#1 2009-09-08 11:47

Dorci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Fõzõsarok!

Arra gondoltam itt megoszthatnánk egymással,hogy mit ennénk vagy hogy éppen mit fõzünk! Nekem sok fejtörést okoz a másnapi kaja! Hátha kapok egy kis segítséget! Csere-berélhetnénk fincsi recepteket is!

Mit fõzzek holnap?

Nincs jelen

 

#2 2009-09-08 20:21

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Az ötlet amivel én szolgálhatok, a mai kaja nálunk: Répa fõzelék, sült csirke :D :P

Nincs jelen

 

#3 2009-09-08 20:35

CptBalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Húha, a mit ennénk és mit fõzünk (vagy eszünk) között nálam speciel néha szakadék tátong :) Ma pl. petrezselymes krumplifõzeléket ettem, hétvégén meg volt sült hal rizzsel.

Nincs jelen

 

#4 2009-09-08 21:16

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

:D ma kekszet ettem, meg teát + ásványvizet ittam, késõ du elcsábúltam egy szendvicsre....

Hétvégén meg megyek megint Isaszegre névnapozni, már leadtam a rendelésem!!!!

házi TÖLTÖTT KÁPOSZTÁT akarok tejföllel nyammmiiiii :D:D:D:D otthon már mind1 h rosszul leszek-e tõle vagy sem. :)

holnap megpróbálkozom ebédre vmi könnyû salival.

mai vacsim: banán & nektarin

Nincs jelen

 

#5 2009-09-08 21:31

sziszi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Savanyúkáposzta-leves csülökkel, másodiknak szilvás gombóc! :D

Nincs jelen

 

#6 2009-09-08 21:52

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Na jó a vacsim mézes kenyér és csak azért, hogy ellensúlyozzam az ízt leöblítettem a nyárbúcsúztató uccsó zitromos gössivel :P

Nincs jelen

 

#7 2009-09-08 22:09

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Én nemrég vacsiztam egy szeletecske könnyed rántott csirkét :D:D:D!

Nincs jelen

 

#8 2009-09-09 00:29

sziszi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

gríz a'la Sziszi, extra bónusszal Daninak (azaz: cukorszívekkel) :D

<kép>
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Szerkesztette: sziszi32 (2009-09-09 00:30)

Nincs jelen

 

#9 2009-09-09 07:03

CptBalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Könnyed rántott csirke? Brávó! :D

Nincs jelen

 

#10 2009-09-09 07:12

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Sziszi istenien néz ki a tejbegrized, nyami :P

Nincs jelen

 

#11 2009-09-09 07:24

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Na ez az új topik nagyon tetszik nekem!    :)A tegnapi ebédem bableves füstölt oldalassal.A vacsi maradék székelykáposzta lett volna,de a fiam elette elõlem így maradt a melegszendvics.
A mai ebéd hagymakrém leves és sajtal sonkával töltött rántotthusi burgonyapürével.     :)

Nincs jelen

 

#12 2009-09-09 08:41

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

CptBalu! Igen könnyed rántottcsirke. Volt idõszak, mikor egy falat le nem tudott menni a torkomon. Iszonyú volt. Én azt eszem, ami jól esik nekem és a bélésemnek. Ez van, nálam ez a diéta!

Nincs jelen

 

#13 2009-09-09 12:11

Dorci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Nálunk ma bableves,fasirt és burgonyapüré! Mercy70: hogy csinálod a hagymakrémlevest?

Nincs jelen

 

#14 2009-09-09 12:50

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Dorci,nagyon egyszerûen,a netrõl lestem el.
Jó sok hagyma apróra vágva,ha van póréhagyma is.Rámán megpirítom,kis lisztet szórok rá aztán felöntöm kevés vízzel.Erõleveskocka vagy amilyen van zutty bele,só és hadd fõljön.Ha megfõl összeturmixolom enyhén és egy kis tejszínnel még összerotyogtatom.Sajtos pirítós kockákat teszek mellé.És igény szerint mindenki tehet bele reszelt sajtot is.
Állítólag ha egy kis krumplit fõzünk bele az sûríti.Úgy még nem próbáltam.

Nincs jelen

 

#15 2009-09-09 12:53

Dorci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Köszi receptet,lehet kiprobálom! Fofhagymát is szoktál tenni bele vagy csak  vöröset és porét?

Nincs jelen

 

#16 2009-09-09 13:52

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Egyszer már tettem bele pár gerezd fokhagymát is,de nekem anélkül finomabb volt.
Majd ki szeretném próblni a sajtos fokhagymakrém levest is csak van egy kis félelmem tõle.Nekem biztos ízlene de a fiam nem szereti az erõteljes fokhagyma ízét,így csupán magamnak még nem fõztem azt.

Nincs jelen

 

#17 2009-09-09 20:37

sziszi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

holnapi ötlet menü: paradicsomleves túróstésztával
:D

Nincs jelen

 

#18 2009-09-09 22:33

CptBalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

És a túróstésztát hogy? Túró tudtommal nem ajánlott. Na meg el sem tudom képzelni tejföl+cukor vagy szalonna nélkül. Ezek meg aztán fõleg...

Nincs jelen

 

#19 2009-09-10 01:34

sziszi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

jaaa, hát én egy kissé diétásabban készítem ettõl! :D :D A juhtúró sem jó? :( Akkor stornó a túrós tészta, helyette jöhet egy kis rakott krumpli! :D

Nincs jelen

 

#20 2009-09-10 08:35

Dorci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Karfiol leves(kétlében fõzve),brassoi

Nincs jelen

 

#21 2009-09-10 11:20

CptBalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Az ominózus túrósréteses esetem óta nem próbálkoztam túróval. Juhtúró nem tudom jobb-e. Azt hiszem kapni alacsony zsírtartalmú túrót is, majd egyszre kipróbálom hátha... De rakott krumpli jöhet, persze kolbász nélkül (sajnos).

Jut eszembe bolognai spagetti!!! (persze nem porból)

Nincs jelen

 

#22 2009-09-10 19:02

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Halika!

Ma tegnapi maradék kumpistészta,ja meg tesómtól diókrémes csokiöntetes palacsinta nyami.:D

CptBalu:a túró......hm.....én se nem bírtam mikor aktív voltam,de azért mostanában néha bevállalom,igaz estére sose mert abból bajok lesznek.:D
Az élet sem ajánlott mégis éljük.:D:D:D:D
A juhtúró meg...finomabb mint a tehéntúró és szerény tapasztalatom alapján nem is bánt,legalábbis engem nem.:D

Nincs jelen

 

#23 2009-09-16 18:58

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Túró helyett próbáljatok meg pamut gézben,pelenkában 2 napig lecsepegtetni "0%-os tejfölt,kicsöpög a savó és teljesen úgy használható mint a túró..
A rendes túrót én sem bírom,de evvel mindent megcsinálunk,rétes,tészta,palacsinta,hús töltése,körözött..

Most kevertem be anyunak egy kis körözöttet, ment bele lilhagyma,kevés sör,pirospaprika,só,bors,kevés mustár,apróra vágott olajbogyó..a színe,illata jóóó:):):)

Tegnap más kombó volt,akkor vágtam bele friss snidlinget a kertbõl,kapribogyót,sót,borsot,pirospaprikát,ha nem elég krémes akkor kevés tejföl,isteni,csak hagyni kell neki pár órát a hûtõben.
A sajátomba ennyél szegényesebb a kínálat de jobb mint egy sima sajtkrém,sütöttünk hozzá mini muffinformába kukoricalisztes kis "pogácsát",avval ettem.
Egy tartalmas leve után akár ebédre se rossz. :):):):)

Holnapi ebédajánlat: gulyásleves, almá spite

Nincs jelen

 

#24 2010-01-11 11:23

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Sziasztok!

Kicsit leült ez a topic gondoltam irok ide.

Szóval volt a múlt héten római tálban fõt-sült csirkecombok almával a tetején. Nagyon finom. Fogyasztható rizzsel vagy krumplival is, nagyon finom leve van és teljesen ehetõ mindenkinek. Ja, és a cica is jól lakik vele, mert a csontokat és a bõrt megeheti!

Ma sütõtök pürét fogok enni ebédre. És holnapra csinálok egy kis gyenge húslevest sok zöldséggel.

Írjatok Ti is!

Nincs jelen

 

#25 2010-01-28 20:22

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Sziasztok!
Akkor írjunk. Ez a topik valami vicc vagy igazi? Ez a római tálas téma jól hangzik, de a korábbi hozzászólásokban  nem tudom eldönteni hogy ilyeneket esztek vagy csak ilyeneket szeretnétek enni. Esetleg én vagyok ilyen szerencsétlen, hogy ami a szakirodalom szerint nem ajánlott azt én nyugalmi állapotban sem tudtam megenni az utóbbi években. Most meg a mûtét után már nem merek kisérletezni sem,pedig a doki azt mondta, mindent ehetek.
(kivéve erõs + túl fûszeres)
Azért egy tipp is holnapra: borsóleves grizgaluskával, egyben sült fasírozott burgonyapürével.
(lehet ezentúl én is bátrabb leszek, hátha most más lesz)
Jó étvágyat és büntetés nélküli evést mindenkinek.

Nincs jelen

 

#26 2010-01-29 11:27

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Sziasztok!

Sibi: örülök, hogy irtál te is valamit. Nem tudom a többiek részérõl mi a helyzet. Én tényleg azt eszem amit irok. DE azt tudnod kell hogy mindenkinek más a betegsége. Van olyan crohnos aki mindent ehet. Én 'csak' IBs-es vagyok, de ha nem diétázom görcsök és kórház jönnek. Szóval mindenki más.

A római tál nagyon jó, mert a sütöben lehet vele fözni. Nekem a dietetikus ajánlotta, vettünk is egyett. Eléggé drága edény, de megéri. Csak miden sütés elött 1 órát kell áztatni mindkét részét vízben. Ha ezt kihagyjuk akkor elrepedhet és kuka.

Én ma ezt fözöm: 2 farhátból leves sok zöldséggel. Csirkecombok római tálban kruplival.

Üdv!

Nincs jelen

 

#27 2010-01-29 20:02

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Hát így idõközben én is rájöttem, hogy mindenkinél más lehet ez a mit ehetek téma. Valamikor régen (12 éve) nem értettem miért mondja a doki hogy a tejet, tejes ételeket hanyagoljam, mert a crohnosok azt nem szokták birni.Nekem semmi gondot nem okozott úgy kb 2-3 évig.Aztán hozzájött szép
lassan a többi is.Tavaly már semmi rost, a mûtét elõtti 2-3 hópban meg szinte már csak folyadék meg tápszer. Persze nem a kajával, hanem velem (a szûkülettel) volt a baj. Valóban mindenki más, sõtt mindenkinél lehetnek más és más idõszakok.

A római tál tényleg nagyon jó, én is ismerem, bár mostanában nem használom mert nagyobb adagokat kell fõznöm,mint ami abba fér.
Isteni sólettet lehet benne készíteni, de az nem nekünk való.

Üdv mindenkinek

Nincs jelen

 

#28 2010-02-01 19:44

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Szia Sibi!

Igen érdekes a tej dolog nekem sem nagyon jó. Igazából a kis bocinak való. A tápszert az nekem is jó lenne, ha adoki felirná, de nem irja fel. Néha tudok beszerezni.

Egyébként a római tálban lehet sokat fözni. Mondjuk nekem nagyobb méretû van. Neked hány emberre kell fözni?

Tegnapi menû: csirkepörkölt tésztával: nem valami diétás, de a férjem nem beteg. :)

Mai menû zöldségleves lesz ha fel tudok állni ebbõl a székbõl.

Üdv: Anikó

Nincs jelen

 

#29 2010-02-01 20:48

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Hát én sem diétásan fõzök, rajtam kívül szerencsére senki sem beteg a családban. Amibõl nem ehetetek, eszek mást. Nem szokott zavarni, pedig van amit imádok pl zöldbabfõzelék, bableves, krumplifõzelék stb. ezer éve nem nem eszek ilyesmit.
Hány emberre kell fõznöm? Hát öt jó étvágyú felnõtt + jómagam +három kisunoka + anyukámnak is szoktam vinni.
Tegnap húslevest fõztem csirlébõl + cigánypecsenyét.A holnapit még ki kell találnom.

Üdv: sibi

Nincs jelen

 

#30 2010-02-02 05:34

mamo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Sziasztok!
Ma reggel korán felébredtem, és így megföztem a zabpelyhet reggelire, már régen ettem.
Vizben föztem, mert a tejet nem bírom. Tettem bele egy csipet sót. Kerül bele méz, összevágok almát és banánt és a tetejére dobom.
Legalább egészséges, és nem mindig a kenyér és a felvágott.

Sibi!
A három kis unoka a Tiéd? És mekkorák?

Üdv
majanka

Nincs jelen

 

#31 2010-02-02 15:37

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

majanka

Unokák: 2, 3, 4 évesek, a negyedik nyáron érkezik.
Ilyen zabpehely izét még sosem ettem, pontosan hogy kell csinálni?

Üdv sibi

Nincs jelen

 

#32 2010-02-03 10:01

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Majanka!

Én is kíváncsi vagyok a zabpehely megfözésére. :) Nekem van otthon egy csomó. Tegnap muffint csináltam és abba is tettem egy kicsit olyan jó könnyû lesz a tészta.

Sibi!

Szép nagy a családod! Gratulálok!

Én ma reggel gombakrémlevest fõztem.  Ilyet máskor nem szoktam, felkeltem korábban és megfõztem. Én nagyon szeretem a gombát és bajom sincsen tõle, szerintem fontos dolgok vannak benne.

Tegnap pedig átmentünk  a barátainkhoz és muffit sütöttem. Dióval és körtével. A dió a ház elõtti fáról való a körte meg a saját befõttem. Soha sem volt ilyen jó.

Üdv!

Nincs jelen

 

#33 2010-02-03 11:20

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Én ma kolbászos burgonyalevest és chilis babot(enyhén csípõs)fõztem ebédre.
Sibi!Nem csak szeretnénk ilyeneket enni,hanem esszük is.
Zabpehelyt még sosem ettem.Lehet azért mert nincs benne hús.    :)    :)    :)

Nincs jelen

 

#34 2010-02-03 11:32

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Szia Mercy70!

Hát nagyon jó, hogy te mindent megeszel! Én sajnos a a babot nem bírom, pedig szeretem. Sajnos nekem a hús nehezen megy. De mondjuk egy jó kolozsvári szalonna, finom vékonyra szeletelve, az nagyon finom. :)

Üdv!

Nincs jelen

 

#35 2010-02-03 12:03

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Egy kedves betegtársunknál ettem nagyon finom,puha körömpörköltet.Megkérdeztem tõle mitõl lett ennyire puha mert nekem akármeddig sütöm,nem ilyen.Elárulta,én még sosem hallottam róla,egy kis szódabikarbónát kell az ételbe tenni és úgy fõzni,sütni.Szétüti a rostokat és könnyebben emészthetõ.Mondta ezt káposztába.........stb.Engem ezek sem bántanak így  csak a körömpörivel próbáltam.Viszont mikor beleteszitek a szódabikarbónát vigyázni kell vele nehogy elfusson.

Nincs jelen

 

#36 2010-02-03 16:25

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Szabóné
Kösz.Tényleg vagyunk páran és egyenlõre még mindenki itthon lakik.

mercy70
ezt a szódabikarbónás trükköt én még csak arra tudtam, ha véletlenül elsóznád az ételt(mondjuk nem számolsz a füstölt hússal) hát valamicskét használ de tényleg nagyon futni akar.

Üdv.

Nincs jelen

 

#37 2010-02-03 16:39

mamo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Kedves lányok!
Elõször is a zab elõnyeirõl:


A zabpehely kevés kalóriát tartalmaz, viszont rost- fehérjetartalma magas, amely hozzájárul, hogy tartalmas és tápláló étel legyen. Jelentõs mennyiségben tartalmaz B1- vitamint, de számottevõ B2-, B3-, B6- és K-vitamin tartalma is. Ásványi anyagok közül kiemelkedõ mangán-, magnézium-, réz- és foszfortartalma, de gazdag kalciumban, vasban és cinkben is.

A zabpehely rendszeres fogyasztása jó hatással lehet az egészség megõrzésére, javíthatja az emésztést és a csontok, valamint erek általános állapotát. Fogyasztása minden korosztály számára kedvezõ lehet, de kisgyermekek, kismamák, és idõs emberek táplálásában játszhat kiemelkedõ szerepet. Fogyasztható a már említett, õsi módon, zabkásaként, vízzel vagy tejjel felfõzve, de lehet sütemények alapanyaga, legnépszerûbbek a csokis és a gyömbéres kekszek, illetve fõételek összetevõje akár hús mellett, akár hús nélkül.

Zabpelyhet kb úgy készítem, mint a tejbegrízt, csak vizzel.
Teszek bele pici sót, fahéjat, aki szereti mazsolát. Puhára fözöm, ez kb 10 perc. Lefedem, mert még igy puhul.

A legfinomabb része a dolognak a végén beledarabolok banánt, izlés szerint lehet beletenni a  gyümölcsöt és lehet reszelni almát, bele is lehet fözni.
Aki bírja csinálhatja tejjel, úgy finomabb, de ez nálam kizárva.

A pocinak, beleknek nagyon jót tesz.

Kostóljátok meg.
majanka

Nincs jelen

 

#38 2010-02-05 12:54

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Kedves kirus!
olvastam, hogy kenyér recepteket keresel, amit gépben lehet sütni. íme egy nagyon finom recept amit sokszor szoktam csinálni. a receptet a géphez adott eszközök szerint írom le.
-1 csésze langyos( kb. 20 fokos ) víz
-4 kiskanál étolaj
-3 csésze liszt, ez a te estedben gluténmenetes liszt
- 1 és fél nagykanál cukor
-1 és fél kiskanál só
-2 kiskanál élesztõ( csak por)
-1 kiskanál õrölt fûszerkömény

ez 700g-os kenyérnek felel meg.
a kis és nagy kanál, a géphez adott mûanyag kanalakon értem

fontos, hogy elõbb a folyékony hozzávalókat tedd a gépbe, utána a szilárdat. és az élesztõ nem érintkezzen, se a vízzel, se a sóval. én ebben a sorrendben teszem bele ahogy leírtam. az élesztõt pedig külön sarokba teszem bele.
jó étvágyat hozzá!

Nincs jelen

 

#39 2010-02-07 16:26

Dorci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Csirke comb ahogy én szeretem:
8 db felsõ csirkecomb(én kiszoktam filézni)
30-40 dkg bacon
5-6 paradicsom(sûrítmény is jó)
1 hagyma
1 gerezd fokhagyma
1 db füstöltízû kocka
1 csapot evõkanál öröltpaprika
4 dl víz
2-3 ek. olivaolaj
só,bors,kömény,vegeta

Amit nem bírtok,hagyjátok ki belõle.
A csirkecombokat elõ sütöm az oliván(majdnem készre).Egy serpenyõben a megmaradt olajon megpiritom a kockára vágott és a kokázott bacont,ha megpirult rárakom az apróra darabolt paradicsomot,a vízet és a többi hozzá valóval ízzesítem. Felforralom és hagyom 2-3 percig rotyogni.Jénaitálba (pont akorra legyen amiben elfér) belerakom a combokat,ráöntöm a paradicsomos lötyit és puhárra sütöm.
Ha nem bírod a paradicsomot,enged fel húsleves lével.

Nincs jelen

 

#40 2010-02-07 18:46

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Sziasztok!

A kenyér recepthez,ha valaki cukorbeteg vagy csak nem eszik cukrot helyette 1 teás kanál ecetet is használhat.

Nincs jelen

 

#41 2010-02-25 10:17

csilla73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

sziasztok
azt veszem észre hogy itt az emberek többsége mindenevõ  én meg gyötröm magam kávé és tej helyett körömvirág tea, kamillatea és gyümölcsteák, csirke mell naturba, párolt halak,rizs rizs és mégegyszer rizs krumpli minden mennyiségben és párolt zöldségek +xalazin 8x500mg/nap november ota sanyargatom magam de egy pozitivum van se hasmenés se vérzés . a magyaros ételeket szeretem  de bab káposzta zsír!! hagyma evés után én a kínok kínját élem át . a betegségem viszonylag ujkeletü . a sors fintora ,hogy én barcelona mellett élek és eddig azt vártam hogy bárcsak nyitna  egy magyar bolt sok finomsággal hazai ízekkel hát most februárba megnyitott  én meg közbe beteg lettem , hagyma szalonna egyenlõre álom marad.

Nincs jelen

 

#42 2010-02-26 15:17

moncsa85
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Csilla!
Én együtt érzek:D
Imádom a magyaros kajcsikat,de én is "új beteg" vagyok, még egyenlõre panaszos is és kb rizst eszek krimplival meg csirkét...
már alig várom hogy elmuljon ez az idõszak és ehessek NAGYJÁBÓL normálisan:)

Nincs jelen

 

#43 2010-02-28 14:20

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Csilla, Moncsa!

Sajnos a betegség elején nagyon szigoru a diéta, de attól jobban lesztek. Aztán majd kiderül, hogy mi az amit bír a szervezetetek és amit nem.
Én teljességel összeomlottam a mikor megkatam a dietetikustól az étrendemet: rizs krumpli, répa, párolt hús és hal. A legelején kb 1-2 hétig csak bébiételt ettem, mert még fõzni sem volt erõm. Szóval nagyon együtt érzek veletek! Tudom milyen nehéz kitartást!
Most jobban vagyok, de én még midig tartom a diétát. Ma ebédre nem föztem, mert bébipépet eszem. Ilyen pelyhesített por amihez házi lekvárt és vizet keverek. Megnyugtatja a gyomromat.

Ja és Csilla én midig kamilla teát iszom. Egyébként szerintem finom. Mondjuk ha citromfüvel, mentával, zsályával kevered még üresen is finom.

Szóval kitartást!

Üdv:Anikó

Nincs jelen

 

#44 2010-07-24 17:11

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Készül az elsõ BROWNIE-m :D

Majd elmesélem hogy milyen lett ha túlélem :D

Nincs jelen

 

#45 2010-07-24 20:00

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

kûûûûûggyééé, lécccciiii!!!!!

Nincs jelen

 

#46 2010-07-24 20:16

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Nos elsõre nem is lett rossz sõt De én elfogult vagyok magammal szemben :D

Rendben Ede küldök mailban :D

Nincs jelen

 

#47 2010-07-24 21:05

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Hát Norbykám, nem tudom mit alkottál, de megleptél és gratulálok, egészségedre. Tudtam, hogy nagyon házias vagy, de nem sejtettem.

Nincs jelen

 

#48 2010-07-24 22:16

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Mi a ménkû az a brownie.Én is kérek.Tán a gancát hívják így pestiesen?Legalább receptet kûggyetek, ha mán olyan finom.

Nincs jelen

 

#49 2010-07-24 22:29

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

sibi! A brownie az egy igen finom sütike.

Nincs jelen

 

#50 2010-07-24 23:03

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Fõzõsarok!

Tényleg kérek receptet valakitõl, úgylátom többen is ismeritek.Norbi, ügyes vagy, ha még a sütéssel is bepróbálkozol. Az én párom csak kávét tud fõzni. a tea már lehet gond lenne.
Sütikés hétvégét mindenkinek.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB