#151 2011-12-20 17:05

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Melcsi!
Én is nagyon drukkolok Neked! Nagyon jó, hogy ilyen pozitív beállítottságú vagy, csak így tovább!!! Nagyon-nagyon sok erõt és kitartást Neked! Anno a mûtétem elõtt nekem is elég rossz állapotban voltak a kezemen a vénák, végül beerõltettek egy branüll-t a kézfejembe, de a mûtõben csináltak centrál vénát, a nyakamba. Sokkal kényelmesebb, altatásban csinálták, be volt varrva talán 2 öltéssel, és bírta is 1 hétig, ameddig szükség volt rá. Ha szükséges neked is csinálnak ilyet.
Majd írj, ha már tudsz! Minden jót Neked!
Üdv.: ANdi

Szerkesztette: Andi (2011-12-20 17:06)

Nincs jelen

 

#152 2011-12-20 17:42

Mamo_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Melcsi!
Én is csatlakozom azokhoz, akik gondolnak Rád és drukkolnak Neked. Remélem hamar jelentkezel, és nagyon hamar rendbe jössz.
Minden jót kívánok Neked.

Nincs jelen

 

#153 2011-12-20 18:01

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Sziasztok!

Köszi, jól esik, hogy szurkoltok Nekem! :)))) Sokkal könnyebb így... Sajnos a családom, a võlegényem
120 km-re van tõlem, ide már nem tudnak olyan gyakran jönni hozzám.
Kicsit el is pityeredtem, mikor itt hagyott, de csak azért, mert hetek óta ezt várjuk, és végre itt vagyok
a célvonalban. Még ha utána nem is lesznek kellemes napjaim... egy ideig. Mert utána jól leszünk, ezt nézd Csucsuka!
Szerintem az nem normális, hogy nem merünk szilárd kaját enni, meg szenvedünk még úgy is folyamatosan,
ahogy én az elmúlt hónapokban. Meg ahogy Te is, mert te is szenvedsz.

Egyébként nem vagyok teljesen laptop függõ ám :P, csak dec. 3. óta a kórházban dekkolok és ebbõl kb.
1 hete van csak bent a gépem. Megkönnyíti a bent létet, hogy kapcsolatba léphetek a hozzátartozóimmal
és persze, hogy ti is töltötök energiával és információkkal. Pl. ma az ambulancián az jutott eszembe, hogy sokan ti is itt jártatok korábban. :) Meg annyi jót írtatok a fõorvosról, hogy tudom: jó kezekben leszek. Ez sokat jelent.

Igen, Csucsuka, engem is Dobó fõorvos mût, ma találkoztam vele a viziten. Azt mondta, hogy hát jah, ez
mûtét, nagyon loccsanok. De vacsira kaptam szûrt levest, meg teát! :))) Meg du. kivették a tápszondámat, ugye én
1 hete csak azon keresztül érintkeztem ilyenekkel. Víz is csak a gyógyszerekhez. Fura is, hogy rendesen szelel az orrom. :D Eddig ilyen "apró " vannak eddig. :) Ja, meg ma nem hánytam...

A lényeg a lényeg, hogy éjfél után semmi folyadék, hajnalban megúszom 1 beöntéssel (mázlista, mi? :) - attól függetlenül nem várom, mert még nem volt sosem, biztos nem lesz túl jó), és ha beleférek, akkor holnap megmût. De nem biztos még, attól függ, hogy alakul a nap. Azért elõkészítenek. Tehát drukkoljatok, hogy holnap sikerüljön és túlessek rajta végre!!!

Ha már úgy leszek, mindenképp jelentkezni fogok! Ha holnap nem írok Nektek, akkor sikerült, megmûtöttek! :)

Köszi mindent! :)

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#154 2011-12-21 09:02

Muci03
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Ilcs!
Köszi az infót. Gondoltam, hogy valami hasonló lehet, de hogy még fel is fújnak...!  Itt is koplalni kell elõtte, gondolom úgy mint a tükrözésnél.  Elkábítanak közben? Nekem 70cm-nél van a gond. Kíváncsi vagyok mi sül ki belõle.
Melcsinek kitartás, az erõ veled van, na meg mi is küldjük a pozitív energiát! :-)

Nincs jelen

 

#155 2011-12-21 10:46

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Sziasztok!

Nem férek ma bele a tervekbe, holnap lesz csak a mûtét. :(

A katéter mellé pedig beígértek egy gyomorszondát is. Hogy én azt hogy utálom,
már amikor levezetik, meg amikor bent van azt is.

Olvastam nálatok, gondolom mindig elmondják az ideiglenes vékonybél kivezetõs részt,
ugye? Most mondta Dobó fõorvos, hogy 90% az esély rá a tágult részek miatt, bár õ is
közben fogja látni, de számítsak rá, hogy ez bekövetkezik.

Van errõl tapasztalatotok? Azt mondta 6-8 hét, utána visszadugják és kész, az a szakasz
rendezõdik. Örülnék, ha megosztanátok velem a tapasztalatokat, kissé berezeltem ettõl
most.

Köszi: Melcsi

Nincs jelen

 

#156 2011-12-21 14:15

Ilcs
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Muci03!

Vizsgálat elõtti nap déltõl már nem ehettem,délutántól meg hashajtót kellett innom.
Engem nem kábítottak,mert "nem kell az,nem fáj,maximum kellemetlen" dumát mondták. De nekem fájt,mert már akkor talán szivárgott a tályog,szóval nem is tett jót! Persze nem biztos,hogy mindenkinek ilyen "élménye" van errõl.

Nincs jelen

 

#157 2011-12-21 18:18

acorus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Estét

Nekem is volt centrál vénás agytröszt,akinek ilyen van,ajánlom hogy 3 naponta cseréltesse a kötést plusz lefújni fertõtlenítõvel,Nálam meg egy másik betegnek is fertõzése lett,ami durva volt,naponta 2-3 szor hirtelen jött egy hidegrázás,remegés,aztán a 40 fokos láz,nem jött rá senki mitõl van,azthitték a vastól,de kiderült hogy valami baktérium,aztán csináltak a másik oldalra egy új katétert és megszûnt.

Tükrözésnél a kábítás meg semmit se ért nálam,az orvosok nem tudják mi a fájdalom.

Nincs jelen

 

#158 2011-12-21 18:52

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Melcsi!
Az ideiglenes vékonybél kivezetésrõl az "Élet a sztómával" topikban sokat olvashatsz. Ott mindenki leírta az ezzel kapcsolatos tapasztalatait. Nekem is volt ideiglenes vékonybél sztómám 2,5 hónapig...
Holnap megy a drukk!!! Vigyázz magadra!

Szerkesztette: Andi (2011-12-21 18:54)

Nincs jelen

 

#159 2011-12-22 08:10

csucsuka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

szia Melcsi!

Ha egy beöntést kapsz akkor az nem fáj, nekem legalább
5 beöntést adtak , lehet azért volt olyan rossz.
Hamarosan túl leszel a mûtéten és meglátod , sokkal jobban leszel.

Üdv csucsuka vigyázz magadra, a kis angyalkák ott lesznek veled

Nincs jelen

 

#160 2011-12-28 10:02

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Sziasztok!

Jelentem: túléltem! :)) Természetesen. :)

Megszüntették a szûkületeket, nem kellett vékonybél sztóma. :)

Csak egy rövid bejelentkezés: csütörtökön du-ra csúsztam, akkor nagyon észen se voltam
(fájdogáltam, kómáztam), másnap fekvés, szombaton már kiültettek, vasárnaptól járkálás
van. Elsõ két napban kértem fájdalomcsillapítót, elõször napi 2-t, majd egyet.
Sajnos a bélmûködés nekem nem indult meg,ezért vasárnap este ezért kaptam bélmozgató,
4-5 óra görcs után lett eredménye. Így hétfõn már kaptam üres levest (iszonyatos éhes voltam
már), tegnap meg pépes kaját (kefir, vizes krumpli, üres leves, sárgarépaszósz)
Azóta van végre valami erõ bennem. Tisztára elkeseredtem, mert nem tudok egyedül felkelni
az ágyból. :( Pedig annyira szeretném!!! Nincs erõ bennem, hogy felhúzzam magam. bár már
csak egy picit segítenek rá, lehet a mai pépes kajától sikerül már. :)

A gyomorszonda, katéter, branüll már kikerültek szép sorjában, holnap a dréncsõ is, amit nagyon
várok, mert nekem egyre feszítõbb, kellemetlenebb. Meg állítólag valamennyi varrat, az is
eléggé húzódik már.

Sajnos aludni nem sokat tudtam, nagyon beragadtam az õrzõbe és ott nagy volt a zûrzavar.
Itt a kórteremben már aludtam 8 órát! Hááát, az ágyak szerintem szörnyûek. :) fáj már a csípõ-
csontom, de ma hajnalban már az oldalamra fordulva pihentem 1 órácskát! :)

Ez van velem, hétvége felé már biztos virgoncabb leszek, aztán kiderül az is, hogy mikor mehetek
haza. :)

Remélem Ti jól vagytok és jól telt a karácsony!!

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#161 2011-12-28 10:03

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Sziasztok!

Jelentem: túléltem! :)) Természetesen. :)

Megszüntették a szûkületeket, nem kellett vékonybél sztóma. :)

Csak egy rövid bejelentkezés: csütörtökön du-ra csúsztam, akkor nagyon észen se voltam
(fájdogáltam, kómáztam), másnap fekvés, szombaton már kiültettek, vasárnaptól járkálás
van. Elsõ két napban kértem fájdalomcsillapítót, elõször napi 2-t, majd egyet.
Sajnos a bélmûködés nekem nem indult meg,ezért vasárnap este ezért kaptam bélmozgató,
4-5 óra görcs után lett eredménye. Így hétfõn már kaptam üres levest (iszonyatos éhes voltam
már), tegnap meg pépes kaját (kefir, vizes krumpli, üres leves, sárgarépaszósz)
Azóta van végre valami erõ bennem. Tisztára elkeseredtem, mert nem tudok egyedül felkelni
az ágyból. :( Pedig annyira szeretném!!! Nincs erõ bennem, hogy felhúzzam magam. bár már
csak egy picit segítenek rá, lehet a mai pépes kajától sikerül már. :)

A gyomorszonda, katéter, branüll már kikerültek szép sorjában, holnap a dréncsõ is, amit nagyon
várok, mert nekem egyre feszítõbb, kellemetlenebb. Meg állítólag valamennyi varrat, az is
eléggé húzódik már.

Sajnos aludni nem sokat tudtam, nagyon beragadtam az õrzõbe és ott nagy volt a zûrzavar.
Itt a kórteremben már aludtam 8 órát! Hááát, az ágyak szerintem szörnyûek. :) fáj már a csípõ-
csontom, de ma hajnalban már az oldalamra fordulva pihentem 1 órácskát! :)

Ez van velem, hétvége felé már biztos virgoncabb leszek, aztán kiderül az is, hogy mikor mehetek
haza. :)

Remélem Ti jól vagytok és jól telt a karácsony!!

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#162 2011-12-28 10:38

csucsuka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Melcsi!

Örülök , hogy rendeben vagy.
Az is jó hír , hogy nem lett bonyolultabb a mûtéted.
Eltudnád nekem mesélni mi is történt veled a mûtét elõtti
napon.Hány beöntést kaptál este és hajnalban?
Mert Én ettõl félek a legjobban.
A mûtét után meddig voltál kába hány napig?
Nagyon fáj a sebed és a hasad?
Olyan jó , hogy már túl vagy rajta!
Nemsokára haza is mehetsz a családodhoz , szívbõl kívánok
neked sok boldogságot és egészséget!

Vigyázz magadra Üdv neked csucsuka

Nincs jelen

 

#163 2011-12-28 11:49

Muci03
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Melcsi!
Én is örülök, hogy túl vagy rajta és zökkenõmentes lábadozást kívánok!
Minél elõbb sikerüljön hazamenned!

Nincs jelen

 

#164 2011-12-28 13:32

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Melcsi!
Nagyon örülök én is, hogy túl vagy rajta és hogy a sztómát is megúsztad. Mielõbbi felépülést, minden jót kívánok Neked! Boldog és egészséges Új Évet!

Nincs jelen

 

#165 2011-12-28 17:14

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Sziasztok!

Köszönöm  szépen mindenkinek! :) Azóta sikerült egyedül felülnöm, kész haladás ez a nap! :))

A kaja egyre épül, délben már rántott levest kaptam tésztával, meg burgonyafõzeléket darált
fõtt hússal. Este meg már kefir, kenyér, babapiskóta, almalé. Meg se tudok enni ennyi mindent. :)

Csucsuka,
én a mûtét elõtt már jó régóta nem ettem, csak folyadékon éltem, így én csak egy beöntést
kaptam. Amúgy kettõt szoktak, egyet este, egyet hajnal 5 körül a mûtét napján.
De tényleg az volt a legutolsó dolog, nekem az kellemetlenebb volt, ahogy szétszurkálták a kezem
a tûkkel.

Du 4re végeztünk, én másnap reggelig elég kába voltam.Nem is igazán emlékszem rá.

A seb nem vészes, azt hittem nagyobb lesz, szépen varrta össze és nem hiszed el, de most jobban
fáj és feszül, mint eddig. Húzza össze a cérna. De holnap kijön valamennyi, bízom h jobb lesz tõle.

Köszi tényleg mindenkinek, remélem jövõ héten minél elõbb haza mehetek már. :)

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#166 2011-12-28 20:18

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Melcsi.

Huhhh, drukkoltam érted nagyon, jó hogy már jelentkeztél és örülök, hogy minden nagyjából simán ment. Célegyenesbe vagy, hajrá!
Üdv. sibi

Nincs jelen

 

#167 2011-12-28 20:22

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Csucsuka, nem mondod, hogy a beöntéstõl félsz a legjobban? Ki volt az az állat, aki miatt ilyen negatív emléked van róla? Nem olyan gáz az és nagyon kíméletesen, fekve adják, az a nõvér legalábbis, akit én kifogtam, nagyon rendes volt. No para.

Nincs jelen

 

#168 2011-12-29 17:23

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Sibi!

Köszönöm, kedves vagy. :)

A mostani éjszakám nem telt jól, egyszerûen fáj a hasam. Nem a varrat, nem a csõ feszít,
nem a bélmozgások, úgy fájt az egész. Azt mondják a belek is rendezõdnek, az is járhat
ezzel. Most nem vagyok a topon, mert nem tudtam tõle aludni.

A sebbõl meg még mindig sok váladék jön, így egyelõre marad.

Majd csak elmúlik ez is...

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#169 2011-12-29 20:14

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Melcsi, ne ijedj meg, néha én is azt mondtam, nem létezik, hogy ennek ennyire kell fájnia és hogy ez normális. Az volt. Ahogy kezdesz eszegetni, meg mind többet mocorogni úgy igazodik-rendezõdik a bélés és mivel a csõ is elég mélyen benne van(akadályozza) így rohadtul tud fájni. Lesz jobb is, kérj fájdalomcsillapítót, sokat nem, de valamicskét használ.

Kitartás.üdv sibi

Nincs jelen

 

#170 2012-01-01 15:35

Jucus 01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Melcsi!
Most olvastam a történéseket.
Örülök,hogy túl vagy a mûtéten.Bíztosan egy csomó kellemetlenségen mész keresztül,sok fájdalmat kell elviselned,de gondolj arra:ettõl csak jobb napok jönnek.
Gyógyulj meg minél hamarab és azt kívánom mielöbb térhess vissza a családodhoz.
Ismeretlenül is ölelellek és puszillak.

Nincs jelen

 

#171 2012-01-01 17:51

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

kedves Sibi és Jucus,

köszönöm a biztatást. :) Megvagyok, még mindig itt, de már csõmentesen.

A sebet kívülrõl már nem érzem vészesnek, szépen megyek már, lépcsõzök le-fel,
de sajnos harcolok a szelekkel, bárr leginkább a többivel, mert nem jön ki a kaja lent
(eddig csak picike).

pedig iszom, mozgok, stb-stb, de nem sikerül és estére így eléggé fáj a hasim már, feszít
nagyon.

holnap már varratszedés is lesz, meg vizslatás, hogy mire jutottam a hvg-én.
Ettõl függ h mikor mehetek haza, gondolom. Nem tudom mit csináljak, hogy végre
sikerüljön....

nem hittem hogy ez lesz a legnagyobb problémám....

Melcsi

Nincs jelen

 

#172 2012-01-02 09:13

csucsuka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Melcsi!

Köszönöm a válaszodat,megnyugodtam és már nem félek.
Kívánok neked az új évre sok sok boldogságot és sok sok
erõt , tünetmentes szép napokat.
Most nem tudom mi történt de a hasam valahogy nem fáj,
lehet a sok tápszernek meg a kíméletes étrend eredményeként
van ez , lekopogom ne is legyen.
Nagyon vigyázok ne legyen baj mert egy rossz étrend nagyon
csúnyákat tud produkálni.

Üdv neked és írj mi van veled csucsuka

Nincs jelen

 

#173 2012-01-02 20:22

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Sziasztok!

Újra itthon! :))))

Reggel beindult minden (a rendszer), kiszedték a varratokat és haza engedtek! :))) Szóval
már itthonról írok nektek, olyan nyugisat aludtam végre délután a saját, nem kifeküdt ágyikómban! :)

Azért a két órás út haza felé elég fárasztó volt, de megérte! ;)

BÚÉK Nektek és köszönöm a sok biztatást!

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#174 2012-01-03 13:13

csucsuka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Melcsi!

Örülök , hogy már otthon vagy és jól is érzed magad.
Ha idõdbõl és ha nem vagy fáradt légyszi írd meg , hogy
hány napot is töltöttél a kórházban.A mûtéti napokra gondolok.

Üdv neked és vigyázz magadra csucsuka

Nincs jelen

 

#175 2012-01-04 14:59

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Csucsuka!

Dec. 20-án szállították át Esztergomba, 22-én mûtöttek meg, január 2-án reggel pedig kiengedtek,
tehát a 11. napon jöhettem haza.

Akkor neked maradt a február 1? Nagyon fogok szurkolni Neked Csucsuka!!

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#176 2012-01-04 16:37

csucsuka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

szia melcsi

Köszi a választ.

Üdv csucsuka

Nincs jelen

 

#177 2012-01-11 14:15

acorus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Sziasztok

Én utoljára dec.15-én voltam kontrolon,mondta az orvos(Szamosi)hogy remek a vérképem,gyulladás már egy ideje nem volt,meg a hemoglobin is 110,elötte 90 volt,most ott tartok hogy márciusba megyek megint,mert hogy javultam ,eszek is mindenfélét,kivéve nagyon zsírosat,most megint 53 kiló vagyok,45 voltam,széklet napi 1-2 szinte normális formája van,de 1-2 hete kicsit véres meg mintha nehezebben jönne,vagy kevesebb mint amennyit megeszek,meg nem annyira formált,lehet jobb ha visszafogom magam a kajálásnál.Én félek hogy valami szûkület,ami amúgy is van mert a sigma bélen túl nem jutott a mûszer múltkor a tükrözésnél,meg le is van írva hogy onnantól szûkûl meg pseudopolipok hada,úgyhogy nem tudom mi van,csak nem értem hogy ha eddig majdnem normál lett a széklet a szûkület ellenére,akkor most mitõl lett ilyen amit fentebb írtam,meg mért ilyen gyorsan?kb 2 hete más.

Nincs jelen

 

#178 2012-01-13 23:51

Beaujolais
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Kedves Bandesz! Megkérdezhetem, ki volt a félrekezelõ orvos? Én 20 év tünetmentesség után vagyok...és új orvosnál...kíváncsi vagyok, és ha kell, még idõben orvost váltanék :-)

Nincs jelen

 

#179 2012-01-16 08:41

csucsuka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Sziasztok!

A mûtét után mennyi idõ kell ahhoz, hogy rendbe jöjjek ?
Értem azalatt , hogy a seb már nem fog fájni és az étkezés
is viszonylag rendezõdjön .Fizikailag is legyek jobban mert
most elég gyenge vagyok és fáradt.
2012 feb 1-re vagyok kiírva mûtétre , szûkületet fognak több
helyen eltávolítani.

Üdv csucsuka

Nincs jelen

 

#180 2012-01-16 08:46

csucsuka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Melcsi!

Hogy vagy?Hogy telnek a napjaid?
Én elég szarul vagyok.
Várom is meg nem is a mûtétet nagyon félek és
ideges vagyok.
A héten megyek az orvos szakértõhöz utána a Bíróságra
majd a kórház.

Üdv neked vigyázz magadra csucsuka

Nincs jelen

 

#181 2012-01-16 21:45

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Csucsuka.
Kérdésedre nincs egyértelmû válasz. Gondolom ez is emberfüggõ, fõként mennyire vagy rossz állapotban elõtte, legyengülve stb. Attól is függ, hány éves vagy, mert egy fiatal könnyebben regenerálódik. A seb már akkor sem fáj, amikor a varratot szedik,legalábbis nem nagyon, az erõsödés meg hát úgy 6-8 hét kb. Ne izgulj, minden ok lesz. Vigyázz magadra.

Nincs jelen

 

#182 2012-01-29 17:44

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Sziaaasztok! :))

Hú Csucsuka, remélem még elkaplak. Tegnap eszemben voltál, hogy hamarosan mûtenek, de
biztos nem fekszel még bent, valószínû csak holnap kell.

Nem tudom miért, de nem küldött értesítést a rendszer, hogy új hozzászólás érkezett a topicban.

Szóval, nagyon-nagyon szorítok Neked!!! Ne félj, minden rendben lesz! :)
Ugye nekem csütörtökön volt 5 hete, hogy mûtöttek.

A jelenlegi helyzet úgy áll, hogy már majdnem fekszem hason!! Még nem tökéletes azért. :)
Hajolni is tudok, kilométereket sétálok (tempósan!), már úgy is fel tudok kelni, hogy nem csak
oldalra kigurulva valahogy felnyomom magam, hanem elõre hajolva felülök egy nagyobb lendülettel.
A kádba simán lefekszem és sikerül kikászálódni is belõle! :) Ezek nem mindig olyan egyértelmû mutatványok.. :P
Mit meséljek még? Elég ruganyos vagyok már.

Enni már régóta darabosan eszek, tehát nem pépeseket. Arra kell vigyázni, hogy ne egyél puffasztót,
mert az megnehezítheti a napodat, ha felfújódsz.
Nekem konkrétan a derekam fáj csak, nem tudom mitõl, hogy még sugárzik oda át fájdalom, vagy
hogy újra ennyit ülök, mászkálok, a sok séta nap közben? passz. Biztos múlik majd.
Ja, a jó magyar utakon való zötykölõdést még nem szereti... ez tuti.

Szóval alakulok! most már egész jó.

Nagyon szurkolok Neked, de tényleg ne parázz! utána pedig tessék jelentkezni mi van Veled!

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#183 2012-01-29 17:47

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Jaj, még egyet felejtettem Csucsuka!

A saját tapasztalataimat úgy vedd, hogy én elõtte hetekig kórházban voltam, fogytam 6-7 kilót, totál
le voltam gyengülve. Szóval én egy elég jó etalon vagyok a rosszul indulók sorából. Most meg már
egész ki vagyok itt-ott izmosodva.
Híztam már olyan 2-3 kilót. :) De határozottan vastagabbnak látszom, mint ahogy a mûtét után kinéztem.

Tehát pozitívan! :)

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#184 2012-01-29 21:00

gregg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Kedves Barátaim!

Olvasva a hozzászólásokat a topikban,egyrészt nagy tiszteletem Melcsinek aki képes volt tudósítani a mûtétrõl illetve az utána következõ napokról,engem 9 napja operáltak a AEK-ban,Lestár tanár úr,Banai professzor javaslatára,de a mûtétet követõ napokban nemhogy írni de élni sem nagyon volt kedvem,mostanra jutottam oda,hogy megosztom veletek a történéseket,a lényeg,hogy a vastag belem jó nagy részétõl szabadítottak meg,leírni sem akarom mennyit vettek ki inkább azt,hogy 40cm maradt bent,lassan és óvatosan már táplálkozom,és tulajdonképpen jól is érezhetném magam ha nem lennék harmat gyenge,remélhetõleg ez is múlóban lesz,Csucsukának üzenem,hogy bár megértem a félelmeit de igazán tényleg felvállalható a mûtét és annak nehézségei,én magam leginkább az azt követõ pár napot viseltem nehezen de a fájdalom csillapítók és a személyzet segítségével ezen is túl lehet lépni,mondanom sem kell,hogy a mûtétrõl annak nehézségeirõl semmit sem tudok,talán ha egy másodpercre emlékszem amikor a maszkot az orromra helyezték,onnantól kezdve már csak a szobában ébredtem.
40 éves chrohnos vastagbéltõl szabadítottak meg,nem így lett tervezve de annyira csúnya volt,hogy nem lett volna szabad többet bent hagyni,azt gondolom a fent említett két orvos szakértelmében bízva ez egy jó döntés volt!
Kérdésem,hogy van e valakinek tapasztalata,hogyan lehet ilyen méretû vastagbéllel élni vagy éldegélni,minden esetre bizakodó vagyok és várom,hogy épülgessek és vissza nyerjem erõm és mehessek dolgozni.
Kitalálható,hogy nem vagyok már egészen fiatal,az ötvenes korosztályba tartozom,szerencsére nem voltam nagyon lerobbanva de így utólag végig gondolva nem viselt meg az operáció,ha sikerül felerõsödnöm akkor már tényleg csak mosolygok rajta!:)
Üdv mindenkinek:Gregg!

Nincs jelen

 

#185 2012-01-30 08:33

csucsuka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

szia Melcsi!

Feb.1 szerdán megyek a kórházba egy kicsit félek.
Nagyon hideg lesz , szerinted vigyek egy könnyû takarót,
vagy ott elég meleg lesz nagyon fázós vagyok.
Örülök annak , hogy már jól érzed magad, vigyázz magadra.

Puszi csucsuka

Nincs jelen

 

#186 2012-01-30 11:53

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Csucsuka!

De jó, hogy még idõben elcsíptelek! :) Féltem, hogy elkéstem a soraimmal.

Én nem fáztam, sõt, sokszor melegem volt. Ugye 3 kórházat jártam meg decemberben, én nem tudom,
de annyira meleg volt mindegyikben, hogy mi sokszor szellõztettünk, hogy legyen már egy kis levegõ.
Én egyáltalán nem fáztam.

Elhiszem, hogy félsz, hidd el, én is így voltam. Sõt, mindenki így volt ezzel. De ki lehet bírni! Én rosszabbra
számítottam, azt hittem, hogy sokkal-sokkal nehezebb lesz. Ahogy Gregg is írta, az elsõ pár nap nehezebb, de utána tényleg napról napra jobb. Csak ígérd meg, hogy nem hagyod el magad! Valami célt ki kell tûzni magad elé, ami visz elõre.
A másik hogy én elég rosszul voltam elõtte, azt írod, te is rosszul vagy most. Utána csak jobb lehet akkor,
tûzd ki ezt a szemed elé.

Járkálni meg tanácsos utána minél többet, még ha eleinte nem is esik jól.

Kitartást, én nagyon szurkolok majd neked, utána pedig adj hírt magadról, hogy tudjuk minden rendben volt! :)

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#187 2012-01-30 11:58

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Kedves Gregg!

Ó, hát annyian szurkoltak itt is nekem, hogy ez volt a minimum!:)

Örülök, hogy már megvolt a mûtét és egész elviselhetõ volt az a pár nap utána.
Persze ezek után is lesznek kisebb hullámvölgyek, de gondolom mindenkinek voltak
már annál mélyebb hullámvölgyei is a Crohnos lét alatt.

Elég nagy szakaszt távolítottak el a vastagbélbõl akkor, de Dobó István mellett Lestár tanárúrról és Banai
professzorról is sok jót hallottam, biztos szükséges volt, ha így döntöttek...
Remélem, hogy nem lesznek nehézségek a késõbbiekben ebbõl fakadóan!!

Mielõbbi gyógyulást és gyors lábadozást kívánok!! :)

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#188 2012-01-31 10:29

gregg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Kedves Melcsi!

Ahogy te, én is bizakodó vagyok,úgy néz ki minden mûködik és már szinte alig van fájdalmam,10 nap után már az oldalamon is tudok aludni,figyelem Csucsuka,látod,körülöttünk már rendezõdnek a nehézségek!
Még az erõnlétem nem az igazi,mondhatnám gyenge vagyok,Melcsi ebben mi a tapasztalatod?Vagy 10 nap után nem legyek még türelmetlen!?
Jó egészséget kívánok mindenkinek:Gregg!

Nincs jelen

 

#189 2012-01-31 10:34

gregg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Csucsuka!

Megtudom erõsíteni a Melcsi által írottakat,takaróra nem lesz szükséged ahol én voltam AEK,ott is jellemzõen nagyon meleg volt,és inkább szellõztetni kellett.
Kitartást erre a pár napra és higgy nekünk,hogy jól jössz ki a mûtétbõl és az állapotod javulását szolgálja!
Üdv:Gregg!

Nincs jelen

 

#190 2012-01-31 10:51

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Gregg,

Türelem. :) Tudom, ebbõl van a legkevesebb, de azért még ebbõl elkél késõbb is. De tényleg napról napra jobb lesz.
Szépen erõsödsz majd. Én eleinte járni is alig tudtam, most meg kifejezetten izmok vannak rajtam! :D

Amúgy érdekes, nekem ahogy kezdtek töltõdni a belek, a szinte semmi fájdalomból a 14 nap után el kezdett fájni.
Vagy csak rendezõdtek a belek odabent, nem tudom. Aztán már az oldalamon sem tudtam aludni... Akkor azért én is
kicsit megijedtem. De csak átmeneti helyzet volt, remélem Nálad nem lesznek ilyen hullámvölgyek.

Na, azóta volt kint nálam az orvos, a derékfájás, derékfájás. A gerinc melletti izmok két oldalt össze vannak csomósodva. Kaptam rá izomlazító tablettát, krémet, melegítõ öv van a hátamon és gyúr a család. :)

de azért elég nagy kiszúrás, hogy egy ilyen mûtét után nem is a hasam fáj, hanem a hátammal bajlódok, nem? :)

Jobbulást, erõsödést!

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#191 2012-01-31 11:26

csucsuka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Gregg!

Köszönöm neked, a megnyugtató válaszokat.
Gyógyuljál meg mi hamarabb.Majd írok a mûtét
után, hogy sikerült.

Üdv neked vigyázz magadra csucsuka

Nincs jelen

 

#192 2012-01-31 12:44

gregg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Kedves Melcsi!

Köszönöm a biztatást,élek is vele és valójában a türelemmel sincsen gondom hiszen most más dolgom sincsen mint a pihenés.
Ma megyek varrat szedésre,ez csak azért érdekes mert hosszabb idõre mostanában nem hagytam el a biztonságos otthont,de megoldom,a vezetés is elég jól megy már,motorra ugyan még nem ülnék fel lévén,hogy nagyon hideg van
:).
Jó egészséget és jó kedvet:Gregg!

Nincs jelen

 

#193 2012-01-31 12:52

gregg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Csucsuka!

Bár biztosan sokan izgulnak majd érted és az egészségedért de az biztosan jót tesz,hogy eggyel többen vannak akik szurkolnak neked!
Én szinte egyáltalán nem féltem,na jó nem azért mert olyan nagyon bátor vagyok hanem valahogy rákészültem,hogy ezt muszáj megcsinálni és szinte már vártam a napot,hogy túl legyek rajta,nekem is csúszott két napot az eredeti idõponthoz képest de ez sem szegte kedvem,az igazság persze az,hogy én is évekig alkudoztam,hogy talán még nem kéne,majd jövõre stb,de most már elkerülhetetlen volt.
Tehát fel a fejjel,kitartás,várunk ha gép közelben leszel,én is gondolkoztam,hogy beviszem a laptopot de lebeszéltem magam,és nem lett volna hozzá erõm kedvem,hogy írogassak,ez a kiváltság csak Melcsit illeti!
Gregg

Nincs jelen

 

#194 2012-02-15 14:41

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Sziasztok!

Csucsukáról tud valaki valamit?

Gregg, te hogy vagy? Eltelt 2 hét, lehet azóta már szaladsz! :)

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#195 2012-02-15 20:35

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Febr. 1.-én feküdt be, sztem már otthon kéne lennie. Napok óta  figyelgetem, nem ír-e. Majdcsak jelentkezik már és megírja, hogy már futkos. :D
Persze, nem a budira gondolom.

Szerkesztette: sibi (2012-02-15 20:35)

Nincs jelen

 

#196 2012-02-16 06:43

gregg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Kedves Melcsi!

Köszönöm érdeklõdésed,némi kis megfázástól eltekintve jól vagyok,ahogy ígérted erõsödöm és már végre a hason alvás is megy,maga a seb is begyógyult,nagyon érdekes,hogy ugyan úgy mint nálad a 14.napon volt egy vissza esés ami hasmenés ás rosszabb közérzet formájában jelentkezett vissza mentem a kórházba,kaptam kliont merthogy valami baktérium fertõzésem volt és már másnap újra jobban lettem,de összességében határozott a javulás!
Be-be néztem,hátha Csucsuka jelentkezik de sajnos eddig nem láttam õt közöttünk,remélhetõleg õ is jól van és hamarosan hírt ad magáról!
Mindenkinek jó egészséget:Gregg

Nincs jelen

 

#197 2012-02-16 07:13

gregg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Melcsi!

Te hol tartasz a javulásban,remélhetõleg töretlen a jó közérzet?
Üdv:Gregg

Nincs jelen

 

#198 2012-02-17 10:14

Muci03
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Sziasztok!
Múlt héten hazaengedtek az év kórházából.  Túl vagyok az irrigoszkópián meg a passage vizsgálaton is. Ki lehetett bírni. Kiderítették hogy a gyomorfekély mellett gyomorsüllyedés is van. a vastagbélen meg jelentõs mennyiségû kaccsképzõdés látszik. A beleim renyhébben mûködnek. Mivel válaszokat nem, csak gyógyszereket kaptam, így nem is tudom mit hozhat a holnap. Elvették a Bechterewre való gyógyimat mondván hogy az okozza.  De ez nem igaz mert a panaszaim 1.5 év óta folyamatosan jelen vannak a gyógyit meg csak június óta szedem. Meg sem hallották. Így aztán megint keservesek a reggelek merevednek az ízületeim ezerrel. A hó miatt meg nem jutok el a dokimhoz.
Csucsukának mielõbbi javulást a többieknek tünetmentes napokat kívánok. Muci

Nincs jelen

 

#199 2012-02-18 18:25

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Igen Sibi, már rég otthon kellene lennie....

Nincs jelen

 

#200 2012-02-18 18:28

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Gregg,

Köszi, megvagyok. Tegnap volt egy vastagbél és egy gyomortükrözésem. Az elsõ sikertelen volt, pedig már altatásban csinálták... így is csak 30 centit tudtak megnézni. Gyomor OK. (ott már észen voltam, még mindig fáj a nyelõcsövem, de rég volt már, már el is felejtettem milyen is ez a vizsgálat)
Sajnos a vastagbéltüki azért kellett, mert onkológiai szakrendelésre járok... A decemberi mûtétnél áttétet találtak a hashártyámon... De mivel nem sikerült megnézni a vastagbelet (pet ct nem egyértelmû - gyulladást nem tudja megkülönböztetni ettõl), így nem tudjuk mi van, ott van-e? De nagyon más nem maradt, mert a hasfalat leszámítva, mindenhol tiszta vagyok. Szerdától kemo...
A hasam amúgy már elvan. Elég gyakran fáj a derekam. Lehet még mindig rosszul tartom magam és attól?

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB