#201 2012-02-18 18:29

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Gregg, és persze örülök, hogy javulgatsz! :)

Nincs jelen

 

#202 2012-02-19 07:07

gregg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Melcsi!

Olvasva leveled,bizony lehet, sõt inkább kell még szorítani érted,kívánok neked erõt kitartást a kezelésekhez,de még fiatal és optimista vagy ezért nem is kétséges,hogy hamarosan rendbe jössz egészen!
Azt lehet tudni miért nem sikerült a tükrözés,fõleg annak tükrében,hogy altatásban voltál,netán szûkület vagy nagyon kanyargós volt,vettek azért szövettani mintát?Hová jársz a kezelésre?
Jobbulást,Üdv:Gregg!

Nincs jelen

 

#203 2012-02-28 21:58

Attkamano
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Sziasztok ! Végigolvastalak MELCSI, igen kitartó voltál é örömteli, nagyon jó volt ez a sok pozitív kisugárzás tõled.
Ezt a tumor dolgot nem értem... Crohn tól van? Nekem is van évek óta szûkületem, most volt CT de nem tudni mi van ott, csak eg van vastagodva a fal, de csak 25 mm szakaszon. meg van két szûkület is. Az Esztergomi mûtétnél vettek szövettant és akkor írták ezt le? Dobó is szólt, hogy ezt látta? Hogy vagy most?

Üdvözöllek

Att

Nincs jelen

 

#204 2012-03-02 09:42

csucsuka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Sziasztok mindenkinek!

Ne haragudjatok , hogy ilyen késõn jelentkezek, de nagyon
szédültem úgy éreztem nem vagyok még kész arra , hogy
az érzéseimet elmondjam.
Köszönöm mindenkinek a támogatását.
Hát igen túl vagyok  rajta , 1/3 rész maradt a vastagbelembõl.
Túlélhetõ a legszorosabb értelemben más szó fölösleges rá.
Most még gyenge vagyok, lassan érzem a javulást.
Remélem húsvétra rendbe jövök.
A szédülés nem akar elmúlni.
Mindenkinek szép napot kívánok!  csucsuka

Nincs jelen

 

#205 2012-03-02 09:58

gregg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Csucsuka!

Örülök,hogy hallok felõled,fel a fejjel,lassan biztosan rendbe jössz,nekem is,hozzád hasonlóan alig maradt vastag belem,mintegy 40 cm,de azt kell,hogy mondjam így 6 hét után,hogy rendben vagyok,beállt széklet napi egy kettõ,elfogadhatóan érzem magam,és hétfõtõl megyek dolgozni,ettõl még tartok egy kicsit hiszen az erõnlétem még nem teljes de bizakodó vagyok.Nekem is volt szédülés de azért az elég hamar elmúlt.
Ha van kérdésed írj bátran!
Üdv:Gregg!

Nincs jelen

 

#206 2012-03-02 10:22

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Att!

Bocsi, hogy csak most, de már nagyon mobil vagyok, autókázom, hétköznapi emberek
életét élve járkálok ide-oda. :) Persze azért nem túl sokat emberek között, mert most influenza
járvány van és veszélyeztetettebb vagyok a gyengült immunrendszer miatt. De azért jó a szabadság! :)
Végre másképp tudom tartani magam és gyógyszermentes életet élek a hátammal. Felüdülés.

Megvolt az elsõ kezelés, egész jól bírtam, nem volt émelygés,róka, meg társai, csak fáradság, de hát a hátfájdalom miatt alig aludtam. Mindenesetre maradjon így. :)
Örülök, hogy ilyennek látsz, a következõ hónapokra még nagyon sok lelkierõ meg kitartás kell nekem,
sajnos ez a rák nem gyors üzemmódú dolog. Rövid fejszámítás alapján rámegy az egész évem.
Persze a lényeg a vége: a gyógyulás.

Amúgy tényleg jól vagyok. Gyengülõ hátfájással szebb az élet, a hasam szerencsére nem vacakol, egyre
több mindent megehetek. Próbálkozom a nyers rostokkal, egyelõre csak a reszelt almával. :) Mûtét után
ugye ezekre figyelni kell, nem szabad. Puffadás az elõfordul, de amúgy tényleg visszakaptam a beleimet, a mûtét
után sokkal jobb lett. Nem görcsöl, nem fáj már, tudok enni, megemésztem és nem ad olyan durva hangokat
a hasam, mikor erõlködött az átpasszírozással. Lehet ezt már elõbb kellett volna... még ha elég drasztikus is a
beavatkozás.

Semmi jele nem volt. De igen, a Crohn lehet a hibás, az akut gyulladásos állapotok miatt egy idõ után beindulhatnak rákos folyamatok. Családban senki nincs, mielõtt erre fognánk. Meg tudod, azért a gyógyszerek... azoknak sok mellékhatásuk van ám. De alapvetõen a legyengült immunrendszer már nem tudja karbantartani ezeket a beteg sejteket és elburjánzanak. A tumort még mindig nem találják... Amikor felnyitottak az egész hasfalamat átszõtte az áttét, egyik szervhez sem kötõdve (szerencsére). Szóval rögtön látták, hogy ez mi és hogy rosszindulatú. Kereste az eredetet, de nem találta, így megcsinálta a mûtétet és visszazárt. A szûkület Crohnos szûkület volt, nem rákos. Most az a helyzet, hogy leengednek 4 vagy 6 kezelést, aztán Pet ct és hátha elõkerül a primer. Ha van egyáltalán. :) Igazából õk se tudják mi van, csak amit Dobó talált a mûtétkor. Szövettan nem egyértelmû, tumormarker szintén, vizsgálatok nem támasztották alá... Minden ellentmondásos, csak tudjuk h van, valahol... Bár már olyat is mondtak, hogy ez a hasfali van és kész. Mindenesetre a vastagbél a gyanús.
De az sem egyértelmû, mert lehet gyulladás is! Tehát ne parázz, simán lehet gyulladás a tiéd és hát nagyon valószínû. Még lehet hogy nekem is az, csak nem tudtak végigtükrözni. Miért lenne minden egyszerû? :)

Veled mi lesz? Tükrözés? A szûkületekkel hogy bírod, nagyon össze van szûkülve?

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#207 2012-03-02 10:25

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Csucsuka!

Reggel megint eszembe jutottál, hiszen egy hónapja mûtöttek és nagyon aggódtam már érted!

Kitartást, nem könnyû, de hidd el, túl vagy az 1 hónapon, innentõl már napról napra jobb lesz!

A szédülés: alapvetõen biztos a gyengeség jele, a friss levegõs séta a legjobb gyógyszer rá.
Tudom nehéz, eleinte én is csak 20-30 métert tettem meg kint, de másnap már a duplája ment.
Az a legjobb gyógyszer!

Kitartást és jobbulást!

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#208 2012-03-02 10:25

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Csucsuka!

Isten hozott. A frászt hoztad már ránk, hogy ilyen sokáig nem jelentkeztél. Örülök, hogy túl vagy rajta. A gyengeség, szédülés majd el múlik. nem kis mûtét ez. Pihenj sokat, de azért sétálgass a jó levegõn, amennyit csak jól esik, mert úgy erõsödsz.Írj, ha van valami, meg akkor is, ha nincs és jól vagy. Gyógyulgass.
Üdv sibi

Nincs jelen

 

#209 2012-03-02 13:09

csucsuka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szisztok újból!

Köszönöm nektek a bátorítást és a sok segítséget.
Megpróbálok többet kint lenni a levegõn.

Üdv mindenkinek csucsuka

Nincs jelen

 

#210 2012-03-04 07:19

Attkamano
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Melcsikém !


Jó látni ezt a boldog levelet:) A szûkület elég markáns, de nagyon fura, néha van vele gond és nehezen megy át a kaja, néha meg abszolút semmi, görcsök is úgy jönnek mint derült égbõl a villámcsapás. Tanulok, teszek veszek, igyekszem a "normális" emberek életét élni. Nekem a gyulladásom nem sokat változott, kicsit ráment a vakbélre, meg a patkóbéllel van valami, de ezt a gasztroszkópia mutatta ki. Áprilisban megint nyelem a csövet:) Megtükrözni az a gond, hogy a szûkület miatt nem nagyon tudnak, meg nem is akarom, a CT azért valamit tuti mutatott volna ha zûr van. CT sem lesz többé amíg én élek legfeljebb MR ennek én nem tenném ki magam többé, nagyon szar volt a kontraszt...hányingerem volt, meg hasmenés 2 napig. Nem szeretem az orvosokat:) a gyógyszerekbõl a minimálisat szedem, meg tápozom:)


Majd valamikor megihatnánk egy valamit:)élõben jobb)

A

Nincs jelen

 

#211 2012-03-05 10:30

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Att,

Hát igen, én is úgy voltam vele, hogy nem olyan rossz ez, aztán mégis. Szóval tényleg így van, van amikor
egész jól átment a kaja rajta, de azért már én is turmixoltam elég sok mindent a végén, meg ugye a tápszer.
Téged is mûtöttek már, ugye?

Gyomortükrözés: én is elfelejtettem, hogy milyen "jó" is az :), de 3 hete emlékeztettek rá. Igaz, ki lehet bírni, de
nem kérném túl sûrûn. Még jó, hogy tényleg nem tart olyan nagyon sokáig. Majd drukkolok, mikorra ütemeztek be?

Nekem korábban nem volt gond a kontrasztanyaggal, igaz, az utolsónál elzárta az összeszûkült beleket. Így most annyira nem jók az emlékek.

Tegnap voltam az elsõ gasztrósomnál (azért lett más, mert elment a körzetbõl, de most felkerítettem), azt mondta, hogy úgy tûnik most nincs semmilyen aktivitásom és hát ezt is támasztottam alá, hogy most jól vagyok, szóval így semmilyen gyógyszeres terápia nem kell. (Igaz, elég a kemo is. :D ) Másik két doki szedette volna velem a szteroidot... lábadozási idõszakban? Szóval jó, mert továbbra sem szedek gyógyszert. A Nutridrinket iszogatom, mert hízni kéne még egy kicsit, de csak ilyen céllal. :)

Igaz nekem sincs bemutatkozásom, de a tiédet sem találtam! Nincs?

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#212 2012-03-05 10:48

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Amikor a CT azt mutatja ki, hogy a bélfal meg van vastagodva, az már szûkület? A gyulladás elmúltával csökkenhet a bélfal vastagsága, tehát nõhet a bél áteresztõképessége? A vékonybél tükrözés is ki tudja mutatni a bélszûkületet vagy ez a CT-vel egyértelmû? Mikor dönt általában egy orvos a bélszûkület kimetszésérõl? Egyáltalán meddig lehet mûtét nélkül kihúzni a bélszûkülettel? Megköszönném, ha valaki válaszolna rá, mert 2,5 év után most jutottam el ezekhez a kérdésekhez, pedig a crohn megállapításakor is aktuális volt már. Csak hát idõvel kezdenek összeállni a dolgok. Orvostól is megkérdezném, de 2 hónap  várakozási idõ kell a bejutáshoz.

Nincs jelen

 

#213 2012-03-05 22:08

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Frozina!

Csak a tény, hogy szûkület van, nem ok a mûtétre. A bélfal megvastagodás az érintett részeken mindig jelen van.
Nekem 2003 év végén volt egy durva elzáródásom,(elõtte 5 évig tünet mentes voltam) az volt a szerencsém, hogy az ügyeletes doki teljesen képben volt, mi az a crohn és tele nyomott medrollal. Kb 24 óra múlva már egész jól voltam. Igaz onnantól már végig szedtem a szteroidot kisebb nagyobb adagban, de 2009 végén volt mûtétem, igaz akkor már tályog is.
Vékonybél tükrözés nincs, CT egyértelmû. Mûtét? Amikor már enni sem bírsz és semmi sem hat (gyógyszer,biológiai kezelés) Ne siess.
Nekem kivették és most ugyanott, ugyanúgy. Ne izgulj, a dokid biztos tudja, mit kell tenni, csak mindig számolj be a tüneteidrõl, akkor is, ha félsz egy esetleges vizsgálattól.
Üdv sibi

Nincs jelen

 

#214 2012-03-06 08:09

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Köszönöm Sibi!!

Nincs jelen

 

#215 2012-03-06 08:18

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Frozina,

Ahogy én tudom a megvastagodás lehet gyulladás, illetve szûkület is, végül is a sorozatos begyulladások okozzák ezt. De igaz, ahol szûkület van, ott vastagabb a bélfal, mert hegesedett és ezért szûkül a keresztmetszet.

Sajnos ha már egyszer hegesedett, az úgy marad, következõ gyulladáskor megint vastagodik, szóval évrõl-évre szûkül az átmérõ... :( Ha már nagyon összeszûkült, csak akkor kell a mûtét, tehát ha már majdnem elzáródsz

Én azért még 1-2 mm-es szûkületekkel is szuperáltam, bár tény, hogy a végén már csak a folyós kaják mentek le (tápszer, leves, minden leturmixolva),DE az is fájdalmakkal, végül az sem. Iszonyú görcsök, nagy bélmorgás, a hasam meg szó szerint alient játszott, kiemelkedtek a görcsölõ beleim a hasfalamból 4-5 centi magasan is. Szóval én aztán tudom milyen húzni a mûtétet, de a hasonló tüneteid lennének, akkor tényleg nem érdemes, mert szenvedni sem jó ennyit... Nem tudom neked mennyire rosszak ezek a tünetek, nekem ez már a vége volt. Aztán el is záródott. Persze most mûtét után jobb, de csak azért lett mûtét, mert úgy már nem lehet élni...
Vékonybél tükrözés tényleg nincs, nekem vékonybél röntgenem és CT-m volt kontrasztanyaggal. Az orvosok ezek alapján el tudják dönteni, hogy szûkület vagy sem. Sibinek pedig igaza van, mondd el minden tünetedet az orvosodnak, mert azért õk tudják, hogy mikor kell beavatkozni.

Vigyázz magadra, minden jót!

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#216 2012-03-06 08:20

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Sibi,

A neved alá a Crohn-t hogy írattad ki? Még nem sikerült rájönnöm. :)

Köszi: Melcsi

Nincs jelen

 

#217 2012-03-06 09:08

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Melcsi.

Van egy topik, kérések vagy valami ilyesmi címmel. Oda írj és Aiolos vagy egy másik admin teljesíti. :D

Nincs jelen

 

#218 2012-03-06 11:58

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Köszi Sibi!

Hehe, akkor nem csoda, hogy ezt nem találtam a személyes menüpontban. :)

Nincs jelen

 

#219 2012-03-25 01:20

Vitti
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Sziasztok!

Több éve vékonybélszûkületem van, viszont csak 3 éve derült ki, hogy chron beteg vagyok. Kezdetben szteroiddal kezeltek, majd más gyógyszereket kellett szednem. 3 hónapja már nem szedek semmit, mivel az orvosom azt mondta, hogy hagyjam abba, mivel már a meglévõ szûkületemen már nem tud tovább segíteni a gyógyszer, aminek amúgy is sok mellékhatása volt. A kezdeti állapotomhoz képest jobban vagyok, viszont napi szinten valamilyen formában mindig fáj a hasam és a többi tünetek is jelen vannak. Az orvosom egyre inkább a mûtét felé hajlik, de még elõtte el kell mennem egy CT enterográfiai vizsgálatra és az alapján fog dönteni. Azt mondta, hogy egy csövet/szondát kell lenyelnem. Volt már valakinek ilyen vizsgálata? Ha igen, elmesélné? Lehet bódítást kérni ennél a vizsgálatnál? Már nem egyszer kellett sajnos csövet nyelnem még régen, de nagyon rossz emlékeim vannak róla. Elõre is köszönöm a választ!

Nincs jelen

 

#220 2012-03-28 20:56

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szerintem nem foglak megnyugtatni...
Én voltam már. Nem nyelni kellett, hanem az orromon át dugták le a csövet. Én nagyon utáltam, s bár megfogadtam, hogy ezt nekem többé sohasem, most úgy néz ki áprilisban ismét jön a tortúra...

Nincs jelen

 

#221 2012-03-28 21:12

zoo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia!

A CT vizsgálatnál nem mindenhol van a "csõ" ledugós módszer, Nekem azt mondták, hogy csak a kevésbé korszerû helyeken csinálják így. Én az Euromedic Diagnostics be voltam, ami a Péterfy S utcai kórházba van, ott megittam a kontrasztanyagot majd ezt követõen befeküdtem a gépbe, és ennyi. Javaslom kérdezd meg telefonon hogy csinálják, és kérj olyan helyre beutalót ahol emberi módon végzik el a vizsgálatot. Én is telefonáltam és megkérdeztem, mert ugye az embernek nem hiányoznak a különbözõ embert próbáló vizsgálatok. 

Udv,

Nincs jelen

 

#222 2012-03-31 18:59

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Sziasztok!

Csõledugás-nem ledugás témában, nekem mostanában volt pár CT-m (olvashattátok a tortúrámat
decemberben), ráadásul több kórházban és mindenhol más volt. Egyik helyen nem kellett a szonda
az orromon keresztül, a másik helyen igen. Életem legelsõ vizsgálatánál is volt ledugás. Átgondolva 4 CT-m volt
eddig, abból 3 a belekre irányult, abból 2-nél orrszondás megoldás játszott. Most áprilisban megint
lesz egy hasi CT-m, majd kiderül. Nem kellemes, kicsit én is parázok, hogy most mi lesz... mert
decemberben kaptam 3 gyomorszondát orron keresztül és nem volt jó. Persze ki lehet bírni, na meg
tudjuk, így jobban látják, hogy rögtön a belekbe folyik a kontrasztanyag, nem megiszod és nem szívja
fel a gyomor a nagy részét... meg nekik gyorsabb-jobb is így...
Ennél nem bódítanak, az biztos. Nem is olyan komoly mint egy gyomortükrözés, csak kellemetlen tényleg.

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#223 2012-03-31 19:01

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Csucsuka!

Hogy vagy? holnap lesz 2 hónapja hogy megmûtöttek. Azért most már elviselhetõbb, ugye??

Tessék jelentkezni...

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#224 2012-04-02 08:51

csucsuka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Melcsi!

Feb 2-án mûtöttek feb 13-án engedtek haza.
Két hétig lábadoztam és kezdtem jobban érezni
magamat, de elkaptam az influenzát és még az
ágyból se tudtam ki kelni , mert olyan gyenge lettem.
Most már jól vagyok , a hasam még mindig fáj oldalt
irányban , a felállás, leülésre még érzékeny.
Nem bírok komolyabb munkákat elvégezni mert hamar
elfáradok.Nehezen tudok kapcsolni az agyam nem
pörög olyan jól , lehet a gyengeség oka vagy az altatás.

Üdv neked csucsuka

Nincs jelen

 

#225 2012-04-02 22:12

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia csucsuka, hát az az influenza nem hiányzott, de lassan, lassan majdcsak összeszeded magad. Nálam is eltartott egy ideig, amíg az erõm is a régi lett. Sõt, most a remitõl megint nagyon fáradt vagyok mindig, de hát valamit valamiért. A memóriámmal nekem is voltak gondjaim, nem tudtam például olvasni. Na nem szó szerint, de nem volt értelme, mert nem emlékeztem az elõzõ bekezdésre sem. :( Ez sokat javult, de még mindig nem a régi, lehet már sosem lesz az.Imádtam és sokat olvastam, most valahogy mellõzöm. Mindent cetlizek, mert szerintem elfelejteném::( Bár lehet, már nem is, csak az aggodalmam maradt meg, hogy el ne felejtsem. :) Szerintem ezeknek az altatás az oka, idõvel javul lassan. Vajon másnál is volt ilyen? Csak nálad olvastam most és azért írtam, mert nálam is ez volt. Majdcsak vissza okosodunk. :D Gyógyulgass.
Üdv sibi.

Nincs jelen

 

#226 2012-04-03 07:58

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Csucsuka!

Ez az influenza nem hiányzott neked, reméljük hamar átlendülsz a nehézségeken!
Nekem a 2. hónap után volt jelentõs változás, 2,5 hónap után pedig minden fájdalmam
és érzékenységem megszûnt. Persze azt nem díjaznám, ha valaki hasba vágna. :D
Erõvel jól állok, de nem emelgetek nehezeket, nehogy baj legyen.

Kitartást, biztos javul ez és egyre jobb lesz!!

Csodálkoztam amit Sibivel írtatok, nagyon érdekes, még sosem hallottam ilyet, durva,
hogy milyen káros hatásokkal lehetnek az emberre az ilyen beavatkozások.
Jobbulást nektek!!

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#227 2012-04-07 00:18

Jozafer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Sziasztok!

Eredetileg egy masik topikba irtam ezt az uzit, de gondoltam, behuzom ide is, hatha tudtok jokat mondani. :)

Elore is nagyon koszi, es kitartas mindenkinek!!


Parszor irtam mar kulonbozo topikokba az oldalon, de tobbsegeben olvaso uzemmodban mukodok.

Most szeretnem kikerni a velemenyeteket. 12 eve diagnosztizaltak nalam a crohn-t, azota rettenetesen sok problemam nem volt vele. Ketszer kellett rovidebb ideig szteroidot szednem, hasmenesem pedig soha nem volt a betegseg miatt. Altalaban meg az alap gyulladascsokkentot sem kell szednem. A legutobbi (januari) tukrozesem utan viszont azt mondta a gasztroenterologusom, hogy eljott az ideje az elso mutetnek.... A vekonybelben levo szukuletemtol kell megszabadulni, es egy kisebb sipolytol. Dobo foorvos ur elvallalta a mutetemet, ami marciusrol at lett rakva aprilis vegere torokgyulladas miatt.

Igazabol az egyetlen felelemem az, hogy ez a mutet fog engem igazan betegge tenni. Idaig viszonylag jol megvoltam, es most elegge tartok attol, hogy ezzel az egy beavatkozassal muetetek sorozat fog elindulni nalam. 29 eves vagyok, lassan babat is szeretnenk a parommal, es azt sem szeretnem, hogy a mutet miatt ezzel sokaig kelljen varnunk. A szukulettol viszont csak mutettel lehet megszabadulni, ahogy ti ezt mar sokan at is eltetek.

Tudom, hogy mindenkinel mas a mutetek kimenetele, de a sajat tapasztalataitokbol kiindulva szerintetek van okom aggodni?

Elore is koszonom a valaszaitokat!

Udv,

Zsuzsi

Nincs jelen

 

#228 2012-04-07 08:02

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Zsuzsi!

Én is 29 vagyok még, szóval hasonló korban és  helyzetben járunk, engem is Dobó fõorvos
úr mûtött december végén. (1 hónapos mizériám volt, elolvashatod fentebb.)

Az biztos, hogy nála nagyon jó kezekben leszel! Persze a mûtétnek vannak nehézségei, de
mindannyian kibírtuk, most már aztán semmiben nem korlátoz és élvezem h tudok rendesen
enni és nincs görcsöm, fájdalmaim, stb. 2 év alatt 1-2 mm-es átmérõre csökkent egy szûkületem,
szóval el is záródott a bél.
Nekem ebben az évben lesz az esküvõm és mi is szeretnénk babát, de ha a szûkület nagyon
jelentõs, szerintem addig nem érdemes teherbe esni, hiszen a szûkület tovább szûkülhet, és utána bármikor
elzáródhat, ha pedig egy baba is van már bent, akkor az nagyon durva lenne. Mert az neked is életveszélyes
állapot, állapotosan pedig rossz is belegondolni! :(
Még egy babatéma, az egyik fórumtársunkat tavalyelõtt nov. végén mûtötték, dec elején ment haza, majd
januárban teherbe esett és õsszel meg is született a kisfia. :) Nem sok idõ volt mûtét után és lám. :D

Az én tapasztalatom az, hogy sokkal-sokkal jobb a mûtét óta, a többiek is ezzel nyugtattak, míg elõtte álltam.:)

Kitartást hozzá és ne aggódj!! :)

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#229 2012-04-07 08:19

csucsuka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Zsuzsi !

Minden rendben lesz , ne aggódj.Dobó doktor úr a legjobb.
A mûtét alatt nem fogsz érezni semmit.
Ha jók a vénáid akkor az elõkészület is simán fog menni.
Katéter felhelyezés fájdalmatlan .
A mûtét után hasi görcsök lesznek de erre kapsz fájdalomcsillapítót.
Némileg enyhíteni fogja ez is egyénfüggõ.
Napról napra jobban leszel a mûtét után.

Ha messze laksz a kórháztól akkor ezeket vidd magaddal.

2 db kisebb türûlközõ
1 db ajak balzsam mert nagyon ki fog száradni a szád

mert 3 napig csak folyadékot lehet inni , csak vizet lehet

6 tekercs WC papír mert 3-4 nap után megindul a széklet rendesen
szívószál  iváshoz , mozsdó kesztyû vagy szivacs a tisztálkodáshoz
5 db hálóing , ezek fontosak

5 nap már ehetsz , pépeset ez 3 nap

12-13 napig leszel bent és mehetsz haza

Ha van még kérdésed írj! Jobbulást kívánok neked vigyázz magadra!

Üdv csucsuka

Szerkesztette: csucsuka (2012-04-07 08:19)

Nincs jelen

 

#230 2012-04-08 00:03

Attkamano
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Sziasztok Melcsi, Sibi, Csucsuka és a Tömbiek:) !

Örülök, hogy az általam megindított topik mûködik, nagyon sok info gyûlt össze szûkület ügyben. Nekem most úgy néz ki megint beljebb szûkült a plasztikázott bélszakasz, rendkívüli módon óckodom a mûtéttõl, mert a különbözõ dolgaimból nem szeretnék kiesni rövid idõre sem. Annyira rossz ha elkezdessz valamit és esetleg egy mûtét miatt nem tudod folytatni. Remélem még eltellike gy kis idõ..az a poén, hogy az elsõ idõkben volt nagyon durva sipoly meg gyulladás, és láss csodát most meg ez a szûkületezés..és a laborom gyönyörû..ki érti ezt..a mélyben dolgoznak a különbözõ gyulladásos mediátro anyagok és csak összehozzák..de miért pont szûkület? miért pont én?...megõrülök, amikro már azt hiszed na ma jól vagy akkor elkezd görcsölni és ami vicces nekem étkezésektõl szinte teljesen független..

Szép ünnepet, puszi mindenkinek !
Attila

Nincs jelen

 

#231 2012-04-10 14:57

Jozafer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Csucsuka!

Koszi szepen a gyors valaszt! Egybol irtal par dolgot, amire nem is gondoltam, hogy vinni kellene pl. szivoszal.

Most valoszinuleg bugyuta kerdesek fognak jonni. :) Pizsamat nem lehet majd hordani, csak haloinget? Ha nem vagyok tul indiszkret azt megkerdezhetem, hogy milyen vagassal oldjak meg a mutetet? Persze nem csinalok belole hiusagi kerdest, csak kivancsi vagyok.

Remelem, nem hangoztam negativnak az elozo hozzaszolasomban, mert egyaltalan nem vagyok az! Olvastam, hogy paran kozuletek milyen uton jutottatok el mutetig.....le a kalappal! :)

Udv,
Zsuzsi

Nincs jelen

 

#232 2012-04-10 18:01

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Zsuzsi!

Szerintem nem fogsz tudni pizsamát hordani. :)

Azért javasoljuk a hálóinget, mert tapasztaltuk, hogy a nadrágot nem tudod magadra húzni,
mert ott a vágás. Bevallom, én utána 1,5 hónapig még a bugyival is gondban voltam, mert
zavart, hogy pont a sebemen feszül meg elöl.

A vágás mindenkinél változhat, nekem köldök alatt egészen a szemérem területig, kb. 13
centi. De maga a seb amúgy nagyon szép, nem az a nagy öltéses varrás, hanem csak 1 csík,
mivel nem öltésenként csinálják, hanem valahogyan egy hosszú cérna volt benne végig a vágáson
belül, amit aztán egyszerre húzott ki varratszedéskor.

Amit én még hozzátennék a listához: kézfertõtlenítõ kendõ (amikor eleinte nem tudsz kikelni
az ágyból, mégis hiányzik a komfort érzet) és én így voltam az intim törlõ kendõvel is....

Jó szolgálatot tehet még egy rádiós mobil, amit fejhallgatóval hallgathatsz éjjel, ha mégsem tudnál
aludni. :)

Nyugi, ki lehet bírni, csak ki kell tartani.

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#233 2012-04-10 18:07

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Attila!

Szerintem ezzel mindenki így van, hogy nem akar kiesni, de aztán meg rájössz, hogy az egészséged
mégis csak fontosabb. Gondolj bele, engem hónapokra kivontak a forgalomból, mégis örülök, hogy végre
tudok enni és nem fáj semmim! :)

Ez a szûkület téma nem is mindig gyulladás, csak a korábbi gyulladások miatt fizikai elváltozás lesz,
ami továbbromlik, aztán már nem is tudnak vele mit kezdeni, mert fizikailag nem tudod továbbhaladni
a béltartalom. Nekem az utolsó 2 évem elég vacak volt, rosszul voltam tavaly szinte végig, és sosem
volt a crp-m magas!!! A vérképem gyönyörû volt, erre kiderült hogy rákos is vagyok... na, ezen menj el...

Nem jó ez így, és persze zavar hogy én is sok mindenbõl kiestem egy idõre, de azért maximálisan próbálom
kihasználom a lehetõségeimet, a szabályokat betartva  élem világomat (és boldogan!), járok kezelésekre,
és egyszer ennek is vége lesz, mert úgy is meggyógyulok.

Szóval meríts egy nagyot a nehéz napokon a tartalék lelki erõdbõl, mert a nehézségek ellenére az élet
igen is szép! :)

Remélem jól teltek az ünnepek és jól vagy!

Üdv: Melcsi :)

Nincs jelen

 

#234 2012-04-10 19:54

suzy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Melcsi82!
Sokat eszembe jutottál, mióta a mûtét után kiderültek a további bajok, és errõl beszámoltál. Hogy vagy? Jársz kezelésekre? Nagyon szorítok (szorítunk) Neked, csak eddig nem akartalak  kérdésekkel zavarni.
Üdv.: Suzy

Nincs jelen

 

#235 2012-04-10 19:57

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Jozafer, még egy   tétel a kórházi listához. eü, betét, nekem a mûtét után 3. naptól szükségem volt rá, doki szerint ez gyakori, hogy ilyenkor soron kívül.


Melcsi82, sokadszorra már, de nagyon csípem-csodálom a hozzáállásod. Így kell ezt csinálni! Mindenki csak tanulhat tõled. Teljes szívembõl kívánom, hogy meggyógyulj, boldog légy és ajándékozzon meg a sors egy kis babócával is. Úgy is így lesz! :D

Szerkesztette: sibi (2012-04-10 19:57)

Nincs jelen

 

#236 2012-04-10 21:17

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Suzy és Sibi!

Egyszerre válaszolnék nektek! :)
Köszönöm, jól esik nagyon hogy ezt gondoljátok rólam. Mindig erõt ad. :)
Köszönöm a jókívánságokat, igen, ez a cél, boldogság, házasság, gyerekvállalás és nevelés. :) Meg is lesz egyszer!

Szombaton jöttem haza a 4.kezelésrõl. (ebbõl a fajtából max 12 adható, szóval a harmada már teljesítve :) )
Szerencsére eddig tök jól bírtam, persze a vénám fáj, mert marja az anyag amit beengednek infúzión, + belülrõl
is szûkíti a vénákat, így egyre nehezebben szúrnak meg. Persze ez bosszúság, meg kellemetlen, néha be is
pörgök rajta, de sajnos ezzel jár és még mindig jobb, ha egyéb bajom is lenne.
A mostani után minden du aludtam 2 órát 3 napig (bent nem annyira tudok), szóval talán fáradékonyabb voltam,
meg néha éreztem az utána való 1,5 napban enyhe émelygést, vagy mintha savas lett volna a gyomrom, nem is tudtam igazán eldönteni.
ettõl a kemótól nem kéne, meg szerintem tavaszi hullásban is vagyok, de elég sok hajam kihullott. más észre sem veszi, csak engem zavar. :) de elmenni nem fog teljesen. Viszont csak kéne a sörény augusztusban az esküvõmön!!:D
de nem fogytam, sõt, a mûtét óta összeszedtem kemény melóval 7 kilót! :) egyre erõsebb vagyok, mindenki azt mondja, hogy tök jól nézek ki, jobban mint tavaly õsszel, még a mûtét elõtt. Múltkor kihíztam egy újonnan vásárolt farmert 2 nap alatt. :D
Szóval remekül vagyok, mivel nem dolgozom, sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb is. Jól érzem magam.
Most lesz 2,5 hét pihenõm, akkor lesz egy ct és elvileg kiderül, hogy tiszta-e a vastagbél, vagy van ott még valami.
Ezt várom már, mert lényegében olyan nem tiszta helyzetben vagyok dec. vége óta, hogy mi is a konkrét bajom?
Meg akkor legalább tudnám, hogy lesz-e még mûtét, vagy sem, hány kezelés kell még?
Amúgy nagyon jó fej az onkológusom, nagyon rendesek az osztályos nõvérek is... panasz nincs rájuk.

Lelkileg van mikor nehéz, mert nem mindenki sorsa alakul jól, sajnálom õket, na meg sokan már a kezdetekkor feladják. ez a legrosszabb. :( De én töretlen vagyok a hitemben. ;)

Majd írok ha lesz ct eredmény! :)

Ti jól vagytok???

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#237 2012-04-10 21:19

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Jozafer,

Meg tudom erõsíteni Sibi eü. betétes tanácsát, a szobatársam is így járt! Inkább tedd be és riaszd el. :)

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#238 2012-04-11 09:25

csucsuka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Melcsi!

Most igazán csak lelkileg tudlak támogatni ,
kitartás ! ezen is túl leszel és majd feledésbe tovaszáll

Én már egész jól vagyok csak a széklettel van egy kis gond,
sokszor van 8-10, a leülés a felállás még érzem.
Szédülés és hamar elfáradok , az ízületeim délutánra már annyira
fájnak , hogy a lépcsõ is nehezemre esik.
A sipolyokat is kezdem újból érezni.

Üdv csucsuka

Nincs jelen

 

#239 2012-04-11 09:49

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Csucsuka!

Köszönöm, kitartok! :)

Szedsz probiotikumot? (normaflore-nál valami hatásosabbat?) mert az csodákat mûvelhet.
Egy kis idõ múlva szerintem már nem fogod érezni a hasadat felálláskor, leüléskor, kitartás!!
Idõ kell neki, de elmúlik...

Sajnos az ízületi problémákra és sipolyokra nem tudok tanácsot adni, mert szerencsére legalább
ezek elkerültek. Fel a fejjel!!

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#240 2012-04-11 09:53

Jozafer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Melcsi, Sibi!

Koszonom a tippeket! Akkor szereznem kell par haloinget. :) Torlokendokkel, e.u. betetekkel keszultem, de jo tudni, hogy mire lesz konkretan szuksegem!

Melcsi, ugy latom, mi nagyjabol egyidosek vagyunk. :) Te tudod esetleg, hogy ha minden rendben megy a mutettel, akkor kb mennyi idot kell varni babaprojekttel? Engem is erdekelne a dolog. ;) Szurkolok neked, hogy minden rendben menjen a kezelesed alatt, es hogy legyel mindig ilyen optimista! :)

Udv,
Zsuzsi

Nincs jelen

 

#241 2012-04-11 11:04

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Zsuzsi!

Szerintem max a seb miatt ajánlanak egy fél évet, de tényleg van egy olyan fórumtársunk, aki a mûtét
után 2 hónappal már állapotos volt. ;) Semmi komplikáció nem volt emiatt.  Nyugodtan megkérdezheted
majd Dobó fõorvos urat, hogy mit ajánl majd. :P

Én az esküvõig vártam volna (aug. 25.), aztán utána babaprojekt, sajnos így most nem tudok veled tartani
az ügyben a kemó miatt (babázgathattunk volna együtt online :D), de nagyon szurkolok neked, hogy mielõbb anyuka lehess. Tünetmentes, ép bélésû Anyuka! :D

Nekem sem volt ennyi hálóingem! :)

Pontosan mikor mûtenek? Csak hogy tudjam mikor kell nagyon szorítani érted! ;)

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#242 2012-04-11 13:10

Jozafer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Melcsi, biztosan te is hamarosan mar azon gondolkozhatsz, hogy milyen terhesvitamint kellene szedned! :) Mindenkepp megkerdezem majd Dobo foorvos urat ez ugyben, de ha fel ev, akkor fel ev. Par eve mar igy is halogatjuk a dolgot, kulfoldon eltunk, es mindig fontosabb volt valami mas. Tavaly ev vegen koltoztunk haza, es ugy gondoltam, hogy 2012 lesz a mi evunk, erre jon ez a mutet....de meg igy is lehet belole 2012-ben fogant baba. :) Meg akar babazhatunk is egyutt! :)

Ne de ez nem babas topik! :)

A mutetem aprilis 27-en lesz (gondolom), 26-an kell befekudnom. Remelem, most ott is maradhatok, es nem kuldenek haza, mint multkor!

Azt meg halkan megkerdezhetem, hogy hol lesz az eskuvotok? :)

Udv,
Zsuzsi

Nincs jelen

 

#243 2012-04-11 13:30

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Zsuzsi,

ápr. 27-én lesz a sorsdöntõ ct-m, szóval eszemben leszel. ;) Nagyon fogok szorítani. Biztos olvastad fentebb:
1 beöntés és 1 katéter, egy branül. Ez vár rád a mûtét elõtt csak.
Megeshet olyan is, hogy ugrik a mûtét napja (én 2 napot voltam bent elõtte), mert nem úgy jött ki nekik a lépés,
közbe jött más és nem fértem bele a napi keretbe. De te erre ne is gondolj! :)

Ha találnak valamit a vastagbelemben a CT-n és mûtétem lesz a nyáron, akkor sajnos ugrik a lagzi, hiszen addigra nem erõsödöm fel annyira (3 hónap azért kell h táncolni is tudjak egész éjjel :) ). Szóval én ezért várom a 27-ét, h végre eldõljön. Egyébként Jászberényben lesz. Néztem, de nem találtam a profilodon, hova valósi vagy?

Ezt azért még figyelembe szokta venni Dobó doki a haza engedésnél. kb. 12 nap a mûtéttõl számolva ha nem helybeli vagy.

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#244 2012-04-11 16:38

Jozafer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Melcsi,

Micsoda egybeeses! En is szoritok majd neked! :) Az en emlekeimben meg az el a magyar egeszsegugyrol, hogy hetvegen csak surgos esetekben mutenek, szoval ezert gondolom (remelem), hogy penteken tulleszek rajta. Biztosan mindketten jo hirekkel zarhatjuk majd ezt a 27-ei napot, es akkor az eskuvod sem csuszik! :)

En eredetileg kisujszallasi vagyok, szoval szinten Szolnok megye, de inkabb kunsagi, mint jaszsagi. :) Most viszont Bp-en elunk, szoval nem tul messze Esztergomtol.

Egyebkent sikerult 2 nap alatt teljesen megnyugtatnotok! Koszonom es orok hala! :)

Udv,
Zsuzsi

Nincs jelen

 

#245 2012-04-11 18:09

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Zsuzsi,

Én Kecskemétre jártam fõsulira, így a Kunság sem áll távol tõlem! :)

Na, akkor nagyon rászurkolok magunknak a 27-re! ;)

Még egy dolgot ne felejts el mûtét után: minden nappal egy kicsivel könnyebb lesz, csak türelem! ;)
De tényleg minden nappal jobb lesz majd.

Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan!

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#246 2012-04-13 12:30

crohnlány
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Sziasztok, hallott már valaki a vékonybél és a vastagbél röntgen vizsgálatáról? kontrasztanyagos rtg vizsgálatot találtam az euromedic-nél. nekem volt egy ct-m amit elrontottak máshol, néhány éve, és csak annyit irtak rá, hogy  a terminális ileumon enyhe szûkület, morfológiai eltérés látható. ezzel ki is lettem kiáltva crohn betegnek, de õk azt írták rá, hogy nem crohn eredetû gyulladás, szûkület. a kezelõorvosom meg azt mondta, dehogyis nem, ugyan mi lehetne más, ez az és kész. szövettanom nem készült, tükröztek, de elmagyarázták, hogy azzal nem lehet a vékonybélig eljutni. a vastagbélnél volt egy kicsi gyulladt rész, annak a szövettanára azt kaptam vissza, hogy nem crohn eredetû gyulladás, colitises jelleggel. a kezelõorvos erre is azt mondta, ugyan már, ez crohn és kész csak mindenkinek ezt irják rá a szövettannál. ezzel el is lett kapával 3 éve a crohn betegségem. kicsit nyugtalanit. érdemes lenne kivizsgáltatni rendesen? pentasat szedek meg nemrég óta budenofalkot, mert alhasi görcseim vannak. rengeteg ultrahang készült már de mindig negatív és mindig megkérdezik, hogy honnan vettem, hogy crohn beteg vagyok, mert teljesen egészségesek a beleim. én ezt nem értem. panaszom van, de inkább görcsös alhasi fájdalmakkal, olyankor híg hasmenéssel, erõs hányingerrel, hõemelkedéssel. a rtg jelenthetne valami magyarázatot? vagy az endoszkópos kapszula? csak fiatal vagyok, nem sok kedvem van életem végéig azon tanakodni, hogy jól elcseszik a kezelésemet vagy tényleg crohnos vagyok és ez van?

Nincs jelen

 

#247 2012-04-13 14:47

Jozafer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia crohnlany,

En mindenkepp azt javasolnam, hogy keress egy jo gasztroenterologust. O majd megcsinalja vagy megkeri a szukseges vizsgalatokat, es kezben tartja a dolgokat. Az en kezeloorvosom ilyen, ha gondolod, emailben megirom a nevet, elerhetoseget stb.. Bar nem latom, hogy hol laksz, de volt mar orvosom Karcagon, Egerben, Miskolcon, Londonban es most Bp-en, szoval valogathatsz. :)

Melcsi,

Koszonom a +infokat! Ahogy kozeledik a nagy nap, egyre csak fogalmazodnak meg bennem a kerdesek, majd osszegyujtom oket. :)
Remelem, jol halad a kezelesed!

Udv,
Zsuzsi

Nincs jelen

 

#248 2012-04-13 15:51

reménység
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

nekem budapesti doki kellene. és olyan, aki egy kicsit rá is ér a betegeivel foglalkozni és nem kell magamat a sárga földig szégyellnem, ha kérdezni akarok valamit vagy elkapom a folyosón és meg se áll, hogy megvárja, mit akarok.:))

Nincs jelen

 

#249 2012-04-13 18:08

melcsi82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Crohnlany,

a szûkületek általában Crohn betegséget takarnak. Nekem fél évbe tellett, mire rám nyomták a pecsétet
és crohnos lettem. Volt tükrözés: semmi, volt a vékonybél elejébõl biopszia: még az sem volt egyértelmû,
ct alapján látták a szûkületeket és azóta az vagyok. Decemberben meg is mûtöttek és mondták h crohnos
szûkületek voltak... szóval a diagnózis helytálló.

Zsuzsi,

No para és gyûjtögesd csak nyugodtan, szívesen válaszolok. Engem is megnyugtatott, h volt kitõl kérdezni.

Üdv: Melcsi

Nincs jelen

 

#250 2012-04-13 20:31

reménység
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

huh, most jól megijesztettél. sõt. sokkal jobban megijedtem, mint gondoltam volna. ugyanis nekem még egy mûtétem sem volt és rettenetesen félek hogy egyszer bekövetkezik. én mindent eszek, szedem a pentasat, a salofalk klizmát nemrég irták fel, de azt a vastagbélre. hát nem tudom. betojtam rendesen. egyébként életemben egyetlen egy epemûtétem volt, amikor is megállt a szivem úgyhogy vszinüleg soha többé nem ugranék bele egy altatásba, mert nem biztos, hogy ismét felébrednék.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB