#1801 2011-12-01 18:10

Putyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Frankie! A remi pontosan minek a rövidítése? Tennél fel arról is linket?

Nincs jelen

 

#1802 2011-12-02 23:24

Frankie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Remi = Remicade, azaz imfliximab. Googleba minden Info róla magyarul, meg itt is, wikipedia:
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Infliximab

Nincs jelen

 

#1803 2011-12-07 11:59

Muci03
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Mindenki!
nagyon ritkán írok ide de szinte minden nap olvaslak benneteket.
Tegnap elõtt átestem életem legszörnyûbb napján. Nem is sejtettem, hogy ennyire borzalmas a gyomortükrözés és a biopszia. Inkább többször a colon mint egyszer a gyomor. Az az egy tartotta bennem a lelket, hogy az aszisztens közölte velem, 4 perc az egész.  A gyomrom mint ha dalmata bundából volna olyan foltos és gyulladt, így több helyrõl vettek mintát. Hát azóta, a reggeli, az ebéd, a vacsora, SÜNDISZNÓ.  A vérképem totálkáros, és még az alfelembõl is kicsíptek egy darabot, és ambuláns zárták a fissurámat is.  Persze hogy egynapon volt a
gasztro a prokival. Ha má' lúd, legyen kövér.  A colonoscópot 2 hét múlva csinálják. Dupla adag "gumibogyószörpöt" rendeltem,...biztos ami biztos... a nõvérke nem röhögött eléggé... A család meg örül, nem tudok sem kiabálni sem ülni. - ha már állsz akkor légyszi...- Szóval csupa finomság minden oldalról. Itthon el sem tudják képzelni milyen macera.
A vérzéses hasmenésre nekem bevált a málnalevéltea meg a citromfûtea keveréke. Mióta ezt iszom naponta egy csészével azóta a hajam sem hullik annyira, és a sebeim is gyorsabban gyógyulnak. Próbáljátok ki, az orvosom szerint ártani nem árt legfeljebb nem használ semmit.

Nincs jelen

 

#1804 2011-12-10 13:47

nanika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Idõváltozást érzékelitek, azt figyeltem meg,hogy idõváltozáskor jobban fáj a hasam fõleg melegfront. Van valakinek ilyen tapasztalata...

Nincs jelen

 

#1805 2011-12-11 08:43

margarin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Most regisztráltam csak a fórumra, eddig nem találtam rá. Hasonló a gondom nekem is, röviden: véres, nyálkás széklet hónapok óta, csak hogy én próbálok "jó" lenni. Voltam orvosnál, és beszedek mindent, amit ír. Azt a politikát folytatom, hogy egy orvost szemeltem ki, és rá hallgatok. Mindenki mást is meghallgatok, de megfogadni nem mindig. Volt minden vizsgálat ami kell, egyenlõre a tünet nem múlik, nagyon makacs!

Budenofalk-on vagyok kb 2 hete, és semmit nem használ. Tabletta és hab egyszerre. Azt írják, hogy a hatás 2-4 hét. Még türelmes vagyok. Emellé írtak pentasa granulátumot, mert a kúp nem használt.
Érdekes dolgot olvastam, ki mit tapasztal?
Mivel én sem ehetek "semmit" ráálltam a salátára, de tudomásom szerint abban sok a vas. Valaki írta, hogy vaspotló után kezdett jelentkezni vérzés. Nekem már persze elõtte is. Kinek mi a véleménye?
Köszi Nektek, üdv Nektek!

ui: a csurki ügy "vicces" volt, nem kicsit ment fel bennem a pumpa.

Szerkesztette: margarin (2011-12-11 08:45)

Nincs jelen

 

#1806 2011-12-11 19:46

Sztundi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Margarin! Én úgy tudom gyulladásban nem javasoltak a nyers zöldségek és gyümölcsök, a saláta sem. Ha  már vas és zöldség, akkor inkább a párolt brokkoli. Én kaptam vasat infúzióban is, de jót tett, nem lett tõle erõsebb a vérzés, inkább hamarabb rendbejöttem. Most Maltofer+ fol-t szedek és nincs tõle semmi baj.  Sztem valami más gyógyszert kérjél, ha nem javul az állapotod, vagy olyan klizmát ami feljebb is hat, pl. Salofalk, vagy Entocort.
Jobbulást kívánok neked!

Nincs jelen

 

#1807 2011-12-11 21:13

margarin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm szépen, amit írtál. Tényleg szeretném tudni, mitõl múlik el a vérzés. Próbálok leállni a nyers zöldségekrõl. Azt hallottam még, hogy a darabos és a puffasztó ételek sem ajánlottak.
Van egy olyan érzésem, hogy túlvagyok azon, hogy ezt megfelelõ táplálkozással és gyógyszerrel el lehetne állítani. Nincs erre valami helyi, de hasfelmetszés nélküli mûtét?

Nincs jelen

 

#1808 2011-12-11 21:15

Mamo_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sajnos, ha az ember rossz állapotba kerül, akkor szteroid, de javaslom, minél elõbb keresd fel megint az orvosodat.

Nincs jelen

 

#1809 2011-12-12 15:12

manócska7
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sziasztok! Én is ilyen beteg vagyok, diplomamunkámhoz 10 ilyen embert keresnék kérdõív kitöltéséhez, nagyon hálás lennék ha segítenétek! Kérlek jelentkezzetek egy címmel és neten keresztül kitöltjük a kérdõívet. Elõre is köszönöm! Andi

Nincs jelen

 

#1810 2011-12-12 18:53

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sziasztok,
kaptam, a sorstól szép karácsonyi ajándékot,,,,
diagnosztizáltak, endoszkópos vizsgálattal colitis ulcerosat,,,,
kaptam még, minusz 15kilót, oltári mennyiségü hasmenést, lázat, és hagy nem soroljam még,,,,
kórházból, kórházba,,,,,
most, jobb sok gyógyszert kell magamba tömnön,,,,,
DE azért sem busulok, nem adom fel soha, és minden nap mosolygok recept nélkül is,,,,,,,,,,,,,,,,,  :D

Szerkesztette: sosi46 (2011-12-13 09:11)

Nincs jelen

 

#1811 2011-12-12 19:11

Zsuzska65
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Igy is kell,mosolyogni és pozitivan állni a betegséghez:)

Nincs jelen

 

#1812 2011-12-12 19:13

Muci03
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

ezt én is "lájkolom". Mármint azt, hogy pozitívan kell hozzáállni mindenhez. Mindig van valami ami széppé teszi a napot, csak meg kell látni a lehetõséget.

Nincs jelen

 

#1813 2011-12-13 13:40

kovpet007
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hello mindenki!
Most regisztráltam. Nagyjából 8 éve Colitis-t állapítottak meg. A kezdeti kínlódást az egészségügy berkein belül nem ecsetelném, azt úgy is ismeri mindenki. Én a szerencsésebbek közé tartozom. Gyógyszerekkel szinte teljesen tünetmentes vagyok. Évente van egy-két kisebb fellángolás, ilyenkor önhatalmúlag kicsit emelek a gyógyszeradagomon. Ilyenkor néhány napig szedek medrolt esetleg. Kezdetben úgy indultunk, hogy medrol, salazopirin, imuran. Ezzel nem volt nagy baj, elég jól mûködött. Már nem is emlékszem miért váltottam salazopirinrõl salofalkra. Viszont egyszer a szokásos éves kontrolon az orvos megrökönyödve vette észre, hogy én még medrollt szedek. Kérdõre vont. Én ezt hogyan gondolom? És hogy NÉHÁNY ÉVEN BELÜL TELJESEN TÖNKREMENNEK AZ IZÜLETEIM ÉS ÖSSZEROPPAN A GERINCOSZLOPOM. Holott nekem soha nem mondták, hogy ezt nem kéne. Akkor lejöttem a medrolról  elég nehéz ügy volt, ugyanis az átmeneti idõben, ha jól emlékszem kliont szedtem, amitõl hánytam akár a lakodalmas ebek. Szóval az óta imuránt és salofalkot szedek. Semmi diéta semmi gyógytea, mindent, amit jólesik. Imádom a tejet ráadásul a házi tejet. Ahogy én észrevettem ez a betegség is ahogy sok minden más is fejben dõl el. Streszhejzetben régebben nekem is elõjöttek a tünetek (vizsgaidõszak, szakítás, miegymás) Az utóbbi 2-3 évben azt mondhatom, szinte teljesen tünetmentes vagyok. Az én tippem hogy, kerülni kell a stresszt, pozitívan gondolkodni. Tudom, hogy ez nehéz lehet, de esetleg pszichiáter is tud segíteni (Kórházban ingyenesen). Persze az éves kontrolokra el kell menni, és túlesni a rituálékon. De én tényleg hiszek abban, hogy ez a betegség nyugodt életvitellel, sokkal jobbá válik.
Mindenkinek szívesen válaszolok, de ha lehet privátban.
Mindenkinek jobbulást!

Nincs jelen

 

#1814 2011-12-13 15:59

margarin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Dus,
Köszönöm szépen, hogy írtál.
Nem tudom, kinek hogy alakult, jelenleg nekem az a legnagyobb bajom, hogy hiába a nem kevés szteroid, nem múlik a vérzés. Nekem valaki azt mondta, hogy steroidtól kb 2 hét alatt el kell múlnia.
Sajnos így a "nyugi" sem  megy.
Köszönöm a válaszokat!

Még valami: kovpet007 írta, hogy túl kell esni a rituálékon. Ezzel kapcsolatban van egy észrevételem, sajnos nekem több tükrözésem is volt már, de amióta mondom, hogy szivják ki a levegõt a végén, azóta nagyságrendekkel jobb. Remélem ezzel tudtam azért valakinek segiteni, kérni kell, amúgy nem teszik.

Nincs jelen

 

#1815 2011-12-13 17:16

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia, margarin,,,

a vérzésre reagálnék. kórházba kerültem mert iszonyat mennyiségü széklet ürités volt,
sajnos mind véres, nekem Dicynone tablettát kaptam még a meglévö szteroidok mellé,
pár nap alatt elmult a vérzés, és azóta sincs,,,,
(cu-s vagyok )

Szerkesztette: sosi46 (2011-12-13 17:18)

Nincs jelen

 

#1816 2011-12-14 03:23

Lélekfürdõ
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Üdvözlök mindenkit! :) Azért írok, mert indítottam egy blogot, ebben a témában. Hogy hogyan lehet a mindennapokkal megküzdeni, vagyis én hogyan próbálok. Az eredeti cél az volt, hogy magamban így is számotvessek, hogy hogyan lehetne változtatni és miben kéne, valamint hogy feljegyezzem, hogy melyik nap volt rossz és melyik nem. A másik cél, hogy az elkeseredett embereknek egy kicsit lelket öntsek. Bár lehet, hogy majd lesz olyan, hogy ez inkább megfordul :)
Szóval ha van idõtök, olvassatok, kommentáljatok, reagáljatok és öntsetek belém lelket ha úgy van :D
www.colitisulcerosa.blog.hu
Petra

Nincs jelen

 

#1817 2011-12-14 10:20

bánatos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Lélekfürdõ!

Olvastam a blogod, úgy gondolom, hogy az érzelmi hozzállásod a betegségedhez, ha lehet így mondani, nagyon pozitív! Tehát optimista, mivel éppen lehetne rosszabb is.... Ez nagyon sokat számít! Ha "nehéz idõkben" (ne legyen!) meg tudsz maradni ilyennek, az már több, mint fél siker!

bánatos

Nincs jelen

 

#1818 2011-12-15 20:49

Comondor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves betegtársaim!

Közös tulajdonságunk, hogy valamikor és kortól függetlenül megkaptuk ezt az átkozott betegséget. Azt mondják, hogy ez a fiatalok betegsége, hej, hol voltam én már a fiatal kortól, még is elkapott. Említettem is az orvosomnak, hogy talán a születési anyakönyvi kivonatom nem stimmel, mert ebben a korban megkapni, hát, az egy elképesztõ szerencsétlenség. Nem hiányzik ez valóban senkinek sem, legyen az Crohn kór, vagy colitis. Nem élek Magyarországon, errefelé minden gyógyszer kapható, nem volt probléma a Remicade (de van még más, hasonló hatásfokú gyógyszer) kezelés, amit kéthavonta kapok. Együtt érzek mindenkivel, akinek még nem sikerült erre a gyógyszerre áttérni, de sajnos megértem a hazai helyzetet is, mert rettentõen drága gyógyszer, a társadalom szegény, és talán csak a szerencsés fiatalokat kezelik vele. Azért írom mind ezeket, mert én gyakran kérdezem az orvosom, hogy milyenek a gyógyulási lehetõségek, illetve a panaszmentes tünetek. Az adatgyûjtés most folyik, volt a felelet, intravénás kezelések jó eredményt mutatnak. Nekem nem okoz problémát az a tudat, hogy életem végéig kezelésre járok, mert nagyot javúlt a helyzetem.

Ami a kigyógyulást illeti, a fejét csóválja: - azt sem tudjuk, hogy mi okozza, és azt sem, hogy mi lesz vele, amikor nem jelentkezik. Részt veszek egy genetikai kutatásban, mert a gyanú egy rosszul mûködõ génre utal, de még messze vannak megismerésétõl. Az alapprobléma az egyén számára, hogy mi okozza azt a tényt, hogy ma még valaki makkegészséges, és holnap egész nap a WC-n ül. Mit ehettem? Borzalmas fájdalmakkal, majd aranyérrel végezvén egy pár hét múlva lefogyva, mint a nád,- akár bele is halhat. A gyakran emlegetett válasz, hogy a szervezetünk immun képessége fordult ellenünk, rosszul értelmezve a szervezet önön jelzéseit. Ez nem nagy vigasz annak, aki megkapta és nyílván választ vár, hogy miképpen lehetséges egy egészséges állapotból, egy többnyire egész életen át tartó betegséget megszerezni, minden elõjelzés nélkül.

Tudni kell, hogy ha már megkaptuk, mit is okoz? Az ismertetett tünetek mellett a test kiszáradását is elõidézi, ezért, ha tetszik, ha nem, sok folyadékot, és a minden idõk leghatásosabbját, a tyúk húslevest kell fogyasztani, mert ez viszonylag olcsó és igen tápláló, könnyen emészthetõ, vele a nagy víz és energia veszteséget valahogy pótoljuk, kevés zsiradékkal fogyasztva. Egy bizonyos kényszert is alkalmazni kell, mert a betegséggel elmegy az étvágyunk, ebben besegíthet szülõi jóindulat, házastársi kedvesség, amit fel lehet használni az étvágytalan ember etetésénél, kedvére való (nincs sok) ételek készítésénél. Az otthon is kapható ENSURE nevû készítményrõl, illetve annak kalória hatásáról sok tanulmány jelent meg, mindenképpen barátkozzon meg a beteg azzal a gondolattal, hogy ez és hasonló készítmények jó energia forrásai a gyomorbetegségben szenvedõnek. Napi kettõ fedezi egésznapi szükségletünket, és remélhetõleg a colitis intenzitás napjait rövidebbre fogja, valamint elõsegíti a jobb étvágyat.

Orvosom szerint erre nincs diéta, de itt könyvek sora jelent meg olyanoktól, akik állítják, hogy nekik bevált, tehát nem kell elutasítani, hogy bizonyos ételek kerülése, vagy megkedvelése haszontalan lenne. A hal fogyasztása elsõrangú, de nem rántva, hanem fóliában sütve citromlével. A szteroidok szedése, illetve annak az egyénre való hatása is változó, de hosszantartó adagolása ízületi problémákhoz vezet, a colitis melléktüneteként reuma fog megjelenni. Az aranyér sajnos bosszantó, fájdalmas állapot, el fog múlni, viszont zavaró az ülésben, akinek még nem jutott eszébe, olcsón lehet pici úszótömlõt venni, amire való ráülés enyhíti a bajokat, amúgy csillapító krémmel ideig, óráig eredményt is el lehet érni.

Sok gyógyszer sajnos nem segít semmit, amit kifejezetten erre a célra adnak, a szteroidok jobbak a veszély ellenére, de mindenki másképpen reagál erre a betegségre. Sajnos nem egy szociálisan elfogadott állapot, amivel társaságokba, vagy intim kapcsolatokba lehet kerülni, a tünet sokszor hangos gyomormozgást okoz, lelki problémákat is fel lehet vele szedni. Bizonyos hasmenés elleni gyógyszerek között megemlíteném az Imodium nevût, ha otthon lehet kapni ezen a néven, alkalom adtán, néhány betegnél nyugtatót hatást vált ki, illetve a két WC látogatás közötti idõt meghosszabbítja. Érdemes az idevaló irodalmat olvasni, étrendeket kipróbálni, talán kerülni azokat, amelyek felfújják az embert, keveset, de gyakran enni és állandóan pótolni az elvesztett folyadékokat. Nem két litert, amit az orvosok mindenkinek ajánlanak, hanem többet a tünet sûrûsége alatt. Kellemetlen, de megjegyzem, hogy önmaguk biztonságáért viseljenek papír pelenkát, amennyiben lakhelyüket el kell hagyni, mert kiszámíthatatlan még nyugodtabb állapotban is, hogy mikor ér utol minket a „végzet”.

Utoljára megemlítem két angol nyelvû könyv címét.

The new eating right for a bad gut. Írta James Scala. Internet címük http:/www.penguinputnam.com
A másik címe. Breaking the vicious cycle. Írta Elaine Gottschal, kiadta a Kirkton Press ltd. Canada

Sajnos ez csak az angolul tudóknak nyújt némi ismeretet, bár talán a könyvek címét a böngészõbe beírva több információhoz is juthatnak.

Ha valaki érdekesnek és felvilágosítónak találta a fentieket és további kérdései lennének, megigérem, hogy benézek a portálra és válaszolok ismereteim szerint.

Szerkesztette: Comondor (2011-12-16 18:48)

Nincs jelen

 

#1819 2011-12-15 21:02

Mezeiii
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Comondor!!!Hát...le a kalappal ez igen szép kis megfogalmazás volt,de sajnos nagyon is igazad van...Jó egészséget

Nincs jelen

 

#1820 2011-12-16 17:42

Putyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Comondor!
Nagyon alapos a hozzászólásod és sok hasznos információval szolgál. Nálam 25 éves koromban jelentkezett a colitis. Elõtte "vasat" szedtem (már nem tudom a gyógyszer nevét), nekem meggyõzõdésem, hogy az indukálta.

Nincs jelen

 

#1821 2011-12-16 18:42

Comondor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Örülök, hogy hasznos volt az általam leírtak.

Hogy mi okozza ez egyik napról a másikra történõ betegségünket azt gondolom mindenki szeretné tudni -nekem ez tûnik ki sokak fenti leveleibõl-, s fõleg, hogy szervezetünk milyen folyamaton megy át nagy hirtelen, és mikor jön a gyógyulás. Az egyén gondolata többek között a gondolatok mélyében lehet az is, hogy mit kellene felismerni, hogy elejét vegyük.

A minap néztem egy mûsort az autista gyerekekrõl, a téma fõleg a Szomáliából érkezetteket sújtja, sok gyerek születik ezzel a problémával közöttük. Meglepõ volt, hogy a probléma gyökerét a gyomrukban keresték. Néhány kultúrában nem isznak tehén tejet, amennyiben a gyermek rögtön születés után, vagy az anya a terhesség alatt azt fogyasztja nagy a valószínûsége, hogy elindít esetenként egy folyamatot, ami rendellenességhez vezet. Még egy érdekesség, hogy az észak amerikai indiánok nem bírják az alkoholt (ennek ellenére fogyasztják), nem ismerték, így szervezetükbõl hiányzik azaz enzim, amely az alkoholt cukorrá alakítaná át, így 40 évesen a többsége cukorbeteg, súlyosabb esetekben elmebeteg. És bizonyára akad még sok betegség, amely a gyomorból indúl ki. Mûtéti úton való beavatkozás néhány esetben egy életre nyomot hagy az illetõn, de lehetséges, hogy megszabadul fájdalmaitól.

A gyomorba került ételek sok mindent meghatároznak, szemlátomást sok kiváltó oka lehet, hogy a colitis is miért alakul ki. Lehetnek pszihés okai is, amelyek aztán egy biológiai folyamatot indítanak be. A napi kezelése, ami izgalomba tartja az embert, hiszen meghatározó lesz életünkben, szinte cselekedni sem tudunk többé, amíg a tünet ural bennünket. Egyedül álló embernek egy csapás, hiszen fizikai állapota sem olyan, hogy megfelelõen táplálkozzon, nem, hogy maga után tudjon nézni. Komoly probléma, hogy a szilárd étel a gyomrunkban maradjon, megakadályozzuk a fogyást, és persze a tüneteket, mert sokszor nagy fájdalommal jár. Ennek érdekében érdemes kisérletezni az ennivalókkal, akik úgy vélik, hogy erre képesek, mert esetükben kevés javulás tapasztalható a felírt gyógyszerektõl.

Szerkesztette: Comondor (2011-12-16 20:04)

Nincs jelen

 

#1822 2011-12-17 12:28

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szép, tünetmentes napot!!!
Nov, 15-én derült ki endoszkopos vizsgálatnál, hogy CU-s lettem,,,
elözménye, rengeteg hasmenenés, fogyás és ezzel járó tüntek. stb
kórházban is kezeltek huzamosabb ideig,,,
most ott tartok, hogy itthon gyógyszerelem magam, és 1000-rel tanulom a betegségemet képzem magam,,,
de minél többet tudok erröl a nyavalyáról, annál jobban magam alatt vagyok, más is érez ehhez hasonlót,?
vannak, derüsebb napjaim de mikor "égek" akkor iszonyuan nehéz élni is,,,,,,
friss, CU-sként szivesen meghallgatok és megköszönök minden hasznos tanácsot,,,
most, 46-éves vagyok betegs, elött, egy hiper aktiv pali voltam ma egy zombi,,,,,
a kedély állapotom egyébként fain,,,étvágyam tul jó,,,vissza is kell fognom magam,
jó egészséget, mindenkinek!!!!!
szép napot,,

Nincs jelen

 

#1823 2011-12-17 13:26

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia sosi46!Nem kell aggódnod,eleinte míg meg nem tanulsz vele élni,addig nehéz.majd mikor már tudod kezelni a betegséget és nem hagyod hogy elhatalmasodjon rajtad,akkor már nem leszel magad alatt.Természetesen ehhez idõ kell.Én már 22 éve vagyok CU-s.Elég sok tapasztalatom van már de még mindíg tanulok itt a fórumon.Neked is nagyon ajánlom,mert itt többnyire minden kérdésedre válasz fogsz kapni!Eleinte nekem is gyakrabban voltak tüneteim,amik szinte elviselhetetlenek voltak,most már ritkábban jönnek.Amikor csak lehet kerüld a stesszes helyzeteket és próbáld elfoglalni magad valamivel,amit szívesen csinálsz!Tudom,hogy nem könnyû de muszály másra gondolni,nem mindíg a betegségen kell rágódni,oké! Tünetmentes szép napokat kívánok!Kérdezz bátran!

Nincs jelen

 

#1824 2011-12-17 13:50

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia, Edit!!
Nagyon szépen köszönöm,,,,és kerülöm a stresszes helyzeteket nagy a gyanúm, hogy óriási
szerepe neki is van a jelenlegi helyzetemért mert sajna munkanélküli lettem az idén és amennyi részem volt
stresszben erõvel munkahelyteremtésben az már tragédia volt,,,,plusz sorolhatnám de minek,,,sejted,,,,

még egyszer, köszi,,,:D

Nincs jelen

 

#1825 2011-12-17 17:00

Putyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Comondor!

Igen, mindenki próbál összefüggéseket keresni, hogy mi az alapvetõ ill. kiváltó ok. A furcsa nálm az, hogy ugyan megállapították annó a colitist, de sokáig hiányoztak a jellegzetes colitises tünetek. A gyakori véres hasmanés elmúlt, és hosszú évekig salazopyrin sem kellett. Inkább egyéb gondjaim voltak, mint aranyér, fisszúra, végbélsipoly és majd a legkellemetlenebb - minden este puffadás bélgörcsökkel. Persze a végbél és a vastagbél eseményei között szoros kapcsolat van.

Nincs jelen

 

#1826 2011-12-17 19:34

Comondor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

A betegség, mint ismeretes a fizikai fájdalom mellett esetekben új táplálkozási szokások felvételét is vonja maga után, ki mivel tud nyugodtabban élni.(Néhány dolgot már más fogalmazásban megismételtem, figyelmeztetésül a következõ mondatok alátámasztására.) A probléma lelki és szociális oldala is súlyosan érint mindenkit. Amellett, hogy magunkra, illetve a tüneteinkre koncentrálunk, ami eltérhet korábbi viselkedési formánktól, zártabb közösségben ez feltûnõ, majd zavaró lehet. Kínosan ügyelünk a felpuffadás okozta tünetekre, mert gyomrunk tele van hangosan korgó gázokkal, szinte kiló métereket utazó folyadékok állandó mozgását halljuk, amivel utazni, társaságban helyet foglalni sokat szégyenkezhetünk.

Amúgy rizikó is ilyenkor kimenni, szórakozóhelyek mellékhelységei többnyire zsúfoltak, nem túl higiénikusak. Fórumok, mint az ilyen, nagyon jó, ahol nõk, férfiak kitárgyalják a testfunkcióikat, amely azonos módon zajlik le, mert megkönnyebbülõ, de ismeretlen sorstársak vagyunk. Kint az életben már váratlan figyelem közepén érezhetjük magunkat kellemetlen hatásokkal. Kapcsolatainkat megviselik önmagunkkal való foglalkozásunk.

Én már rég abban az állapotban vagyok, hogy felismerem napi tüneteimet, bár azok az állapotok, amelyek rohanásra késztettek elmúltak. De már nem igen tudok több ismeretet felszedni, mert ami van mind ismert. Sajnálom azon betegtársaimat, akiknek a fájdalmon felül ez még lelki problémát is okoz. Nem valószínû, hogy valamilyen tudatlan cselekedett alakította a problémánk. Lelkileg nem gyógyul az, aki a hasonló környezetet keres, elõször talán megkönnyebbül, hogy nincs egyedül, de fontos, hogy aktívan töltse szabad idejét egészséges, megértõ emberek társaságában.

Az egyén érzelmi állapota határozza meg, hogy mennyit foglalkozik nyavalyájával, de nem érdemes magunkat doktornak kiképezni, mert nincs olyan sok minden, aminek megértése változtatna ennek a misztikusan viselkedõ betegségnek a kezelésén és ellenõrizhetetlen napi alakulásán. A felvilágosító ismeretek olvasása után felkészülten kell elfogadni, hogy valami kellemetlennel kell élnünk, ez szervezetük reakciója az eddigi ismeretlenre, kibogózása még az orvostudománynak is gondot okoz, holott az egész világ együttmûködik felderítésén..

Szerkesztette: Comondor (2011-12-17 19:59)

Nincs jelen

 

#1827 2011-12-17 19:55

Comondor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Bizonyos gyümölcsfajták fogyasztása szükségszerû. Banán vagy avocadó elsõrangú táplálák az elvesztett vitaminokért. De ha valakit érdekel egy nagyobb lista, hogy mit is ajánlott enni, szívesen visszatérek rá. Azok, akik a betegség miatt már reumába is szenvednek Kalcium és D vitamin tablettákat kell, hogy naponta egyszer szedjenek 1000 unit, vagy 25mg-os mennyiségben.

Nincs jelen

 

#1828 2011-12-17 20:13

Sztundi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Comondor ! Nincs valami ötleted mivel lehet a hangos hasmorgást csökkenteni? Nagyon nehéz így bármi mást csinálni....köszi

Nincs jelen

 

#1829 2011-12-17 20:17

nanika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Engem nagyon érdekel .Banánonés reszelt almán kivül mást nem merek enni. Otthon csavart narancslét lehet inni ?

Nincs jelen

 

#1830 2011-12-17 22:44

Comondor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Az általam említett és birtokolt két fentebb említett könyv egyike kifejezetten az ennivalók biológiai felbomlása alapján tanulmányozza a legkülönbözõbb ételeket és szénhidrát diétát ajánl.

Kezdõknek reggelire:

Száraz túró.
Tojás, fõtt vagy rántott, de megemlít egy otthon ritkán használt elkészítési módot is, amit mi csak tojáslevesnél használunk. Itt forró vízbe beleütött tojást ajánl.
Házi készítés gyümölccsel ízesített zselatin.

Délre:

A legendás tyúkhúsleves, de zsírt még hideg állapotban le kell szedni róla, nem kell félni, táplálék van benne bõven.
Fõtt marhahús, vagy önmagában sütõben elkészített hal, minden zsíradék nélkül.

Vacsorára a kombinációja a leírtaknak.

Amennyiben egy kedvelt ennivaló problémát okoz azt azonnal törölni kell az étrendbõl. Hasmenés és görcsök jelenlétekor minden a káposzták családjába tartozó ételt kerülni kell, mert az fokozza a felfújódást. Akinek UC-je van az jobb ha két évig be is tartja a diétás ételek fogyasztását.
Nézzük, hogy az okos angolszászok mit ajánlanak enni.

Fehérjék:

Minden friss vagy lefagyasztott marha, birka, disznó, szárnyas, hal, rákok, tojás, természetes sajt(visszatérek rá), házikésztésû joghurt, száraz túró(kiemelve), hal konzerv, de nem a fûszeres.

Tilos enni:

Felvágottak, elsõsorban párizsi és hasonlók, fûszeres sonka, panírozott hal,un. processed sajt, és ezek az ömlesztett sajtok, füstölt húsok, ha tudott és illik, hogy nem tartalmaz cukrot a pác. Amúgy az olyan felvágottak, amit nagyüzemileg készítenek, mert keményítõt, tejport és cukorféleségeket tartalmaznak

Ajánlott zöldségek:

Friss vagy fagyasztott, de nem kompótok, vagy zöldségek befõttként és ezek a következõk:
Articsóka, spárga, cékla, fehér bab, lencse, feles borsó, brokkoli, kelbimbó, káposzta (de figyelemmel kísérve), karfiol, sárgarépa, zeller, uborka, padlizsán, fokhagyma, karalábé, saláta, gomba (figyelemmel), hagyma (figyelemmel) petrezselyem, zöldborsó, paprika, de nem az erõs, tök, spenót, paradicsom, kerékrépa (figyelemmel kísérve).

Tilos gabonatermékek:

Búza, árpa, kukorica, rozs, zab, rizs, hajdina, köles és a kínai, ázsiai afrikai üzletekben vehetõ gabonafélék, amelyek amúgy ismeretlenek még névben is a magyar nyelvben. Burgonya, édes krumpli, csicseri borsó, csírázott kínai bab, (vendéglõikben Chop Suy-ként ajánlott) vagy gabonatermék, gyapotmagból õrölt liszt, gríz, tengeri növények.

Ehetõ gyümölcsök:

Cukor nélkül, de szaharin megengedett.

Alma, avokadó (a legjobb) barack, banán (a másik igen fontos gyümölcs) mindenfajta bogyós kerti gyümölcs, cseresznye (vigyázat a mennyiséggel) kókuszdió, datolya, ha nincs cukrozva, grapefruit (citrancs, mi a baj ezzel a névvel…) szõlõ, kivi, citrom, mangó, narancs, dinnye, papaias, õszibarack, körte, ananász, aszalt szilva, rebarbara. És minden dióféleség cukor nélkül. Viszont méz az ehetõ.

Fogyasztató italok, gyümölcslevek:

Paradicsom lé, narancs és grapefruit ital, amennyiben ezek tiszta leve és nincs cukor hozzá adva. Hasmenés alatt reggelire a narancslé nem ajánlott. Szõlõ lé, ananász lé, tiszta alma lé, gyenge tea, kávé tej és krém nélkül.
Tilos minden tejtermék,(kivéve a száraz túró) tejföl (mi lesz a túrós csuszával otthon, szomorú sors vár reá), aludttej. Szójabab tej, malátával dúsított ital.


Tilos alkohol:

Sör.

Iható:

Száraz vörös és fehér bor, módjával. Minden más, sõt a szódavíz is.


Végezetül még egy menü.

Reggelire:

Sült alma mézzel, fahájjal ízesítve.
Rántotta.
Házi készítésû „muffin” vajjal, lekvár.
Gyenge tea, vagy kávé szõlõ, vagy alma lé.

Ebéd:
Tonhal saláta házi készítésû majonézzel, olajbogyóval, uborkával, salátán. Egy szelet sajt. A könyv Cheddar-t említ, ez kanadai, és narancs színe van, nem tudom, hogy otthon kapható-e? De más sajt is megteszi, amelyek nincsenek ömlesztve. Sült tök, most úgy is szezonja van.

Vacsora:

Házi készítésû spagetti paradicsom szósszal (darált hús, kevés hagyma, fûszerek, paradicsom lé). Saláta. Borsó, sárgarépa angolosan (gõzölve, vajjal) Gyümölcsös sütemény.

De mint minden más, a gyakorlat kiegészíti a fentieket.

Görcsök esetén valahol a fentiekben egy fiatal hölgy indított egy blogot, említve, hogy jól esik neki, ha a gyomrát masszírozza. Ez egy velünk született tulajdonság, még a házi állatok is kedvelik, hát, még ha azt más csinálná. Elsõsorban pszichológiai oka van. Én is megtettem, kínjában az ember nem tud mást csinálni, fájdalom esetén még jeget is tettem rá rövid idõre. Az én gyakorlatom az volt, hogy ha nyilvános helyen voltam (de még otthon is), és a gyomrom nagyon hangos volt, sokszor légzési gyakorlatokat tartottam, a gyomrom beszívva, kiengedve, szinte siettetve, hogy a vihar elsimuljon. Ez is ösztönszerû, volt mikor mûködött, sõt talán a leghasznosabb volt keserves helyzetben, de jobb volt ilyenkor valami szárazat enni, amennyiben otthon voltam. Kétszersült nagyon jó, skandináv lapos kenyér, olyan, mint amin egy teherautó átment, remek, de el kell olvasni, hogy mi van benne. Valamilyen diétás keksz is megteszi. Gyakorlat teszi az embert, tessék kísérletezni. Legközelebb folytatom az ennivalókkal.

Szerkesztette: Comondor (2011-12-18 00:42)

Nincs jelen

 

#1831 2011-12-20 10:08

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Boldog KarÁcsonyt Mindenkinek!!!!

Nincs jelen

 

#1832 2011-12-20 14:23

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

így van,legyen Boldog a Karácsonya Mindenkinek+panaszmentes az Új Év!!!!Sok sikert a kutatóknak, akik felfedezni készülnek 2 bélgyuszi végleges gyógyszerét! (Mert meglesz az elõbb utóbb:-)))

+1 kérdés hozzáértõkhöz.Rég jártam itt (indeterminate colitis vot a szitu nálam a dottóre szerint a tüki alapján,igazán egyik típusra sem illett,mást mondani nem tudott) azóta szedegettem 3x2 xalazint naponta.3 hónap után újabb tüki (hûdejóvolt) doki mondja,kicsit javult,"pöttyös,de még mindig nem illik semmire!?!?A gyógyszert hagyajm el....elhagytam fokozatosa.Vége felé szigmában feszülés,gyomorégés+fsezülés,bal borda alatt nyomás.Amúgy elõször emiatt meg 1 kis vér miatt mentem.Doki szerint ezt "kis fellángolást" valszeg takonykór+vírus válthatta ki,mától 3x1 xalazin,de tavasszal el kell hagyni.Mindenki azt írja, hogy fenntartó kezelés kell,akkor az én dokim - aki nem akárki errefelé- miért beszél le róla.Ahogy elhagytam(hagyni készültem) azt éreztem,mintha malacperzselõvel sütnének belül.Hasmenés még nem volt.Ha van valakinek véleménye, azt meghallgatnám,ha nincs,akkor érvénybe lép az 1. sor.  :-)))))

Nincs jelen

 

#1833 2011-12-20 19:18

Comondor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sokszor segít, ha mód van rá egy új orvost választani. Semmi baj a szaktudásával, de felismerésében makacsul ragaszkodik saját ismeretéhez, ha el akar tiltani azoktól a gyógyszerektõl, ami neked javulást hoz. Mit javasol helyette? Határozatlanná tesz, fõleg, ha fájdalmak folytatódnak. Mindenkinek joga van egy másik orvosi véleményre, és kezelési eljárásra.

Szerkesztette: Comondor (2011-12-20 19:21)

Nincs jelen

 

#1834 2011-12-21 08:38

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm a felvetést,én is ezen meditálok....eddig magánba jártam,tõlünk 70 km-re.Ennek az az oka, hogy a helyi (kaposvári) kórház finoman szólva csõdtömeg.Azért megpróbálok keresni itt egy normális (nem olyan kinemszarjale) stílusú orvost,legalább nem kellene utazgatnom.Egyébként azért javasolta az elhagyást sztem,mert hasmenés nincs (nem is nagyon volt).Én inkább a bordáim alatt érzek feszülés félét,meg puffadást itt-ott.Ráadásul ugye idült gastritis is játszik 8 éve,arra szedek napi 1 gyógyszert.A háziorvos szerint is gyulladást okozhat az emésztõrendszer bármely "gyenge" részén egy infekció-fertõzés is.Tény,hogy mielõtt a multkor benyaltam a 1,5 éves kislányomtól egy hányásos témát meg egy hurutos cuccot,elõtte már "nem volt semmi bajom" tényleg jól voltam.Igaz,akkor 3x1 xalazin fenntartó adaggal.Az a baj ezekel a dokikkal,hogy ha gyorsan kellene útmutatás,az nehezen kivitelezhetõ a 2-3 hetes idõpontokkal.No mindegy,megfogadom a tanácsot,kérek egy különvéleményt :-)))

Nincs jelen

 

#1835 2011-12-21 10:53

Szimi38
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Andreas!
Csak nem Pécsre jártál eddig? Én lányom Pécsre jár, nagyon jó dokija van! Tényleg nem panaszkodhat, lelkiismeretes, odafigyel rá és ha bármi panasza van azonnal mehet! Igaz, hogy sokat kell várnia ilyenkor (is) de a lényeg, hogy nem zavarja el, mindenképp megnézi. Telefonon is ad tanácsot neki, sõt el is várja a hívást ha bármi baja van és majd eldönti, kell-e a soron kívüli személyes találkozás vagy nem. Csak ajánlani tudom, ha érdekel megírom a nevét.

Nincs jelen

 

#1836 2011-12-21 13:37

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Helló Szimi38!

Én Dr. Király Ágnes Doktornõhöz járok.Nem volt vele bajom,lehet,hogy elégséges,amit mond és tesz,és csak én gondolom túl a dolgokat.Õt nemigen lehet telefonon elérni,megköszönném az infot a Ti dokitokról.Hátha bejön.Enge, trükköztek 2x alul,3-4x felül,de tutit még nem mondták sajnos-szerencsére,majd az idõ eldönti lesz e nagyobb kánya vagy sem......

Nincs jelen

 

#1837 2011-12-21 18:03

Comondor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ne felejtsétek el, hogy a Colitis olyan betegség, amely évekre eltûnhet, majd visszatér egy csúnya revánssal. Mindenkit máshogy érint, a betegség szemlátomást másképpen alakul ki. Egy mûködõ, kialakult diéta mindig jól jön, és akinél nem segít, ott legalább a testsúlyt kontrolálja.

Nincs jelen

 

#1838 2011-12-21 20:00

Szimi38
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Andreas!
A  Dr Király Ágnes jó doki! legalábbis eddig mindenki dícsérte! Az egyik legjobb a környéken. Szerintem megbízhatsz benne!
Mint embert is dicsérték. (távoli rokonomat mûtötte tavaly daganattal)
Ettõl függetlenül leírom, a lányom dokija Dr Szigeti Nóra a II. bel.klinikán van. Tel számot nem tudok, majd megkérdem a lánytól ha kell. Nála "könnyû" helyzetben volt a doktornõ, a tükrözés egyértelmûen kimutatta a colitist.
Kívánok  jó hosszú tünetmentes idõszakot, sõt semmi gond ne legyen!

Üdv: Szimi

Nincs jelen

 

#1839 2011-12-22 12:13

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szintén fogadjátok jókívánságaimat a hátralévõ Ó és az Új Évre!!!!Reméljük a tünetek jól toleráljá majd az ünnepi menüsort (Hûûûûûûûû) és nem akadékoskodnak.A mákos,diós cuccok,kacsa és társai ugye,házipálesz elõtte,száraz vörösbor utána......ezekrõl nem bírok lemondani,inkább rágok pár savlekötõt :-)))))
Amúgy tudtok olyan összefüggést,miszerint a bélbaj összefüggésben lehet egy gyomor-gastritissel?Csak mert nekem 2004 óta ilyen van hálistennek,akkor -gyógyszerezés megkezdése elõtt- volt 1-2 hasmars,de LANSONE hatására megszünt,évekig ettem-ittam gyógyszer mellett,amit akartam.Mondjuk eddik azt sem hallottam,hogy taknyos-bacis-hurutos hülyeség hatására belobbanhatnak a kényes részek (gyomor-bél) a dokim mondta a napokban.Aljas egy dolog ez:nem ehetsz,meg nem is fázhatsz meg jóízûen.Bár logikusnak tûnik,hiszen a cucc a felsõ járatokból is lefelé vándorol részben,aztán viszi a (elnézést) turhát a kényes részeinkbe.Ja,vettem Dr. Hummel gélt......majd meglátjuk mit kutatott ki a fickó.Íze jó,csodát nem várok tõle.Kínomban vettem,mert dühít,hogy 10 nappal ezelõtt azt sem érezte,hogy van valami derék és nyak között,most meg......No mindegy,mégegyszer jobbulást,panaszmentességet mindenkinek,Karácsonyra meg kérjünk egy "új" emésztõ -és immunrendszert a Jézuskától!!!!!!Hátha......

Nincs jelen

 

#1840 2011-12-23 09:00

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Helló mindenki!

Bocs,hogy ünnepek elõtt ilyet kérdezek,de ho máshol:reggeli trón,széklet egy részéngyerekkisujjnyi fehéres-tojáshéj színû akármi,engem elsõre (lehet rémeket látok,kitelik) bélnyálkahártyára emlékeztetett.Vér,hasmenés,nyálka semmi,csak ez a dolog,meg kellemetlen puffadás.Valaki tapasztalt hasonlót,minden hozzászólás érdekelne.Elõre is köszönöm!!!!!

Nincs jelen

 

#1841 2011-12-23 20:25

Szimi38
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Mindenkinek Békés, Boldog, Karácsonyi Ünnepeket kívánok!
Vigyázzatok magatokra a nagy lakománál:)

Nincs jelen

 

#1842 2011-12-23 21:46

stm
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Üdv. Olvaslak benneteket, magam is tagja vagyok a "klubnak". 2004 óta ismert CU betegségem van. Ill. nem is nevezném betegségnek, mert nem érzem magamat betegnek. AZ elsõ pancolitis majdnem az életembe került. 24 évesen egy nagy cégnél vezetõ beosztásba kerültem. Közben megházasodtam és megszületett az elsõ fiúnk (azóta már hárman vannak. :)) Sok munka és nagy stressz eredménye saját ház, autó és a colitis ulcerosa. Az elsõ után még két fellángolás volt két éven belül. Ezután rájöttem, hogy nálam elsõsorban lelki okai vannak a betegségnek. Állást kellett változtatnom és a fejembe helyre rakni a dolgokat. 2006 óta tünetmentes vagyok. Évente járok kontrollra, három havonta teljes vérkép, vizelet, weber. Azóta már egy kolonoscopia is volt. Idén tavasszal. Szerencsére minden rendben. Salazopyrint kellene szednem naponta 3*, sokszor elfeledkezem róla és napokig nem szedem be. Nincs bajom, ha nem veszem be. Persze erre senkit nem bíztatok, a trehányságom az oka. SZóval úgy gondolom, ha a fejünkben helyre tesszük a dolgokat és a stressz-faktort megpróbáljuk elkerülni, akkor a baj kezelhetõ. Kívánom mindenkinek, hogy találja meg a számára megfelelõ módszert a tünetek kezelésére. Boldog Karácsonyt!

Nincs jelen

 

#1843 2011-12-24 10:29

Mezeiii
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Minden kedves sorstársamnak szeretnék Kellemes és Tünetmentes Ünnepeket kívánni....

Nincs jelen

 

#1844 2011-12-27 09:28

Zita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
A páromnak 2hónapja diagnosztizálták hogy colitisze van, azóta még nem múlt neki el a vérzés és a nyákos folyás. Az orvos azt mondta neki hogy körülbelül 2-3 hét mire elmúlik, ez volt 4 hete. Entocort klizmát kapott 1 hétig+ salazopyrint 3*2. Most már csak a gyógyszert kell szednie amire javaslatot kapott fél évre, elvileg csak akkor kell visszamennie.
Kinek mi a tapasztalata, meddig tart ez az aktív szakasz amíg a vérzés fennáll?
Elõre is köszönöm a válaszokat.

Nincs jelen

 

#1845 2011-12-27 10:58

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok,,,

Ha lehetne volna pár megválaszolatlan kérdésem,,
"friss üde" CU-s vagyok, már túljutottam a nehezén,,,remélem!
gondolok itt a fogyás, hasmenés, láz, iszonyat rosszulét, kórház infuziós kezelés, stb-n,,,tudjátok miröl beszélek,,,
Már itthon lábadozom, gyógyszerelem magam, hiztam is pár kilót,,,
de észrevettem pár idegesitö mellékhatást gondolom gyógyszerek teszik ezt velem,,
pld, az orr üregem teljesen kiszáradt, nyálkahártya nuku,,,nyelvem lepedékes csunyán,,,,a kezem nem feltünöen de remeg,,,,a száj üregem aftás, picit sebes, ezekre kaptam megfelelö szereket ami segitett is bizonyos szinten,,,
de nem véglegesen,
idönként kiújul,,,,
másoknak hasonló tapasztalata??????? esetleg vélemény,,, segitség?????

szép tünetmentes napokat mindenkinek,,,,  :D

Szerkesztette: sosi46 (2011-12-27 13:27)

Nincs jelen

 

#1846 2011-12-27 13:06

Sztundi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Sosi! Nekem is szoktak hasonló tüneteim lenni. A medroltól mindenem kiszárad, nekem a szemem is megérzi és a bõröm is nagyon száraz. Az orrom is.... Az afta is attól van. Majd ha csökkented a gyógyszereket (fõleg a medrolt) minden magától rendezõdni fog!
Addig is türelem...... :)

Nincs jelen

 

#1847 2011-12-27 14:49

Szimi38
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Zita!
Lányomnál június (azt hiszem) diagnosztizálták a CU-t. Az elsõ gyógyszerek, klizmák nem használtak. Igaz, mondta a doki nem lórugással kezdi, szépen a leggyengébbtõl haladt az erõsebb felé. Hisz hátha használ a gyenge is. Viszont addig nem hagyta abba, míg végre valahára el nem múlt a véres-nyákok széklet! Addig havonta kellett mennie ellenõrzésre! Nem volt ilyen, hogy vérzik és közben fél évig nem megy! Az ellenõrzés mindig állt egy vérvételbõl és szóbeli elbeszélgetésbõl. Amikor az x. gyógyszer sem hatott akkor még egy tüki és nem maradt más hátra mint a szteroid. Ez viszont végre hatott! Most már a leszokó fázis jön.
Az a véleményem, ne hagyjátok annyiba, ha nem múlnak a tünetek igenis menjen vissza a párod! Esetleg másik doki?

Jobbulást kívánok! Szimi

Nincs jelen

 

#1848 2011-12-27 14:55

Szimi38
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Még annyit, a tünetek megjelenése  óta novemberben rendezõdött a széklete, azóta nem véres. De mondom, közben több gyógyszer és havi ellenõrzés volt, itthoni szigorú diétával egybekötve.

Nincs jelen

 

#1849 2011-12-27 17:48

molli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Most regiztem, nagyon szeretnék segítséget kérni valamelyikõtöktõl.
5 éve vagyok colitis-es, beállított gyógyszerekkel ( többé - kevésbé ) tünetmentes vagyok.
Most a részleteket kihagynám, mert egy fontosabb dolog van elõtérben.
Kislányom ovis  csoportjában rota - vírus tombolt dec. közepén.
Õ is elkapta, 3-4 nap alatt rendbejött.
Én dec. 22 -én reggel 39,5 fokos lázzal keltem, 23-án kezdõdött a hasmenésem, ami kis idõ múltán már vizes, zöldes színû lett.
Ma 27-én még mindig ez tart sajnos, a " legtisztább " étrendet követem: rizsnyák leves, fõtt sárgarépa, sült sütõtök - ezek pürésítve.
A doktornõmmel ma tudtam beszélni, õ pirított kenyeret,teát, fõtt krumplit ajánl és Bonus Asdtringenst 3x3 szemet, Lactív-ot.
Volt valakinek már hasonló problémája esetleg?
Mivel tudnám megfogni ezt a vizes hasmenést?
Egyre erõtlenebb vagyok és lelki beteg :(

Kérlek ha valaki tud adjon tanácsot.
Köszönöm elõre is.

"Tünetmentes napokat kívánok"

Nincs jelen

 

#1850 2011-12-28 07:12

Zita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Szimi!
Köszönöm hogy válaszoltál. Tegnap sikerült beszélnem az orvossal és valamelyik nap visszamegyünk hozzá, ír még fel valamilyen plusz gyógyszert. Nem gondoltam hogy ennyire hosszú folyamat lesz a vérzés elállítása. Nektek még mindig szigorú diétát kell tartanotok? Köszi

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB