#51 2006-07-27 10:46

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Mester, sajnálod hogy nem neked jutott eszedbe, mi? ;)

Szerkesztette: Suhi (2006-07-27 10:46)

Nincs jelen

 

#52 2006-07-27 15:37

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Én nem csalogatok senkit!! :) Mindenki jön magától :P Amúgy télleg nem sok közöm van a nõgyógyászathoz és a szülészethez sem :) Ha tudnék szivesen segitenék.
Amúgy az is okozhatja a havid felborulását, hogy többször éltél szexuális életet, mint eddig.Ha ez a "gond" (ami persze nem gond), akkor ne aggódj, nincs köze a betegséghez és idõvel, ha a szervezet megszokja, akkor beáll magától.
Ha a nõgyógyászod csinált UH-t és nem látott semmit, akkor gyulladás is kizárva.Többet sajnos nem tudok segiteni.Minden tõlem telhetõt megtettem:D

Szerkesztette: barna-by (2006-07-27 15:39)

Nincs jelen

 

#53 2006-07-28 16:15

Pancsy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Köszi Niala az infot!
Legalább valaki segít beileszkedni a csapat többi tagjai közé.
köszke!:D
puszi további jó napot és nyarat!

Nincs jelen

 

#54 2006-07-28 16:18

Pancsy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Na még nem voltam senkivel úgy csak nem rég kezdtem el szedni de abba is maradt mert felborult a magánéletem is.
De ez nem ebbe a témába kapcsolodik. Ezért inkább hagyuk!
Amugy köszi a tanácsot és az eddigi segítségeket is.
Pancsy
További szép napot!

Nincs jelen

 

#55 2006-08-01 19:33

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

háht...Egy hét múlva belépek a kenyérkeresõk életébe!A sok herce-hurca után találtam fõállást és 7-étõl már dolgozom is!Kicsit várom, kicsit nem, persze nem pánikolok, csak kicsit fura, hogy mostantól nem lesz tavaszi,nyári, téli szünet, csak ha kiveszem a 21 napomat (vagy mennyit), ráadásul 3 hónapig ki vagyok szolgáltatva, mivel próbaidõn leszek és ha nekik úgy tetszik bármikor elküldhetnek (amit nem fognak tenni remélem:)).Szerencsére ismerem a céget, mivel a suli ide küldött gyakorlatra és korektek voltak akkor is és nem kezeltek úgy mintha egy senki lennék ott, hanem mindenki jött és segitett, meg tanácsokat adtak, mit és hogy kell .A poén az, hogy röntgengépeket fogok csinálni, úgyhogy még hasznos infókkal is elláthatom a munkáltatóm a legközelebbi fejlesztéseknél:)))Micsoda véletlenek vannak!!:)))

Nincs jelen

 

#56 2006-08-13 15:57

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Míly furcsa az élet! Crohnbetegen egy röntgengépeket gyártó cégnél dolgozom...háháá....Az elmúlt egy hétben betekintést nyertem az egész müveletbe, de még mint próbaidõs, egyedül nem dolgozhatok, de nem is baj.A hangulat nagyonjó!Oltogatások, viccemsélések, közös ebédelések, szóval nem unatkozunk!Szerencsém van, hogy egy iyen cégnél, ilyen jó emberek és fõnökök vesznek körül! Ha esetleg Phillipsvagy Siemens gépeket láttok valahol, gondoljatok rám:D

Nincs jelen

 

#57 2006-08-13 17:17

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

ja nekunk siemens hutonk van :lol

Nincs jelen

 

#58 2006-08-13 17:31

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

hehe....Nem hûtõõõõõ!! Röntgengép!!!

Nincs jelen

 

#59 2006-08-13 17:57

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

tom en csak vicc volt teeeeeee ;)

Nincs jelen

 

#60 2006-08-13 17:58

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

jah! Már kezdtem azt hinni hogy a röntgennsugár hûti a nutrit a hûtõben :P

Nincs jelen

 

#61 2006-08-13 18:03

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

volt egyszer egy "kis malac"...
ugy hivtak hogy barni....
de nem tudott o mindig a kezevel varrni.... :)
ejjdeertelmes volt nemtom hogy jott ide....talan mert nem tudtam erre mit reagalni...:o ;)

Nincs jelen

 

#62 2006-08-13 18:07

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

szépvers :)
Ez valami vallomás lehet? :P

Robur: szerintem ez épp elég indok, hogy legyen cset és akkor ezek nem ide kerülnek :D

Nincs jelen

 

#63 2006-08-13 18:11

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

ja vallomas fele...
bar ne eld bele magad mivel nem biztos hogy ott leszek veletek "harmasban"(ha nem lesznek tobben) a talalkozon...igy niaval kell beerned ;)

chatet ide robi!!! :) :) :)

Nincs jelen

 

#64 2006-08-13 18:13

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Még mindig jól járok :D Majd õ kap Muffint, te nem :P

Nincs jelen

 

#65 2006-08-13 18:16

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

remelem azert ha ketten vtok benezhetnetek doboekhoz.
es majd ott csapjuk a crohn talalkozot--akkor ott lennek-es a kis malacos vallomas is :)

--nah de sztem ennyi eleg mert robur ideges lesz....

Nincs jelen

 

#66 2006-08-13 18:17

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Oké...crohn gyülés a Margitban :D

Nincs jelen

 

#67 2006-08-13 18:17

Niala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Dori!!!
Ne hagyj cserben! :D
Egyedül nem bírok vele! :D :D

Üdv!
                  Nia

Nincs jelen

 

#68 2006-08-13 18:22

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

hat azt meghiszem en sem birnek...de komolyra forditva a szot: ha tudok megyek/mennek...
ja a margitban!!! :) tudod bufe ;) 3embernek pont alkalmas :)
amugy te szervezed barni???

Nincs jelen

 

#69 2006-08-13 18:29

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Igen, én.
Jó buli lesz!!! :D

Nincs jelen

 

#70 2006-08-18 12:26

henicica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Szia Judit!Olvastam a topikodat.Ez a munka kérdés elég nehéz dolog.Mint tudod le vagyok százalékolva de már nagyon szeretnék elmenni dolizni hogy új "életet" tudjak kezdeni a Zsoltival.De sajna nem ilyen egyszerû.Majd nemsokára talizunk.Pussza

Nincs jelen

 

#71 2006-08-25 20:10

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Szia babám! :) örülök hogy itt vagy :) igen tudom, és azóta már én is le vagyok százalékolva, de kitalálunk valamit remélem. ok? pusziii

Nincs jelen

 

#72 2007-06-04 06:13

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves Apacsanya,

töröltem az új topikodat, mert ilyen topik már létezik, íme...

Nincs jelen

 

#73 2007-06-04 10:00

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Köszike Robur! Bocs a figyelmetlenségemért. - Apacsanya

Nincs jelen

 

#74 2007-06-06 09:41

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Halihó Mindenkinek!
Nagyon szükségem lenne a tanácsotokra, véleményetekre. Szóval, óvónéni vagyok. Kisebb- nagyobb megszakításokkal, de 7 éve nem dolgozom. 7 hónapja derült ki a crohn- colitisem. Diétával, jógával és a bogyókkal megvagyok. Úgy néz ki a dolog. hogy kõkemény munka és rengeteg interjú után bejön valami. A probléma csak az, hogy én teljesen mást eszem , mint a többiek. És ezt a diétás dolgot az oviba nem tudom, hogyan tudnám folytatni.- Szóval: megmondjam a betegségem vagy sem?- Ha nem mondom meg, akkor is kiderül a 3 hónap alatt és megint lapátra kerülök. Mit tanácsoltok? Legyek egészséges életmódot folytató óvónéni vagy egy beteg ember?- apacsanya

Nincs jelen

 

#75 2007-06-06 14:59

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Apacsanya! Bármennyire is elcsépeltnek tûnik ez a gondolat, de a betegséget nem kell szégyellni. Ez nem egy olyan betegség, ami fertõzõ lenne másokra, a legtöbb esetben nem akadályoz a munkádba (persze van olyan, hogy igen, de hát kinek nincs rossz napja), nem vagy te emiatt se több se kevesebb. Szerintem a kicsik még jó hatással is lennének a lelkedre, ami ugye pozitívan befolyásolja a betegséget is. Szerintem mindenképpen mondd meg hogy a betegséged miatt diétázol és hogy nem eszed azt a kaját amit a többiek. Gondolj abba hogy vannak cukorbeteg ovónénik, akik ugyancask mást esznek és többzör, õket sem rúgják ki azért mert betegek. Szerintem fõ az õszinteség és meglátod, hogy nem fognak ezért máshogy kezelni téged. Sok siker!

Nincs jelen

 

#76 2007-06-06 17:25

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Halika!

Apacsanya!Nem könnyû döntés.Nos én négy hónapja vagyok a jelenlegi helyemen.Kérdezték van e krónikus betegség,de mivel nem vagyunk listások,nyugodt szívvel rávágtam hogy nem.Allergia?Az se nem.Érzékenység?Tejcukor.Ennyit valottam be és nem többet.Kérdezgették akik nem tudták,hogy miért eszek olyan fura kajákat,mondtam hogy laktózérzékeny vagyok,és egy bizonyos diétát tartok.Kész,ennyi,nem tartozik rájuk,és még a kiváncsiságuk is ki lett elégítve.Nem vagyok nyomorék,vagy etnikum,nekem is legalább annyi esély jár,hogy bizonyítsak,igenis tudok és akarok dolgozni.Ha ügyes és fifikás vagy,tiéd az állás és nem fognak furának nézni a diéta miatt.Ha nem lettem volna elég egyértelmû:a ne mondd meg mellett voksolok!:D
Sok sikert!:)

Nincs jelen

 

#77 2007-06-06 20:33

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

szerintem ha konkrétan nem mondod meg hogy chron vagy colitis az nem baj, de úgy tehetsz rá említést mint ahogy roor. ez az én véleményem.... Ennyité n is el szoktam árulni, ha furán néznek. Aztán ha jobban megismerek valakit akkor elárulom neki

Nincs jelen

 

#78 2007-06-07 13:32

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Pilli , roor! Köszi a tanácsot.Valami ilyesmire gondoltam én is. Mondom is meg nem is. Most már csak azért szorítsatok, hogy tényleg enyém legyen az állás.- apacsanya

Nincs jelen

 

#79 2007-06-07 20:07

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Halika!

Apacsanya!Szorítok neked!Már amennyit a crohn enged!:D

Nincs jelen

 

#80 2007-06-08 19:23

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Roor!!!

Köszike!- pusszantás!

Nincs jelen

 

#81 2007-06-25 18:21

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Halika!

Apacsanya!
Miujs a melóhellyel!?
Most már szeretnék kiengedni,kicsit hülyén totyogok így! :D:D:D

Nincs jelen

 

#82 2007-06-26 16:14

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Halihó Roor!
12 pályázatom járja jelenleg az útját. Mindegyiket személyesen vittem ki. Sajna eredmény: semmi. És ez az én óriási bánatom. De kitartok. Csaóka: Apacsanya

Nincs jelen

 

#83 2007-06-27 16:20

Totti24
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Sziasztok!
Régen jártam erre, de most van egy kis problémám. Nem tudom volt-e róla szó, de nekem az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet megoldani az olyan helyzeteket, mikor nincs a közelben toalett és elõreláthatóan 10-15 percen belül nem is lesz, de az idõ amit kibírok max. 2 perc. Hogyan lehetne ezt megoldani? Nem hallottatok valamiféle biztonsági betéthez hasonló megoldásról? No ezt jól megfogalmaztam, de én sem tudom, hogy pontosan mit is keresek. Sofõrmunkát vállalnék, de adódhatnak olyan helyzetek, amikor nincs módom kiszállni. ( pl. városon belüli dugó) Ötletet, tanácsot egyaránt szívesen fogadok. Elõre is köszönöm.

Nincs jelen

 

#84 2007-06-27 16:53

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Hát, Totti24, van pelenka felnõtteknek...én Tenát vettem anno, akor használtam amikor nagyon rosszul voltam, és egyszer szükségem is volt rá...sajnos...grr..de mihelyst megtörténik a dolog, szinte azonnal cserélni kellene a kellemetlen szagok miatt. Szerintem ha nagy gáz van ki lehet húzni ezzel a legközelebbi mellékhelységig.

Nincs jelen

 

#85 2007-07-11 14:17

Rékucii
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Tyû szeretnék kérni egy kis útbaigazitást tapasztaltabbaktól...
Megyek állásinterjúra és nagyon tanácstalan vagyok........h el mondjam-e mi a bibi velem?! A fejem olyan kis pufoka h csak na......ha vki kicsit is ért ezekhez a dolgokhoz lehet le is vágja h vmi nincs rendben.
Tanácstalan vagyok.

Nincs jelen

 

#86 2007-07-11 17:46

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Szia Rékucii! Szerintem a pillanatnyi helyzet fogja eldönteni, hogy tudsz-e róla beszélni. Sok függ attól, kik ülnek veled szemben. Én az õszinteséget mindenképp fontosnak tartom, de saját belátásod szerint kell döntened.

Sok sikert!

Nincs jelen

 

#87 2007-07-11 21:54

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Rékucii:
Sokat filóztam ezen én is anno, de én nem mondtam el rögtön az állásinterjún! Felvettek, vártam egy darabot és aztán szép lassan kipakoltam a csoportvezetõnek, aztán a szereldevezetõ is félig be lett avatva és a fönökhöz már el se jut a hir! Bár ha családias a környezet mint mondjuk a Kürt ZRTnél, akkor ott el lehet mondnai, hiszen a képességeid a fontosak...részben.
Az pedig, hogy pufi az arcod, szerintem iylenkor még jobb is, hiszen pufi arcból ha normálisat csinálsz azt ámulva ,örömmel veszik észre az emberek (Pl:" hát te fogytál! Az arcod is lement!") ha pedig sima arc puffad fel azt is észreveszik, de akkor már filóznak mi is a baj, így a mostani állapotodat egy kicsit ki tudod használni a jó cél érdekében.Persze csak okosan!

Nincs jelen

 

#88 2007-07-18 20:20

Rékucii
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Hu köszi a tanácsokat. Hát igen nehéz okosnak lenni........de majd lesz vhogy.
És mindenki menjen strandra........szörnyû ez a meleg!!!!

Nincs jelen

 

#89 2007-08-23 11:59

kicsimeli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Sziasztok!
Jelenleg én is betegállományban vagy kb két honapja derült ki h crohn beteg vagyok de gyogyszert csak egy hete szedek salofalkot napi 6, de még nem tapasztaltam javulást. Közben meg csõdbe ment az üzlet ahol dolgoztam most keresek munkát ez a helyzet meg csak rontott az állapotomon, nem is tudom merre induljak kereskedelmi vállalkozói végzettségem van eddig bevásárlóközpontokban dolgoztam és ugy tûnik ismét az vár rám pedig már elegem van abbol h minden hétvégémet a munka töltötte be meg ugye 21:00-ig vannak nyitva és egyhuzamban sok nap eléggé kimerít, ha esetleg valaki tudna nekem segíteni állás ügyben azt megköszönném.
Sok sikert mindenkinek
Szép napot

Nincs jelen

 

#90 2007-08-23 12:03

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

kicsimeli:

Érdemes lenne feltenned az önéletrajzodat néhány munkakeresõ internetes oldalra, és ezeken keresztül te magad is szörfözgethetsz az ajánlatok között, csak a beállításoknál meg kell határoznod, mi is érdekelne valójában. Ez most neked azért jó, mert konkrét interjúk nélkül, gondolom nem szívesen vennéd nyakadba a várost... Én is így kerestem 2 éve, mikor eldöntöttem, hogy BP-re szeretnék költözni. Interjúkon sosem beszéltem a problémámról, nem akartam eleve hátrányból indítani, mert még mindig kevesen vannak tisztában ennek a problémának az élhetõségével. (Mert meg kell élnünk, mégpedig úgy, hogy a legjobbat hozzuk ki belõle!)

Ha a családod addig tud támogatni téged, szánj több idõt a keresésre és válogasd meg, hogy hova pályázol. Ezt azért mondom, mert sokat segít, ha szakmailag és emberileg is jól érzed magad munka közben, meg úgy egyébként a kollegáid közt. Persze idõvel kénytelen adagolni az ember, hogy milyen problémával él, mert pl. nyugalmi idõszakban is kevesen tudják megoldani úgy a laborokat, kontrollokat, hogy az ne munkaidõben legyen. Én egy angol cégnél kezdtem két éve. Egy idõ után azok a kollegák, akik közelebb álltak hozzám, tudták, hogy mi a helyzet velem, és sosem ért semmilyen negatív tapasztalat. Ha puffadt volt az arcom a szteroidtól, akkor is ugyanúgy teltek a napjaim köztük, tudták, hogy gyógyszertõl van és senki nem cseszegetett, nem feszegette a témát, de ha olyanunk volt, beszéltünk is róla. Kimûveltem már pár embert annyira, hogy rájöjjenek: egy kisebb fejfájástól nem kell, hogy munkaképtelenné váljanak, és tönkretegye a napjukat... Csakhát a munka egyre stresszesebbé vált, és már az orvosaim is azt mondták, lássam be, hogy váltanom kell. Idén februárban sikerült, és óriási a különbség minden tekintetben.

Interjúkon sokmindent le tudsz vágni: a munkakörnyezetet, a hangulatot, az interjúztató személyiségébõl is lehet kicsit következtetni... De én ilyenkor még tényleg hallgatnék a betegségrõl! Pláne, hogy mire elkezded a munkát, még beállhat egy nyugodtabb idõszak is, aztán ráérsz adagolni, miután már tudod, ki az, akit be kell avatni. Legyen olyan meló, amiben feltalálod magad, LEKÖT és fejlõdni is tudsz. Így perspektívát ad, és a napjaid nagy részében már el is tereli a figyelmed!

T'om, hogy az ilyen munkát nehéz megtalálni...bocs, ha sokat pofáztam... Amúgy a régi cégednek fizetnie kéne, ha szerzõdésed is volt, meg táppénzen is voltál - azalatt mondjuk ki sem rúghatnak. T'om, hogy becsõdölt, de ha máshogy nem, a munkaügy lehúzza ám róluk a lóvét!

Nincs jelen

 

#91 2007-08-23 12:17

kicsimeli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Szia
Hát az a gond h a cég már 3 havi fizetéssel tartozik és nem is akarják kifizetni, közben egy pár napja ujra kinyitott de nem lesz hosszú életü, a táppénzt sem fizetik, semmit nem tudom kihez forduljak ezzel a problémával.
Én meg már bejártam a várost sajna de nem igazán találtam munkát, hétfõn megyek egy interjura a WOODOO ruházati üzletbe kezesnek üzletvezetõt, de nem sok esélyt látok rá.

Nincs jelen

 

#92 2007-08-23 12:19

kicsimeli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Még valami: Te hová tetted fel az önéletrajzod? Mert igazán nem is tudom hogy kezdjek neki a keresésnek, eddig iwiw-en néztem meg az állásajánlatokat de legtöbb bevásárloközponta lenne.......

Nincs jelen

 

#93 2007-08-23 12:21

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

ez a kereskedelmi vállalkozói most akkor mire is jó, kicsimeli? nem lehet ebbe belemagyarázni valami irodai munkát? én korábban fõsuli mellett kezdtem dolgozni, és vendéglátással indítottam... na ilyen futkosós, ácsorgós melót, ami fizikailag megterhel, meg odavág a crohn "ápolta" izületeknek, többet tuti nem vállalok! bár akkor még elvileg egészséges voltam, de tudom, milyen megterhelõ volt még úgy is! nem t'om mennyi, meg konkrétan milyen munkatapasztalatod van, de valami fizikálisan kevésbé megerõltetõ meló kéne, ami mellett pihenni is tudsz... én feladtam kapásból minden karrierista gondolatot, és nem a crohn-nak, hanem azzal együtt élek. igyekszem úgy szervezni az életem, hogy teljes legyen, de emögött ott van, hogy elfogadtam a korlátaimat is. szóval mi is az, amit kezdhetsz a végzettségeddel?

Nincs jelen

 

#94 2007-08-23 12:22

kicsimeli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Sziasztok!
Még egy kérdés ti mit szoktatok enni a munkahelyeteken???? mert a reggeli zsöle az oké de ebéd??? egyek üres rizset, mert azt már megcsináltam egy párszor de nem nagyon válik be rántott husokst vagy sajtot azt lehet enni?
Eggyáltalán mi az a fött kaja ami nem okoz gondot?

Nincs jelen

 

#95 2007-08-23 12:29

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kicsimeli! A panírozott ételeket kerüld, sajt az mehet, ha bírod. A banán is jól laktat, és ha hasmenésed van, elég jó hasfogó. Ha nem okoz nálad panaszt a kefír, joghurt egészséges táplálék bélbetegnek is.

Nincs jelen

 

#96 2007-08-24 10:19

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

kicsimeli!

ment mail:-)
pusz

Nincs jelen

 

#97 2007-08-24 15:22

MSE974
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kicsimel! az alábbi könyvet ajánlom neked:
Kovács Ágota Dr - Gyulladásos bélbetegségek
Gaálné Póda Bernadett-Zajkás G - Bélbetegek diétáskönyve

Hasznos életmód és táplálkozási tanácsokat tartalmaz!

Nincs jelen

 

#98 2007-09-21 13:36

kicsimeli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Sziasztok:)
Na, van végre uj munkahejem, szeptember elején kezdtem, éppen betanulok üzletvezetõnek hát elég gázosan indult a dolog, már ami a kollágákat illeti, nem fogadtak szivesen, de már kicsit oldodott a hangulat miután megismertek. Két nap melo két nap szünet ha nem jön közbe valami reggel 9-30tol 21-00-ig persze egész nap állok meg rohangálok az üzletben, de ehhez már ugyis hozzászoktam hiszen az elõzõ melom is ilyen volt. Csak azt várom már h ez a két hónap betanulás leteljen végre, mert jelenleg 4 embertõl hallgatom h mit hogy kell, de persze mindenki máshogy csinálja én meg nem tom éppen kinek feleljek meg mert mindig mással vagyok na ebbõl már elegem van. amúgy én is igyekszem itthonról vinni kaját és csinálgatni a recepteket amiket találok az oldalon, miota szedem a szteroidot tök jol vagyok semmi gáz, nem rohangálok a wc-re, bár bent el kellett mondanom mi a bajom mert mindenféle kajával kinálgattak de én nem ettem, na és akkor jött h én milyen finnyás vok, de nem volt gáz mert senki nem érti mi is ez a betegség meg nem is részleteztem csak annyit mondtam sok kajára érzékeny vagyok igy már nem cseszegetnek.
Hát ez van, de nem adom fel kibirom ezt a két honapot és utánna már minden könnyebb lesz remélem.
Bocs h eddig nem írtam:(
Szép napot

Nincs jelen

 

#99 2007-09-22 19:27

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Hát igen a beilleszkedés nem könnyû!
Nekem szerencsém volt (idén januárban kezdtem én is) , mert nálunk szinte mindenki fogyózik és csak annyit kérdeztek ez milyen fogyókúra?
Azért nem irigyellek, nagyon hosszú egy napod én, biztos nem bírnám, nem tudnék ennyit állni!
Remélem véglegesítenek és akkor lesz egy kis nyugalmad, mert talán az a legfontosabb számunkra. Én azonban azt gondolom, hogy csak itthon sokkal rosszabbul lennék, mert feleslegesnek érezném magam. tehát az a legjobb , ha van olyan munkánk, ami nem túl megterhelõ fizikailag és lelkileg.

Nincs jelen

 

#100 2007-09-22 22:07

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

kicsimeli: normális az ilyen hosszú munkaidõ? Legalább rendesen megfizetik? Remélem nem fog beledurranni mert ez eléggé stesszesnek tûnik, meg a munkaidõ hossza se túl kíméletes.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB