#451 2011-11-03 12:39

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Nem értem, mindenki arról dumál, hogy a terhesek oltassák be magukat mindenképpen. Akkor az egyik doki ezt mondja, a másik pedig azt? Hol az igazság? Én 2 éve a H1N1-re beoltattam magam, de se elõtte, se azóta, nem szeretem az influenza védõoltásokat. Nekem legjobban az a bajom, hogy én bármilyen oltást kapok, minden mellékhatás kijön rajtam, ami csak lehetséges és az Imurán nálam minden ilyet felerõsít, nem szeretnék influenza elleni oltásban meghalni.

Nincs jelen

 

#452 2011-11-03 20:47

orsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Én Remicade kezelést kapok. Rákérdeztem a dokimnál, hogy javasol-e vmilyen védõoltást. Igen, javasolta a pneumococcus és az influenza elleniket, így hát beoltattam magam. Eddig soha, most igen. Szájhabzás még nincs, úgyhogy a veszettség ellenivel még várok... :)

Nincs jelen

 

#453 2011-11-20 16:35

szliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

szia én.

nekem pont az imurán szedése miatt javasolta direkt gastros orvosom ,hogy oltassam be magam influenza elleni védöoltással,mivel az imurán legyengiti imunrendszerünket,és ezáltal könnyebben megkapjuk bárhol az influenzát.
én tavaly nem oltattam,igaz tavaly még imuránt sem szedtem,de még akkor is,ha kijött a colitisem rögtön össze is szedtem a náthát.
igy én be oltattam most magam ingyen,és bérmentve,mivel nekünk ez jár!
szliva

Nincs jelen

 

#454 2011-11-20 19:24

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

sziasztok,

nekem meg pont az ellenkezõjét mondta a gasztroenterológus orvosom, azt mondta hogy semmiképp se oltassam be magam, és ugyanezt mondta az angiológus is a Fehérvári úton és a saját háziorvosom is (aki szintén gasztroenterológus)

én budezonidot szedtem mikor mondták
kullancs enchephalitis elleni vakcinát sem ajánlották

Szerkesztette: diatomaceous algae (2011-11-20 19:25)

Nincs jelen

 

#455 2011-11-21 11:29

Jane
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Számomra az is elég meggyõzõ volt, hogy az orvosok, részben a gastro orvosom is -kérdésemre, hogy beoltassam-e magam- széttárják a kezüket, és annyit mondanak, hogy rám van bízva, õk nem mondhatják, hogy igen, vagy nem....ez azért önmagáért beszél.
Sosem oltattam be magam... mikor kirobbant 2009-ben a H1N1, már hatott nálam az immungyengítõ, épp az egész arcom, felsõtestem hatalmasra nõtt a szteroidoktól és komolyan féltem tömegközlekedni...
És pl. metrón nem szégyelltem felvenni az egészségügyi maszkot, és idén sem fog érdekelni a sok bámuló tekintet. Mindenki úgy vigyáz magára, ahogy tud és akar. :)
Homeopátiás szerekkel próbálom erõsítgetni magam évek óta, már amennyire lehet Crohn mellett, és reménykedem, de már kisebb bennem a félelem, mint 2009ben. Vasat szedek C-vitaminnal, kalciumot a Budenofalk mellé,
Oscilococcinumot és Echinaceát kúraszerûen.
Próbálok nem stresszelni ezeken:)
De oltatni nem fogok. Minden porcikám tiltakozik ellene....

Nincs jelen

 

#456 2011-11-21 17:05

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Kedves Jane,

Csak egy ötlet (hogy elkerüljenek a bámuló tekintetek):
A maszkot bele lehet varrni a sálba, és akkor csak a sálat az arcodon is áttekered, nem látszik a maszk :)


Az echinaceát nem ajánlják nekünk többet között azért amiért a grapefruitot sem: vannak akik nem hiszek de bizonyított hogy ezek olyan erõsen tudnak hatni hogy képesek megszüntetni az immunszupresszáns hatását.

A Vironal-t ajánlják Crohn-betegenek pedig olyan erõs hatású növényi kivonatok vannak benne mint pl. grapefruit.
Én a Vironaltól 3 hónap múlva rosszul lettel, túlságosan felerõsítette az immunrendszerem :(

Vigyázni kell velük.

Szerkesztette: diatomaceous algae (2011-11-21 17:11)

Nincs jelen

 

#457 2011-11-21 21:34

Jane
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Jelenleg nem szedek immunszupresszánst. Az Echinacea tablettán olvastam, hogy nem ajánlják autoimmun betegeknek, a homeopátiás szer nem tudom, hogy másképp hat-e vagy sem, de ezek után nem tudom, hogyan tudnám felkészíteni a szervezetem a téli idõszakra anélkül, hogy nem erõsíteném a betegségem?!
A sálamat elé szoktam tekerni, de nem szégyenlõsködöm ilyen téren, mert mint mondtam, szerintem mindenki úgy vigyáz magára, ahogy akar, és nem zavar pár buta tekintet:) de jó ötlet volt ez is

Ezzel az immun-dologgal most viszont dilemmába estem:S

Nincs jelen

 

#458 2011-11-21 21:36

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Sziasztok.
Ha már szóbakerült a homeopátia, van 2 szer amelyik nagyon hatásos az influenza megelõzésében(kezelésében), legalábbis a normális immunrendszerrel rendelkezõknél. Nálunk nem tudom, mûködik-e, én 11 éve oltatom magam, de a családot sikerrel kezelem vele. Én az oltás mellett döntöttem, mert 3- ból két orvos(házi, sebész) szerint fontos, a gasztrós doki mondókájából azt hámoztam ki, hogy õ nincs oda érte. De ki tudná megmondanii, ez a mi hibás antennájú immunrndszerünkel mit mûködik, lehet semmit. Szóval a két szer: Influenzinum C30 és Vincetoxicum D30. Garantáltan nagyon jó.

Nincs jelen

 

#459 2011-11-21 21:45

Jane
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Igen, én is ismerek néhányat, ami hatásos, csak most az a kérdés, hogy mint Crohnosok, mi mit szedhetünk, ha szedhetünk egyáltalán.. ? és Ti hogyan készítitek fel a szervezeteteket, hogy ne kapjatok el mindent ebben az idõszakban? Mert azért az sem járható út, hogy valaki havonta 1-2szer beteg felsõlégúti panaszokkal (ez én vagyok jelenleg), az influenzáról nem is beszélve...
Ha van vkinek vmi tippje, ami bevált és orvos ajánlotta,  kérem, írjon mindenképpen! :)

Nincs jelen

 

#460 2011-11-21 21:54

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Jane,

én általában azt hiszem mindig hogy baktériumfertõzés - de legtöbbször vírusfertõzés

én C-vitamint (1000 mg), kalciumot (1000 mg) és magnéziumot (500 mg) szedek és ügyelek a táplálkozásomra, ruháimat magas hõfokon mosom (40 fokon a gombák nagy százaléka elpusztul), a buszon puszta kézzel nem nyúlkálok semmihez, a sálat ha kell az arcomra csavarom :P

Szerkesztette: diatomaceous algae (2011-11-21 21:57)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB