#451 2006-08-16 21:56

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

miert rugna segbe dobo?-hisz ugyis csak 3honap mulva mesz leghamarabb nem???

Nincs jelen

 

#452 2006-08-16 21:58

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

nemtudom....az a baj, hogy szerintem megint nõtt egy picit, bár lehet hogy csak érzéki csalódás, de akkoris...nemtudom, utánajárok, hogy hogy vannak a szabadságok, betegszabi meg hasonlók, aztán ha nem rugnak ki, akkor megcsináltatom minél elõbb....Viszont próbaidõ alatt nem tanácsos szabira menni....

Nincs jelen

 

#453 2006-08-16 22:07

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

nah akkor jarj utana minel hamarabb hatha egyutt tudunk fekudni..... :)
jo csak vicc volt.

Nincs jelen

 

#454 2006-08-18 16:04

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nyuszek:
Mint áldoktor, had válaszoljak :)
1.Sajnos azért nem tudják gyógyitani ezt a betegséget, mert a kialakulásának az oka sem ismert.Van aki a stresszt vádolja, van aki a sok E szart, van aki az örökletességre esküszik.Mindháromnak sok köze van a betegség kialakulásában, mivel az emberek 7%a örökli, a stressz gyorsítja a hajlam kialakulását a sok tartósitószar meg tönkrevág belülrõl.És mivel ez hajlam, így mindenkiben bennevan.
2.Igen, ez immunrendszeri probléma, csak te az ellenkezõjére gondoltál, ugyanis nekünk túl erõs az immunrendszerünk (azért kapunk Imurant) és hogy kompenzálódjon a mérleg két oldala bennünk, ezért az immunrendszer kreál egy tünetet, ami ellen harcolhat (ez a hasmenés, hányás, stb).A többi dolog erre csak rájátszik, így más betegséget nem kapsz el, de a hányás-hasmenést igen.
3.Igen, mint emlitettem a stressz erõsiti a hajlamot, így ezáltal a lelki okok nagy hatással vannak mindenre, akár évekkel visszamenõleg is.Én is 2,5 hónapja szakitottam a bnõmmel és szar volt, mivel 8 hónapig voltunk együtt és õ tudta éreztetni, hogy a betegség nem számít, azzal is egész ember az ember, csakhát hülye volt, megcsalt, így ment a levesbe. Nekem sokat nyomott a lelkemre ano, hogy  az apám majdnem meghalt a bélmûtét miatt.

Viszont Dori rosszul tudja, mivel a bélcsonkolás nem megoldás, ugynis a hajlam a betegségre megmarad benned, igy még bél nélkül is beteg lehetsz!Sajnos ez így van és nehezen változik.
elvileg a TSO nevü kukackoktél 75%ban gyógyit, így elég sok esély van a teljes tünetmentességre ,persze utána még kialakulhat ujra a crohn.

Ha kérdésed van, vagy lelkizni szeretnél, irj egy e-mail, én szivesen dumálok veled mindenfélérõl.Esetleg MSN is mehet, cimem az adatlapomon.

Nincs jelen

 

#455 2006-08-18 16:14

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

ezt meg hogy erted??? :még bél nélkül is beteg lehetsz...mi halmozodik akkor ott???
barni meselj!!! :)

Szerkesztette: dori (2006-08-18 16:15)

Nincs jelen

 

#456 2006-08-18 16:28

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Dori: Az összes belet nem vehetik ki belõled.A legvégsõ, legroszabb eset, ha a vastagbeled egésze és a vékonybél 3/4ede hiányzik, mert akkor azt mondják, hogy tartós használati tárgyat már ne vegyél!Igaz, hogy vastagbél nélkül ugyanolyan állapotot tudsz produkálni, mint vastagbéllel, mivel a vékony átveszi a vastagbél szerepét, de attól a vékonybeled még lehet beteg utána! A Baunin (vagy milyen) billentyü ha beteg lesz, akkor nincs megállás!!!!!

Nincs jelen

 

#457 2006-08-18 16:35

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nem nem ezt nemtom honnan szedted...
ha MINDEN  lelet alatamasztja hogy Cu-s voltal nem pedig crohn vagy interderminate-s statusz akkor a vekonybeled nem lehet beteg csak max.pouchitis-->by MoTom..... :O

Szerkesztette: dori (2006-08-18 18:33)

Nincs jelen

 

#458 2006-08-18 16:37

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

hja!
én crohnról beszéltem :)
Lehet benne igazság, csak a saját betegségemben vagyok otthon, colitisban nem annyira!

Nincs jelen

 

#459 2006-08-18 16:41

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

nah de nyuszek Cu-s.....
pfffff... :) ;)

Nincs jelen

 

#460 2006-08-18 19:28

Tündi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Dorinak igaza van,a colitis ulcerosanál ha kiveszik a vastagbélrendszert,akkor tényleg nem fog többé kialakulni fekély.Ez sajnos csak a crohnnál lehetséges.
Ettõl függetlenül,ha kiveszik,azért még nem mondhatja el senki magáról,h egészséges,mivel hiányzik egy teljes szervrendszere,csak annyit,h már nem colitises.De attól még ugyanúgy vannak problémák,csak nem olyasmik,mint a colitisnél.Az igaz,h a vékonybél felveszi a vastagbél szerepét,csak nem a legtökéletesebben,hiszen azért mindkettõre szükség van.Nemhiába az orvosok is általában csak a végsõ esetben végzik el ezt a mûtétet.

Nincs jelen

 

#461 2006-08-18 20:26

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

igen a vegso esetben...
es mi is csak akkor "hirdetjuk" ha mar szenvednek a tobbiek...
de ettol fuggetlenul szerintem oeks a teljes elet... :)
semmi problema vele...igaz egy beled nincs--vannak hatranyai de alapvetoen mindent mondhatunk oeksnak..:):)
legalabbis en igy lennek vele :):)

Nincs jelen

 

#462 2006-08-18 20:47

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Én is meg vagyok elégedve a magam 100 centis vastagbelével (nekem a bal oldalát vették ki a belemnek, mindkét kanyart). Ha fáj, vérzik, stb, akkor mindenképpen mütét, mert egy teljesen uj életet kapsz utána!

Nincs jelen

 

#463 2006-08-19 00:33

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Barna!
Bauchin billentyû. :)

Állítólag, már amennyire én tudom, kifekélyesedõ vastagbélgyulladásnál csak a vastagbél érintett, viszont a vastagbélben - a Crohn betegségtõl eltérõ módon - egybefüggõ gyulladást hoz létre; ezért írja azt a szakirodalom, hogy kifekélyesedõ vastagbélgyulladás esetén a vastagbél teljes eltávolítása 100%-os gyógyulást jelent. (és itt most ne beszéljünk a mûtéti kockázatról és a mûtét utáni lelki deformitásokról)
Crohn betegség esetén a gyulladás a tápcsatorna teljes hosszában, a szájtól a végbélnyílásig elõfordulhat - szegmentálisan -, ahol az ép és gyulladt szakaszok felváltva követik egymást.
Éppen ezért Crohn betegségnél a páciens életét veszélyeztetõ tény az, hogy a vékonybele is begyulladhat, tönkremehet miután a vastagbelét kivették. Ezért szokták inkább békén hagyni az egész rendszert úgy ahogy van.

Áprilisban feküdt mellettem a kórházban egy Crohn-os srác. Már menni nem bírt, úgy fájt a hasa. Amikor konstatálták, hogy Crohn beteg, az ég áldásával hazaengedték a konzilium után. Ez a legtöbb amit tehetnek.

Nincs jelen

 

#464 2006-08-19 21:59

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

jah, én is igy tudtam, csak kevertem a crohn a colitissel, ami nagy hiba! Igérem többé nem fordul elõ!! :)

Nincs jelen

 

#465 2006-08-20 11:40

eap
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sziasztok
egész pontosan fizikailag mit jelent ez a bélkivétel? nem hallottam róla túl sok jót. és a lelki deformáltságon mit értett valaki?
és mi pontosan az a kukackoktél? gyógyít??

Nincs jelen

 

#466 2006-08-20 12:05

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nincs jelen

 

#467 2006-08-20 12:27

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia eap!!!
roburnak teljesen igaza van amikor az elet a sztomaval topicot ajanlotta...
ha CU-s vagy-es mar az orvos ramondta ezt muteni kene nincs mese ...akkor...
a sebesz megfelelo viszgalatok es fizikai eronlet utan eldonti hany lepesben is csinalja a mutetet/teljes vastagbel csonkolast....
altalaban a betegek zome ugy kerul oda hogy mar az utolso gyogyszerek utan(altalaban: szteroid) nem kepes tunetmentes szakaszba kerulni..ezert a sebesz ugy dont hogy inkabb tobb lepesben csinalja a mutetet a tulzott gyogyszernyomas-ez esetben szteroid alatt- a beteg eletet ne veszelyeztesse...
a lepesek kozott belkivezetest (sztomat) alkalmaznak ameg a beteg nyugalmi idoszakok utan vegleg bezarasra kerul..
persze van olyan eset is akinek nem megfelelo a zaroizma vagy egyeb komplikacio(odaig fajult a betegsege stb)(( a komplikacoit nem mutetire ertem!!mivel en meg olyat nem hallottam hogy muhiba miatt a betegnek vegleges sztomaja lett volna)(((ilyen nem is letezik)))hanem elomegegyezes alapjan tortenik minden....

lelki deformaltasag? hat gondolom ez lehet a mindeki altal emlegetett: nem teljes elet de ez azert igy nem igaz mert sztem ezzel az egy bellel is lehet teljes eletet elni...persze vannak szabalyok de ezek is alkat/emberfuggok= de persze vannak olyan emberek is akik ezt nem tudjak feldolgozni-elfogadni mert ezek valoban kemeny mutetek(ha mar a 3.utan nem is tunnek annak)
remelem azert vmennyire tudtam segiteni ...

lehet hogy nagyon is reszletes volt...kb.ennyi....

Szerkesztette: dori (2006-08-20 13:15)

Nincs jelen

 

#468 2006-08-20 12:39

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Eap: A bélkivétel manapság "egyszerübb" mint régen volt. Mostmár laporoszkóppal csinálják a mûtétek nagy részét, igy nincs mindig az, mint régen, hogy ami a belek elõtt vannak, kipakolják, és így mütik, így meg a laparoszkóppal könnyebb, fájdalommentesebb és a vágás is vizszintes, nem pedig függõleges, ami azért jó, mert a bugyi, tanga, boxer eltakarja a varrat helyét, így szinte észrevehetetlen!Persze van mellette kicsi vágás, 3-4, de az szinte észrevehetetlen.
A kukaskoktél, meg egy új gyógyszer, a malacok vastagbelében lévõ bélférgek petéit meg kell inni, ami kikel a béllben és elpusztitja a nemkivánatos, oda nem illõ dolgokat (polipoidokat, meg hasonlókat).2 hét után a szervezeted felemészti, amit nem sikerült, azt meg kikakálod.az emberek 75%ánál bevált, de bélelzáródásnál nem használható.

Nincs jelen

 

#469 2006-08-20 14:24

Tündi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia eap!
A mûtétnek(total colectomia) az a lényege,h a teljes vastagbélrendszert eltávolítják.A vékonybélrendszerbõl képeznek egy tartályt és a végbélhez csatlakoztatják,így felveszi a vastagbél szerepét.Ha egy orvos azt mondja,h szükséges ez a mütét,akkor senki ne halogassa.Mivel ez egy nagyon komoly mûtét,az orvosok is nagyon át szokták rágni,h kell-e vagy sem,és ha azt mondják,h kell,akkor biztos így van.Ennyit az orvosi részrõl.:)
Lelki dolgok:Én nagyon ki voltam borulva mûtét után,talán azért,mert túl sokat vártam tõle.Nagyon reménykedtem benne,h ott tudom folytatni az életem,mint a betegségem elött.Azaz újra egészséges leszek.Nagyon nehezen tudtam feldolgozni ezt az egészet,még így 6év után sem sikerült teljesen.Engem az zavart ebben az egészben a legjobban,h napi 7-8-szor kell mennem wc-re,így sokmindent ehhez kell igazítani.Tehát vmilyen szinten korlátozva van az életem.Nekem talán ez okozta a legnagyobb gondot,ezt elfogadni és ezzel együtt élni.
És a párkapcsolat...
Nagyon nehéz olyan embert találni,aki el tudja így fogadni a másikat.A mostani párommal már 2,5 éve együtt vagyunk,és szerencsésnek érzem magam,h rátaláltam.De az elején nagyon nehéz volt.Sokat örlõdtem,h vajon el fog-e így fogadni vagy sem.Õ a Fradiban focizik,élsportoló,tehát teljesen egészséges.Nagyon sokára mertem elmondani,h ez a betegség mivel is jár.
De,azt hiszem ezeken a dolgokon a legtöbb beteg ember átesik.Ritka az olyan,aki könnyedén túl tudja tenni magát rajta.Én csak csodálni tudom az ilyen embereket.Ilyen pl dori.:)

Nincs jelen

 

#470 2006-08-20 14:33

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

ohm...kosz tundi :)
jo nekem sem volt abban a par honapban zukkenomentes az eletem...
de ekkora "szenvedes" utan ez egy baromi nagy vilagmegvaltasnak tunt a sebeszet-es a gasztros dokim reszerol....sztem inkabb ez el bennem hogy nincs ez a betegseg nincs ejt nappala teve fo...meg szaladunk ide oda...bar a 6-7-8szeklet benne van...
azert en is megbirkoztam par dologgal de tenyleg az eltetett hogy vegre a nagyfoku"szenvedes" elmult... :):) persze nekem sem volt ekkora konnyelmuseg ez a mutet-mivel most keszulok masodjara az eredetileges 3.mutetemre....de amugy meg 6. .....ja es meg vmi!! en sem vtam ennyire optimista a mutetek kozbeni idoszakkor...de azert probalkoztam...sot dobo szerint meg anorexias is vtam....khm....pffff..... :O

Szerkesztette: dori (2006-08-20 14:36)

Nincs jelen

 

#471 2006-12-22 20:23

Ágneszká
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! 16éves tolna megyei lány vagyok. Még nem voltam 15 éves mikor a colitis ulcerosát diagnosztizáláták nálam. Szekszáron kezelt Salamon doktornõ. Nagyon kedves, hozzáértõ orvos. De sajnos esetemben nem hatottak a gyógyszerek. 5 hónapig szedtem szteroidot, és más gyógyszereket, kúpot is használtam ,de semmitõl nem javultam. Csöppet elkeseredtem, szüleim is aggódtak, meg ki voltak bukva , és úgy gondoltul hogy természet gyógyászhoz fordulunk. Felmentünk pestre a táltos intézetbe, ahol energiával kezeltek, és cseppeket adtak. meg kell hogy mondjam ez sem vezetett teljes gyógyuláshoz. Most ittohn járok talpmasszázsra és a masszõröm kialakított nekem egy elég szigorú diétát amit ha javul az állapotom vagyis tünetmentes lesz a betegség fokozatosan bõvítünk. Emellett háziorvosom foglalkozik homeopátiával, és most homeopátiás gyógykészítményt is szedek aminek semmien mellék hatása nincsen. És úgy tûnik kezedek egyenesbe jönni. Hát ennyit rólam...

Nincs jelen

 

#472 2006-12-22 21:42

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Egy újabb fiatal a köreinkben! Üdv nálunk!

Dori:Most már nem te vagy a legfiatalabb :D

Nincs jelen

 

#473 2006-12-22 22:40

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ági:Milyen a diétád? Mit eszel és mit nem?
csak úgy kiváncsiságból kérdezem
(itt megjegyzem nem szeressem a homeopátiát,de a diétájára kiváncsi vagyok)
Amúgy én is kaptam energiát, de ennyi erõvel adtak volna bármi mást, mert totál nem használt!Se a fény! Engem is valami táltos próbált helyrerakni, elsõ érintésre megállapitotta, hogy nincs bélösszenövésem...hja télleg nem volt.De egy órán keresztül a hátamon meg a hasamon volt a keze és semmit nem éreztem, csak hogy izzad a tenyere mint az állat, meg az én hátam is (vagy cska az én hátam?...)

Nincs jelen

 

#474 2006-12-22 23:22

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Ági! Én is Tolna megyei vagyok:) Paksra jártam suliba! Kitartás neked is!

Nincs jelen

 

#475 2006-12-22 23:41

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Na Barni, szálljál le rólam légyolykedves ;) De kalkuláld bele, h én 13 évesen lettem cu-s. Ja meg itt van Kency is :D

Nincs jelen

 

#476 2006-12-23 06:56

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Dori - Barni!
Most mi van?? nem értem a lényeget!? ;)
Üdv néktek: Szuszidi

Nincs jelen

 

#477 2006-12-23 09:21

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

dori: Nem másztam még rád!! :) :D
Nem arra értettem, hogy hány évesen lettél beteg! Én is 13 voltam amikor beteg lettem!

Nincs jelen

 

#478 2006-12-23 17:10

Ágneszká
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

A diétám az igy elsõ hallásra elég durva mert kb semmi rendes kaját nem ehetek. Csak élesztõ mentes dolgokat, barna rizs, teljes kiõrlésû lisztek, tejtermékekbõl csak sajt, párolt zöldségek, alma, õszibarack, krumpli, tojás, csirke vagy pulyka hús párolva. Kb ennyi...m Hát elég nehét meg néha kísétésbe esek, de a talpmasszõröm is ettõl gyógyult meg ezért hiszek benne. Neki 8 éves korától mindentõl hasmenése volt és az orvosoknak fogalma nem volt akkor még h mire kezeljék és mikor elkezted tanulni a természetgyógyászatot akor õ maga jött rá hogy mi a baja, és az igazgatója tesztelte ki neki ezt a diétát. Na és ez folyamatosan bõvül, a csaj most már bármit ehet és semmi baja nincsen. Ugyhogy bizakodok.
Nekem a táltos dolog kicsit erõletett volt. Ez szöveg amit hozzá adagoltak hogy "kérjük a nagyboldog asszony és Kovács Magyar András segítségét és fényét, köszönjük nekik" blabla.

Nincs jelen

 

#479 2006-12-23 17:11

Ágneszká
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Pili, melyik suliba jártál?

Nincs jelen

 

#480 2006-12-23 17:43

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ági!
És mi van azzal a rohadtsok vitaminnal, amit be kéne vinni a szervezetbe????
Nagyonsok vitamin ezekbe a kajákba nem található meg!Szedsz legalább tápszert?Vagy valami készitményt?
Ez nekem már durva!

Nincs jelen

 

#481 2006-12-23 18:27

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sziasztok''''  bar ' ?'n i  :)""": jol van nah te nyertel ... de csak ebben ;)
en maradok a bablevesnel es a tobbieknel neked is jo lenne mi???!!isten ez a remiiiii :P szeressuk nagyon"" nah hivatalosan is neked adom a felet :)

agneszka'''teljesen igaza van barbinak kell a vitamin es a tapszer ha ezek mellett nem potolod ki a tapanyagbevitelt semmit sem ernek... udv. a forumon.

Nincs jelen

 

#482 2006-12-24 10:04

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

ágneszka: az eszibe jártam

Nincs jelen

 

#483 2006-12-27 17:22

Ágneszká
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Barna- szedek c vitamint, meg b vitam komplexet, meg táplálékkiegészítõt amibe van egy csomó ásványi anyagg meg nyomelem és egyensúlyban tartja a szervezet sav-bázis nemtommijét:)...közben járok laborba, nincs semmi gáz, meg egyébként sem érzem rosszul magam...

Nincs jelen

 

#484 2006-12-27 17:40

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nah, akkor jó!
Kinek mi jön be!!! De ha bejön, akkor jó!

Ma megfigyeltem a mogyóró és a töltöttképoszta együttes jótékony hatását  crohnra nézve...hát furcsamód semmi bajom se lett...háh!!!Persze a töltöttképi, az képoszta nélkül csúszott le a mogyiból is csak egy maréknyi...de valahol el kell kezdeni, nem? :)

Remélem azért nem sokan szenvednek az ünnepek utána hasfájásba meg hasmenésbe!!!Betegre azért ne egyétek magatokat!!!Csak óvatosan a mákosbejglivel!! :)

Nincs jelen

 

#485 2006-12-29 21:03

Niala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Na ja,óvatosan,nekem betett a beiglizgetés.... :O

Nincs jelen

 

#486 2006-12-29 22:25

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Vigyázz!!!!!
Én szóltam elõre!! :)

Nincs jelen

 

#487 2006-12-29 22:57

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Fú nekem is betettek a karácsonyi kaják, hiába voltam jól a Remitõl. Most fél évig nem eszem:)

Nincs jelen

 

#488 2006-12-31 16:42

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sziasztok'''
nos ujra itt ;) hat nekem nem tett be szerencse....de asszem most mar leallok ezel a remi szoveggel mert nem tudok betelni milyen jo ;) :p
legalabbis egy ideig ;)

Nincs jelen

 

#489 2007-01-01 13:33

Éva cica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szasztok Fiatalok!
Nekem 13 éve kezdõdött a betegségem a fõiskolai stressz hozta ki. Egészségügyben dolgozom és szakbarbárként foglalkoztat a gyógyulás. Orvos még nem tükrözött, nem szedtem antibiotikumot és szteroidot sem. Rájöttem, hogy a gyomorsav valami módon lekerül a bélbe és az marja ki. A karácsonyi halászlé után éreztem, hogy nagyon beteg leszek. Eszembe jutott, hogy a szódabikarbóna semlegesíti a savakat. Bevettem és ez volt az elsõ eset, hogy karácsonykor még ittam is egy keveset és JÓL VAGYOK!
próbáljátok ki én nagyon boldog vagyok!
Lehet, hogy ilyen egyszerû a dolog?
Próbáljátok ki és várom visszajelzéseteket!
Éva

Nincs jelen

 

#490 2007-01-02 09:08

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Erre már én is rájöttem! De nekem nem elég a szodabikarbóna  Contralocot szedek.

Nincs jelen

 

#491 2007-01-02 21:31

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Boldog és egészséges Évet mindenkinek!
A karácsonyi zaba nekem is betett picit, de már elötte is híztam 7 kilót! most meg...
Ez a sav dolog érdekes, én most a szétválasztó étkezéssel fogok próbálkozni, nem fogyózás képpen, csak kimélni a belet, ha már nem birok mérsékletesen enni.. és ha jol leszek tényleg elhagyom a gyogyikat, már nem bírom idegileg... ez hosszu lenne most megindokolni, meg tudom vannak sulyosabb esetek mikor nem ajánlott, de igy meg a mellékhatásoktol megyek tönkre...
Üdv!

Nincs jelen

 

#492 2007-01-03 21:39

Rénia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Csocsi!
Érdeklõdnék, hogy a szteroid okozta arcpuffadás álltalában mennyi idõ után megy le? Naggyából egy hónapja szedem a metypredet(remélem jól írtam) , de már csak egy hétig. Az arcom kb. kétszer akkora mint volt. (nagy arc lettem:)) Egypár napja a hátam és a térdeim is bedagadtak. Van valami ami segít esetleg ezen?
Üdv!

Nincs jelen

 

#493 2007-01-03 22:35

Monica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia RÉNIA!!!

Én is szedtem ezt a borzalmat nekem is feldagadt az arcom sajnos a szteroidok ezt csinálják. Én mikor abba hagytam már pontosan nemtudom de úgy rémlik viszonylag hamar leapadt a dagadás!  Szerintem nemkell aggódni ha befejezted a szedést megfognak szünni ezek a kellemetlen mellékhatások, de úgy gondolom csak akkor lesz jobb ha már befejezted a gyógyszert!!!!


                                   ÜDV:. Monica

Nincs jelen

 

#494 2007-01-04 13:54

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Rénia!

Én kb már másfél hónapja abbahagytam a szterot és még mindig nem az igazi a fejméretem, de már nagyon nagyon sok lement és sokkal vidámabb is vagyok. Viszont ahasamra lerakódott hájtömeg nem mozdul, azt mondták hogy az kb egy év:( Addig meg bõszen nyomom a felüléseket. Hajrá

Nincs jelen

 

#495 2007-01-04 15:54

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Riéna:Minden mellékhatás 1-2 hónapon belül megszünik kivéve a stri.Szerintem nem kell félni, mert a nagy arcod visszatér eredeti méretére, csak idõ, amig a viz kiürül a szervezetbõl,mert a szteroid viztartó,ezért puffadsz meg.

Nincs jelen

 

#496 2007-01-04 22:59

cseva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Rénia !
Sokszor szedtem én is szteroidokat és mindig a vízvisszatartás miatt dagadtam fel. Sõt az
izületeimre is hatott. Volt,hogy vízhajtót írtak fel, nem volt éppen sikeres ötlet, mert így
már két dolog miatt rohangáltam és még plusz a káliumot is felírták, a sok gyógyszer mellé. A gyulladást valóban ideig-óráig megszünteti,de ez tüneti dolog. Bármikor fellobbanhat újra. Arra kell még vigyázni,hogy csak fokozatosan lehet abbahagyni,csak
csökkentésekkel úgy, hogy a végén már csak 1/4-et szedsz.
Egy tapasztalt colitis-es, akit már kibeleztek.
Üdv: CSEVA

Nincs jelen

 

#497 2007-01-05 12:24

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia cseva''
ezek szerint mutottek?meselj"" udv.: dori

Nincs jelen

 

#498 2007-01-05 13:33

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

én is kiváncsi vagyok

Nincs jelen

 

#499 2007-01-05 15:10

cseva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia!
A ki-kicsodában nagyjából leírtam már,de elmondom.
2006. 05.hóban mûtöttek,kivették az egész vastagbelem. Ekkor kivezették,sztómám lett.
6 órás mûtét volt,a Rókus Kórházban végezték. Kiváló orvosok vannak,le a kalappal elõttük!! 4,5 hónapig volt a sztóma és októberben visszatették,mivel megtudták tartani a
záróizmot. Nagyon megviselt ez az idõszak,meg az elõzmények,de majd túl leszek rajta.
Sajnos nem tudtam beszélni senkivel a kórházban,akinek ilyen mûtéte lett volna,mert akit
így mûtöttek,annak csak!? szakaszt vettek ki a vastagbelébõl. Ezeknek a betegeknek viszont rosszindulatú daganataik voltak és még sugarat és kemoterápiát is kaptak.
Nekem nem kellett, mert jó volt a szövettan.

Jobbulást: CSEVA

Nincs jelen

 

#500 2007-01-05 16:51

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia ! Miért kellett a mûtét és most hogy vagy?Köszi a választ sokat segít!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB