 5 perc, mire rád jön, menj 10 perces távolságba! Kell egy kis idõ, mire kontrollálod a pánikod,de ha urrá leszel ezen, akkor minden könnyebb lesz.

Nincs jelen

 

#131 2010-07-30 12:13

pötyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Totti24 én is így szoktam járni mikor utazom valahová! Ilyenkor szoktam úgy kilépni az ajtón, hogy az mp3 a fülembe szól relaxációs zenével. Ezzel terelem el a gondolataimat, (bár akad olyan is amikor ez sem jön be! :)  )
Akkor vagy lekésem a buszt vagy feladom és el sem megyek sehová. :) Ez van!

Nincs jelen

 

#132 2010-08-14 15:25

a megkínzott
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Tisztelt sorstársaim! Az alábbi irományt ajánlom mindazok figyelmébe, ekik átestek, illetve, akik készülnek átesni Colonoscopiás ( vastagbél tükrözés ) vizsgálaton!
Egy hete ( 1 hónapos várakozás után ) idõpontom volt a P. S. Utcai rendelõbe.. Idõpontomhoz képest egy órával adtak egy beleegyezõ nyilatkozatot, miszerint a vizsgálat nem jár fájdalommal, elõtte bódító anyagot adnak, illetve fájdalom esetén további görcsoldót lehet kérni.. + nem vagyok érzékeny erre, nem kapok sokkot attól.. stb.. a szokásos.
Mivel volt már hasonló vizsgálatom ( 6 éve ultrahangos, hasonló elõkészületekkel ), így tartottam a rám váró dolgoktól, de nem igazán féltem. Amikor a nõvérke eligazított, hogy a bódítás végett nem is fogok az egészre emlékezni, teljesen megnyugodtam...
Mondanom se kell, hogy teljesen másképp történt:
Miután aláírtam a nyilatkozatot, beinvitált a kedves nõvér, levetkõztem derékig, és felfektetett egy asztalra. Feltette a szokásos kérdéseket, majd azzal a jelszóval, hogy most „TB-re betép” már lökte is a szurit! Gázmaszk nem volt, pedig tudtommal abban van a „minõségi cucc” a kéjgáz; de nem... kb.2perc múlva kiabált Dr.K.-nak ( a neveket etikai szempontok által vezérelve nem írom le, pedig.... ), hogy jöhet.... Õ jött.
Megkérdezte, miért kell nekem ez a vizsgálat?; mire én: a Sebészetrõl küldtek, hogy meggyõzödjenek, nincs-e rosszindulatú daganat, vagy colitis..
Ezek után jött az amirõl már olvastam.. A „csõ”. Olyan fájdalmakat éltem át, mint elõtte soha. Feleségem elmondása szerint is ( aki kint várt ) ordítottam. De tényleg ordítottam! Kértem õket, várjanak egy kicsit, hadd jussak levegõhöz.. de nem sok hatása volt kérésemnek.. a nõvér ököllel zúzta a gyomromat, miközben a doki hátulról tolta a levegõt és a vizsgáló eszközt... Mindenre emlékszem! Életem legrosszabb élményét éltem át! Az egész kb. 6-8 percig tartott.. Utána át kellett feküdnöm egy hordágyra, amin kitoltak a pihenõbe. Ott képszakadás.
Párom elmondása szerint kb. 1 órát aludtam. Ez tényleg kiesett. Mint a taxiút is hazafelé...
Epilógus: Ha van a kórháznak pénze bódítóra, és még le sem nyúlják; miért nem volt sem az orvosban, sem pedig a 2 nõvér közül egyikben sem annyi emberség sem könyörület, hogy várjanak 10 nyomorult percet, amig hatni kezd a kábító? 10perc... 10. 
Azóta rémálmaim vannak, és görcseim. Fogytam 2kg-t. Ezzel kelek, ezzel fekszem...
Tisztelt sorstársak. Amennyiben ilyen vizsgálaton készülnek átesni, vigyenek magukkal diktafont, videókamerát, és egy tv-stábot az események rögzítése végett... Egy esetleges bírósági perben hasznos lehet..
Azóta megkerestem az orvost, illetve a kórházi feletteseit.. Természetesen nem válaszoltak...
Õszintén remélem, nem kell ilyen élményben részesülniük! Akiknek hasonlóak az emlékeik, remélem hamar túl lesznek rajta!   A megkínzott.

Nincs jelen

 

#133 2010-08-14 15:37

Ildike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

megkínzott: Nem lehet hogy nem is bódítot adtak be? Mivel nekem beadta és hogy kihúzta arra már nem emlékeztem. Én nem éreztem semmit. Akkor nekem szerencsém volt....

Nincs jelen

 

#134 2010-08-14 15:39

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Kedves megkínzott!
Engedje meg hogy tegezzem, itt ez a szokás.
Nem csak te jártál így más is pl. én. De engem még bódítani sem bódítottak. Ne félj nekem bódítás nélkül kiesett a haza fele út pedig én BKV t használtam, sõt másnap délig kiesett minden. (valahol a tükrözés altatásban megtalálod a sztorit) Ne legyenek rémálmaid verd ki a fejedbõl az emlékét is. Görcs nekem is volt még két napra rá azt elmúlt. Remélem neked is elfog. Mért is bánnak így egy beteggel az orvosok, nõvérek? Könnyû a válasz nekik csak darab vagy egy eset ami most 20 percben megoldandó. Azt kérik a következõt. A vezetõség ha válaszol is ne ringasd magad nagy reményekbe.
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#135 2010-08-14 15:42

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Kedves megkínzott,
nem hiszem, hogy megvígasztal, de nekem már 5, azaz öt kolonoszkópiám volt 1 éven belül. Az elsõnél olyan rosszul voltam, majd meghaltam, de ott én nem kaptam kábszert. Hát én úgy üvöltöttem, mint egy nõstény oroszlán. Utána felvilágosítottak, hogy legközelebb kérjem altatásba, de azaz igazság, hogy csak egy fokkal jobb. Nekem nagyon rendes a gasztros dokim, de sajna, ez egy nagyon kellemetlen és fájdalmas vizsgálat (fõleg, ha még gyulladt is a bél) :(. Én próbálok mindenféle trükköt bedobni, hogy helyettesítsük valami mással, de sajna nem lehet.
Mindezzel együtt a has püfölés / boxolás nem tartozik a vizsgálathoz, a TB nem fizet érte.

Szerkesztette: marcsi0727 (2010-08-14 15:45)

Nincs jelen

 

#136 2010-08-15 17:54

Sztundi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok! Ugye  a tüdõszûrés nincs kapcsolatban a gyulladással? Most szokom le a medrolról és nem szeretnék gubancot. Szerintetek nyugodtan elmehetek? Köszi!

Nincs jelen

 

#137 2010-08-15 19:27

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sztundi: emésztõrendszer és tüdõ közt nincs kapcsolat a gégefedõ után, így nyugodtan menj el!

Nincs jelen

 

#138 2010-08-15 20:33

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Egyetértek Barna-by val,nyugodtan elmehetsz,nem áll kapcsolatban egyik a másikkal.

Nincs jelen

 

#139 2010-08-16 17:15

harcos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok! Nálam öt éve diagnosztizálták a Crohn betegséget , az elmúlt fél évig nagyon komoly problémáim nem voltak. Persze nálam is megvoltak a hasmenések és a görcsök is valamint kétszer mûtöttek végbél sipollyal, de azóta megváltoztak a dolgok. Két hete CT vizsgálatra küldött az orvosom mert , már a gyógyszerek sem használtak amik fel voltak írva ( Pentasa 500  3x1 ill. Budenofalk 3x1). A CT vizsgálaton kiderült, hogy a colon ascendis distalis kétharmada jelentõsen meg van vastagodva a terminalis ileumon 50 mm átmérõjû gyulladásos tályog látszik. Ami azt jelenti ,hogy mûtétre van szükségem. Az orvosom négyszemközt azt ajánlotta ,hogy ne a mi kórházunkba csináltassam a mûtétet , mert ott nem nagyon értenek az- e fajta operációhoz .Ha még ez nem volt elég már megint elõjött nálam a végbélsipoly. Ma be is mentem a kórház sebészeti osztályára , hogy vizsgáljanak meg a sipoly miatt. Az ottani fõorvos meglátta a CT eredményemet elszörnyülködött és már majdnem megoperált vérképet csináltatott EKG-t meg bekötöttek gyulladás csökkentõ infúziót. Megértem lebeszélni róla ,hogy én nem itt akarom megmûtetni magam. Hazamentem és azóta csak azon gondolkodom ,hogy tényleg ilyen nagy a baj? Felhívtam az egyik kollégámat aki szintén crohn beteg és kb. 5 hónapja mûtötték bélszûkület miatt. Õ azt ajánlotta , hogy jelentkezzek be Dr. Lestár Béla Úr magánrendelésére Kecskemétre ( ami kb. 300 km.-re van tõlünk) és akkor már a jövõ héten megmûthetnek a Honvéd kórházba. Felhívtam a magánrendelõt , de amilyen az én szerencsém pont szabadságon van és csak szeptemberben lesz elérhetõ. Most nem tudom mit csináljak várjak szeptemberig?

Nincs jelen

 

#140 2010-08-16 17:43

Geo73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Szia harcos,

üdv közöttünk. Az biztos, hogy nagyon fontos, hogy ha mûtét kell, akkor olyan helyen operáljanak, ahol minden rendben megy, és a sebész is megfelelõ gyakorlattal rendelkezik. Engem májusban operált Lestár tanár úr a Honvéd kórházban, csak ajánlani tudom. (Nekem a vastagbelembõl távolítottak el egy szakaszt.)
Itt ráadásul minden szükséges diagnosztikai eszköz (CT, MR, stb) helyben van, ha még szükség lenne elõzetes vizsgálatokra. Én mindenképp azt ajánlanám, hogy hívd az ottani a sebészeti ambulanciát: 06 1 475 2587, és kérdezz rá mikor rendel a tanár úr. Legyél kitartó, ha elsõre nem vennék fel.(Általában kedden 16.00-tól, de érdemes elõbb odamenni, mert elég sokan szoktak lenni.) Vidd magaddal az ambuláns papírjaid, zárójelentéseket, mert szükség lesz rá.
Kitartást, és jobbulást kívánok!!!

Nincs jelen

 

#141 2010-08-16 19:06

harcos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Hello Geo 73! 

Az a baj , hogy szabadságon van Lestár doktor még két hétig, és most csak egyfolytában a neten keresgélek , hogy ki jöhetne még számításba. Azt ajánlották, hogy a kérjek beutalót a házi orvosomtól és csak úgy jelenjek el a MÁV kórházba. De nem vagyok benne biztos ,hogy nem rúgnak ki onnan páros lábbal mert nem jelentkeztem be.

Nincs jelen

 

#142 2010-08-16 19:35

Geo73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Én azért mindenképp felhívnám a helyedben a sebészeti ambulanciát, azon a számon, amit megadtam. Én nemrég (másfél hete) voltam Lestár doktornál, akkor volt ott egy beteg, aki azért jött ide a Máv-ba, mert Kecskeméten szabadságon volt. Kétségtelen, õ legalább 3 helyen operál az országban, de szerintem nélküle nem végeznek hasi/bél/emésztõszervi mûtétet, a sebészeti osztályt is õ vezeti. Az egyébként fontos, hogy bejelentkezz, de beutalót nem, csak az eddigi papírokat kértek tõlem.
Engem ezen kívül az István kórházba mûtöttek, de azt nem ajánlanám, mert ott nem vállalnak ilyen operációt.

Nincs jelen

 

#143 2010-08-16 20:07

harcos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Akkor azt mondod , hogy inkább várjak. Csak ma annyira megijesztettek itt Nagykanizsán az orvosok, hogy akár vérfertõzést is kaphatok a tájogtól , és sürgõs lenne a mûtét.

Nincs jelen

 

#144 2010-08-16 20:34

Geo73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Nem, nem azt mondom, hogy várj, hanem, hogy ezt a lehetõséget is próbáld meg, persze csak akkor, ha tervezhetõ a mûtét idõpontja. Ha sürgõsen, minél elõbb  el kell végezni a mûtétet, és ott Nagykanizsán, vagy a közelében elvégezhetõ ez a mûtét, akkor ne várj semmiképp!

Nincs jelen

 

#145 2010-08-16 20:39

harcos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Mindenképpen holnap elmegyek Budapestre,köszönöm szépen a segítségedet.

Nincs jelen

 

#146 2010-08-20 15:48

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

harcos: Dobó fõorvos Esztergomban nem jó? Próbálkozz vele, hátha megcsinál, õ nagy agy, sok dolgot tud, amit más nem!

Nincs jelen

 

#147 2010-08-21 08:12

harcos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Kösz a tippet barna-by. Már megoldódott a problémám . Felutaztam a Honvéd Kórházba és eddig csak jót tudok mondani róluk. Mindenki korrektül állt a dolgokhoz. Jövõ hét kedden fekszek be a gasztróra kivizsgálásra és a következõ héten megmûtenek. Itt el is mondták , hogy amit Nagykanizsán mûveltek velem az felháborító volt mert annyira elkezeltek , hogy akár vérmérgezést is kaphattam volna.Már csak azon kell izgulnom , hogy jól sikerüljön a mûtét.

Nincs jelen

 

#148 2010-08-21 20:12

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Szia Harcos! Ügyesen elintézted a dolgot. Most már nyugodjál meg, ennél jobb helyre nem kerülhettél volna. Bízzál az orvosokban, a Honvédban mindent meg fognak tenni érted!

Nincs jelen

 

#149 2010-08-21 21:35

harcos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Köszönöm a biztatást Frozina

Nincs jelen

 

#150 2010-08-26 12:58

Ildike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Félelmek

Sziasztok. Én nem tudom hogy küzdjem le a félelmemet. Nem merek elindulni busszal sehova és pedig a suliba azzal kell mennem. És a suliba se merek bemenni mert annyiszor voltam már ott rosszul h egyszerûen félek. Mit tegyek?

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB