#1 2009-07-09 16:14

Fiatalfiú
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Sztóma záró mûtét után

Sziasztok!

Még nem ismertek, most regisztráltam. Régóta olvasom a fórumot, ha kell valamilyen információ, de hozzászólni valóm eddig nem volt. :)
Most viszont volna egy kérdésem.

Biztosan sokan vannak itt, akiknek sztóma záró mûtétjük volt már.

Nekem bõ hat hete történt a mûtétem. Minden a legnagyobb rendben zajlott. A mûtét után egy nappal beindult a bélmûködés, igen heves hasmenés kíséretében. Egy egész napig gyakorlatilag a WC-n kellett ülnöm, mert nem lett volna értelme kijönni, hogy azonnal forduljak vissza. Ezután kicsit mérséklõdött a dolog, megszûnt a hasmenés. De szilárd széklet mellett is maximum 20 percig bírtam WC nélkül. Most már viszonylag jó, van amikor napközben csak 3-4-szer kell mennem. A bajom a visszatartással van. Ha mennem kell kb 10 másodpercem van eljutni a WC-ig. Tovább nem tudom visszatartani. A záróizom nem akar megfelelõen mûködni. Az orvosok azt mondják ez természetes, mert 2 évig ki volt vezetve és szoknia kell a terhelést. Csak így dolgozni nem lehet, de utcára menni sem nagyon. Az éjszakákat meg nem is ecsetelném.

Kérem írjon, akinek volt ilyen mûtétje. Volt valakinek hasonló tünete?

Elõre is köszönöm!

Nincs jelen

 

#2 2009-07-09 16:56

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Szia Fiatalfiú! Én már sokszor olvastam a mûtét utáni idõszakról itt:Élet a sztómával érdemes átolvasnod, ott részletesen leírták a tapasztalataikat.
Mielõbbi jobbulást kívánok neked!!!

Nincs jelen

 

#3 2009-07-09 17:47

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Szia Fiatalfiú !

Én is túl vagyok már a sztómazáráson.... Ahogy Nita is írta, sok infót találsz majd az Élet a sztómával topicban.
A tippem a helyzetedre: esetleg a nem megfelelõ táplálkozás lehet az oka a rohamszerû hasmenésnek.
Próbáld meg azt a rendszerességet tartani az étkezésben, amit a sztómával is kellett, lehet hogy így javul majd a helyzet.
Nekem az elsõ idõben a normaflore-t javasolta a sebészem, napi 2-3 ampullával, majd azóta (több mint 1 év telt el) minden reggel egy actimel és este pedig 1 aktivia.
Ezek a normál baktériumflórát hivatottak újjáépíteni és fenntartani. a normaflore-tól biztosan javul majd a helyzet.
A záróizom gyengeségét én nem tartom ésszerû magyarázatnak, mert az egy igen szívós simaizom köteg, pár napig még fájhatott a mûtét után (ha varrógépet használtak a mûtéthez) és ki szokták tágítani hogy a hasûri nyomást csökkentsék, de ennyi idõ után már helyre kellett volna hogy álljon.
Hangsúlyozom nem vagyok orvos, csak egy eü. képzettségû, ma már informatikus, aki szintén túl van sztómazáró mûtéten.
Szerintem próbáld a rendszeres, kis mennyiségû még diétás evést, hozzá a normaflore-t, aztán ha semmi eredmény pár napig, akkor irány vissza a sebészhez, de legalább telefon !!!!!

Jobbulást és pussszz :)

Nincs jelen

 

#4 2009-07-10 20:33

noncsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

szia fiatalfiú
Nekem ma volt három hete a záróm,és én is szenvedek nagyon fáj minden ott lent.
Azt vettem észre ha megmosom tiszta vízzel kicsit enyhül ,de ülõk az rossz probálj oldalra feküdni pihentesd és krémezd rendszeresen.Én már 6.30 eszek valamit,de ugy vettem észre hogy ugy müködik mint a fital stóma este aktivabban kell menni az megvisel.öszintén elég alpári betegség.szia noncsi

Nincs jelen

 

#5 2009-07-16 16:54

bjk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Szia Fiatalfiú,
nekem 1 éve vezették ki, és februárban pouch mellett is tehermentesítettek, majd 2 hete zártak be. A pouch mellett már részben wcre is kellett ülnöm, és az éjszakák sem voltak zökkenõmentesek, bár a széklet nagy része a sztómán ürült. Záróizmot kellett tornáztatnom hozzá. és kb 2 hónap alatt helyreállt a régi rend.
a mostani zárás után nem is volt semmi gondom. Persze a pouchom is nagyjából már megszokott engem, vagy én õt, így most jól megvagyunk fél évvel a pouchmûtét után. nincs állandó hasmenés. amikor az volt, tésztákat ettem, ropit, kekszet és banánt zabáltam kilószámra, hogy megfogja. sztómával is, mert olyankor folyton leesett.
Amúgy a híg széklet így sztómazárás után még nem is baj, hogy megtudja szokni a szervezet az új helyzetet.

záróizomtornára nekem Kristonféle intimtornát ajánlották, ami ugyan nõknek szól, de vannak részei, amit te is tudsz használni. könyvben is megtalálod, de ha kell sztem beszélj egy oktatóval.

Bodainé Grosz Erzsébet, 06/20-947-9583, bodai@bodai.hu
Hozzá jártam, szerintem ha nem is tanfolyamon, de tanácsot tudna adni egy beszélgetés alkalmával fiatalfiúknak is.

nálad is pouch van, vagy megvan még a vastagbeled egy része? a hasmenés azért nem csoda így az elején, ha nincs már vastagbeled. idõ kell neki, hogy beálljon. joghurt nem árthat. és az állandó sokszor keveset hozzáállás...

lehet a másik topikban leírták már, vagy már túljutottál a nehezén, de ha még nem...

kitartást;)

Nincs jelen

 

#6 2009-07-21 16:58

Reménykedõk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Sziasztok!
Noncsi, Fiatalfiú, remélem jobban vagytok? Irjatok Magatokról, lassan eljön nálunk is a záró mútét.
Nagyon érdekel a mûtét utáni állapot. Bízom benne, hogy minden rendben lesz Nálatok is , és nálunk is.
Páromnak sincs vastagbele, azért izgulok, milyen sûrün kell majd majd menni, /rohanni/ a WC-re.
Üdv:Reménykedõk

Nincs jelen

 

#7 2009-07-24 17:00

noncsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

kedves reménykedõ
Nekem a harmadik napon indult el,és többször meglepet a dolog,de ugy délutánra agyilag rendbe tettem magam
és ki mentem minden kis érzésre utána már szobatiszta voltam.Mivel én is ugy vagyok mint a férjed,tehát majd evéssel  probálkozhattok.DE elmondhatom hogy most lesz egy hónapos a mûtét,és már csak hétszer járok kí.
Viszont kertem tele van gyümölccsel de csak dinnyét birom enni,a paradicsom egy napig hasmenést csinált.
Az orvosom monta hogy banánt ehetek két napnta.Sok sikert nektek ezerszer jóbblesz.noncsi

Nincs jelen

 

#8 2009-07-27 07:55

Reménykedõk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Noncsi, köszi a bíztatást! Remélem szerencsésen túl leszünk a záró mûtéten, és minden jól alakul.
Jó olvasni ezekrõl a dolgokról, hogy mi várható, így kicsit izgulok, de fellehet készûlni.
Szegény Férjem már nagyon sokat kínlódott a colitisszel, jó lenne, ha kicsit könnyebben élhetne.
Remélem Fiatal fiú, hogy Te is jobban vagy? Õszintén drukkolok Nektek:Reménykedõk. Irjatok!

Nincs jelen

 

#9 2009-07-28 16:07

noncsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Ma voltam kontrolon minden rendben hasam ugyan fáj de de csak izom fájdalom.Ide írom a cimemet
ha valami  van csak írjál  nsol@freemail .hu
Majd onnan küldök egy orvosi cikket erröl amit csinálni fognak a férjednek.Nekem is csak 15cm darab maradt meg és szépen müködik.Csak azért írom ide hogy legyen fogalmad 4-5 óránként kell már csak wc-re menni,ez óriási zsák helyett. Noncsi

Nincs jelen

 

#10 2009-07-29 07:59

Reménykedõk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Köszönöm a válaszod Noncsi! Jó lenne szerencsésen túl lenni a mûtéten. Sok-sok jó példa van elõttünk,
Nekünk is sikerülni kell. Most kicsit próbáljuk élvezni a jó idõt. Bár az a fránya zsák alatt most nagyon viszket
a férjem bõre, és gyakrabban is kell cserélni, de hát ez van. Vigyázz Magadra. Üdv. Reménykedõk

Nincs jelen

 

#11 2009-08-31 20:18

Reménykedõk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Sziasztok!
Múlt héten megtörtént férjem sztoma záró mûtétje. Ma kapott elõször levest, eddig csak tea, és infúzió ment.
Sokszor kellett WC-re mennie, és kicsit fájlalja a pociát. Bízom benne, hogy napról napra jobb, könnyebb lesz.
Fiatalfiú, Noncsi, hogy vagytok?  Szép napokat Mindenkinek:Reménykedõk

Nincs jelen

 

#12 2009-08-31 22:01

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

szia remenykedok"
a zaro mutet utan, mindenkinel sok a wc-re menes, mivel szilardat, meg nem ehet, vastagbele pedig mar nincs, ezert nincs mi teljesen felszivja a folyadekot.
ez csak akkor all be, ha majd szilardat is eszik hozza, normalis mennyisegben.
ilyenkor meg a 10-12wc-re menes is elofordulhat, kesobb majd olyan 3-4-5.
ne izgulj, varjatok turelemmel.
nekem is teljes vastagbel csonkolasom volt, es nalam is ugyanez volt a helyzet.
mara mar minden teljesen jo, es azokkal is rendben van, akikkel egyutt fekudtem.
sok sikert, udv,: dori :)

Nincs jelen

 

#13 2009-09-01 21:31

Reménykedõk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Szia Dori!
Mi is abba reménykedünk, hogy majd az étellel lehet a híg székletet, kicsit mássá tenni. Nem vagyunk türelmetlenek, hísz szegény férjemet, csak 5 napja mûtötték. Most kicsit vissza kerültünk a colitiszes állapotra emlékeztetõ Wc-re
járáshoz. Na, majd túl leszünk, és kisüt a nap. Szép napot:Reménykedõk

Nincs jelen

 

#14 2009-09-02 19:42

zsuzsó 2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Szia Reménykedõk'
nekem a záró mûtét után a sebészem ajánlásával elkezdtem szedni az Enterobene-t, reggel 1db. Ez 2005-ben volt, s azóta is jól vagyok. Igaz nagymértékben függ attól is ,hogy mit eszünk. Ha mégis beindul a wc-re járás akkor MC sültkrumplit eszek, az "megfogja" :D
Nyugi minden rendben lesz a férjeddel :cool:

Nincs jelen

 

#15 2009-09-07 19:44

noncsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Kedves reménykedõ
Nagyon szurkoltam nektek biztos hogy ez egy jóbb idõ lesz nektek.
Magamról annyit hogy én már mindent eszek,sok gyümülcsöt föleg a banán nagyon jó meg körtét.
Egy idõ után kítágul a pouch és megszünik futkosás,az utobbi nyolc évben most volt a leg OK leleteim.
szép napot nektek noncsi

Nincs jelen

 

#16 2009-09-08 07:08

Reménykedõk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Szia Noncsi!
Nagyon vártam a leveledet, köszi, hogy írtál. Örülök nagyon, hogy egyre jobban vagy. Hála az Istennnek,
férjem is egyre jobban van, pedig csak 11 napos mûtött. Holnap megy a doki-bácsihoz, a varratok még benn vannak.
Most még sok a futkosás, de bízom benne, hogy lassan beáll ez a dolog. Jó étvággyal eszik a férjem, és szerintem lelkileg is rendben van.
Fiatalfiú! Remélem Te is jobban vagy? Zsuzsó2! Dori! Köszönjük a bíztatást. Szép napot Mindenkinek.

Nincs jelen

 

#17 2009-09-18 09:43

Reménykedõk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Sziasztok!

  Tegnap volt a Férjem három hetes mûtött. Még vannak kisebb gondok, de egyre jobb minden.
  Próbálgatjuk az ételekkel a székletet normalizálni. Négy hónap alatt, sok minden történt, de nagyon
  bízunk benne, hogy minden jobb lesz. 25 év colitisz után, csak jobb jöhet.  Üdv Mindenkinek:Reménykedõk

Nincs jelen

 

#18 2009-09-19 09:10

unicum
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Sziasztok, pár napja zártak eddig minden oké, hasam nem szalad, de miután nyomni még nem tudok, ezért sokszoi nekifutásra sikeredik egy igazi trónolás. Jobbulás mindenkinek

Nincs jelen

 

#19 2009-09-19 14:25

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Szia Unicum !

Próbáld ki a paraffin olajat evés után (hogy ne rontsd el azért az ebédet!) Vagy 3x1 ek..... nem is olyan rossz !
nekem bevált, jó ideig használtam !

Jobbulást !

Nincs jelen

 

#20 2009-09-19 22:56

unicum
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Köszi Sanvito!

Kipróbálom, h akicsit töbet iszom belõle, max. én adom a kenést más gépezeteknek is :)

Nincs jelen

 

#21 2009-10-13 15:05

Reménykedõk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Sziasztok!

  A sors még nem akarja, hogy igazán fellélegezzünk, csütörtökön, lesz 7 hetes mûtött a Férjem, tegnap elõtt
  mondogatta, hogy mintha fájna a hasa, nyomást érez benne. Tegnap vissza a doki-bácsihoz, ultra hang vizsgálat,
  majd a diagnózis: Belsõ varrat begyulladt, muszáj volt felnyitni, kitisztítani. Most minden nap kell menni kezelésre,
  bízom benne, szerencsésen túl leszünk ezen a gondon is. Sajnálom nagyon a Férjemet, már annyit szenvedett.
   Egyébként az étvágya jó, a WC-t még sûrûn látogatja, de majd csak könnyebb lesz ez is. Szép napot Mindenkinek
                                                                                                                                    Reménykedõk

Nincs jelen

 

#22 2009-10-13 20:22

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Jaj!
Ez nem jó hír! Nagyon sajnálom, de sajnos ezek elõfordulnak :( amolyan "benne van a számításba"
DE túl lesztek ezen is. Csak kérlek ne keseredjetek el. A lényeg, hogy tud enni, és széklete is van!
Neked, külön kitartást kívánok, hogy erõs tudj maradni, így is nagyon sokat tettél már a Férjedért, és biztosan meg lesz  a gyümölcse elõbb-utóbb.
A tünetmentes szép jövõ!!!
Minden jót Nektek!
Nagyon szurkolok, üdv.: Lisa

Nincs jelen

 

#23 2009-10-14 06:42

Reménykedõk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Köszönjük Liza, együttérzõ soraid,  Sokkal könnyebb úgy elvíselni a problémákat, ha ilyen jó kis csapat
  áll mellettünk. Nem kis dolgok ezek, de sokszor elgondolkodtam már, e nagy szavakon. EMBER KÜZD, ÉS BÍZVA
  BÍZZÁL. Mi is ezt tesszük, 25 éve, és még szerencsésnek is mondhatjuk magunkat.
  Noncsi, sokat gondolok Rád, irjál hogyléted felõl. Gigi, túl vagy már a zárón? Üdvözlet Mindenkinek:Reménykedõk

Nincs jelen

 

#24 2009-10-14 07:55

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Szia Reménykedõk !

Gondolj arra hogy legalább MEGTALÁLTÁK mi okozza és tudják is kezelni..... sajnos az ember padlóra tud kerülni ilyenkor hogy : mi jöhet még??????? de ezt is leküzdi majd meglásd !!!!! az ember ha ennyi mindent kibírt, már másképp látja még a megpróbáltatásokat is ! Nagyon jó hogy mellete vagy (mi is persze...) az nagyon sokat segít !

Jobbulást, gyógyulást a párodnak !!!!

Nincs jelen

 

#25 2009-10-14 15:30

Reménykedõk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Köszönjük Sanvito, az együtt érzést. Igen az ember sok mindent kibír. Hála Istennek, Férjem optimista ember,
  túl jó beteg, szinte mindig, úgy kellett belõle kikönyörögni, hogy mondja el mije fáj. Sose adtuk fel a gyógyulás
  reményét, mert mindig reménykedtünk, hogy lesz jobb idõszak. Mindig annak örültünk ami épp volt. A nagy mûtét
  után, sztomával annak, hogy már nincs colitisz, amivel nagyon megszenvedett. Most is tele van tervekkel, és én
  mellette állok, mindenben. Bízom benne,megoldódik ez a probléma is. Vigyázzatok Magatokra, sok-sok üdvözlet.
         Reménykedõk

Nincs jelen

 

#26 2009-10-15 18:09

noncsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

kedves gigi

Nekem  lassan négy hóhnapja volt a zaróm,minden rendben,de néhány észrevételem vagy tapasztalatom van a dologban.Ha nem banánnal kezdek minden napott megy hasam,ezért csak igy tudok mozogni a városban,du. persze még igy iswc közelben kell lenni.közlök veled egy cimet nézd meg mert sokat segitett olyan informáciokat tartalmaz ami praktikus azzal amit majd a mûtét során kí épitenek neked.
http:www.medical-tribune.hu/index.phd?cid=106       
Jó hogy olyan dolgokak is elmontál öszintén ami engem is foglalkoztótt mikor még stómás voltam.
ez hiánypotló volt ezen az oldalon,nekem volt egy gyógyulási mottom ami igy hangzik :az orvos is csinálja amit tud és én meg ode teszem magam ez eddig rendbe ment gyógyszerek nélkül vagyok majdnem egy éve.
Sok sikert neked noncsi

Nincs jelen

 

#27 2009-12-04 16:49

almasyg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Sziasztok. Gabex vagyok. Szintén Crohn skac:) Én most regisztráltam erre az oldalra. Olyan emberkével beszélnék aki együtt szedi a pentasa (2g)granulátumot a Methotrexattal. De bárki írhat ha van kedve.

Nincs jelen

 

#28 2009-12-06 21:14

Frankie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Sziasztok
Egy hónapja mütöttek, vastagbélbõl 20 centi ment, lényegében még nem tudják most sem, hogy Colitis e, vagy nem. Mert tünetmentes voltam, semmi gond nem volt, egyszer csak arra keltem, hogy rosszul vagyok, mentõ, este meg már mütöttek, mert kifakadt a bél. De középen beteg csak a vastagbél, eleje, vége teljesen rendben van, igy nem értik a orvosok, hogy miért lyukadt ki. Ez egy másik történet. Mivel abszolut hirtelen jött ez nekem, és nem voltam felkészülve, igy nem tudok semmit. Az érdekelne, hogy a sztómazáró mütét mit jelent? Azaz, hogy a sztoma nyilásán keresztül csinálják vissza, vagy megint felvágnak, ahol elöször? Ez elég fontos, mert ha megint vágnak, az elég fájdalmas lesz.

Nincs jelen

 

#29 2009-12-26 06:47

Reménykedõk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Áldott Karácsonyt kívánunk. sok szeretettel:Reménykedõk

Nincs jelen

 

#30 2010-02-01 13:48

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Sziasztok!
Mostanában nem nagyon írtatok ide. Nekem 2 hete volt a sztómazáróm, nekem is teljes vastagbél eltávolításom volt és pouchom van. A körülményekhez képest jól vagyok. A délelõttök egész jól telnek, nem igazán kell járkálnom, de sajnos a délután, az este és az éjszaka elég nehéz. Elég jól besûrûsödött a széklet, de azért ennek ellenére gyakran megyek wc-re. A legfõbb problémám, mint azt fentebb olvastam Noncsinál is, hogy iszonyatosan fáj a popsim, kívül-belül. Van valakinek valami ötlete, hogy mivel kenjem? Használok nedves popsitörlõt, de én is sokszor inkább tiszta vízzel megmosom, sõt neogranormon kenõccsel is kenegetem, ami néha jó, néha nem. Éjjel is nagyon rosszul alszom, mert állandóan azt érzem, hogy wc-re kell menni v. nagyon fáj a fenekem. Remélem idõbel ez azért jobb lesz. Azt hiszem lelkileg is még helyre kell rázódnom, mert úgy érzem még nem tudtam teljesen feldolgozni ezt a "mûtétesdit", hogy vastagbél nélkül kell élnem.

Nincs jelen

 

#31 2010-02-01 14:10

Reménykedõk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Andika!

   Sajnos ez az állapot eltart egy jó darabig. Férjemet 5 hónapja mûtötték, akkor volt a záró, és bizony
   még mindig  ilyen gondokkal küzd. A doki-bácsi azt mondja, ez nem kóros, sajnos ez a vastagbél
   híányától van. Idõvel biztos jobb lesz, de bármennyire kellemetlen, jobb mint a colitisszel,  vagy a
   sztomával élni. Férjem még használja a Sudocrém-et, ez nagyon jó hámosító, pici babáknak használják,
   de bármelyik hámosító krém, ugyan azt a cél szolgálja. Férjem, ugyan ezekkel a tünetekkel kínlódott,
   mára azért sokkal jobb, és mûtét óta, hízott majd 10 kg. Ne keseredj el, meglátod sokkal jobb lesz
   hamarosan. Vigyázz Magadra:Reménykedõk

Nincs jelen

 

#32 2010-02-01 16:57

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Reménykedõk!

Köszönöm szépen a gyors választ. Ezt a Sudodrém-et ki fogom próbálni. Próbálok türelmes lenni, idõvel minden jobb lesz. Egyébként ma sokkal jobban éreztem magam, mint tegnap, remélem az éjszaka is jobb lesz. Most még az ételekkel is elég óvatosan próbálkozom, ki kell tapasztalni, hogy mi a jó és mi nem. Nagyon örülök, hogy a férjed 10 kg-ot hízott, most rám is rám férne egy pár kiló, mert az eredeti súlyomból 11 kg-ot veszítettem a nagy mûtét után, sztómával híztam 2-3 kg-ot, de most a sztómazárónál azt újra lefogytam.
Esetleg táplálkozással kapcsolatban tudtok segíteni, hogy miket egyek, mert nem is nagyon van étvágyam, így azt sem tudom kitalálni sokszor, hogy mit egyek, mert nem kívánok semmit. A férjednek van olyan étel, amit nem bir, vagy rossz hatással van rá, vagy többnyire mindent eszik?

Nincs jelen

 

#33 2010-02-01 21:32

Kolibri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Andi én jobban elvok vastagbél nélkül mosmár 13éve mint avval probáld a lidokain krémet lokálisan én is használtam jobbak lesznek az éjszakák nekem be vállt sok sikert

igaz most a stomámmal is több mint 13 kg hiztam tavaly agusztus ota  vastagbél nélkül is lehet csak idõvel türelem

Szerkesztette: Kolibri (2010-02-01 21:34)

Nincs jelen

 

#34 2010-02-01 21:52

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Szia Andi! Ugyan nem vagyok sztómás, de azt pontosan tudom, hogy a Sudokrém egy csodaszer. Én nagyon sokat használom. Próbáld ki!

Nincs jelen

 

#35 2010-02-25 13:06

Milka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Január 13-án volt a záróm. Eddig mindne redben ment, de múlt hétvégén kicsit fájni kezdett a pouch amikot már tele volt, tartani se lehet annyira. Ez az állapot azóta is tart, és ma hajnalban kicsit véres volt a széklet.
Valaki tapasztalt már hasonlót?

Nincs jelen

 

#36 2010-02-25 14:30

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Milka !
Azzal együtt hogy biztosan írnak majd a többiek, legjobb lenne ha a sebészt hívnád, hogy megbeszéld a teendõket. (ha van egyáltalán teendõ, remélem nincs.)
Ne várd itt a választ, ennek ezer oka lehet, banális és nem banális. Ha valakinek volt ilyen, korántsem biztos hogy ugyanaz az ok mint Nálad.

pussszzz

Nincs jelen

 

#37 2010-02-25 14:36

Milka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Kedden voltam bent, akkor elmondtam, hogy pár napja kicsit fáj ha több van benne, és tartani is nehezebb. Különösebben nem csináltak semmit, úgy láttam, hogy ez még nem olyan nagy gond a doki szerint. Persze akkor még nem vérzett. Azóta voltam már párszor és teljesen tiszta.
Lehet, hogy holnap reggel bemegyek.
Elkezdtem elég keményen szobabiciklizni és kb azóta van ez, most abbahagyom, megnézem, hogy mi lesz.

Szerkesztette: Milka (2010-02-25 14:41)

Nincs jelen

 

#38 2010-02-25 15:16

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Szia Milka !

Azt jól teszed, fõleg hogy jön a 7vége. Jobb ha megnyugtatnak h semmi komoly !!! Drukkolok hogy így legyen !

:):):)

Nincs jelen

 

#39 2010-03-29 20:09

Kolibri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Sziasztok rég jártam erre látom nagyon pörögnek a topik témák én már tulvagyok a kutyázáson a festésen stb-n többek közt megint gyarapodtam 1.5kg-val most 55 vagyok olyan super lett a vér eredményem hogy 2x nézték merg mert nem hitték el hogy az enyém.remélem mindenki jolvan csak be kukk sietek de szükségem lenne a mávbol a Lestyõár doinak az elérhetõségére aki érintett ebben légyszi irja meg emilben  köszike elõre is .

Nincs jelen

 

#40 2010-11-14 19:38

fõkapitány
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Sziasztok.
A héten lessz a sztóma záró mûtétem.Vastagbél rosszindulatú daganattal operálták augusztus.25-én.
Szeretném tudni, hogy ez milyen mûtét mennyivel nagyob v kisebb mint az elsõ és utána milyen mellékhatásokra lehet számítani?
Elõre is köszönném a tanácsokat

Nincs jelen

 

#41 2010-11-14 19:42

fõkapitány
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Szia.
Én is hasonló gondban szenvedek szeretném tudni, hogy milyen a sztóma záró mûtét és melyek az utókövetkezményei, ha már esetleg kaptál választ és megosztanád velem nagyon megköszönném.
Üdvözlettel.I.

Nincs jelen

 

#42 2011-02-10 17:20

-xxAngel19xx-
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Sziasztok! Már egy ideje nézegetem a fórumot,de most tudtam magam rávenni h írjak:( nagyon kétségbe vagyok esve:( 2006 márciusa óta vagyok Crohn-beteg, elég gyorsan hevesen és fájdalmasan kezdõdött... nem is ez a lényeg.. hanem az, hogy szeptemberében már a sztómáig fajult a dolog... tenyérnyi végbélfekély miatt. 3 évig kaptam Remicade-t, attól állt helyre minden:)
Nemtudom Ti, hogy vagytok vele, de engem idõszakonként hihetelen zokogás kap el miatta, nagyon tud zavarni.

Végülis a Crohn elég csendes idõszakát éli, hála Istennek:) Tünetmentes vagyok, a fekély is helyreállt így 5 év után:)
De, nagyon félek, szeretném már a sztóma záró mûtétet mindenképp..
összenött ott minden, és a záróizom funkció? :(
Orvos váltásom volt bõ egy éve mivel betöltöttem a nagykórúságot..
A mostani orvosom meghát.. nem lehet kérdezni semmirõl.. hamar lerendez... sokszor nem is láttam, ha mentem Remicade kezelésre.
Ugyhogy a mûtétet nem abban a kórházban szeretném, hanem magánúton ha lehetséges.
De szerintetek 5 év után,milyen lehet a záróizom funkció? ( fõleg, hogy a fekély elég nagy területen érintette, és heges)

Elõre is köszönöm a segítséget:)
és kitartás mindenkinek:)

Nincs jelen

 

#43 2011-02-11 07:35

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Szia Angel !

Sajnos ezt itt senki sem tudja megmondani Neked, csak majd szakorvos, a vizsgálatok után.

A sírós, depi szakaszt szerintem mindenki átélte, ezen csak  pozitív hozzáállással és rengeteg akaraterõvel lehet segíteni !!!!
Magam is szinte egy kádat telesírtam, aztán rájöttem hogy CSAK ÉN TUDOK MAGAMON SEGÍTENI, ez elég súlyos felismerés volt ! Így kirángattam magam a depibõl, és azt mondtam hogy AZÉRT IS VÉGIGCSINÁLOM ÉS MEGCSINÁLOM !!!!!
És így is lett !!!!

Neked is hasonlókat kívánok, és olvasgasd ezt is és a sztómás topic-ot is, sok mindent leírtunk itt is, ott is, ami erõt adhat !!!

Kitartást és gyógyulást kívánok Neked !

Nincs jelen

 

#44 2011-02-11 09:36

-xxAngel19xx-
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ:)
Igen erre én is rájöttem, senki sem oldhatja meg helyettem a problémáim... és igen AZÉRT IS VÉGIGCSINÁLOM:)
Alig várom, hogy vége legyen az egésznek:) sikerülnie kell!
Ma fogom felkeresni egyik jóhírû szakorvost Pesten:) õ sokat segített nekem, és biztos vagyok abban fog is a jövõben:)
Neked is kitartást és nagyon szép életet kívánok:)

Nincs jelen

 

#45 2011-02-11 10:50

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Szia Angel !!!!!
jaj ezt nagyon jó hallani :) mintha magamat hallanám !!!!!
Nem lesz semmi gond, majd meglátod ! Az viszont igaz, hogy jól megerõsíti az embert hogy mindezt kibírta.... (ezek után mit is számítanak a napi apró-cseprõk.... :) )

Feltétlenül jelentkezz hogy mit intéztél !!!!

Visszavárunk !!!

puszi

Nincs jelen

 

#46 2011-02-11 11:36

-xxAngel19xx-
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Mindenképpen írni fogok:)

Nincs jelen

 

#47 2011-02-14 10:50

-xxAngel19xx-
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Éppen most tettem le a telefont:)
Március 29.-én fogad a doktorúr... van egy olyan érzésem, hogy vmi elkezõdik, végre :)
már most pillangók vannak a gyomromban, mi lesz akkor:)
Jó lesz viszont látni azt, aki egyszer már nagyot segített:)

Nincs jelen

 

#48 2011-02-14 14:50

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Szia Angel !!!!

megy a drukk és várjuk a híreket !!!!

puszi :)

Nincs jelen

 

#49 2011-02-17 12:49

Ashima
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Szia Angel!

Megkérdezhetem, hogy kihez fogsz menni?

Nincs jelen

 

#50 2011-02-17 19:04

-xxAngel19xx-
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sztóma záró mûtét után

Persze:)
Dr. Lestár Béla fõorvosúrhoz:)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB