#2351 2011-06-20 08:16

Seol
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok
Újra  itt. Nem, most nem magam miatt. Most a férjemre vár ez a sors. Még „csak” 2 napja tudjuk. Még ülepszik bennem. Azt majd ki fakad… /ezt tudja aki emlékszik rám:)/
Elsõre jókat olvasok. A Páromat is kerepesen kezelik. És mily meglepõ…A Zentai doktornõ.
Seol

Nincs jelen

 

#2352 2011-06-20 17:12

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Seol! Én emlékszem rád, drukkoltunk a sztóma zárásodhoz, de aztán soha többet nem jelentkeztél. Írhatnál magadról! Tessék pertársaságot alakítani és perbe fogni a doktornõt, mindenkinek olcsóbb!

Nincs jelen

 

#2353 2011-06-20 19:45

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Seol "boszi" !
Szia, tényleg mi újság Veled!? Sajnálom, hogy Pároddal is bajok vannak, nagyon!!!
Most Neked kell erõsnek Lenned, de Te már sajnos már rutinosabb vagy, így tudsz segíteni neki!
Magadról mesélj, légyszike ahogy "én" kérte!!!

És tudod ide bármikor jöhetsz és semmit nem veszünk, panaszkodásnak!!!

Puszi : Lisa

Nincs jelen

 

#2354 2011-06-20 19:52

Shikaritr
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Bizony Seol érdekes.Ha én oda bemegyek akkor megnézheti magát.Egy ritka rohadék az a nõ..Húzza a pofáját,hogy rosszul voltam meg fájt a hasam..
Még engem oktatott,ki hogy nemtudom mi a bajom és az a Crohn-al jár..Igen Valószínû,hogy a Crohnal jár,hogy kipuffad a hasam mint az állat és fáj,bugyborékol kb 5 percenként.3 Hete nem ettem semmit a gyógyszerek nem hatottak.Ez normális,én voltam a barom,hogy átmentem a Honvédba és nem hagytam magam megdögleni...

Mahjongal játszik a csávó a sûrgõsségin és úgy kérdez,hogy mi fáj és hol?

Azért áljon már meg a menet...
Rohadt egy banda.Remélem a Zentai elveszíti az állását a családját és tönkre megy az élete...Talán akkor a felét érezné annak amit most én érzek..fúúúj na m1

Nincs jelen

 

#2355 2011-06-21 22:01

Seol
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Boszik ! :D
Pedig voltam itt. Sokat is. De inkább csendben olvasgattam. Felejteni szerettem volna Nem sikerült. El telt két év és én még mindig „megnyomorítva” érzem magam. Nincs olyan nap, hogy eszembe ne jutna, mit tettek velem. A szagok, a képek, a mozdulatok… A kóma… Nem engednek el az emlékek. És a sors most ismétli önmagát.
Igen… Van tapasztalatom Csak az a baj, hogy a Páromnak is. Ö hallgatta végig nap mint nap a sírásom, látta a fájdalmam. És ez most nem jó. Nem akar bele egyezni a mûtétbe. De így meg esélye sincs az életre.
Nagy a dilemmám. Van e jogom azok után, amin átmentünk, követelni Tõle, hogy igenis szenvedje végig. És most nem csak a testi fájdalomra gondolok. Ráadásul, Neki nem ideiglenesen, hanem végleg csinálnák meg a sztomát. 60 éves!
Mást tenne az agyam, és mást a szívem.

Shikaritr megértem a dühödet Egyet is értek veled. Ha úgy érzed, úgy Neked könnyebb, hogy itt ki tombolod magad… Akkor csak nyugodtan! Tudom min mész keresztül.
Igaz, én 43 évesen lettem fölöslegesen ki lukasztva, de éppen akkor mentem férjhez.
Ki tartottunk egymás mellet, de a szex mint olyan, megszûnt.
De Te rohadt fiatal vagy. Tombolj, õrjöngj! És lesz jobb. Kell hogy legyen!


Boszik és nem boszik. Azért egy iciri picirit /és nem félre érteni!/ jó újra itt lenni. :)

Nincs jelen

 

#2356 2011-06-21 22:01

Seol
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Boszik ! :D
Pedig voltam itt. Sokat is. De inkább csendben olvasgattam. Felejteni szerettem volna Nem sikerült. El telt két év és én még mindig „megnyomorítva” érzem magam. Nincs olyan nap, hogy eszembe ne jutna, mit tettek velem. A szagok, a képek, a mozdulatok… A kóma… Nem engednek el az emlékek. És a sors most ismétli önmagát.
Igen… Van tapasztalatom Csak az a baj, hogy a Páromnak is. Ö hallgatta végig nap mint nap a sírásom, látta a fájdalmam. És ez most nem jó. Nem akar bele egyezni a mûtétbe. De így meg esélye sincs az életre.
Nagy a dilemmám. Van e jogom azok után, amin átmentünk, követelni Tõle, hogy igenis szenvedje végig. És most nem csak a testi fájdalomra gondolok. Ráadásul, Neki nem ideiglenesen, hanem végleg csinálnák meg a sztomát. 60 éves!
Mást tenne az agyam, és mást a szívem.

Shikaritr megértem a dühödet Egyet is értek veled. Ha úgy érzed, úgy Neked könnyebb, hogy itt ki tombolod magad… Akkor csak nyugodtan! Tudom min mész keresztül.
Igaz, én 43 évesen lettem fölöslegesen ki lukasztva, de éppen akkor mentem férjhez.
Ki tartottunk egymás mellet, de a szex mint olyan, megszûnt.
De Te rohadt fiatal vagy. Tombolj, õrjöngj! És lesz jobb. Kell hogy legyen!


Boszik és nem boszik. Azért egy iciri picirit /és nem félre érteni!/ jó újra itt lenni. :)

Nincs jelen

 

#2357 2011-06-21 22:09

Seol
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

A perrõl meg csak annyit…
Több mint 2 év után, a korház válaszolt.
Azért bacták el a mûtétem mert 100 kiló voltam. :D
Tehát.. 99 kilóig túléled a MÁV korházat. A fölött meg, ahol érünk, vágunk.
Az más kérdés, hogy most 124 kiló vagyok, amibõl per sacc 25 kiló a sérv, amit a mûtétek okoztak.
Ráadásul folyamatosan le forrázom a „hasamat”. A jó hír, az az, hogy észre se veszem :D
Hogy hogy vagyok? Jól! Bõvebben? Rohadt jól! :D

Nincs jelen

 

#2358 2011-06-22 09:10

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Seol! Engem is a MÁV kórházban mûtöttek, meg is mentettek, egyenlõre sztóma nélkül úsztam meg, nagyon ügyes volt a sebészem. Ok, nekem nem életmentõ mûtétem volt, nem más mûtét miatt. Sérvem viszont nekem is van méghozzá azért, mert gyenge a hasfalam, szóval ahány mûtét, annyi sérv. Én haskötõt hordok és ez egyenlõre segít, igaz én egy sovány alkat vagyok sajnos!

Nincs jelen

 

#2359 2011-06-23 07:46

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Seol boszi !

Örülök hogy jelentkeztél, sokat gondoltam és gondolok én is Rád ! :)

Az nem jó hogy így alakult - a pároddal pedig fõleg ! Próbáld tartani benne a lelket, és elmondani neki, hogy igen is, van ÉLET A SZTÓMÁVAL !!!!! Tudom nehéz, Te is, én is, és még sokan kibírták ezt, és nem lehettünk benne biztosak hogy átmeneti lesz a sztóma. Végig kell csinálnia, talán az hathat, ha arra hivatkozol hogy Õ AZ ERÕS FÉRFI, nehogy már ne bírja ezt ki..... De Te ismered, Te tudod hogy mi használhatna. Tudod, mindig azt mondtuk, a sztóma nem nagy ár az ÉLETÉRT cserébe..... Nekem nem volt választásom, életmentõ mûtét volt..... így nem volt idõ gondolkodni, lehet hogy jobb volt így. a sok gondolkodás néha árt....

Millió puszi, írj majd amint csak tudsz ! :):):)

Nincs jelen

 

#2360 2011-07-03 11:16

Shikaritr
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Tegnap voltam kontrollon.
Kiderült,hogy valami baj van a májammal a sok medroltól és nagy valószínûséggel biológiai kezelést kell alkalmazni.2 havonta járhatok fel,hogy feltöltsenek..Hát én tuti nemfogok.
Az 100% Csütörtökön rendel ez a Zentai,1-re ott vagyok és megtépem.Vagy agyonütöm a rohadékját.Hogy egy ember életét hogy tudták így tönkretenni.dögöljön meg egész kerepestarcsa..hülye rohadékok.

Nincs jelen

 

#2361 2011-07-03 13:08

pumika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

szia shikartr!  olvastam pár írásodat,megvagyok döbbenve mennyi düh,és méreg van benned. pedig ez nem jó!
én 15 éve ileostomás vagyok,véglegesen.  neked pedig ideiglenessen van stomád,probálj megnyugodni! vannak nálad
rosszabb helyzetben emberek. mért nem keresel másik orvost?  kicsit higgadj le,mert így semmit nem érsz el,a betegségednek sem jó ha ilyen ideges vagy. minden rendbe jön,csak legyél türelmesebb!

vigyázz  magadra!

Nincs jelen

 

#2362 2011-07-03 13:30

Shikaritr
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Én értelek,de megint más az amikor valaki sajnos betegség álltal kerül sztomához és más az akit hozzánem értõ,barbár,kontár állatok munkája miatt kényszerül erre.

Szerkesztette: Shikaritr (2011-07-03 13:30)

Nincs jelen

 

#2363 2011-07-03 14:21

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Shikaritr!

Mint írtam a másik topicban megértem a haragodat, DE szerintem nem jogosít fel Téged, hogy ilyen hangnemben beszélj, a haragot is el lehet mondani másképpen, de ez embertõl függõ.Ha lehet kicsit írd át a hozzászólásodat, mert a jó ízlés határát súrolja, és lehet, hogy a szabad vélemény-nyilvánítás határait is kezdi átlépni. Mindezt csak azért mondom, mert lehet így ki fognak moderálni Téged, de majd az illetékes eldönti inkább.
Arról nem is beszélve amit pumika írt, hogy végleges sztómával vagyunk itt (nekem is csak a félre kezelés miatt lett sztómám) akik  próbálnak azonosulni a helyzettel.

Szerkesztette: Lisa (2011-07-03 14:29)

Nincs jelen

 

#2364 2011-07-03 17:30

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Shikaritr, engem is félrekezeltek, nekem is sztómám van, de azt gondolom, büszke vagyok arra, hogy NÕ létemre elfogadtam és együtt élek vele...és minden más betegtársamra is büszke vagyok, mert volt és van erõnk-erejük szembenézni ezzel a helyzettel, és teljes értékû emberek maradtak, sõt, emberebbek némely egészséges embernél!!!!

Nincs jelen

 

#2365 2011-07-03 18:40

pumika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

shikarirt!  még csak  annyit,hogy nekem is orvosi hanyagság miatt lett stomám.  türelem,és minden rendbe jön,gondolj arra nemsokáig lessz stomád!  kitartás!

     üdv

Nincs jelen

 

#2366 2011-07-03 19:01

Shikaritr
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Nem nem a sztómával van a bajom,már egyáltalán nem.Megszoktam.Néha eléggé gáz,meg idegesítõ de úgy ahogy megszoktam.Hanem most közbe jött ez a Humirás izé,ami aztán kész K.O kiverte a biztosítékot.

Nincs jelen

 

#2367 2011-07-03 19:07

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Shikaritr. az önsajnálatnak semmi értelme. Szedd már össze magad végre!!!! Nem te vagy az egyetlen, aki ezzel a döggel küzd! Azért vagyunk, többek között, hogy egymást segítsük, mert mindenkinek vannak jó és rossz periódusai.
Mutasd meg, hogy te vagy a jobb! Ne hagyd magad! Tanulj meg küzdeni és élni!
Még legalább 50 év van elõtted, keress magadnak értelmes életcélt! Tereld el a gondolataid!

Nincs jelen

 

#2368 2011-07-03 20:19

Ashima
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Shikaritr,


szerintem is változtatnod kellene a hozzáálláson.
Így semmi értelme az egésznek.
Ezt az ideiglenes sztómát csak úgy lehet elviselni, ha pozitívan állsz hozzá és élsz amennyire csak tudsz, mint  sztóma elõtt.

Nekem is 5 hónapja van sztómám, holott úgy volt 3 hónapig lesz, igen akkor kiborultam hogy nem mûtöttek meg, de azóta teljesen másképp állok a dologhoz, és élek ezerrel:)))))
Mert másképp nem lehet ezt csinálni !!!
Csak ha kemény vagy és kitartó!

Én meg AKAROK gyógyulni.... szerintem Te is!

Kitartás! Mi segítünk...

Üdv.

Ashima

Nincs jelen

 

#2369 2011-07-03 21:28

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Halihó!

Shikaritr!
Bár nekem nincsen stómám , de azért szólnék egy pár szót ha megengeded.Én 17 éve taposom az utat a crohn-colitissel (mivel mind a 2 megvan nekem).Neked a biológiai kezeléssel van bajod?!Én nem kaptam,elküldtek.Akkor szerinted most melyik a jobb???

Nincs jelen

 

#2370 2011-07-03 22:38

Crata
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok.....Én egy uj tag vagyokCrata a becenevem.Nagyon örültem hogy megtaláltam a betegségemre közel állo oldalt. Én egy kérésel fordulok az itt lévö betegtársaimhoz, hogy segitsenek nekem abban hogy ha van valakinek fölösleges Soft Paste ja..van .szivessen elfogadnám, és a postai dijat kifizetném.Mert nagyon nagy szükségem lenne rá.Elöre is köszönöm a segitségeteket.Üdvözlettel Crata

Felragasztottam ezt a topicot, hogy szem elõtt legyen. Kérem, segítsen Cratának, aki tud.
Köszönöm...
aiolosz

Nincs jelen

 

#2371 2011-07-05 11:52

pumika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

mi az a soft paste?

Nincs jelen

 

#2372 2011-07-05 12:31

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

pumika írta:

mi az a soft paste?

Soft Paszta: sztómaterápiás segédeszköz

A Dansac Soft paszta ideális bõregyenetlenségek és hegek kitöltésére annak érdekében, hogy a zacskó vagy az alaplap tapadása biztonságosabb legyen a sztóma, vagy a fisztula körül. A Dansac Soft Paste segíti a bõr épségét megõrizni, növeli a biztonságérzetet és a zacskó vagy az alaplap viselési idejét.

Összetevõk: PVM MA copolimer isopropilésztere, pektin, zselatin, poliakrilamid, poliszorbát, égetett szilicium, allantoin és parabenzoesav (tartósítószer)

Nincs jelen

 

#2373 2011-07-05 23:11

Crata
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Tisztelt Captain.....Te tudsz nekem segiteni? Én még nagyon uj vagyok....és örültem hogy e helyet megtaláltam. Üdv Crata

Nincs jelen

 

#2374 2011-07-06 00:28

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Crata írta:

Tisztelt Captain.....Te tudsz nekem segiteni? Én még nagyon uj vagyok....és örültem hogy e helyet megtaláltam. Üdv Crata


Mivel én colitisben "utazom" így direktben nem, de úgy igen, hogy itt nyomatékosan felhívtam társaim figyelmét a Te problémádra és a topicot "felragasztottam", ergo mindig ez a topic jelenik meg elsõnek.
Ebben a topicban olvasd el a 195-el kezdõdõ hozzászólásokat, de érdemes az egész topicot elolvasni.

Itt kapható amit keresel:
salusgyogypont.hu

Nincs jelen

 

#2375 2011-07-06 07:28

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Crata !

Nem tudom miért nem írták fel neked a pasztát, de ez szerintem pótolható ha felveszed a sebésszel vagy a sztómás nõvérrel a kapcsolatot. Egyszer én is kénytelen voltam venni, gyógyszertárban is beszerezhetõ. Így persze drágább de "vészhelyzet" volt... :( Nekem különben 2 részes convatec cuccom volt. A stomadhesiv paszta nagyon bejött, azon kívül hogy nagyon jól tapad, igazán jó gyógyító hatása is volt. Én is azt javaslom, olvasd el a topicot, sok mindent írtunk ami hasznodra lehet !
Persze kérdezz is nyugodtan, valaki biztosan válaszol majd rövid idõn belül.....

Szép napokat kívánok ! :)

Nincs jelen

 

#2376 2011-07-15 15:23

Shikaritr
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Na ma voltam kontrollon minden leletem tökéletes.A Lestrárral kell beszélnem,most már csak rajta függ,hogy mikor lesz sztómazárás.Végre valami jó hír :D

Amúgy nekem csak annyi a véleményem errõl a pasztáról,hogy olyan mint a glett,egyszer kentem a hasamra,és komolyan úgy kellet már majdnem lerobbantan.Nagyon oda fogja,és annyira csíp,hogy az valami eszméletlen.
Azt hiszem meg van még,ha kell szívesen elküldöm neked.

Szerkesztette: Shikaritr (2011-07-15 16:17)

Nincs jelen

 

#2377 2011-07-15 18:20

pumika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

na ugye, nem kell annyira elkeseredni!  minden rendbe jön.  legyél türelmes!

vigyázz magadra,élvezd a nyarat!

Nincs jelen

 

#2378 2011-07-18 21:21

zsuzsó 2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Shikaritr' 
azért csíp, mert ott lehet hogy "kiette" a bélsár. Legyezd s hamarabb megkött, s a csípés is elmúlik :)

Nincs jelen

 

#2379 2011-07-19 22:14

furberries
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!
Elõbb nem ment át a hozzászólásom, ha igen bocs, hogy ismétlem.
Szeretnék érdeklõdni,hogy ismertek-e olyan szülõt, akinek a kisgyermeke sztómával él. Olvasom, hallom, és igyekszem magamba súlykolni, hogy pozitívan kell hozzáállni, de iszonyat nehéz, ha erre gondolok. Kérlek írjatok, ha van bármi, de tényleg bármi tanácsotok, hogyan tegyem ezt könnyebbé egy 7 éves gyermek számára, ha erre kerül a sor. Gyógyszerek teljes tárháza eredménytelen volt sajnos, a vastagbele szinte folyamatosan gyulladt, vérzik.

Nincs jelen

 

#2380 2011-07-19 23:26

Shikaritr
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Na ma beszéltem a Dr.Lestárral.Szeptember közepére meg is csinálja a sztómazárást:)
Amúgy azt vettem észre,hogy már marhára nem zavar,most mûtét után 2-3 hónappal sokkal jobban tudom tisztítani,meg ilyenek.Szóval szeptember az én hónapom,hála az égnek:)

Szerkesztette: Shikaritr (2011-07-19 23:26)

Nincs jelen

 

#2381 2011-07-21 21:13

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Shikaritr!  Ez jó hír, a legjobb kezekben leszel! Annak is örülök, hogy kicsit megnyugodtál, kikerültél abból a sokkos állapotból, amiben a mûtét után voltál. Túl sok minden szakadt akkor egyszerre Rád, maga mûtét,  + a sztóma, + az,hogy még úgy érezted, hogy nem is volt szükségszerû maga a mûtét.Érezhetõ, hogy már most is másképp tekintesz a dolgokra, hidd el, hogy eltelik pár hónap, túl leszel a mûtéten és már magad sem fogod érteni, hogy eleinte min idegeskedtél! Csak így tovább mindenki szorít Neked!

Nincs jelen

 

#2382 2011-07-21 21:17

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Shikaritr, örülök, hogy jól alakulnak a dolgaid. Vigyázz magadra és légy pozitív!

Nincs jelen

 

#2383 2011-07-26 09:22

Ashima
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Ma reggel a szokásos idõpontban elmaradt a székletem, helyette 10 percenként igen erõs görcseim voltak.
Miután eltelt 1 óra is és semmi nem történt, rohantam be a kórházba.
Doki lezsibbadt egybõl hogy reméli nem szûkületem van, mert két hét múlva zárna, addig ha nem muszáj nem akar felvágni.
Jól megvizsgált, nem mondom majd be tojtam úgy fájt, és mondta nincs gáz, egyek igyak olyan dolgokat ami kicsit meghajt.
Most már itthon vagyok, ittam kávé, és már fél 10 és még mindig semmi.
Nem értem én ezt......

Segítsetek, volt már vkinek ilyen?

Nincs jelen

 

#2384 2011-07-26 10:35

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Ashima!
Nekem is szokott székrekedésem lenni, és nagyon szokott fájni, akkor meg görcsölni, de egybõl gondoltam, hogy egyek olyat és igyak ami meghajt. Nehézkesen, de kijött mindig utána,
De idegeskedj jó!
Volt, hogy több mint 6-7 óra telt el nekem, úgy hogy csak lé jött,és tudtam, hogy a lényeg ott van és nem tud kijönni, a vizet átengedte mást nem jó pár óráig.
Utána kegyetlenül megkínlódtam vele, de tényleg kijött, ja és ez ileosztómával, teljes colon nélkül!!!!
Ne aggódj!

Nincs jelen

 

#2385 2011-07-26 20:20

Ashima
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszi Lisa...... várakozom épp.... remélem rendbe jövök.

Nincs jelen

 

#2386 2011-07-31 08:41

etus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Etus vagyok.
Szeretnélek megkérni ha még megvannak a sztomazsákok irj s én elfogadom, mert nagyon sok elfogy és szétmegy. Köszönettel  Etus Szép napot.

Nincs jelen

 

#2387 2011-07-31 08:42

etus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

email: etuska1_kukac_gmail.com

Nincs jelen

 

#2388 2011-08-04 07:35

st
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Már egy jó ideje olvaslak benneteket és nagyon sokat tanultam. Nekem végbéldaganat miatt ideiglenes colostómám van. És egy nagy gondom.
6-7 napig nincs semmi baj a zsákkal, ám utána a a sztóma nem dudorodik ki, hanem besüllyed. Ilyenkor a kaki a ragasztó alá megy és ledobja a zacskót. Ez van úgy 3-4 napig. Igy akár napi 4-5 zacsit is lehasználok. A neten olvastam, hogy a konvex alaplap erre jó. Van akinek ilyen van? És tényleg jó? De nekem csak ezen a pár napon kellene!
Ezen a fórumon olvastam nem is egyszer, hogy a jó eszköz, fél siker. És ez tényleg így van. Amikor nem kell állandóan azon izgulni, hogy mikor jön ki a cucc....
Nekem a nõvér adott egy fajta zárt egyrészes zsákot, és kész. De még csak nem is közölte, hogy másmilyen is van... Kétrészest még élõben nem is láttam.  Pedig azt is támogatja a TB, ugye?
Arra gondoltam, hogy ha felvenném a kapcsolatot egy-két gyártóval, hogy küldjenek próbacsomagot, nagyon kinevetnének? Van erre lehetõség? Kipróbálta már valaki?
Elõre is köszönöm a segítséget!!!

Nincs jelen

 

#2389 2011-08-04 11:59

mákvirág
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!
A férjem cholitis-es beteg. Hamarosan mûteni fogják, és stomaja lesz. Kérlek segítsetek azzal, hogy megírjátok, mi vár ránk. A mûtét után nagy fájdalmak lesznek? Hány orvossal fogunk találkozni? Gyógyszeres kezelés követi a mûtétet?
Köszönöm!

Nincs jelen

 

#2390 2011-08-04 13:22

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Mákvirág!
Kérlek olvasgasd el ezt a topicot amennyire csak lehet,mert sok okosat írunk benne.
Az biztos,hogy fog kapni még gyógyszert utána is, mert a colitise nem múlik el a mûtéttõl.
Igen a fájdalmak azok mûtét után elengedhetetlenek,viszont mindent meg fognak tenni,hogy csillapítsák,és szólni kell, hogy adjanak még ha még jobban fáj (mármint a csillapító után). Viszont ez egy 10 skálás elsõ nap 15 második nap 12 harmadik nap pedig már csak 8  és egyre jobb lesz napok után, persze  fogják mozgatni ami kellemetlen,de muszáj, és igyekezzen Õ is minél aktívabban mozgolódni utána (pár nap után) Engem egy hétre rá már haza is engedtek, szóval ehhez mérten! Tudom,hogy féltek és aggódtok,olvasgass sok topikok vannak mûtétrõl, utána levõ dolgokról,és itt is szinte mindent megtalálsz!
Persze ha van kérdésetek, csak írjatok,pláne mûtét után az otthoni dolgokban lesznek jobban gyakorlatias kérdések!
Sebész,altatóorvos ami feltétlen elengedhetetlen a mûtét elõtt.

Nincs jelen

 

#2391 2011-08-04 13:24

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

st!

Persze a kétrészest is támogatja a TB,annyi,hogy egy sztómaterápiás nõvért keress fel és mond meg neki,hogy ez  így nem válik be!
Pl. én direkt vegyesen kértem, lehet kétrészest és egyrészest is kérni vegyesen! Beszéld meg vele szerintem,hogy mit ajánlana leginkább!

Nincs jelen

 

#2392 2011-08-05 07:42

Ashima
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

st!

azt írnak fel amit szeretnél csak menj el a sztómás nõvérhez ahogy Lisa írta
tudom ajánlani a mediszintech-es tasakot, én már mindent kipróbáltam, ez a legjobb, nekem legalábbis
még soha nem vált el a bõrömtõl, még ha hasmenésem volt is, bár én colosztómás vagyok.
de amióta ezt használom soha semmilyen "balesetem" nem volt...

Nincs jelen

 

#2393 2011-08-05 07:54

Ashima
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

kedves Mákvirág!

két orvossal biztosan, aki mût, gondolom sebész lesz, illetve az altatóorvossal.
mikor mûtik? és hol? ha szabad tudni...
január óta van sztómám, hááááát õszinte leszek, az elsõ két nap pokol, iszonyú fájdalmaim voltak
rengeteg fájdalomcsillapítót kaptam, úgy lehetett csak túlélni azokat  napokat
utána egyre könnyebb lesz minden
sokat kell sétálni és nem feküdni az ágyban, még ha úgy érzi az ember az a legjobb
jönni menni kell nagyon sokat de ezt mondani is fogják
engem pl nem engedtek addig haza amíg nem bírtam kiegyenesedni normálisan ( mondjuk engem függõlegesen vágtak, jó hosszan)
elsõ 5 napban olyan voltam mint egy kérdõjel és majd leszakadt a derekam
az elsõ két hetem kemény volt, fürdettek, öltöztettek, mert semmi nem ment egyedül
viszont a fájdalmak 1 hét után nekem elmúltak
utána már csak húzódik a vágás
innen meg viszonylag gyors a felépülés
én rengeteget aludtam, éjjel is, délután is, nagyon fáradékony voltam 2 hónapig
az elsõ székelés lesz még brutál, felér egy szüléssel, bár még nincs babám :)
ami nekem nagyon hiányzik az a hason alvás, de majd záró után újra tudok :) és nem is ez a legfontosabb nyilván

igazából sztem fejben kell eldönteni, hogy most fel akarok épülni vagy sem, ha igen pikk pakk fel is épülsz :)
kemény munka nem mondom, de kitartást hozzá nektek és csak pozitívan!!!

ha pedig bármi segítség kellene itt megkapjátok :)


üdv ashima

Nincs jelen

 

#2394 2011-08-05 11:42

mákvirág
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Ashima!
A mûtét Szegeden lesz. Miért vágtak hosszan? Nekünk azt mondták, hogy vágás nélkül is meg tudják oldani.
Üdv.: mákvirág

Nincs jelen

 

#2395 2011-08-05 11:57

Ashima
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

nem tudták mi bajom, azért vágtak egy szép nagyot...
bár most zárásnál is úgy fognak azt mondta a sebész

Nincs jelen

 

#2396 2011-08-05 16:41

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia mákvirág!
Most olvasom, hogy a férjed (colitises) és  Szegeden mûtik. Engem is Szegeden mûtött Lázár professzor. Én is Colitises vagyok, teljes vastagbél és végbél eltávolításom volt, ideiglenesen ileosztómás voltam, pouchot készítettek stb... A férjedet ki fogja mûteni? Õt is a prof.? Nekem laparoszkópos mûtét volt, nem vágták végig a pocakomat, egészen lent az alhasamon van kb.10 cm-es vágás, és  6 laparoszkópos heg, valamint ahol  a sztóma volt, ott kb. 6-8 cm-es vágás.  Az 1. mûtétnél (mivel ez egy nagy mûtét), sok doki volt bent, 1 altató (+egy gyakornok altatóorvos), meg több sebész.  5,5 órát voltam bent a mûtõben. 2009. novemberben volt az elsõ mûtétem. (Utána még két mûtét volt.) Persze, a mûtét után vannak fájdalmak, de adni fognak fájdalomcsillapítókat, amik elég jól csillapítják a fájdalmakat. Illetve mindehonnan csövek lógnak majd... Engem például a mûtét utáni napon már a gyógytornász felállított. A gyógytornász minden nap jött és különbözõ gyakorlatokat végeztünk, kb. 15 percet naponta. Addig a legnehezebb, amíg a csövek bent vannak. Nálam ez úgy történt, hogy a gyomorszondát a mûtét utáni éjjel kiszedték. Hétfõn mûtöttek, szerdán vették ki a hólyagkatétert, csütörtökön a végbélnyíláson felvezetett csövet, majd pénteken a perirektális draint. Szombaton pedig megszabadítottak a centrális kanültõl. Tehát minden nap egyre könnyebb lesz. Ha bármi kérdésed van, nagyon szívesen válaszolok, akár a privát e-mail címemre is írhatsz.
Nagyon rendes az egész csapat a sebészeten, a nõvérek is (1-2 kivétel) illetve az orvosok is!

Szerkesztette: Andi (2011-08-05 16:56)

Nincs jelen

 

#2397 2011-08-06 09:42

mercy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Mancsa!

Nagyon meghatott a történetet. Átérzem teljesen a helyzeted mert énis jártam valamikor ilyen cipõben.
Nekem is volt 3mûtétem.az utolsó életmentõ és énis kaptam sztómát( igaz csak ideigleneset) akkor 16éves voltam.Mostmár 19vagyok. Hamar elfogadtam mert ha a gyógyulásomhoz ez kell akkor ez kell. igaz nemmondtam senkinek de nagyonféltem h mitfognak szólni a gimiben az osztálytársaim ha visszamegyek a suliba. szerencsére az osztályfõnököm elmagyarázta nekik h mibaj és h ilesz. senki nemszól egy szótsem. sõõt mindenki nagyon támogatott. mikor elsõ nap mentem csináltak nekem meglepetést. feldíszítették az osztályt az én nevemmel és lufikkal. iszonyat jó érzés volt. A hasamon a vágások zavartak még mikor kinnvolt vagy bikiniben voltam hogy megnéznek....de idõvel már nemérdekel.sõõõt már az fura ha a lányoknak kinnvan a hasuk és nekik nincs olyan szinten hozzászoktam h nekem van vágásom.
További boldogságot kívánok és akármi jön kitartást!! Nagyon életvidám lány (nõ) vagy!!
Puszíí:)

Nincs jelen

 

#2398 2011-08-08 18:42

Ilcs
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!
Új vagyok még itt az oldalon,de szorgalmasan olvasgatom, amiket eddig írtatok. :) És gondoltam írok én is.
22 éves vagyok, 12 éve Crohn beteg. Szenvedtem nagyon sokat miatta.:( Most pedig 3 hete meg kellett mûteni, mert egy tályog volt a hasamban, ami megrepedt már és szivárgott. Elég nagy galibát okozott bent. Szûkületem is volt. Végül 40 cm vastagbelet kellett kivenni (plusz a tályog szivárgása miatt a petefészkem). Meg kaptam ideiglenesen sztómát. Elég "szép", legalábbis a szakavatott szemek szerint. Igaz körülötte a bõr elég piros és nem épp kellemes érzés a cserénél. Eddig simán megmaradt a zsák 2 napig, viszont tegnap is elengedett,meg ma is. Nem értem miért. Ugyanúgy letisztítottuk a bõrt,mint eddig és mégis elenged.
Amúgy szeptember elején kell visszamennem a kórházba,akkor csinálnak végbéltükrözést, hogy az mennyire érintett a Crohnban. 3 hónap múlva meg elvileg sztómazárás lesz.
Kaptam mûtét elõtt (még tavasszal) Remicade infúziót, de a 3.-nál allergiás rohamom lett (nem kívánom senkinek), így azt abba kellett hagyni. Helyette kaptam a Humirát. De azt felfüggesztettük a mûtét miatt. Viszont,14.-én újra kaphatom, mert akkor lesz 1 hónapja hogy megmûtöttek.
Egyelõre most jól vagyok, rá kell állnom a hízás ügyre,mert 18 kg-ot fogytam.
Mindenkinek szép napot!
Ildikó

Nincs jelen

 

#2399 2011-08-08 20:25

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Ilcs!

üdv. itt, sajnos, hogy ilyen körülmények  között. Nagyon konkrétan írtad le a dolgokat. Sok hasonlóságot fedeztem fel benned és magamban, a betegséggel kapcsolatban (pl. Remi allergia...szörnyû tényleg)
El fog repülni ez a három hónap, ,észre sem fogod venni, meg látom, hogy jól kezeled a sztómádat (vagyis, hogy van). A leválás sajnos sok mindentõl lehet, akár még az idõtõl is, a kajától, hogy mennyire "olvasztja fel" pl. a ragasztót valami. Én amikor sok folyadékot iszom, akkor hamarabb válik el, illetve kevesebb ideig bírja az alaplap.
Ezeket ki fogod tapasztalni, bár remélem nem lesz sokáig "veled" így nem kell beleszokni!
Jó lábadozást!
Ha bármi kérdésed van, vagy csak úgy írnál, ide nyugodtan jöhetsz!

Üdv.: Lisa

Nincs jelen

 

#2400 2011-08-10 23:48

Seol
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok
Most nem használok wördöt hogy ki javitsa helyesirási hbáimat Bocs érte.
A Párom, ma egy hete el ment. Végleg. Itt maradtam egyedül. Nincs semmim és senkim, csak az emlékeim.
Na és a dühöm Colitisbe nem lehet meghalni. Neki sikerült. vagy nem is az volt a baj? Mi folyik ebbe az országba? Népirtás? csak lassan? Ismerös a történet Csak annak idején gyorsan, sokat öltek meg Most lassan és modszeresen! Ha elöbb be jutott volna a CT-re mint szeptember... Akkor lehet kiderült volna hogy ide egy inekcio, oda egy õltés... És még ÉLNE? és vajon hány ezren vannak igy? Honapokat várnak egy vizsgálatra Csak közbe el mennek Végleg

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB