#1301 2010-10-09 12:22

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Ancsa40 írta:

Kedves aiolasz!
Nem fikázásnak szántam egyetlen szavamat sem, és tény -mivel elõször jártam az oldalon-  az írások idejét a regisztráció idejével azonosítottam. Jól érezted egyébként, van baj a szememmel is....
Próbálkozok megismerkedni, beszélgetni hasonló problémával küzdõ betegekkel. Lehet, hogy ez sem derült ki?
Szerintem kicsit bal lábbal keltél, nem gondolnám hogy ellenséges lettem volna. Ha igen, akkor nem szándékosan.
Sajnálom, ha megbántottalak Téged, vagy az oldal bármelyik Tagját. Szép napot!


Spongyát az elõzményekre...

Javaslom, hogy látogass el ide: Elõször járok itt
Itt tudsz bemutatkozni és megnézheted a betegtársak nacionáléját is:
Ki-kicsoda

Privát megjegyzés...két iszonyúan erõs jobb lábam van...

Nincs jelen

 

#1302 2010-10-09 22:55

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Ancsa40,

Üdv a fórumon!
Nagyon jókor regisztráltál, a hétvégén pont lesz egy fórumos találkozó.
Mielõtt tiltakoznál, én a regisztrációm napján, szerdán jelentkeztem az elõzõ talira,
szombaton meg útrakeltem és 450 km-t vezettem le, ami valljuk be, nem kispálya.

Fórum találkozó 2010. október 16-17.
http://crohn-colitis.hu/101016/members.php

Kicsit nézz körül, olvasgass és kérdezz bátran!

Üdv
Marcsi

Nincs jelen

 

#1303 2010-10-10 09:24

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kapitány majd szombaton a bulin kapsz még mellé két iszonyú bal lábat is!!! :D :D :D

Nincs jelen

 

#1304 2010-10-31 17:40

Kobika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Bõdy-Horváth Patriciának hívnak, 34 éves vagyok, és idén szeptemberben diagnosztizálták a Crohn betegséget nálam. Van két csodálatos pici babám, Attila (18 hónapos) és András (9 hónapos). A második várandóságom alatt kezdett el görcsölni a pocakom, természetesen mindenki azt állította, hogy az epe köveim görcsölnek, tehát, ha megszültem, azonnal mûtét. Megmûtöttek júliusban, majd epe diéta... Nyugodtan ehetek sovány túrót egy kis tésztával, nem lesz semmi baj... 3 napig görcsöltem úgy, hogy felkelni sem tudtam... Akkor a kezelõorvosom azt mondta, h kerüljem a tejtermékeket. Kerültem, úgyan úgy görcsöltem tovább. Saját kérésemre elmentem egy virtuális colonographiára, ahol megmutatkozott a 3 szûkület a vékonybélen. (A kezelõorvosom azt állította, hogy szülés utáni depresszióm van, és azort csinálom ezeket a "tüneteket", hogy figyeljenek rám...) November 18ára írtak ki mûtétre. Már a tápszeren kívül semmit sem tudok megenni, 43 kiló vagyok, ráadásul az izületeim begyulladtak, de úgy, hogy a férjem vesz ki reggel az ágyból, fürdet, öltöztet, mert semmire sem vagyok képes...
(Elvileg 8 éves korom óta van izületi gyulladásom, csak azt nem tudom, hogy most miért gyulladt be ennyire...)
Most már teljesen feladtam, nincs erõm küzdeni... Csak a két aprónépet nézem, akiket még megfogni sem tudok...
Nagyjából ennyi :)

Nincs jelen

 

#1305 2010-10-31 20:38

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kobika!
Ez több mint ennyi azért, de kitartást kívánok neked és a fel a fejjel lesz ez jobb is!!
Az ízületi gyulladás sajnos a Crohn velejárója nekem is nagyon be tud gyulladni....a biológiai kezelés nem jött még szóba? A Humira pont erre lenne megoldás.
Mindenképp írj magadról és nyugodtan kérdezz ha tudunk segítünk. Üdv itt nálunk!

Nincs jelen

 

#1306 2010-10-31 20:52

Kobika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Nagyon szépen köszönöm :) Szeretnék bizakodó lenni, de annyi kérdésem van, csak nem tudom, hogy hova írjam a fórumba... Hogy mire számítsak a mûtétkor, utána már ehetek e normális ennivalót, vagy egy életre rendezkedjek be tápszerre... Nagyon félek a mûtéttõl... Iszonyatosan...
A biológiai kezelés úgy jött szóba, hogy esetleg a mûtét után... Annyira tanácstalan vagyok, azt sem tudom, hogy mire számítsak, vagy mi fog most velem történni... :(

Nincs jelen

 

#1307 2010-10-31 22:25

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kobika!
Fontos hogy mûtét elõtt "jó formába" kerülj próbálj enni bébi ételt vagy bármit amit turmixolni tudsz,
lehet az húsleves is! A gyerekeknek testzseni fog hogy ugyan azt eszitek! :)
Van olyan aki mûtét után teljesen tünetmentes lesz hosszú idõre is akár! Tudom egy ilyen mûtét ijesztõ, de sajnos szûkületnél ez az egy ami segít.... Olvasgass a fórumon és sok ilyet fogsz találni!

Nincs jelen

 

#1308 2010-11-01 16:56

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kobika. Üdv a fórumon. Ne félj a mûtéttõl, bizakodj, sokat fog segíteni.Engem decemberben mûtöttek, azóta csak az izületeimmel vannak problémáim, egyébként rendben vagyok. Híztam 13 kg-ot, ez már több, mint szerettem volna.:) Ha kérdésed van, kérdezz, valaki mindig válaszolni fog. Mielõbbi jobbulást neked. Meglásd hamarosan futkározol a gyerkõceid után. Fel a fejjel és csak elõre nézz. Én már az unokáim után futkosom. Üdv. Sibi.

Nincs jelen

 

#1309 2010-11-01 18:07

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kobika, elsõsorban jó egészséget kívánok Neked és nagyon, de nagyon sok boldogságot a két Aprósághoz.
Légyszives ird már meg, ha nem nagyon fárasztó, hogy mi az a "virtuális vizsgálat", amit Neked végeztek és hol?
Nem sürgõs, ráérsz, amikor már teljesen jól leszel.
És akkor remélem majd képeket is láthatunk a Drágákról, mert itt minden Édesanya megmutatja a büszkeségét, sõt még az Édesapák is.
Fel a fejjel, én tanácsot nem tudok adni, de szurkolok Érted.

Nincs jelen

 

#1310 2010-11-01 20:33

Kobika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Sibi :) Nagyon köszönöm a bíztatásodat :) Ha már mûtét... Azóta normálisan tudsz enni? Nagyon kell tartani a diétát, és mûtét után mennyivel tudtál enni? No és a mûtét nagyon fáj? Idén már kijutott nekem egy császár, egy fogmûtét, akkor utána ugye az epekõmûtét, úgyhogy kicsit félek... Köszönöm elõre is :)

Nincs jelen

 

#1311 2010-11-01 20:46

Kobika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Györgyina, Neked is meg szeretném köszönni a bíztatást... Egyáltalán nem fárasztó, mivel addig sem fekszem, úgyhogy inkább örülök, ha tudunk "beszélgetni" :) A virtuális colonographiát nekem a Péterfy Kórházban csinálták itt Bp-n. Azért ott, mert ott dolgozom adminisztrátorként. Kolonoszkópiát akartak, én ez ellen erõsen tiltakoztam, mivel 2005-ben volt már benne szerencsém, és gyakorlatilag az asztal fölötti fém áthidalót letörtem, az üvöltésemet pedig sztem az egész kórház hallotta. Mindenesetre kiadtak egy negatív lelettel, holott nem is tudták megcsinálni a vizsgálatot... No mind1. Mivel múlt év novembere óta folyamatos hasi görcseim voltak, ezért idén nyáron elmentem egy elektroakkupunktúrás vizsgálatra, ahol közölték, h bélprobléma, és menjek el egy 3D-s ultrahangra. Nah, hát a dokim szerint az biza nem mutat semmit ki, úgyhogy ismét elkezdte erõltetni a kolonoszkópiát, mire én közöltem vele, hogy csak akkor, ha elõttem neki csinálják meg, de a gyomortükrözéssel együtt, egy idõben, és amikor a két kamera összeér, akkor integethet magának... Akkor leszólt a CT-be, és kiderült, hogy csinálnak nálunk is ilyen vizsgálatot. Már, hogy virtuális colonographiát. Ami gyakorlatilag ugyan az, csak nem tudnak ugye szövettant venni. Az elõkészítés ugyanúgy bélmosás, no kaja stb., aztán bemész a CT-be adnak egy hátul teljesen nyitott zöld köntöst, le kell feküdni az asztalra, felfújják a beleket levegõvel, és készítenek egy sorozatot próbára, aztán jön a kontrasztanyag és élesbe. Körülbelül 5-10 perc az egész, és a legkellemetlenebb része, hogy bent kell tartani a levegõt alul és felül is :) :) :) Nincs utána sem bódultság, sem altatni nem kell, és szépen az ember haza tud sétálni utána. Csak hát ugye itt tényleg nincs szövettan... De nekem itt és így diagnosztizálták, hogy 15 cm-en 3 szûkület van a vékonybélen. Sokkal humánusabb, mint a másik vizsgálat.

Nincs jelen

 

#1312 2010-11-01 20:52

judy1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kobika: Hát hamar belekerültél a sûrûjébe. Nem csodálom, hogy félsz. Vannak itt páran, akik így kezdték.
A mûtét után jobban szoktunk lenni. Nekem 2 éve volt az utolsó. A mûtét után 1-2 napig csak folyadék, aztán háztartási keksz, majd krumplipüré, és így szép lassan. Én még otthon is kb. 2 hétig mindent turmixoltam, mert a beleknek egy mûtét után idõ kell a rendes mûködéshez. Kezdtem ott, ahol a babáknak szokták. A fájdalmat amennyire csak lehet enyhítik, de az elsõ 1-2 napban elõfordult, hogy számoltam a perceket, mikor adhatják a következõ adagot. Ezzel nem ijesztgetni akarlak, csak hozzátartozik az igazsághoz.
Ma ott tartok, hogy a tejet, zsíros, túl fûszeres kaját, és a savanyú káposztás dolgokat kerülöm. De minden egyéb jöhet. Nem igazán diétázom, de fokozatosan, egyesével kell visszavezetni dolgokat az étkezésbe.
Tápszerre max. azért lesz egy ideig szükséged, hogy mihamarabb visszaszedd az elveszett kilókat.
És nekem az ízületi panaszaim egy csapásra megszûntek a mûtét után. Igaz azóta visszajöttek, de elvagyok vele.

Nincs jelen

 

#1313 2010-11-01 21:22

Kobika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia judy :) Nagyon szépen köszönöm :) Tej és savanyú káposzta nélkül tudok élni, de az éjjel álmomban már megint töltött paprikát készítettem, aztán kocsonyát is... :) :) Azt álmodom folyamatosan, hogy fõzök, és eszek...
A múltkor reggel iszonyatosan fájt a hasam, mondtam is az uramnak, hogy azt álmodtam, hogy elmentünk vacsorázni, és ettem spagettit, utána pedig meghívott egy pina colada koktélra... Mondom: "látod Apuka, nem kellett volna a paradicsomosra innom ezt a kókuszosat, most fáj miatta a pocakom..." :) :) :)

Nincs jelen

 

#1314 2010-11-01 22:23

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kobika! Meg szabad kérdezni, hogy hol mûtenek? És azt tudod, hogy mit fognak csinálni?

Nincs jelen

 

#1315 2010-11-01 22:51

Kobika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia! A Dobó Fõorvos úr fog mûteni Esztergomban, és azt mondta, hogy a CT kép alapján ki kell venni a vékonybélnek ezt a szakaszát, de igazából csak akkor fogja tudni, amikor már felnyitott, hogy mit kell csinálnia pontosan, hisz akkor fogja csak látni...

Nincs jelen

 

#1316 2010-11-02 08:05

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kobika, nagyon szépen köszönöm a válaszod. Nem is tudtam, hogy ennyire közel vagyunk egymáshoz, a Péterffy itt van tõlem nem messze. És már jártam is ott egyszer.
Szóval, nekem is kivettek 70 cm vékonybelet még anno 1982-ben, amikor még nem is ismerték Magyarországon a Cron betegséget, de ugye hasonló tüneteim voltak, mint Neked. És én már 35 kg voltam. Nem volt mit tenni, muszáj volt. Engem az I. Seb. Klinikán mütöttek és mint egy csoda, ugyan nagyon lassan, de jobban lettem. Ahogy Judy irja, folyamatosan, lépésrõl-lépésre.
És azóta eltelt 30 év és én élem az életem, nem mondom jól, de nem mondom, hogy rosszul, ahogy adódik. Volt úgy, hogy 5 évig azt sem tudtam, beteg vagyok. Aztán jött a kicsit nehezebb idõszak, de igazán nem vészes.
Csak annyiban érdekes az a vékonybél-hiány, hogy nehezebb a felszívódásom és gyakrabban látogatom a WC-t, de ez már mostanában nem annyira vészes.
Nekem azt mondta akkor az orvosom, hogy higgyem el, minél idõsebb az ember, annál kevésbé fogja gyötörni a nyavalya és állitom, igaza volt.
Én is fiatal voltam még akkor, 26 éves és élni akartam, mert még elõttem állt nagyon sok minden. Nagyon akartam, és még rengeteg szép dolog történt velem, kár lett volna kihagyni.
Neked ott a szép Családod, ami már önmagában is egy nagyon szép és küzdésre okot adó tény. Fel fogod nevelni szépen a gyermekeket és ami most következik, hidd el már csak egy lépés lesz az életed felé, illetve az egészségedért.
Én is szoktam álmodni egy pohár tejrõl, meg mindenféle jó kajákról, meg hogy teljesen egészséges vagyok. De ezt én egy pozitiv álomnak fogom fel. Legalább éjjel jólérzem magam. Csak akkor vagyok mérges, ha nem eszem meg álmomban, amit éppen a valóságban nem lehet megennem.
Kobika, hogy félsz,nem csoda, teljesen normális érzés. Minden józan eszü ember fél, de hidd el, ez az egészségedhez vezetõ út és Dobo doktor úrról én még csak jót hallottam. Tudják mi a bajod, és megoldják. Légy erõs és bátor, és hidd el, meg lesz az eredménye. Nézz rám, ha félelmeid vannak. És ne gyengitsd Magad a negatív gondolatokkal, fiatal vagy, erõs és megoldod ezt a problémát.
Ölelem ismeretlenül is a drága pici Gyerkõceidet és remélem megismerjük Õket személyesen is.

Nincs jelen

 

#1317 2010-11-02 11:15

Kobika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia! Annyi minden van, aminek hajtania kellene elõre, de aztán közbejön valami és úgy érzem, hogy nem haladtam, hanem két lépéssel ismét hátrébb kerültem, és egyszerûen már nincs erõm még azt a két lépést sem megtenni.
Nagyon sajnálom, és elnézést kérek Tõletek, hogy itt nyavajgok, és depizek.
Még elmennék továbbtanulni, félbe kellett hagynom az egyetemet, és igen, itt vannak az életem értelmei, a két rosszcsont lurkó (bár egyenlõre Atika a nagyobbik a hét tenger ördöge, a pici még inkább csak akkor sír, amikor éhes), és szeretnénk még egy kislányt is. (Vagy legalábbis mégegy babát, mert hát egy kicsit magasabb rendelkezõre bízzuk, hogy mi legyen :) ) Remélem, ha végre kilábalok ebbõl a "jóból" akkor még lehet...

Nincs jelen

 

#1318 2010-11-02 12:06

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kobika, ez természetes, hogy most úgy érzed, egyet elõre, kettõt hátra, de hiszen ezért lesz a mûtéted, hogy jobban legyél és minden álmod, vágyad teljesüljön, és fog is.
Ez nem nyavalygás, itt kb. mindenki átesett már ezen és hidd el, veled érzünk és átérezzük, hogy Neked most milyen nehéz. De látod, többen túléltük és élünk, úgy, mint bárki más. Neked is ezt kivánom és ha Neked jobb úgy, hogy megosztod velünk a félelmeidet és aggodalmaidat, itt igazán megteheted, senki sem fog ezért Téged elítélni. Ha visszaolvasol, láthatod, ezzel nem vagy egyedül.
Ne csüggedj kedves, nincs olyan nagy baj, mint most az hiszed. És nyugdotan irjál, ha úgy gondolod, ez Neked segít elviselni a helyzeted.

Nincs jelen

 

#1319 2010-11-02 12:35

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kobika. Dobó Fõorvosnál a legjobb kezekben leszel, engem is õ mûtött.A mûtét utáni elsõ napokat azért kihagytam volna, de vígasztaljon a tudat, hogy egyre jobb lesz és aztán már el is felejti az ember, mert ennyi áldozatot megér az azóta bekövetkezett változás az azt megelõzõ állapothoz képest.Az evéssel a mûtét után csak óvatosan, fokozatosan, próbálgatva, mit bírsz és mit nem. Én ma már olyasmit is megeszem, aminek már az ízére sem emlékeztem.Különösebb diétát nem igazán tartok de a tejet többnyire mellõzöm, az erõset sosem szerettem, a mûkajákat kerülöm és lehetõleg többször eszem kevesebbet.Alkohol no, a cigivel  meg a mûtéttel egy idõben hagytam fel.Remélem segítségedre voltam. Bátorság.Üdv Sibi.

Nincs jelen

 

#1320 2010-11-02 16:39

Kobika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

No hát igen... A cigi... Most úgy vagyok vele, hogy ha már egyszer semmit nem lehet, akkor legalább ez had legyen már... Tudom, hogy nem volt, és nem lenne szabad... Tudom...

Nincs jelen

 

#1321 2010-11-04 10:18

savee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Ma regisztráltam az oldalra, szóval nem igazán tudom,h melyik topikba kellene írnom, de a késõbbiek során majd csak eligazodom!
Én közel 10 hónapig szenvedtem, mire kaptam 1 'fülest', h mi is lehet a bajom!
Még elõtte sosem hallottam errõl a betegségrõl!
Közel 3 éve Morbus Crohn a betegségem!
Az orvosom, azt tanácsolja, persze gondoljam végig, h vegyek részt 1 gyógyszeres kezelésen ami 1 évig tart: MLN0002.
Szeretnék tanácsot kérni és információhoz jutni, hátha valaki ezt már végig csinálta, és h most milyen az állapota!
Este felnézek, elõre is köszönöm!
(Egy 23 éves lány)

Nincs jelen

 

#1322 2010-11-11 10:26

Ata78
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Üdv mindenkinek! Elõször vagyok itt. 2008. decemberben jött ki a bajom, január közepén végbéltükrözés és szövettan állapította meg a Colitist.  Elõször csak Salofalk klizmát kaptam, mivel hasnyálmirigy enzimek (amiláz, lipáz) igen jelentõsen megemelkedtek. A vizelet amilázom 12-szerese !!! volt a megengedett értéknek, MR is látott valamit, aztán 2 hét múlva az ultrahangnál és labor szinten is rendezõdött. Ezután 4*2 Salazopyrint kaptam, 1 hónapra rá teljesen rendben voltam. Majd 3*2 és 2*2-re csökkent az adagom, klizmát elhagytam. 2010. januárban teljes tükrözés rendben talált mindent.
Egészen most októberig. Újra jött a gyakori székletürítés, nem híg de laza, minden étkezés után. Nem véres, inkább csak nyákos. Múlt héten kisfiam (3 éves) a bölcsibõl hozott egy hányásos vírust, szegény egész nap hányt. 3 nap múlva jöttem én, de nekem a hányás mellett hasmenések is jöttek. Kedden és szerdán infúziót is kaptam a gaszrtós dokimtól, és 2*1 Supplint írt, valamint 3*2-re emelnem kellett a Salazop.-t. Diétázgatok, fõtt krumpli, virsli, pirítós. Sokat iszom. Azonban tegnap este óta szédülés és "gyenge lábak" érzés van. Vérnyomásom rendben. Van ötletetek, hogy mitõl?
Csak hétfõn kell visszamennem dokihoz, addigra lesz székletminta eredmény is.

(Bocs, hogy hosszúra sikerült a bemutatkozó....)

Nincs jelen

 

#1323 2010-11-11 10:42

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Ata78! Örülök, hogy ránk találtál. Sajnos a hányás, hasmenéstõl mindenki elgyengül. Az infúzió gondolom, hogy nem ártott. Igyál minél több folyadékot, próbálkozz gyenge húslevessel, krumpli, rizs mehet nyugodtan. Most inkább kerüld a gyümölcsöt, zöldséget, mert az megterhelõ. Keksz, babapiskóta mehet. De mindenképp menj vissza a gasztrós dokihoz, mert ez sokáig nem mehet. Egyébként a fórumon a megfelelõ topikokban sok mindenre tudsz választ kapni. Nézelõdj, kérdezz bátran. Itt mindig lesz valaki, aki válaszol. Egyébként Zalaegerszegen mûködik egy IBD klub.

Nincs jelen

 

#1324 2010-11-11 10:55

Ata78
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Üdv én! Vagy inkább Te. :) Kösz a gyors választ. A szédülés dolog azért zavar, mert tegnap, tegnapelõtt nem volt. Csak este kezdõdött és most is tart. Már a háztartási kekszet is rágom.
Felírtak egy klub összejövetelre, valami alapítvány formájában most fogja megkezdeni mûködését. Nem tudom erre gondolsz -e?

Nincs jelen

 

#1325 2010-11-11 11:12

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Ata78! Nem tudom, hogy mire írtak fel. Ha Marcsi0727 nick nevû betegtársunk olvasni fog téged, akkor biztosan tudni fog rólad, hisz õ szervezi a zalaegerszegi IBD klubot. Szédülés sok mindentõl lehet, de akár a folyadék hiánytól is. Sok-sok mentes ásványvizet, gyenge teát, nagyon szûrt gyümölcslevet igyál és minél hamarabb fordulj orvoshoz! Ha enni nem is tudsz, akkor is igyál!

Nincs jelen

 

#1326 2010-11-11 13:24

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Ata78, igen, ez a klub az a klub...  A bejegyzés folyamatban, raméljük, még az idén megtörténik.

Üdv
Marcsi

Nincs jelen

 

#1327 2010-11-11 13:55

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Ata78, küldtem neked egy mailt.

Nincs jelen

 

#1328 2010-11-12 08:19

Ata78
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Hali,
nincsen msn-em. Jó ez a kis fórum, sok segítséget találtam. Meg igyekszem majd a klubba is elmenni. Szenes dr.-nõ asszisztense írt fel.

Nincs jelen

 

#1329 2010-11-17 15:04

nagil74
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Most írok elõször és mivel nem olvastam el az összes hozzászólást nem tudom, hogy van e más is így mint én.
Az én történetem 2006-ban kezdõdött, az üzemorvos elküldött kivizsgálásra, mert a véreredményemben magas volt a trombocita szám, és alig volt vérnyomásom. Mindezek mellett azon kívül, hogy fáradt voltam állandóan, nem volt semmi tünetem. Kb 1 évig össze-vissza vizsgálgattak, mindenféle tükrözés, stb..., kiderült, hogy Crohn betegségem van. 1 hónapig szednem kellett egy csomó gyógyszert (medrol, cyproakármi, caldium, pentasa, stb...) ezektõl még abban a hónapban híztam 15 kilót. Mivel semmilyen tünetem nem volt továbbra sem, én a magam szakállára nem szedtem tovább a gyógyszereket. Minden három hónapban el kellett mennem kontroll vizsgálatra, (friss vérvételi papírok, stb...) a labor mindig jelezte, hogy gyulladás van a szervezetemben de sohasem volt egyértelmû, hogy e miatt (legalább is számomra) a hirtelen hízástól a bokámban csonthártyagyulladás lett, kb 5 hónapig sántítva és sírva jártam, aztán a fogamban is csonthártyagyulladás volt a fogorvos szerint, ugyanis a fél arcom kb. 2-3 hónapig fel volt dagadva, de nem fájt a fogam. Közben átkerültem egy másik orvoshoz, aki fel akart nekem írni immurant. Mondtam neki, hogy én nem vagyok rosszul, nem megy a hasam, nincsenek hasi görcseim, nem vagyok lázas stb... ezért én nem veszem be a gyógyszert a mellékhatásai miatt, ugyanis azoktól biztos rosszabbul lennék. Az orvos közölte, hogy akkor ne menjek többet hozzá ha nem szedem ezt a gyógyszert. Így kerestem egy másik orvost. Találtam is. Amikor elmentem hozzá megkérdezte, hogy miért jöttem, mondtam: Chron beteg vagyok. Szerinte egyáltalán nem vagyok olyan alkat, (mivel az a 15 kiló még mindig rajtam van) megmutattam a CT vizsgálat eredményét ami egyértelmûvé tette a betegséget (a vastagbél egyik szakaszán van egy 3cm hosszúságú bélfal vastagodás), megnézte a véreredményeimet és azt mondta, mivel már jó ideje ne szedek semmilyen gyógyszert, és az állapotom mégsem romlott, azt mondta nem kell szednem semmit továbbra sem mert az tényleg csak romlana az állapotomon. Így azóta nem szedek semmit sem. Egyetlen dolog azonban mégis van amit nem tudok hova tenni. Idõközönként  a végbél nyílástól egy kicsit messzebb keletkeznek olyanok mint egy nagyon begyulladt pattanás, és kb 1-2 napig fáj utána elmúlik. Nem tudom mi lehet ez. Van amikor olyan mintha kifakadna és vérzik. Ha valakinek van ilyen problémája és tud tanácsot adni, azt nagyon megköszönném.
Sziasztok

Nincs jelen

 

#1330 2010-11-17 17:10

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia, tanácsot nem tudok adni, viszont együtt tudok érezni Veled a végén említett ügyben (érdekes, az orvosom a múlt héten mondta, hogy nem tud másról a paciensei között, akinek ilyen kísérõtünete lenne, nem mintha örülnék neki, hogy Neked van... tök rossz). Szóval, nincs tanács. Nekem akkor szokott lenni, amikor közvetlen béltünetem nincs, gondolom a gyulladás bujkál így, és törik itt-ott elõ az emberben, ha a beléig nem ér el (ez ilyen Mórickás, de bárhol érdeklõdöm, tovább nem jutok, így leegyszerûsítettem magamnak). Meleg dunsztolás kell neki, a nõgyógyász aranyosan javasolta, hogy nyomjam ki, ami utána nagyon jó, de közben.... fujjjjjjjjj. Majd ha megyek hozzá, megkérdezem, hogy milyen krémet tudna adni, mert a múltkor ugyan mondta, de elfelejtettem. Jobbulást!

Nincs jelen

 

#1331 2010-11-17 17:30

c.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

A problemad valoszinuleg talyog/sipoly, mely magatol zarodik/nyil meg ujra (valszeg a gyulladas hullamzasatol). Egy hozzaerto gasztroenterologus biztosabbra meg tudna mondani, de amit leirtal tunet, az eleg jo esellyel palyazik erre. Javaslom olvass utana a vegbeltalyog/sipoly temakorben, ha magadra ismered a tuneteket, akkor kozel jarsz.

Megilyedni nem kell.

Nincs jelen

 

#1332 2010-11-17 17:38

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia, nem az. Ez picike, pont volt ilyen, mikor a nõgyógyásznál voltam és látta... Ha meg esetleg kiderül, hogy tényleg az, akkor a szakorvosomat.... (gonosz vigyor).

Nincs jelen

 

#1333 2010-11-17 17:53

nagil74
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Köszönöm a tanácsokat és a hozzászólásokat, utána fogok járni. Remélem kiderül, hogy mi az.
További szép napot mindenkinek.

Nincs jelen

 

#1334 2010-11-17 18:10

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Bocs, módosítok. Mert a végbéltályog után utána néztem, van (hála Istennek) hüvelyi tályog is... a lényeg, hogy ne unatkozzon az ember. Köszi az infokat!!!

Nincs jelen

 

#1335 2010-11-19 13:39

margoka59
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szíasztok! Nagyon tetszik az oldal kb kéthete akadtamrá, mióta megtudtam a betegségem azóta mindid itt olvasgatok.Akkor voltam tükrözésen és ott mondták hogy fekélyes vastagbél gyulladásom van, Crohn beteg vagyok, most nagyon bevagyok  ijedve mert a szövettanom jövöhéten jön meg és nagyon félek .Tudjátok másfél éve csak orvoshoz jártam ,hogy nagyon fáj a derekam, és a jobb oldalom. Õmeg csak adta a jó kis antibiotikumokat össz 36 db-ot hogy majd ettöl elmúlik . Hát ez nem jött be neki elküldött reumatologushoz aki szintén 5-ször beinjekciózta a derekam , hát ez sem jött be , közben én háromszor voltam hasiultrahangon,de ott sem találtak semmit.Aztán igy kerültem el tükrözésre, de már nagyon rosszul voltam. Most xalazin 3x2, medrol napi 4-et  noacid napi 1-etszedek. ja és még Lekoklar xl et mert a fekély már megtámadta a nyelöcsövemet is  Nektek is volt ilyen? Írjatok!  Mindenkinek  szebb napokat  szíasztok

Nincs jelen

 

#1336 2010-11-19 14:50

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Margoka59! Szeretettel üdvözöllek a fórumon! Bízzunk benne, hogy a gyógyszerek hamarosan csökkentik ezt a gyulladást! A szövettan elsõsorban most azért kell, hogy bizonyosságot nyerjenek a Crohn betegséget illetõen. Így lesz megerõsítve ez a diagnózis. Légy szíves, írd meg majd az eredményt.
Mielõbbi jobbulást kívánok Neked!

Nincs jelen

 

#1337 2010-11-19 16:33

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Üdvözöllek én is az oldalon margoka59!
Itt nagyon jó társaság van, nagyon segítõkészek, mindenki megosztja tapasztalatait a másikkal, és ha kérdésed van akkor nyugodtan tedd fel, ha tudunk válaszolunk-segítünk neked/egymásnak.
Magam is mikor rátaláltam erre az oldalra ezidáig el sem hittem, hogy ennyi Crohn illetve Colitises beteg van, én úgy tudtam ez ritkább betegség, de a fórum bebizonyította, hogy sajnos egyre többen szenvednek ilyen nyavajákban, mindaddig azt hittem én ebbe a "ritka" betegségbe estem bele.
A szövettani eredménytõl nem kell félni-nyugi, hogy csatlakozzak Marthuska hozzászólásához ez valóban azért kell, hogy megerõsítse a diagnózist, manapság már minden vizsgálatnál vesznek szövettant a biztos ami biztos elv miatt.
Én is itt egy nagyszerû csapatra találtam mondhatni megtaláltam itt az oldalon a számításaim, és hidd el nagyon-nagy erõt ad mikor ennyien segítenek biztatnak drukkolnak neked, úgy eltörpül emellett a betegséged.
Jobbulást kívánok neked, és ha kérdésed van, ne habozz tedd fel bátran!
Üdv:Bordás! ;)

Nincs jelen

 

#1338 2010-11-19 19:02

margoka59
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Bordás Köszönöm a jó kívánságaidat, most tényleg nagyon rám fér egykis biztatás, mert már nagyon kivagyok borulva. Sajnos elég hosszú idötn keresztül kellett bizonygatnom a fájdalmaimat az orvosoknak . Nem hitték el , ettöl aztán teljesen kiborultam idegileg, úgy hogy még most sem tudok aludni minden éjjel félkettö körül már fent vagyok. De talán majd csak sikerül  egyszer már lenyugodni. Kívánok neked nagyon szép estét és jó éjszakát üdv  margoka

Nincs jelen

 

#1339 2010-11-19 19:40

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

margoka, gyógypusz, szia.

Nincs jelen

 

#1340 2010-11-19 19:41

margoka59
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Marthuska! Neked is köszönöm a biztatást, és majd megírom az eredményt, az a jövöhéten fog mejönni, hát nem vagyok benne biztos ,hogy kimerem nyitni egyedül. Majd meglátjuk. Kívánok neked is nagyon szép estét és jó éjszakát üdv margoka

Nincs jelen

 

#1341 2010-11-19 19:46

margoka59
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Györgyina! Remélem, hogy jól is fogok aludni ettõl a gyógypuszitól köszönöm és én is puszillak és jóéjszakát.

Nincs jelen

 

#1342 2010-11-23 12:02

andy0111
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Syasztok!nálam egy honapja állapitották meg hogy kronos vagyok!20éves vagyok és nagyon félek ettöl a betegségtöl és végülis nem is értem a lényegét!hasi görcsökkel kerültem korházba és hasmenéssel!akkor még nemtudták hogy kronos vagyok utána lett egy tályogom és ezután csinálták meg  a vastagbéltükrözést!de mire a tükrözésre került sor adiggra jobban lettem és a tükrözés eredménye az lett hogy az egész vastagbelem aktiv gyulladásba van!csodálkoztam mert akkor már tudtam enni nem voltak görcseim és a székletszámom is lecsökkent!most salazopirynt szedek napi 8-at medrolt 20mg-ot de 32vel kezdtem és most akarnak adni Immuránt!naponta kétszer van székletem!az sok? és az gáz ha kicsit folyos?és milyen diétát tartsakbe!nekem a doki nem mondott semmit!ti miket esztek!szerintetek van arra esély hogy aki kronos azt egész életébe ne keljen müteni?vagy az tuti hogy elöbb utobb lesz majd nekem is bélszükületem vagy belsö sipolyom meg ilyenek?kérlek segitsetek mert nagyon elvagyok most keseredve!!!

Nincs jelen

 

#1343 2010-11-23 12:03

andy0111
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kérlek válaszoljatok!

Nincs jelen

 

#1344 2010-11-23 12:07

Agi87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia!
Megértem, hogy el vagy keseredve.Rengeteg kérdést tettél itt fel nekünk, de próbálj meg olvasgatni a különbözõ topikokban, mert a legtöbb kérdésedre ott meg fogod találni a választ!
Ági

Nincs jelen

 

#1345 2010-11-23 12:14

andy0111
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

köszönöm ági hogy ilyen gyorsan írtál!olvasgatok én de ezektöl csak mégjobban elkeseredek!

Nincs jelen

 

#1346 2010-11-23 13:13

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Andy0111!
A napi 2x székelés az hidd el nem sok, sõt nagyon jó, az orvosok azt mondják a legegészségesebb a napi 3x de hát most ez van, akkor van gáz mint legtöbbünknél ha legalább 20-30x mész el wc-re, na az már sok akkor van para. Az hogy folyós az a velejárója általában, csak ha mindig híg az kellemetlen. A diétát itt most nem ecsetelném mert hosszú, nagyon hosszú, de tény hogy kell diétát tartani mellette valamilyen szinten, erre ott a megfelelõ topik ott sok okosságot találsz kajával kapcsolatban. Még valami sokszor és keveset egyél. Az elég rossz hogy a dokid nem világosított fel ezzel kapcsolatban, mire számíthatsz mit várj a jövõtõl, de hát sajnos ilyenek is vannak. Esély pedig mindenre van mindennek meg kell adni, de hidd el ennek vannak lépcsõi-fokozatai, és ha már semmi akkor a legvégsõ eset a szike de ahhoz már tényleg csak akkor folyamodnak ha nagy gáz van, a dokik sem szívesen fektetnek csak úgy szike alá, a lényeg meg vannak a lépcsõi, nyugi ne keseredj el fiatal vagy és rengeteg gyógymód (gyógyszer) áll rendelkezésedre ami kiválóan hathat neked, és még könnyen regenerálódik a szervezeted. Üdv!

Nincs jelen

 

#1347 2010-11-23 14:43

andy0111
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

sziasztok!arra lennék kiváncsi még hogy minden kronos elfogatta az orvos tanácsát és leszokott a dohányzásrol?

Nincs jelen

 

#1348 2010-11-23 14:59

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Andy0111!
Az orvos mindig jót akar, együttmûködve kell megtenned a lépéseket a gyógyulásod érdekében, a cigi egy olyan plusz ami rosszat-nagyon rosszat tesz bármilyen betegséged van. Hallgasd meg, gondold át majd fogadd meg tanácsát kezelõorvosodnak. CIGI NO! Tedd meg az elsõ lépést gyógyulásod érdekében! Üdv!

Nincs jelen

 

#1349 2010-11-23 15:33

andy0111
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Köszi a válaszod majd valahogy megprobálok leszokni rola!néztem a diétákat és konkrétat senki nem ír!csak hogy kikell tapasztalni hogy mit ehetek meg mit nem!ezt nem értem egyáltalán!azt tudom hogy tejet nem szabad inni meg narancsot sem szabad enni!ezeket be is tartom!de hogyan tovább???

Nincs jelen

 

#1350 2010-11-23 15:44

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Off
andy0111!
Látom olvasom nagyon sok kérdésed van amire igyekszünk majd válaszolni de kérlek tartsd be a rendszert amire mi is vigyázunk! Eben a topikban is másról van szó szerintem mint a cigi... :)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB