#1351 2011-10-30 12:35

kockásfülû
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

nekem augusztusban volt bódításban vastagbéltükrözésem s éreztem mindent, de  ha szóltam a dokimnak megállt...
de nem volt kellemes

Nincs jelen

 

#1352 2011-10-30 14:49

szliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

szia kockásfülü.

köszönöm,hogy megosztottad az átélteket.
hát ezt most akkor igazábol nem értem,mert valaki azt mondja el van kábulva,nem érzi,és nem is emlékszik semmire.akkor ezek szerint többféle bóditás van.?nekem is ezt mesélte dokim,hogy majdnem olyan mintha aludnék  majd...
továbbra is várom a véleményeket bóditásos vastagbéltükrözésröl!
köszönöm
szliva

Nincs jelen

 

#1353 2011-10-30 14:51

orsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok, eddig úgy gondoltam, hallgatok errõl a témáról, de most már kibukik belõlem. 20év alatt SOHASEM VOLT TÜKRÖZÉSEM!!! Igaz, hogy az elsõ 10 évben állandó gyulladásban volt a végbelem és a fenekem, ezért hagytak békén. De a következõ 10 évben is ragaszkodtam hozzá, hogy vagy altassanak el vagy hagyjanak békén,amúgy is  elég a betegségbõl adódó szenvedésbõl. Hihetetlen, hogy feleslegesen szadizzák az embert!!!, amikor az orvosok számára macerás, de nekünk betegeknek humánusabb módon is el lehet végezni ezt a vizsgálatot ( pl.altatás, ct, kamera...stb.). Persze, hangsúlyozom, hogy ez csak az én magánvéleményem és biztosan közrejátszik, hogy gyerekkoromban tényleg rengeteget szenvedtem a sipolyoktól ( sokáig helyileg kezelgették, volt hogy hónapokon keresztül naponta jártunk a bõrgyógyászatra, vagy pl. amikor megmûtötték a popsimat, 2évbe telt mire teljesen felsarjadtak a vágások, amik közül volt 15cm hosszú, volt 10cm mély is és sajnos nem lehetett összevarrni, hogy nehogy összeforrjon a felszíne és az alatt pangjon a genny, ezért gézcsíkokat tömködtek bele. Borzasztó fájdalom volt, amikor a csíkokat kiszedték a beszáradó sebbõl és újat kellet t tenni a helyére. Kispárnába üvöltöttem, hogy ne zavarjam az osztályon fekvõket. 13éves voltam). Szóval már akkor is rettegtem többek között a tükrözéstõl is. Ez van. Ja, és még annyi, hogy nem az orvosokat hibáztatom, hanem azt a rendszert (nem politikait), ami ezek után a vizsgálatok után ad juttatást a kórházaknak...persze, azt csak nem hivatalos helyrõl hallottam, sajnos én hülye is vagyok, meg szõke is. :)

Nincs jelen

 

#1354 2011-10-30 14:56

Ildike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

szia Szliva!
Kaptam 1 injekciót és akkor attól kicsit bekábultam.
De mondtam,hogy fáj és hogy hagyják abba de azt mondta hogy már nincs sok és nyugi. Ennyivel elvolt intézve!
De mikor elsõnek voltam tükrözésen akkor nem voltam fent nem is emlékszem semmire! Szóval én se értettem,hogy miért voltam most fent tavaly meg nem.

Nincs jelen

 

#1355 2011-10-30 14:56

orsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Bocsánat, azt írtam, hogy az orvosok számára macerás, vegyétek úgy, hogy a kórháznak, oep-nek gond a plusz "felesleges" kiadás. Kíváncsi lennék, hogy az illetékesek melyik módszer mellett tennék le a voksukat, ha nekik kellene fél évente vagy évente a tükrözés, szövettan eredménye.

Nincs jelen

 

#1356 2011-10-30 15:31

kockásfülû
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

kaptam injekciót vénásan picit kába voltam, de én sokkal jobban képzeltem el a kábulatot, lehet, hogy mindenki szervezete másképp reagál... de szerintem ne aggódj, mert az csak rosszabbá teszi az egész helyzetet!

Nincs jelen

 

#1357 2011-10-30 16:07

mathebalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Én elõször minden érzéstelenítés nélkül voltam tükrözésen úgy a felénél kezdtem sziszegni :) utána kaptam bódítást és semmit se éreztem :) szóval nekem jó volt úgy :)

Nincs jelen

 

#1358 2011-10-30 16:13

Szimi38
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Szliva!
Lányomat is bódításban vizsgálták. Mit mondjak, kihallatszott a jajgatása, nekem sem volt jó érzés hallani.
Viszont utána azt mesélte, emlékszik, hogy jajgatott, de magára a fájdalomra NEM! Így viszont szerinte nem is volt vészes.
Hogy ON is legyek, neki valahogy a körömvirág tea nem vált be. Fáj tõle a hasa, javulás pedig semmi.
Mostanában nem fáj a hasa de a véres széklet elõ-elõjön heti rendszerességgel, így lehet nem ússza meg a 2. tükrözést.
Eddig csak Pentasa klizmát és Pentasa granulátumot szed. Lehet nem használ?

Nincs jelen

 

#1359 2011-10-30 17:11

mathebalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

sajnos én a pentasától kifejezetten hasfájós voltam :( Azért is álltam le vele
Vitaminok amiket mostanában szedek azaz köbö 5 hónapja köbö ezeket elõtte kevesebbet :)

3-5 g c vitamin elosztva egy nap
Multivitamin 1 db
Omega 3 + ginko biloba+ Q10 napi 1 db
szelén napi 1 db
D3 vitamin  + kálcium 1 db
Spirulla és Chorella algák 1-2 szem naponta

emellett kúrázom olyannal hogy napi egy kiskanál kurkuma 1 hónapig majd 2 hónap szünet
Ugyan ez máriatövissel 1 hónap máriatövis aztán 2-3 szünet
Macskakarom is szintén 3x1 tabletta 1 hónapig aztán 1 hónap szünet :)
Persze a hónapok felváltva vannak ne keveredjenek össze a dolgok :)
valamint körömvirág tea és vagy csalántea 1-1.5 liter per nap (ezt néha azért lustaságból elhanyagolom sajna)

valamint igy õsszel egy gerezd foghagyma szétnyomva vagy apróra vágva összekeverve mézzel és lenyel:)

Általában márkát nem néztem régebben de legjobban talán a Vitaminstation termékei jönnek be mind összetételben mind árban versenyképes. Valamint Dr Chen még ami érdekes lehet :)

Szerkesztette: mathebalu (2011-10-30 17:15)

Nincs jelen

 

#1360 2011-10-30 17:57

szliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

hát nagyon vegyesek a beszámolok. van ki semmitsem érez bóditással,van aki mindent érez.
akkor mondjuk nem tudom minek találták ki ezt a bóditást,ha ugyanúgy kellemetlen.
nekem volt 2-éve elsö vastagbél tükim altatásba,de az tul macerás volt nekem.reggel 7-re kellett mennem ,2-orát vártam izgulva mire sorra jutottam.igaz vizsgálatbol semmit nem éreztem,de utána infuziótol hazáig hánytam,és utána estig aludtam.szóval tul macerás volt ez nekem.
6-honapja végbéltükrözés volt ,ott 40cm-ig mentek fel,de hát nem volt kellemes a kanyarokba,meg szörnyü volt.
most ugy gondoltam a bóditást választom,de elég vegyes érzelmeim vannak azzal kapcsolatban is.


most én a buzafülét fogom fogyasztani,ha valakinek vannak vele tapasztalatai várom a beszámoloját!
nagyon sok jot hallottam,olvastam rola,hogy jótékony hatással van a vastagbélgyulladásra,és még sok másra...

köszönöm mindenkinek a bóditással való beszámoloját.sokat segitettetek:)

szliva

Nincs jelen

 

#1361 2011-10-30 21:14

M. G. Mariann
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Szliva!
1 hónapja voltam tükrözésen, nekem is bódításban végezték, de én az ég világon semmire nem emlékszem, egyszer ugyan felrémlett valami, de akár a hasam is operálhatták volna, nem emlékszem semmire. Utána kb még fél órát pihentem, aztán felkeltem és leballagtam a földszintre, majd hazamentem az eredmények után. Fogalmam sincs, hogy mi történt odabent. Szerintem érzékenységtõl és az adagtól függ minden.

Nincs jelen

 

#1362 2011-10-31 13:35

szliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

m.g mariann.

végre valakitöl hallok valami jó hirt is.!
hát én is ezt remélem ,hogy  igy leszek.
neked melyik korházban csinálták?
mindenkinek elvileg ezt kéne érezni bóditásban,elvégre azért bóditás nem?
szliva

Nincs jelen

 

#1363 2011-10-31 16:11

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szép napot!
Ne offoljuk szét az alternatív módszereket.
Egy jó tanács a részetekre aki megfogadja megfogadja aki nem az nem. SCHÜSSLER SÓ - Nr.10 NATRIUM SULFURICUM ezt tessék venni 1500 Ft / 80 szem. Tessék szedni. A másik tanácsom pedig a só sima kõsó legyen amit használtok. A jódot meg be kell másképpen vinni. Szükség esetén az eredeti tengeri só is jó.
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#1364 2011-10-31 20:30

Szimi38
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szuszidi! Pont idén hoztunk a tenger melletti sólepárlóból sótömböt. Igaz, az ott dolgozó emberke e lelkünkre kötötte, néém eni, néém eni! :))
Ugyanis még nem teljes tisztaságú. Viszont párologtatni kitûnõ.

mathebalu! valami vitaminokat szed, C-t, magnéziumot és vasat biztosan. A fokhagymát bírod? Nem fájsz tõle?

Nincs jelen

 

#1365 2011-10-31 22:26

teafil
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szliva!

Én ezt az idényt végig búzafû-termesztettem.
Meg nem gyógyultam, de nagyon sokat javult az állapotom minden téren.
Jövõre tervezem az ismétlést.

Nincs jelen

 

#1366 2011-11-01 20:54

M. G. Mariann
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Szliva!
Írtam e-mailt.

Szerkesztette: M. G. Mariann (2011-11-01 20:57)

Nincs jelen

 

#1367 2011-11-20 13:08

mathebalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Nem abszolút nem fájok tõle sõt nagyon szeretem és úgy érzem jó hatással van!
A vöröshagyma inkább bánt de az is inkább felfúj!

Nincs jelen

 

#1368 2011-11-20 13:58

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Én búzafû tartalmú teát ittam, és ez is nagyon jó szerintem. Persze még jobb a friss búzafû :)

Nincs jelen

 

#1369 2011-12-13 13:10

teafil
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Bárcsak ez segítene!
Én simán bevállalnám...
http://www.origo.hu/egeszseg/20111212-s … nalni.html

Nincs jelen

 

#1370 2011-12-25 13:02

teafil
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves Sorstársak!

Újabb megfigyelésemet szeretném megosztani veletek.
Korábban már beszámoltam a dió, banán, alma étrendbe való felvételének pozitív hatásairól, melyet javasoltam mindnyájatoknak. Most egy újabb dologgal kapcsolatban tettem kedvezõ megfigyelést. Nem akarom megsérteni a reklámokkal és az oldal szabályzatával kapcsolatos szabályokat ezért körülírom.
A világ talán legismertebb üdítõitaláról van szó (nevében a karakterek ábc sorrend és darabszám szerint a következõek: aacccloo) Ha valakinek nem világos szívesen elküldöm emilben. Álmomban nem gondoltam volna de egyértelmûen tapasztalom jótékony hatását. Bátran próbáljátok ki!

Boldog Karácsonyt és Boldog Új Évet!

Ui.: még kb 3 hónap és kezdõdik a búzafû szezon.

Nincs jelen

 

#1371 2011-12-25 16:13

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Igen teafil a gyerek orvosok is ajánlják a gyerekek részére a colát mert tény s való megfogja a székletet. De én ellenjavallattal élek ellne rövid távon ok de hosszú távon nem ajánlom.

Nincs jelen

 

#1372 2011-12-25 21:38

szliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

szia teafil.

a colat nekem az orvosom kifejezetten tiltja:(
a búzafüvet én most is termesztem magamnak itthon,és fogyasztom,már 2-honapja folyamatosan.
van valami tapasztalatod esetleg a búzafüvel.
szivesen halgatom,ha megosztod!
szliva

Nincs jelen

 

#1373 2011-12-26 17:37

teafil
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

Köszönöm a visszajelzéseket.
Hát azért én továbbra is fogom magam kúrálgatni vele.
szliva, ezt a nyarat végig termesztettem és csak ajánlani tudom a búzafüvet. Meg nem gyógyultam de a betegségem tüneteit is mérsékelte és az általános egészségi állapotomat is kedvezõen befolyásolta. Nagyon bölcsen teszed, hogy magadnak termeszted és nem veszed valahonnan. Sokat olvastam róla, hogy csak frissen préselve fejt ki igazán jótékony hatást.
Ugye a magokat beáztatod ültetés elõtt legalább 12h-t? Én amíg nem áztattam azt hittem gyengék a szemek, miután átálltam áztatásra kb duplájára nõtt a kikelõ mennyiség.

Nincs jelen

 

#1374 2011-12-26 20:26

szliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

szia teafil.

igen 2-napig áztatom a búzafüvet ,aztán föld tetejére szorom belocsolom,letakarom,és egy napig letakarva hagyom,ezután kicsirázott,éas kb.4-napig növesztem.borzasztó émelyitös ize van.napi 0.5dl-ert iszok,ezt 2-3-marékból préselem ki.remélem lesz valami változás töle az állapotomban.
köaszönöm ,hogy megosztottad a véleményed.
szliva

Nincs jelen

 

#1375 2011-12-28 21:38

rundig
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Üdvözletem mindenkinek!

Korábban már írtam a búzafûlé jótékony hatásairól és továbbra is csak ajánlani tudom. Március óta folyamatosan fogyasztom, csak októberben tartottam kb. egy hónapos kényszer szünetet. Amíg nem ittam, sajnos újra elõjött a fisztulám és a gyulladás is. Miután újra inni kezdtem, a javulás 4 nap után már érezhetõ volt. Azóta is termesztem és iszom, mert nekem szükségem van rá.

szliva!
2+4 nap alatt neked megnõnek a füveid vágható hosszúságra? Kb. hány centis ekkor? Nekem min. 12 nap kell, ilyenkor kb 15 cm.

teafil!
Kólát én egyáltalán nem ajánlom. A sok cukor, koffein, szénsav, és a sok-sok mesterséges adalék mind ártalmas a bélre.
Te milyen jótékony hatását tapasztaltad??

Nincs jelen

 

#1376 2011-12-29 21:23

szliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

rundig

bocs a 2-nap áztatást kifelejtettem.2 áztatás 2-csiráztatás,és 4-5-nap alat 18-20cm,minden nap locsolom.nö mint a bolondgomba.tovább nem merem növeszteni,mert félek,hogy kisárgul,és az  már nem olyan minöség.ablakba tartom belül.fél dl-ert iszom egy reggel,és kb 5-napra elég egy virág láda.néha kicsuszok az ütemböl akkor van 1-2-nap üresem,de iszonyat undorral iszom,de tudom,és mondogatom,hogy muszáj,mert jó hatással van rám(betegségemre...
te is simán iszod,vagy lehet máshogy is.én csak ugy tudom meginni buzafülevet,hogy egy korty fülevet,és egy korty vizet.még hál isten nem is voltam beteg idén (influenzás).lekopogom gyors!
kell szünetet tartani fogyasztásánál,vagy lehet folyamatosan inni?
szliva

Nincs jelen

 

#1377 2011-12-29 21:51

rundig
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

szliva

Tisztán iszom, az ízét nem szeretem én sem, megszokni sem tudtam, de én is a jótékony hatását tartom szem elõtt. Egy két korty vizet iszom rá kísérõnek.
Nem kell szünetet tartani tudomásom szerint, ihatod ameddig akarod, ártani biztosan nem ártasz vele.

rundig

Nincs jelen

 

#1378 2011-12-30 10:47

suzy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szliva, Rundig!
Milyen búzából állítjátok elõ a búzafû levet? Ez valami speciális búza, vagy egyszerû, közönséges búzaszemek is jók? Honnan lehet alkalmas (bió, stb.) búzát szerezni? Én is kipróbálnám, csak rögtön az elején elakadtam. Mivel préselitek ki a levét?
Kösz a választ.
Suzy

Nincs jelen

 

#1379 2011-12-30 10:48

teafil
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

rundig
Nekem az a jótékony hatás, hogyha cólázom akkor másnap normális a székletem, olyan mint egy egészséges embernek.
szliva
Azon én is csodálkoztam, hogy neked 4-5 nap alatt már vágható a búzafû mérete. Nekem is átlag 12 nap kell. Szerintem nem kell félned, hogy kisárgul hiszen ez egy növekedésben lévõ növény. Persze jobb minél hamarabb vágni mert ahogy hallottam a növekedési ciklus elején igazán hatásos.
Egyébként meg mindannyiótokkal szemben én szerencsés vagyok mert szeretem a fanyar ízeket és nekem egyáltalán nem rossz a búzafûlé íze, néha kifejezetten édesnek is érzem.

Boldog Új Évet!!

Nincs jelen

 

#1380 2011-12-30 10:54

teafil
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

suzy!

Én bioboltban veszem a magokat, de úgy gondolom, hogy ezek ugyanazok a búza magok amelyeket a takarmányboltban kapni. Ez nem biztos csak gondolom, hogy ugyanaz a faj csak más fajta. Ha jól sejtem itt azon van a hangsúly, hogy szinte csíra állapotban fogyasszuk a levet. Csak gondolom, hogy egyéb növények csírája is megfelelõ lehet és valószínûleg azért a búza a nyerõ mert gyorsan növexik. Préselni búzafû préssel préselem. Ezt tavaly április környékén vásároltam kb 14e ft-ért, és ahogy elnéztem nem biztos, hogy még egy idényt kibír benne a csiga de legfeljebb csak azt kell majd cserélnem.
Ha nem akadsz a neten a nyomára szívesen segítek emilben: teafil@citromail.hu

Nincs jelen

 

#1381 2011-12-30 11:14

suzy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Teafil, köszönöm a gyors és részletes választ, kereslek, ha elakadtam.
Üdv.: Suzy

Nincs jelen

 

#1382 2011-12-30 19:53

rundig
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

suzy!

Búzafû termesztéséhez hántolatlan bio tönkölybúzát érdemes használni, ami a takarmány boltban nem kapható. Bio, vagy gyógynövény boltban lehet kapni fél kilós kiszerelésben, de ha hosszabb távon tervezed a termesztést, mindenképpen érdemes nagyobb mennyiségben rendelni 10-20 kg, mert lényegesen olcsóbb, mondhatni fél áron hozzá lehet jutni. Nem akarok semmilyen oldalt reklámozni, így ha érdekel emailben megírom honnét rendelem.

teafil!
A bio tönkölybúzát nem azért használjuk mert ez a csíra nõ leggyorsabban. Bemásolok egy cikket, ami leírja a búzafûlé jótékony hatását, igazán kedvcsináló, lelkesítõ mindenkinek, aki a búzafû termesztésén gondolkodik.

"A búzafûlé igazi erejét véleményem szerint a klorofill tartalma adja. Ez a molekula szinte kiköpött mása az emberi vörösvértestekben megtalálható hemoglobin molekulának. Mindkét molekula a légzésért, a légzési gázok szállításáért felelõsek. A klorofillt éppen ezért szokás növényi vérként is hívni. A két molekula mindössze pár atomban tér el egymástól szerkezetüket tekintve. Ebbõl következik az a nagyon fontos elõny, amiért is a klorofillt szervezetünk nagyszerûen tudja hasznosítani és vérünket úgymond dúsítani oxigénnel.

Mivel funkciójukat tekintve megegyeznek így a klorofill nagymértékben hozzájárul ahhoz, hogy a vér oxigén szintje növekedjen, sejtjeink még több oxigénhez jussanak. Prof. Dr. Otto Wartburgtól tudjuk, hogy oxigén dús környezetben a daganatsejtek nem képesek kialakulni, illetve a már meglévõ daganatsejtek nem burjánzanak tovább. Ezért a felfedezéséért Wartburg Professzor Úr 1931-ben Nobel díjat kapott. Összegezve a búzafûlé magas klorofill tartalma közvetett módon képes a daganat sejtek ellen egyfajta védõgátat kialakítani a vér oxigéntartalmának növelésével.

Ez az elsõ védõgát. A búzafûlé azonban még további két tulajdonsága révén képes minket megvédeni a kóros sejtburjánzásoktól. Sokat vitatott vitamin a B17. Speciális cukormolekula, mely toxikus alegységeket tartalmaz (ciángyök, benzaldehid). Természetes formában mint például a búzafûlébõl felvett B17 megfelelõ mennyiségben (ellenõrzött körülmények között) hatásosnak bizonyult a chemoterápia mellékhatásainak kivédésében vagy csökkentésében, illetve a kialakuló tumoros sejtek visszaszorításában, áttétképzõsédek megelõzésében.

Az organikus, természetes körülmények között felvett B17 a szervezet megfelelõ rodanáz enzimszint mellett képes a B17 toxikus alegységeit semlegesíteni, átalakítani (példáult B12-vitamnná alakulhat), így egészséges sejtekre ebben a formában nem jelent veszélyt. Bizonyos ráksejtek viszont (DNS-beli változások, hibák miatt) nem termel rodanázt, ami a B17-nek szabad utat ad a mérgezõ hatás kifejtésére. Ennélfogva bizonyos ráksejteket képes legyengíteni, védtelenné tenni. A végsõ munkát természetesen a szervezet saját immunrendszere fogja elvégezni. A B17-el kapcsolatos megállapítások a szintetikus úton elõállított, gyártóktól származó B17-re nem vonatkozik.

A harmadik védõgát nem más mint a lúgosító hatás. A búzafûlé nagy mennyiségben tartalmaz bázikus ásványi elemeket, melyek lúgosító hatásuk révén képesek helyreállítani szervezetünk természetes sav-lúg egyensúlyát. A helytelen táplálkozás és egyéb civilizációs ártalmak következtében a ma élõ emberek szervezete túlzottan savas.

A savas közeg azonban nem csak a baktériumoknak és egyéb kártékony mikrobáknak kedvezõ táptalaj! Wartburg professzor kutatásai alapján azt is tudjuk, hogy savas közegben a daganatsejtek is nagy elõszeretettel alakulnak ki. A búzafûlé kúraszerû alkalmazásával hatékonyan tudjuk szervezetünket megszabadítani az elsavasodást okozó anyagoktól így képesek vagyunk a lúgosító hatásával együtt háromszoros védelmet biztosítani a daganatok kialakulása ellen.

A búzafûlé széles spektrumú gyulladáscsökkentõ, méregtelenítõ és salaktalanító. Nagyszerû emésztésjavító, étvágynövelõ. Hatékonyan támogatja immunrendszerünket is.

Magas vas- és klorofill tartalma segít a vérszegénység megelõzésében és kezelésében. Kedvezõen hat a vörös csontvelõ mûködésére is.

Tartalmazza az összes ismert ásványi anyagot és nyomelemet. Egyedülálló vitamintartalommal rendelkezik, a zsírban oldódó vitamionokat (A,D,E,K) megfelelõ mennyiségben tartalmazza. Tökéletes muko-poliszacharid-, aminosav-, zsírsav és fehérjeforrás. Mind a kilenc esszenciális aminosavat magában rejti. Érdekes, hogy amíg a hús és a tojás fehérjetartalma egységnyi térfogatra számítva 16-18% addig a búzafûléjé 25%. Nem rossz ahhoz képest, hogy egy növényi lérõl beszélünk..

Mindezek mellett magas antioxidáns szint és aktív enzimtartalom jellemzi. Ezek az enzimek kompatibilisek az emberi szervezetben található enzimekkel, vagyis képesek betölteni az emberi enzimek funkcióját. Így nagyszerûen alkalmazhatók bizonyos enzimhiányos betegségeknél kiegészítõ terápiaként. A SOD (szuperoxid-dizmutáz) nevû molekula a sejtek öregedése ellen hat. Ez azonban a kor elõre haladtával egyre kevésbé termelõdik sejtjeinkben. A búzafûlé igen magas mennyiségben tartalmazza. Citokróm-oxidáz, mely a sejtlégzéshez nélkülözhetetlen,  ABA enzim, mely képes a daganatok azon burkát lebontani, mellyel álcázza magát az emberi immunrendszer elõl. Transzhidrogenáz, mely az artériák falát és szívizomzatot táplálja, erõsíti. Amiláz, mely a szénhidrát lebontásért, Proteázok, melyek a fehérje lebontásért és lipáz, mely a zsírok lebontásért felelõs enzimek. Mindezek megtalálhatóak a búzafû hihetetlenül komplex nedüjében.

Nemrégiben fedezték fel a kutatók a P4D1 faktor jelenlétét a hímivarsejtekben. Az enzim akkor aktiválódik, amikor a hímivarsejt DNS állománya valami külsõ behatás révén sérül. Az enzim egy repair mechanizmussal képes helyreállítani az örökítõanyag hibáját. Bármilyen hihetetlen is, ezt az enzimet is megtaláljuk a búzafûlében.

A felsoroltakat végigolvasva valóban láthatjuk, hogy egy nagyon összetett és csodálatra méltó növényi lével állunk szemben. Azt gondolom, hogy magyar ember számára ez az egyik legmegfelelõbb egészségvédõ és –javító természeti ajándék. Mindenkinek szívbõl ajánlom! (Ételallergiában, lisztérzékenységben szenvedõk a búzafûlé kúra megkezdése elõtt kérjék ki szakember véleményét minden esetben!)

Milyen állapotok megelõzésében vagy kiegészítõ
kezelésében alkalmazható a búzafûlé?

Méregtelenítés, lúgosítás, nehézfémek (kelátok) eltávolítása a szervezetbõl

Vérszegénység, vöröscsontvelõ mûködési zavarai

Gyenge immunrendszer, legyengült szervezet, lábadozás idején

Rákmegelõzés (B17-vitamin, sejtvédõ faktorok, antioxidánsok révén)

Elhízás, magas koleszterin szint

Szív- érrendszeri problémák

Bizonyos enzimhiányos állapotok esetén

Krónikus vastagbél-gyulladás, nyombélfekély

Reflux

Emésztési problémák, étvágytalanság

Bizonyos allergiás megbetegedések esetén

Migrén (tapasztalatok alapján)

Hulló-, töredezõ haj, vékony-, repedezõ körmök esetén

Nyálkahártyát érintõ fertõzõ betegségek

Vitamin-, ásványi anyag-, nyomelem pótlás"

Nincs jelen

 

#1383 2011-12-30 20:19

suzy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

szliva, rundig, teafil,

Ti tapasztaltatok olyat, hogy a búzafûlé kúra elején (alatt) pattanásossá válik a bõr? A prés-gép keresgetése közben az interneten egy másik fórumra akadtam, ahol a hozzászólók egy része a búzafû áldásos hatása mellett arról is beszámolt, hogy a méregtelenítés mintegy mellékhatásaként pattanásos (akne) lett az arcbõrük, mert hogy ott (is) távozik a méreganyag, s ez az állapot huzamos ideig fennmarad(t). Igaz ez?
Üdv.: Suzy,
aki nem szeretne nagy, mérges, csúnya pattanásokat az arcára

Nincs jelen

 

#1384 2011-12-30 21:21

szliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

suzy

én nem észleltem pattanásokat a búzafülétöl.nekem a szokásos havi baj elött szokott pár patti kijönni,de a búzafülétöl nem jött ki.én a vizeletemen láttam változást.(sötéttebb lett)ez is gondolom a tisztitás jele.


rundig
ez nagyszerü ötlet volt,hogy kiirtad a búzafülé jotékony hatását.millió köszönet:)
igy tudom magamat is erösiteni ,hogy folytassam,és ne hagyjam abba a kurát:)


szeretném kérdezni,hogy ki mekkora mennyiséget iszik naponta búzafülevet?ugye éhtgyomorra evés elött kell inni?


szliva

Szerkesztette: szliva (2011-12-30 21:22)

Nincs jelen

 

#1385 2011-12-30 22:37

rundig
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

suzy
Pattanás elõfordulhat, nekem a hátam volt pattanásos, kb 2 hétig. A méregtelenítés mindenkinél máshogy jelentkezik, ez szerintem ne tartson vissza.

szliva
Én mostanában egyszer 30 ml iszom, de ha tehetem, hétvégén kétszer is iszom. Igen, evés elõtt éhgyomorra kell inni.

Nincs jelen

 

#1386 2011-12-30 22:57

teafil
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

suzy!

Nekem személy szerint nem volt pattanásom de ismerek olyan használót akinek igen.

szliva!

Én sajnos télen nem tudok termeszteni, nyáron meg annyi levet iszom amennyi terem, éhgyomorra.

Nincs jelen

 

#1387 2012-01-01 20:28

suzy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

szliva, rundig, teafil,
köszönöm a válaszokat. Most döntenem kell a búzafû termesztés és iszogatás, valamint az ehhez szükséges beruházás kérdésében. Mit gondoltok, elõször nem kellene megpróbálni a készen (fagyasztva) házhoz szállított változatot, vagy az nem olyan jó, mint a frissen préselt? Bár azt olvastam, hogy van aki a termesztést kiegészítésnek alkalmazza a készen vásárolt mellé.
Üdv.: Suzy

Nincs jelen

 

#1388 2012-01-02 09:07

rundig
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

suzy,
szerintem érdemes beruháznod egybõl, ha érzel hajlandóságot arra, hogy napi szinten foglalkozz a búzafûvel. A fagyasztott búzafûlé is jó, de szerintem azok a kis kockák nem túl nagy adagok, eleinte a gyorsabb eredmény elérése érdekében érdemes többet inni, úgy meg elég drága a vett búzafûlé. Ha már megvan a prés, akkor nagyon olcsón lehet termeszteni a füvet. persze kellenek tálcák is hozzákb 8-10 db de az sem olyan nagy összeg. Ezeknek hely kell, ahol van elég fény, meleg. Föld is kell a termesztéshez, mindig új, azt érdemes szedni erdõs területrõl, így az sem kerül pénzbe. Szóval kicsit macerás, de én ezt az utat választottam és nem bántam meg. Nálunk már issza az egész család....

Nincs jelen

 

#1389 2012-01-02 10:45

teafil
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

suzy!

Szerintem sem érdemes a fagyasztós változatra pazarolnod a pénzedet. Ha jól hallottam igen drága és azt sem garantálja senki, hogy tényleg elsõvágásos levet kapsz.
Termeszd magad!
Ehhez szükséged lesz egy tucat balkon ládára, egy présre, és kb 40-60 liternyi normális földre. A földet ne nagyáruházban vedd mert ott aránytalanul drága.
Az egész beruházásod kb 20e ft lesz így, és napi 40-50 perc elfoglaltságot jelent (ebbe benne van a reggeli préselés és a délutáni ültetés is).
Ha bármiben elakadsz megtalálsz minket.
Sok sikert!

Nincs jelen

 

#1390 2012-01-02 20:41

suzy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

rundig, teafil,
köszönöm a biztatást és a segítséget. Azt hiszem, megpróbálom, és majd befogom a család ráérõsebb tagjait a búzafû projektbe.
Üdv.: Suzy

Nincs jelen

 

#1391 2012-01-11 11:30

kicsisyl
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok,

Régóta foglalkoztat, hogy megírom a történetem ide, hogy esetleg másoknak is segítsen.

27 éves voltam (2008-ban), amikor diagnosztizáltak nálam Crohn-t, 4 hónap masszív hasmenés, görcsölés, láz után. Szteroidot kaptam, Medrolt szedtem 3 hónapig meg Pentasa-t, majd át kellett volna állnom immun szupresszánsra (Imuran), de szörnyen rosszul voltam tõle. Hullott a hajam tincsekben, nem volt étvágyam, ha bevettem a gyógyszert, akkor órákig ki sem tudtam kelni az ágyból. Az orvosom szerint ez normális volt, és el kellett vna múlnia pár hét alatt. Én merész voltam, és saját felelõsségre abba hagytam a gyógyszert, mindent, és 2,5 év nyugalom következett. Gondoltam majd én leszek a kivétel, aki soha többet nem esett vissza. :)

Nem így lett. Tavaly tavasszal újult, és még nagyobb erõvel csapott le rám Crohn úr, 7 kilót követelt tõlem - a 60 kilómból - minden este lázam volt, a végén már 39 fok. Napi 10 hasmenés, és - ami elõtte sosem volt - olyan görcsök, hogy hányás is lett belõle. Természetesen gasztroenterológiára Budapesten bejutni minimum 1 hónap, még akkor is, ha azt mondtam, már nem bírom sokáig, és már nem nagyon lesz mit lefogynom.

Tehát, még elválasztott 1 hónap a dokiig, de gondoltam, addig sem vesztegetem az idõt, és próbát teszek az alternatív módszerekkel. Egy diétát kaptam, a következõk szerint: reggelire nyers (! - igen, nyers) gyümölcs, ebédre natúr hús (bmilyen hús, belsõség is), párolt zöldséggel, vagy barna - esetleg jázmin rizzsel, nyers salátával, amit éppen be tudtam szerezni. Vacsorára nyers, vagy párolt zöldség (saláta joghurtos öntettel például). 

Tiltólistán volt: élesztõ, ecet, minden savanított termék (savanyúságok is), finomított cukor (még a barna cukor is), finomliszt, néhány féle gyümölcs és zöldség, minden feldolgozott hústermék (felvágott, virsli, májkrém stb), tej, tejszín, étolaj, olajos magvak, aszalt gyümölcs, margarin, fehér rizs – kivéve ugye a jázmin, szénsavas üdítõ, gyümölcslé, chips stb. Semmilyen vitamin szedése nem volt javasolt.

Amit szabad és nem soroltam fel korábban: a tejen és a tejszínen kívül minden tejtermék, de sajtokból csak mozarella és trappista. Teljes kiõrlésû, élesztõ mentes kenyér, vaj, teljes kiõrlésû liszt (tönköly, graham stb). Gyümölcscukor, szõlõcukor de csak mértékkel!

Inni minimum 2 liter folyadékot kell naponta, ásványvizet (szénsavmenteset!), vagy gyógyteát (én kevert hasmenés ellen ittam teát – málnalevél, körömvirág, kamilla kombinációt, vagy 1-1 pohár diófalevél teát este), esetleg gyümölcsteát – csak olyat, amiben csak gyümölcs van. Gyümölcslevet csak házilag elkészített szabad.

Minden nap 20 perc mozgás – nem kell sokra gondolni, eleinte csak séta a ház körül. Mindenképpen csak könnyû testmozgásról van szó.

Tehát, ezt a diétát, és életformát kezdtem el. Rögtön 1 hét után még rosszabbul lettem, felszökött a lázam, alig akart lemenni, hányás, hasmenés, minden, mitõl szép az élet. :) Kétségbe is estem, és gondoltam, ennyit az alternatív módszerekrõl, de kitartottam. Szédültem – gondolom, mert ez a diéta nekem hatalmas váltás volt a korábbi étrendemhez képest. Ezért, mikor elszédültem, ettem egy szõlõcukrot, és a szédülés azonnal el is múlt.

Aztán 2,5 hét után elmúlt MINDEN tünetem. Minden. Elvágták. A székletem normális lett, igaz, nem híztam vissza az elvesztett kilókat, de energikus lettem, jól éreztem magam a bõrömben. És ez a mai napig tart. Az elõirányozott idõtartam a diétára fél év volt, ami már novemberben letelt, de nem szeretnék változtatni, és tartani szeretném, életmódként.

Privátban szívesen leírom még részletesebben a diétát, ha érdekel valakit.

Szép napot és tünetmentes életet mindenkinek!
Szilvi

Szerkesztette: kicsisyl (2012-01-11 11:34)

Nincs jelen

 

#1392 2012-01-12 21:46

suzy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kicsisyl!
Nagyon érdekes volt, amit leírtál. Érdekelne, hogy közben bejutottál-e a dokihoz, és mit állapított meg? Vagy nem is mentél el hozzá? Ha mégis látott doki a fellángolás alatt, kezdtél-e szedni a diéta mellett valami gyógyszert, és ha igen, úgy mit? Most szedsz-e gyógyszert? Lehet, hogy a diéta önmagában is ilyen jó hatással volt (van) rád, vagy szedsz mellette valami gyógyszert is?
Továbbra is a legjobbakat kívánom: Suzy

Nincs jelen

 

#1393 2012-01-14 21:19

kicsisyl
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Suzy!

Végül nem mentem el orvoshoz, mert mire az idõpontom elérkezett, már teljesen jól voltam. Ezért megspóroltam magamnak a vizsgálatokat... :) Nem szedtem egyáltalán gyógyszert, és most sem szedek. Csak a diétával jöttem rendbe, és most már 8 hónapja tünetmentesen élek. :))) Persze ez nem azt jelenti, hogy bárkit is arra bátorítanék, hogy ne menjen orvoshoz.

Ami számomra nagyon érdekes volt, hogy korábban az orvosom a fentebb leírt diétában szereplõ ételek kb 80%-ától eltiltott (pl teljes kiõrlésû dolgok, nyers zöldség, gyümölcs), úgyhogy én nagyon szkeptikus voltam, és bevallom õszintén, arra számítottam, hogy majd még rosszabbul leszek ezektõl.

Valamikor szeretnék azért még elmenni dokihoz, hogy vele is megoszthassam az elért eredményeket, kíváncsi vagyok, mit mondana. :)

Egyébként ismerek valakit, akinek szintén crohn-ja van, õ homeopátiás gyógyszerekkel tünetmentes már 5 éve. Úgyhogy mindenképp van kiút, ami nem feltétlen szteroidok és társai formájában elérhetõ. 

Kicsisyl

Szerkesztette: kicsisyl (2012-01-14 21:32)

Nincs jelen

 

#1394 2012-01-14 21:47

suzy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kicsisyl, köszönöm a választ, és nagyon örülök, hogy ilyen jól vagy,
nagyon jó sikertörténetet  olvasni, nem csak szenvedést.
Csak így tovább!
Suzy

Nincs jelen

 

#1395 2012-01-14 22:39

teafil
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

kicsisyl!

Az ismerõsöd aki homeopátiás gyógyszerekkel tünetmentes elérhetõ valahogy?

Nincs jelen

 

#1396 2012-01-15 15:46

kicsisyl
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Teafil,

Beszélek vele, és jelentkezem. Szerintem majd privátban megírom. :)

Kicsisyl

Nincs jelen

 

#1397 2012-01-15 19:36

suzy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

kicsisyl,

beszélhetnél a tünetmentes homeopátiás crohnos ismerõsöddel, hogy lépjen fel, és "beszélje el" a tapasztalatait  a fórumon, mert itt mindenki kapaszkodik a szalmaszálba is. Persze biztosan lesznek többen, akik kontráznak, hogy õk is próbálták ezt, de nem használt semmit, de hátha mégis tud adni egy-két jó tanácsot, ami valakinek segít.
Üdv.: Suzy

Nincs jelen

 

#1398 2012-01-16 12:15

teafil
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

kicsisyl én is suzy ötletét támogatom, de magán úton is szívesen tennék fel kérdéseket.
Köszönöm, hogy utánajársz.

Még valami.
Ismer itt valaki olyan crohn-ost aki sikerrel használt már valamilyen probiotikumot?
Ha van köztetek ilyen kérem jelentkezzen!

Nincs jelen

 

#1399 2012-01-17 07:16

rundig
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Teafil!

Olvasd el a "Probiotikum Prebiotikum" topikban az utolsó hozzászólást, ott éppen errõl írtam!

Nincs jelen

 

#1400 2012-01-24 13:23

teafil
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

Kedvesem ajánlotta ezt az oldalt.: http://gaps.me/

Én még nem olvastam el.
Találkozott-e valamelyikõtök vele, van valakinek személyes tapasztalata?

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB