#1 2010-11-10 14:05

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Rekreáció és egészségfejlesztés

Sziasztok!
Mint azt páran tudjátok, egyetemi hallgató lettem rekreáció és egészségfejlesztés szakon Szegeden, egy országos versenyre írok az IBD-rõl és szeretnék nektek egy új irányvonalat mutatni, ami az országunkban még nem annyira ismert, de az USA-ban, Kanadában és minden nagyobb külföldi országban ismert, használatos!
Nevezhetjük terápiának is azokat a dolgokat amik ide tartoznak, hiszen folyamatosan kell(ene) csinálni mindenkinek az egészsége fenntartása érdekében. Hogy mik ezek a dolgok? Fõleg mozgás (legyen az bármi!!!), szellemi és pszihés kikapcsolódás, ezek mind segítenek visszahozni azt az állapotot, ami születésünkkor adott volt, csak a 21. szzad hatásai miatt a mutatók elmásztak.
Saját példám szolgáljon bemutatóként: Egy héten 4 nap végzek tervezett mozgást, magyarul kikapcsolódásként edzek, biciklizek vagy úszok (ide tartozik még a munkába való bringázás is, de az nem tervezett hanem szükségszerû, ezért sem sorolom ide), egy héten 2 alkalommal olvasok olyan könyvet, amit én választottam kikapcsolódás céljából és legalább egy órán át olvasom, vagy több (nem tartozik ide a kötelezõ olvasmány!!!) és figyelek az étkezésemre, például SEMMILYEN gyorskaját nem eszem, magamra fõzök vagy olyan helyen eszem, ahol rendes, tápláló ételt kapok, legyen az túrógombóc vagy vadas! Mindezek mellett sok apróbb dolgot csinálok, amit nem sorolok fel, mert a lista hosszú!
Minden héten, ha nincs érdeklõdõ, akkor ajánlok egy-két dolgot, amivel stresszmentesen, kiegyensúlyozottabban élhettek! Én így élek, egészségesen, tünetmentesen, jelenleg gyógyszerek nélkül!

Akit érdekel egy kicsit is, írjatok, amikor tudok, válaszolok, akár itt, akár privátban!

Nincs jelen

 

#2 2010-11-10 14:22

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Elsõ tanácsom igazából mindenkinek szól, de fõleg azoknak, akik hamar idegesek lesznek vagy fáj,görcsöl a hasuk. Nálam ez volt az elsõ amit kipróbáltam:

Légzéstechnika:
Régen egy jóga könyvben olvastam, azóta bevált! Helyszín tök mindegy, testhelyzet szintén! Csukd be a szemed és próbáld kiüríteni a fejed, koncentrálj CSAK a légzésre! Szívd be az orron keresztül a levegõt 3-4 másodpercen keresztül. Elõször a mellkas emelkedjen, utána a has! Fontos, hogy ne csak tüdõbe lélegezzünk, hanem hasba is így mélyebb és plussz energiát szabadít fel! Ezután tartsd bent 2-3 másodpercig és lassan (!!!) fújd ki szájon át 3-4 másodperc alatt. Ezzel megnyugtathatod a tested és a szellemedet is, hiszen a saját belsõ energiáid szabadulnak fel, ugyanakkor az agyad és minden más szerved több oxigénhez jut! Mindenki érzi majd magán az ideális ritmust, amihez igazodhat, késõbb amikor már aktívan alkalmazzátok a tüdõkapacitás is nõ kicsit, mélyebben lélegeztek, de mint mindent ezt sem szabad egyszer elkezdeni, aztán abbahagyni! Buszon, metrón, otthon, munkahelyen ezt lehet alkalmazni,akit meg zavar a hangzavar pl a buszon, annak tanácsolom, hogy otthon próbálja zene mellett, halkabb zene mellett, ha már megy így a koncentrálás, a busz sem lesz akadály!
Akinek görcsöl, fáj a pocakja, annak tanácsos kicsit több levegõt a hasba szívni, elõször fura lesz, de késõbb jobb lesz minden!

Nincs jelen

 

#3 2010-11-10 20:03

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Látom olvasóközönség van és vagy senkit nem érdekel, vagy nem tudjátok mirõl is beszélek.
Kis magyarázat: A rekreációhoz tartozik minden olyan dolog, ami az aktív pihenést kitölti legyen az mozgás, olvasás, séta a parkban, de még a bélyeggyüjtés is ide tartozik! Persze én a mozgás részét tanulmányozom, de itt, ebben a topicban minden irányban segíteni szeretnélek titeket!

Más: Néhány adat a KSH-tól, érdemes elolvasni:
Testmozgás
A testmozgás a preventív egészség-magatartási tényezõk közé tartozik,
azaz a rendszeres fizikai aktivitás csökkenti bizonyos betegségek bekövetkeztének
kockázatát.
A felnõtt lakosság fele (49,7%) egyáltalán nem végez intenzív testmozgást,
harmada (33,4%) még mérsékelt testmozgást sem, ötöde (21%)
pedig nem is gyalogol még napi tíz percen keresztül sem.

Siralmas...Ezért is van szükség arra, hogy legalább 20 percet mozogjunk! A Crohn és a colitis is sokkal passzívabb idõszakot fog mutatni, ha mozog az ember!

Nincs jelen

 

#4 2010-11-10 20:17

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Az hogy nem reagáltunk írásodra barna-by barátom nem jelenti ,hogy nem érdekel bennünket.Ha hiszed ha nem én a legnehezebb légzõgyakorlatot olvasás közben ki is próbáltam.:D.De ne várd hogy rögtön fussunk 2 kört odakint hisz amiket leírtál még emészteni kell.

Hali

Nincs jelen

 

#5 2010-11-10 20:42

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Barna-by. Isten ments, hogy megsértõdj és abbahagyd az okításunkat. Mint Zolcsi is írta, emészteni kell az olvasottakat. Szuszidivel karöltve folytasd csak a testi lelki gondozásunkat.Köszönet az idõért, amit ránk áldoztok.
Tényleg elgondolkodtató, milyen lusták vagyunk, pedig még például a depresszión is javít a mozgás, ha jól tudom.Szeretettel várjuk további útmutatásodat.
Üdv.

Nincs jelen

 

#6 2010-11-10 21:00

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Isten ments, hogy megsértõdjek! :D Csak inspirálni akartam a népet, nehogy elkókadjatok! :D
Az pedig külön öröm Zolcsi, hogy már ki is próbáltad a légzést! Ha para van vagy jön az idegesség, ez a legjobb rá!

Nincs jelen

 

#7 2010-11-10 21:12

Sztundi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Barna-by! Nekem tetszik a kezdeményezésed és várom a folytatást! :)

Nincs jelen

 

#8 2010-11-10 21:31

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Na ez már érdekel.
Régen sokat mozogtam és jó hatással volt rám.Habár akkor még semmi bajom nem volt.
Ahhoz hogy elinduljak,még le kell küzdenem a depit,szorongást,agorafóbiát,és enyhe szociofóbiám :D
Amióta beteg lettem,teljesen kizártam a külvilágot,és begubóztam a 4 fal közé.

Hajrá Barna-by

Nincs jelen

 

#9 2010-11-10 22:54

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Szerintem inkább hajrá Breki.Ki a 4 fal meg a sok fal közül, ha ott maradsz, még fóbiásabb leszel.Nem könnyû, de meg kell!!!!!!! próbálni.Ebben segít Barna-by, Szuszidi meg sok jó szándékú ember írása itt.Nem vagy egyedül, nem kell bezárkózz, ne hagyd, hogy a betegséged gúsba kössön.
Várjuk a folytatást Barna-by.

Nincs jelen

 

#10 2010-11-10 23:11

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

barna-by!
Lélegzem :)
Majd holnap gyakorlom a többit is. Nekem tetszik ez a hozzáállás csak...
A hétvégén lazán kirándultam 10km akkor bírtam semmi bajom nem volt, kellemes idõ szép táj estére jólesõ fáradtság... de azóta fáj a térdem és megint begyulladt egy ér a lábamba....ezt hogy reagáljam le? :/

Nincs jelen

 

#11 2010-11-11 00:03

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Örülök, hogy felpörögtünk és hogy tetszik! :) Örömmel csinálom, hiszen látom, hogy ki mivel küszködik és ez hasznos így a kutatás elõtt! Irányt ad és leköt :)

Breki: minden fóbiát és szorongást le lehet küzdeni, fõleg ha van egy olyan eszköz, mint a sport! A szociofóbiád leküzdheted ha emberek közé mész, erre a legjobb pl egy uszoda, ahol nincsenek olyan sokan, de pár ember megfordul, maga a mozgás pedig elsõ osztályú! Elõször a fóbiák miatt menj le 2szer, következõ héten 3-szor, utána tartsd a 3-at, de emellett elkezdhetsz más könnyebb mozgás, pl a sétát! Kutatások igazolják, hogy 30 perc séta segíti az IBD betegek gyógyulását illetve szinten tartását! Hozzáteszem mozgás közben az endorfin, mint drog szabadul fel és a depidnek lõttek (persze csak 25-30 perc után szabadul fel)!
De persze minden tõled függ! Változtatni akarsz vagy sem? Tedd fel ezt a kérdést magadnak és ha igennel válaszolsz akkor lépj! Nincs de és egyéb kitérõ manõver! Az elsõ lépés a legnehezebb, utána már menni fog minden!

Nita: Csúcsformában vagy ahogy látom! :) A laza kirándulásod szerintem kicsit sok volt, legközelebb mérsékeld 1,5 km-rel és akkor az izületeidnek is jobb lesz!
Az izületed illetve az érgyulladás eddig is megvolt? Ha igen, akkor egy dokinak mutasd meg, ha megtetted, alkalmazd amit mondott, ha nem mondott semmit, akkor próbálj meg kisebb távot megtenni, hogy ne menjen szét az izületed! Ha tudsz, tornáztasd otthon a térded súlyok nélkül! A neten van gyógytorna feltöltve, less le pár gyakorlatot!
Esetleg CA, K vagy Mg hiány nincs?

Szerkesztette: barna-by (2010-11-11 00:05)

Nincs jelen

 

#12 2010-11-11 07:40

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Barni nem sértõdni, de ezt nem hagyhatóm ki!! Mi a manó már egyetemen tanítják a szövegemet? "De persze minden tõled függ! Változtatni akarsz vagy sem? Tedd fel ezt a kérdést magadnak és ha igennel válaszolsz akkor lépj!" Erre ment ki a kérdés sorozatom. A lényege ez lett volna. De tény a joga vagy egy sima meditáció nagyon sok jót rejt magában. Bár már a meditációról írtam párszor. A mozgás terápia is jó viszont ne vigyük túlzásba az úszás nagyon hatékony. De mit magyarázok én itt majd te magyarázzál ;)
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#13 2010-11-11 09:16

Napfori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

barna-by!
Csak csatlakozni szeretnék az elõttem szólókhoz. Engem is nagyon érdekel amikrõl írsz, mert mindig is hittem ezekben (is). Én épp a futást szeretném beiktatni végre az életembe, de még nem tudom hogy oldjam meg egy 7 hós és egy 3 éves mellett. Tudom, minden csak szervezés kérdése! :)

Nincs jelen

 

#14 2010-11-11 10:51

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Szuszidi: Ezt a szöveget magamtól találtam ki, nem tankönyvbõl írom, de legalább látszik, hogy egy rugóra jár az agyunk! ;)

Napfori: A futás jó, persze két kisgyermek mellett nehezen kivitelezhetõ, de mondjuk egy játszótéren vagy parkban, játék keretében lehet fogócskázni a nagyobbikkal és hasonló játékos mozgást végezni! A gyerek és te is mozogsz, ráadásul a gyerekek energiabombák és jobb mint ha egy edzõ állna melletted és parancsolgatna! Ott van még a kirándulás! Nem kell nagy távot megtenni, elég egy Margitsziget, vagy egy lazább 3-4 km-es táv! Ami jó a gyereknek, az jó neked is! :)
Erõsíteni meg elég ha a 7 hónapos gyermeked emelgeted, csak figyelj oda a tartásra, mert sok kismama szenved a hát és derékfájástól, pont ezért!!! Érdemes egy Fittball-t beszerezni (kb 3000 Ft kiadás) és azon nyújtani, lazítani erõsíte, sõt, sok zsírégetõ gyakorlat van rajta, ha épp az kell (mi pont ma tanultuk ezeket... -1 kiló egy óra alatt)!

Nincs jelen

 

#15 2010-11-11 11:17

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

barna! Off! Most már átírhatnád a szülész-nõgyógyászt a fórum rekreáció fejlesztõjére. On. Egyébként én a légzés dolgot tudom és fogom tudni jól hasznosítani, köszi!

Nincs jelen

 

#16 2010-11-11 11:17

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

A mai napra találtam egy jó témát, ami mindenkit érdekelhet és ez nem más, mint a szabadidõ hasznos eltöltése!

Kutatások szerint naponta majdnem 2 órát fordítunk haszontalan dolgokra! Persze sok embernél más és más ez az idõ, de a lényeg, hogy sokkal több szabadidõnk van, mint azt mi állítjuk! Ezt inkább nem bontom szét, mert elkezdtem és szegény Aiolosz moderálhatna, ezért vegyük csak a 2 órát átlagba! A lakosság 30%a nézi a bejutós tehetségkutató hülyeségeket, nagy része néz egyéb sorozatokat is, ami lehet fölösleges (VadAngyal, Barátokközt) de lehet hasznos is (Discovery, NationalGeographic), de tény, hogy átlag napi 3 !!! órát TVzik egy magyar ember! Akkor hogy is van ez? 2 óra szabadidõnk van de 3 órt TV-zünk??? Ez egy statisztikai anomália, vagy nekem nem sikerült összehozni a 25 órás napot! Persze ide tartozik még a sok internetes barangolás aminek egy jó része fölösleges és haszontalan és a tinik körében olyan jól alkalmazott "jaj mit vegyek fel" tipusú keresés egy gönc után ami elég sok idõt vesz el! Persze sorolhatnám a dolgokat, de túl hosszú a lista és kiemeltem most párat, ami minden 2-dik (ha nem is mindenkire) vonatkozik! Próbáljunk ezektõl a dolgoktól elszakadni vagy ha tényleg égetõ szükség van valakinek arra, hogy megtudja Magdi anyus mikor fogja kísérteni Vilibát, akkor ragadjon a kezébe egy súlyzót, egy fittball vagy hölgyek egy fél vagy egyliteres teli palackot/ kéz és tessék mozogni, tornázni! A kettõ mehet együtt, de a legjobb nyugtató zenére edzeni és hanyagolni ezeket a baromságokat!
Pár éve egy orvos és egy pszihológus kutatta a sorozatfüggõség mikéntjét és kiderült, hogy aki sorozatfüggõvé vált, abban felszabadultak olyan vagy hasonló hormonok, mint mozgás közben, de sokkal kevesebb mennyiségben! Így aki inkább néz sorozatot, annak megint csak alátámasztani tudom, hogy a sporttól sokkal jobban érezheti magát, mert több endorfint és hasonló biokémiai anyagot termel a szervezet és nem kell órákig a TV-t bámulni, elég csak 30 perc mozgás!!! Máris spóroltál egy csomó idõt amit fordíthatsz a barátokra, magadra, szellemi tevékenységre! Ajánlom mindenkinek, hogy mellõzze ezeket a mûsorokat!

Nincs jelen

 

#17 2010-11-11 11:19

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

én: Én nem tudom megváltoztatni, de ha egy moderátor vagy Robur besegít, azt megköszönöm! :)
Amúgy meg ezzel jobban lehet csajozni! :D

Nem kell hálásnak lenni..csak a szomszédot keményebben kell támogatni...
aiolosz

Nincs jelen

 

#18 2010-11-11 11:30

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Barna, a lélegzés nagyon tetszik!!!
Ami a sportolást és a hasznos idõtöltést illeti, treljesen igazad van. De sajnos én is azon sok ember közé tartozom, aki azt mondja, hogy de jó lenne egy kis mozgás, de mikor? Hisz délután négyig meló (ha nem ötig), utána buszozás a gyerkõcért, buszozás haza, vacsi, fürcsi, és már csak egy kis esti mese jut aztán irány az ágybazuhanás. Persze még ott a kora reggel meg a késõ este, na igen ezt szoktam haszontalan dolgokkal kitölteni, mondjuk nem sorozatokkal, hanem net szörfözéssel, mert soxor úgy érzem kell valami irtó semmitmondó dolgot csinálnom, hogy egy kicsit totál kikapcsoljam a hétköznapi gondokat, problémákat és a gondolattömegeimet.

Azért jó olvasni, hogy ilyen ügyi vagy és ennyit törõdsz az egészségeddel, példaértékû, azért még nincs feladva a remény, hogy majd egyszer én is több idõt fordítok magamra. (Megjegyzem az utóbbi három hétben már sokat fejlõdtem, pl. újrakezdtem a gerinctornát, igaz csak napi tizenöt percben :D )

Nincs jelen

 

#19 2010-11-11 12:36

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

SZiasztok,

Most lesz egy hónapja, hogy heti 3x1 órát (néha 4x1) Callantetics tornát csinálom itthon. Általában délelõtt, mert többnyire délután dolgozom. Ma pl erõs fejfájással ébredtem, de mégis rávettem magam a tornára. És nem is kellett fájdalomcsillapítót bevenni.

Olvasni munkába menet szoktam, meg hazafelé az napi 2 óra :)
És ami esténként teljesen  kikapcsol az egy kis játék :D pl póker a neten.... Bár lehet hogy ez is teljesen haszontalan idõtöltés, de kikapcsol.

légzés: mivel 13évig úsztam/szinkronúsztam ezért én alapból megszoktam hogy hasba veszem a levegõt. kihasználva a tüdõkapacitás jelentõs részét.

A fõzés is kikapcsol. most tervezem hogy beszerzek egy kenyérsütõ gépet :)

Üdv
Zsu

Nincs jelen

 

#20 2010-11-11 15:55

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Vica: A gerinctorna nagyon jó mozgás, csütörtökön 9-tõl én is iparszerûen csinálom, de 15 perc max a bemelegítésre elég :( De ha csak ennyi fér bele az idõdbe, akkor ez is elég, hiszen mozogsz valamennyit!
Gyerek mellett nehezebb idõt szakítani magadra, mert teljes odafigyelést igényel, de hidd el, késõbb ez a 15 perc gerinctorna mindig kicsit több lesz! :)

Zsuzska: A Callanetics is nagyon jó, nekem is tetszett (de nem sikerült felvennem sajna, maradt a gerinctorna) külön öröm, hogy heti 3-4-szer csinálod!
Persze a póker belefér, meg a TV is belefér, csak vannak akikkel elszalad a ló. A hiradó, NAtGeo vagy PaprikaTV belefér, de ne ezeket a tömeghisztéria gyártó marhaságokat nézzük! Tisztelet a kivételnek! :)
A kenyérsütõt gondold meg, mert pár ismerõs vett, hogy majd megsüti a kenyeret, aztán max 3szor használta! :) De ha van lisztérzékeny nálatok, akkor érdemes beruházni! :) (és ha tényleg mindig használod)

Nincs jelen

 

#21 2010-11-11 16:06

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Off! Én imádom a kenyérsütõ gépet. Ha megunjuk, akkor váltva hol sütök, hol veszek. De szupi és többféle kenyér süthetõ vele. On!

Nincs jelen

 

#22 2010-11-11 17:49

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Szia barna-by!
Le a kalappal elõtted, hogy te milyen segítõkész vagy mások iránt, példa értékû amit csinálsz, nagyon jó amiket írsz, köszi a topikért. Múltkor tudod mondtad, hogy a Corvinus egyetem mellett van a nagycsarnok fent Pesten, és azon belül egy keleti bolt, na én oda ellátogattam, és megmondom neked õszintén a bõség zavara van egészséges táplálkozás szempontjából ott, meg persze gyõzze az ember mind idõvel míg szétnéz mind pedig pénzzel. Irtózatosan sokan voltak ott majdnem hogy egymást tapostuk abba a pici boltba, de annyi minden van ott hogy csak na..........
Lehet rossz idõpontba mentem mert annyian voltak, hétvége volt.
Vettem egy-pár tengeri herkentyût.  ;)
Üdv!

Nincs jelen

 

#23 2010-11-11 20:56

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Ott mindig találni valami fincsi dolgot! :) A rákos ropogtatnivaló finom, csak kicsit drága, de egyszer belefért :D

Nincs jelen

 

#24 2010-11-11 23:01

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

off
Nincs lisztérzékeny, de mégis jobbnak tartom az adalékanyagmentes kenyeret :)
Meg van olyan amiben lehet lekvárt is fõzni. Arról nem beszélve hogy szeretem a különleges kenyereket. Pl hagymás, tökmagos, olívás :)
na meg nem igazán kell beruházni sem, mert apuék nem használják, azt akarom elkérni ;)
on

Nincs jelen

 

#25 2010-11-12 16:16

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Az aktív olvasóknak (ahogy látom egyre többen lesztek! :D ) egy hétvégi házi feladat: Gyönyörû szép meleg õszi idõt jósolnak, menjetek el kirándulni, sétálni a szabadba! Sétálóknak legalább egy órát töltsön ki, a kirándulók pedig függõen az állapotuktól, izületeiktõl 3-6 km-t tegyenek meg!
Hogy jó példával járjak el én hétvégén turbózom magam kicsit: elmegyek squasholni! :) Emellett fõzök finom lasagne-t és a hozzávalókért kibringázom a piacra, ugyanis a piacolás és a piacon való vásárlás is a rekreáció részét képezik, sõt a nomád, õskori népekig nyúlik vissza! Én majdnem egy órát el tudok szöszmötölni a piacon, keresve a legszebb, legjobb (és legolcsóbb:D ) hozzávalókért! Ezek valószínüleg fele annyi tartósítószert láttak mint a teszkós és multiáruházas zöldségek és gyümölcsök!

Nincs jelen

 

#26 2010-11-13 13:01

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Jaja, így van barna-by hozzászólásához mindenben csatlakozni tudok, irány mindenkinek a szabadba!!! :D

Nincs jelen

 

#27 2010-11-16 20:25

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Látom senki sem hallgatott a tanácsomra, vagy túl félénkek vagytok, hogy leírjátok az élményt!
Sajnálnám, ha minden süket fülekre találna, hiszen sokan veszik a fáradságot és pénzt, új alternatív szerekre és a legegyszerûbb, legõsibb dolgot, ami megmaradt az evolúció alatt pedig elvetitek! Lusták vagytok vagy kedvetek nincs mozogni? Nem maratont kérek, csak 3 naponta 20 percet, igazán nem sok vagy igen? Ennyi ideje mindenkinek van, gyerek mellett is, munka mellett is és két nyögés közben is! Esetleg fejtsem ki megint részletesen, mely gyógyszerek helyettesíthetõk? Én konrétan havi 15ezer forintot spórolok meg és nincs semmi panaszom, amitõl rosszul kéne éreznem magam!
Ha kész lesz a gyakorlatsor, akkor a sok jelentkezõbõl ugyanennyien fogjátok aktívan csinálni? Ti tudjátok, csak kicsit furcsa az életszemléletetek. Minél több szer, tea és táltos keverte gumibogyószörp, mint 20 perc mozgás.

Nincs jelen

 

#28 2010-11-16 21:30

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Drága Barna!
Türelmetlen vagy. Én naponta sétálok a kutyámmal. Kell a mozgás persze hogy kell. Ha nem mozogsz eleget még a hasnyálad sem úgy dolgozik mint kéne. De adj idõt nekik. Berobbantál az Rekreáció és egészségfejlesztéssel ami nagyon jó dolog. Ismerkedni kell nekik vele. Az idõ sok mindent legyõz, még a lustaságot is.
Legyen szép estétek!

Nincs jelen

 

#29 2010-11-17 10:17

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Lehet, hogy türelmetlen vagyok, persze, de érdekes azt olvasni, hogy ki milyen gyökérbõl készített pasztát eszik vagy milyen plussz szert szed, holott ez nem roncsolja a belsõ szerveket, mint a sok, sokszor fölösleges szer! Lassan már egy Szilvia papirtörlõ gurigára lehetne listát irni a sok "jótékony" szerrõl, ami itt a fórumon megtalálható és a 95%ára nincs is szükség.
Ugyanakkor a mozgással egy csomó olyan anyag szabadul fel, ami minden ilyen plussz szer hatását tartalmazza, azzal a különbséggel, hogy magunk állítjuk elõ. Persze errõl senki nem tud,, mert a mai egészségpolitika pont erre megy rá és a természetgyógyászok egy része is, hogy szedj mindenféle maszlagot és akkor neked tök jó lesz pedig a helyzet ennél pofon egyszerûbb!

Ha valakit kicsit is érdekel ez a fajta gyógyulás, plussz kiadások és jövõbeli májkárosodás elekrülésével, az nyugodtan tegye fel a kérdését, mindenre szívesen válaszolok!
No harag, csak a hozzáállás meglepõ, szerintem.

Nincs jelen

 

#30 2010-11-17 10:57

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Barna-by. Türelem, nem csak a gondolkodásunkat, az életünket is át kell szervezni és az idõt igényel. Most egyszerre ketten okítotok minket szuszidivel, nem tudunk lépést tartani, ha így siettek. Üdv.

Nincs jelen

 

#31 2010-11-17 11:00

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Kedves Barna!
Mért fáj az neked ha veszik a táplálék kiegészítõt, teákat isszák? Nem a te pénzedet költik. Mindenki abban hisz amiben akar. Ami meggyõzte öt, vagy barátja mesélte, anyuka apuka használta s neki jó volt. Igen azt mondod szánjanak az emberek magukra napi 20 percet. Nem szánnak, majd ha csak muszáj lesz. Mert az nagy úr. Mindenki aszt hiszi hogy csoda lesz és 2 nap s használ a séta, de te is én is tudod hogy nem így van. Hónapok múlnak majd el mire észre veszik hogy használ. (persze ha csinálják) Az ember érdekes teremtmény. Lecar dolgokat s ha ott a vége akkor kezd el kapkodni, hogy mit is csináljon. Meg vissza tekint hogy ha, de nincs ha az a múlt s azt nem tudod megváltoztatni. Hagyni kell nekik idõt. Kellõ idõt. Én egy közel majd három éves írásomat találtam meg ég és föl a két énem. (alternatív módszerek 233 -as írás).
Csak idõ kell. 
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#32 2010-11-17 12:26

k.and
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Kedves Barna-By!
Tudsz abban segíteni, hogy hol találok olyan kb. 20 perces gyakorlatsort (neten, DVD) ami átmozgatja az egész testet nem fáradok nagyon el utána. Nekem nagyon hiányzik a mozgás, de az utóbbi idõben fogytam az amúgy sem túl nagy súlyomból és a nap végére már annyira erõtlen és fáradt vagyok hogy a harmadik emeletre is csak szuszogva érek fel :( Holott amikor erõm teljében vagyok én is futok, tornázom de ezek most nem mennek. Valami "gyógytorna" féleségre, egyszerû gimnaztikára gondoltam. Van ilyen?
Elõre is köszi!
Üdv.:
Andi

UI: tényleg nagyon jó, hogy nyitottad ezt a topicot :)

Nincs jelen

 

#33 2010-11-17 14:10

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Azt mondta lesz edzésterv,többféle amit itthon lehet mívelni,talán arra várnak :)
Nálam pl mint cukrász,8 orában egész nap a lábaim terhelem,egy percre nem állsz meg,sztem beleteszek egy nap 10km-et.A francnak van utána még kedve sétálni,örülök ha meg tudok pihenni :)De ez csak én vagyok.Aki irodában dolgozik annak biztos jobban kell.
Úszni szerettem,de arra meg nincs pénzem.

Szerkesztette: Breki (2010-11-17 15:31)

Nincs jelen

 

#34 2010-11-17 14:25

k.and
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

én sajnos ülök egész nap, utálom is és meg is érzi a pocakom is :( Várom az edzéstervet, jó lenne valami könnyebb napi pár perc, addig is megpróbálok valamit magamtól ügyködni...

Nincs jelen

 

#35 2010-11-17 18:03

Évica38
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Kedves k.and!!
A www.polc.hu webáruház!
Hát és gerinc edzésprogram, ez a DVD címe.
Ezeket a gyakorlatokat végzem, nagyon egyszerûek és hatékonyak.

                                                            Üdv!

Nincs jelen

 

#36 2010-11-17 19:32

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

A topic-kal nem jár együtt az edzésterv, az majd a TDK-hoz lesz, ami kicsit odébb van, itt csak tanácsot adok! :) És mindenkire személyre szabottan itt nem tudok edzéstervet adni, meg idõm sem lenne hirtelen ilyen sok emberre megírni, a másik, hogy nem egy személyes találkozó kell elõtte, hogy felmérjünk pár dolgot.

k.and: Otthoni, lightos átmozgató tornára a legjobb a Callanetics vagy fittball-os torna, ha van otthon ilyened. A neten van egy-két webshop, ahol ezek le vannak értékelve pár száz/pár ezer forintra, de vannak jó szakkönyvek is, ami hosszútávon jó befektetés! Ezt a kettõt ajánlom perpill, ezekbe nem megerõltetõ gimnasztika gyakorlatok és nyújtások vannak.

Breki: Mivel sokat használod a lábad neked is jó lenne egy kis Callanetics vagy fittballból olyan gyakorlatok, ahol a csípõt és lábat erõsítenek, mert hosszú távon ezek fájhatnak majd. Az úszás tényleg jó lenne, de a pénz nagy úr, helyettesítheted más kímélõ mozgással.

Nincs jelen

 

#37 2010-11-17 19:34

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Szuszidi: Én kivárom a sorom, ha kell 3 évet is várok, hogy megneveljem rendesen a társaságot!! :D
Az én régi irásaimat is vicces olvasni :) A tojáshéj ott volt a fenekemen amikor elkezdtem a pályafutásom itt! :)

Nincs jelen

 

#38 2010-11-18 08:50

k.and
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Sziasztok!
Köszönöm kedves Évica és Barna a sok jó tanácsot, ígérem élni fogok vele. Ma már el is kezdtem a rekreációt, reggel piac hát ott igazán fel lehet töltõdni energiával a sok friss zöldség-gyümölcs és kedves néni bácsi között :) Utána ráadásként lift helyett felgyalogoltam a negyedikre, természetesen tele szatyrokkal :) Csak így tovább!
Szép napot mindnyájotoknak!
Üdv.:
Andi

Nincs jelen

 

#39 2010-11-18 12:14

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Én Teszvesz-en (remélem ez nem nagy reklám ha igen akkor sry) néztem meg a Callanetics DVD-t. Végül onnan is rendeltem meg 1500 Ft volt 3 db (egy csomagban van egy alap torna, yoga callanetics, haladó torna).Ki lehet ilyeneket fogni.

Zsu

Nincs jelen

 

#40 2010-11-19 00:28

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Zsuzska: a yoga Calanetics irtó jó! Ma volt gerinctornám és ott azt néztük meg, piszok jó lesett, után a az egészségfejlesztés ZH-m tök jól megírtam (politológián meg elaludtam :P ). Na majd én is kutatok ilyeneket! :)

Andi: Örülök, hogy elkezdted! Kis lépésekben kell haladni a cél felé és rendszeresíteni az ilyen apró dolgokat! :) A másik, hogy a piacon késõbb már jó ismeretségeket lehet kötni, ami hosszabb távon jó "befektetés" :)

Nincs jelen

 

#41 2010-11-19 00:48

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Szia Barna!
Én itthon nyomatok 1 órás gerinctornát DVD-rõl. A piacozásról jut is eszembe én rendszeresen odajárok a csarnokba amit ajánlottál a keleti boltba szoktam legtöbbet eltölteni-nézelõdni, ez eddig bevált nem ide jártam de rabja lettem....
Üdv: Bordás! ;)
U.I:jah meg ápolom a jó kapcsolatokat mert ahogy te mondod: az hosszabb távon jó befektetés.

Nincs jelen

 

#42 2010-11-19 12:15

k.and
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Sziasztok!
A reggeli piacozás után teljesen máshogy indul az ember napja.. és igen ha rendszeresen jársz egy idõ után már megismernek az árusok és ha még meg is ejtesz egy-két jó szót biztos kedvesek lesznek és szép árut adnak. Ha csak nem Te választhatsz :)
Zsuzska: DM (nem akarom kiírni a teljes nevét) féle callanetics az, amit ajánlasz?
Üdv.:
Andi
Amúgy hogy vagytok ma? Én mikor ilyen esõs, borongós idõ van mindig rosszabbul :( de örülök a pénteknek, délutánra már biztosan jobb lesz..
Szép napot Nektek!

Nincs jelen

 

#43 2010-11-19 23:51

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Andi,

igen, nekem az õ DVD-i vannak meg. Illetve könyvem is van.(Abban ugyanaz van nagyjából mint a dvd-n)

Nincs jelen

 

#44 2010-11-20 14:14

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Örülök, hogy a piacozást ennyire megszerettétek! Sajnos a multik elnyomják a hazai kiskereskedõket, de mi annyiban tudunk enni ez ellen, hogy a friss áruért kijárunk a piacra, ahogy teszitek! :) Ha sikerül minél több embernél a napi illetve heti programba betenni, akkor az egy jó alap a késõbbikhez, a másik, hogy nem jártok úgy , mint sokan akik megvették a sz@ros csirkét a Tescoban.

Bordás: a keleti cuccok jók, egy kis alga és egy csomó problémát segít elkerülni!

Andi: Ez a rossz idõ szerdától csak hidegebb lesz és lehet, hogy még a hó is esni fog! Én várom már a telet, lehet majd menni síelni :) Ugyanakkor figyelni kell arra, hogy ilyen idõben az ember bizony többet eszik, nem szabad átesni a ló túlsó oldalára!! Viszont sok a déli gyümölcs, lehet gyümölcs salátát csinálni! :) Minden féle felállásba finom, annak is ki nem bír enni valamit, vagy ép az ASA cuccok miatt nem lehet sok citrus félét ennie.

Nincs jelen

 

#45 2010-11-21 18:23

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

barna-by!
Figyelemmel kísérem hogy miket írsz, jelentem: én azóta a Holdvilág-ároknál kirándultam a múlt héten (találtunk még egy vizsit ráadásul)  ezen a héten szombaton reggel piac...bár én is szeretek kijárni, de mikor jön a hideg annyira már nem :) Meg sajnos itt nálunk Newpesten klassz kis piac van az igaz, csak parkoló nincs hozzá így tiszta ideg lesz az ember mire talál egy helyet  :) Mozgásnak volt még jó kis takarítás zenére szoktam és hölgytársaim tanúsíthatják ez komoly fizikai meló :P
Ma pedig 4-5 óra lapátolás, betonozás asszem megtettem amit lehet :)
Sajnos az ér a lábamba elég ramaty kéne egy jó érsebészt keresnem...:/ Csak tudom hogy ezt mûteni akarja majd ami 2-3 hét munkanélküliséget jelentene ezt nem engedhetem meg sajnos.....max karácsony elõtti héten és akkor januárra jobb is lenne.

Nincs jelen

 

#46 2010-11-22 09:53

k.and
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Sziasztok!
Zsuzska, köszi az infót! Ma reggel a Béres Alexandra féle gerinc tornával kezdtem a napot. Nagyon jól esett, megpróbálom reggelente beiktatni.
Barna, készültem! :) Hoztam fini almát meg narancsot. A hideggel nincs semmi bajom, a telet is szeretem decemberig a karácsony + a téli szünet miatt :) Már alig várom, viszont amikor ilyen nyirkos, nedves az idõ a pocakom rosszabbul viselkedik. Reggel viszont a metrón végig a légzõgyakorlatot csináltam, amit javasoltál és nagyon jól esett. Kicsit jobb lett utána. Köszi! :)
Nita, a Lehel tér messze esik tõled? Az a piac fedett, nem esik az esõ és nincs olyan hideg. Én lassan már minden másnap ott kezdek munka elõtt.
Na megyek, mert dolgozni kell!
Szép napot Nektek!
Üdv.:
Andi

Nincs jelen

 

#47 2010-11-22 17:14

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Andi: Örülök, hogy bejött a légzõgyakorlat! A következõ majd relaxgyakorlatok lesznek, de még válogatok, meg tanulom, hogy is vannak a dolgok! Lesz olyan amit bárhol lehet csinálni, akárcsak a légzõgyakorlatot! :)

Ugyanakkor én azt érzem ebbe a fránya esõs idõben, hogy jobban esik ilyenkor bringázni a suliba, mint eddig! :) Tény, hogy vizes leszek, de megszárad, viszont a testnek jó! :)

Nincs jelen

 

#48 2010-11-23 11:47

k.and
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

A relaxgyakorlatok is biztosan jól jönnek meg. Az is biztos, hogy a mozgás sok mindenre jó, én is szeretek esõben futni, persze nem zuhogóban :) Télen még a nagy hóban is próbálkoztam, hát az azért kifogott rajtam :) Nem baj, idén ha havazik és nagy hó lesz, majd gyalogolok vagy sétálok.
Szép napot!

Nincs jelen

 

#49 2010-11-23 14:36

Jozafer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Sziasztok,

Nekem mozgas teren a pilates es a yoga rengeteget segit. Vekonybel szukuletem van, ami szerintem lassan mutetre szorul. Altalaban akkor is megyek orakra, ha nagyon rosszul vagyok (nekem a hasmeneses resz valahogy kimarad). Persze a hasizmot fejleszto gyakorlatokat nem vegzem annyira intenziven, de ezt tudjak az oktatok is, es mindig kisegitenek olyankor valamilyen masfajta gyakorlattal. :)
Sajnos mar jo par hete nem tudok menni, mert eppen vizsgakra keszulok, de mar alig varom, hogy januartol megint mehessek!! :)

Szep napot mindenkinek!

Zsuzsi

Nincs jelen

 

#50 2010-11-23 17:14

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Rekreáció és egészségfejlesztés

Zsuzsi: örülök, hogy megtaláltad a számításaidat a jógával és a pilatesszel! Két olyan sport, ami nagyon jó ennél a betegségnél és minden tünetnél alkalmazható és nem csak nõknek! :)

Uraim, nektek is ki lehet ám ezeket próbálni, hiszen mindenkinek van, csak a nõk birtokba vették a pasik meg bepuhultak a foci meg a póker elé! :) Nálunk volt egy pilateses óra és marha jó mozgások vannak benne! Ha sikerül, következõ szemeszterbe felveszem és kitanulom! :)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB