#1601 2011-01-18 19:42

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Bordás,
esetleg zöldfûszeres joghurtos mártás :)
a sajtszószt én is csípem.
illetve amit még bírok az a mustáros mártás.
Esetleg vadashoz hasonló zöldségszósz (répából). Az ilyeneket Activiával szoktam felhigítani.

Nincs jelen

 

#1602 2011-01-25 08:21

stefike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Az én fiamról 15 évesn derült ki,hogy cron beteg mosr már sipolya is van.amit kétszer mûtöttek.Õ is meg hízott nagyon és ezt tartja is azota.Nem tudom,hogy valamikor vissza áll majd a súlya.

Nincs jelen

 

#1603 2011-01-26 13:58

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!
Nem biztos, hogy ez a megfelelõ topic, és az is lehet, hogy valaki már belinkelte ide, de találtam egy igen korrekt összefoglalót az IBD diétás és éttrendi lehetõségeirõl:
www.drfalk.hu/media/pdfek/1270636533_12 … oztato.pdf
de lehet hogy így kell:
http://www.drfalk.hu/media/pdfek/127063 … oztato.pdf

Nincs jelen

 

#1604 2011-03-11 12:42

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Paleolit diétát próbálta már valaki hosszabb-rövidebb távon?Esetleges tapasztalatok ezzel kapcsolatban?

Nincs jelen

 

#1605 2011-03-16 10:08

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Mi az a paleolit diéta? Együnk mamutot, meg kardfogú tigrist? Szerintem nagyon nem jó, húst hússal. Persze szívesebben követjük azt a diétát ami eleve megfelel az ízlésünknek. Mintha gyereknek azt mondanák egyél sok édességet, meg fagyit...

Nincs jelen

 

#1606 2011-03-16 12:54

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Teljes tévedésben vagy Ottó!A paleo diéta nem ezt takarja.Nézz utána.

Nincs jelen

 

#1607 2011-03-16 13:29

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Ottó! Jó lenne, ha nem agitálnál senkit a vega életmódra. A hús megfelelõ mennyiségben, megfelelõ minõségben és megfelelõ módon egyáltalán nem árt a crohn-nak. Sõt a hús hiánya igenis nagy probléma lehet. Tehát javaslom, hogy mindenki maga döntsön sorsáról. Te hiszel a vega étrendben, tiszteletben tartjuk, de ne akarj másokra is hatással lenni.

Nincs jelen

 

#1608 2011-03-16 19:44

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Kedves Ottó!Egyetértek az elõttem szólókkal.Valójában ha nem lennél olyannyira elfogult önmagaddal és a vegetarizmusoddal,utánna néztél volna a paleolit étrendnek.Bevallom õszintén,ez az egy étrend amit megnéztem és tetszik is.Köztudott rólam,hogy sosem diétáztam és húst hússal eszem,mert imádom.Élvezem az ételek ízét,nem pedig csak eszem,mert a szervezetnek szüksége van élelemre.
Apropó:A vérképem jó és sok a vasam.Szóval vérszegény sem vagyok.
Mi tiszteletben tartjuk a Te vegetarizmusodat,így kérlek ne szóld le mások próbálkozásait,hitét.
Lehet az õzike is vicces volt a parizerrel(bár meg tudnám mondani mért nem eszik azt),de a mamut,tigris hasonlat már inkább gyerekes szinten megy.
Tedd ahogy neked jó,de az erõszakosságodat visszafoghatnád kicsit.Nem mindenki régi Crohnos,ne téveszd meg az újakat kérlek.

Nincs jelen

 

#1609 2011-03-16 22:37

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Ottó!
Csatlakozom az elõttem szólókhoz. Kicsit elvetemült vagy a saját, szerinted jól bevált módszereddel kapcsolatban. Félreértés ne essék, én nagyon örülök, ha neked bevált és õszintén kívánom, hogy maradjon is így. DE! Nem tudom, hogy pl. 10 orvosból hány értene egyet veled ezzel kapcsolatban. Ez az egyik.. A másik.. Azt írtad fenntebb, hogy te szinte semmilyen gyógyszert nem szedsz, kivéve a Pentasa.. Nos, akkor engem az érdekelne, hogy azt az egyet miért? Bár ha jól emlékszem, azt nem írtad, hogy tabletta vagy granulátum formájában, de ez most annyira nem is fontos. A Pentasaról is köztudott, hogy nem éppen "enyhe kis vitamin", sõt.. sajnos némelyik fórumlakónak komoly gondokat is okozott már, ahogy olvasgattam a szösszeneteket... Egyik szavad picit agyon csaptad a másikkal, hiszen a Pentasa is egy viszonylag erõs gyulladásgátlónak számít, bár tény hogy nem szteroid.. Viszont akkor is gyógyszer, és nem is az enyébb kategóriából.. Nem értelek, és a hozzá állásodat sem. A vegetarizmust megértem, persze, szíve joga mindenkinek aszerint élni és táplálkozni amit jónak lát, de az elvakultságodat nem annyira. És ha már te éltél a tigrises, õzikés hasonlatokkal akkor én is élek eggyel, miszerint tudod "fától az erdõt..." :)
További szép és panaszmentes napokat neked! :)

Nincs jelen

 

#1610 2011-03-17 10:09

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Kedves mindenki!

Biztos túl átjött a véleményem. Tiszteletben tartva a ti véleményeteket továbbra is a sok egyéb hasznavehetetlen diéta közé sorolom a paleolitot. Valóban látatlanban ítélem el, csak annyit hallottam róla, hogy valami olyan ételeket tartalmaz amit állítólag az õsemberek ettek, hús hússal, magok. És ne együnk gabonafélékbõl készült péktermékeket.
Pentasáról szólva azt szedem tabletta formában , de most már pár hónapja nem vettem belõle.

Nincs jelen

 

#1611 2011-03-17 10:34

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Egyetértek azzal, hogy ne együnk tejtermékeket, meg finomított lisztbõl készült péktermékeket (sütik, fehérlisztes péktermékek, a cukrot is nagyon vissza kell fogni). De a hüvelyesek kellenek fehérjeforrásnak, rostforrásnak.
Viszont nekem nagyon ellenszenves a sok hús fogyasztásának ajánlása. Az õsemberek átlag életkora 30-35 év volt a tudósok szerint.
Ha valaki alaposan átnézné a kutatásokat, és a statisztikákat az orvostudományban akkor az belátja, hogy a hús nem embernek való táplálék. Nagy terhet jelent a szervezetnek (a májat, mint méregtelenítõ szervet rettenetesen igénybe veszi), és szinte semmit nem ad ami az életünket szolgálná. Viszont azért ragaszkodunk hozzá, mert iszonyatos függõséget okoz. Ezek objektív tények, a vegetariánusok tovább élnek, kevesebb a degeneratív betegség náluk kiemelkedõen kevesebb a daganatos betegségek elõfordulási aránya. Csak nézze meg bármelyikõtök, ha nem fogyasztotok egy nap húst és egyéb állati terméket a vizeletetek sokkal világosabb lesz, ami kevesebb méreganyagot jelent. A hússal kapcsolatos véleményemet igazolja a pártatlan tudomány, utána járhattok. Viszont ha szeretünk valamit és nem akarjuk elhagyni akkor annak igazolására keresünk tekintélyeket. Szerintem nagyon kevesen vagytok itt aki kipróbálta volna a gyakorlatban, milyen lenne elhagyni az állati termékeket. Így tapasztalatotok sem lehet.
És még valami a környezetvédelem, természetvédelem: ha az emberek növényeket ennének több embert lehetne jól lakatni. 1kg hús elõállításához egy csomó takarmányt meg vizet kell az állattal feletetni. Ami sokkal több embert tudna ellátni, nem beszélve az abnormálisan 1 hónap alatt vágásra nevelt baromfikról, a sok gyógyszerekrõl az állattartásban, a fertõzõ betegségekrõl. És az egyik legrosszabbak a felvágottak (parizer, virslifélék, egyéb ömlesztett dolgok), ha ennek elõállítását látná valaki az többé nem enne ilyeneket. Ebbe minden állati 'szemet' bele lehet zsúfolni.

Nincs jelen

 

#1612 2011-03-17 11:24

Agi87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Kedves Otto!
Ez mind szép amit te leírtál, csak abba kellene belegondolni, hogy ha valaki nem fogyaszt állati eredetû termékeket, akkor nem jut a szervezetébe B12 vitamin és vas sem. A növényekben is megtalálható a vas, de az sokkal rosszabbul szívódik fel, mint az állati eredetû. B12-vitamin, pedig a növényekben nincsen!!! Éppen ezért szükséges az állati eredetû termékeket fogyasztani, mert a szervezetnek szüksége van rá.
De persze mindenkinek van saját véleménye,és azt tiszteletben tartjuk.
Ági

Nincs jelen

 

#1613 2011-03-17 16:58

cristobal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Kedves Ottó!
Szerintem közülünk sokan sok mindenrõl lemondtak már, és le is fognak még annak érdekében, hogy jobban legyenek vagy meggyógyuljanak. A húsról való lemondás egyáltalán nem olyan nehéz, mint pl. a szénhidrátokról való lemondás, azaz SCD diéta vagy a Paleo étrend. A hús nélküli (vegán vagy vegetáriánius) étrend messze nem jár annyi macerával, mint a másik kettõ és sokkal változatosabb is. Nem hiszem, hogy jogod lenne az embereket gyengének beállítani. Nehezen tudom elképzelni, hogy van itt akár egy ember is aki ne mondott volna le bizonyos ételekrõl a gyógyulása érdekében.

Remélem Te sem gondolod komolyan, hogy az, hogy az õsemberek hány évig éltek mérvadó lenne? Nem hiszem hogy Te bármilyen vegán táplálkozol is az orvosok nélkül túlélted volna sokkal azt a kort.

Ha az orvostudomány a hús nélküli élet mellett foglalna állást,  akkor talán nem ajánlgatnák minden IBD betegnek, hogy fogyasszon húst. Azért a gastro-s orvosok sztem olvasták a mérvadó kutatásokat. Az is igaz, hogy egy orvost sem hallottam még azt mondani, hogy húst hússal egyél, mert az jó. Általában a kiegyensúlyozott táplálkozásra szoktak hangsúlyt helyezni.

Az általad is említett környezetvédelmi okok engem is arra sarkallnak, hogy minél kevesebbet fogyasszak állati eredetûbõl, de a jelenlegi állapotom mellett nem lenne helyes. Ugyanakkor olyan élethosszig tartó kutatások nem léteznek amelyek azt igazolnák, hogy a vegetáriánusok tovább élnének. Vagy ha igen, linkelj légyszi be egyet.

Üdv.
Cr

Nincs jelen

 

#1614 2011-03-18 05:52

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Én lemondtam a cigánypecsenyérõl , a brassóiról és a bolognairól....:D:D:D:D:D:D:

Nincs jelen

 

#1615 2011-03-18 08:33

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Én nem mondtam le semmirõl.Kedvencem a füstölt sült csülök.....    :)   :)   :)   :)   :)

Nincs jelen

 

#1616 2011-03-18 08:58

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Én se mondtam le semmirõl, csak amikrõl tudom, hogy adott esetben árthatnak (azok sem minden alkalommal) azokból mértékkel eszek! :D

Nincs jelen

 

#1617 2011-03-18 13:19

cristobal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

úgy látszik tévedtem :) vagy kutya bajotok :)

Nincs jelen

 

#1618 2011-03-18 14:24

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Cristobal! Az a helyzet, hogy mindenki maga tudja, hogy mit bír, mennyit és mit tud enni. Itt csak egyéni diéták vannak vagy lehetnének. Nincs két egyforma ember. Tehát attól még lehet valaki IBD beteg, ha nem von meg magától semmit.

Nincs jelen

 

#1619 2011-03-18 15:02

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Cristobal. Tévedtél.. nem is kicsit..

Nincs jelen

 

#1620 2011-03-18 16:08

cristobal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

valóban Margóci, de ha az étel allergia teszted pozitív lesz valamire, akkor se fogsz?
egyébként a "kutya bajos" megjegyzést viccnek szántam. nyilván csak irigykedem, mert én sok mindent nem eszek. persze ez nem kényszer, csak ha nem eszek liszteset, meg tejtermékeket akkor nincs hasmenésem...Ugyanakkor a szakértõi ajánlás CU esetében valóban az, hogyha bírja a beteg, akkor ehet bármit. Én is ettem sokáig.

Szerkesztette: cristobal (2011-03-18 16:10)

Nincs jelen

 

#1621 2011-03-18 16:45

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok! Azért mert valaki bélbeteg, nem törvényszerû, hogy keserves diétával sanyargassa magát. Nyilván mindenkinek megvan a maga egyénre szabott étrendje. Ezzel azt hiszem, nem mondok semmi újat! Ha sikerült volna kialakítanom egy olyan diétát, ami jelentõs javulást hozott volna, és tünetmentességet, nyilván ragaszkodnék hozzá, és azt tartanám is. De, ilyen számomra, egyenlõre nem létezik! Fontosnak tartom, hogy olyanokat együnk, amiket szeretünk is, és merjünk is enni. Ha úgy állunk hozzá, hogy pl. ez a babgulyás vagy akár káposztástészta stb. (persze, erõs, csípõs fûszerek nélküli!), jaj mit fog mûvelni ott belül?! Akkor ártani is fog! Márcsak azért is, mert szorongva és lelkiismeretfurdalással esszük. És aki tapasztalta már, hogy az adott étel mindig bajt okoz nála, nyilván akkor kerüli! Nem is beszélve arról, ha tudomásunk van róla, hogy komoly gyulladásunk vagy bélszûkületünk van,  fõleg fontos az óvatosság! Ilyenkor látom értelmét annak, hogy óvakodunk a nehezen emészthetõ, durva rostos ételektõl stb. Szerintem, ki kell használi azt az idõszakot, amikor jobb passzban vagyunk, van étvágyunk! Kár lenne lemondani mások által ártalmasnak hitt ételekrõl! És igenis, hogy kell a hús! Mert létfontosságú a B12 vitamin és a vas is!  Ez fõleg a sertéshúsban, májban van stb. A beteg bél a növényit nem is tudja hasznosítani. Persze, hogy szükséges a zöldség és a gyümölcs is! Ki-ki egye, amit tolerál a szervezete.  És egy kis minõségi csokoládé (aki fogyaszthatja, vagy nem allergiás rá!), milyen finom is tud lenni! Ezzel még nem fogjuk túlzásba vinni az édességevést sem!

Nincs jelen

 

#1622 2011-03-18 16:53

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Cristobal!
Én most kapásból fel tudok sorolni 3-4 ételt amire 100% hogy pozitív lesz a teszt. :) Ugyanis tisztában vagyok vele, hogy mit bírok és mit nem. 13 év alatt volt idõm már kitapasztalni. :) A tesztet mindenképpen azért akarom, mert bármi újdonság is kiderülhet, amire én nem is gondolok, vagy netán elkerüli a figyelmemet. Egyfajta megerõsítés ez számomra. Ha kiderül valami, mondok egy példát, gomba... Aki ismer tudja, hogy imádom a gombát minden formában. Ha a teszt kimutatná hogy allergiás vagyok rá, akkor sem fogok róla végleg lemondani. Maximum mérséklem azt, de lemondani semmiképpen sem. :) És nem azért mert nincs akaraterõm vagy mert mohó lennék.. :D Egyszerûen csak úgy élek ahogy nekem jó, szem elõtt tartva azt, hogy vigyázni kell magamra. :) Ha elhatalmasodna rajtam az, hogy jaj ezt sem eszem soha többet meg azt sem, meg ezt sem tehetem meg azt sem, akkor egy idõ után totál megkeseredett lennék. Ennek semmilyen körülmények között sem teszem ki magam. :)  (Hozzáteszem, tudom hogy vannak akik tényleg nem tudnak megenni bizonyos ételeket sajnos. Én szerencsésnek mondhatom magam ebbõl a szempontból. Soha nem diétáztam csak és kizárólag szorosan a mûtéteim után).
Ezért írtam azt már nem egy bejegyzésemben, hogy ahány ember annyi tünet és annyi elõfordulási forma. :)
Ja majd elfelejtettem, a CU-hoz illetve annak diétájához nem akarok és nagyon nem is tudok hozzászólni. Persze olvastam róla és tudom hogy van sok hasonlóság és eltérés a crohnnal, de nem szeretek olyan dologban állást foglalni amit nem ismerek kellõképpen annyira, hogy egy objektív véleményt mondjak. :)

Szerkesztette: Margóci (2011-03-18 16:58)

Nincs jelen

 

#1623 2011-03-18 16:59

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Marthuska ott a pont! :D :D :D

Nincs jelen

 

#1624 2011-03-21 07:41

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!

Az én tapasztalatom is hasonló abban a tekintetben, hogy a húsról könnyebben mondtam le (8 hónap). A tejtermékekkel meg több , mint 1 évig vacakoltam. Sõt most is becsúszik néha, pl ha pogácsát vagy egyebet eszem.
Nekem ezt jelzi a szervezetem , taknyolok tõle. És jól tudom, hogy ez már a tejszármazéktól van. És a szénhidrátokról is nehezebb talán lemondani.
   Még annyit fûznék hozzá, hogy ha valami káros a szervezetünkre bármilyen élelem. Akkor sokkal könnyebb egyáltalán nem enni belõle, mint pl un. mértékkel fogyasztani. Vegyük pl a húst van olyan mennyiség amit elvileg minden következmény nélkül fogyaszthatunk. Ez nekem nem menne, ugyanis rövid idõn belül az elõbbi mennyiség fogyasztására térnék vissza. Ugyanis rossz természetünk van (minden embernek), na ez már nem táplálkozási kérdés.... :))

Szerkesztette: Ottó (2011-03-21 07:44)

Nincs jelen

 

#1625 2011-03-21 20:08

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Ottó! Itt nem arról van szó, hogy könnyebben mondok le vagy sem. Ez nem errõl szól. Egyszerûen NEM akarok lemondani és ennyi. Most nem értem, hogy ezen mit nem lehet megérteni. Egyébként meg komolyan, hagyjuk már ezt az "eszem húst meg nem eszem húst" témát. Mindenki egyen azt amit akar és ami jólesik neki és ne akarjuk a véleményünket másra erõltetni, mert az nem kevés visszatetszést szül... Szerintem ezt rajtam kívül már sokan unják, mivel igen sokan szeretjük is a húst és esszük is, és nem csak azért mert alapvetõ élelmiszer hanem mert egészséges is, mondhatsz bármit.
Egyébként meg most mondtál ellent, egy nem kicsi szaktekintélynek, akivel ma találkoztam és beszélgettem, ha érdekel bõvebben a Kísérõjelenségek topikban olvashatsz róla...

Szerkesztette: Margóci (2011-03-21 20:31)

Nincs jelen

 

#1626 2011-03-21 21:09

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szép estét!
Juj még mindig itt tartunk együnk vagy ne? Ez itt a kérdés?! Ha ez kérdés. Szerintem nem az. A szervezeted jelzi mit szeretne, a jelzést észre kell venni. Ezt elnyomhatod az egoddal. Bemagyarázhatsz amit akarsz de a jelzés akkor is megy ott van. Vegye észre mindenki az apró jelzéseket s a szerint kajáljon.
Legyen szép estétek!

Nincs jelen

 

#1627 2011-03-21 22:09

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szuszi!
Így van, ezért írtam én is, hogy hagyjuk már ezt a húsmizériát, mert kezd rettenesetesen unalmas lenni...

Nincs jelen

 

#1628 2011-03-23 09:26

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Margóci!

Én 2003 jan-tól 2005 júliusáig 4 nagy operáción estem át. Dr Dobó István operált, és emellett 2 havonta ruccantam be belgyógyászatra kezelésre, én 2002-ben közel álltam ahhoz, hogy meghaljak, mert kiszakadhatott volna a belem.

Azóta egyszer sem voltam kórházban , gyógyszert sem szedek szinte. Úgy látom ez nem sok mindenkit hat meg itt, én segíteni szeretnék. A lemondás nem öncélú dolog, mindenki mérlegelje mit szeretne inkább. Én nem akarok évente sebészetre járni, míg szó szerint elfogy a belem , vagy egy halom más súlyos betegséget szedjek össze gyógyszermellékhatás miatt (cukorbetegség, szürkehályog, hasnyálmirigygyulladás).

Nézetemet szeretném nem erõszakosan, de továbbra is képviselni itt is, az újak miatt akik idõrõl idõre jönnek a fórumra. Hátha valaki akad más is aki kipróbálja és esetleg hasonló jó eredményeket ér el mint én.

Akik meg unjátok ezt , ne olvassátok. A véleményszabadság tiszteletben tartását kérem tõletek is, ellenpropagandát ne csináljatok fõleg akik nem próbálták ki és úgy nyilatkoznak annak értelmetlenségérõl
Köszönettel: Ottó

Nincs jelen

 

#1629 2011-03-23 10:01

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Igen, a vélemény szabadsága nagyon fontos és mivel a bölcsesség kövét sem tartjuk a kezünkben, ezért tolerálni kell minden véleményt, ami diéta ügyében itt, leírásra kerül. Nem beszélve arról, hogy sötétben vagdalózunk, hisz az okokról még senki nem kapott hitelt érdemlõ igazolást, ilyen formában: "A Te betegséged oka ez és ez...." 
Nem akarok mindenbe beleszólni, okkal, vagy ok nélkül, fõképpen nem itt ;) mivel én vagyok a legfegyelmezetlenebb ember, ami az étkezést illeti....de, volt szerencsém találkozni személyesen Ottóval és beszélgetni Vele. Engem nehéz meggyõzni, hogy lemondjak a húsevésrõl, mondhatom lehetetlen, de megértettem Ottó érveit és elfogadtam, sokféleképpen tolerál a szervezetünk az étrendet illetõen. Sokszor leírtam, elmondtam, szerintem nincs két egyforma betegség, két egyforma terápia, mindenki próbálja ki, neki mi a jó és mi nem... 
Azt hiszen nem az a legfontosabb, hogy az érveinket másokra ráerõszakoljuk, hanem az, hogy valamilyen választékot kínáljunk, miket érdemes kipróbálni az étkezésünket illetõen.
A döntés jóga a miénk és a tévedés joga is....ezt azért be kell látnunk ;)

Nincs jelen

 

#1630 2011-03-23 16:58

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Aiolosz egyet értek veled, abban hogy a döntés joga a mienk. Viszont! Én azt érzem Ottó felõl hogy igenis lenéz másokat mert nem osztja a véleményét. Hozzáteszem rajtam kívül még nagyon sokan gondolják ezt..
Ezért mondtam, hogy egyen már mindenki azt amit akar és ahogy neki jólesik, és hagyjuk a témát. :)

Ottó!
Sajnálatos ami veled történt, de nem te vagy az egyetlen azt hiszem ezen a fórumon akivel ez megesett. Ne csináljunk már ebbõl egy olyant hogy "szárnyaljuk túl egymást". Engem is mûtöttek kétszer és még 27 éves sem vagyok. Szerintem ez sem jó arány... Ugyanúgy fennt állt a perforáció nálam is 17 évesen gyerekként szinte, ahogy nálad, de ez még nem jelenti azt hogy hangoztatom azt, hogy 2-3 héten múlt kb. az életem.
Nem csinálunk ellenpropagandát, sajnálatos ha te ezt így látod és érzed, mindezt csak azért, mert nem értünk veled egyet. Ahogy neked az a nézeted, úgy nekünk meg az ellentettje. Ezt meg neked kell elfogadnod, és nem leszólni értelmetlen hasonlatokkal pl. a paleolit diétát és társait. Részemrõl innentõl ez a téma OFF, nem fogok semmit  hozzáfûzni, mert nem vitatkozás a célom.

A gyógyszer szedésérõl meg csak annyit, és ezt nem konkrétan neked írom hanem mindenkinek aki olvassa, hogy nekünk kb. 15%-al nõ meg az esély a külömbözõ rosszindulatú elváltozásokra mint az "átlagembernek". A Pentasa és társai féle gyógyszerek, gyulladáscsökkentõk szedése ezt a 15%-ot redukálja vissza nálunk a normál szintre. Ezért van az, hogy nyugalmi idõszakban sem tanácsolják ezen gyógyszerek abbahagyását. (Ezt Kersák fõorvos úr mondta hétfõn amikor beszélgettem vele, szóval nem az én agyamból pattant ki.) Aki foglalkozik vele az szedi, aki meg nem hisz benne az nem. Ennyire egyszerû. :) Mindenkinek szíve joga eldönteni mit kezd az életével és a nyavalyájával. :)

Szerkesztette: Margóci (2011-03-23 16:59)

Nincs jelen

 

#1631 2011-04-06 12:14

gotty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

sziasztok!...a barna rizst olvastam itt több helyen is, de én még soha nem vettem...ezzel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni...pl:milyet vegyek...hántolt, vagy hántolatlan, és hogy érdemes elkészíteni?...elõre is köszönöm....szép napot mindenkinek!:)

Nincs jelen

 

#1632 2011-04-06 12:44

okina76
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia,
ha barna rizzsel kapcsolatban teljesen kezdõ vagy, akkor szerintem elsõnek a fõzõtasakost próbáld ki, azt nem lehet elrontani. Nekem a legjobb tapasztalatom az Uncle Ben's-szel volt.
Ha van gyakorlatod a hagyományos rizsfõzésben, akkor a barnarizst sem fogod elrontani, ugyanúgy csinálhatod, mint a fehéret, csak vedd figyelembe, hogy hosszabb idõ kell neki és több folyadék (én pl. a barna rizst soha nem pirítom, de mert nekünk pirítás nélkül jobban ízlik). 

mi egyébként mostanában kezdtünk rizs helyett inkább kölest fogyasztani, azt is érdemes kipróbálni.
Üdv
Anikó

Nincs jelen

 

#1633 2011-04-06 12:50

gotty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

kedves okina!:)..köszi a gyors választ, ki fogom próbálni mindkettõt!:)

Nincs jelen

 

#1634 2011-04-06 12:55

okina76
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Amit elfelejtettem, a hántolatlan rizst nevezik barna rizsnek. Ha hántolják, akkor az már fehér.
Nálunk egyébként úgy készül, hogy egy bögre rizsre öntök 2 és egy negyed bögre hideg vizet megsózom és takaréklángon melegítem. Amikor már annyira elfõtte/beszívta a vizet, hogy csak mélyebben, a rizsszemek között látok folyadékot, lekapcsolom a lángot és saját párájában párolódik tovább, letakarva, még kb 20 percig. (nekem hõtárolós az edény feneke).

Nincs jelen

 

#1635 2011-04-06 14:21

gotty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

..köszönöm okina!:)...hétvégén kipróbálom, és maj leírom, hogy sikerült!:)

Nincs jelen

 

#1636 2011-04-10 15:24

Betegifju
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok! nem találtam ilyen topikot, ami evvel foglalkozna, remélem hogy vannak tapasztalatok. Érdekelne ki, hogy van az alkohollal mióta beteg, illetve szabad-e inni gyógyszer szedése közben? Mit lehet róla tudni? Az én betegségem 1 éve kezdõdött kb, 17 éves fiú vagyok. tapasztalaltokat szeretnék hallani ezzel kapcsolatban.

Nincs jelen

 

#1637 2011-04-10 15:30

Sünike1988
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia!

Én több mint egy éve nem ittam semmilyen alkolholt, az orvos szigorúan megtiltotta, még azt is, hogy egy korty pezsgõt igyak. Mikor tünetmentes voltam akkor persze jött minden, ahogy azt egy rendes fõiskolás teszi hetente 3-szor 4-szor. hasmenésem soha nem volt tõle, betegséget nem lobbantott fel. Amióta újra gyógyszer szedek, azóta nem iszom semmilyen alkoholt. 23 éves colitises lány vagyok

Nincs jelen

 

#1638 2011-04-10 16:11

gotty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

sziasztok!...nálam sátoros ünnepeken lecsúszik ez az:):):)...nem szokott problémát okozni......a sátoros ünnepen érts mondjuk évi kb 10 alkalmat....de persze csak 1 pohár....:):)

Nincs jelen

 

#1639 2011-04-10 16:39

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Betegifju írta:

Sziasztok! nem találtam ilyen topikot, ami evvel foglalkozna, remélem hogy vannak tapasztalatok. Érdekelne ki, hogy van az alkohollal mióta beteg, illetve szabad-e inni gyógyszer szedése közben? Mit lehet róla tudni? Az én betegségem 1 éve kezdõdött kb, 17 éves fiú vagyok. tapasztalaltokat szeretnék hallani ezzel kapcsolatban.

Ifjú breteg....az embert mindig érik +lepetések ;) Anyatejjel érdemes a gyógybogyókat beszedni, mert az nem árt....

Nincs jelen

 

#1640 2011-04-10 16:42

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

OFF

ööööö Aiolosz , ezt nem értem, mire gondoltál anyatej alatt, lehet a köztudat tudja, de én lemaradtam errõl a poénról, mert ugye az volt? :)
Szóval mi is ez akkor? Nem kinevetni engem!!!

ON

Szerkesztette: Lisa (2011-04-10 16:43)

Nincs jelen

 

#1641 2011-04-10 16:48

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Kedves Aiolosz, ma egy kicsit hmm........hogyismondjam  ,  vicces kedvedbe vagy. :)  Szegény fiú meg várhat a tanácsokra. Én amúgy néha-néha iszom egy pohár vörösbort, nincs tõle bajom. De hát kinek, hogy.

Nincs jelen

 

#1642 2011-04-10 17:07

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Kislányok, én már húsznál több tavaszt is láttam, amikor életemben elõször ittam alkoholt. Az is igaz, hogy csak 12 másodperc alatt futottam le a 100 métert, szóval ettõl még nyugodtan ihattam volna is...de, azért 17 évesen....
Igen, tudom...nagyon sz@r íze van az anyatejnek...kóstoltam, amikor a koraszülött lányom nem akarta meginni az anyatejgyûjtõ állomásról hozott anyatejet, mert romlott volt....ezek után minden szállítmány meg kellett kóstolni...nem is néztem jó szívvel ezek után jó darabig a cicikre....de gyógyszert szedni 17 évesen +alkohol...ez nálam kiverte a biztosítékot....valószínûleg öregszem ;)

Nincs jelen

 

#1643 2011-04-10 17:21

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

ÁÁÁ már értem Kedves Kapitány! De ne gondoljunk rosszra. Vagy pálinkára? :D
Nos anyatej ügyben nekem egy évig kellett innom napi három dl, úgy hogy tudom mirõl beszélsz, vagy jobban tudom, mert Te voltál a bevállalós férfiú aki megkóstolta mindig :D

Nálam mértékkel jöhet, panasz one.
Évi egyszer-kétszer felfájás a túlzottra méretezett orvosság elfogyasztása miatt.

Off
Aiolosz nem nyilatkoztál, még abban a bizonyos topicban, tudod ahol szoktunk rendezni összejöveteleket :P
vagy priviben, mindegy, de várnám a megnyilvánulásod és véleményed, plusz programtáblázatotokat! :D
On

Nincs jelen

 

#1644 2011-04-11 01:18

Betegifju
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

aiolosz
nem azt mondtam, hogy minden hétvégén, de hogy mégis csak mire számithatok, illetve kinél mivolt... 1 éve már nem ittam semmit amióta beteg vagyok, nem azt mondom hogy hianyzik, de azért szeretnék még a jövõben elmenni a haverokkal kicsit lazulni, vagy bulizni, te meg jössz a szöveggel hogy 17évesen anyatej.. jólvan..

Nincs jelen

 

#1645 2011-04-11 11:09

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Betegifju írta:

aiolosz
nem azt mondtam, hogy minden hétvégén, de hogy mégis csak mire számithatok, illetve kinél mivolt... 1 éve már nem ittam semmit amióta beteg vagyok, nem azt mondom hogy hianyzik, de azért szeretnék még a jövõben elmenni a haverokkal kicsit lazulni, vagy bulizni, te meg jössz a szöveggel hogy 17évesen anyatej.. jólvan..

Miután majd ötven évvel vagyok idõsebb, mint Te és én még húszévesen sem ittam alkoholt, nos ez okozhatja az alapvetõ különbséget kettõnk felfogása között, bár akkor én még makk egészséges voltam és versenyszerûen sportoltam. Ja és ezért még egy új topicot is nyitottál, ami nálam alapból fõbenjáró bûn ;)
Az anyatej poén volt, ezzel próbáltam utalni arra, hogy tizenévesen az alkoholnak nem lehet szerepe senkinek az életében, az én konzervatív felfogásom szerint. Amennyiben vetted volna a fáradságot és többet olvasgatsz itt, akkor elég sok információt találtál volna a gyógyszer szedés és az alkohol fogyasztás összeegyeztethetõségérõl.
A társaim toleránsabbak voltak és válaszoltak, rám pedig nyugodtan haragudhatsz, bár attól még nem leszel egészségesebb.

Nincs jelen

 

#1646 2011-04-11 13:36

Betegifju
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

ahhoz képest, hogy majd ötven évvel idõsebb, mást vártam volna :)
lehet jönni evvel, hogy a maga idejében stb, de nem arról van szó, hogy alkoholista lennék vagy valami, de tudjam, hogy ha megkÍnálnak esetleg, hogy szabad-e. Különben én is sportoltam mÍg nem lettem beteg, azóta ez egy picit nehezebb megy, fõleg a hossasan tartózkodott kórházi látogatások végett. Tudatlanságom végett pedig elnézést kérek, új vagyok még itt. Üdv!

Nincs jelen

 

#1647 2011-04-11 14:02

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Nana nem vitatkozni! Hát milyen dolog ez? :D
Betegifjú, még tapasztalatlan vagy, ami nem is csoda, hiszen mindenki így kezdi. Olvasgass sokat a "sorstársak" írásai között, és szerintem minden kérdésedre megkapod a megfelelõ választ! :) Kiartás! :)

Szerkesztette: Margóci (2011-04-11 14:06)

Nincs jelen

 

#1648 2011-04-11 14:19

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Betegifju írta:

ahhoz képest, hogy majd ötven évvel idõsebb, mást vártam volna :)
lehet jönni evvel, hogy a maga idejében stb, de nem arról van szó, hogy alkoholista lennék vagy valami, de tudjam, hogy ha megkÍnálnak esetleg, hogy szabad-e. Különben én is sportoltam mÍg nem lettem beteg, azóta ez egy picit nehezebb megy, fõleg a hossasan tartózkodott kórházi látogatások végett. Tudatlanságom végett pedig elnézést kérek, új vagyok még itt. Üdv!

Nincs semmi gond, udvarias gyerek vagy....de a betegségedrõl nem írtál semmit, sem magadról, pedig akkor segíteni is könnyebben lehet. Hallgass Margócira és nem lesz hiányod a segítségben.

Nincs jelen

 

#1649 2011-04-11 14:59

margaréta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

sziasztok,

nekem több belgyógyász egybehangzóan állította,
hogy lehet inni alkoholt, de nem töményet, és mértékkel!
mindenki döntse el maga, hogy mit jelent számára az, hogy
mértékkel.
egyébként kifejezetten arra is rákérdeztem, hogy imuran mellett
lehet-e, és nem botlottam tiltakozásba.
másrészt kedves aiolosz, ez nem az a hely, ahol a generációs
nézetkülönbségeknek teret kell engedni és ki kell oktatni a 'kislányokat'
az alkohol káros hatásairól, még ha adott esetben akár igazad is lehet.

Nincs jelen

 

#1650 2011-04-11 15:23

moncsa85
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Nekem azt mondta az orvosom hogy töményet NEM! Sört ugye nem nagyon mert szénsavas,de alkalmanként egy (két) pohár bort megihatok!
DE szombaton ittam egy citromos Gössert (mert imádom) és semmi bajom sem lett!!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB