#101 2009-03-11 09:32

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Etta!

várom a híreket!
remélem, minden rendben ment tegnap.

met: 4 napja, csak este felet szedek. ezzel így nincs különösebb gond. lassan bevezetem a reggeli felet is. azt hallottam, hogy a reggeli bogyó gázosabb...

Nincs jelen

 

#102 2009-03-11 12:59

Etta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Köszi az érdeklõdést, minden rendben odabent. :)

Met: igen, reggel gázosabb. Délelõtt semmilyen tejterméket ne egyél, ha bevetted a metet, és akkor nem lesz gond vagy nem akkora. Nálam legalábbis így van, még a sajtot sem bírom délelõtt. Du. meg már mehet minden.
Örülök, hogy eddig OK. :)

Nincs jelen

 

#103 2009-03-11 18:12

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

nagyszerû!!!
és remélem a vizsgálatot is jól vészelted át ;)

Nincs jelen

 

#104 2009-04-15 21:05

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Etta!

nem is tudom, jársz-e még erre...
csak kérdezném: te vezetsz hõgörbét? (gabocaa! a kérdést te is érezd magadénak lécci :))
én jáccadozom vele egy ideje, csak nem tudom, hogy van-e értelme: tehát hogy vajon a hormonokat jelzi-e vagy a gyulladás helyzetét inkább...
de tök szép :) a diabetológián készített ekg-m kutya f@sza hozzá képest :lol: hogy mikor lesz ebbõl bármi?

bár ma tök jó volt így 45. napon. csináltunk egy hüvelyi uh-t és dokim mondta, hogy most már nem szép gyöngyfüzéres cisztáim vannak, hanem van köztük 1-2 nagyobb is. így nem is írt újra bogyót, hanem várunk még kb 2 hetet, mert szerinte lesz ebbõl spontán vérzés.
csinált tesztet is. de minek? mondtam, h tegnap reggel még nem voltam terhes, nem hiszem, hogy mára az lennék. de õ azért:
"tudsz pisilni?" -nem. 5 perce tudtam, akkor meg is tettem.
"de, tudsz pisilni" -köszi. én is szeretlek :)
"na?" -inkább vizet ittam, majd uh után elintézem.
de hogy akkor már minek, ha egyszer megnézett?? aztán ott csöveztem nála egy órát, mert addig nem mehettem vissza melózni, amíg nem produkáltam a pohárkába :) persze a laborba senki nem volt, úgyhogy utána még telefonáltam a "tudom, hogy negatív"-teszt eredménye miatt, szegények meg nem tudták, milyen vizsgálat kell, és már néztek addigra teljes vizeletet :)

jó napom volt :lol:

Nincs jelen

 

#105 2009-06-20 11:50

Annamari1978
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!

Már nagyon régóta nézegetem a fórumokat és most szántam rá magam, hogy én is hozzászóljak ill. tanácsot kérjek.
Nekem 2003-ban derült ki, hogy Crohn-om van. Most az lenne a gondom, hogy a végbélnyílásom mellett van sipolyom ill. görcseim nagy dolog elõtt és közben, a székleteim száma 10 körüli ebbõl 3 formált  a többi gennyes. Sajna nem  tudom eldönteni, hogy a gennyesek azok székleteknek minõsülnek-e mert azok teljesen hígak. Ja és még annyit, hogy a jobb oldali nagy ajkam a vagina felõl be van duzzadva és most 2 napja érzem azt is hogy mintha viszketne is. Ma meg már volt egy kis fehéres sárgás folyás is a hüvelybõl.
Mivel kis városból származom, de a gasztrós dokim Pesten a Margitban van és oda járok fel rendszeresen ellenõrzésre így ott szeretnék nõgyógyászt keresni. Ha valaki tudna nekem ajánlani a Margit kórházban egy olyan nõgyógyászt aki tisztában van a crohn betegséggel, azt nagyon szívesen venném. Illetve írjátok meg, hogy hogyan lehet hozzá bejelentkezni, kell-e beutaló, elvállal-e vidékieket stb.
Amúgy a vastagbél végbél felõli szakasza és a vastag és vékonybél találkozásánál beteg a belem!
Remélem gyors választ kapok tõletek, mert nagyon fontos lenne!

Üdv és szép napot mindenkinek!

Nincs jelen

 

#106 2009-06-20 22:39

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Szia, Annamari. A Margitban dolgozik az én nõgyógyászom, bár én colitises vagyok,de nála szültem mindkét gyermekemet és végig aktív voltam mindkét szülésnél. Dobj egy privit és megírom az elérhetõségeit. Én nagyon -nagyon szeretem ezt az orvost. Szia!!!

Szerkesztette: Ede (2009-06-20 22:39)

Nincs jelen

 

#107 2009-06-21 09:45

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Ede azt hittem ffi vagy, nocsak nocsak :D én naív mi?! :D

Nincs jelen

 

#108 2009-06-22 07:58

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

;)

Nincs jelen

 

#109 2009-06-29 14:30

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

hali!
elõfordulhat, hogy a sok klion ott is kiirtotta a normál flórát, ahol nem kellett volna???
napok óta majd megõrülök, dokimat meg csütörtök óta nem tudom levadászni (állandóan ügyel)... talán majd holnap.

Nincs jelen

 

#110 2009-06-29 15:35

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

háperszehogy... szerintem.... told be normaflore-t vagy ilyesmit. ÉN úgy tudom, hogy tök mindegy, milyen antibiotikum, a bélflórának - megkockáztatom, a hüvelyflórának - egyik sem jó. Jobbulást!!!!

Nincs jelen

 

#111 2009-06-30 11:51

tim-tirim
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Nekem lett egy bazi nagy herpeszem, ott. De nem biztos hogy az, azt mondta a doki, levett mintát és majd csütörtökön kiderül, addig meg herpszre szedek gyógyszert. Azt mondta az Imurantól simán kialakul ilyen. Hát de ez nem nyugtat, utálom az Iurant annyi bajom lett már töle az utobbi idöben hoyg hihetetlen, aztan amikor meg abbahagytam elõjött a crohnom hiper-szuper intenzitással :(    Elegem van.

Nincs jelen

 

#112 2009-06-30 14:12

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Ede, köszi :)
kaptam gynoflort, most már így oké lesz minden. azt hiszem, minden szempontból besokallt a szervezetem a sok antibiotikumtól...

Nincs jelen

 

#113 2009-06-30 14:41

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

timtirim: gennyes, nagyon fáj és kemény?
Youlcsi: nincs mit...

Nincs jelen

 

#114 2009-06-30 14:51

tim-tirim
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Ede, csak akkor fáj ha mozgok és surlódás éri de amugy enm, néha kicsit viszket, és nem genyes, nemis kemény. Akkor ez nem az?  Sosem volt nekem még herpeszem szóval pontosan nem tudom hoyg néz az ki de a netes képeken a  herpesz nem iilyen hanem kicsit szolidabb, ha ez az akkor ez egy durva verzió. :s

Nincs jelen

 

#115 2009-06-30 17:38

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

hát így nem tudom. de milyen szar má.... na, jobbulást!!!

Nincs jelen

 

#116 2009-11-21 19:14

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat


Kedves Breki !
off
Üdv a "Méhészeten" ha így jobban tetszik  ;)  Nem tudtam, hogy kisfiú vagy, mert nem találtalak a "Ki kicsoda" topicban :(  A mai világban ezek 1ébként is részletkérdések, én nõi fodrászatban vágatom a szakállamat(is)
on

Akkor a lényeg, érdemes ezeket elolvasgatni:

HPV Centrum

HPV Teszt

Nincs jelen

 

#117 2009-11-21 19:29

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Köszi szépen :)

Nincs jelen

 

#118 2009-11-23 20:28

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

pcos-es csajok! jártok még erre???

Nincs jelen

 

#119 2010-01-07 13:22

bukanna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

sziasztok, az lenne a kérdésem, h.nagy a valószínûsége annak,h. babát várok. Még nem biztos, de elég valószínû, azért érdeklõdöm itt. Júliusban mûtöttek, és még mindig hasmenésem van, mennyire befolyásolja ez a várandóságot?
eléggé izgulok. Ha már így alakult nem szeretném ha emiatt bármi gubanc lenne :(

Nincs jelen

 

#120 2010-01-18 21:06

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sa-ni!

már hónapokkal ezelõtt akartam írni az endót... de gondoltam, ezt már tuti kizártátok :s

van az endónak diétája? soha nem hallottam még.
azt tudom, hogy nem egy leányálom. laparral kezelhetõ (mûtétileg kiirtható) illetve töménytelen mennyiségû hormonnal (mensi leállítása, ha kell évekre). de sajnos visszajön :(
a legjobb megoldás rá -szokták javasolni- teherbe esni minél elõbb. általában utána teljesen megszûnnek, minimalizálódnak a panaszok.
nekem anno volt endo-gyanúm. aztán hál istennek elmúltak a tünetek így nem kutakodtak tovább.

szóval ha endo, akkor kb annyival vagy elõrébb, hogy ez mint betegség a klimaxszal megszûnik létezni... majd, egyszer...

Nincs jelen

 

#121 2010-01-19 10:00

Kiscsillag
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Szia Youlcsi!

Valószínûleg én is PCOS vagyok a Crohnom mellé, habár az elõbbi még nem bizonyos, várom az endokrinológiai vizsgálatot! 15 éves korom óta rendszertelen a mensesem, ám az eddigi orvosaim annyit mondtak, hogy hormonzavaros vagyok, és szedjek fogamzásgátlót, attól majd rendbe jön. A fogamzásgátlótól meg is jön rendben, de azért az nagyon zavaró, hogy ha pihentetem a gyógyszert, akkor fél évig nem jön meg, vagy ha mégis, akkor 1 hónapnál hamarabb nem múlik el. Sokat olvasgattam utána, és akkor láttam, hogy létezik ez a betegség, és az új nõgyógyászomnál rögtön ezzel kezdtem, aki azt mondta, hogy valószínûsíthetõ, Pcos-om van, és javasolta az endokrinológiai vizsgálatot. Addig is diétát, és több mozgást javasolt. Azt mondta, hogy a diéta megegyezik a cukorbetegek diétájával, mert ezt az egészet az inzulin befolyásolja (ha jól értettem). Úgyhogy most várom a vizsgálatot, hogy megtudjam mi is a bajom!
Szép napot!
Adri

Nincs jelen

 

#122 2010-01-19 12:34

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Egy orvosnak még soha eszébe nem jutott, errõl a betegségrõl eddig életemben nem hallottam.
Nekem trombózishajlamom van, nem tudom, kaphatok-e hormont, még fog. gátlót sem engednek szedni.
Több szempontból sem vagyok abban az élethelyzetben, hogy teherbe essek... Amúgy is bizarrnak tartom azt, ha egy gyereket nem önmagáért szülnek meg. Teherbeesés mint gyógymód? Ehhh.... Tudom, hogy szokták mondani a nõgyógyászok, de nekem ez akkor is olyan nincs-a-helyén... 
Majd megmûtenek, vagy lesz velem valami... Ha már egy pár hónapra elmúlna ez a rémálom, az is valami lenne.

Nincs jelen

 

#123 2010-01-19 13:50

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sa-ni!
Végülis a laparral ki szokták tudni irtani annyira, hogy jó darabig tünetmentes legyen az ember. a félõ csak az, hogy a mûtétnél meg van az esély a további szóródásra (igaz kicsi, de kockázat).
a trombózis-hajlam gáz... pedig fog.gátlóval is szépen karban tartható. Én anno diane-t katam rá, bár pontosan engem nem diagnosztizáltak (hiszen már a diagnózis felállításához is 90%ban szükség van a mûtétre), csak kérdõjeles volt az endometriosis, illetve már akkor policistásak voltak a petefészkeim.
sajnos van olyan, amikor a teherbe esés gyógymód. nekem több okból is ajánlotta a nõgyógyász (fejletlen méh, korábbi endo gyanú). az indok az, hogy olyan mértékben megváltozik a hormonháztartás, hogy lényegében képes önmagát helyrerázni.

Kiscsillag!
ha rendes a nõgyógyászod, akkor õ is kérheti a hormonvizsgálatot (ez volt már? mert azért ebbõl is szépen látszik, ha ez a baj) és az insulin-terhelést. csak azért írom, mert az endokrinológusokhoz sokszor több hónapos várólista van, és sajnos nem is ért a pcos-hez mind. ha pesti vagy, tudom javasolni a mens mentist. ott kifejezetten erre "szakosodott" orvosok vannak, akik rendesen kivizsgálnak és még az off-label metformin-felírást is elintézik (sajnos ha máshogy írja fel az orvos, akkor az engedélyével, szabadságával játszik, mint tiltott ember-kísélet :o)
egyébként jól érted. a pcos lényegében az idõskori cukorbetegség (II. diabetes) elõszobája. férfiaknál ezt metabolikus-x szindrómának hívják (csak nekik ugyen nem okoz ennyi bajt). a lényege az, hogy a sejtek insulin-érzékenysége romlik, így hiába viszel be ch-t, a sejtjeid nem ismerik fel, így a hasnyálmirigy elkezdi ontani magából az insulint. mivel sokkal több insulin kerül a szervezetbe, mint adott mennyiségû cukor bontásáshoz/felvételéhez kellene borul az egész cukor-anyagcsere, és vele együtt az egész hormon-rendszer.
ha beigazolódik a pcos (de addig is) tudom neked javasolni a www. pcos.hu-t. ott találsz diétát is, és rengeteg hasznos infót a késõbbiekre.
ja, egyébként ha nem akarsz babát, akkor a fog.gátló nem feltétlen rossz, de nem mindegy milyen (általában rontják az insulin-rezisztenciát). diane vagy cipromix javasolt, esetleg ezek leváltására a yadine. viszont a metformint ezek mellett is kell szedni, hiszen az elsõdleges cél a kezeléssel az, hogy ne alakuljon ki a cukorbetegség, ne menjen tönkre a hasnyálmirigy... és aztán ne kelljen insulinnal szúrnod magad 20-30 év múlva.

Szerkesztette: youlcsi (2010-01-19 13:55)

Nincs jelen

 

#124 2010-01-19 14:44

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Youlcsi (vagy más, aki tudja), akkor hogyan is vizsgálják ki a nõgyógyászati endometriózist? A vastagbél e.-t tudom, hogy colonoscopiával, de a nõgyógyászatit? Azt meg tudod-e mondani, hasi ultrahang és hasi CT kimutatja? (Ha igen, akkor szívás, mert azok már voltak, és ilyesmit nem találtak - mármint úgy szívás, hoyg most kézzel-lábbal meg akarom úszni a colonoscopiát, kezdek idegroncs lenni... :S)
Nem nagyon gyõzött meg a nõgyógyász, mert csak felnyúlt, semmi ultrahang vagy labor, akármi, és azt mta, a hasi panaszok nem nõgy. eredetûek. Aztán néztem utána az endometriózisnak, amit a gasztrós orvos a papíromra írt, csak õ vastagbél e-ra gondol. pedig a tünetek alapján lehet nõgyógyászati is.

Szerkesztette: Sa-ni (2010-01-19 14:44)

Nincs jelen

 

#125 2010-01-19 15:13

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

diagnosztikus laparoscopiával

szóval inkább javaslom, hogy elsõ körben hagyd: egy már meglévõ lyukon nézzenek... minthogy másik 3-at vágjanak csak ezért.

Nincs jelen

 

#126 2010-01-19 16:40

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Hát lehet hogy hülye vagyok de ha választanom kell, nem biztos, hogy a colonoscopia nyer...

Nincs jelen

 

#127 2010-01-19 17:03

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

nem vagy hülye... egyébként gyors utánanéztem, és a vastagbél-endometriosisnál is lehet hogy jobb a mûtét, mert nem feltétlen a nyh-án van az endometrium, hanem a bélfalon kívül pl. (szokott véres lenni a székleted?)

amúgy itt is kérdezlek (dg ibd? topicba írtam): amikor téged szegeden vizsgáltak, akkor befeküdtél, vagy ambuláns volt? csak érdekel, hogy bennfekvésnél mi a menetred :)

Szerkesztette: youlcsi (2010-01-19 17:05)

Nincs jelen

 

#128 2010-01-19 17:16

Kiscsillag
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Szia Youlcsi!

Köszönöm a választ, kedves Tõled!:) Ismerõsöm egészségügyis, és õ mondta, hogy intéz nekem egy közeli idõpontot az endokrinológiára. A pajzsmirigyemmel is gondok vannak, úgyhogy így egy csapásra két legyet ütök! A javasolt oldalt már nézegettem, de azért köszönöm!:)
Szép napot!
Adri

Nincs jelen

 

#129 2010-01-19 17:19

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

szia!
az jó, ha lesz közeli idõpont :)
viszont arra tényleg nagyon figyelni kell, hogy nagyon sok endokrinológus és nõgyógyász sz@rt sem ért a pcos-hez.
szóval csak egy javaslat így elöljáróban: ha a metformin elõtt bármi olyat kezdenek emlegetni, mint FOGAMZÁSGÁTLÓ, CLOSTILBEGYT, MÛTÉT, akkor onnan menekülj, és ne is menj többet a közelébe! :Ð

Nincs jelen

 

#130 2010-01-19 17:24

Kiscsillag
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

:D Rendben, ezt megjegyzem! Ha ilyasmit hallok lóhalálában menekülök! :DÉn is metformint akarok kiíratni, azt olvastam, hogy az a legjobb rá!:) A fogamzásgátlót amúgy is szedem, de nem hiszem, hogy ennyivel el lehet intézni! Mûtétet nem akarok, úgyhogy marad a metformin! :)

Nincs jelen

 

#131 2010-01-19 17:27

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

persze azért elõbb igazolni is kell, hogy pcos (drukkolok, hogy ne az legyen :))

Nincs jelen

 

#132 2010-01-20 12:47

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Jaj de gusztustalan ez is istenem...
Vér annyira nem jellemzõ, bár néha ilyen nyákos-véres izé szokott lenni (magában inkább, gázzal) egyszer vt több jól be is ijedtem de ált. kevés.
Én most egy ilyenre tervezek menni: somatoinfra (ja leírtam az alternatív topikban)

Nincs jelen

 

#133 2010-01-20 13:01

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Segítsetek lányok mit lehet csinálni, hogy megjöjjön??? (Fog gátlóval való machinálás illetve szexen kívül mert egyiket nem szedhetem másikhoz meg jobban kéne lennem egy fokkal :S)
Szombat óta szenvedek az elõjelekkel, akkor láttam egy kis minimális vért, azóta semmi, viszont a bélpanaszaim - valszeg amiatt h nem jön meg - elviselhetetlenek kezdenek lenni, éjszakába nyúlóan.

Nincs jelen

 

#134 2010-01-20 13:09

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Ja még arra gondoltam, elmegyek egy endokrinológushoz is. Háziorvos oda be tud utalni?

Nincs jelen

 

#135 2010-01-20 13:14

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sa-ni! Fordítva. Ha aktív a betegséged, akkor elõfordul, hogy nem jön meg idõben a menstruációd esetleg el is maradhat.

Nincs jelen

 

#136 2010-01-20 14:13

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sa-ni!
endokrinológus ezen nem hiszem, hogy tudna segíteni (de egyébként a háziorvos is beutalhat)
igazából ha csak késik, vagy esetleg 1x kimarad, azzal a nõgyógyász sem nagyon tud mit kezdeni, ha amúgy rendszeres.
de ha ennyire szenvedsz, akkor ezzel nõgyógyászhoz kell menni.

Nincs jelen

 

#137 2010-01-20 14:16

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sa-ni írta:

Jaj de gusztustalan ez is istenem...

ezt nem értem... miért?

sztem a bélbajban éppen ez a szép, hogy mindenféle nevelés ellenére az ember felnõttként megtanul újra gátlástalanul beszélni róla, hogy mennyit, milyet, mikor és hogyan :lol:

Nincs jelen

 

#138 2010-01-20 14:35

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Hát ez nekem nem megy, én ezt soha nem fogom "megtanulni" és igazából nem is akarom. Pedig biztos könnyebb, ha az ember tud rajta röhögni, (vagy megpróbál), illetve ha meggyõzi magát, hogy "áá ez nem is olyan nagy dolog, mindenhol van wc, stb. stb." Én nem tudom így felfogni, ezt fõleg azért írom le, hogy ha van még olyan betegtárs, aki így van vele, ne érezze úgy, hogy mindenki tudja/próbálja könnye(bbe)n venni, csak õ nem... Na de jól van, ok, xxx wc, de legalább ne fájna, görcsölne ennyire, a k.. anyját... :S
Na hát azt már tényleg nem tudom, melyik baj van melyiktõl. A bél a nõgyógyászatitól, vagy esetleg ahogy "én" mondja, fordítva... Voltam amúgy 2 napja nõgyógyásznál, de mondom, h gyak semmit nem csinált, nem küldött vizsgálatokra, semmi.

Szerkesztette: Sa-ni (2010-01-20 14:36)

Nincs jelen

 

#139 2010-01-20 14:50

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sa-ni! Saját tapasztalat. Gasztrós alátámasztott. Azt mondta, ha aktív az IBD, akkor elõfordul, hogy elmarad vagy késik. Ha nem aktív, akkor visszaáll. Persze gondolom ez sem általános, mint ahogy a többi dolog sem.

Nincs jelen

 

#140 2010-01-24 23:21

bukanna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

sziasztok! van köze a rendszertelen menzesznek a chohn-hoz?

Nincs jelen

 

#141 2010-01-25 08:48

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Bukanna, lehet köze. Fõleg akkor, ha aktív a crohn.

Nincs jelen

 

#142 2010-01-25 09:28

Marcipán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Bukkana!
Ha szteroidot is szedsz, akkor biztosan!!!

Nincs jelen

 

#143 2010-01-25 18:53

bukanna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

csak pentasat szedek!

Nincs jelen

 

#144 2010-01-25 18:54

bukanna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Amúgy mikor mondjuk aktívnak a crohn-t? nem vagyok még annyira jártas a betegségben.

Nincs jelen

 

#145 2010-01-25 20:13

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Off bukanna, akkor aktív a crohn, amikor rosszabbodik az állapotod. Fáj a hasad, hasmenésed van stb. A stb-t nem részletezném. On

Nincs jelen

 

#146 2010-02-27 19:45

Timcsi35
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

colitises vagyok, eddig nem volt panaszom de miota ledobtam 14 kilot, nekem sem jött meg, vagy csak 2-3 havonta, azt mondják ez ilyen testsuly csökkenésnél normális.. nem tudom  annyira nem hiányzik, söt legalább ezen a csomagon sporolok, ha a wc papiron nem tudok:)

Nincs jelen

 

#147 2010-03-13 08:21

csilike112
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Halihó! Szeretnélek megkérdezni benneteket, hogy van-e valakinek tapasztalata hormonpótlással kapcsolatban? Még nem vagyok 40 és nemsokára zárják a sztómámat. A nagymütét során mindent ki kellett pakolni + egy kis vastagbelet is. A nõgyógy azt mondja "türelem, és esetleg homeopatia" , de én ettõl a kényszerklimaxtól megõrülök ( sajnos a családom is tõlem)!! Szeretném ha írnátok ezzel kapcsolatban, köszönöm

Nincs jelen

 

#148 2010-03-14 19:13

Filoména
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!

Én még új vagyok itt.
Már régebben is olvasgattam a fórumokban, gondoltam regizek én is.
Röviden annyit rólam, hogy 1998 óta szenvedek Crohn betegségben, de szerencsésnek mondhatom magam, mivel azóta csak kétszer lobbant fel a betegségem. Az igazat megvallva az elején nehéz volt megbarátkozni vele, de idõvel elfogadtam. De azért "kezdtem itt írni" mert lenne egy kérdésem olyan nõi dolgokkal kapcsolatban. Eddig nekem sex terén nem volt szükségem hosszabb távú fogamzásgátló módszerre, de kíváncsi lennék nektek milyen tapasztalataitok vannak ilyen téren, mert már sok mindent olvastam ezzel kapcsolatban...pl..nem szedhetõ fogamzásgátló tabletta...stb?? Lehet tudatlannak tûnök :) A kezelõorvossammal is szeretnék majd errõl értekezni, de kíváncsi vagyok ti milyen tapasztalattal szolgáltok :) Majd még bõvebben írok a betegségem történetérõl. Meg magamról! Köszönöm! Szép estét nektek!!

Nincs jelen

 

#149 2010-03-17 11:19

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok!

Lehet, hogy butaságot kérdezek, de nagyon idegesít. 
Március 04-én voltam rákszûrésen, viszont akkor már tudtam, hogy a crohnom ismét aktív ( CRP 20,7, süllyedés az egekben!). Azóta már szedek Kliont, Ciprobayt, Budenofalkot..stb.
A crohnom szövõdményei miatt áprilisban most már biztos, hogy mûteni fognak.

Jelenleg orvostól orvosig rohangászok, de a rákszûrés lelete csak a jövõ hét csütörtökön lesz meg.
Ha a crohn aktív, és gyulladásban van a szervezet, akkor a rákszûrésem eredménye is rossz lesz?

Nincs jelen

 

#150 2010-03-17 18:31

Tike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Nõgyógyászat

Sziasztok! Én még új vagyok. Kb 3 éve vagyok colitises... Az orvos nem foglalkozik velem :S Azt szeretném kérdezni h a betegséggel összefüggésben állhatnak e nõgyógyászati gondok? Vagy ez lehet e rá vmi hatással?? Köszi:)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB