#301 2009-11-19 21:11

Pocahontas
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok! Tegnap kezdtem Veletek lenni, terveim vannak, így szeretném, hogy tudjátok, ki vagyok én.
Levelezési név: Pocahontas
E-mail cím:
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: beteg
Diagnosztizált betegség: crohn (nem egyértelmûen)
Nem: nõ
Kor: 30,5
Életkor a diagnosztizáláskor: 23
Magasság/súly:
Megelõzõ tünetek: Egyszer csak fájni kezdett a hasam. Aztán hascsikarás, puffadás, hamenés jött. Elmentem egy gasztros orvoshoz 2002-ben, javasolta a tükrözést, de ahogy mondják, negligáltam. Aztán csak rosszabb és rosszabb lett. Küldtek pszichológushoz, IBS-szel. Arra kaptam gyógyszert. Kevés volt. Egy évet húztam le úgy, hogy hagytam magam legyõzni. Aztán 2003 kora nyarán, egy évvel a diploma elõtt nagyon beteg lettem. 1 hét alatt 15 kg-ot adtam le. A végén már egy korty víz is visszajött. Akkor elvittek a kórházba szüleim, épp ki akartam száradni, nem is a crohn volt a veszély... Bélelzáródás volt. Megvolt a tükrözés, de a gyulladás miatt nem tudtak mélyre menni. A másodiknál már látták, mi a gond. Elõször nagyon depis voltam, de rájöttem,  hogy a crohnt is csak kezelni kell tudni (pozitív irónia) - na meg kell egy jó doki. Hála az enyémnek, aki idõben felismerte és kezelte. Mondjuk a Medrolt sosem felejtem el. És az immurant az elején, mert azt hiszem, attól hullott ki a hajam. Fura volt majdnem derékig érõ, pár szál hajjal élni, így kleóra vágattam, könnyeztem közben. Mára ismét szép. Ennyi.
Lakhely: BAZ
Munkakör/Leszázalékolt ...%: projekteken dolgozom
Iskolai végzettség: egyetem
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): rég medrol, pentasa, már csak immuran, és a nehéz helyzetekre dicetel és frontin
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): medrol és még valami, hajhullás, majd hízás, 55 kgról 75re
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:
Vizsgálat, amiket elvégeztek: végbéltükrözés, kétszer mert kellett, egyszer mert én találtam ki, hogy kell...
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): szerencsére nem volt még
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nem volt
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: szeretem az esõt, a ködöt, de mintha ezek az idõszakok elõhoznák a tüneteket, fõleg a puffadást, a fájdalmakat
Betegség lefolyása: még tart
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen, érdekes volt, egy orosz nõ, aki becsukta a szemét és sorolta a bajaimat
Pszichiáter alkalmazása: volt
Optimista/pesszimista személyiség: már én sem tudom, talán inkább optimista, de nem szeretem a kiszámíthatatlan dolgokat
Rendszeres sport: capeoira
Családi háttér (fakultatív): változatos, gyakori a rák és a gyomorgond, idegire is gyanakszom...
Hobby:
Kezelõorvos (fakultatív):
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): mindent én akarok megoldani...

Nincs jelen

 

#302 2009-11-23 18:26

MSE26
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!
Mivel már nem csak olvasó vagyok, hanem író is, ezért gondoltam bemutatkozom.

Levelezési név:MSE26
E-mail cím:
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:beteg
Diagnosztizált betegség: colitis ulcerosa
Nem: nõ
Kor: 26
Életkor a diagnosztizáláskor: 25
Magasság/súly: 163/55
Megelõzõ tünetek: másfél évig napi wc-re járkálás, a megszokott heti 2 helyett. Aztán megjelent a vér is, ez tartott fél évig, majd mikor rájöttem, hogy ez nem múlik el, elmentem a dokihoz. Ott azonnal megtükröztek, és egybõl megállapították a betegséget.
Lakhely: Budapest
Munkakör/Leszázalékolt ...%: pénzügy
Iskolai végzettség: egyetem
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): 3*2 Salofalk 500, 3*1 Budenofalk, heti 2 alkalommal Salofalk klyzma Mellékhatás szõrösödés volt, de szerencsére elmúlt, most hajhullás, de lehet, hogy csak az õsz teszi. Legalábbis próbálom ezt hinni. :)
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:
Vizsgálat, amiket elvégeztek: colonoscopia
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): szerencsére nem volt
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: változó. Ha a napi 1 hasmenés aktívnak tekintendõ, akkor még nem nagyon volt az 1 év alatt passzív, vagyis 1-szer igen 2 hétig.
Betegség lefolyása:
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem, de már nagyon szeretnék. Az 1 éves tervben benne van.
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: nem
Pszichiáter alkalmazása: nem
Optimista/pesszimista személyiség: optimista
Rendszeres sport: sajnos elég lusta vagyok. :) de mindig eltervezem, hogy fogok sportolni.
Családi háttér (fakultatív): házas
Hobby:
Kezelõorvos (fakultatív):
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):

Nincs jelen

 

#303 2009-11-29 09:20

oroszlan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!!!
En csak irok,irok meg csak olvasok olvasok de meg nem vettem a faradsagot hogy be is mutatkozzak,nagyon szegyenlem magam de most bepotlom....


Levelezési név:oroszlan
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:beteg
Diagnosztizált betegség:Crohn
Nem:nö
Kor:40
Életkor a diagnosztizáláskor:38
Magasság/súly:165/ 48-58
Megelõzõ tünetek: Nagyon erös hat es derekfajas es hasmenes. Egyre több hasmenes majd napi 30-szori gennyes veres hasmenes.
Lakhely:Ausztria
Munkakör/Leszázalékolt  vendeglato /50%:
Iskolai végzettség:erettsegi
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):Most mar csak kethetente a Humira injekcio.
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Volt,nagyon hiztam es az arcom is fel volt szinte puffadva.
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:Hatfajas,hasmenes,izomfajdalmak,egö es piros arc.
Vizsgálat, amiket elvégeztek:Ket ev alatt 5-6-szeri colonoskopia,rengeteg ultrahang es egy CT.
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):nem mütöttek.
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:nem volt
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:Az elsö 1-2 evben egyfolytaban langolt a betegsegem,majd kicsit jobban lettem es amiota a Humirat kapom a nyar ota nyugton van.
Betegség lefolyása:Pillanatnyilag tünetmentes vagyok de ha valami nem nekem valot eszek akkor azt azert megerzem.
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:igen de nem nagy sikerrel
Pszichiáter alkalmazása:igen,de en ott rajöttem hogy en vagyok az aki engem a legjobban ismer es magam fogom magam meggyogyitani.
Optimista/pesszimista személyiség:optimista
Rendszeres sport:uszas,yoga es konditerem.
Családi háttér (fakultatív):ferjnel vagyok ,egy kislany
Hobby:Acryll es olaj absztrakt kepeket festek
Kezelõorvos (fakultatív):Gasztroenterologus
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):ha tudnam akkor ugye nem csinalnam.

Nincs jelen

 

#304 2009-12-03 15:11

leebowyer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Ki kicsoda topic - adatlap

Levelezési név:  leebowyer
E-mail cím: vvvkrisz@freemail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: én vagyok
Diagnosztizált betegség: colitis ulcerosa
Nem: férfi
Kor: 28 év
Életkor a diagnosztizáláskor: 13 év
Megelõzõ tünetek: nyálka és egy csepp vér a székletben
Lakhely: Jász-Nagykun-Szolnok megye
Munkakör/Leszázalékolt ...%: adminisztratív- nincs „százalékolás”
Iskolai végzettség: fõiskola
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): jelenleg Pentasa 2x2 imuran 1x 50mg folsav  Régebben: Dipentum, medrol klion, metypred, frontin, salofalk klizma,  (nem tudok mellékhatásról, max medroltól arc kikerekedve kicsit és találn kis látás romlás)
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): medrol, metypred (ld fentebb)
Diagnosztizálást megelõzõ tünetek: csak egy csepp vér a székletben és pici nyálka, semmi fájdalom semmi hasmenés
Vizsgálat, amiket elvégeztek: irigoscopia (ha jól írtam)  gyomortükrözés, colonoscopia (nagyon sokszor)
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): nem volt mûtét szerencsére
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nem
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: 16 éves koromig teljesen jó. Aztán nagyon rossz 23 éves koromig akkor egy fél év megint nyugalmi idõszak azóta teljesen váltakozó.
Betegség lefolyása: változó az állapotom naponként is akár., de türhetõ
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: természetesen nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen
Pszichiáter alkalmazása: egyszer, de az nem nekünk való szerintem Pszichológus viszont jelenleg is 4 éve. 3 éve ugyanaz.
Optimista/pesszimista személyiség: most már optimista
Rendszeres sport: igen. Labdarúgás , kerékpár
Családi háttér (fakultatív):
Hobby: sport
Kezelõorvos (fakultatív):
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):

Nincs jelen

 

#305 2009-12-03 21:40

Ercsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok.
Régóta itt vagyok,csak csendes figyelõként...:)

Levelezési név:Ercsa
E-mail cím:erka22_kukac_freemail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:én vagyok
Diagnosztizált betegség:Morbus Crohn
Nem:Nõ
Kor:28
Életkor a diagnosztizáláskor:18
Magasság/súly:154/50
Megelõzõ tünetek:erõs alhasi fájdalom
Lakhely:Pest megye
Munkakör/Leszázalékolt ...%:nincs
Iskolai végzettség:középiskola
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):medrol,salofalk,imuran,budenofalk
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):szerencsére nem volt
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:-
Vizsgálat, amiket elvégeztek:colonoscopia sokszor
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):1 sipoly,1 tályog,1 epe mûtét
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:18-tól 24 éves koromig borzalmas 4 éve egész jónak mondható
Betegség lefolyása:most jól vagyok:)
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:sajnos nem:(
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:persze homeopátia,pszí,agykontroll
Pszichiáter alkalmazása:-
Optimista/pesszimista személyiség:pesszimista
Rendszeres sport:gyaloglás
Családi háttér (fakultatív):
Hobby:
Kezelõorvos (fakultatív): Dr Bélai Ferenc Budapest
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):lelki dolgok

Szerkesztette: Ercsa (2009-12-03 21:41)

Nincs jelen

 

#306 2009-12-04 01:36

c.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Nos, mivel a szovettan multheten nekem is alatamasztotta a crohnt, igy ideje irnom :)

Levelezési név: Zsolti (a c a crohnra utal;)
E-mail cím: azt tudsz kuldeni itt a rendszerbol :)
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: that would be me!
Diagnosztizált betegség: Morbus Crohn
Nem: Férfi
Kor:23
Életkor a diagnosztizáláskor:23
Magasság/súly:186/70 ééés növekszik :)
Megelõzõ tünetek: tályog, majd sipoly, mind2 mutve, de a legkemenyebb az az izuleti fajdalmak, izomgyengeseg, eros; futni nem tudtam 2 evig + 68->59kgra fogyás, amit nem vettem eleg komolyan.
Lakhely: Budapest
Munkakör/Leszázalékolt ...%: rockstar
Iskolai végzettség: gimnáziumi érettségi + valami folyamatban lévõ diploma
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): medrol, pentasa, controloc, ferrocento es most jon be az immuran
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): medrol, mellekhatas... fogalmam sincs melyik okozza, de megnovekedett vizelesi mennyiseg (habar joval tobb folyadekot is fogyasztok), keves alvassal sokat birok :) es egyelore ennyirol tudok.
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: lasd fentebb
Vizsgálat, amiket elvégeztek:colonoscopia, egyszer, majd elajultam az en testalkatommal :D ez volt a vegso, de elotte: felsotesti rtg 2iranybol, csontizotop, hati gerinc mr, hasi UH, vekonybel CT, ekg es egyeb aprosagok
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):1 sipoly,1 tályog -> csak tuneti kezeles, nem tudtuk mi okozza.
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: az jo kerdes, elvileg ez nekem most aktiv, mert nagyon durvan ki volt akadva a labor, de ahhoz kepest is meg eleg jol ereztem magam, most miota megy a kezeles meg hajjaj
Betegség lefolyása: nem lesz gond, kezelem a helyzetet.
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nemsurun.
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: -
Pszichiáter alkalmazása:-
Optimista/pesszimista személyiség: optimista.
Rendszeres sport: joga-uszas-kondi- felvaltva, majd futni szeretnek ha jobb lesz a gerincem.
Családi háttér (fakultatív): tamogatnak, ahogy tudnak, de nem erzem magam betegnek szoval nem vagyok raszorulva.
Hobby: a munkam a hobbim. sajnos ez sok sok monitorbamulassal jar, igy probalok mas iranyba is fejlodni, olvasas, mozgas, ilyenek.
Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Sike Róbert
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): amikor csucson volt (a verkep szerint), akkor eleg jol alakultak a dolgok (majd utana tok szarul). nem fognam lelki dolgokra, de lenyeg hogy nem eltem tul egeszegesen. egyaltalan nem. igazabol nem lepodok meg azon hogy ezt kaptam a nyakamba az alapjan ahogy hozzaalltam a dolgokhoz. azota nekem 180fokot vett az eletem, abbahagytam a dohanyzast, felkelek emberi idoben, reggelizek / ebedelek / vacsorazok, nagyon eros dietan. + elkezdtem komolyan rendberakni a gerincemet celzott edzesekkel. meglatjuk ez mire lesz eleg. eddig hihetetlen tempoban javulok, (3-4 het alatt 60->70kg) nagyon jol erzem magam; kicsit ettol felek is, hogy mi van ha ez visszafordul ? na ebben varok tanacsokat hogy mire figyeljek!

Nincs jelen

 

#307 2010-01-23 19:28

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!

Én is bemutatkozom:

Levelezési név: Szabóné, Anikó
E-mail cím: borsosaniko-kukac-gmail.com
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: én
Diagnosztizált betegség: IBS, Reflux
Nem: Nõ
Kor: 28
Életkor diagnosztizáláskor: 25
Magasság/súly: 165/47
Megelõzõ tünetek: vakbélgyanú
Lakhely: Bicske (egy elõvárosa Bp-nek)
Munkakör/Leszázalékolt ...%: építésügyi elõadó
Iskolai végzettség: Fõiskolák
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Dicetel: semmit nem használ, szerintem placebó, Lansoptol (a refluxra): szinte minden mellékhatása: alvászavar, hajhullás, bõrviszketés, torokfájás, ezért önkényesen abbahagytam.
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): -
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: jobb és bal oldali hasi és alhasi görcsök, vakbélgyanú, étvágytalanság, fogyás, állandó éhség, székrekedés, hasmenés, gyomorrontás szerû tünetek
Vizsgálat, amiket elvégeztek: gyomortükrözés, vastagbéltükrözés, UH
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): -
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: -
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: nyáron midig kórházba kerülök
Betegség lefolyása:aktv fél évig, aztán rájöttek hogy mi a bajom amikor 2-3 hónap után megint aktív lett
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:-
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: homeopátia, nagy híve vagyok
Pszichiáter alkalmazása: alkamaztam, de nem erre a betegsére, majd kipróbálom
Optimista/pesszimista személyiség: alapvetõen pesszimista, állandóan optimista bõrbe bujva
Rendszeres sport: házimunka, ha van erõm
Családi háttér (fakultatív): férjezett: Bandi és egy cica: Marci
Hobby: építészet, kertészkedés
Kezelõorvos (fakultatív): most vesztem össze vele, már kibékültem mert adott tápszerreceptet
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): szerintem a tartósítószerek, a meleg a stressz és a szerveim rossz elhelyezkedése.

Hát ennyi magamról. Ha valakit még érdekelek kérdezzen nyugodtan.

Anikó

Ui.: Diszgráfiás vagyok, emiatt sok betût elütök, de igyekszem javítani. :)

Szerkesztette: Szabóné (2011-11-05 10:08)

Nincs jelen

 

#308 2010-01-25 21:05

mirrmurrkandúr
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!

Ma jött meg a szövettanom, így én is bemutatkozom:

Levelezési név: mirrmurkandúr (véletlenül egy r-rel regisztráltam, úgyhogy sajna most már úgy marad, azonban helyesen mirrmurrkandúr volnék:-)
E-mail cím: horvath.bence.zoltan_kukac_gmail.com
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: Én lennék maga a delikvens:-)
Diagnosztizált betegség: Morbus Crohn (+Psoriazis, Atopias Dermatitis)
Nem: férfi
Kor:26
Életkor a diagnosztizáláskor:26
Magasság/súly:179/76
Megelõzõ tünetek: Crohnra: (hasmenés, gyomortáji fájdalmak, görcsök, véres-nyákos széklet, végbéltáji fájdalmak, végbéltályog, váladékozás, fáradékonyság, nyomottság, depresszió stb...) Psoriasisra, AD-re: (bõrtünetek, hajhullás stb...)
Lakhely: Piliscsaba-Pécs-Budapest
Munkakör/Leszázalékolt ...%: egyetemi hallgató
Iskolai végzettség: érettségi (nemsokára egyetemi diploma remélhetõleg)
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Crohnra: oralisan: Budenofalk, Klion, kiegészítõgyógyszerek(vastabletta, Controloc (Quamatel), Donalgin stb...) rectalisan: steroidos végbélkúp + intravénásan: nemsokára Remicade.
Psoriasisra, AD-re: orálisan: Medrol, Augmentin (minden kiszerelésben), Tetracyclin, Sumamed, Dalacin C, Zinnat, antihisztaminok, probiotikumok, non-steroid gyulladáscsökkentõk stb. lokálisan bõrre: steroidok (Elocom, Flucinar, Dermovate stb...), zsírozókrémek, Antibakteriális-gombaölõ krémek (Nizoral, Bactroban) millióféle testápoló készítmény stb...
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Medrol (brutális, elkeserítõ, ami csak elképzelhetõ majdnem minden elõfordult (hál' Istennek csak másfél hónapig szedtem lassan három évvel ezelõtt, de soha többet...) : Cushing-szindróma, holvilágarc, bõrpír, vizesedés, szõrösödés, pillanatnyi potenciazavarok, hízás, fáradság, pszichoszomatikus zavarok, durva striak stb...), Budenofalk (másfél hete szedem, eddig hatékony, és mellékhatást nem észleltem) + a már említett steroidos krémek (bõr elvékonyodás striak, függõség stb...)
Diagnosztizálást megelõzõ tünetek: Végbéltáji fájdalmak, véres-nyákos széklet, perianalis gyulladás, fistulak, fissurak stb...)
Vizsgálat, amiket elvégeztek: Crohnra: (számtalan és mindenféle laborvizsgálat, colonoscopia (vastagbéltükrözés), rectoscopia (végbéltükrözés), hasi UH).
Psoriasisra, AD-re: (szintén számtalan féle-fajta laborvizsgálat, biopsiak, STD-vizsgálat, mindenféle góckutató vizsgálatok, Lupus-szövettani vizsgálat, váladékminták, mycologia, hasi UH stb...)
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): egy végbéltályog mûtét, nem javított a problémán, de muszáj volt elvégezni akkor.
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: két perianalis fistula (sipoly)
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: még nem tudom, remélem a Remicade után nem nagyon lesz aktív szak, ha meg lesz, akkor minél ritkábban, és minél rövidebb idõre.
Betegség lefolyása: eddig állandóan aktív, hol rosszabb, hol jobb szakokkal.
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem hinném:-)
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: hogyne.
Pszichiáter alkalmazása: még nem...
Optimista/pesszimista személyiség: Ebben a sorrendben...
Rendszeres sport: Versenysportoló voltam (kenu), de pár éve abbahagytam, most akarok kondizni, és futni mellette + néha úszni.
Családi háttér (fakultatív): otthon a nagy család. Csupa segítõkész, megértõ ember:-)
Hobby: futni a lehetetlennek tûnõ dolgok után..
Kezelõorvos (fakultatív): dr. Tóth Gábor Tamás
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): Legelsõsorban pszichoszomatikus problémák! De bizonyára az egészségtelen életmód meg a gyógyszerek mellékhatásai is erõsen közrejátszanak.

Nincs jelen

 

#309 2010-02-06 17:05

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név:
E-mail cím:
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:Nem tudok róla, bár az elmondások alapján a nagymamámnak hasonló (ugyanez?)  betegsége lehetett diagnosztizálatlanul.Elfogyott, legyengüllt és már nagyon régen, 57 éves korában elment. Imádkozom,hogy az utódaimnak ne legyen.
Diagnosztizált betegség: Crohn
Nem: Nõ
Kor: 48 év
Életkor a diagnosztizáláskor: 36, (de régebbi volt a dolog)
Magasság/súly:166/55-65
Megelõzõ tünetek:Hasmenés, izületi problémák
Lakhely:Nógrád megye  Bátonyterenye
Munkakör/Leszázalékolt ...%: Leszázalékolt korábban 50%, új rendszer alapján 45%
Iskolai végzettség:
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Pentasa, Medrol, Ciprobay, No-spa, Algopirin, Immurán-nem jött be
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):Medrol mell.hatás: csak az elsõ alkalommal- holdvilágarc,hízás, étvágy, szõrösödés + meg amit nem látni.
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:Hasmenés, hirtelen fogyás, étvágytalanság, ételundor, rossz (diszkomfort) érzés a has felsõ részén nem annyira fájdalom inkább mitha lenyeltem volna egy nagy követ.
Vizsgálat, amiket elvégeztek:gasztroszkópia,colonoszkópia, irrigoszcopia,UH, labor, CT,
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):szükület miatti bélcsonkolás 2009 dec., azóta úgy tûnik jobb
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:nem
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: elsõ kezelés utáni 4 év panaszmentes, azóta eltérõ erõsséggel aktív mûtétig
Betegség lefolyása:elkeserítõ, vagy lehetne rosszabb is?
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: még azelõtt szerencsére, bár azt mondják jótékony hatású  a másállapot
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:ki nem, eredménytelenül
Pszichiáter alkalmazása:néha úgy érzem jó lenne de meggyõzõdésem magamat kell helyre tennem ( több-kevesebb sikerrel)
Optimista/pesszimista személyiség:optimista akarok lenni de néha azon kapom magam már megint pesszimista vagyok, dühítõ
Rendszeres sport:
Családi háttér (fakultatív):Férj, két fiú gyermek, három tüneményes lány unoka negyedik útban van.
Hobby:
Kezelõorvos (fakultatív):Dr Molnár Sándor (üldözöm)
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):Igazából nem is tudom, nálam talán a stressz, fizikai fáradság,idõjárás változás

Nincs jelen

 

#310 2010-02-24 15:28

Eperke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!

Már régóta olvasgatom a fórumot, nagyon sok hasznos infót megtudtam tõletek, de valahogy soha nem volt bátorságom hozzászólni a témákhoz. Nagyon sok reményt és kitartást adtatok így ismeretlenül is. Hogy ne legyek ennyire kívülálló íme a bemutatkozásom.

Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: gyermekem beteg
Diagnosztizált betegség: Colitis ulcerosa
Nem: nõ
Kor: 16
Életkor a diagnosztizáláskor: 13
Magasság/súly: 168 cm/40 kg jelenleg
Megelõzõ tünetek: hasi görcsök, véres nyákos hasmenés naponta rengetegszer
Lakhely: Budapest
Iskolai végzettség: középiskolás
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Salofalk tbl. (többször kúp és klizma is),  Medrol, Imuran, Ranitidin
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): 64 mg-mal kezdtük, akkor +20 kg, pufóka arc, szerintem mostanra már biztos van több nem látható mellékhatása is. 3 éve szedi, 12 mg alá nem tudunk menni.
Vizsgálat, amiket elvégeztek: UH, gyomortükrözés, vastagbéltükrözés többször
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): Még nem volt, bár egy éve felmerült, sebésznél is jártunk. Nem tudom elfogadni, hogy csak a teljes vastagbél eltávolítása a megoldás. Kaptunk még egy utolsó esélyt hátha jobb lesz. Nem igazán jött be. Hamarosan tükrözésre megyünk és eldõl hogyan tovább.
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: fõleg aktív
Pszichiáter alkalmazása: volt párszor, nem kér belõle többet
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): Fogalmunk sincs, ha tudnánk megelõznénk. Szteroid csökkentése az tuti aktiválja (függõ)

Nincs jelen

 

#311 2010-02-25 08:35

Agi87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Szaisztok!Én is bemutatkoznék!
Levelezési név:Agi87
E-mail cím:posaagi@gmail.com
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: Én és egy unokatestvérem
Diagnosztizált betegség: Crohn
Nem: Nõ
Kor:pár nap múlva 23
Életkor a diagnosztizáláskor: 15
Magasság/súly:165/50
Megelõzõ tünetek:Hasmenés, hasi fájdalmak, láz,fogyás,ízületi problémák, látásromlás
Lakhely:Komárom-Esztergom Megye (Bajna)
Iskolai végzettség:fél év múlva végzek Pécsen dietetikusként(ha minden jól megy)
Szedett gyógyszerek: Pentasa, Medrol,Lansoptol, Maltofer szirup, de egy hónapja még Budenofalk volt Medrol helyett+Ciprobay és Klion is
Diagnosztizálást megelõzõ tünetek:Hasmenés, hirtelen fogyás, étvágytalanság, ételundor,láz, hasfájás, gyengeség, állandó fáradtság
Vizsgálat, amiket elvégeztek:colonoszkópia,labor, CT, irrigoscopia
Mûtét: szerencsére eddig még nem volt
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:nem
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: elsõ kezelés utáni 6 év panaszmentesség, azóta 2008-ban volt aktív,és sajnos jelenleg is az
Optimista/pesszimista személyiség:inkább pesszimista
Kezelõorvos:Dr.Arató András( Budapest, I.sz.Gyermekklinika)15-19éves koromig, azóta Dr.Kovács Márta(Esztergom, Vaszary Kolos Kórház)
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk: egyetemi évek, vizsgaidõszak, nagy stressz.......

Nincs jelen

 

#312 2010-02-27 12:44

Elizabeth
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Bár olvasom a forúmot, eddig még nem szóltam hozzá. Nagyon sok mindent tanultam az írásokból. Mindenkinek további szép napot kívánok! :) :)

Levelezési név: Elizabeth
E-mail cím: tapancs1955@vipmail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: én
Diagnosztizált betegség: M Crohn
Nem: Nõ
Kor: 54
Életkor a diagnosztizáláskor: 54
Magasság/súly: 164/75
Megelõzõ tünetek: véres-nyákos hasmenés, hasi görcsök, csípõ és gerinc fájdalmak, fogyás
Lakhely: Pilisborosjenõ
Munkakör/Leszázalékolt ...%: pénztáros
Iskolai végzettség: szakmunkás
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): pentasa 500, budenofalk 3 mg, metoprolol Z 1a Pharma
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): -
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:
Vizsgálat, amiket elvégeztek: béltükrözés, hasi ultrahang
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:-
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: aktív
Betegség lefolyása: véres-nyákos hasmenés,magas láz
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:-
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:-
Pszichiáter alkalmazása:-
Optimista/pesszimista személyiség: pesszimista
Rendszeres sport: -
Családi háttér (fakultatív): 3 felnõtt gyerek, férj
Hobby: internet
Kezelõorvos (fakultatív):-
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): stressz

Nincs jelen

 

#313 2010-04-02 13:06

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!

Mivel a régi adataimmal nem tudtam bejelentjezni, ezért Tim72 néven 2010. februárban újra regisztráltam magam. A bemutatkozásomat szamóca névvel 2005.10.03-án írtam meg, ez volt a topic 60. hozzászólása.

Azóta annyi változott, hogy sajnos április 21-én mûteni fognak, de nem tudom hogy mennyivel leszek rövidebb ( az biztos, hogy egy csokor fisztulától megszabadítanak.)

További szép napot mindenkinek! :)

Nincs jelen

 

#314 2010-04-24 13:56

Selyem5
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Pár hozzászólást írtam,de még nem mutatkoztam be a betegségem oldaláról.

Levelezési név:Selyem5
E-mail cím:--
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:--
Diagnosztizált betegség:Crohn
Nem:Nõ
Kor:35
Életkor a diagnosztizáláskor:35
Magasság/súly:162cm  54kg
Megelõzõ tünetek:hasi görcsök,aranyér,hasmenés
Lakhely:Székesfehérvár
Munkakör/Leszázalékolt ...%:--
Iskolai végzettség:középiskola
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):Xalasin,Rabyprex,Imuran,MagneB6,Aerius(allergiára)-----Imuran mellet hullik kissé jobban a hajam
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):Medrol----minden ami a tájékoztató szerint fel van sorolva,és még túlzott ingerültség,fõleg délutántól
Diagnosztizálást megelõzõ tünetek:hasi görcsök,véres hasmenés,vérzés,végbél repedés,aranyér,láz,fogyás
Vizsgálat, amiket elvégeztek:vérvizsgálat,több uhg,hasi és medence CT,szelektív enterográf,3végbél tükrözés,2 colonoscopia
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):---
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:---
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:jelenleg is aktív,október óta
Betegség lefolyása:véres hasmenés,csempe szaggató fájdalom,láz,görcs,fáradtság
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:van egy majd 6 éves kislányom,de nem tudom a betegségem jelen volt-e akkor
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:---
Pszichiáter alkalmazása:---
Optimista/pesszimista személyiség:mindkettõ,attól függ milyen napom van
Rendszeres sport:kert,háztartás
Családi háttér (fakultatív):férjemmel és kislányommal élek
Hobby:varrás,sütés,fõzés,még így is hogy diétás ételeket készítek
Kezelõorvos (fakultatív): Székely Iván fõorvos
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):Ételek,Medrol csökkentése

Szerkesztette: Selyem5 (2010-04-24 14:01)

Nincs jelen

 

#315 2010-06-04 23:47

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név: Margó
E-mail cím: margo19@freemail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: beteg
Diagnosztizált betegség: M. Crohn
Nem: Nõ
Kor: 26 év
Életkor a diagnosztizáláskor: 13 év
Megelõzõ tünetek: hasfájás, véres, nyákos széklet, láz, gyengeség, haspuffadás, bélmorgás, nagyfokú étvágytalanság
Lakhely: Tolna
Iskolai végzettség: Fõiskolai diplomák
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Budenofalk (annó), Imuran, Pentasa granulátum
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):Medrol
Vizsgálat, amiket elvégeztek:kontrasztanyagos röntgen, gyomortükrözés, béltükrözés stb.
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):2 hemicolectomia, határozottan igen! (az elsõ 2001. januárjában, a 2. 2010. márciusában)
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: sipoly volt
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: évek
Betegség lefolyása: változó
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: nem (nem hiszek benne)
Pszichiáter alkalmazása: nem
Optimista/pesszimista személyiség: optimista
Rendszeres sport: futás
Családi háttér (fakultatív): szingli hajadon :)
Hobby: utazás, kirándulás, vezetés, mozi, család, barátok, olvasás
Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Salamon Ágnes (belgyógyász, gasztroenterológus fõorvos), sebészek: Dr. Kántor János sebész fõorvos (2001), Dr. Vajda Kornél sebész fõorvos (2010)
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): lelki problémák, stressz, idõjárás

Szerkesztette: Margóci (2011-03-20 12:35)

Nincs jelen

 

#316 2010-06-30 17:12

Ensure
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!
A mai napon regisztráltam általában csak benézek ide és a híreket olvasom, próbálom a számítógépet kerülni amennyire lehet ezért nem ígérem hogy nagyon aktív leszek de igyekezni fogok olvasni, és ha tudok segítek :)

Diagnosztizált betegség: M. crohn
Nem: férfi
Kor: 26
Életkor a diagnosztizáláskor:19
Magasság/súly: 171cm lassan talán 61kg
Megelõzõ tünetek: Az egész 2003. november környékén történt mikor már nagyon sovány,
és has menõs voltam, a tv-ben láttam egy interjút ahol egy gasztroenterológust kérdezgettek a bélrendszeri panaszokról és mondta, hogy 1 vizsgálattal meglehet állapítani, hogy mi a gond, fel is kerestem megvizsgált, de nem akart mondani semmit átküldött egy másik korházba, hogy majd ott még lesz vizsgálat sejti, hogy mi lehet, de nem mond semmit, míg nem igazolódik be, ott majd minden kiderül.
Kiderült, crohn. Persze ezt rengeteg vb. tükrözés,(fogalmam nem volt arról, hogy ezt altatásban is lehet vagy, hogy fájdalomcsillapító kíséretében is igénybe vehetõ a szolgáltatás)  hasi uh, allergia, szóval minden követte, én egész gyermekkorom óta has fájós vagyok, sokat nem voltam miatta iskolába. Amikor már olyan 16 éves lehettem nagyot fogytam és vérszegény voltam rengeteget fájt a hasam és a vitamin készítményektõl egyenesen rosszul lettem, hasi görcseim voltak, édesanyám elvitt orvoshoz belgyógyászatra ahol épp ebéd idõ volt megnyomkodta a hasam a doki és azt mondta hogy szimuláns, vagy egyek több levest, illetve a fogyásra a válasz, ezt édesanyámnak mondta, miért akar maga kövér gyereket?
Szóval az orvos, aki kiderítette a problémát azt mondta, hogy egész odáig vissza lehetne vezetni.
Félrekezelés?(nem volt kezelés)
Amit találtak az egy hegesedett szûkület.
Ezt próbálták kezelni szteroiddal,klionnal, Salazopyrin, Budenofalk, Entocort klizmával.
A karácsonyi szünet alatt 45-rõl felhíztam 65kg-ra de a 70kg-ot is elértem, amikor visszamentem nem ismertek fel, a szteroidtól állandóan vizes volt a lábam ezért vízhajtózni kellett ami miatt kiürült a kalcium a szervezetbõl amitõl mindig behúzta a görcs a lábam és nem tudtam tõle aludni így kalcium injekciót kaptam heti 1X vagy 2X, ráadásul lemerevedett az ínszalag a bokámon ami miatt nem tudtam járni rendesen, és depresszió(hullámokban), na meg az éhség érzet.
Ez elégséges is lesz abból az idõszakból.
2005 átlyukadt a vastagbél a húgyhólyagba. A mûtét elkerülhetetlen majdnem 50% vastagbél a kukába (pazarlás)4 hónap sztóma után visszazárás, közben tönkrementek a térdeim, gyulladtak és a porcok megkoptak, többször pungálták próbáltak kezelni, még egy elég nevetségesen bizonytalan kezelésen is részt vettem, miután csak romlott így inkább nem mentem vissza további kísérletezésre ( egy akupunktör nagyon jól helyrerakta) van még vele egy két hiba de elvisz bárhova, én meg már ezért is büszke vagyok rá.
Most leves levén és ensure plus-on élek augusztusig, már elõzõ héten megmûtöttek volna, de a vérvizsgálat nem lett idõben kész, és az orvosom szabadságra ment, én pedig nem adom más kezébe a kis testem, persze ezt megbeszéltem az orvosommal is, nem önkényesen döntöttem így.
Megint átlyukadt a vastagbelem a hugyhólyagba megint van szûkület, sztóma várható.
Van még információm a mûtéttel kapcsolatban, de azok még másképp is alakulhatnak.

Lakhely: Gyál

Munkakör/Leszázalékolt 67%:Kertépítõ
Iskolai végzettség: Kertépítõ, dísznövénykertész, virágkötõ, szövettenyésztõ

Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):xalazin, budenofalk, suplin, de szedettek velem immurant is és azt abba kellett hagynom, mert az anyajegyeim száma elkezdett gyorsan növekedni.

Diagnosztizálást megelõzõ tünetek: hasi görcsök, hasmenés, magas láz.

Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: 2 év, mûtét után, de persze vannak napok és hetek is mikor minden összevág.

Próbálkozott-e alternatív orvoslással: homeopátia (nekem nem vált be) akupunktúra, a lábammal csodát mûvelt, és gondolom, jó lenne másra is, csak ott az anyagi korlát visszatart.

Optimista/pesszimista személyiség: Optimista, mikor épp nem fáj akkor nagyon jókedvû.
Rendszeres sport:Ha a frizbi ér akkor igen

Hobby: ezoterika, vallások, túra, és a természet lágy ölén szempihentetés.
Kezelõorvos: Dr. Kovács Ágota
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk: Stressz, helytelen táplálkozás, és néha még én magam sem tudom.

Elnézést ha az írás nem elég összeszedett.
A bifidus ereje legyen bennetek.

Szerkesztette: Ensure (2010-07-03 12:35)

Nincs jelen

 

#317 2010-07-03 18:04

esztiii
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Diagnosztizálva: Colitis ulcerosa
Nem: nõ
Kor: 13
Szül. hely: Miskolc
Életkor a diagnosztizálás idején: 12
Magasság/súly: 155 / 35
Munkakör: jelenleg sehol
Iskolai végzettség: kevesebb mint 8 általános
Szedett gyógyszerek:venter,salazopirin, budenofalk,clion,losece,medrol,ciprobay,vas kiegyészítõ,kalcium kiegészítõ
Diagnózis elõtti tünetek: fogyás,izületi fájdalmák,bélmorgás,hasi görcs
Vizsgálatok: tükrözés
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: fájnak a lábaim
Betegség lefolyása: rossz
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: még gyerek vagyok :D
Pszichiáter alkalmazása: -
Optimista/pesszimista személyiség: is-is
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk: stressz,megfázás

Nincs jelen

 

#318 2010-07-05 22:54

Androck73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Ki vagyok én? Ki vagyok én:

Levelezési név: Androck73
E-mail cím: andisagi@t-online.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: beteg
Diagnosztizált betegség:régen colitis ulcerosa, mostmár Crohn
Nem: nõ
Kor: 37
Életkor a diagnosztizáláskor: 11 évesen kezdõdött, 14 évesen diagnosztizált
Magasság/súly: 166/55
Megelõzõ tünetek: hasfájás, véres-nyákos cuccok 14 éven felülieknek, hányinger, izületek.. a szokásos
fájdalmak
Lakhely: Tura
Munkakör/Leszázalékolt 55...%: óvónõ
Iskolai végzettség: fõiskola
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):Salofalk, Salzopiryn EN, Pentasa, Prednisolon, Metrypred, Medrol és a többi
rengeteg már nem is tudom fejbõl õket
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): ----
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:
ua. mint feljebb
Vizsgálat, amiket elvégeztek: CT, MRI, Colonoscopia, gyomor tükrözés
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): vastagbél 2
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: stoma ideiglenes
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: szülés után 6 évig tünetmentes voltam, változó
Betegség lefolyása: 25-26 év nagyon hosszú idõ, kevés a hely és az idõ hozzá
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: igen: 2 éves kislányom és 4 éves fiam van
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen, sikeresen lelkiekben nagyon sokat segítettek és testileg is: homeopátia, prana-nadi, parapszichológia
Pszichiáter alkalmazása:Parapszichológus
Optimista/pesszimista személyiség: optimista, de azért van depi és para is
Rendszeres sport: most nem
Családi háttér (fakultatív): a családom
Hobby: kert, sport, úszás, olvasás, motorozás, barátok
Kezelõorvos (fakultatív): MÁV- dr Rábai Kálmán
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): lelki, idõjárás, kaja

Nincs jelen

 

#319 2010-07-07 17:50

labasinko
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név:labasinko
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: beteg
Diagnosztizált betegség: colitis
Nem: nõ
Kor: 45
Életkor a diagnosztizáláskor: 38
Magasság/súly: 165/52
Megelõzõ tünetek: hasmenés, hasi görcs, láz, véres széklet, étvágytalanság, súlycsökkenés
Munkakör/Leszázalékolt ...%: tanár
Iskolai végzettség: egyetem
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Salofalk, Pentasa, Clion, Ciprobay, gyomorgyógyszerek
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Budenofalk, Medrol
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: hasmenés, hasi görcs, láz, véres széklet, étvágytalanság, súlycsökkenés
Vizsgálat, amiket elvégeztek: ct, hasi ultrahang, tükrözés
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): 2
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: passzív max. 6 hónap jelenleg csak aktív van
Betegség lefolyása: 9év
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: nem
Pszichiáter alkalmazása: nem
Optimista/pesszimista személyiség: optimista
Rendszeres sport: futás, jóga
Családi háttér (fakultatív): férjnél vagyok
Hobby: futás, jóga, zene

Nincs jelen

 

#320 2010-07-14 13:38

SzikiNiki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok én is bemutatkozom.
Név:szikiniki
Szül.dátum:1988.10.29.
Diagnózis:colitis ulcerosa 2008 júliustól
gyógyszer:salazopyrin EN 3szor2
Nem:nõ
magasság/súly:152/38
Lakóhely:Budapest
Foglalkozás:tanuló
Vizsgálat:ultrahang,tükrözés
Néha fellángolnak a tünetek
gyerekem nincs
Mûtét nem volt
szeretek kirándulni
szoktam körömvirág teát inni

Nincs jelen

 

#321 2010-07-15 21:48

Etta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név: Etta
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: beteg
Diagnosztizált betegség: colitis ulcerosa
Nem: nõ
Kor: 32
Életkor a diagnosztizáláskor: 24 (elõtte 20 évesen IBS volt a diagnózis)
Magasság/súly: 172/55
Megelõzõ tünetek: elõször csak nyákos, majd véres hasmenés, hasi fájdalom, fokozatosan rosszabbodtak a tünetek és fokozatosan ütötte fel a fejét a betegség, de most már minden van, ha beteg vagyok: fájdalom, vér, genny, ízületi fájdalom, láz, szemtünet
Munkakör/Leszázalékolt ...%: köztisztviselõ
Iskolai végzettség: elõbb fõiskola, majd egyetem... szociálpolitikus vagyok
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Salazopyrin (fejfájás hetekig, de "kibekkeltem" a hozzászokás idõszakát és utána elmúlt), Salofalk tabletta (nem vált be), Salofalk clizma és kúp, Pentasa clizma, Cipobray, Klion, Ferro-folgamma, Controloc, Refluxon, K-vitamin, de jelenleg csak Pentasa granulátumot szedek és Pentasa kúpot ill. clizmát használok
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Prednisolon, Metypred, Medrol, az utóbbi vénásan is, a klasszikus mellékhatások valamilyen csoda folytán nálam nem jelentkeznek, pl. holdvilágarcom sosem volt. Az egyetlen nagyon durva mellékhatás a gyomorsav túltengés, ami annyira durva, hogy nagyobb dózis szteroidhoz (40-120 mg) vénásan (gyógyszeresen semmit sem ér) kell savlekötõt kapnom, különben iszonyat gyomorfájdalmak között savat hányok
Vizsgálat, amiket elvégeztek: midnenféle vizsgálat felszívódási zavarra (cukorterhelés, vasterhelés, keményíõterhelés), gyomortükrözés, vékonybél röntgen, colonoscopia évente, vastagbél röntgen ritkábban
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): nem volt szerencsére, végbél repedésem van állandóan, azt akarták már mûteni, de aztán nem került rá sor
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: -
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: mérsékelten majdnem mindig aktív, aztán néha nagyon keményen belobban
Betegség lefolyása: változó
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen, csak a pénzem bánta
Pszichiáter alkalmazása: volt az is, amikor még azt hitték, hogy szimulálok, pszichiáterhez küldtek, hogy "erõsítse a tudatot, hogy egészséges vagyok", két évig jártam hozzá, gyógyszerekkel is tömött, aztán mégis cu lett a "szimulációból"
Optimista/pesszimista személyiség: realista
Rendszeres sport: aerobic, futás
Családi háttér (fakultatív): férjem van
Hobby: kertészkedés, kutyázás
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): a stressz mindenképp, de egyébként sokszor úgy jön elõ, hogy halvány lilám nincs, mitõl....

Nincs jelen

 

#322 2010-08-03 15:20

csenge598
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név: csenge
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: beteg
Diagnosztizált betegség: colitis ulcerosa
Nem: nõ
Kor: 17
Életkor a diagnosztizáláskor: 13
Magasság/súly: 160/42
Megelõzõ tünetek: véres hasmenés,fogyás
Iskolai végzettség: még csak általános :P
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Salofalk,Cipobray, Klion, Folsav,Venter,medrol,budenofalk,
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Medrol,Budenofalk
Vizsgálat, amiket elvégeztek: tükrözések félévente
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: hát össze-vissza
Betegség lefolyása: változó
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:nem
Pszichiáter alkalmazása: nem volt
Optimista/pesszimista személyiség: Optimista
Rendszeres sport: foci :D
Családi háttér (fakultatív): -
Hobby: kutyázás
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): fogalmam sincs

Nincs jelen

 

#323 2010-08-04 11:53

Ildike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!!!
Diagnosztizált betegség:Crohn
Nem:Nõ
Kor:20
Életkor a diagnosztizáláskor:16
Magasság/súly:156/47
Megelõzõ tünetek:hasmenés,hányinger
Lakhely:Tápiószele
Iskolai végzettség:érettségi, kereskedõ
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):Pentasa granulátum,pantacid,supplin,imuran,vas,kálcium
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):Medrol 32mg,(pattanások,striák,hízás) Budenofalk
Vizsgálat, amiket elvégeztek:Vastagbéltükrözés
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):nem volt
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:nem
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:változó
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen
Pszichiáter alkalmazása:nem
Rendszeres sport:kerékpározás
Kezelõorvos:Dr.Gáll János
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):stressz,idõjárás néha az étel is

Szerkesztette: Ildike (2014-01-17 08:31)

Nincs jelen

 

#324 2010-08-09 21:58

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!
Levelezési név:    marcsi0727
E-mail cím:    ----
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:    én
Diagnosztizált betegség:    CU majd késõbb Crohn
Nem:    Nõ
Kor:    41
Életkor a diagnosztizáláskor:    39
Magasság/súly:    172/xx
Megelõzõ tünetek:   
Lakhely:   
Munkakör/Leszázalékolt ...%:    ERP rendszerszakértõ; ERP szoftver konzulens; 42
Iskolai végzettség:    Fõiskola; közgazdász, informatikus
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):    Modulen napi 100 g Imuran 3*50 mg Dicetel 2*2 Lansaptol napi 1 Budenofalk hab heti 2
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):    Medrol
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:   
Vizsgálat, amiket elvégeztek:    CT, tükrözés, nativ has és mellkas (nem férek bele a képbe); hasi UH, stb.
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):    Vékonybél
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:    ---
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:    Nincs elég adat…
Betegség lefolyása:   
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:    nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:    igen
Pszichiáter alkalmazása:    nem
Optimista/pesszimista személyiség:    optimista
Rendszeres sport:    nem
Családi háttér (fakultatív):    ---
Hobby:    zene
Kezelõorvos (fakultatív):   
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):    nem tudom


Betegség – kórtörténet elõzményekkel


A hasfájás nálam egy nagyon régi probléma, már középiskolás koromban is voltam emiatt kivizsgáláson, 1 hetet kórházban. A háziorvosom is többször (3-4 alkalom) elküldött teljes kivizsgálásra, soha nem találtak semmit, minden eredményem negatív volt. „Csak” a hasam fájt hol itt, hol ott, körbe ment bennem a fájás… kiegészítve fejfájással.

2007 októberében ismét elkezdtük a házorvosommal kutatni a hasfájásom okát. Vér, széklet, vizelet, hasi ultrahang… Még lisztérzékenységet is vizsgáltak… minden rendben volt. Közben 2008 februárjában terhes lettem, így a tükrözésre már nem került sor.
A terhesség alatt is minden rendben volt, még csak nem is hánytam egyszer se. A szagokra voltam nagyon érzékeny, a bõröm mindkét karomon rettenetesen viszketett (erre kaptam kenõcsöt) és a vége felé (a 7. – 8. hónaptól) égett a gyomrom.
Minden leletem az állapotomnak és a koromnak (38-39 éves voltam) megfelelõ volt.
A terhesség alatt hasi fájdalmam nem volt.

2008. október 26-án megszületett Aliz nevû lányom és attól a pillanattól kezdõdtek a bajok. A szülés 1 óra 23 perc alatt zajlott le (39 évesen elsõ gyerek). Nem voltak fájásaim, nem akart a gyerek megszületni… már veszélyben volt a baba… na, végre, felsírt… utána rettenetes állapotba kerültem. Rengeteg vért vesztettem, az orvosok azon vitatkoztak, hogy kapjak-e vérátömlesztést vagy sem. Na, ezt megúsztam. De felkelni nagyon nehezen tudtam, egybõl szédölögtem, kb. 10 perc után le kellett feküdnöm. Mozogni alig tudtam, ülni se, mert kiderült, hogy aranyerem lett a szülés következtében.
Nem értettem, mi folyik körülöttem, miért vagyok ilyen nyamvadt… 1 héttel a szülés után, amikor a kórházból hazaengedtek, képtelen voltam önállóan beszállni az autóba, a lábaim nem tudtam megemelni.
Kb. 2 hónap kellett, míg rendbe jöttem fizikailag a szülés után.
De kezdõdtek más bajok. Csomóba hullott a hajam. Ha megfésülködtem, 2 tenyérnyi haj maradt a kezembe… (akkor vállig érõ hosszú, dús hajam volt.)
2009 januárjában megfáztam, köhögtem, de inkább zuhogtam, majd megfulladtam. 3 hétig nem akart elmúlni. Kaptam antibiotikumot. Februárban 1 hét szünet, 3 hét köhögés ismét… kaptam egy kicsit erõsebb gyógyszert… márciusban ugyanez volt, 1 hét szünet, 3 hét köhögés… megint erõsebb gyógyszert kaptam.
Közben idõnként hasmenésem, hasfájásom volt, majd szorulás, 2-3 napig semmi… ez a körforgás zajlott… és, megjelent 2 új elem, a szemmel láthatóan véres széklet, valamint az arcbõröm egyre rondább, vörösebb lett (úgy néztem ki, mint egy alkoholista).
2009 április – orbáncos lett a lábam, többször is. Hol az egyik, hol a másik, hol itt, hol ott. A lábfejem több helyen, ill. az alsó lábszáram középen. Májusban megint 3 hétig köhögtem és már ki voltam akadva, mert egyre rosszabbul voltam, egyre többször, egyre nagyobb mennyiségben (2 tenyérnyi) volt véres a székletem. Többször volt hányingerem, majd sugárban hánytam, de már csak folyadékot, mert már képtelen voltam enni.

2009 június 29-én kerültem Budapesten kórházba sürgõsséggel. Itt azt mondták, hogy a 24. órában vagyok, kis híján elpatkoltam. Már nagyon gyenge voltam, alig éltem. 8 hónappal a szülés után, és 25 évvel az elsõ panaszok után megállapították, Colitis Ulterosa-m van, amit késõbb átminõsítettek Crohn betegséggé.
Mûtéttel fenyegetõztek, ki akarták kapni az egész vastagbelet és zacskós kivezetést akartak végezni. A szövettani vizsgálatok szerint (4 db) viszont nem egyértelmû, hogy Crohn, vagy Colitis, mert mindkettõ egyedi tüneteit produkálom, ezért minõsítettek át Crohn betegséggé.
(Többféle kezelési módszert lehet alkalmazni.)
2009 június 29-tõl többször voltam kórházba, inkább az volt a csoda, ha otthon voltam. 2009 október 18-án életmentõ mûtétem volt, kilyukadt a vékonybél, azonnal megmûtöttek. Az intenzíven voltam 3 napot, 9-et a sebészeten, majd a belgyógyászaton próbáltak feljavítani. Nagyon rossz állapotban voltam, a lányom 1 éves szülinapját sem tudtam megünnepelni…
A hasam középen, hosszában van felvágva, kb. 20-25 cm hosszan.
Legalább 30 kg-ot fogytam, ebbõl 10-et másfél hét alatt. Volt, hogy 2 hétig egy falat nem ment le a torkomon, csak infúziót kaptam. Szerencsém, hogy volt mibõl fogyni. Szülés után 100 kg felett volt a súlyom, de akkor már nem álltam rá a mérlegre…

Jelenleg is többször, sokat fáj, görcsöl, kuruttyol a hasam, hol itt, hol ott. Fáradékony vagyok, és nem tudok sokáig fenn lenni, ülni. 3-4 óra elteltével le kell feküdnöm, pihennem kell. Többször rosszul vagyok, szédülök, fáj a fejem, épp csak el nem ájulok. Továbbra is véres, nyákos, és újabban gennyes a székletem.
Elõfordul, hogy éjszaka a legmélyebb álmomból arra riadok, hogy azonnal WC-re kell futnom. Van, hogy 3-4 alkalommal is egy éjszakán belül. A hasam miatt viszont nem tudok csak úgy felpattanni az ágyból, még mindig nagyon érzékeny a vágás. Ha köhögök, tüsszentek, vagy épp nevetek, meg kell fognom, hogy ne rázkódjon, mert nagyon kellemetlen.
Az is elõfordul, majdnem minden nap, hogy 10-15 alkalommal kell azonnali hatállyal WC-re futnom és erõs görcsök kísérik a székelést, kiver a víz. A mennyiség változó, van, amikor csak egy bolhapiszok, de erõs görcsök kísérik mindaddig, míg minden anyag el nem távozott.

Aliz lányom már 21 hónapos (2010-07-26-án), de sajnos nem tudok utána futkározni, mert fizikailag nem vagyok rá képes.

Szerkesztette: marcsi0727 (2010-08-09 22:31)

Nincs jelen

 

#325 2010-09-01 23:51

Knut
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!

Ma regisztráltam, és be is mutatkoznék második hozzászólásommal.

Levelezési név: Knut
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: beteg
Diagnosztizált betegség: colitis ulcerosa
Nem: Férfi
Kor: 27
Életkor a diagnosztizáláskor: 23
Magasság/súly: 176cm/52-62kg (mikor mennyi...)
Megelõzõ tünetek: hasmenés, véres-nyákos hasmenés
Lakhely: Budapest
Munkakör/Leszázalékolt ...%: Tervezõmérnök
Iskolai végzettség: Fõiskola
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Pentasa (korábban Salazopyrin), Salofalk klizma
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Medrol, Entocort klizma
Diagnosztizálást megelõzõ tünetek:
Vizsgálat, amiket elvégeztek: colonoscopia, virtuális CT colonoscopia, CT entertoclysis, hasi ultrahang
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): nem volt
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: eddig elég változó
Betegség lefolyása:
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem :)
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: még nem
Pszichiáter alkalmazása: még nem
Optimista/pesszimista személyiség: optimista
Rendszeres sport: természetjárás, teljesítménytúrázás (passzív idõszakokban)
Családi háttér (fakultatív): egyedülálló
Hobby: természetjárás, teljesítménytúrázás, zenélés, olvasás, filmek
Kezelõorvos (fakultatív):
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): stressz, kánikulai hõség

Kórtörténet:

2006 õszén kezdõdtek a hasmenéses panaszaim, mivel hol elmúlt, hol elõjött, sokáig hanyagoltam. Amikor már véres volt a székletem, akkor mentem csak a háziorvoshoz. Õ már elsõ körben vastagbélgyulladásra gyanakodott, el is küldött a helyi EÜ intézet gasztroenterológiájára. Itt 'egybõl' csináltak egy colonoscopia-t, õrült fájdalmak közepette 40 cm-ig jutottak el, de szövetmintát tudtak venni, ez igazolta a colitis ulcerosa-t.
Salazopyrin-t írtak fel, amelyet kb fél évig szedtem.

Miután volt egy újabb aktív periódusom, a háziorvosom ajánlott egy jó dokit, ezúttal egy kórházban. A kapcsolatfelvétel kicsit kalandosra sikerült vele, de végül is 2007 tavasza óta hozzá járok. Salazopyrin-t Pentasa-ra cseréltük, aktív szakaszban Salofalk klizmát kaptam kiegészítésként. Ezzel ellébecoltam egy darabig, nyugalmi idõszakban, 2009 telén a dokim elérkezettnek látta az idõt, hogy újra megnézzük a bélésemet. Colonoscopia, majd CT enteroclysis vizsgálat után ismét felállt az (akkor éppen enyhe-kp. fokú) Colitis Ulcerosa, Crohn-betegség kizárva. Ekkor kaptam Entocort klizmát, ami nagyon jól rendbe tett, hetekig teljesen tünetmentes voltam és utána is jó általános állapotban voltam hónapokig.

2010 július végén eddig soha nem tapasztalt, durva aktív szakasz állt be: napi 10-12 véres hasmenés, hõemelkedés/láz (elõtte soha nem volt), erõs hasi görcsök, fogyás, a nyelvem felhólyagosodott, alig tudtam enni. Másfél hét hatástalan Pentasa-adag emelés/klizma/agonizálás után bementem a kórházba, ahol azt mondták, hogy jobb lenne, ha most inkább bent maradnék pár napig. Augusztus második felében 6 napig intravénásan kaptam Medrol-t és vasat, valamint két egység csoport azonos vért, mert a vörösvérsejtek száma elég siralmas volt. Kettõ hete vagyok újra itthon, azóta is betegállományban pihenek, jövõ héten megyek kontrollra, Medrol-t fokozatosan csökkentve szedem a Pentasa és Salofalk klizma mellett.

Életemben most elõször voltam kórházban, nem volt túl jó élmény, viszont hálás vagyok a családomnak, az orvosoknak és ápolóknak, hogy ilyen jól rendbe tettek, azóta napi max. 3x megyek WC-re (ebbõl reggel kettõ, mert egyszerre nehezen ürülök ki, egy pedig estefelé). Most sok apró étkezéssel és tápszerekkel próbálom visszaszerezni a testtömegemet, és visszafogott tornával/biciklizésssel a kondíciómat, mer már nagyon hiányzik, hogy kimenjek az erdõkbe egy jót túrázni. :)

Folytatás köv.

Nincs jelen

 

#326 2010-09-16 15:08

ZoliJoy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!
Bemutatkoznék én is
Levelezési név: ZoliJoy
E-mail cím: zotyakiss@freemail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: beteg
Diagnosztizált betegség:M. Crohn
Nem: férfi
Kor:32
Életkor a diagnosztizáláskor: 24
Magasság/súly: 168/65
Megelõzõ tünetek: hasfájás, hasmenés, hányás, magas láz
Lakhely: Budapest-Kispest
Munkakör/Leszázalékolt ...%: banki takarék üi, 67%
Iskolai végzettség: gimnáziumi érettségi
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): xalazin, imuran, kaldyum, pantoprazol, ulcogan, klion, ciprobay, supplin, mh nem volt
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): medrol, kéz-új görcsök, piros pöttyök az arcomon, arcpuffadás
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:
Vizsgálat, amiket elvégeztek: colonoscopia, hasi UH, kontrasztanyagos CT, castroscopia
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): eddig nem volt
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: sipoly volt, de bezárodott
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: 2002-ben diagnosztizálták, akkor a sok gyógyszer nem használt, ezért Remit kaptam, ami mostanáig tünetmentessé tett.
Betegség lefolyása: hosszú ideig tart, tartott
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:
Pszichiáter alkalmazása:
Optimista/pesszimista személyiség: váltakozó
Rendszeres sport: nincs
Családi háttér (fakultatív): házas
Hobby: horgászat,
Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Szamosi Tamás
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): nem tidom

Szerkesztette: ZoliJoy (2010-09-16 16:44)

Nincs jelen

 

#327 2010-10-05 22:19

Rikk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név:Rikk
E-mail cím:rikk22@freemail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:Beteg
Diagnosztizált betegség:Morbus Crohn
Nem:Férfi
Kor:27
Életkor a diagnosztizáláskor:19
Magasság/súly:176 cm /66-77 kg
Megelõzõ tünetek:Fogyás,hasmenés,étvágytalanság
Lakhely:Eger /2 éve svájc
Munkakör : Cnc gépkezelõ
Iskolai végzettség:Érettségi,mûszeripari
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):Immurán 2*50 mg,pentasa 2*2,entocort granulátum 2*1 tasak
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):Medrol 32 mg max,pattanások háton
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:
Vizsgálat, amiket elvégeztek:Ct,MR,tükrözés,bélröntgen,stb
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):nem volt
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:1 sipoly
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:2005ig jó szakasz utánna 1 év aktív 2006 tól 2010 is jó, jelenleg aktív
Betegség lefolyása:
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:
Pszichiáter alkalmazása:
Optimista/pesszimista személyiség:optimista
Rendszeres sport:Bicikli,séta,torna
Családi háttér (fakultatív):házas
Hobby:autó,autósport,zene
Kezelõorvos (fakultatív):dr.Horvát Gyula
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted)strssz,jó idõszakban tabletták rendszeres kihagyása

Nincs jelen

 

#328 2010-10-09 18:26

Ancsa40
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!
Üdvözlök mindenkit! Az alábbiakban bemutatkozok az adatlapon, de a késõbbiekben
apránként összeismerkedünk majd.

Levelezési név:Ancsa40
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:beteg
Diagnosztizált betegség: crohn
Nem:nõ
Kor:40
Életkor a diagnosztizáláskor:40
Magasság/súly:166/60
Megelõzõ tünetek:hasmenés, tályog, fistula, gyengeség, fáradtság
Lakhely:Sz.Sz.B.
Munkakör/Leszázalékolt ...%:cégvezetõ
Iskolai végzettség: közgáz
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): tályog, végbél elhalás helyreállítása
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: volt és van... sztóma nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: másfél éve folyamatosak a tünetek
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:elõtte
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:még nem
Pszichiáter alkalmazása:még nem
Optimista/pesszimista személyiség:mikor milyen a hangulatom, de az utóbbi idõben pesszimista...
Rendszeres sport:nem
Családi háttér (fakultatív):házas, két gyerek (21,17)
Hobby: foci (nézni), horgászok
Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Barta Zsolt
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):

Szerkesztette: Ancsa40 (2010-12-14 22:11)

Nincs jelen

 

#329 2010-10-10 07:17

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név:Breki
E-mail cím:
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:Beteg
Diagnosztizált betegség:Crohn-SNSA
Nem:Férfi
Kor:35
Életkor a diagnosztizáláskor:33
Magasság/súly:168/67
Megelõzõ tünetek:fáradtság,fissura ani,étvágytalanság,híg széklet,reumatikus fájdalmak
Lakhely:Bács-Kiskun
Munkakör/Leszázalékolt ...%:Aktív fizikai..
Iskolai végzettség:
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):Frontin-Nexium-Movalis  injekció
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):Budenofalk
Diagnosztizálást megelõzõ tünetek:Görcsök,láz,hasmenés,fáradtság,fogyás,jobb alhas érzékenység-fájdalom,köldök körüli fájdalom.
Vizsgálat, amiket elvégeztek:Gyomor-Bél-Hólyag tükrözés,Mellkas,teljes has,kismedence CT-k-MR-RTG-Izotópvizsgálatok,Immun serologia,stb...
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:Nem(remélem nem is lesz)
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:Kiszámíthatatlan
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:Nem:)
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:Félig,anyagi okok miatt felfüggesztve
Pszichiáter alkalmazása:Igen
Optimista/pesszimista személyiség:Pesszimista
Rendszeres sport:Nem
Családi háttér (fakultatív):Egyedülálló
Hobby:Nincs
Kezelõorvos (fakultatív)
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):Belsõ feszültség-stresz-szorongás,immunreakció bizonyos ételek alkotóelemeire,bevitt méreganyakok(ételekbõl,vízbõl,stb),külsö méreganyagok(levegõben,stb)szétcseszték az immunrendszer normális mûködését,és a belekét..stb

Szerkesztette: Breki (2011-02-26 16:12)

Nincs jelen

 

#330 2010-10-10 11:24

csabaspecial
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok! Többen kérték már így hát meg teszem azt ,amit a többiek is bemutatkozom.


Levelezési név: csabaspecial
E-mail cím:       csabaspecial@gmail.com
Diagnosztizált betegség:  Chron
Nem:  férfi
Kor:  29
Életkor a diagnosztizáláskor:  29
Magasság/súly:  180/78 (jelenleg)
Megelõzõ tünetek: véres széklet(2003),fogyás, hasmenés, hányás, erõsen rosz közérzet, néha láz, kritikus vashiány,görcs
Lakhely:  Budapest
Munkakör/Leszázalékolt ...%:  áruátvvõ 1 kereskedelmi cégnél  /   folyamatban a leszázalékolás
Iskolai végzettség:   érettségi
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Salofalk,Klion. Jelenleg:  Imuran,Pentasa retard, Ensure , Oral Impact
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):Medrol, jelenleg: Budenofalk   (bõrkiütés)
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:
Vizsgálat, amiket elvégeztek: hasi UH, röntgen, gyomortükrözés,colonoscopia, virtuális colonoscopia, CT, végbéltükrözés
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): 1 Akut életmentõ. Kivágtak a vastag és a vékonybelemõl is + 1 öklömnyi tályogot is eltávolítottak(esedékes 1 helyreállítómûtét). Javított mert rosszúllétek nincsenek
Beavatkozások kódja: 54556, 54540, 54620
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: sipoly volt, sztóma van
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:
Betegség lefolyása:
2003-ban észleltem véres székletet,majd az elmúlt. Kb. 3-4 éve kezdtem rosszul lenni 1 üzemi konyhától,aztán már az itthoni ételektöl is. IBS-val kezeltek.2010. áprilisában sikerlt diagnosztizálni a betegséget
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:  nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen
Pszichiáter alkalmazása: igen
Optimista/pesszimista személyiség: is/is
Rendszeres sport: nem
Családi háttér (fakultatív): nõtlen
Hobby: internet ,zene, olvasás
Kezelõorvos (fakultatív):Dr Szõnyi Mihály (4. orvosom)
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): stresz vagy ki tudja

Nincs jelen

 

#331 2010-10-10 14:23

Weroniq
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!
Azt hiszem itt az ideje, hogy bemutatkozzam! :)


Levelezési név:Weroniq
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:beteg
Diagnosztizált betegség: crohn, reflux
Nem:nõ
Kor:35
Életkor a diagnosztizáláskor:25
Magasság/súly:165/53
Megelõzõ tünetek:hasmenés, véres nyálkos széklet, hányás, láz, hõemelkedés, végbél tályog, gyengeség, fáradtság, fogyás, köldök körüli fájdalom
Lakhely:Ajka
Munkakör/Leszázalékolt ...%: jelenleg munkanélküli
Iskolai végzettség: szakközépiskola, folyamatban Pannon Egyetem Vp., HR szak
Vizsgálat, amiket elvégeztek: colonoscopia (vastagbéltükrözés), gastroscopia (gyomortükrözés), hasi-medence CT, vékonybél vizsgálat kontrasztanyaggal, hasi UH
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Rabyprex 1x 20mg, Pentasa 2x2 500mg, Imurán 2x1 50mg   A gyulladás alatt Klion, Cifloxin,  Nutridrink 2x200ml
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásai): Medrol 32mg kezdetben jelenleg 1x 4mg  holdvilág arc (puffadt), farkasétvágy :)
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): végbél tályog fonaláthúzással 54911 (2001.), vékonybél ileus miatt eltávolított 30cm bélszakasz 54540,  Appendectomia 54700 (vakbél eltávolítás) (2006.)   
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: volt sipoly
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: 2006 óta remissió,  2010 augusztus középsúlyos relapsus
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen
Pszichiáter alkalmazása:még nem
Optimista/pesszimista személyiség: abszolut optimista :)
Rendszeres sport: igen
Családi háttér (fakultatív):kapcsolatban
Hobby: könyvek, filmek, polyvore
Kezelõorvos (fakultatív):Dr. Komáromi Erzsébet Várpalota
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):  vannak dolgok, amikre nem megfelelõen reagálok ez feszültséget okoz ami pedig stesszhez vezet.

Nem tudom ki, hogy van vele, de nekem teljesen megváltozott az életem, fõleg a mûtét után. Azt hiszem erre mondják, hogy amibe nem halsz bele az csak megerõsít! Az optimizmusom ebbel fakad!

Nincs jelen

 

#332 2010-10-22 17:55

Sinemone
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Diagnosztizált betegség:Crohn
Nem:Nõ
Kor:27
Életkor a diagnosztizáláskor:elvileg 27 de úgy tûnik mára hogy gyerekoromtól már
Magasság/súly:157/50
Megelõzõ tünetek:Gyors fogyás,étvágytalanság,hasmenés
Lakhely:Borsod
Munkakör/Leszázalékolt ...%:Most próbálkozom a leszázalékolással
Iskolai végzettség:Boltvezetõ
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):Inmuran Kálium Pentas régebben klion papáverin nospa
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):Megrol Budenofalk
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:Fogyás hasmenés
Vizsgálat, amiket elvégeztek:mindenféle tükrözés Uh
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):Még nem volt
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:Szûkölet 3 a vékony bélben
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:kb. félévente szerintem nálam az idegesség hozza ki meg a rossz étkezés
Betegség lefolyása:lassú és fájdalmas
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:elvileg nem gyakorlatilag 2
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:még nem
Pszichiáter alkalmazása:még nem de lehet hogy rám férne már
Optimista/pesszimista személyiség:ez is az is de mostanság inkább pesszimista
Rendszeres sport:3napja járok konditerembe  :)
Családi háttér (fakultatív):Férj és 2 gyönyörû fiú
Hobby:Pihenés séta olvasás és a fiaim
Kezelõorvos (fakultatív):Dr. Barta Zsolt Debrecen
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):

Nincs jelen

 

#333 2010-10-22 18:52

hferi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Diagnosztizált betegség: colitis ulcerosa

Nem: férfi

Kor:43

Életkor a diagnosztizáláskor: 40

Magasság/súly: 183/94

Megelõzõ tünetek: Véres széklet, majd egyre gyakoribb, nyákos, görcsös hasmenés

Lakhely: Budapest

Munkakör/Leszázalékolt ...%: Villamossági cikk kereskedelem/Nem vagyok leszázalékolva

Iskolai végzettség: Kereskedelmi szki

Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): szerencsére 2009 december közepe óta nem szedek erre semmilyen gyógyszert és így is tünetmentes vagyok

Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): amikor szedtem egy idõ után végtag ízületi fájdalmak

Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: hasmenés, véres nyákos  széklet

Vizsgálat, amiket elvégeztek: végbéltükrözés,  vastagbél tükrözés, CT

Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): nem volt

Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nem/nincs

Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: egyelõre csak egy hosszú aktív szakasz volt, lassú javulással

Betegség lefolyása: hosszú

Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: Nem

Próbálkozott-e alternatív orvoslással: nem

Pszichiáter alkalmazása: nem

Optimista/pesszimista személyiség: inkább optimista

Rendszeres sport: idõnként kerékpározás

Családi háttér (fakultatív): nõtlen

Hobbi: zene, internet

Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Gyökeres Tibor

Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): rohanó, gondokkal terhelt életmód, stressz mindenképpen közrejátszik

Nincs jelen

 

#334 2010-10-24 20:16

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Diagnosztizált betegségek:
K5090        Crohn-betegség, k.m.n.
K2100        Gastrooesophagealis reflux, oesophagitissel
M7910        Izomfájdalom
D5000        Vashiányos anaemia vérveszteségtõl (krónikus)

Nem: férfi

Kor: fiatal huszonX

Életkor a diagnosztizáláskor: 20

Magasság / súly: 176 cm / 75 kg és nõ

Megelõzõ tünetek: hasmenés, hasi görcsök, nyálkás hasmenés, véres-nyálkás hasmenés, alhasi görcs, hányás (vizet is kihánytam), erõs fogerózió.

Lakhely: albérlet Budapest, lakás: vidéken.

Munkakör / Leszázalékolt ...%: tanuló

Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):
(A) jelenleg alkalmazott gyógyszerek és hatóanyagaik diagnosztizált betegség szerint rendszerezve
K5090        Crohn-betegség, k.m.n.
mesalazin (Pentasa) 2 alkalom x 2 g
erõs gyulladáskor helyette: budezonid (Budenofalk) 1 hónapig 3 alkalom x 3 mg, utána 2 alkalom x 3 mg, végül 1 alkalom x 3 mg (3 mg = 1 tbl.)
K2100        Gastrooesophagealis reflux, oesophagitissel
esomeprazol (Esomeprazol-Sandoz) 2 alkalom x 40 mg
+
famotidin (apo-famotidin) 1 alkalom x 40 mg
M7910        Izomfájdalom
kalcium (kalcium-karbonát, Béres Calcium 500 mg tabl. RECEPTRE, általános jogcímre) 2 alkalom x 500 mg
+
magnézium (magnézium-oxid, magnézium-karbonát, Béres Magnézium 250 mg) 2 alkalom x 250 mg
+
C-vitamin (aszkorbinsav, C-vitamin TEVA) 1 alkalom x 500 mg
D5000        Vashiányos anaemia vérveszteségtõl (krónikus)
folsav (HUMA-Folacid) 3 alkalom x 5 mg

(B) MÁR NEM alkalmazott gyógyszerek és hatóanyagaik diagnosztizált betegség szerint rendszerezve
K2100        Gastrooesophagealis reflux, oesophagitissel
pantoprazol (Controloc, majd Pazolexa)

Szedett tápszerek (mellékhatásaik):
Ensure Plus HN: nem volt mellékhatás
Modulen IBD: hasmenés, puffadás, hasfájás, gyomorégés

Szedett táplálékkiegészítõk:
Vironal: másnap már erõteljes vérzés, hányás (GRAPEFRUITOT TARTALMAZ, RENGETEG GYÓGYSZERNEK MEGNÖVELI A GYÓGYSZERSZINTJÉT A VÉRBEN---> HALÁLT IS OKOZHAT!)

Diagnosztizálást megelõzõ tünetek: hasmenés, hasi görcsök, nyálkás hasmenés, véres-nyálkás hasmenés, alhasi görcs, hányás (vizet is kihánytam), erõs fogerózió

Vizsgálat, amiket elvégeztek: gastro (2010. szept. 14.), colon (2010. szept. 21.), vékonybél CT (enteroklízis, enterográfia, 2011. februárban), élelmiszerallergia-vizsgálat: kazein, tej enyhéz pozitív, cl. diff. toxin A+B negatív.

Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): nem volt

Volt / van-e sipoly vagy sztóma: nem tudok róla/nincs

Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: utóbbi idõben 1 hét passzív 2 hét aktív, colon óta csak aktív

Betegség lefolyása: hosszú

Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: férfi vagyok

Próbálkozott-e alternatív orvoslással: nem

Pszichiáter alkalmazása: tervezem

Optimista/pesszimista személyiség: pesszimista mivel a gyógyszerek többséségrõl tanultam, és tudom hogy képes-e hatni.

Rendszeres sport: muszáj lenne, de nem tudok egyelõre mert erõs lábfájdalmam van, és a Pentasa után tele lett sebbel.

Családi háttér (fakultatív): családomtól külön élek

Hobby: elég sok van, kevés dolog van amit nem szeretek csinálni

Kezelõorvos (fakultatív): gasztroenterológus: elégedett vagyok vele mert mindig elérhetem, és mindig azonnal cselekszik.

Aktív szakaszt kiváltó tényez?k (szerinted): Nem tudom, de az biztos hogy ha idegesítenek akkor erõteljesebb fájdalom.

Szerkesztette: diatomaceous algae (2013-04-27 01:05)

Nincs jelen

 

#335 2010-10-30 21:36

Steff82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

MIELÕTT BEMUTATKOZNÉK "MARTY" VAGYOK DE MEGVÁLTOZTATTAM A NEVEM!

Diagnosztizált betegség: Colitis Ulcerosa

Nem: férfi

Kor 28

Életkor a diagnosztizáláskor: 24

Magasság/súly: 174 cm, 70 kg

Megelõzõ tünetek: hasmenés, hasi görcsök, nyálkás hasmenés, véres-nyálkás hasmenés,
Lakhely: Budapest

Munkakör: Adok-Veszek

Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Contorloc, Budenofalk hab, Salofalk 500 mg, Imuran 50mg, Kaldyum, Medrol (intravénásan is), Remicade, Maltofer fol, Klion, Ciprobay

Vizsgálat, amiket elvégeztek: Colonscopia (sokszor min 10x), hasi ultrahang, EKG, mellkasröntgen

Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): nem volt

Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nem tudok róla/nincs

Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: 1 év
Betegség lefolyása: rövid
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: férfi vagyok
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen
Pszichiáter alkalmazása: nem

Optimista/pesszimista személyiség: Attól függ miben

Rendszeres sport: Igen

Családi háttér (fakultatív): egyke

Hobby: Internet, kocsikázás, séta

Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Palatka Károly

Aktív szakaszt kiváltó tényez?k (szerinted): Nyugodt Budapesti élet, rendszeres táplálkozás! :))))

Szerkesztette: Steff82 (2010-10-30 21:37)

Nincs jelen

 

#336 2010-11-16 19:50

szliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

SZIASZTOK.
MOST TALÁLTAM RÁ ERRE A TOPIK OLDALRA,IGY ÉN IS BEMUTATKOZNÉK.

Nem:Nö

Életkor:33-év

családi háttér:férjes

Gyermek száma 1-kislány

Diagnosztizált betegség:COLITIS ULCEROZA

MEGELÖZÖ TÜNETEIM:vÉRES NYÁKOS SZÉKLET,BAL OLDALI HASI FÁJDALOM,GÖRCSÖK,ROSSZ KÖZÉRZET,FÁRADÉKONYSÁG.

SZEDETT GYÓGYSZER:SALOFALK 500MGX3/NAP
kezdeti tüneteknél Vas,de már elhagytam.

Diagnosztizálást megelözö vizsgálatok:
Hasi ultrahang,
Végbéltükrözés
Colonoskopia(altatásban)

Pszichiáter alkalmazása:Nem
Mütétek:Nem
Munkakör: Eladok
Hobbi:KIRÁNDULÁS,INTERNET

Nincs jelen

 

#337 2010-11-18 13:21

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!
Nem:Férfi
Életkor:24 év
Családi háttér:Egyedülálló
Gyermek száma: -
Diagnosztizált betegség:Colitis Ulcerosa
Megelõzõ tüneteim:Véres-nyákos-híg széklet, bal oldali hasi fájdalom, görcsök, rossz közérzet, fáradékonyság.
Szedett gyógyszer:Salofalk Klizma, Pentasa, Medrol.
Diagnosztizálást megelõzõ vizsgálatok:Coloproctológia (merev kamerával végbél megtekintése), Gasztroenterológia (altatásban Colonoscopia) és ez mutatta ki, hogy mi a giksz.
Pszichiáter: Én Pszichoszómatikust alkalmaztam eleinte és az nagyon bevált az alap gyógyszereim szedése mellett, abszolút tünetmentes voltam.
Mûtétek: Nem, remélem nem is kerül rá sor.
Munkakör: Eladok
Hobbi: Kirándulás, internet, kerékpározás.

Nincs jelen

 

#338 2010-11-25 23:19

Napfori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Diagnosztizált betegség: COLITIS ULCEROSA
Nem: Nõ
Kor: 32
Életkor a diagnosztizáláskor: 26, de már elõtte 2-3 éve minden tünet megvolt sajnos...
Megelõzõ tünetek: Véres-nyákos széklet, görcsök, rossz közérzet, vérszegénység, fáradékonyság.
Munkakör/Leszázalékolt ...%: GYES
Iskolai végzettség: Egyetem
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Salazopiryn, Salofalk, régen Medrol (mikor 2004-ben diagnosztizálták)
Vizsgálat, amiket elvégeztek: UH, endoszkópia
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): Nem volt és nem is lesz! :P a colitisnek :D
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: Mikor diagnosztizálták 2004-ben volt aktív, azóta semmi bajom
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: 2 gyönyörû gyermekem van :)
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen
Pszichiáter alkalmazása: dehogy
Optimista/pesszimista személyiség: CSUPA OPTIMIZMUS VAGYOK
Rendszeres sport: futok a gyerekek után, komolyra fordítva, futni akarok elkezdeni már vééééégre 
Családi háttér (fakultatív): férjezett
Hobby: könyvek, természet, vásárlás?!
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): diplomamunka írása, közben dolgoztam és volt egy "csodás párom"

Nincs jelen

 

#339 2011-01-09 17:01

Kolynos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok! Két éve olvasgatom a fórumot, melybõl nagyon sok hasznos dologgal gazdagodtam és most ideje, hogy én is bemutatkozzak:

Diagnosztizált betegség: colitis ulcerosa
Nem: férfi
Kor: 35
Életkor a diagnosztizáláskor: 33
Magasság/súly: 187cm/100-102 kg (diagnosztizáláskor 107-rõl 92-re)
Lakhely: B-A-Z megye
Munkakör/Leszázalékolt ...%: nem, termelésirányítási koordinátor
Iskolai végzettség: villamosmérnök
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): salazopyrin (fejfájás), salofalk, entocort klizma, ferro-folgamma
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): még nem szedtem, de félek, hogy közeleg az ideje
Diagnosztizálást megelõzõ tünetek: hasi görcsök, véres, nyákos hasmenés, fogyás, fáradékonyság
Vizsgálat, amiket elvégeztek: hasi UH, labor, colonoscopia
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): nem volt és remélem nem is lesz
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:  diagnosztizálás utáni kezelést elkezdve 2 hónap után remisszióba került, de évszakváltások idején „gyengén” aktivizálódik.
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem, de egy két és fél éves kisfiú nagyon boldog apukája vagyok
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: nem
Pszichiáter alkalmazása: nem
Optimista/pesszimista személyiség: a kezdeti elkeseredésen túllépve próbálok optimista lenni
Rendszeres sport:  :) sporthorgászat
Családi háttér (fakultatív): házas
Hobby: bringázás, horgászat
Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Szentkereszty Balázs ÁEK (Róbert Károly körút)
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): stressz, de nálam fõként az évszakváltások, fõleg nyár-õsz és a téli idõszak váltakozva zûrös.

Szerkesztette: Kolynos (2011-01-09 17:04)

Nincs jelen

 

#340 2011-01-27 09:45

Jbo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!

Én már egy napja bújom a fórumot, rengeteg info van fenn, én nem is tudom, hogy tartható, hogy ne legyen ismétlés...:) De az Adminok géniuszok asszem. :D

Én is bemutatkoznék

Levelezési név: Jbo
E-mail cím: jbodos_kukac_gmail.com
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: beteg
Diagnosztizált betegség: M. Crohn
Nem: Ffi - egyébként inkább igen :)
Kor: 36
Életkor a diagnosztizáláskor: 22
Magasság/súly: 185/110 - volt már 63 is :)
Megelõzõ tünetek: hasmenés, görcsök, sipoly, fáradékonyság
Lakhely: Budapest
Munkakör/Leszázalékolt ...%: Környezet-, Egészség-, Munkavédelmi vezetõ
Iskolai végzettség: Fõiskola 2x - a 2. elõtt diagnosztizáltak most csinálom a 3.
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Pentasa(-), Medrol - mint a villám 2 hét lefutás nélkül (-), Quamatel (émelygés)- helyette Losec, Klion (enyhe gyógyszermérgezés) - nem hiányzik, sorbifer(-), Nutridrink (nem jött be), Immuran (-), Calcicarb (-), B12 (-) Ensure (-) , kisérleti inj. - 1 db
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Medrol (-)
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: hasmenés, görcsök, sipoly, fáradékonyság
Vizsgálat, amiket elvégeztek: tükrözés (biopsia), röntgen végig, endoscope(vékony, vastag), C13
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): bélrész eltávolítás 1db (vékony-vast. találka)/2004/ - javított
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: sipoly volt - várom, hogy mikor lesz megint kivezetés volt - 3hó
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: õszi-tavaszi ciklus volt - most nyugszik, néha görcsök hasmenés - de hát együtt élünk már egy ideje
Betegség lefolyása: tragikus az elején, stagnáló 1998-2004, Mûtét, azóta nagyrészt tünetmentes
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: én nem - de azért van egy kisfiam
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: nem
Pszichiáter alkalmazása: van egy jó baráti psi, de még nem kerültünk beteg-orvos kapcs.-ba
Optimista/pesszimista személyiség: alapból pesszimista, de nagyon - betegséggel kapcsolatban együttérzõ
Rendszeres sport: néha sakkozok, de nagyon hiányzik a mozgás
Családi háttér (fakultatív): 1feleség, 1 kisfiú (állandóan nem fakultatívan :D
Hobby: röpplabda, úszás volt, filozófia, vallás kontra hit, emberi kapcsolatok - maradt
Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Kovács Ágota - Dr. Dobó István -mûtét
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): önmagára nem figyelés, ismerethiány, ipari környezet, civilizáció stb.

Nincs jelen

 

#341 2011-01-27 10:52

Lonni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név: Lonni
E-mail cím: kabrioklub@hotmail.com
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: Beteg
Diagnosztizált betegség: Colitis Ulcerosa (ha lehet ennek hinni)
Nem: Férfi
Kor:27
Életkor a diagnosztizáláskor:23
Magasság/súly:175/83
Megelõzõ tünetek: Végbélberepedés, Aranyér
Lakhely: Gyõr Moson Sopron
Munkakör/Leszázalékolt ...%: Szállodás vagyok
Iskolai végzettség: Középiskola, néhány felsõoktatási tanfolyam
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Még semmi, Salofalkot írtak fel
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Nem szedek
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: Aranyér
Vizsgálat, amiket elvégeztek: Végbél vizsgálat, Tükrözés
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): Nem
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: Nem
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: elõször 4 éve volt aktiv, 2011 ismét elõjött, ugyanazokkal az elõjelekkel mint a múltkor
Betegség lefolyása: hasi görcsök, nagyon kellemetlen szagú szélgörcs, naponta többször véres széklet, ami nyálkás, néha teljesen higg, kiütések, térd és csukló fájdálmak, ínyvérzés
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: Nem én, de van 2 gyerekem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: Igen, Kinesológia, és kínai gyógymód
Pszichiáter alkalmazása: Nem
Optimista/pesszimista személyiség: optimista
Rendszeres sport: kutyasétáltalás, tennisz
Családi háttér (fakultatív): Házas, 2 gyerek
Hobby: számítógépes játék
Kezelõorvos (fakultatív):
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): stressz, dohányzásról való leszokás

Nincs jelen

 

#342 2011-01-28 09:35

Kujak
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Tényleg sok a topic, elég olvasni, de most van kis idõm leírom:

bothlaszlo_kukac_freemail.hu
férfi
nemsokára 52 év
cholitis (vagy kólika mint a lovaknál?)
4 éve diagnosztizált.
Felfedezése:  prosztata gondok miatt az urologus napi 4 szem nagyon erõs antibiotikumot ad, én szedem, eredmény 6 hétig tartó heves hasmenés. Ledobtam 25 kilót (volt mibõl, de sajna visszajött). A házi orvos még csak most akart széklet leoltást kérni. Feleségem mondja nem, beutaló gasztróra!!! (kardos menyecske :) ) Belgyógyászaton azonnal ott fognak, befektetnek UH, Colonoscópia, megállapítás: Antibiotikum okozta cholitis, 70 cm szakasz begyulladt, mert az urológus nem mondta probiotikum szedését, bélflóra kihalt, azóta sem állt helyre.
dokinéni  Dr. Vadász Edit szekszárdi kórház
Tehát 4 éve szinte folyamatosan haspuffadás, szelesség, napi 3 x 4-szer széklet, ami 9 hónapja szinte mindig véres. (De ez csak ha megyek valahová, itthon nyugiban van) Újabban erõteljes izületi fájdalmak, mintha erõs izomlázam lenne.
Napi 3 x 2 db 500-as Xalazin
Próbáltam Homeopatia    nem jött be
                Aloe Vera      nem jött be
Depresszió 4 éve, akkor fél év pszihiáter, majd pszhihómókus, rendbehoztak (vagy nem :) )
Néha félig tele a pohár, néha félig üres...
Sakk, utcai harc, versenyhorgászat  ( 2010-ben 50-60-as  veterán kategóriában Magyar Bajnok)
Legjobban a horgászatban zavar a betegség, csak olyan helyen tudok horgászni, ahol közel a WC, bokor, erdõ......
Nõs, 2 nagy gyermek, 1 unoka :)
Aktív állapotot kiváltó ok:  Egyértelmûen a stressz
Most 24-én voltam ujra colonoscópián, mindent rendben találtak, a tünetek mégis fennállnak és mindennap vérzek.

Nincs jelen

 

#343 2011-02-21 18:53

kadarv
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sajnos eddig nem tettem meg, de most már itt az ideje :)

Diagnosztizált betegség:            Crohn
Nem:                                        NÕ
Kor:                                           25
Életkor a diagnosztizáláskor:      24-25
Magasság/súly:                         168/ változó
Megelõzõ tünetek:
Lakhely:                                    Budapest
Munkakör/Leszázalékolt ...%:
Iskolai végzettség:                      elvileg nemsokára fõiskola :)
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):       immuran, medrol (régebben) pentasa
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:              hasmenés, hasfájás, néha hányás is :(
Vizsgálat, amiket elvégeztek:                      minden, aminek szem-száj ingere :)
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):  nincs
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:     még "pályakezdõ vagyok" jelenleg nyugiban van egy erõs 
                                                                      gyulladás után
Betegség lefolyása:                                           

Optimista/pesszimista személyiség:                    próbálok optimista maradni :)
Rendszeres sport:                                             szégyen de nincsen :(
Családi háttér (fakultatív):
Hobby:                                                             olvasás, kirándulás,
Kezelõorvos (fakultatív):
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):

Nincs jelen

 

#344 2011-03-06 23:21

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok! meg ados vagyok a bemutatkozassal:

Levelezési név: bixi

E-mail cím: a forumbol kuldhettek

Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: jomagam

Diagnosztizált betegség: 2010. nov: colitis ulcersoa, 2011. februar: crohnnak latszo kolonoszkopos kep - szvettan folyamatban

Nem: nõ

Kor: 28

Életkor a diagnosztizáláskor: 27

Magasság/súly: 163/53

Megelõzõ tünetek: irtozatos hasi gorcsok, veres nyák

Lakhely: bp

Munkakör/Leszázalékolt ...%: -

Iskolai végzettség: egyetem

Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): tardyferon, omeprazol, rabyprex, kaldium, salofalk 500, ugyanez kupban, medrol

Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): medrol (holdvilagarc, almatlansag, ejszakai verejtekezes, etvagy novekedes, izuleti fajdalmak, kezszarazsag)

Vizsgálat, amiket elvégeztek: UH, kolonoszkopia 3x az elmult 3 honapban

Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): -
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: -
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: egyelore 4 honapja aktivkodik

Betegség lefolyása:
a tortenetem tavaly oktober elejen kezdodottk. pontosabban inkabb marciusban, amikor teherbe estem. Oktober elejeig nem volt semmi gond. Akkor kezdodtek a problemaim szekrekedes majd hasmenes es verzes, aranyer,hasi gorcsok. Elmentem sebeszhez es proktologushoz. Mindketto azt mondta a szekrekedes es az aranyer tipikus tunet terheseknel (akkor voltam 28 hetes), kaptam ra kremet. Az semmit nem hasznalt 2 het alatt sem, viszont a verzes elegge felerosodott, az aranyerem meg borzaszto mertekben fajt mar akkor, se ulni se fekudni se allni nem birtam. Visszamentem a proktologushoz, ambulansan Lidokain injekcioval levette a legfajdalmasabb aranyereket es mondta hogy szules utan tukrozes lesz a verzes miatt, addig nem lehet megcsinalni. A babat megnezettem nogyogyasszal, minden rendben. Meg egy het fetrenges kovetkezett, kozben ledobtam mar 3 kg-t. Amikor eleg eros voltam hozza elmentem a nogyogyaszhoz a babat ellenoriztetni. A doki azt mondta kicsit keves  a magzatviz, be kellene menni a korhazba, meg amugy is nem artana vas injekcio, mert elegge vashianyom van. Hivott egy mentot, es bekuldott a korhazba. Ott ramraktak a CTG-t, a ferjemet hazazavartak a kiskonyvemert, ami otthonmaradt. Es akkor kezdodott a remalom. A kisfiam 33het+2 naposan meghalt a pocakomban. Nem talaltak tobbe a szivverest. Az volt eletem legeslegborzasztobb pillanata.  Kozben a hasi gorcseim erosodtek. Kozoltek, hogy meg kell szulnom a babat, nem csaszaroznak. Uj verkep, ami hihetetlen verszegenyseget mutatott (a hemoglobinom 30! volt), ugyhogy az orvosok kozoltek, hogy imadkozzak, hogy megerkezzen a ver a transzfuziora mielott beindul a szules, mert kulonben lehet, hogy nem elem tul. Ez kedden este volt. Szerdaraol csutortokre virradora megindultak a fajasok, addigra a tervezett 6 egyseg verbol mar 3at megkaptam. Estig vajudtam (tobbszori oxytocin beavatkozassal melyek 40 perces fajasokat eredmenyeztek),  vegul oriasi kinok kozepette termeszetes uton megszultem a halott babat. A hasi gorcseim akkor erosodtek fel igazan, szombaton mar felallni sem tudtam az agybol, es mar csak veres nyak jott belolem naponta ugy 30x. Kaptam 2 beontest es itattak velem keseru sot, majd 2x csinaltak 4 nap alatt colonoscopiat, mely alapjan colitist diagnosztizaltak. Tovabbi 10 napot maradtam a korhazban, Solu Medrol infuzion. Jnauar vegen elhagytam a medrolt. februar vegen ujabb labor (minden rendben) es ellenorzo colonoscopia. ujra (vagy meg mindig?) aktiv gyulladas a teljes vastagbelben. utcakorajzolatokkal (lehet, h megis crohn?) most ujra medrolon elek es varom a biopszia eredmenyet. jeleleg jol vagyok, reggelente van pici ver csak, mas tunet nincs.

Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: igen, sajnos halva szuletett

Próbálkozott-e alternatív orvoslással: meg nem

Pszichiáter alkalmazása: voltam par alkalommal a szulest kovetoen

Optimista/pesszimista személyiség: probalik optimista lenni, de vannak azert rossz napjaim

Rendszeres sport: sieles, aerobic, joga tobbfele

Családi háttér (fakultatív): egy tunderi ferj + egy cicus

Hobby: olvasas

Kezelõorvos (fakultatív): dr Toth Gabor

Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): meg ezt sem tudom egyelore

tunetmentes szep estet!

Nincs jelen

 

#345 2011-03-29 17:01

Kócos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!
Sajnos szinte lehetetlen végigolvasni az összes bemutatkozást, vagy csak annyira ég a szemem, hogy nincs hozzá türelmem... =P
Csak pár hete találtam a fórumra, illetve kerestem célzottan ilyen fórumot, mikor a Crohn gyanúja felmerült... Ma beigazolódott, legalábbis 99,9%-ban.
Tehát én:


Diagnosztizált betegség: Crohn

Nem: hõgy, de inkább kölyök

Kor: 24 múltam, tehát akkor 25 leszek... remélem, leszek

Életkor a diagnosztizáláskor: 24-25

Magasság/súly: 164/49 most, ha sokat eszem, 53 =)

Megelõzõ tünetek: semmi, ha leszámítom, hogy most már okosabb vagyok, és az évekkel ezelõtti nem múló hõemelkedés, nyákos széklet, rengeteg afta a szájban, egy évvel ezelõtti pár napig tartó enyhe, fájdalommentes hasmenés, 17 éves korban kiderülõ reflux, savtúltengés, stb. is valszeg a Crohn tünetei voltak. Amúgy még csak fájni sem fájt a hasam, míg nem lett 2 csodálatos nagy (közepes) tályogom. Na akkor AZOKTÓL beszrás szinten fájt, gyomor környékrõl indulva. De észre sem vettem addig, hogy perforálgatott a belem...

Lakhely: Bépé, most Buda

Munkakör/Leszázalékolt ...%: gyógypedagógus =D

Iskolai végzettség: fõittola

Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): most még csak supplin a tályogokra, jóóó sok, jóóó rég, intravénásan, majd most már orálban tolom

Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): még nem... de úgy is szeretnék arcra hízni... csak nem így. =S

Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: Amiket leírtam fentebb. + a tüneteket a hasüregben lévõ folyadék is okozza, gondolom...

Vizsgálat, amiket elvégeztek: még régen gyomortükrözés, meg egy éve kontroll, nó gond a gyomrommal, de én gyomortükrözést többet soha... Ultrahang, jó sok, CT, kb. két hét alatt vagy 4, MRI

Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): majd lehet, hogy lesz mûtét -tályogok, esetleg a szûkület???

Volt/van-e sipoly vagy sztóma: - sztóma még nem, de nagyon félek tõle... =S sipoly MRI szerint lehet, hogy van.

Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: áj dont nó it jet

Betegség lefolyása: gázos, mert nem is éreztem!!! És most ettõl is félek, hogy mindenki azt mondja: "Edd, amit bír a pocid!" -Hát, nekem mindent bírt, csak csinált két szép tályogot... Ja, és nekem az ízületeim szrok, kattognak, fájnak néha, stb... de ez lehet a supplintól is... mármint a fájás.

Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nám.

Próbálkozott-e alternatív orvoslással: nám.

Pszichiáter alkalmazása: jártam, de régebben, és nem a Crohn miatt, hanem mert kripli vagyok, és idegbeteg. =)

Optimista/pesszimista személyiség: én egy optimista pesszimista realista alkimista néha alkoholista bohóc vagyok.

Rendszeres sport: távolnézés, sokatevés, régen úszás, búvárúszás, tájékozódási futás, jóga, spinning, aerobic, szex =D. Most szerettem volna elkezdeni jógázni, de infúzióval nem lehet. XD Ja, és a szex... =P

Családi háttér (fakultatív): van.

Hobby: van. Na jó: zene (punk-tól technon át alternatívig, és Mozart és Carmina burana...), filmek (sci-fi, elvont, beteg, szép, csúnya, meg minden, meg minden mennyiségben), festés, bögrefestés, dekupázsolás, varrás, sütés, rajzolás, olvasásolvasásolvasás, EVÉS =), szeretés, barátozás, kirándul(nék is már), színházba is mennék már, operába is hasonló képpen..... stb.

Kezelõorvos (fakultatív): Jelenleg Dr. Topa Lajos

Aktív szakaszt kiváltó tényez?k (szerinted): ha én azt tudnám... nem lenne talán tályogom. =) Vagy de...

Nincs jelen

 

#346 2011-03-29 19:27

gotty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név:gotty
E-mail cím:odord1996@citromail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:beteg.
Diagnosztizált betegség:crohn
Nem:nõ
Kor:40 év
Életkor a diagnosztizáláskor:19év
Magasság/súly:176/76
Megelõzõ tünetek:vannak
Lakhely:Vásárosmiske
Munkakör/Leszázalékolt ..55.%:
Iskolai végzettség:kereskedelmi szk
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):imuran, humira...régebben minden minden mennyiségben...
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):azok is voltak, vannak
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:hasmenés..egyebek
Vizsgálat, amiket elvégeztek:könnyebben felsorolnám, ami még nem volt...
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):4 mûtét....javított...itt vagyok
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:nem
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:változó
Betegség lefolyása:inkább nem részletezem...
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:igen
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:igen
Pszichiáter alkalmazása:az is van nekem....ártani nem használ..
Optimista/pesszimista személyiség:mikor hogy....de javarészt optimista
Rendszeres sport:hm?..
Családi háttér (fakultatív):egy férj...egy gyermek
Hobby:olvasás, net
Kezelõorvos (fakultatív):Dr Lakatos László
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):passz

Szerkesztette: gotty (2011-03-31 17:44)

Nincs jelen

 

#347 2011-04-09 12:06

Joci04
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!

Én csak nemrég regisztráltam az oldalon, mert most derült ki a betegség pár hete.
De nagyon tetszik és sok segítség van itt, gratulálok hozzá.
Na a lényeget is akkor. :)

Ez lennék én:
http://kepfeltoltes.hu/view/110409/K_p0 … es.hu_.jpg

Elérhetõségek:
Email: joci04@gmail.com
Skype: joki.04

Diagnosztizált betegség:
K5090 Crohn-betegség, k.m.n
R6340 Abnormális súlyvesztés

Név:
Mészáros József

Nem:
Férfi

Kor:
1985 (26)

Családi állapot:
Egyedülálló

Életkor a diagnosztizáláskor:
26

Magasság/súly:
176 cm/63 kg, két hónappal ezelõtt 85 kg.

Megelõzõ tünetek:
Hasmenés, (napi 15* is), hányinger, hányás, gyomorfájdalmak, székletes vér.

Lakhely:
Eger, de Szegeden tanulok és csak havonta járok haza pár napra.

Munkakör:
Tanuló

Iskolai végzettség:
Érettségi
Sütõ és cukrászipari technikum
Jelenleg az SZTE-MK-ra járok és Élelmiszeripari Mérnöknek tanulok.

Szedett gyógyszerek:
Pentasa, Imuran, Medrol, Kaldyum, Pantoprazol.

Kiegészítések gyógyszer mellé:
Kamillatea, ASTAX10, Aloe vera kapszula, multivitamin, nutridrink, illetve még most olvasom a fórumokon a lehetséges változatokat.

Vizsgálat, amiket elvégeztek:
Vérvétel, szövettan, székletminta, UH, CT, Sigmoideoscopia, Gastroscopia,

Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:
Egyenlõre jól vagyok most, nincs fájdalom, de még nagyon az elején járok, mert egy hete szedem csak a gyógyszereket.

Betegség lefolyása:
2010. Decemberben kezdõdött, és márciusban diagnosztizálták a betegséget.

Rendszeres sport:
Konditerem

Hobby:
Foci, internet, számítástechnika, sütés, fõzés, kirándulás.

Kezelõorvos:
Dr. Róka Richárd
Dr. Annaházi Anita
Szeged, I Bel. Klinika.

Szép napot! :)

Szerkesztette: Joci04 (2011-04-09 12:11)

Nincs jelen

 

#348 2011-05-08 11:44

Megváltó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Üdv!

Név': Megváltó
E-mail: Fórumon keresztül
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: 1
Diagnosztizált betegség: Crohn
Nem: 1
Kor: X
Életkor a diagnosztizáláskor: X-7
Magasság/súly: 185/két, néha három számjegyû
Megelõzõ tünetek: nyúlszem; izületi gyulladások; emlékezetes hasi görcsök; nyálkás vér' - számtalan ürítés/nap; láz
Lakhely: tópart
Munkakör/Leszázalékolt: Business sok autóúttal/100%
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Salazopyrin(-); Xalazin(-)
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):Medrol (sok)
Diagnosztizálást megelõzõ tünetek: mint fent
Vizsgálat, amiket elvégeztek: UH; sok labor; több Colonoscopia
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):  -
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:  -
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: nagyon változatos

Betegség lefolyása: Kezdetben hõemelkedés, gyakori laza, aztán laza+sötét széklet. Nem találkoztam korábban ilyennel, ezért nem ismertem fel, hogy 80%-a vér. Egy hónap mindenféle gyógyszeres próbálkozás után küldtek UH-ra, majd colonoscopia... Már éppen jobban lettem, nem volt betegségtudatom különösebben, mikor csak annyit mondtak: egy-két napos kivizsgálásra menjek kórházba. Reggel befeküdtem; fél nyolckor hoztak egy tízliteres "kannát" és kérték, hogy 2dl/5-10 perc sebességgel kezdjem fogyasztani'...
-Emberek! Én korábban nem láttam belgyógyászatot; válogatós vagyok, mint az állat ezért soha nem ettem vagy ittam olyat, amit nem találtam ízletesnek; nem szoktam idegenben mellékhelységre ülni... Sokkot kaptam, le akartam lépni.-
Megittam két pohár "szobahõmérsékletû olajos tengervíz ízû" löttyöt és az lüktetett a fejemben, hogy ilyen nincs! Ezt nem hiszem el, hogy a huszonegyedik században ilyen egy vizsgálat! Realista lévén kerestem szememmel a kandikamerát' de nem találtam... Elbizonytalanodtam, mikor láttam, hogy mások döntik magukba nyakló nélkül ezt a dzsuvát, és fél tízkor túlvannak a vizsgálaton és húznak haza?!
-Fél litert toltam le délig; nem részletezem. Kérték, hogy mára hagyjuk abba, holnap reggel folytatjuk...
Az elsõ tükrözés kellemetlen, de bódításban elviselhetõ volt...: Crohn.
Salazopyrin 3x2 sokáig. Az éves gyogyófelíráshoz meg hát köll' a bekukkantás. Nem hiszitek el, mennyire nem akartam az elõkészítést a kórházban végezni! Kikunyiztam, hogy adjanak cuccot, kimosva jövök reggel. Hááát.. két órát késtem és nem tetszett az ágytálban szolgáltatott minta, úgyhogy sokat kellett még innom: magamra haragítottam a fõorvost. Az érzéstelenítés most nem nagyon sikerült, a kétméteressel meg elég rosszul haladt. Tíz percig ordítottam mint a fába szorult féreg és kérdeztem: -ha már nem sikerült az érzéstelenítés, nem tudna lassabban és óvatosabban haladni?! Hangos válasza: -PERSZE! MEG MÉG MAJD ZENÉS FELÁRAT IS FIZETEK!
Ezután más megoldást kerestem: ráakadtam ismerõsöm ismerõsének az ismerõsére, aki immunológus és colonoscopia nélkül is felírta a szert.
A legrosszabb idõkben is egy-kéthavonta volt nyálkás+hõemelkedés, véresig nagyon ritkán romlott.
Nagyon elegem volt ebbõl, nem éreztem betegnek magam. Terveztem, hogy lejövök a szerrõl' de igaziból jól jött, hogy más kifogást is találtam:
Nagyon vágytunk már gyerekekre, és hát nem jönnek. Kivizsgálások után meddõségi centrumba járunk. Mindkettõnknél volt gond, nálam a spermaszámmal. Erre a Salapozyrin kedvezõtlen hatással van, ezért kérték, cseréljem le. Na, ekkor -követtem el a nagy hibát- hagytam el minden gyógyszert... Gyerkõc sajnos azóta sincs, a nyavalya viszont két év korrekt háttérben maradás után a közelmúltban a kezdeteket idézõ elszántsággal visszatért.
Most: Xalazin + Medrol

Próbálkozott-e alternatív orvoslással: -
Pszichiáter alkalmazása: -
Optimista/pesszimista személyiség: realista
Rendszeres sport: sajnos nem
Családi háttér: Pár; eb
Hobby: ebkísérés
Kezelõorvos: változó
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk: stressz; kv; sok bagó; táplálkozás...

Szerkesztette: Megváltó (2011-05-08 12:15)

Nincs jelen

 

#349 2011-05-08 12:48

kiscica1982
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Ailosz- így ér javítani? :)  Igen :) ...de aiolosz.....ezt, ha elolvastad, akkor törlöm....

Egy két dolog változott, gondoltam leírom :)
Kor: 29
Életkor a diagnosztizáláskor: 22
Magasság/súly: 174/80, helyett 89 kg
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Controloc, Medrol, Imuran, Pentasa, Supplin helyett- Imuran Pentasa + 8 hetente Remicade
Vizsgálat, amiket elvégeztek: tükrözések, azóta UH, CT, MR, végbél UH (Isteni dolog, próbáljátok ki :)
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): 2, egyik fonalazás (azóta is benn van), a másik csak sima tályog megmetszése, kitisztítás, tamponálás... de kívülrõl semmi nem látszik :)
Na azóta megvolt a 3. mûtét is- újabb fonalazás
Kezelõorvos (fakultatív): MÁV kórházban, most már a 3. doki... remélem sokáig...

Szerkesztette: kiscica1982 (2011-05-31 06:48)

Nincs jelen

 

#350 2011-05-15 23:13

zsebi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok,

bar irtam mar tobb hozasszolast, de eddig meg nem mutatkoztam be. Szegyenszemre. Szoval potolnam. :D
Levelezési név: zsebi
E-mail cím: forumon keresztul
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: beteg
Diagnosztizált betegség: crohn
Nem: de igen! egyebkent no
Kor: 36
Életkor a diagnosztizáláskor: 36
Magasság/súly: 157/36
Megelõzõ tünetek: magas laz, hidegrazas (laz nelkul is), nyalkas, veres szeklet, gorcsok
Lakhely: Newmarket, ON
Munkakör/Leszázalékolt ...%: tavoktatasban
Iskolai végzettség: felsofoku
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Budenofalk, Pentasa, Pazolexa (refluxra)
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): fogyas, vizesedes
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: mint fent
Vizsgálat, amiket elvégeztek: rontgen, UH 2x, CT, kolonoszkopia 3x, gyomortukrozes
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): nem volt meg ilyen jellegu, volt mas
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: meg nem tudok rola nyilatkozni
Betegség lefolyása: 2010 augusztusaban kezdodott, marciusban diagnosztizaltak, azt mondanam, hogy bar valamit javult, meg nem mult el
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: reflexologus, prana nadi, nem volt szamottevo javulas
Pszichiáter alkalmazása: nem
Optimista/pesszimista személyiség: azt hiszem, optimista, de idonkent nagyon borusan latok dolgokat
Rendszeres sport: eddig igen, de az orvos eltiltott tole :(
Családi háttér (fakultatív): ferj, 2 kamasz, 1 westie
Hobby: motorozas
Kezelõorvos (fakultatív): itthon julisban megyek eloszor gasztroenterologushoz
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): nem tudnam megmondani

2 csaszar, kezdodo mehnyakrak miatt, valamint a kovetkezmenyek miatt 7 nogyogyaszati mutet, valamint 1 sebeszeti beavatkozas alkalmaval a hasamat 11x vagtak. Ilyen kellemes elozmenyek utan talalt meg a crohn. Elotte sem voltam valami vaskos, de az elmult honapokban ledobtam 8 kilot.
Azt hiszem, eleg jol kezelem mar a dolgokat, de idonkent megis sikerul elkeserednem.

Szerkesztette: zsebi (2011-05-16 00:16)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB