#51 2006-07-02 23:11

Lóri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Szia dori
Bocs hogy csak most írok de sok volt a dolgom.
Szóval nekem már nem tartályként funkcionál hanem inkább vastagbélként.
Igy aztán elég nagy a sztómám és 2-3 cm is változik a mérete.Attól függõen hogy mikor  és mit etem utoljára.
Szerintem a tartályt elnyultva rögzittette a bélfalhoz.Erre majd rákérdezek legközelebb a dokinál.
Szia

Nincs jelen

 

#52 2006-07-03 14:39

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

szia lori'''
es akkor neked el is van varrva alul???
en meg ilyet nem hallottam hogy ilyenkor ezt a  fele tartalyt ami nekem is van bennhagyjak...
de ami igaz az igaz sok ujjal talalkozik az ember...
ja sztem ha eddig nem volt tartalygyulladasod ezutan sem lesz!!!!
es amugy neked mekkora a sztomad?mikro lesz kontroll?
szia lori:)

Nincs jelen

 

#53 2006-07-04 00:16

Lóri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Szia dori
Ja az igaz hogy sok ujjal találkozik az ember.
Hát remélem nem lesz semmi baj már ezzel a béllel.
Nos én az alapbol 30-35 mm szoktam kivágni kissé elipszis alakura.De ha a sztóma összeesik  akkor 20-25 mm -es.Szóval elég nagy hézag keletkezik a sztóma és az alaplap között amit állandoan pasztázni kell.Ja és a sztómám van hogy 3-4 cm és van hogy csak fél centire áll ki a hasfalbol.
Szóval lehet hogy jo megoldás viszont elég problémás a rendbentartása.
Kontrollra a gasztros dokihoz mostanában kellene mennem,sebézhez viszont két honap múlva  akkor is csak segédeszközt íratni.
Te nem tartasz attól hogy a visszaállitó mûtét után sokszor kellesz üritened?
Én 10-12 szer jártam vc-re egy nap.
Neked mit mondtak mire számits?
Szia

Nincs jelen

 

#54 2006-07-07 11:06

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

szia lori ismet:)
mert ugye az elobb irtam neked levelet...:) (SÁRMOS emberkenkrol:)
szoval nekem mar volt zaro mutetem szoval tusom mikre szamitsak..egy kicsit tartok ujra ettol a tartalygyulladastol mert ez baszta tonkre a belemet es rohadtul nincsen ahhoz kedvem hogy evente ki be rakosgassak netalantan cegleges sztomam legyen...
de ez meg ugy gondolom messzebb lesz ez egy ujabb ut ha erre esne a sors keze...
mindenesetre tudom mikre szamitsak...de en nem mentem 10-12szer "csak" kb.hetszer es ekkora szenvedesek utan amit a crohn illetve az en esetemben a colitis muvelt teljesen jo ez a 7-8 szekletszam..:o
es mindezek mellett tudom azt is miekt csinalhatok hogyan csinalhatok es ez a megnyugtatas ebben...
sot azt is tduom hogy nem irrital semmi barmit meg tudok enni igaz 1-2vel tobbet megyek wc-re nagy kunszt...
ez a 7-8szeklet naponta soknak tunik viszont ez egy egesz nap annyira de annyira eloszlik hogy az hihetetlen..es ilyen betegseg utan ez az egesz akkora megvaltasnak tunik...
szoval egy ket dologtol tartok sot azt mondom istenjo dolog ez a sztoma ilyen dolgok utan de inakbb rendes bel ha kerhetem mert ennek is vannak hatranyai(SÁRMOS dolgok:)
nah szoval remelem erted a dolgokat ..
szia lori:)

Nincs jelen

 

#55 2006-07-13 00:02

Lóri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Szia dori
Bocsi hogy csak most jelentkezek de a munka és a bnõ dolgok elszolítottak.
Neked csak 7-8szor naponta?Igen az lett volna nálam is az ideális,a  doki szerint is.
De nekem nem állt be ennyire söt a végbélnyilást marta a széklet.Minden vc-zés kinszenvedés volt.Adtak ugyan valami kenõcsöt de nem sokat használt.
Ha jol értettem egyik leveledben emlitetél valami tartálytágítást.
Az micsoda?
Nekem tükrözésnél mondta a doki hogy egy kicsit tágit rajta.Ez lenne a tartálytágitás.
Szia

Nincs jelen

 

#56 2006-07-13 09:49

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

szia'''
tartalytagitas....?
nem...en csak csupan tagitast mondtam...
es az azert van hogy a szukuletet kitagitasa....allitolag fujnak bele vmit amitol nem huzodik ossze...:o
noh ez az a tagitas...amit nalm dob csinalt....tartalytagitas...?hat vegulis ennek is lehet nevezni...de inkabb beltagitas...hisz a tartaly is belbol van..:o
ja a mutet utan mondja kozvetlen tobbszor mentem de utana beallt erre a szintre a gasztros orvosom azt mondta a 7-8ra hogy taléan meg nem az igazi...de doboek szerint...waaa...viszont ez annyira de annyira eloszlik egy nap hogy eszre sem veszed hogy 7-8szor kell menend wc-re...
az hogy lehet hogy vegleges sztomanal bennt hagytak azt a fele tartalyt ami nekem is van...?de lehet akkor a tied nem is olyan..:o mert azt en ugy tudom nem lehet bent agyni..bar mar annyi muteti megoldas van....:o amugy a sztoma nekem is nagyobbodik de azt honnan szedted hogy a tartalytol?vagy orvos mondta...?ooo...szia lori:)

Nincs jelen

 

#57 2006-07-14 18:42

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

oooo...vki hozza tudna szolni egy kis dr. mihok andrasos temahoz??? ; ) segitseg!! : szent margit korhaz bp. : )

Szerkesztette: dori (2006-07-15 14:06)

Nincs jelen

 

#58 2006-08-03 10:31

Tündi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Szia Dóri!Nekem 6 évvel ezelött volt ilyen mûtétem,14 éves koromban.Az enyém két lépésbõl állt,de csak azért,mert olyan szar állapotban voltam,hogy nem bírtam volna ki egy ekkora mûtétet.Így elsõ lépésként ideiglenes sztómám volt 3 hónapig,és utána végezték el a total colectomiát.Téged miért kellett ennyiszer mûteni?Olvastam a hozzászólásaidban,hogy begyulladt a tartály,amit képeztek.Ez mitõl volt?Mik voltak a tünetek?Azért érdekelne,mert nekem eddig 6 év alatt nem igazán volt komolyabb problémám,max. néha fájt a hasam v. a vágásom.Az utóbbi idõben viszont néha van egy kis vér a székletemben,de az orvosom szerint ez normális,a megterheléstõl van.Lehet,hogy be van gyulladva?Téged mikor mûtõttek és hol?

Nincs jelen

 

#59 2006-08-03 12:29

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Licsi:
A mûtét alatt én nem a teljes vastagbéleltávolitást értettem.Nekemse vették ki az egészet, csak a bal oldali szakaszt.
Az pedig butaság, hogy vastagbél nélkül felborul a vizháztartás.A vékonybél átveszi a vastagbél szerepét, ha az hiányzik.Apámnak sincs vastagbele, mégse borultfel a vizháztartása.
Abban viszont igazad van, hogy az imuran hatását meg kell várni, mert utána feltételezhetõen sokkal jobb lesz az llapotod, mint most.Én se vagyok a vagdosás hive, csak én megszivtam az idõpont tologatását és nem szeretném, ha más is így járna.

Nincs jelen

 

#60 2006-08-03 12:44

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Szia Barna-by!

Mikor kialakult nálad tályog a bélen milyen tüneteid voltak?

Üdv.: Ani

Nincs jelen

 

#61 2006-08-03 14:38

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

szia'''
megprobalok minden kerdeseder valaszolni...nekem azert csinaltak 3lepesben mivel nagyon le voltam terhelve szteroiddal es azt mondta a doki hogy nem akar kockaztatni...inkabb 3-ban...a tartalyom azert gyulladt be mert a kivett vastagbeltol a vekonybel nem tudta normalisan felvenni a bakteriumokat es ezert...
de ez 50% minden mutet utan akarkinel lehet ilyen...ez nem olyan gyulladas mint amit elkepzelunk hogy akkor most a vekonybel be van gyulladva ezt lehet gyogyszeresen normalisan kezelni...bar vissza-visszatero is lehet....
azert keszulok most a 6.mutetemre...mert engem amikor kiengedtek a 3.rol mar akkor nem vtam jol...ekkor keletkezett egy talyogom es azt felvagtak...azt mondta a sebesz h nincs akkora baj mint hitte viszont masnap a felvagott resz mellol elkezdett jonni vmi salakos cucc es kiderult hogy kapcsolatban van a bellel....ezert ujra ki kellett vezetni a vekonybelet es most megyke majd a 6.mutetre de ossze sem lehet hasonlitani azzal hogy most mennyivel jobban vagyok...:):):)
engem a margit korhazban mutottek az elso mutetem 2005.marciusaban volt-es utana egyhuzamban folyamatosan...
teged hol mutottek?ki?
az egyik ismerosomnek is jott egy kis ver a szekleteben nemreg-es ot megvizsgaltak...neki adtak vmi kenocsot az miatt hogy eluntult vmi kezzel belulrol tapinthato kis rog...
de neki fajt is egy kicsit a hasa hozza...
nah nem akarlak ijesztgetni...
nah majd irj!!!szia

Nincs jelen

 

#62 2006-08-03 16:04

Tündi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Szia!
Uhh,hát akkor neked elég sok problémád lehetett ezzel a mûtéttel,jó sok minden összejött.Nem unod még a mûtéteket?:)
Engem a Sote 1.sz. gyermekklinikán kezeltek.Itt is mûtöttek.(prof.Verebély Tibor)Nagyon megvoltam elégedve velük,olyannyira,hogy még mindig hozzájuk járok vissza,pedig már felnõttnek számítok.Te hány éves vagy?
Akkor ez a gyulladás csak közvetlenül a mûtét után alakulhat ki?   Évekkel késöbb már nem?
Nekem is adtak kenõcsöt,azt mondták,hogy ez olyasmi,mint az aranyér.Bár én elõször eléggé megijedtem,azt hittem,hogy kiújult a betegségem(pedig tudom,hogy colitisnél nem lehetséges),utána meg arra gondoltam,h lehet,h begyulladt a tartály.Ezért érdekelt,hogy neked milyen volt,amikor begyulladt.
Köszi,hogy válaszoltál és örülök,hogy már jobban vagy!(egyébként ez mit jelent,miben változott az állapotod?)

Nincs jelen

 

#63 2006-08-03 16:26

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

hát a tályog a gyulladás miatt alakult ki.A tünetek azok elõször semmitmondóak voltak számomra.Lázas voltam, meg fájt a térdem.Kb 3 éve volt ez az egész herce-hurca.
A mûtét utáni tályog meg a hashártyagyuladás miatt alakult ki, mivel mindenféle kifolyt a hasüregbe és begyulladt.A felsõtestem jbb oldala csak tályogrendszerbõl állt.A tüdõmet keményen elnyomta, néha alig kaptam levegõt.Aztán becsöveztek, és kitisztitották, csak aztán egy diónyi nagyságú részen maradt bent a tályogból és betokosodott, ráadásul a bordáim alatt a tüdõmnél, amit aztán dettó becsöveztek, cska a trükk az volt, hogy a két bordám között.El nem tudom mondani milyen érzés, amikor a két borda között ficánkol egy csõ.Egy szó van rá:sz*r.
Ha esetleg még kiváncsi vagy, írj nyugodtan.

Nincs jelen

 

#64 2006-08-03 17:39

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

szia tundi'''
a tartalygyulladas barmikor kialakulhat bar ennek kisebb az eselye mint mutet utan..
szoval sztem ez csak annal van aki hajlamos erre....
a tuneteim ezek voltak:nagyon nagy gorcsok a hasamnal es egybol kellett wc-re menni...
az elso stadiumban naponta 15-17szer is...
aztan miutan elkezdtem szedni az antibigyot ez persze lecsokkent az ekkor meg normalisnak es termeszetesnek mondhato 7-8szekletre...
miutan ujra elghagytam az antibigyot egybol elkezdett gorcsolni a hasam....
az allapotom mindenben valtozott....igsz h most szromam van de en mar akkor nem voltam jol a 3.mutetem utan...bar folyamatosan hizogattam de azert tudtuk ez nem az igazi...bar ettol fuggetlenul is jol ereztem magam es nem gatolt semmi csak ez a tartalygyulladas de nem tudtam ugy igazan tobb kilokat hizni csak most 5.mutet utan!!!!
most felhiztam az igazi versenysulyomra(kezilabda)---kb.60kg....(de persze nem vagyok duci:O
rengeteget fociztunk balatonon meg sztomaval is...
es ha megmaradok ebben az allapotban mutet utan akkor meg mindig ugyanazt hangsulyozom vastagbel nelkul lehet teljes eletet elni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
amugy 17.eletevemet toltom majd oktoberben...:O :)

Nincs jelen

 

#65 2006-08-03 17:44

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

szia ani58''''
igen a talyog egy hosszabb gyulladas kovetkezmenye...
bar nekem nem voltak olyan nagy csovezesek mint barna-by-nal en ket mutettel "megusztam"...
hogy miert is kellett ehhez mutet?
hat mint mondtam egy tartalygyulladas miatt alakult ki...es eloszor csak a mutoben "surgossegi"altatassal felnyitottak kitisztitottak..becsoveztek...azt mondta az orvos nincs akkora baj mint hitte...
masnap viszont elkezdett omleni vmi salak a cso mellett...
es mondtak hopgy ujra kell muteni ileostomiaval mivel kapcsolatban van a bellel...es a belbol van kialakitva a tartaly...
most erre varok hogy visszavezesse es a talyogomnak ekkora kovetkezmenye volt..."csak" meg egy nyar....:O

Nincs jelen

 

#66 2006-08-03 17:45

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

barna-by'''
ha jol tudom(?)teged mar mutottek--meg ugye ezt a talyog dolgot is egy sebesz csinalta...elarulod kinel voltal?es mikor?

Nincs jelen

 

#67 2006-08-03 17:56

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

3 évvel ezelõtt volt május 8ától 18ig, aztán junius 22tõl augusztus 14ig és november 2tõl 13ig.
A Dobó mûtött a Margitban.

Nincs jelen

 

#68 2006-08-03 18:54

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

dobo?
mostansag mar mindenkit o rak ossze?
amugy gondoltam hogy o volt...es velemeny rola?

Nincs jelen

 

#69 2006-08-03 20:10

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Imádom a Mestert!!
3 éve is elég sokan voltak nála, de mostmár vidékieket is hozzá küldenek.4 hónappal ezelõtt voltam nála a sérvem miatt.Szerintem egy korekt ember, és 100%ig megbizok benne.Ha azt mondja, hogy mûteni kell én másnap már fekszek is be!Egyetlen egy bajom volt vele:a zárójelentés átvételékor mondta meg, hogy sok probléma volt velem a mûtõasztalon, és hogy majdnem meghaltam a hashártyagyulladás miatt.Bár gondolom nem akart sokkolni a gyógyulás közben de ez egy kicsit zavart, de ezt leszámítva egy hatalmas fazon.Mindig volt egy jó szava mindenkihez, még ha rohangált is!

Nincs jelen

 

#70 2006-08-03 20:52

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

ja eleg rohangalos tipus....
basszus nekem az tetszik benne hogy a hivatasanak el.HA SEBESZ LENNEK OLYAN EMBER SZERETNEK LENNI MINT O....en is megbizok benne nagyon de nagyon...:):)
es amikor served volt akkor is o mutott?vgay vmi nagy kopasz ektelenseg...mihok???:):):)
nah szerintem o egy hatalmas figura meg dobo mellett...
ja most mar szegedrol is mindig odakuldik a betegeket mert o a legnagyobb arc ilyen teren magyaro.-on...
akit nem nala mutottek ilyen teren banhatja!!!!

Szerkesztette: dori (2006-09-08 15:30)

Nincs jelen

 

#71 2006-08-03 21:16

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

A sérvem megvan még mindig, még nem mütött meg vele és egy darabig biztos nem is fog, mert a 3 hónap próbaidõm alatt nem nagyon veszek ki szabid, mert abban a percben repülök.Majd november környékén megcsináltatom, addig meg elfér.szerencsére nem nagy, csak egy pici, úgyhogy nem sürgös.Nem is fáj, nem is kemény, szal minden rendben.
A Mihók tényleg egy jófej ember.Egyszer éjszakás volt, jött váltani este, épp sakkoztunk az egyik szobatársammal, õmeg kérdezte, hogy beállhat-e.mondtuk, hogy persze, de akkor fájdalomcsillapitóért játszunk! Mondta rendben, csak végigmegy a betegeken.Így is lett.Kb 10ig játszottunk 8tól.Máskor meg kölcsönkérte az ujságomat és leült mellém olvasni.Meg amikor sok csõ volt bennem és kint álltam az erkélyen a napsütésbe, odajött hozzám és kérdezte, hogy napozok?Mondom persze, és jöjjön õ is csatlakozzon.Bennevolt, de aztán elmaradt.Meg egyik éjjel az egyik sráccal sétálgattunk a folyosón és találtunk 2 tolókocsit és elkezdtünk vele bohóckodni.Akkor is a Mihók volt az éjszakás.Mondta ha felkel reggel, frissen gyorsulhatunk egyet a gépekkel.
Kb ennyi sztorim van róla :)))) Nagyon bírtam õt is! Szerencse, hoyg a Dobó utódja lesz, így még jobb lesz bejárkálni :)))
Dobó pedig tényleg a munkájának él.Hétvégén is bejön, meg éjszaka is sokszor láttam, pedig van 2 lány és ha jól emlékszem 3 vagy 4 unokája, szóval nagycsaládos ember és mégis mennyit törõdik a betegeivel!! Egyszer hozzám is bejött egyik este 9-10 között, megnézze miujság, persze ez a nagymûtét után volt pár nappal.Aból az idõszakból is (a mûtét utáni 3 hétbõl) csak annyi emékem maradt, hogy kinyitottam a szemem és félszáz orvos állt körül, meg jött a kötözõsnnõvérrel kilyukastani a sztómalukam.A többi mind kiesett! Csak azért nem vittek le az intenzivre, mert televolt.......De helyette elláttak a fiatal tanulónõvérek :PPPPPPPPPP  Mondhatni arany életem volt:DD

Nincs jelen

 

#72 2006-08-03 22:40

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

huuu nekem is vannak sztoriaim mihokkal kapcsolatban...
-
-
-
:P :P :P

Szerkesztette: dori (2006-09-06 21:54)

Nincs jelen

 

#73 2006-08-05 11:05

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Nem is tudtam hogy a Botár fentvan iwiw-en :) Mindjárt nekiállok mindenkit megkeresni :DDD

Nincs jelen

 

#74 2006-08-05 13:15

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

sziasztok!
örömmel olvasom, hogy vannak még leliismeretes orvosok...!

Nincs jelen

 

#75 2006-08-05 14:13

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

aki a Margitban mût, az mind lelkiismeretes. Mihók, Dobó, Batár, ottvan még az alacsony arab doki, nem jut hirtelen az eszembe a neve...Michel asszem...Meg még nagyonsokan.Hozám még az altatósorvos is feljött egy párszor, de csak azért mert mind a 7 mûtétemnél õ altatott:). z intenziven is kedves és rendes volt mindenki, amikor a nyaki katéterem szurkálták (3szor), és amikor a peridurált is csinálták (4edszerre sikerült).Kérdeztem a peridurált után, hogy amiért oly sokat szenvedtem lent, egy nyalókát nem kaphatok? Mondták hogy óriáscsecsemõkre nem készültek :) aztán mondtam, hogy akkor adjanak olyan szájtakarók, meg sapit, az biztos van elfekvõbe...Aztán kaptam, azóta itt csücsül a vitrinembe:D
Szerintem a Margit kórház Budapest egyik legjobbja.Nem felujított, de mindenki kedves, kivéve bár nõvért.Abból volt 2 gestapós.Az egyiket majdnem ki is rugattuk pár emberrel, mert nagyon szemét volt. de jött helyette egy volt intenzives a Jánoskórházból, egy nagydarab férfi, nah õ fõnyeremény!!Nemtom a nevét...András, talán...

Nincs jelen

 

#76 2006-08-05 14:43

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: A megfelelõ sebész

Rahmé Michel

:)

Nincs jelen

 

#77 2006-08-05 16:16

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Azaz!! :D

Nincs jelen

 

#78 2006-08-07 14:35

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

ja michel az;) az is isteni emberke...
noh de mihok a legjobb!!+ botar:)
felvettel barna wiwen-hehm:)
hejj most itt nezed mennyit vigyorgok mar...
amugy most beszeltem doboval es szerdan megyek majd fel hozza tukrozesre+tartalyfeltoltesre es majd utana mutet...
wwaaaaaa...szoval szurkoljatok'''
felvetted botart wiw-en?

es neked amugy ki volt az altatoorvosod?
en az egyik altatosorvossal meg mutet elott enekeltem is egy spanyol dalt...ja engem is megneztek mutet utan:)
ja egy par nover eleg bena--en oket nagyon nem szeretem bar vannak nagyon jo is!!!
egy nagydarabra gondolsz?
nem miklos?ja es az a" szemet" akit ki akartak rugni attila?
nah milyet levelezunk mar it a st.margit korhazas nevekkel...:O

Szerkesztette: dori (2006-09-08 15:34)

Nincs jelen

 

#79 2006-08-07 17:50

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Nem, aki velem szemét volt, az 2 nõ volt.Az egyik egy alacsony, tömzsi, a másik meg egy göndörhaju, tenyérbemászóképü.
Az altatóorvosom is nõ volt, valami Fazekas Dr.Nemtom pontosan a nevét.
Iwiwen Botáron kivül sneki sincs fent a dokik közül, már néztem aki az eszembe jutott.
Sok embert felvettem, köztük téged is, Nialát, meg még párat, de mindenki sorra fog kerülni :)

Nincs jelen

 

#80 2006-08-08 15:51

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

szia""
alacsomy tomzsi?
az csak marcsi lehetett...
vagy erika...de nem hiszem...gondor haju?azt nemtom...
en holnap megyek dobohoz-szoval szurkoljal...egy "kis"tukrozes+tartalyfekltoltes es majd abbol latja hogy hogy is all a tartalyom mivel ez miatt lett ujbol a zaromutet utan vegleges sztomam...
szoval majd megnez es vegre kimondja mikorra kerul sor ismet a zaromutetre..
ja varom mar egy kicsit mmint doboekat. nah szia

Szerkesztette: dori (2006-09-08 15:35)

Nincs jelen

 

#81 2006-08-08 16:09

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Azaz!!
Marcsi!! Õ dartsozta a combomba a trombózisgátlót.A mocsok!! A kötözõsnõvér Erika, õ rendes. Hja!!! ha találkozol a gyógytornáslányokkal mond meg nekik, hogy csókoltatom õket;):D
Majd drukkolok neked, hogy minden rendben menjen!!Puszi!

Nincs jelen

 

#82 2006-08-08 16:46

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

hat sztem marcsi az baszott jo tag--bar kivel hogyan altalaban akit en szeretk azt masok nagyon nem....de velem talan akkor nincsen annyi gond....de en ket embert nem birok nagyon:az erikat (aki nem kotozosnover)+ attila...es talan ennyi lenne....
meg van meg par tag aki csak messzirol okes....a dokikkal semmi baj...bar azert dobo is jobb ha messze van tolem-azon kivul hogy az orvosom...:o

Szerkesztette: dori (2006-09-08 15:36)

Nincs jelen

 

#83 2006-08-08 17:55

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Fene tudja..Én pont a nemkötözõsnõvér Erikát csíptem és a Marcsit nem, de az is csak a végén volt, mert akor kezdett szemétkedni.Nemtom, valami elszállhatott nála.Mondjuk vedd hozzá azt is, hogy én2 éve nem voltam ott!!Nem tudom mi megy mostanában.
Azért kéz és lábtörést a vizsgálathoz!Majd drukkolok, gondolom a töbiek is.

Nincs jelen

 

#84 2006-08-09 22:26

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

ohhmmmm..barna':nos hat vtam dobonal..hmmm..eleg fura volr...
minden okes--senki sem ismert fel annyit valtoztam...dobo a mutet idopontjat vagy aug.legvegere vagy szept.kozepere mondta de meg telo....:o
akkor remelem osszejon fel ev mulva a korhazlatogatas es egyutt porizhetunk majd mihokekkal a mutoben... :)
addig is sok puszi ha tudsz majd irj

Nincs jelen

 

#85 2006-08-10 11:18

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Sziasztok :) remélem nem olvasnak ide bele :)
Különben én is most voltam 5x és még megyek augban, Dobó dr egy angyal, és zseni és bár tényleg ahogy mondta, nem pszichológus, de nekem bejött a "nevelõ" technikája. Amit tesz az 100%ig értékelendõ. A többi doki is nagyon jó és rendes, szerencsénk van velük, minden TISZTELET az övék, bár tény, hogy azt a szenvedést ami a mûtétek után és a betegség miatt van azt õk úgy nem tudják átérezni, hiszen soha nem voltak benne és õk mégiscsak sebészi szemmel nézik, ezt a nõvéreknek lehetne átérezni az viszont nem mindenkinek megy, a nõvérek közül például az Anikó az aki tényleg lelkes és empatikus és az Évike aki nem nõvér nagyon aranyos.

(A Papp János nem sebész nem? A SOTE-n van, és õ gasztroenterológus. a Sebész pedig ott szintén SOTE-n a Papp András, én így tudom)
minden jót nektek!!!

Szerkesztette: Judit (2006-10-14 05:56)

Nincs jelen

 

#86 2006-08-10 14:09

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

szia judit!!
en is megyek ugy nez ki aug.vegen dobohoz..akkor lehet hogy majd talalkozunk..bar en tegnap voltam nala egy kicsit megvizsgalt...:o de minden rendben ugy nez ki....
szoval ha latsz majd egy "fiatal"lanyt akit ugy hivnak dori...es mar nem lesz sztomaja en leszek... :)
ja nekem a favoritom mihok+botar meg mindig :)
nah meg neha michel :) ja es teljesen igazad van a noverek teren...!!!!

Nincs jelen

 

#87 2006-08-10 15:58

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Szia Dori,
valszeg egyszerre leszünk benn mert bár én pénteken tudom meg majd vérvételkor h mikor megyek be de mivel dobo dr jövõ héten nincs ezért valamikor sztem az az utánin. engem is megvizsgált kedden elég rossz volt :) biztosan találkozunk, nekem is zárásom lesz. addig is kitartás én már várom szeretnék túllenni rajta :)

Szerkesztette: Judit (2006-08-10 15:58)

Nincs jelen

 

#88 2006-08-10 17:45

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Már tudom is, hova rendezem a következõ crohntalálkozót:D A Margitba:D:D
Amúgy az Évike télleg nagyon rendes, és kedves és mindig kaptam sunyiba még 2-3 medvesajtot tõle:D:D:D

Nincs jelen

 

#89 2006-08-10 20:12

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

én meg piskótát :) :)

Nincs jelen

 

#90 2006-08-10 20:25

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

hmmm..nekem a voros haju zsuzsi szokott lopni vmelyik novertol csokit+nyalokat...:)
bar sok mindenki nem szereti ot de nagyon nagy baratnem ha mar a novereknel tartunk :):)

Nincs jelen

 

#91 2006-08-10 20:31

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Furcsa, de tõlem mindig elvették a pudingot, amikor volt és egyszer rajtakaptam a marcsit, hogy gyüjti be.Mondom ugye az enyémet nem viszi el!Csöppet megszeppent, meg be is parázhatott hogy megláttam!

Ami még szenzáció, az a mütéti folyékony-nak nevezett ételkonstrukció:vegetás víz és almakompótlé:D Szerintem kéne árulni instantba is, mert nem élet az élet nélküle:D:D

Meg nekem szerencsém volt, mert mûtét után, amikor már ehettem szilárdat, feljött a dietetikus és kifaggatott, mit szeretek, mit nem és mondtam neki, hogy imádom a húst, meg a halat, utána csak húst hussal katam, meg minden 4dik nap rizseshúst, bár nem olyan amit anyám csinál, de gondolatba bácskai rizseshúst ettem:D Azóta az a kedvencem.A Heim Pálba is az volt a legjobb kaja, meg az volt a legfelismerhetõbb:D:D

Nincs jelen

 

#92 2006-08-11 14:38

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

ja az intenziven isteniek a noverek de az osztalyon...pfff...
mi botar dokival wiwezunk de amikor mentem kontrollra fel sem ismert...pedig nagyon nagy haverom...:O ha lehet annak mondani....:)
bar mondjuk elegge megvaltoztam 10kg+tok mas haj..:o
meg nem is volt alkalmam nagyon ra hogy udvozoljek...
a voros zsuzsit nagyon birom mondjuk sztem minden beteg utalja de velem tok rendes..
mindig kerdezi hogy: dorusz hozzak vmit?meg hogy biztos nem kell?nyaloka? ;)
kacsint egyet hogy majd lop emesetol..:o :) es mar 5perc mulva hozza... :)
attila egy bena a miki kiraly....nah judit mindjart megleslek botarnal wiw-en...

mire gondoltok hogy muteti folyekony ize??? --amit "ebedre adnak"? hehm..az jo :o

Szerkesztette: dori (2006-09-08 15:39)

Nincs jelen

 

#93 2006-08-12 09:41

heya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Sziasztok!
Elõször is le a kalappal mindannyiótok elõtt, aki ilyen betegséggel küzd és felveszi a harcot!! Nem magam vagyok a beteg , hanem a lányom, és gondoltam megosztom veletek az Õ esetét, hátha nyújt valami plussz információt, bár szerintem Ti ebben már nagyon profik vagytok.
Nála 13 évesen kezdõdött, rögtön agresszív tünetekkel, (értsd véres széklet) pedig elõtte élsportoló volt, állandó orvosi kontroll mellett. Belerült egy nem nevezném meg gyerek kórházba, szteroidok stb. tényleg mindent megpróbáltak, de csak eljutottunk odáig, hogy kimondták mûtét. (Colitissel kezelték). Persze egy szülõnek nem mindegy......... futottunk fûhöz fához, természetgyógyász stb. semmi sem segített. Végül eljutottunk a H.P kórházba, ahol Dr. Kovács Judit gasztroenterológushoz kerültünk. Nem tudták eldönteni Crohn vagy Colitis, mindent megpróbáltak, de már életmentõ mûtétre került sor. Õ ajánlotta Dr.Dobót,( és mi  maximálisan hittünk az értékitéletében) aki képes volt átköltözni a H.P kórházba teljes mûszerezettséggel és kollegával, ahol is megcsinálta a mûtétet, mivel lányom még nem volt 14 éves. A szövettan tudta csak kimutatni, hogy ténylegesen Crohnról van szó. Mostmár rövidebbre fogom azért:))  igen,  ki kellett venni elõször a vastagbelét, aztán a végbelét, majd neki is vartak megtartó tartályt vékonybélbõl, és jött a helyreállító stomazárás.
Eltelt 3 év, sipoly. kivezetés, plasztika, nam jött össze, új módszer, ok, helyreállítás. Hurrá:)
Aztán újabb sipoly. Most szeptember óta újra mûtét hegyek, nem és nem sikerül((. Most úgy nézett ki végre sikerült a sipolyt megszüntetni, most mûtötték (stomazárás), és mégse ok. Ott tartunk mint egy évvel ezelõtt! De ! Dobó azt igérte, hogy mindenképp kitalál valamit, és hiszünk benne!!!
Elnézést a bõléért, és  sok sikert mindenkinek!!!  Nem szabad feladni amíg egy embernek is fontos, hogy vagytok:))))

Nincs jelen

 

#94 2006-08-12 17:23

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

szia heya'''
akar csak magamat hallanam...
nekem is 13evesen kezdodott a betegsegem..elsportolo voltaqm en is meg minden..kezilabdaban valogatott jatekos +sieles...
es ket evre ra mutetre kerult sor...bar engem nagyon jo dokik kezeltek kezdetektol fogva megsem voltak hatasosak a gyogyszerek..
en igy kerultem dobohoz...
nekem az elso mutetem 2005.marciusaban volt..

harom lepesesnek terveztek..
aug.vegen volt a zaro mutetem..utana rendkivul rosszul voltam..majdnem bekomaztam...
kiderult kesobb( szegedi tukrozesen) hogy be van gyulladva a tartalyom es ezt kovetoen kerultem ujra dobohoz majusban feltartak a talyogomat mert ez lett a kovetkezmenye...
dobo azt mondta mutet utan nincs akkora baj mint gondolta...
masnap a cso mellett elkezdett urulni belsar..
es ujra meg kell muteni...kivezettek ujra a belemet..
most ket nappal ezelott voltam kontrollon hogy hogy is all a tartaly..minden oke--szoval keszulok a legutolso(remelem) zarasomra...
azota felszedtem az eredeti sulyomat..de olyan szinte hogy uj frizuraval es az eredeti sulyommal nem ismertek ram a korhazban az orvosok..(nah nem is tudom ennek oruljek e...)

szoval sztem van mindenkeppen remeny---da dobo kitalal vmi ugy is lesz!!
lehet hogy meg otbb lepest kell megjarnotok addig...
de csakis optimastan..
en azota ugyan meg sztomam van de a zaro mutet utan amikor kicsit felepultem mar sieltem es odafigyelve keziztem is....
szoval sztem meg nincs veszve semmi a lanyod a legjobb kezekben van.----ezt tapasztalatbol mondom..
te se keseredj-es o se!!!!!

Nincs jelen

 

#95 2006-08-12 18:31

Tündi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Szia heya!
Én is 13 éves koromban lettem beteg.Nálam is elég agresszívan jelentkezett.14 éves koromban került sor a mûtétre.Két lépésben,de csak azért,mert nagyon rossz állapotban voltam,különben egy lépésben csinálták volna meg.Nagyon sokan dícsérik itt a Dobót,annak ellenére,hogy mindenkinek a mûtét után volt egy csomó problémája.Engem 6 éve mûtöttek és soha nem volt semmilyen problémám a mûtéttel kapcsolatban.Ezzel persze nem azt akarom mondani,hogy Dobó nem jó orvos.Engem prof.Verebély Tibor mûtött.Mindenkinek csak ajánlani tudom,persze csak kiskorúnak,mivel gyereksebész.Mi az Egészségügyi Minisztériumban kérdeztük meg,hogy ki Mo. a legjobb,és ott is azt mondták,h õ.Csak bonyolult mûtéteket csinál,olyanokat akiket szinte már senki nem vállal el.Tényleg nagyon profi,és nem csak a munkájában,hanem emberként is nagyon aranyos.Szerintem hozzá vidd el.

Nincs jelen

 

#96 2006-08-12 20:43

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

szia tundi''''
dobo nagyon elismert sebesz es nem hiaba a legjobb gasztros dokik szegedrol is hozza kuldenek mindenkit--igaz szegeden is mar majdnem minden napos megoldas-ilyen tobb lepeses mutet...
dobo volt az elso orvos a vilagon aki laparoszkoppal mutotte meg a beteget..+o tanit japanokat+amerikaiakat nehany muteti megoldasara...(nah nem tuti csak ezt hallottam)
mostanaban sokan kerulnek vissza mutet utan de ez nem rajta vagy a muteti megoldason mulik hanem szerintem az utani levo ellatason es higienian...(?)
keves olyan ember van aki egy ekkora mutet utan akarmilyen komplikacio nelkul felepul...
ezzel nem azt mondom hogy nem minden napos mutet -hanem persze mindezek mellett a komplikaciok utan az ember normalis elettet tud elni es megfelelo eletkorulmenyek kozott...
szoval en dobot csak dicserni tudom es nem hiaba zengi mindenki odakba a nevet.. :)
meg azert a korulotte levo emberkek is nagyon ott vannak.
bar persze neha embert is eszik de ekkora nyomas mellet nem csodalom--ejjel nappal mutet. :o

Szerkesztette: dori (2006-09-08 15:40)

Nincs jelen

 

#97 2006-08-12 21:34

heya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Köszi Dori!

Bizalom és remény van, nem ment volna máshogy az eddigi 13 mûtét:)

Nincs jelen

 

#98 2006-08-12 22:22

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

13 mutet?
dobonal? :o
ez komoly? mennyi ido alatt?????

Nincs jelen

 

#99 2006-08-12 23:07

heya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

Dóri, 9 év alatt, de most szeptember óta 5, és folyt köv.

Nincs jelen

 

#100 2006-08-12 23:56

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: A megfelelõ sebész

es mikor folyt.kov.?
mikor vtal bennt?
nem talalkozhattunk?es dobo mond vmi kecsegtetot?vagy semmi extrat-
ennek ez a rendje??

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB