#1701 2011-06-07 10:58

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Én meg azon gondolkodom, hogy jót tesz -e a bélbetegeknek a villanyfõzõlap, fõleg az indukciós? Errõl nem tudsz valamit?

Nincs jelen

 

#1702 2011-06-07 11:16

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Anika78!

Örülök, hogy van még egy jó tapasztalattal rendelkezõ betegtárs a vegetarianizmussal kapcsolatban. És én is 78-as vagyok. Hála Istennek a betegségemmel most is jól vagyok, ajánlom mindenkinek a nyáron rendelkezésre álló sok zöldség gyümölcs nyers fogyasztását!!
A rost sem lehet kifogás, mert lehet lényerõ géppel a levét kinyerni és inni. A gyógyszerek a nyomukba sem érnek...

Szerkesztette: Ottó (2011-06-07 11:19)

Nincs jelen

 

#1703 2011-06-07 15:52

Mezeiii
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

marcsi0727 köszi!!!

Nincs jelen

 

#1704 2011-06-09 21:18

Detti
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

sziasztok
engem az érdekelne, h az alkohollal, hogy álltok? hétvégén megyek házibuliba és jó lenne egy kicsit még"jobban" érezni magam :)
Mióta megtudtam, h beteg vagyok, nem ittam sem alkoholt, sem szénsavasat, se semmit, ami nem ajánlatos.
És a diétát is betartom.
Gondolom az alkohol is mindenkire más és másként hat, de a legrosszabb esetben mi történhet? Vagy egyáltalán mit ajánlatos inni(ha alkoholról beszélünk)?Sör?Bor?Házipálesz?

Elõre is köszi
És Jó Éjt Mindenkinek :)

Nincs jelen

 

#1705 2011-06-09 21:24

Deart1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Detti!
Én iszom alkoholt..persze nem vagyok alkoholista :)1-1 pohár bor..és néha sör(nyáron)..Persze vannak hétvégék mikor jobban a garatra öntök :D..De semmi problémát nem okoz (nekem).

Nincs jelen

 

#1706 2011-06-10 20:25

Mezeiii
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Kedves Detti!!! Magamból kiindulva én a betegségem óta csak lighteosan fehér bort ajánlanám almalével vagy         á. vízzel bubi mentessel...Én is ilyen vagyok h ha kimegyek kell 1 kis kedélyjavító bambi...Tömények kizárva

Nincs jelen

 

#1707 2011-06-16 16:05

Géza_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Detti@
Nekem abszolut nem ajánlatos az alkohol, 2 sör után másnap küzködhetek a wc-n egész nap.. és jön az aktív szakasz.
Azt hiszem ez mindenkinek a saját szervezetétõl függ, hogy ki mit visel el..  talán amit Mezeiii írt: a fehérbor almalé még okés lenne nálam is, majd egyszer talán kipróbálom.

Nincs jelen

 

#1708 2011-06-16 17:17

Mezeiii
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Géza_ lehet igazad van hogy egyén függõ de te a sört próbáltad ami szénsavas azaz nagyon megterheli a beleket meg a gyomrot...Próba szerencse...Sok sikert

Nincs jelen

 

#1709 2011-08-08 22:57

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok, van esetleg otletetek, hogy a clear fluid dietan belul miket lehet enni? Zsebinek nagy szüksége van most a segítségre.

Nincs jelen

 

#1710 2011-08-09 20:51

zsebi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Koszonom Marcsi, hogy felhoztad a temat. Lassan ott tartok, hogy mindegy milyen "clear fluid-ot" juttatok be, mert nem sokkal kesobb, tavozik. Varok a dokikra, de olyan marha maceras a dolog, hogy csak na. Egyebkent, ha van valakinek otlete, akkor szivesen fogadom.
zsebi

Nincs jelen

 

#1711 2011-08-09 22:25

Mamo_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Zsebi!
Nekem most a rizsnyák jutott eszembe. Egyébként is a rizs nekem mindig beválik. Lényeg, hogy kb 1 órán keresztül fözöd a rizst, nyákosan, mindig pótolod az elfött vizet. Kevés só is mehet bele.

Egyszerre csak pár kanállal egyél. A rizs maradjon taknyos (én így hallottam) tehát jó nyákos. Tedd a hûtõbe és idõnként kanalazd felmelegítés után.

Ez egy ötlet, kisbabáknak is adják. Megéri megpróbálni.

Egy másik ötlet a krumplidiéta, de nem tudjuk pontosan mit is eszel, mit birsz.

Jobbulást, ha van kérdés irjál.

Nincs jelen

 

#1712 2011-08-18 17:13

acorus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok

Most jöttem ki a kórházból,kronnal meg ulcerozával,2 hónapja jött elõ,és most épp hízni szeretnék,de nem nagyon merek kisérletezni,az a gáz hogy olyanokat nem lehet enni pont amitõl hízni lehet,szalonna meg ilyenek,legszivesebben megennék már egy pizzát pl halasat azt lehet enni,az orvos azt mondta mindent lehet csak tejet ne meg k betüst,hát Én nem merek mindent.Egy testépítõs embert kérdeztem és fehérjét zabbal ajánlott,nem tudom jó lenne e,valahogy nem a medroltol akarok hízni amitól tartok is.

Nincs jelen

 

#1713 2011-08-18 19:18

Nadriee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia acorus!
Nekem colitisem van, 3 hetet voltam korhazban vele, es tobb mint 2 honapig fel se birtam kelni az agybol, csak a mosdoig, meg vissza. 15 kg-ot fogytam, de miutan kijottem a korhazbol a szteroidoktol allandoan ehes voltam. Meg akkor is amikor nem. Viccen kivul. Egy honap alatt visszaszedtem minden dkg-ot. Ugyhogy en azt mondom, ne aggodj a hizas miatt, gyorsabban visszajon mint szabadna. Nekem is azt mondta az orvos, hogy mindent ehetek, ami jol esik, csak tejes dolgokat ne nagyon. Ill. keruljem a tul zsiros, fuszeres, rostos eteleket, amig tenyleg jobban nem erzem magam. Erre a korhazban a parolt csirkemell melle, parolt zoldborsot, meg babot adtak...  na azt ne egyel, ha nem akarsz gorcsoket. Ami viszont jo: paprikas krumpli, (persze a rozsaszin, keves olajos, keves paprikas valtozat) csikre porkolt tesztaval (ugyanugy a rozsaszinu, gyengebb valtozat), puffasztott rizs, fott rizs, fott krumpli, laktoz mentes tejjel keszult krumplipure, fozelekek, (a tejfol elhagyasaval, a habaras csak liszt es laktozmentes tej). A verveszteseg miatt ha szereted, nem rossz a marhahus, es a majkrem sem, bar a majkrem kicsit zsirosnak szamit. Igaz akkor nekem nem esett rosszul, most viszont szenvedek az evessel... Aztan jo a banan (napi 1), a reszelt alma, parizsi felvagott, gepsonka, a sima feher kenyer, a sima ketszersult, a tojast, van aki javasolja, van aki nem, az tenyleg egyenfuggo. A sajtokban nagyon keves a laktoz, ugyhogy azt szerintem nyugodtan megeheted, en is megettem/eszem. Keves vajon parolt halfile, persze sot nyugodtan hasznalj, ill. minden fuszert lehet, csak egyiknek se legyen dominans az ize, es a csipos dolgokat keruld. Desszertnek meg bevalt a gyumolcskocsonya, meg a laktoz mentes joghurt. Aztan kesobb ahogy erosodsz, majd magadtol probalgathatod mi megy mi nem. A lenyeg, hogy az uj dolgokbol mindig csak keveset, hogy max. a hasad fajjon egy kicsit, de ne jojjon vissza a hasmenes, meg a tobbi nyavaja. Hat most igy hirtelen ennyi, remelem tudtam valamit segiteni. :)

Nincs jelen

 

#1714 2011-08-18 21:12

Mezeiii
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Kedves Nadriee ennél jobban én sem írhattam volna ezeket le ami te úgy azokon én is túl estem..):

Nincs jelen

 

#1715 2011-08-19 19:00

Nadriee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

:( Inkabb valami hejj de jo nyaralasrol lenne ilyen jo tapasztalatunk...

Nincs jelen

 

#1716 2011-08-20 10:04

acorus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Mákot evett már valaki?jó lenne egy mákos guba valami laktóz mentes tejjel vagy nem tudom mivel.Nem tud valaki olyan oldalt ahol cronosoknak vannak receptek?

Nincs jelen

 

#1717 2011-08-20 10:40

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#1718 2011-08-20 14:05

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia acorus! Ha találsz is ilyen oldalt, teljesen egyéni, ki mit bír és mi okoz panasz. A mákos dolgokat én imádtam, most már csak sóvárgok, nalam panaszt okoz.

Nincs jelen

 

#1719 2011-08-22 08:25

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Acorus!

Én régen nagyon szerettem a mákos tésztát. DE most viszonylag stabil állapotban lévõ IBS-esként mondom neked, hogy mákos tészta után 2 nap görcsölés és rosszullét következik nála. Én nem kockáztatok többet.

Üdv: Anikó

Nincs jelen

 

#1720 2011-08-22 10:06

acorus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Köszi akkor azt se eszem.Tudtok olyan ételt amitõl jobb lesz a széklet?vagy az mitõl lesz?mert még egy hete már elég szilárd volt,mst kicsit rosszabb,lehet többet kéne pihennem,de 1 hónapot voltam nemrég kórházba és alig mozogtam,most kicsit többet mászkálok,lehet ez se tesz jót a bélnek.

Nincs jelen

 

#1721 2011-08-22 23:02

Deart1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Acorus!Mindenképpen mozognod kell!!Sokkal hamarabb felépülsz :)Csak lájtosan jó nagy sétákat...Ha jobban leszel tornázhatsz is.csodákra képes :)
Hízásra Nutridrinket vagy valami hasonlót írass semmiképpen ne edzõteremben vásárolt (be nem vizsgált)készítményeket.

Nincs jelen

 

#1722 2011-08-25 09:37

acorus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Közbe rájöttem hogy a rosszabb szakaszba más dolgokat kell enni,nyákleves répapüré stb,pedig olvastam is,de mától elkezdem,és akkor csak helyreáll a széklet,de ha valaki tud valami fõzeléket amit ilyenkor is lehet enni,akkor leírhatná,csak hogy ne legyek olyan éhes,pl a krumplifõzelék,ami csak krumpli joghurtal habarva.

Nincs jelen

 

#1723 2011-08-25 09:54

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Acrus!

Egyszerû a válasz: bébiétel is jó. Meg minden pépesre nyomkodva. Krumpli magában, répával, sütötökkel bármivel amivel szereted.

De egyébként ehetsz fõzeléket és krémlevest is nõvényi tejszínnel és pici kukoricaliszttel habarva. Nagyon jól sûrít és laktat.

Nézegesd a diéta kell vagy nem és a fõzõsarok topikokat is.

Üdv: Anikó

Nincs jelen

 

#1724 2011-08-26 12:20

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

üdvözlet mindenkinek!

A húsok mellett a tejet és az összes tejterméket sem ajánlom egy bélbetegnek sem. Akkor sem ha nem okoz panaszt
, ha valaki mégis enné akkor inkább az erjesztett tejtermékeket fogyassza: mint a túró, joghurtok, kefír. A sajtot nem ajánlom leginkább (ez a legfinomabb tudom), mert nagyon nem jó. Minél zsírosabb és minél érettebb annál rosszabb.
Allergiát okozhat többek közt pl parlagfûre, ha vki sajtot eszik akkor allergiás lehet pl a pollenekre és pl a macskaszõrre. Nagyon érdekes dolog ez, a sajttól indulhat ki de nem arra lesz az ember allergiás. Én a saját tapasztalatból és más tapsztalatából tudom. A kalcium miatti tejtermék fogyasztása pusztán hazug propaganda. A sajt pl nemhogy ad kalciumot, hanem éppenséggel elvon a szervezettõl.
  Kalciumért inkább fogyasszunk magokat, (szezámmag) vagy az említett mák is nagyon jó. Véleményem szerint bélbetegek is meg tudják szokni az új ételeket és a rostokat is. Az említett panaszokat szerintem az okozza, hogy olyan ételféleségeket ettünk amihez nincs hozzászokva a szervezet.

Szerkesztette: Ottó (2011-08-26 12:21)

Nincs jelen

 

#1725 2011-08-26 13:08

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Ottó! Ekkora hülyeséget ritkán hallok. A tejtermékek nem vonnak el kálciumot a szervezetbõl. A crohn betegeknek a kefír, joghurt és a sovány sajtok ajánlottak. Viszont a magok tiltottak a mákkal együtt. Szóval jó lenne, ha beteg diétáról beszélnél és nem alternatív orvoslásról.

Nincs jelen

 

#1726 2011-08-26 13:10

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Ottó!

Én nagyon szerettem a mákos tésztát. Egészen addig míg beteg nem lettem. Most pedig nem tudom megenni. Vagyis meg tudom iszonyú görcsöket tud okozni és nagyon rossz utána wc-zni is. Szóval szerintem csinnyán kell vele bánni. Meg a lenmaggal is nem bírja mindenki.

Viszont a sajtot azt meg bírom enni és szükségem van ennyi fehérjére és zsírra is! Nem véletlenül engedte meg Isten annak idején, hogy együnk állatokat és a tõlük származó dolgokat.

Én nem eszem húst hússal, és tejet sem iszom, de nem értek egyet azzal, hogy minden húst és állati eredetû dolgot meg kell tagadni önmagunktól!

Anikó

Nincs jelen

 

#1727 2011-08-26 14:15

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Ottó, csatlakozom az elõttem szólókhoz. Ne írj ilyen butaságokat, egy kezdõ beteg még el is hiszi és iszonyú károkat okozol ezzel neki.

Amennyiben nem hagysz fel a téveszméid terjesztésével, javasolni fogom, hogy zárjanak ki a fórumból.

Nincs jelen

 

#1728 2011-08-26 14:24

acorus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Napot

Most voltam kontrolon elõször,és mondta az orvos hogy nem híztam,mondtam mert diétás kajától nem lehet,meg félek hogy rosszabbodok ha olyat eszek,és mondta hogy mindent ehetek,és ne diétázzak,egyek lightosan,itt a neten meg mindenhol a diétát írják,szóval végképp nem tudom mit egyek,tudom ez embere válogatja hogy kinek mi  jó de akkor is rossz.Most kínomba megettem egy túrós sztrapacskát kis töpörtyûvel meg tejfölt is raktak rá,holnap lehet kisütök egy lovat.

Nincs jelen

 

#1729 2011-08-26 14:26

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Hát acorus! A juhtúros sztrapacska tepertõvel és tejföllel hízlal ugyan, de nem túl diétás. De ha bírod és nem leszel tõle rosszul, akkor egészségedre.

Nincs jelen

 

#1730 2011-08-26 17:30

Agi87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

A diétának akkor van jelentõsége, ha valaki rossz állapotban van, ha panaszmentes valaki, akkor viszont amit probléma nélkül meg tud enni, azt meg is eheti.

Nincs jelen

 

#1731 2011-08-26 17:35

csabaspecial
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia acorus!
Ha szabad kérdezni hány kg vagy? Nekem azt hiszem az IBD MOdulen tápszertõl sikerült híznom pár kg-ot a legutolsó mûtétem óta. Kérdezd meg a dokidat, hogy hajlandó e neked felírni szerintem, ha hízni szeretnél.

Nincs jelen

 

#1732 2011-08-26 20:32

acorus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

52 voltam,ami elég gáz,most meg 45,ma írt fel 3 modulent,meg 30 ensuret,plusz ennem kéne nem diétás  kaját,ahogy elöbb írtam,de annyira nem merek.így is rosszabb a széklet,nem tudom hogy lesz megint jobb.

Nincs jelen

 

#1733 2011-08-26 22:39

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Már többször leírtuk. A Modulen IBD tápszer csökkenti a székletszámot, van benne némi gyulladás csökkentõ és nagyon jól lehet tõle hízni. Érdemes kipróbálni.

Nincs jelen

 

#1734 2011-08-27 12:05

Mezeiii
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia acorus...Én ezt javasolnám neked,igaz nem olcsó játék de tuti befutó van vagy 10 ízesítés azt hiszem és lehet belõle válogatni 1 nap 3 dobozzal,fel kellene íratni dokival mert úgy sokkal olcsóbb
http://www.amnutrition.hu/informacio/am … idrink.pdf

Nincs jelen

 

#1735 2011-08-27 13:33

acorus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Ilyet akartam íratni,már ittam is,de aztán ensure t írt,mert úgy emlékezett hogy az meghajtott,amúgy nehéz megállni hogy ne igyam meg egyszerre mert elég finomak,de meg kell.ha tudok ilyet is szerzek.köszi

Nincs jelen

 

#1736 2011-08-29 10:15

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Üdvözlet!

Amit a sajttal kapcsolatban írtam, azt komolyan gondolom. Nem ad kalciumot, hanem elvesz. Szerintetek az emberek
kevés tejtermékeket fogyasztanak?? Épp ellenkezõleg, szinte mindenki fogyasztja a sajtot többek közt. És a csontritkulással mi a helyzet a népesség körében? Nem épp azt mutatja, hogy minden rendben.
   Tehát hiába fogyasztja a népesség bõven a tejtermékeket valami nem stimmel. Vállalom ezt az eretnek gondolatot akkor is, ha nem népszerû. A saját tapasztalatom és másé mondatja velem. Én 6 éve jól vagyok, ha ti kipróbáljátok az életmódváltoztatást hosszabb távon, úgy nyilatkozzatok, hogy az nem jó.
   Kezdek belefáradni, lehet, hogy csak olvasni fogom a dolgokat. De írni nem fogok, mert mindig ez a cirkusz van utána. Legyetek szívesek úgy elutasítani valami diétás tanácsot, ha valóban kipróbáltátok!!

Szerkesztette: Ottó (2011-08-29 10:17)

Nincs jelen

 

#1737 2011-08-29 19:52

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Ottó, már megint megtévesztõ, amit mondasz. Az IBD betegek közül sokan nem tudnak elegendõ tejterméket fogyasztani, mert hasmenésük lesz. Viszont amennyit tudunk tolerálni annyit muszáj enni, ugyanis a sajt a te hiedelmeddel ellentétben nem vesz el kálciumot, viszont a sok csontritkulás a nem elegendõ és nem megfelelõ fehérje fogyasztással áll összefüggésben. Tehát együnk sok-sok fehérjét sajtot, tejet, tejfölt kefírt, joghurtot, jót tesz nekünk a fehérje és muszáj fogyasztanunk.

Nincs jelen

 

#1738 2011-08-29 21:27

Anita68
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!
2 éve vagyok crohn beteg. Olvasgattam a hozzászólásaitokat........Én Budenofalkot és Pentasat szedek. De a gyulladás állandó, mint ahogy a hajam is szinte csomókban hullik. A vastag-és vékonybélben is crohn-os. Tudtok valami biztatót mondani? Rohadtul el vagyok keseredve. :(

Nincs jelen

 

#1739 2011-08-29 22:09

Mamo_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

30 éve vagyok crohn beteg, tejet, tejterméket gyerekkorom óta nem bírok enni, sokszor kaptam szteroid infúziókat, és sokszor szedtem szteroid tablettát.

59 éves vagyok és a fentiek miatt féltem, hogy csontritkulásom lesz, mivel szinte semmilyen tejterméket nem fogyasztok.
Idén voltam csontritkulás vizsgálaton. A gerincemet meglepõen jó állapotban találták, a csípõm táján minimális az eltérés az adott intervallumban. Ajánlott az évenkénti csontritkulás mérés.

A fenti eredményt a rendszeres gyógytornával értem el. Nekem szerencsém van, és nagyon tej ellenes vagyok, nem adok az unokáimnak sem. Megjegyzem a sajtot nem eszik meg, néha a kakaó lemegy.

Nincs jelen

 

#1740 2011-08-29 22:13

Mamo_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Ha a fogunk, vagy foginyünk, torkunk begyullad a gyerekorvosok és néhány többi orvos is eltilt a tej és tejtermékek fogyásasztásától. Akkor miért lenn ez jó  a gyulladt beleinknek kérdezem én?

Nincs jelen

 

#1741 2011-08-30 09:49

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Dus, tejet én sem tudok inni, de sajtokat és kefírt eszem. Nem jó az egyoldalú étkezés.

Nincs jelen

 

#1742 2011-08-30 15:03

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Én nagyon szeretm a tejet és mindenféle tejterméket... de most nem merek enni/inni, mert vacakul vagyok. De szerintem, nem oszt, nem szoroz nálam, biztos, hogy nem ez a baj forrása.

Nincs jelen

 

#1743 2011-09-05 08:02

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Üdvözlet!!

   Még egy kis türelmet és hagyom ezt a témát! Tudom, hogy nehéz elhinni, mert ennek az ellenkezõjét mondják az illetékesek. Gondoljatok az én helyzetembe: én 6 éve jól vagyok, azelõtt én súlyos crohn beteg voltam. És tudom, hogy többek közt mitõl lettem jobban. Az allergia és a tejtermékek kapcsolatára visszatérve : 2-3 éve ettem még tejtermékeket a nyarak rosszak voltak nem a belem miatt, hanem az allergia miatt. Éjszakai orrdugulások, reggeli kellemetlen hosszú tüsszögés és a szem gyulladása. Most viszont, nagyon minimális mértékben van meg. A múlt héten Balassagyarmattól délre egy kis faluban dolgoztunk. Nekem pár alkalommal be kellett mennem egy elhanyagolt szántóföldre, derékig érõ parlagfû volt ameddig csak elláttam. Benne tüsszögtem egy kicsit, de semmi komoly allergiás reakcióm nem volt a pár évvel ezelõttihez hasonlítva.
   A kalciumra visszatérve: a sajt esetén pontosan a nagy fehérjetartalom feldolgozása miatt kell a szervezetnek kalciumot elhasználnia. Ezért vesz el kalciumot, ad 5 egységet elvon 10-et.
   Nem kívánom ezt a témát továbbiakban elõhozni, véleményem szerint erre való ez a topik. Aki pedig szeretné járjon utána, rendelkezésre áll ez a csodálatos internet. Ki-ki döntse el mit fogad el igaznak.

   További jó egészséget mindenkinek!!!

Nincs jelen

 

#1744 2011-09-05 19:01

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

ez nem  igaz!

a crohn nem a húsoktól van

Paleo étrend

és van sok tanulmány a témával kapcsolatban én 10 éve vagyok beteg és junius óta vagyok paleon és semmilyen görcs és gyulladás nincsen voltam már többször kontrollon is

a betegséget a emulgeáló és társai váltják ki

sajnos ezek a szerek áteresztõvé teszik a bél falat !
és a bélben található anyagok bizony sok gyulladást indítanak el

a tej nem jó de a sajtok igen és a húsok fõleg a zsírosak az is jó
a paleo alapján az olajok sem jók csak a hidegen sajtolt kicsi omega 6 tartalom miatt!

sok sikert mindenkinek
amit eszel azzá leszel!

Nincs jelen

 

#1745 2011-09-11 23:32

Pityesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Bélbetegek diétáskönyve

Nem Kell marhaságokat sem elhinni sem beszélni ezt a könyvet kell megvenni és minden benne van!!!
Többet értek vele mint mindenfajta interneten kitalált agyament diétákkal.
2001-ben lettem colitises és 2011 április 1-én teljes vastagbél eltávolításra lettem elõjegyezve Esztergomba. Az orvosom szerint a vastagbelem menthetetlen és persze már 64 Mg Medról sem ért semmit
A biólogiai terápiára herpes jött ki a hátamon tehát azt sem kaphattam az imurán meg valami Citolomegália vírust okozott tehát az is kilõve maradt a jó öreg hentes darabokra szabdalás!!
A mûtétre nem mentem el és elkezdem diétázni. Volt hogy 1 hónapig rizs+krumplin éltem de mot már úgy érzem hogy végre kezdem viszakapni az életemet. Ha jól vagy akkor sem ehetsz mindent ami csak jól esik én 10 évig azt ettem ami jól esett majd a medról segít ha kell de sajnos rá kell jönni hogy a medról csak 1 darabig jó úttána szart sem ér még a 100 mg sem!! Sajnálom ha sok embert untattam de a Diéta nagyon fontos ( a jó diéta ) még ha az orvos azt mondja hogy ehetsz mindent akkor is mert egy idõ után már õ sem fog tudni rajtad segíteni! Ja még csak annyi hogy nem kell vegetáriusnak lenni mert szerintem az sem jó mondjuk az agyon hormonkezelt disznóhúst azt én sem ajánlom senkinek.

Legyetek jók

A könyv címe: Bélbetegek diétáskönyve
A könyv szerzõje: Dr. Zajkás Gábor; Gaálné Póda Bernadette
Kiadó: Medicina Könyvkiadó Rt

Antikváriumban meg lehet venni kb: 1000 Ft !

Nincs jelen

 

#1746 2011-09-12 21:33

kockásfülû
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

sziasztok

ugye a diéta! próbálom betartani s eddig egész jól sikerült, de egyre jobban hiányoznak a zöldségek, pl paradicsom vagy paprika ezekkel most akkor mi van? ehetem vagy nem? tudna nekem valaki segíteni? elõre is köszönöm

Nincs jelen

 

#1747 2011-09-12 21:35

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Hihetetlen, hogy még mindíg itt tart ez a topik... ha jól emlékszem pár hónapja is már ezen ment a huzavona :D Káros a hús...? Akkor ne egye az aki így gondolja. Ennyi. Szerintem a többségünk igenis jó ízzel fog továbbra is fogyasztani állati eredetû táplálékokat. Én akárhány bélbeteggel találkozom, igenis buzdítom, hogy normál mennyiségben de fogyassza. Olyan jótékony anyagokat és összetevõket tartalmaz, amiket sehol máshol nem találunk meg. Márpedig ezektõl megvonni a szervezetet egyáltalán nem jótékony!
A tünetmentesség (mert akárhány évig is van jól valaki, véleményem szerintem az NEM egyenlõ a gyógyulással) kívánom, hogy mindenkinek tartson élete végéig, de nem a hús evése, illetve megvonása fogja ezt eredményezni. Ha én most egy kezdõ Crohnos lennék, ide tévednék és ezeket a hozzászólásokat olvasnám laikusként biztos, hogy kétségbeesnék. Belegondolva az ilyen betegek helyzetébe.. hát.. egyáltalán nem lennék a helyükbe, mert szerintem is rengeteg nem valós infó íródott itt le, amikkel csak összezavarjuk azokat akik épp hogy segítségért jönnek fel ide.
Ezzel természetesen nem akarok senkit sem megbántani, szimplán csak ez a véleményem.
Szép estét! :)

Szerkesztette: Margóci (2011-09-12 21:36)

Nincs jelen

 

#1748 2011-09-12 21:51

Mamo_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szerintem mindenkinek magának kell eldönteni, kinek mi a jó. Van aki a hústól jól van, van aki bírja a foghagymát, van aki nem. A szervezet igenis mindig reagál, hogy most jót ettünk, vagy nem.
Sokan naplót vezetnek, így pontosan tudják, mit birtak és mitõl vannak rossszul.
Van a krumplidiéta, mások azt mondják, csak szénhidrát ne legyen.
Saját szervezetünk tudja eldönteni, és az sem mindegy, hogy aktiv szakaszban vagyunk vagy sem.

Nincs jelen

 

#1749 2011-09-13 16:12

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Dus!
Ott a pont! :D

Nincs jelen

 

#1750 2011-09-19 14:25

aliz3O
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!

Szerintem is nagyon fontos a diéta betartása.Én 2003-óta vagyok chrohn beteg már 2-szer mütöttek és szerintem meg az orvos szerintis nagyon közrejátszott,hogy nem igen tartom be a diétát,pedig jó lenne de tudom,hogy nagyon nehéz,én is ha jól vagyok eszek amit tudom,hogy nem szabadna,de megkívánom,és akkor jön a görcs a rosszulét és akkor orvost is kell hivni.Egyébként én másfél éve ideiglenes sztomával élek.Ugyhogy az a tanácsom és én is probálom betartani,hogy tényleg csak azt egyettek amit szabad.Nekem példáil a dio a mogyoro a gesztenye nem jo,pedig most annak a szezõnja van.Most hétvégén is ettem de másnam nagyon rosszul voltam és bellátam,hogy inkább nem eszek mint ilyen fájdalmaim legyenek.
szépnapot

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB