#101 2006-05-30 23:22

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Fisztulával szabad kerékpározni?
És tengerben fürödni?
Nekem még levedzik a sipolyom, de én kerékpározni szeretnék.
Kerékpárral szeretnék belehajtani a tengerbe.
Ahol a nyeregnek kellene lennie, ott most kötés van...

'Bringázni akarok!'

Nincs jelen

 

#102 2006-05-31 08:12

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Miert ne lehetne bringazni, ha nem uvoltesz a fajdalomtol?
Tengerbe menni?, nos ha a korulotted levo emebereket meg akarod tisztelni, sztem kihagyod.

Nincs jelen

 

#103 2006-05-31 16:22

Vera
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Kedves Sunburner!
Szerintem kerékpározni nyereg nélkül, tengerben fürdeni pelenkával. Ha fénykép lesz róla okvetlenül küldj egyet!
Üdv!

Nincs jelen

 

#104 2006-06-05 13:34

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Vera!

Nekem egy hónap múlva le kellene mennem az adriára, 4 csajjal. A fisztulám még mindig csurran-cseppen. Mi a fenét csináljak? Depi, Xanax?

'Kerékpározni szeretnék.'

Nincs jelen

 

#105 2006-06-08 19:21

Vera
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Én szedtem Xanaxot, nekem bevállt. De négy nõ, az nyolc kéz. Abból csak lesz egy pár mindig szabad aki kötéstcserél. Persze én könnyen viccelõdök ezen sem sipolyom, sem semmi akut problémám. Évek óta nem érzem magam betegnek, úgyhogy minden tiszteletem a tietek, akik ilyen gondokkal tudtok ilyen kitartóan együtt élni!
Remélem azért szép nyaralás lesz!
Üdv: Vera

Nincs jelen

 

#106 2006-06-10 11:43

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!

Nagyon elkeserítettek az itt olvasottak, kevés a pozitív tapasztalat. Egyben le is vagyok döbbenve,hogy tõlem fiatalabbak is szenvednek és igazán gyogymód nincs is!
Én 5éve szenvedek Chron betegségben és a tünetek szerint sipolyom is van,bár orvos még ezt nem mondta. Mikor 5 éve szembesültem a betgségemmel,igaz én elhanyagoltam,de a mai napig nem tudom felfogni, pláne elfogadni! Most 2 nap alatt töbet tudtam meg innen,mint az elmult 5 év alatt!
Ugy gondolom, ha idöben ilyen részletesen tájékoztattak volna hogy miröl is van szo, talán könnyebb lett volna és komolyabban lett volna hozzáállásom.

Lehet nehéz felfogásu vagyok, de hiába olvasgatok itt,még mindig nemtudom pontosan mi az a sipoly és lehet e kezelni?? nekem a Remikardeval kapcsolatban vannak tapasztalatim és irtam is 1 forumot: Fogjunk Össze címmel ,melyre várom a hozzászolásokat! köszönöm!

Nincs jelen

 

#107 2006-06-10 14:03

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

szia timcsi''
ohh en is igy okos vagyok miutan sunburner felvilagositott....
sipoly: (fistula) a testben kialakuló elváltozás, szervet szervvel vagy szervet a külvilággal összekötõ kóros járat, afféle csatorna; összeköttetés vagy kivezetés, melyen keresztül élettani testnedv, váladék vagy kóros eredetû folyadék halad át.

ennyit tudnek neked irni timi...gyogyulgassatok..velem minden oks!!!!!

Nincs jelen

 

#108 2006-06-10 14:18

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Köszönöm dori a válaszod!
Esetleg olyat irnátok hogy hová érdemes menni kezelésre?? tavaly ausztriában voltam, ott 2 hét alatt rendbetettek ugy, hogy rörtön tudtam dolgozni!!
Most nincs "kinn" biztositásom, igy miskolcon voltam 2 hetet, ahol zombit csináltak belölem a sok nyugtatoval, de javulás csak annyi hogy enyhültek a görcsök. Most itthon kinlodok és pesti idöpontra várok, de nem sok reménnyel:(
Minden lehetöségre kiváncsi vagyok és elöre is köszönöm!!

Nincs jelen

 

#109 2006-06-11 17:42

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

szia timcsi'''
nekem meg csak talyogom volt..engem a margit-korhazban kezeltek ezzel mit a tobbi mutetemnel is..szoval dobo istvannal voltam.sipoly temaban annyira nem vagyok otthon hogy nem is igazan tudom hogy ezt hogy kezelik vagy mi ilyenkor a teendo.midenesetre abbn esetleg tuidnek segiteni hogy milyen jellegu orvost keresel...
amugy sipoly temaban sunburner van otthon sztem irj neki emailt engem is o vilagositott fel...

Nincs jelen

 

#110 2006-06-11 17:43

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

ja es timi ne legyel ledobbenve az itt hallottak alapjan es foleg ne elkeseredve...mit ersz vele??-->nem erdemes;)

Nincs jelen

 

#111 2006-06-11 17:58

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Köszi Dori!

nem könnyü, kisérleti nyulnak érzem magam,pláne hogy eddig egyszer sem világositottak fel orvosok semmiröl! itt 1 nap alatt többet tudtam meg,mint az 5 éves kinlodásom alatt.
Örülök hogy idetaláltam,ha már ez jutott...

Jobbulást mindenkinek!

Nincs jelen

 

#112 2006-07-04 21:18

Tiborszky
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!

Nekem 94-ben volt mütétem amikor is 20-20 centit kivettek mindkét bélszakaszból.Ekkor diagnosztizáltak Crohnnal.Szedtem utána a dipentumot kb.2 évig. Majd az orvos tanácsára/mivel tünetmentes voltam/abbahagytam.97-ben lett egy tályogom a végbél mellett amit meg is mütöttek.Utána, gondoltam én, majd szépen begyógyul és kész. De nem így volt,sokáig levedzett és csak nem akart összeforni.Aztán egyszer csak eltünt a lyuk.De pár hét után újból meggyült és alig birtam ráülni.Persze utána kifakadt és kezdödött újból.Beszéltem sebésszel is õ azt mondta meg lehet müteni de nem garantálja ,hogy jobb lesz.Most már elég hosszú ideje nem levedzik de azért néha viszket a környéke.Mit gondoltok elmúlik ez ,vagy csak egy idõzített bombán ülök?Igen félek egy új mûtéttöl.
Jobbulást mindenkinek! És az erõ legyen veletek!

Nincs jelen

 

#113 2006-07-04 21:42

maksameta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Nagyon örülök én is ,hogy ide találtam,mert az elmúlt 6 évben hiába kérdeztem bármit az akkori kezelõ orvosom azt mondta :"ez ezzel jár és mehet akár Amerikába is ott se fogják meggyógyítani"
Nos azóta orvost váltottam végre és most derült ki,hogy a vékonybél és a vastagbél találkozásánál a vékonybelenek van egy olyan 3cm-es szakasza amin csak zsinór vékonyságúra beszûkûlt részen tud áthaladni az anyag.
Még nem tudom mi lesz a következõ lépés,de a mûtétet hagyják az utolsó esetnek úgytudom,mert könnyen alakulhatnak ki sipolyok a mûtött belek mellett.
Amúgy nekem annó a kezembe nyomtak egy tájékoztató füzetet a Crohn -ról.Abból elég sok mindent megtudtam csak rossz dokihoz fordultam.
Azóta hál Istennek jó kezekben vagyok.Mindent elkövetek,hogy én uraljam a betegséget és ne az engem!!!Nem akarok betegség tudattal élni,max oda figyelek a kajára meg ha úgy érzem kezd lemerülni az aksi.
örülök,hogy ilyen vidám a hozzáállásotok a dologhoz erre szükség is van különben állandóan csak pánikolnánk.
jobbulást mindenkinek   sziasztok  :)

Nincs jelen

 

#114 2006-07-05 09:48

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szevasz Tiborszky!

Mûtét nélkül általában nem szokott elmúlni, de ha nem levedzik és nincs begyûlve, akkor hol a gond? Jó úton haladsz affelé, hogy spontán begyógyuljon.
Én biztosra próbálok menni, nem bízom a véletlenre; február óta 6-szor mûtöttek tályoggal. 2-szer altatásban, 3-szor helyi érzéstelenítéssel, és 1-szer epidurálisan. Három hónapja szedek antibiotikumot, és napi-heti rendszerességgel járok sebészeti kezelésre.
Szóval mint látod, macerás.

Nincs jelen

 

#115 2006-07-05 16:00

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

hejj Suni azert ne feledd hogy antibigyot 6honapig lehet szedned...mert aztan ugy jarsz mint.....en??? en kb.6 honapig szedtem antibigyot es elnyomta a talyogomat....utana ez elojott es hatz nagyon megjartam ujra ileostoma..nah sok sikert mindenhez szia

Nincs jelen

 

#116 2006-07-06 16:40

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Köszönöm jókívánságodat. Ezért kell a tartós antibiotikus kezelést terápiadranázzsal kombinálni.

Nincs jelen

 

#117 2006-07-06 21:25

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

ja tom Suni az antibigyo jo hatassal van erre...de nalam az volt a gond hogy egy ido utan az antibigyo elnyomta a kialakulo talyogomat..
szoval ennek van hatranya is es nem csak ez...neked ki is a gasztros dokid..?es ki mutott...?
tovabbi sok sikert;)

Nincs jelen

 

#118 2006-07-07 15:31

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Tény és való, a kialakuló félben lévõ tályogon is csak a lecsapolás segíthet, ezenkívül mint a hozzászólásaidból kiderült - és ez másoknak is intõ példa - az antibiotikum tályog ellen önmagában édeskevés.

Nincs jelen

 

#119 2006-07-11 18:38

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Milyen jó is lenne ilyen benzinárak mellett bringával járni végbéltályog kezelésre... :) Bár ez enyhén szólva paradox. :)
Van egy tuti jó bicajom, és nem tudom használni... Pedig annak idején 120 kilóméteres túrákat csináltunk...

Nincs jelen

 

#120 2006-07-23 23:52

typeR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!
Olvastam itt mindenki hozzászolását, nekemis lenne hozzászolásom/kérdésem
kb egy evvel ezelõtt ereztem amikor ultem a buszon, hogy faj valami ott hátul, fáj, nagyon fáj
aztan ez odáig fajult, hogy ezelõtt 1 honappal alig tudtam leulni. Egyszer elmentem WC-re és picit megnyomtam, na akkor ott, vér / genny elég rendesen kijött belõlem, aztan utana kiprobaltam az ülést, és mennyei volt. Mostanra nagyon ritkan bizsergõ /viszketõ érzést érzek.
Megis neztuk ami ott hátul van és egy nagyon picike, nyilás/pont láthato, a vegbelnyilásom felett, és a gerincem végénél. És ugy erzem , hogy egyre javul, azota nem nagyon verzett, nem telitodik és tudok ulni. szerintetek ez sipoly vagy esetleg valami más? Vagy valami kenõcs ami összehuzna a sebet? Esetleg máás....?
Elõre is köszi

Nincs jelen

 

#121 2006-07-24 16:06

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Elõször tályogod volt, ami eldurrant, aztán abból sipolyod lett, ami most épp begyógyulni készül. Ha mázlid van, megúszod mûtét nélkül, és el is felejtheted az egészet. Persze mindenekelõtt nem ártana sebésszel konzultálni. Kenõcs egyébként nincs rá, összehúzni a sebet meg teljesen fölösleges, mivel ezek hosszanti járatok, és addig csurog belõle a cucc, amíg belülrõl kifelé be nem záródik a járat. Ha viszket, irass föl lidokain kenõcsöt. Nekem is viszket, mégsem érdekel.

Nincs jelen

 

#122 2006-07-24 16:34

typeR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Köszi a választ, kicsit megnyugodtam,de mostis viszket, de nemis az hogy viszket inkabb bizsereg.Sebészhez csak végsõ esetben szeretnék elmenni, bizom benne, hogy elmulik.A lidokaint megveszem,köszi a tanácsot.
A másik viszont, hogy valaki irta, hogy Svédcseppet használt rá, szerinted hasznalhatom erre énis?

Most bekentük valami gyógynövény kenõccsel.
és Sun szted az nagy baj, hogyha kicsi cucc jon belõle, ekkor tisztulni készul, vagy nagyobb lehet a baj?

Szerkesztette: typeR (2006-07-24 17:43)

Nincs jelen

 

#123 2006-07-24 19:29

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

szia typer!!
bar nem tolem kertel segitseget de gondoltam es is hoza tennek egy keveset...
bar nem vagyok egy nagy mayer sipoly fistula teren nekem csak egyszer ketszer volt...
de nekem az a tapasztalatom hogy addig orulj ameg abbol a jaratbol folyik vmi...mert ha nem akkor ossze vissza fog noni es az sebeszi megoldas,...
tenyleg ennel a sipoly/fistulanal...
szoval en ugy jartam hogy az elejetol kezdve nem nyilt ki nem durrant ki tehat sipoly...luktet?eredenmdo gyulladas...
uhhh---sebeszi megoldas...
hat en igy jartam gondolom a sved csepp jo ra az mindenre jo meg lehet probalni ugysem art ha szerencsed van hasznal de ne dramazz elolre hogy sebesz...:O
szia!!!

Nincs jelen

 

#124 2006-07-24 19:39

typeR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Köszi neked is, a nyilas elég pici mert megnéztuk, és néha néha folyik belole a cucc , remelem begyogyul, és az már jo hogy kidurrant és kijött belõle minden?
Ez kb 1 honapja volt azota csak nagyon ritkan folyik belole a cuc..

Nincs jelen

 

#125 2006-07-25 20:36

Yakus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

TypeR,
azért egy orvos mégis szakértõ szemmel megmondja azt:
hogy mi az, és mit kell vele csinálni.
Lehet, hogy hazaküld, lehet, hogy csinál valamit, ami minden bizonnyal hasznos lesz. Nem érné meg - nagy levegõvétellel, bátran - elmenni a doktorbácsihoz/nénihez? Esetleg most egy kis ebb fájdalom inkáb megéri, mint hosszú távon egy nagyobb baj, ami nagyobb fájdalommal jár, durvább gyógyszerekkel stb. stb.

Az ember felelõs a saját egészségéért. Lehet, hogy most kéne idõben megfogni a dolgot, de nem laikus ilyen-olyan kenõcs módszerekkel... Az is lehet, hogy igen, elegendõek ezek. De nem volna neked jobb, ha ezt egy orvos mondaná neked meg? És a lelked is megnyugszik.

Nincs jelen

 

#126 2006-07-27 16:12

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Addig biztos nem gyógyul be, amíg jön belõle a cucc. De úgysem ez a lényeges, hanem hogy belülrõl kifelé gyógyuljon be, és ehhez elkellhet az orvosi segítség.
Bár én mondjuk már kezdek szkeptikus lenni evvel kapcsolatban, lassan már fél éve minden héten kétszer kezelik a járatokat, de semmi tartós eredmény.

Nincs jelen

 

#127 2006-07-29 14:30

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

sziasztok'''
typer addig jo meg folyik belole a cucc mivel akkor biztos lehetsz benne hogy az folyamatosan urul es nem zarodott ossze...
mindenesetre amit suny mondott addig nem gyogyul de ez is mar mondhato vmifajta gyogyult folyamatnak
nekem ez a velemenyem...

Nincs jelen

 

#128 2006-08-01 09:28

Krisztike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Typer!
Mindenképp menj el az orvoshoz.Én ugyan igy jártam addig húztam ameddig csak lehetett.Még akkor sem mentem amikor a jobb hátsom 2xakkora lett mint a bal.Mire sebészhez jutottam volt mit lecsapolniuk.Fölösleges vágást õk sem csinálnak.Illetve a késöbbiekben alternativ gyógymóddal is megpróbálkozhatsz,a tisztulás végett.Én azt szerettem hogy a sebeim hamar begyógyuljanak meg kérdeztem az orvost mivel kenhetem az mondta semmivel ha a fistula kitisztul és nem lesz benne váladék akkor magától gyógyúl.Úgyhogy csak okosan ügyesen.

Nincs jelen

 

#129 2006-08-10 12:30

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia TYper, nem tudom azóta megoldódott-e a problémád, de remélem segít valamit, leírom az én esetemet.
Nekem 2004ben diagnosztizálták a már valszeg évtizede tartó crohnt, vékonybélszûkülettel. Szép sunyin lappangott, mígnem az egész kismedencémet átszõtte egy batár nagy sipolyrendszer és a végbélbe tört be, tályogok is voltak, ülni nem tudtam állni sem ja és járni sem, ott történt elõrelépés mikor már véres hasmenés illetve vérmenésem volt, de már ki voltam vérezve. Késõbb Kovács Ágota magyarázta el nekem, tök érthetõ módon, hogy a szûkület ahol ugye a cucc áterõlködne már nem bírta és utat tört magának lefelé, egyébfelé. Nos, Dobó dr is megerõsítette, hogy hiába teszünk bármit is a sipollyal (se gyógyszer, se semmi) ha nem szûntetjük meg a folyamatos utánpótlást, azaz a szûkületet (és még a különben mûtét alatt felfedezett perforált beleket). Kivágták, el kellett vezetni, hogy pl a becsövezett sipolyok tisztuljanak, még ki vagyok vezetve, a nyílást kimetszették, de a ct szerint most nincs sipoly már. (kopkopkop) hosszú huzavona volt dehát enélkül ki tudja már mi lenne....
Ami cuccos jön a sipolyból az valahonnan jön és ezt nem ártana megtudni, hogy honnan kéne lezárni. Tudom hogy mindenkinél más, de ezt orvosnak kéne látnia, és megoldást találnia rá.
Minden jót és gyógyulást!!!

Szerkesztette: Judit (2006-08-10 12:33)

Nincs jelen

 

#130 2006-08-10 14:01

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

judit'''
teged mikor mutottek legutoljara ezekkel?
huuu nekem edig csak egy talyogom volt..ami a belbol kidudorodva a fenekemen jott ki es meg ott is folytatta utjat.
dobo felvagta kitisztitotta azt mondta nincs akkora baj mint hitte-becsovezett...
masnap a cso mellett elkezdett urulni besar...es ki kellett veeztni a belemet ujra...
tegnap voltam nala kontrollon a gyulladas megszunt--msot mar csak a mutetre varok amit ha minden jol megy aug.legvegen vagy szept.kozepen csinal meg.. :)

Nincs jelen

 

#131 2006-08-10 16:00

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

szia Dori itt is :)
én március- áprilisban júniusban júliusban voltam benn :)
remélem rendbejövünk már!!! drukkolok neked is nagyon!!

Szerkesztette: Judit (2006-08-10 16:04)

Nincs jelen

 

#132 2006-08-11 16:38

nyuszka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szaisztok!

Én még új vagyok itt.A segítségeteket szeretném kérni.21 éves fõsulis lány vagyok.2 évvel ezelõtt állapították meg nálam a colitis ulcerosa nevû betegséget.Egy évre rá végbélnyílás tályogom és sipolyom lett,amivel megmûtöttek.Ennek már több, mint 1 éve, de még mindig gennyezik.Szerntetek ezzel orvoshoz kéne fordulnom,vagy elmúlik magától?Várom mielõbbi válaszotokat.

Mindenkinek mielõbbi gyógyulást kívánok!

Üdv:Timi

Nincs jelen

 

#133 2006-08-11 18:40

csabi_bp_83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

szia

a sipolyok megfelelö megszüntetéséhez mielöbb fordulj orvoshoz. Van jó orvosod?

Nincs jelen

 

#134 2006-08-11 21:10

nyuszka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia!

Sajnos nincs.Volt kettõ, de õk elhagyták a kórházat, ahova jártam. Meghát, ami azt illeti, most volt elõször ilyenem,és remélem utoljára is. Azért  köszönöm a válaszod. Aranyos vagy:-)

Nincs jelen

 

#135 2006-08-11 22:16

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Nyuszka! Ha nem vagy lázas, nincs hõemelkedésed, és nincsenek fájdalmaid, akkor fölösleges aggódni. Ha viszont igen, nem ártana sebésszel konzultálni. A gyógyulási folyamat elõmozdítása végett föl szokták tárni a járatot, viszont hozzá kell tenni, az orvos sem tud csodákat mûvelni; sokszor fordul elõ, hogy egy-egy sipoly évekig levedzik, ez sajnos evvel jár. Meg aztán írtad hogy "gennyedzik". Namost hogy folyik belõle valami, vagy hogy gennyedzik az közel nem azonos. Lehet az kvázi steril váladék is, vagy pedig bakteriális genny. Ez csak amiatt nem mindegy, mert antibiotikumot is szoktak javasolni hosszú távon. Egyébként a sipolymûtét nem egy leányálom, de ha a tályogmûtétet túlélted, ezt is túl fogod. (kvázi ugyanazokkal a kínokkal jár mindkettõ, fõleg a kötözés a drámai) Mindenesetre ha orvoshoz fordulsz, egy eséllyel többet adsz magadnak, mintha ülnél a babérjaidon.

Nincs jelen

 

#136 2006-08-11 22:18

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Ja igen, ha a váladék tiszta, és csak nagyon kicsi mennyiség ürül, fájdalom és lázmentesen, akkor majd begyógyul magától ha be akar gyógyulni. Csak ennyit akartam.

Nincs jelen

 

#137 2006-08-12 09:46

nyuszka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szai!

Köszönöm neked is a válaszod. A sipolymûtétemet nem kísérte láz, és utána sem voltam az. Igazából nemtudok sokat sem a sipolyról sem pedig a tályogról tavaly volt mindkettõ elõször, és az orvos sem mondott róla semmit. Ha a gyógyulási idõ tényleg eltarthat akár évekig is, akkor nagyon megnyugtattál, mert én abban a tudtaban voltam, hogy csak max pár hónap és  begyógyul.

Nincs jelen

 

#138 2006-08-13 17:10

Heidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!
A tanácsotokat kérném!!
21éves vagyok,1 éve analizálták a Crohn-om...mondanom sem kell elõször elsem akarták mondani az orvosok mi bajom...aztán végül elfogadtam,h. mi a helyzet és hála istennek elég sokáig tünetmentes voltam.
Most viszont az a helyzet,hogy a végbél tályékon egy egészen kicsi borsónyi méretû duzzanat keletkezett,ami nyomásra nem érzékeny,nem is fáj.Igazából alig látszik,csak akkor érzékelem ha megnyomom.Megmutattam a dokinak aki szteroidra állított,hátha az segít,de maga sem tudta megmondani mi az pontosan.
Mind1,hamarosan lejár a kezelés(2nap múlva)és felére csökkent a kis micsoda.És hát nem nagyon szeretném megmûttetni,mert akkor lehet,h.sipoly lesz belõle+az orvosira járok és ugy felgyógyulni mint tudjuk nem egyik napról a másikra megy.Amúgy semmi szokásos tünetem nincs,egyedül 1 kicsi eltérés a vérképben.
Szal azt szeretném kérdezni,hogy szerintetek megmûtetsem,vagy nem ér ennyi felhajtást a dolog és ha esetleg fájna,vagy nõne,akkor vágjak bele a mûtétbe?
A másik kérdésem pedig az lenne,hogy nektek(akiknek sipolya van)anno egyszerûen egy nyílás keletkezett,vagy elõször tályog volt,amit felnyitottak és annak a helyén lett sipoly?a tályog amúgy egyáltalán reagálhat szteroidra?
Köszi,hogy elolvastátok,
Heidi

Nincs jelen

 

#139 2006-08-13 17:32

Niala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Heidi!
Ilyen nekem is volt!Én is megilyedtem.Szerintem beletartozott nekem a sok wc-zés,erõlködés...de mostanra nekem is kisebb lett,én arra gyanakodtam hogy aranyér lehet,mondtam is a dokinénimnek,és javasolt egy kenõcsöt,amitõl ugyan nem múlt el,csak a pirosság,és már nem fájt utána.Szerintem ha lehet más módszer rá,ne ugorj bele a mûtétbe,mert talán magától is felszívódhat.
Ám nem vagyok olyan tapasztalt,a többiektõl talán okosabbakat tudhatsz meg.
Üdv!
                   Nia

Nincs jelen

 

#140 2006-08-13 17:34

Heidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Ja,amúgy rájöttem,hogy a Crohn-t azok érzik és ezáltal értik igazán akik az elszenvedõi,ígyhát úgy döntöttem,hogy Crohn specialista/vagy autoimmun specialista leszek,ha elvégzem az orvosit(persze ez még min.6 év)...
Segítsünk magunkon gyerekek:)))Pláne ha ezzel másokon is tudunk!

Nincs jelen

 

#141 2006-08-13 17:37

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Heidi:
Elõször is:A duzzanat sokminden lehet!Ha nem mutata a vérkép gyulladást, akkor ne félj.Lehet fertõzés,, de lehet hogy csak megerõltetted.Bár pontosat erre nem tudok mondani, de szerintem biztos nem sipoly, mivel az fájna mint a rettenet!
Sipoly:Nekem úgy alakult ki, hogy a hasamon a vágásnál égetett egyik este és piros volt a bõr, másnap reggel meg már egy nagy gennyes duzzanat volt ott, bementem a sebészetre és ambulánsan felvágtak és 2 hét alatt teljesen begyógyult, utána rá 2 napra mehettem megint, és utána még 2szer.szerencsére végbélsipolyhoz nme volt szerencsém, abban a töbiek tudnak segiteni, én sajnos (illetve szerencsére) nem tudom milyen. Remélem nem lesz semmi komoly gond!
Reklám kedvéért én is 21 vagyok, csak 8 éves crohn multtal...(de ez csak reklám volt:D)

Amúgy a 3 hónap kórház és sebészet után én is terveztem, hogy estin ledoktorálok, de úgy döntöttem megmaradok szabadúszónak:PPP

Szerkesztette: barna-by (2006-08-13 17:38)

Nincs jelen

 

#142 2006-08-13 17:43

Heidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Niala!
Köszi nagyon az infot,megtudnád adni a krém nevét?Mert akkor kipróbálnám én is hátha megmenekülök a cafatolástól.Az a tapasztalatom amúgy hogy sokszor van hogy többet árt a kés mint használ,én pl.szepszist kaptam egy hülye sebész bénázása miatt anno.

Nincs jelen

 

#143 2006-08-13 17:46

Heidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

barna-by
21 éves,egyetemista,11kerületi,Crohn-os fiatal.Nem az alteregom vagy véletlenül fiúban?:)

Nincs jelen

 

#144 2006-08-13 17:47

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

hejj barni'''
ez nem er...ameg msn-eztunk te lekoroztel hogy irtal heidinek

szia heidi''

nagyjabol azert valaszolnek azokra a dolgokra amikre konkretan tudom a valaszt.
nekem is keletkezett egy ilyen kis duzzanatom...
de azt nem irtad le hogy ez a vegbelnyilasodban vagy a vegbel kornyeken a borodbol...
nekem mindket verzio elofordult mar...
szerintem neked a masodik lehet..ha jol gondolom..szoval nekem azt mondta a dokim hogy valoszinu talyog...
egy ideig huztuk az idot mert talyognal barmi lehet kifakadhat-fistula/meg azt is gondoltak(hogy az en esetemben egy varrat gyulladt be a sorozatos mutetek utan)..
ezzel egy ideig nem volt semmi de egy ido utan elkezdett noni-fajni alig tudtam vele ulni...
szoval tudtak mindezek utan hogy ezzel irany a sebeszet...
egybol fel is nyitottak minden--de nekem nagyon hamar begyogyult a talyogom...
en mindenesetre azt javaslom ha egy ido utan zavar vagy hatraltat vmiben(mint pl.:no vagy nalam mint az ules) akkor midnenkeppen keresd fel a belgyogyaszodat es ha meg mindig nem tud ra mit mondani akkor ezek utan egy sebeszt....
amugy a masik lehetoseg amikor a vegbelnyilasodbol erzed ezt a kidudorodott gumot??
mert ilyen nekem is volt..en is mint nia azt hittem aranyer de dobo doki felvilagositott hogy mi az vmi kis darabka nemtom mi(azota sem jegyeztem meg-pedig tok minden napi)-es ez a sok wc-zestol van...
erre egyertelmu a kenocs :)

es heidi amugy hova jarsz orvosira?
hanyad eves vagy? hova valosi?
megprobaltam irni vmi ertelmeset remelem segitett vmennyit.
szia!! :)

Szerkesztette: dori (2006-08-13 17:53)

Nincs jelen

 

#145 2006-08-13 17:48

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Heidi:remélem te is a 7es végállomásánál laksz :D Még a végén kiderül, hogy szomszédok vagyunk!!! :) :)
Amúgy nem hiszem hogy alteregód lennék, mert én nem járok egyetemre....még....de ha inditanak biomechatronikát a mûszakira, akkor elsõk között jelentkezek és majd kitalálok valami forradalmian új bizbaszt erre az egészre....talán....vagy nem :)

Szerkesztette: barna-by (2006-08-13 17:50)

Nincs jelen

 

#146 2006-08-13 17:51

nyuszka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Heidi!

Talán szerencséd lesz és nem sipoly az. Tudod nekem is így kezdõdött, a végbélnyílásomnál keletkezett egy csomóhoz hasonló valami. Késõbb ez szörnyen elkezdett fájni, és napról napra egyre jobban fájt. Egészen odáig fajult, hogy már menni is alig bírtam. Majd elmentem vele(apukám vitt el,mert már menni se nagyon tudtam a fájdalomtól) egy sebészhez, aki még aznap megmûtött vele, és a tályoggal is, ami még akkor nem fájt és észre sem vettem.
A helyedben mindenképp elmennék azért egy orvoshoz, a saját érdekedben.
Remélem szerencséd lesz.
Üdv: Timi

Nincs jelen

 

#147 2006-08-13 17:54

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

uhh heidi en belspecialista akarok lenni :o

Nincs jelen

 

#148 2006-08-13 17:58

Heidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Dori!
Neked is köszi a hozzászólást,hiszen minden info elõremozdít,h.jó döntést hozzak.Nekem a végbélnyílástólkb. fél cm-re van a gerincoszlop felé,és szinte alig érezni.Csak azért dilemmázok,hogy ha esetleg várunk a mûtéttel nem lesz-e rosszabb...de már tisztul a kép és sztem a legjobb ha hagyom,hogy az idõ eldöntse mi sül ki ebbõl.Ha rosszabbodik és mûteni kell akkor úgyis tudni fogom.De remélem erre nem kerül sor.
Egyébként elõ éves vok a SOTE-n általános orvosi karon,és sajnos bele kell kalkulálnom,hogy nem szabadna több évet halasztanom,hiszen így is már 1-et csúsztam.Persze mint mindíg legfontosabb az egészség.
Sztem az a legrosszabb ebben a nyavalyában,hogy legkell mondanunk a céljainkról azért hogy kíméljük magunkat és nyugis életstílusra váltsunk.

Nincs jelen

 

#149 2006-08-13 18:01

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Heidi: Sajnos ez a betegség lemondással jár...
Hülyén hangzik, de én nagyon szerettem volna bevonulni katonának, de így a francnak se kellek! Pedig mehettem volna a West Point-i katonai akadémiára, de a betegség miatt nem ment....sajnos ez van...de ejtõernyõzni azért tudok :D

Nincs jelen

 

#150 2006-08-13 18:02

Heidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Oh én most is orvosi ellenõrzés alatt vok,szal folyton figyelik hogy merre tart a dolog,meg persze maga az orvos javasolta,h.szteroiddal próbálkozzunk...csak az ember alaptermészete kiváncsi és én a ti véleményeteket is tudni szerettem volna.hátha járt már vki ebben a cipõben:)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB