#101 2006-10-07 18:30

krisztina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Yakus, ha erdekel a hozzavalo dieta szoljal, de ha nem, akkor nem toltom vele az idot. Dieta es dieta kozt nagy a kulonbseg.

Nincs jelen

 

#102 2006-10-07 22:01

krisztina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Yakus, a www.newrootsherbal.com-on utana tudsz nezni, a termek neve purge parasitis, rendelni sajnos toluk nem lehet, de informalodni jo az oldal. Udv

Nincs jelen

 

#103 2006-11-21 20:21

krisztina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Szia Mendi63, nem tudtam neked emilket kuldeni, valamiert nem ment el, csak azt akartam irni, a lugosito nalam nem valt be, sajnos megse. Udv.

Nincs jelen

 

#104 2006-12-09 22:28

sebbera
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Szia Mendi63! Én 2005 májusától vagyok colitises. Egy gombákról szóló könyv elolvasása után rájöttem arra (a tünetek alapján), hogy candidám is van. A hagyományos orvosom ezt elutasította és nem volt hajlandó candidavizsgálatra elküldeni. Természetesen én ebbe nem nyugodtam bele, ezért kerestem egy természetgyógyászt. Õ megállapította, hogy candidás vagyok. és amíg a gomba nem szûnik meg addig a colitis sem fog meggyógyulni. Utólag azt mondhatom, hogy igaza volt,mert a candida terápia után az összes tünetem megszünt.(puffadás, izületi fájdalom, kiütések, bõrpanasz, fáradtság, gyengeség stb.) Mivel szerintem minden betegségnek lelki oka van,az ok megtalálása után a betegség is gyógyíthatóvá válik. Mi megtaláltuk az okot és most már a colitis megszüntetésén dolgozunk.Természetesen a hagyományos orvoslásból is kipróbáltam néhány gyógyszert, de egyik sem hozott jó eredményt,(salazopyrin; medrol; budenofalk; entocert; stb.) kivétel a salofalk, de ez sem 100%-os javulást. Ma már mindent ehetek, sokkal jobb a teherbíróképességem, vidámabb vagyok, nem kell állandóan a WC-re rohangálnom, nem zuborog a hasam, nincsenek görcseim. Minden gyógyulni vágyónak ajánlom ezt a terápiát!
A kezelés teljesen fájdalommentes, megbízható és eredményes. A doktor úr kedves, empatikus, türelmes. Végzettsége: belgyógyász- természetgyógyász. A doktor olyan krónikus betegeket gyógyít, akiknek betegségeit az egyetemi orvoslás csak tünetileg tudja kezelni. Akit érdekel annak ide írom az elérhetõségét: Dr.Flórián Sándor, Tel.:214-9833
Gyógyulást kívánok mindenkinek! Kitartás a hitben!   Üdvözlettel:Sebbera

Nincs jelen

 

#105 2006-12-11 09:12

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Kedves Sebbera! Elõször is köszi, hogy rám gondoltál. Mai napig küzdök a candidával amit én nem könyvbõl, hanem az internet olvasgatása közben fedeztem fel magamon. A crohnomra én Budenofalkot és Pentasát kaptam, de javulást utána éreztem, hogy elkezdtem szedni a probiotikumot és a grapefruit cseppet.  Szeretnélek megkérni légyszi irj a terápiáról bõvebben. Hogy állapitották meg a candidát milyen és mennyi ideig tart a terápia és nem utolsó sorban anyagilag is érdekelne az egész. Én Bp-tõl 120 km-re lakom, tehát ha pl. 1-2 hetente fel kellene utazni a terápiára az sajnos most szinte lehetetlen. Puffadás, izületi fájdalom,kiütés ,viszketés, fáradtság gyengeség , depresszió ez mind-mind nekem is a tünetem.+ mostanában fogytam is.
Elõre is köszi a válaszodat:mendi

Nincs jelen

 

#106 2006-12-26 12:58

sebbera
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

SZIA Mendi63! A candida megállapításánál a doktor a Körbler-tesztet alkalmazta. Ez a teszt az egyén bioenergia mezõjében létrejött változásokat képes kimutatni.(Bõvebben olvashatsz róla a neten.)A diéta kb. 3 hónapig tart, mely egyénre szabott. Az biztos, hogy nem lehet enni egyszerû szénhidrátokat, élesztõt és ecettel készült élelmiszereket. Nem könnyû, de azért kivitelezhetõ,pláne úgy, hogy ma már minden kapható a bioboltokban. Azt hiszem az mindenki számára könnyen belátható, hogy a gyógyszerek a tünetet kezelik, de az okot nem szüntetik meg, ezért van szükség valami olyan megoldásra,ami magasabb szinten rezonál, mint mi magunk és az okot próbálja megtalálni, majd megoldani. Ezen energiák nagy része a szemünk számára láthatatlan, de azért létezik és, ha nem hiszel benne akkor is mûködik.Én 2006 augusztusában találkoztam elõször a doktorral és három találkozás elégnek bizonyult ahhoz, hogy megszünjön a candidám.(Bár szerintem ez egyénfüggõ, mert mindannyian mások vagyunk.) A tarifa nem több, mint egy hagyományos orvos magánrendelésén azzal a külömbséggel, hogy ez 1 órás konzultáció. Jó egészséget és ÁLDOTT, BÉKÉS ÜNNEPEKET kívánok mindenkinek! Szeretette Sebbera.l

Nincs jelen

 

#107 2007-08-15 20:07

Nikoletta18
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Sziasztok!

Segíteni szeretnék Két olyan termékel, amely többekközt a candida ellen is segítséget nyújt! Még pedig a Vision -által forgalmazott Detox és Nutrimax, a két zselés kapszula együttes szedésével mintegy 2-3 hónap után jelentõs mértékben segíti szervezete regenerálódását.

A "Detox+" biológiailag aktív étrend kiegészítõ pótolja a szervezet bioaktív-anyag hiányát, baktericid, gyulladáscsökkentõ hatású, immunserkentõ aktivitással rendelkezik.Az immunrendszer mûködési zavarának megbetegedései, fertõzõ betegségek utáni, valamint legyengült fizikai állapot esetén javasolt.

A "Nutrimax+" biológiailag aktív étrend kiegészítõ pótolja az étrendbõl hiányzó vitaminokat, ásványi- és biológiailag aktív anyagokat, erõsíti az érfalat, gyulladásgátló és vizelethajtó hatású, valamint normalizálja az urogenitális rendszer mûködését.

Amennyiben felkelltette az érdeklödését, esetleg kérdése van a termékekkel kapcsoltaban hívjon bátran vagy írjon e-mailt!

Elérhetõségeim: 20-20-86-211
acs.niki@t-online.hu

Nincs jelen

 

#108 2007-09-06 21:49

jamesdean
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

www.kolloidok.com - nekem körömgombára eddig ez a leghatásosabb. Szájöblítésre is használom (ínysorvadás, kis nyelvlepedék) és HASZNÁL bizony!!!!Google elõkeres sok cikket, amit elolvastam, felbátorodtam és használom, mert JÓ!

Nincs jelen

 

#109 2007-09-06 22:10

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Jamesdean: neked is ajánlom figyelmedbe, hogy óvatosan az ezüst kolloiddal (szép szürke lehetsz tõle:P) :
http://szkeptikus.blog.hu/2007/07/23/ezustkolloid

Nincs jelen

 

#110 2007-09-07 07:30

jamesdean
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Kedves Rigor, :)
nehéz lesz eldönteni, hogy az ezüstkolloidtól, vagy a cigarettától vagyok szürke:)))
De igazad van, errõl is olvastam. Tudjuk, semmi nincs mellékhatás nélkül:)

Nincs jelen

 

#111 2008-09-12 21:31

katka40
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Sziasztok!
Létezik olyan, hogy valakinek egyszerre van Crohnja és Candidája az emésztõrendszerben?

Nincs jelen

 

#112 2008-09-12 22:17

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Szia Katka!
A Candidát vérbõl ki tudják mutatni. Hallottam már olyat, hogy a Candida hasonló tüneteket produkál, mint a Crohn. Én egy magánklinikán megcsináltattam a gyereknek, sajnos nem Candida volt. Az talán egyszerûbb lett volna, mivel diétával helyrehozható a probléma. Mibõl gondolod, hogy Candidád van? Kimutatták valamibõl?

Nincs jelen

 

#113 2008-09-13 08:44

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Szia Katka !
Csatlakozom Eva13-hoz. Jó háziorvos is megcsináltatja (nem szívesen szokták mert sokba kerül).
Itt van egy érdekes cikk is:
http://209.85.135.104/search?q=cache:4T … lr=lang_hu
Nálunk a kisebbik lányom volt candidás, de nagyon szigorú diétával mondhatni "meggyógyult", de vannak azért dolgok amik örökre számûzve vannak az étrendjébõl.

Panaszmentes napokat !

Szia

Nincs jelen

 

#114 2008-09-13 15:43

katka40
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Kedves Eva13!
Abból gondolom, hogy Candidám lehet,mert a tüneteket olvasva, szinte az összes megvan nálam,és amit eddig a Crohn diétában fogyasztottam(édesség, élesztõs ételek)azoktól rosszul vagyok, és nem esnek jól. VAlamint természetgyógyásznál is voltam, aki szintén alátámasztotta.Tudom, h ez kevés, most készülök elmenni egy Candida szûrésre, h bizonyított legyen a dolog.
Nem utolsó sorban, meg a Crohnos gyógyszerek közül egyik sem használ,pedig az összeset kipróbáltam.
Remélem végre valaki megmondja, h mi bajom van, és papírom is lesz róla, mert már egy éve tart ez a herce-hurca és nem  jutok egyrõl a kettõre.Nem hízom semmit, megállt a súlyom(42 kg), és így 21 évesen itthon ülni folyamatosan nem igazán kellemes.Semmi energiám nincs, mellesleg életem sem nagyon.:(

Nincs jelen

 

#115 2008-09-14 12:49

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Katka40!
Közel se biztos , hogy Candida!
A Crohn-nak sok melléktünete van , és sok különbözõ allargia is hozzá tartozik!!!
Az édességtõl való rossszullét is lehet a crohn!
Tejcukorérzékeny is lehetsz mellette!Voltál tükin?Azon mit mondtak??

Nincs jelen

 

#116 2008-09-14 15:40

katka40
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Voltam tükrözésen, ott azt mondták, hogy Crohn de nem teljesen biztos. Nálam ez az egész úgy kezdõdött, hogy a háziorvosom csináltatott még egy évvel ezelõtt székletvizsgálatot, és az gombatúlszaporodást mutatott ki.Erre írtak nekem egy nagyon erõs antibiotikumot, amely felborította a bélflóra egyensúlyomat, és nem építettem vissza probiotikummal, így begyulladt a vastagbelem. A tüneteim mindkét betegségre jellemzõen megvannak, de jobban húz a Candida felé, mint a Crohn felé. 1-2 héten belül úgyis kiderül, mert akkor lesz meg a Candida teszt eredménye.
Remélem nem Crohn, és megúszom egy szigorú, hosszú diétával, meg ami még szükséges, ahhoz, hogy ez elmúljon. Ha meg mégis Crohn, akkor meg így jártam.

Nincs jelen

 

#117 2011-02-05 11:43

k.and
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Sziasztok!
Ismeri valaki közületek dr. László Máriát?
Köszi, üdv.:
Andi

Nincs jelen

 

#118 2011-05-13 20:43

georginajenei
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Sziasztok! Új vagyok itt. Candida után nyomoztam, mert szerintem nekem és a páromnak is az van. Rengeteg tünetünk van és nem bírunk ellenállni az édességnek. Hollandiában élünk, itt a háziorvos nem hajlandó kivizsgáltatni. Megkértünk mi magunk egy székletvizsgálatot pénzért, de ott is azt írták, hogy nincs candida elszaporodás, de más baktériumok  nincsenek egyensúlyban. Ezt el is hiszem. De akkor kiderült, hogy erre náluk lehet venni különbözö termékeket. Szóval, így már nem hiszem el 100 %-ik. Csak pénzt akarnak esetleg keresni. A lényeg a lényeg, inkább Magyarországon szeretném kivizsgáltatni és utána tanácsot kapni, hogy milyen tablettákat kell szednünk és mit együnk, mit ne együnk. Szóval, a kérdésem ez lenne felétek: Tudtok nekem egy jó helyet ajánlani, ahol ezt kivizsgáltathatom és jó kezelést is kaphatok? Persze olyan lehetöség lenne jó, ami nem tart hetekig-hónapokig, hanem pár nap alatt diagnosztizálni tudnak és tanáccsal ellátni. A gyógyulás persze eltart hónapokig. Ha esetleg Miskolcon tudnátok valamit, az még jobb lenne. De Budapest is megfelel. Itt is reagálhattok, csak nem biztos, hogy újra benézek és hogy megtalálom pont ezt a helyet. Szóval, ha valami konkrét tippet tudtok adni, megtennétek azt e-mailben? A címem: georginajenei@yahoo.com.

Elöre is köszönöm és mindenkinek jó egészséget kívánok!

Gina

Nincs jelen

 

#119 2011-05-19 21:17

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Sziasztok! Én sok évig küzdöttem a candidával de úgy hogy már totál lefogytam és kb életerõm nem volt semmi egész nap csak feküdtem volna. Nekem nagyot kellett változni, végig csináltam a candida diétát amirõl mondhatom hogy helyi tünetcsökkentéssel és célzottan a bélflóra javításával a leghatásosabb. Van már kifejezetten olyan probiotikum ami csak candidára van kapni a DM-tõl a gyógyszertárig mindenhol és van pl speciál nekem ez kellet hüvelykapszula is. Szóval ez a hármas engem rendbe tett pedig már majdnem feladtam vagy 6 dokinál voltam évekig szedtem mindenféle szar gyógyszert pedig csak ennyit kellett volna tennem. Mindenkinek teljes gyógyulást kívánok tiszta szívembõl.

Nincs jelen

 

#120 2012-01-19 17:51

Nora77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Candida a leggyakrabban az elsavasodott szervezet miatt alakul ki. Az elsavasodás okai ugyanis egyenes úton vezetnek a candidához. A finom liszt fogyasztása, a cukoré, a sok hús, kevés zöldség és gyümölcs a nem csak savasít, de a gombák is szeretek. Ráadásul ha elszaporodnak, akkor a bélben akadályozzák a felszívódást, ami különbözõ hiánybetegségek kialakulásához is vezethet. Ha tehát elkezdünk lúgosítani, az a candida ellen is jó hatású: http://hajhullas.info.hu/elsavasodott-szervezet    Ebben a cikkben többet is hallhattok errõl. Nekem például a hajam is el kezdett hullani ennek következtében, hasmenéses lettem.... Emellett pedig még a stressz is sok volt az életemben, úgyhogy a kettõ együtt nagyon megingatta az egészségem....

Nincs jelen

 

#121 2012-09-19 20:28

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Már június vége óta nem szedek gyógyszert a colitis-re, hasmenésem, hasfájásom nincs. Tehát ilyen szempontból tünetmentes vagyok, viszont: kb. havonta valami kijön: petefészek gyulladás, influenza...
Ráadásul mostanában nagyon hullik a hajam, bõröm a kezemen kireped (meg néha a szájszögletben is).
Vajon mi lehet ez? sokat agyaltam rajta. B-vitaminhiány? próbáltam.
Aztán egy ismerõsöm ajánlotta, hogy próbáljam ki a Reg-Enor-t. Mert lehetséges, hogy candidás vagyok, de amúgy állítólag ez a szer a colitiszt is végérvényesen rendbehozza.
Hát akkor egy próbát megér. Mihelyst lejár a szõlõ-szezon, szeretném elkezdeni.

http://www.szaboszigfrid.hu/termekek2.htm

ezen az oldalon alul van ennek a szernek a leírása (fölül a ránctalanítókrém leírása van)

Szerkesztette: salvya (2012-09-19 20:30)

Nincs jelen

 

#122 2012-10-14 21:11

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

A candidáról egy magyar nyelvû cikk:
http://candidareceptek.blogspot.co.at/2 … netei.html

és egy angol:
http://www.thecandidadiet.com/candidasymptoms.htm

A lényege, hogy gyakran férediagnoztizálják a candidásokat és Crohn-nal vagy IBS-el kezelik.
Viszont ezek a gyógyszerek a candida még intenzívebb elszaporodását hozzák magukkal.

Nincs jelen

 

#123 2014-04-27 20:09

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Sziasztok!

Van menüsor itt hogy könnyebb legyen a heti adagokat kitalálni: http://intimflora.hu/informaciok/candid … trend.html

Nincs jelen

 

#124 2014-09-14 10:31

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Sziasztok! látom pörög a topic én fokhagymát szedek és candid plust ilyenkor de a nõgyógy ajánlotta  gynophilust is. ti használjátok?

Nincs jelen

 

#125 2015-10-05 21:21

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Most láttam a neten, hogy a candid plus már candies plus de ugyanaz csak más  neve.

Nincs jelen

 

#126 2016-09-14 13:59

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Candida

Ééééés magáról a fertõzésrõl: http://intimflora.hu/cikkek/huvelygomba … tozes.html

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB