#351 2011-08-02 12:01

moncsa85
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szeptember 27-re kaptam idõpontot... :/

Nincs jelen

 

#352 2011-08-02 13:44

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Pff :(
Ma mondták hogy hétfõn be kell feküdnöm pár napra,megpróbálom megkeresni az ápolócsajt aki a laborban van,hátha tud segíteni,remélem dolgozik...de van egy másik is a proktológián,õ is nagyon kedves,majd bepróbálkozom :)
Majd priviben egy elérhetõséget küldj légyszi,hátha tudok valamit alkotni :)

Nincs jelen

 

#353 2011-08-02 14:10

moncsa85
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Rendben!Ha szeretnéd meg is látogatlak! :)

Nincs jelen

 

#354 2011-08-02 14:22

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Aranyos vagy :) A saját családomat se szoktam beengedni,de lehet majd kivételt teszek :)
Kocsival megyek hogy haza tudjak szökni,délutántól reggelig ugyincs semmi az unalmon kívül,bratyizni meg amugy se szertetek a bentfekvõkkel..:)

Nincs jelen

 

#355 2011-08-10 14:49

Dezsõ
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok én kapom a Remit már a 3-fentartó kezelésen túl vagyok, hasmenésben segit a Remi de viszont az térdeim,ujjaim ,majdnem minden alkatrészem bedagad alig birok sokszor lábra állni szoval kegyetlen fájdalmakon megyek át tegnap beszéltem a kezelöorvosomal és irt fel MOVALIS 15mg napi 1x1 szed valaki ilyet vagy hallot valaki valamit róla.Betegtájékoztatón az van hogy mi nem szedhetjük(Kolitis Ulcerosa-Chron)  Remélem nem lesz gond a szedésével de szerintem valami erõseb kellene. Reumatologus még nem nézet meg még egy honapot kell várnom sajnos adig szenvedés.

Nincs jelen

 

#356 2011-08-10 22:14

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Dezsõ.
A Movalist én szedtem régen, de az akkori gasztrós orvosom is csak rövid idõre javasolta, a mostani meg egyenesen tilt tõle, meg a hasonlóktól is. Szerinte ezek az úgynevezett " nem szteroid gyulladásgátlók" belobbantják a betegséget.Nem hiszem, hogy kapnál ettõl erõsebbet, be kell érned ezzel, meg esetleg némi fájdalomcsillapítóval.Jobbulást.

Nincs jelen

 

#357 2011-08-29 18:25

Mezeiii
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok.....C.U......nekem olyan problémám lenne hogy kb.4 napja fáj a lábam a hátam,karjaim tompán a fejem rossz a  közérzetem,nincs erõm,egész nap csak feküdnék ha lehetne jelenleg csak Pentasát szedek nem tudom mi lehetne a megoldás....

Nincs jelen

 

#358 2011-12-10 12:47

Frankie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok
Amióta megvan ez a betegségem, azóta vannak olyan korszakok, amikor elõször a bal csipõmbõl kofolyólag végigi a lábamba iszonyat fájdalomas ideg vagy izületi fájdalom, nem tudom terhelni sem, nem bir el, bicegek. Ez pár napig vagy hétig is lehet, majd magától eltünik, van hogy egyik napról másikra. Most 2 éve a jobb csipõm csinálja ezt, most tegnaptól rohadtul fáj. Kérdés, hogy találtatok bármilyen bogyót rá, amit patikába megvehetek, legalább ideiglenesen eltüntesse a gondot, ha menni kell valahova?
Régen volt egy bogyo, amit doki kiirt, de nem tudom mi volt neve, bekaptam 1 óra mulva se hire se hamva, akár honapokig!
Valami ideg vagy izomlazito volt...

Nincs jelen

 

#359 2011-12-11 13:38

Jane
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Ez engem is érdekelne, mert napok óta nekem is fáj a lábam, hol egyik-hol másik, és az ujjaim is.
tuti,hogy a frontok is segítik ezeket...:-/

Nincs jelen

 

#360 2011-12-11 15:33

Muci03
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!
Frankie, menj el reumára Bechterewes vagyok és 2 stádiumban vannak a csípõim.  Nagyon sokszor egyik pillanatról a másikra változik a fizikai állapotom ezért számtalanszor megkaptam, hogy rájátszok. Volt olyan, hogy amikor idõpontot kértem akkor két bottal is alig bírtam lábra állni, amikor meg pár nap múlva bekerültem az orvosomhoz akkor meg látszatra semmi bajom nem volt. Én a hidegfrontokra vagyok érzékenyebb. A derekam ilyenkor (most is) majd le szakad és nagyon nehéz a felállás a kiegyenesedés. A  vállaim, a  lábfejem, a talpaim külsõ széle és a térdhajlatom kegyetlenül ki van. A doki szerint ez mind a csípõtõl van. A Crohn, Colitis meg vele jár.  Az ujjaim reggelente mint a lufi fel vannak dagadva.

Nincs jelen

 

#361 2011-12-11 19:03

Jane
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Muci, ez a betegség vérképbõl kimutatható? Utána olvastam a betegségnek és néhány dologban magamra ismertem... persze nem akarom feleslegesen beképzelni sem. Crohnos vagyok, mostanában havonta kellett teljes vérképre mennem,ezért kérdezem. Maga a Crohn is okozhat ugyebár ízületi panaszokat, amik szintén frontokra erõsödnek,ahogy a béltünetek is...:-/

Nincs jelen

 

#362 2011-12-12 09:47

Muci03
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Jane! Igen, a legtöbb esetben (90%) az immunológiai vizsgálaton ki lehet mutatni a HLA-B27 antitestet ami megerõsíti a Bechterewet, de ha nincs benne a vérben akkor sem jelenti, hogy nem az. Csak az orvosok nem gondolnak erre, csak a végsõ esetben vagy ha felhívják rá a figyelmet. Nekem a nagymamám volt SpA-s és így került képbe nálam is. Amúgy oda vissza mûködik a dolog. A reumatológus azt mondja az izületi gyulladás okozza a bélgyulladást, a gasztros meg fordítva. lényeg az, hogy összefügg. A CRP meg a vérsüllyedés nekem a legtöbb esetben normális még akkor is amikor aktív valamelyik bajom. Általában ha a csípõizületi gyulladás jelen van akkor már az megerõsíti a Bechterewet, de a röntgenje is jellegzetes képet mutat. Az a biztos, ha orvos megnéz, ne hagyd magad lerázni elsõre!

Nincs jelen

 

#363 2011-12-12 10:07

Jane
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Muci! Háziorvoson keresztül kértél reumatológiára beutalót és onnan küldtek immunológiai vizsgálatra,
vagy egyenesen a vizsgálatra is lehet beutalót kérni?
Azt hiszem, elmegyek és megnézetem magam. Lehet,hogy csak beképzelem magamnak,
de nem akarok ezen rágódni, ha felesleges.
Köszönöm az infókat!:)

Nincs jelen

 

#364 2011-12-12 10:28

Muci03
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Igen, a háziorvos adja a beutalót. Nekem olyan szerencsém volt, hogy a reumatológus egyben immunológus is (ORFI). De ha a reumatológus megkéri a vérvételt akkor említsd meg neki és  remélhetõleg megkéri ezt a vizsgálatot is. Általában megszokták.  Az én vizsgálatom negatív lett, de mint mondtam a röntgen jellegzetes és ez nekem egyértelmûvé tette, na meg a kétoldali sacroileitis is folyamatosan jelen van (izotópos vizsgálat).

Nincs jelen

 

#365 2011-12-12 10:33

Jane
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Hát ez nem egyszerû! Szóval simán lehet majdnem minden vizsgálat negatív, kivéve a röntgent...
Nekem azért nincsenek komoly fájdalmaim, csak a hátam szokott, és a nyakam, fõleg reggel, viszont a nyakamnál van egy születési csigolyarendellenesség is, na meg a "jótékony" ülõmunka...
Gondolom komoly fájdalmak esetén szoktak utána járni,hogy szóba jöhet-e ez a betegség.

Nincs jelen

 

#366 2011-12-12 11:02

Muci03
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Jól gondolod. 17 éve kezelgetnek ezzel-azzal de egy reggel arra ébredtem még tavaly nyáron, hogy felfáztam és nem tudok lábra állni. Egyszerûen nem ment. Nem csinálta a lábam azt, amit az agyam akart. Aztán jött a fájdalom a csípõmben. 3 nap múlva deréktól lefele lebénultam, de úgy hogy még a beleimet sem tudtam kordában tartani. Ha a dolog jönni akart akkor jött is. Gondolhatod milyen magalázó volt a család elõtt. A férjem bepakolt a kocsiba aztán irány Pest. Az Amerikai-úti idegsebészeten vizsgálgattak 2 hónapig és csak a fejüket vakargatták, hogy mi lehet ez. Folyton azt hallatták, hogy van egy pár ilyen betegük akiket nem tudnak hova tenni. Nagy a baj, de nem idegi eredetû. Aztán mikor már nem csak az idegeken nézegették a rengeteg MR képen (tetõtõl talpig) akkor vették észre az izületi gyulladásokat, csontosodásokat. Innen irányítottak át az ORFI-ba. Ott Dr. Balogh keze alá kerültem és Õ egybõl kiírta az Indometacinumot. Még éjjel is 6 óránként kellett szednem de 2 hét múlva már mondhatni "rendben" is voltam. Visszajöttek a funkciók, és újra mozog mindenem. Bár hosszú sétákra nem indulok, de biciglivel kimegyek a világból is ha kell. Csak a bélproblémám nem oldódott meg. A reggeli merevséget tornával oldom, és mindenre több idõt szánok mint azelõtt. Én is ülõmunkát végeztem, varrtam azelõtt, utána volt egy váltás így árufeltöltõ lettem egy vegyesboltban. Most egyiket sem lehet.

Nincs jelen

 

#367 2012-01-20 17:28

Cofoco
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok! Tavaly júniusban diagnosztizáltak colitissel, több különbözõ gyógyszert kaptam, végül medrolt kellett szednem, elõször 64 mg-vel indítottunk, most csökkentettem 32mg-ra. Az arcom megpuffadt, ez volt az egyetlen mellékhatás eddig, de pár napja éjszakánként arra ébredek, hogy iszonyúan fáj a hátam, nem tudok sehogy sem feküdni alig bírok visszaaludni. :(
Ráadásul az ízületeim is elkezdtek fájni, a munkahelyemen a tolóajtót nem tudom elhúzni annyira fáj.
Tudtok valamit ajánlani amivel enyhíthetem a fájdalmat? Ha abbahagyom a medrolt el fog múlni?
Köszönöm!

Nincs jelen

 

#368 2012-01-21 01:51

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Cofoco írta:

Sziasztok! Tavaly júniusban diagnosztizáltak colitissel, több különbözõ gyógyszert kaptam, végül medrolt kellett szednem, elõször 64 mg-vel indítottunk, most csökkentettem 32mg-ra. Az arcom megpuffadt, ez volt az egyetlen mellékhatás eddig, de pár napja éjszakánként arra ébredek, hogy iszonyúan fáj a hátam, nem tudok sehogy sem feküdni alig bírok visszaaludni. :(
Ráadásul az ízületeim is elkezdtek fájni, a munkahelyemen a tolóajtót nem tudom elhúzni annyira fáj.
Tudtok valamit ajánlani amivel enyhíthetem a fájdalmat? Ha abbahagyom a medrolt el fog múlni?
Köszönöm!

Van egy rossz hírem.....ezt a topicot én nyitottam, nem véletlenül :) Érdemes végigolvasni az egész topicot és akkor megérted, hogy miért....

Nincs jelen

 

#369 2012-01-21 14:29

Muci03
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!
Újabban megint nagyon fájok minden éjjel. A gasztroszkópos szövettanom nem lett jó. Baktériumok és kezdetleges fekélyek minden irányban. Furcsa mert a gyomrom egyáltalán nem fájt soha. Így le lettem állítva az összes bogyómról, helyette a gyomrom helyrehozására ment rá a gasztros dokim. A colitisból lehet inkább crohn lesz??? Az irrigoszkópiát is elhalasztotta 3-ára. Kaptam 3 fajta akkora kapszulát hogy egy lónak is elég lenne lenyelni... Szóval visszatértek az éjszakai fájdalmak amik persze nappal is megvannak de akkor a mozgással nem figyelek annyira rájuk. Viszont a jobb lábfejem illetve a külsõ széle majd le szakad, meg a csípõim is újra beindultak. Alig bírok ráállni. Vajon mit lehetne bevenni ??? Az orvos csak annyit tett a dolgokhoz, hogy pihenjek sokat. De ez nem jött be, mivel ha lefekszem vagy leülök 10 perc után le akar szakadni mindenem. Így inkább járkálok mint a mérgezett egér. Felmentõ ötleteket kérnék tõletek, ha valakinek volna hasonló problémára gyógymódja!?!

Nincs jelen

 

#370 2012-01-21 16:52

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Muci03 írta:

Sziasztok!
Újabban megint nagyon fájok minden éjjel. A gasztroszkópos szövettanom nem lett jó. Baktériumok és kezdetleges fekélyek minden irányban. Furcsa mert a gyomrom egyáltalán nem fájt soha. Így le lettem állítva az összes bogyómról, helyette a gyomrom helyrehozására ment rá a gasztros dokim. A colitisból lehet inkább crohn lesz??? Az irrigoszkópiát is elhalasztotta 3-ára. Kaptam 3 fajta akkora kapszulát hogy egy lónak is elég lenne lenyelni... Szóval visszatértek az éjszakai fájdalmak amik persze nappal is megvannak de akkor a mozgással nem figyelek annyira rájuk. Viszont a jobb lábfejem illetve a külsõ széle majd le szakad, meg a csípõim is újra beindultak. Alig bírok ráállni. Vajon mit lehetne bevenni ??? Az orvos csak annyit tett a dolgokhoz, hogy pihenjek sokat. De ez nem jött be, mivel ha lefekszem vagy leülök 10 perc után le akar szakadni mindenem. Így inkább járkálok mint a mérgezett egér. Felmentõ ötleteket kérnék tõletek, ha valakinek volna hasonló problémára gyógymódja!?!

Cataflam, vagy Movalis, de egyik sem javasolt nekünk. Miután nekem parciális problémám van, pontosabban "csak" a térdeim, ezért én a jegelést választottam, nem mertem kiváltani a hétvégén Cataflamot..... jégzselés tasakkal kezelem a térdeim. Természetesen ez nem oki kezelés, csak tüneti, de a gyulladást visszafogta.

Nincs jelen

 

#371 2012-01-21 17:20

rundig
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Tudom ajánlani a Zyflamend természetes alapanyagokat tartalmazó kapszulát. Nagyon hatásos ízületi gyulladás csökkentésre, kifejezetten térdfájásra. De a gyulladásos bélbetegeknek is ajánlják.
Olvassatok utána, igaz az ára nagyon ijesztõ, de jóval olcsóbban is be lehet szerezni, szinte fele áron mint amennyit feltüntetnek a magyar oldalakon.
Nálunk a családban térdízület fájdalom miatt szedik, és nagyon hatékony, teljes fájdalom mentesség érhetõ el vele.

Nincs jelen

 

#372 2012-01-22 13:18

Muci03
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Köszönöm a jó tanácsokat! A jegelésre már én is gondoltam de ezzel csak az a baj, hogy a legkisebb hidegtõl is egybõl felfázom és vesemedence gyulladásom lesz. Ilyenkor télvíz idején úgy beöltözök ha ki kell mennem, hogy ha egy medve megenne, hát bizony kötelet eresztene tõlem. :-)
A térdeim nem, inkább a térdhajlatom szokott fájdogálni.  Legugolás, felállás, indulás... Ilyenkor tudom hogy nem sokára beindul a csípõgyulladás. Cataflam csepp van itthon, majd óvatosan kipróbálom. Megnéztem a kapszulát. Hát nem lehet rossz, de egyenlõre az ára láttán azt hiszem már nem is fájok "annyira".
Köszi, Muci.

Nincs jelen

 

#373 2012-04-20 09:08

nanika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok
A tegnap lett egy piros fájdalmas dudor a bokacsontomra.Az elmúlt napokban nagyon fájtak az izûleteim ,fõleg a lábam.Szerintetek mi lehet és mit tegyek.Ha valaki tapasztalt hasonlót kérem irjon
Nanika

Nincs jelen

 

#374 2012-04-20 10:03

Szabina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia nanika!Nem tudom, szedtél-e szteroidot, vagy esetleg még szeded-e, nálam is volt ilyen, a háziorvosom szerint 100 %-ban ettõl van!Ez egy piros dudor, ami borzasztóan fáj, néha viszket és még lüktet is...
Ha neked is ez a problémád, ajánlom, hogy szerezz be Phlogosam kenõcsöt, az a legjobb rá, lassan, de tutira meggyógyítja!
Amikor már gyógyul, inkább lilás színû lesz, nem szép, az biztos, de legalább aztán már hamar el fog múlni!
Jobbulást neked!
Szabina

Nincs jelen

 

#375 2012-04-20 10:12

crohnlány
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

nekem is napok óta fájnak az ízületeim. nekem a voltaren tabletta segített meg a voltaren kenõcs is, azóta jobb.

Nincs jelen

 

#376 2012-04-20 10:37

nanika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Budenofalkot szedtem ,de már három hete abbahagytam. most jött volna elõ három hét után?K0sy0n0m a tanácsokat, neked is crohnlány
Nanika

Nincs jelen

 

#377 2012-04-20 10:51

crohnlány
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

nekem az izületi gyulladás mindig együtt jár a crohn gyulladás fellobbanásával. doki mit mond?

Nincs jelen

 

#378 2012-04-20 17:40

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Nekem a Movalis injekció nagyon hatásos izületi gyulladásra,tudom tudom nem ajánlott,de ha kell akkor kell.

Nincs jelen

 

#379 2012-04-28 13:37

Frankie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok
A Crohnom belobbanása elõtt pár héttel elkezdett fájni iszonyatosan a csipõm kisugározva a bal lábamba, ugy hogy összeszoritott foggal orditni tudnák. 3 mütét után birom a fájdalmat, de azért na...

Amit probáltam: Saridon, ezt akkor ha a fejem is fáj, mert arra jobb. Hatástalan már, és meghajt.
Panadol rapidot nyomtam be elõbb, 10 perc mulva fájdalom elmúlt, egyenlõre ez tünik legjobbnak.

Az általános fájdalomcsillapitok mind meghajtnak, azaz elõször gyors pisi, majd intenziv hasmenés, aztán már jo.

Kihagynám a hasmenés részt, ezért kérdezném, hogy van e erre valami, ami pont jó? Voltarent irjátok, ettõl nem megy a hasatok?

Nincs jelen

 

#380 2012-04-28 14:28

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Frankie írta:

Kihagynám a hasmenés részt, ezért kérdezném, hogy van e erre valami, ami pont jó? Voltarent irjátok, ettõl nem megy a hasatok?

A Voltarent tilos :( Csak a lokális kezelés a javallott >>>gél, az meg mint a halottnak a csók.  25 éve kínlódok ezzel én is, nekem sajnos a térdeim, de még nem találtam rá megoldást.

Nincs jelen

 

#381 2012-04-28 15:17

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Azért ajánlottam az injekciót,mert nem halad át a gyomron-bélrendszeren,és talán nem is lobbant be.

Nincs jelen

 

#382 2012-04-28 21:42

M. G. Mariann
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szabina: olyanra gondolsz, hogy több apró pötty, ami esetleg igencsak viszket és az ízületeknél jön ki. Nekem a kezem van vele tele!
Mennyi idõ alatt múltak el neked?
Szerintetek a jobb csípõ menti állandó, de azért elviselhetõ fájdalom izületi jellegû, vagy inkább a vakbéltõl van?
Engem ezek a pöttyök zavarnak rendkívül, mert tele van vele az összes ujjam.

Nincs jelen

 

#383 2012-04-29 06:17

Szabina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia M. G. Mariann!
Nem pöttyökre gondoltam, hanem egy nagy piros foltra, ami állatira fáj!Mellé pedig még meg is duzzad a bõrfelület!
Elég sokára múlik el, mint írtam már,a Phlogosam kenõccsel kell kenni, de idõben elkezdve gyorsabban múlik el!Mikor érzed, hogy elkezd vörösödni és a fájdalom is megjelenik, már mehet rá a krém!Naponta 3-4x. lehet vele bekenni a bõrt.
A te pöttyeid nem tudom, mik lehetnek, esetleg valamire nem vagy allergiás?A fájdalmad okát pedig ki kéne vizsgáltatni, mert ha tényleg vakbél, azt nagyon kéne tudni és kezelni!
Szép napot!

Szerkesztette: Szabina (2012-04-29 06:18)

Nincs jelen

 

#384 2012-12-09 11:20

cristobal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!

Látom, Aiolosz írta, hogy tilos a Voltaren. Injekcióra is értetted? A múlt héten - gondolom a front miatt - belobbant a Bechterew-em. Alig bírtam mozgatni a nyakam, mintha késeket szúrtak volna a csigolyáimba.  A doki felírt egy 5 napos Voltaren injekció kúrát. Mit gondoltok mi történt? Tegnap este kaptam az ötödiket. A nyakam nem fáj, viszont ma reggel friss véres széklet. Pedig már egy ideje remisszióban vagyok (kb. másfél éve) legutóbb márciusban volt egy hetes fellángolásom, akkor szintén a Bechterewemre kezdtem el szedni Celebrexet. Ez az ördögi kör kiakaszt. Az egészben az is béna, hogy a szeptemberi tükrözésem után, amely igazolta a nyugvó stádiumot, hagytam el a napi egy g Pentasa kúpot. Mondtam a dokinak, hogy én félek ettõl, mert sztem nekem az mindig többet ért, mint a szájon át szedett bogyók. Most itt vagyok kúp nélkül, vagyis van 250mg-s Xalazinom, ami annyit ér, mint halottnak a csók. :(.
Breki, ha jól emlékszem Te is Bechterewes vagy. A Movalis injekciótól a beleid nem durrantak be?

Nincs jelen

 

#385 2013-04-05 12:16

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!!!!!
Látom régen nem használt ez a topic,de bepróbálkozom rajta.Most jöttem a házidokitól,aki kilátásba helyezett valami immunológiai vizsgálatot az izületi tüneteim okának kiderítésére,meg a biológiai kezelés lehetõsége is felmerült az "út" végén.Hosszú történetnek tûnt elmondva is,gondolom a gyakorlatban min. 1 év.Nem tudom van e értelme,de a dokim jószándékú és segíteni akar,nem ráz le,keresi a legjobb megoldást.Reumatoid arthtritis miatt akar immunológiai vizsgálatot....stb.Minden esetre igyekszem nem feladni addig is.1 hónap múlva jön meg valami szerológiai eredményem (gastrón kérte a szakdoki),amit nem tudok mire kértek,de attól függ a további menet.A házidokim a szerológia eredménye után leül a szakorvossal megbeszélni a továbbiakat:immunológia,góckutatás,arthritis bizonyítása,konzervatív kezelések,biológiai kezelés.Ha jól értettem.A belem nem indokolná,az ízületi gondok miatt vázolta fel ezt az utat nekem.Hát,hányingerem lett,mit mondjak...Ha esetleg van bárki,aki hasonló helyzetben van,végig járta ezt az utat vagy tudja hogy mûködik,azt kérem,ossza meg velem,mert szeretném tudni,mire kell felkészülni,fõleg,hogy a családot mire kell felkészíteni.

Elõre is köszönök minden segítséget!

András.

Nincs jelen

 

#386 2013-04-10 16:19

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Senki?

Nincs jelen

 

#387 2013-04-10 16:51

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

andreas31 írta:

Senki?

Végignézted a topicot ?

Nincs jelen

 

#388 2013-04-11 07:59

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Bezony,végignéztem,de ne nagyon találtam igazi átfedést,illetve,akinek a problémája hasonló volt,az 4 éve nem írt ide és nincs mailje.Kíváncsi lettem volna,hogy neki hogy alakult a csontozata azóta,bár tudom,hogy ahány csont annyi kopás :-) Meg gondoltam hátha van új "versenyzõ" ebben a kórságban,amióta nyugszik a topic...az új tapasztalatok reményében.Természetesen én is megosztom az enyémeket,miután szombaton remélhetõleg fogad prof. bácsi Pécsett és beajánlja a szükséges vizsgálatokat. (gondolom,ha nem terelem azt is magánútra,akkor 1 hónap helyett 1 év lenne) Remélem nem sértek szabályzatot,néha kicsit túl rugalmas vagyok :-)) a csontjaimat kivéve persze.

Nincs jelen

 

#389 2013-04-11 09:44

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

andreas31 írta:

Bezony,végignéztem,de ne nagyon találtam igazi átfedést,illetve,akinek a problémája hasonló volt,az 4 éve nem írt ide és nincs mailje.Kíváncsi lettem volna,hogy neki hogy alakult a csontozata azóta,bár tudom,hogy ahány csont annyi kopás :-) Meg gondoltam hátha van új "versenyzõ" ebben a kórságban,amióta nyugszik a topic...az új tapasztalatok reményében.Természetesen én is megosztom az enyémeket,miután szombaton remélhetõleg fogad prof. bácsi Pécsett és beajánlja a szükséges vizsgálatokat. (gondolom,ha nem terelem azt is magánútra,akkor 1 hónap helyett 1 év lenne) Remélem nem sértek szabályzatot,néha kicsit túl rugalmas vagyok :-)) a csontjaimat kivéve persze.

Két egyforma beteg nincs azonos betegség esetén sem, elsõsorban a tüneteket miatt értem ez alatt...vannak olyanok, amik speciálisan csak egy, egy betegnél jelentkeznek. Sõt, olyan is van, hogy bizonyos tünetek nem is jelentkeznek. Nem ragozom, gondolom érted, mire gondolok. Ami a reumatoid arthritis illeti, van analógia a colitiszel és a crohn betegséggel...persze, nem a tünetekre gondolok. Egy biztos, a terápia majdnem azonos, így a biológiai kezelést is mindegyiknél alkalmazzák.

Nincs jelen

 

#390 2013-04-13 17:37

M. G. Mariann
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Andreas!
Pontosan milyen ízületi tüneteid vannak?
A derék és csípõ fájdalom szerintetek belefér a colitisbe?
Nekem ugyanis kb 1 éve kezdett el fájni a jobb csípõm és a gerincem derék tájon de még nem mentem velük dokihoz.

Nincs jelen

 

#391 2013-04-15 17:13

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Mariann!!
Voltam dokinál.Nekem a sarkam (alul fõleg) térdem,kéz/ujj/tenyér izületeim szórakoznak.Derekam körül is van valami,de az 15 éve dermed néha,az nem ide tartozik.Azért a csípõm körül sem vagyok olyan ruganyos most éppen,de a doki szerint nem a reumatoid artritis,valami egyéb,ami a bélgyulához kapcsolódik.Bár szerinte ezeket nem lehet teljesen elkülöníteni.Autoimmun-autoimmun.Lesz röntgen egy vérvétel,mint differenciál diagnózis,de nyugtatott,hogy nem vészes és nem az a fajta,amivel riogattak.Ámen!!!!Úgy legyen.Xalazinomat (3x1000) lecseréljük salazopirinre (2x1000) mert az jobban hat az izületi részére az autoimmunnak.Már csak azt nem értem,hogy lett a 3000-bõl 2000?????Ezt a házidokimtól kérdem meg holnap,mert ott és akkor elfelejtettem.Rengeteg új infót kaptam,olyan megvilágításból hallottam ezekrõl az autoimmunokról,mint még soha.(mmunológós-reumatológus-gasztroenterológós prof. az Úr)Kedves ember,1 órán át okított és magyarázta az összefüggéseket,pozitív megvilágításban.Örülök,hogy elmentem hozzá!!!!!!!

Nincs jelen

 

#392 2013-04-28 16:46

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

380 MSM, hialuronsav, Ca, Mg 1 év után várhatsz javulást

Nincs jelen

 

#393 2013-05-16 10:45

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Üdv: Tudna valaki izületigyuladásra valami jo gyogyszert esetleg amit a háziorvos is felirhat!
Iszonyatosan fáj a térdem aligbirok már néha lábra állni is!
Colitis ulcerosam van salofalokot szedek napi 3X2 és már most több mint 8 honapja Medrolon vagyok Orvosom mondta szedjem adig még a Humira injekciot nem kapom no ez  már 8 honapja huzodik .
Állapotom most hogy felhivtam egy 3-hete hogy nagyon megy a hasam napi 10-15wc ami véres nyákos hig aztmondta szedjek a steroid melé kliont napi 2X250mg -ott.
Atoll pár nap alatt rendezödöt is a széklet számom napi 3-5wc és nem véres nyákos mondhatom normál,és formált.
Steroid adagja most 8mg ezt tartanom kell adig mig nem kapom a Humirát a héten hivott az orvosom hogy már megkaptuk rá az engedélyt és Május végén elkezdjük .
De a izületem a térdemben anyira ki van ez iztos a hosszu medrol szedése miatt kérlek beneteket ha valki tud valami jo gyogyszert ami kevésbé iritálja a belekt!!-irjon.
Elöre is köszönöm!
Jobulást mindenkinek!

Nincs jelen

 

#394 2013-05-16 12:25

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia öcsi!

Én amit ajánlani tudok rá az a Flexagil kenõcs. Szerintem neked is jó lesz rá, ha más nem enyhíti... Úgy tudom recept nélkül is kapható. 8 hó medrolozás nem kevés idõ :/ szerintem kérjél csontsûrûségre is vizsgálatot, nem árt ha megnézik.
Ez a medrolnak köszönhetõ, no meg az idõnek is... :/
Minden jót neked öcsi, kitartást, és fel a fejjel! :)
A Humira jó lesz, most már nemsoká kaphatod, addig valahogy bírd ki!

Nincs jelen

 

#395 2013-05-16 12:38

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

öcsi írta:

".....Tudna valaki izületigyuladásra valami jo gyogyszert esetleg amit a háziorvos is felirhat!
Iszonyatosan fáj a térdem aligbirok már néha lábra állni is!..."

Sok jóval nem biztatlak, soha nem tudtam ezt a problémát megoldani. Bordás írt egy megoldást, ami persze tüneti kezelés, de jobb a semminél :( Amennyiben végigolvasod a topicot, ott részletesen leírtam ezzel kapcsolatos "élményeimet".
Viszont arra kérlek, hogy ne foodolj, ha egy helyre leírod, mi a problémád, az is eljut mindenkihez.
Köszönöm.

Nincs jelen

 

#396 2013-05-16 20:26

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szteroidnál nincs erõsebb gyulladáscsökkentõ,és nem ildomos nsaid gyulladáscsökkentõt is ráverni pluszban,de ha kell hát kell.. amit háziorvos felirhat,és több embernek is jó volt az a Movalis,ez még viszonylag ember-bélbarát..próbáld meg injekcióban kérni ne menjen át a belsõségeken.

Szerkesztette: Breki (2013-05-16 20:27)

Nincs jelen

 

#397 2013-09-29 07:25

edi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!

A párom crohnos már több mint 14 éve,van 2 db szûkülete a vékonybélen és 7 mm vastagságú vastagbélfal 15 cm-es szakaszon ,voltak nehéz idõszakok.....:(
Most jelenleg az a probléma,hogy a térdei és a bokái fájnak,hol kicsit,hol nagyon.Évek óta(3) Budenofalkot és Salofalkot szed(ett).Elkezdõdött nála térdfájdalommal,majd a bokájára ment rá a gyulladás,mindez néhány óra alatt és annyira,hogy be is lázasodott tõle.Mellette árpa nõtt a szemére és fájt a torka is,begyulladt a foga a korona alatt és 2 hét múlva a fog is repült,a vége az lett,hogy leállították a Budenofalkról és kapott a Salofalk mellé Cifrant(500 mg 3 dobozzal).Kliont,Medrolt és Immurant.A Cifrantól elmúlt az izületi fájdalom,majd néhány nap múlva ismét elõjött és azóta maradt is.:(
Már a Medrolról lejött,maradt a többi.Beszélt egy cukorbeteg sráccal,õ azt mondta,hogy neki a B12 vitamin használ izületi bajokra,hát nekünk 4 hét szedés után se ér semmit,eddig.Igazából újra a Cifran kéne de hát nem élhet antibiotikumon egész életében!Jelenleg egy gyógyszertárban kavart fájdalomcsillapító krém,ami eddig rövid idõre(1-2 óra)elnyomja a fájdalmat és "térdvédõ"használata bizonyult a legjobb kombo-nak.Azért még reménykedünk a javulásban.

Nincs jelen

 

#398 2015-01-20 06:01

inf3rno
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia!

Szerintem valószínûleg valamilyen felszívódási zavar állhat a háttérben. Érdemes lenne egy vitamin és ásványi anyag vérképet csináltatni, és megnézni, hogy mibõl van kevés, aztán azt intravénásan beküldeni. Valószínûleg nincs értelme orálisan próbálkozni vele, mert úgysem fog felszívódni.

Ízületi fájdalmakra általában jó az omega3 (gyulladáscsökkentõ prosztaglandin elõanyag) , kondroitin (gyenge TNFa blokkoló), illetve van egy csomó szer reumásoknak, akár TNFa blokkoló immunoglobulin is, súlyosabb esetekben.

Amit még tudok javasolni, hogy nézzetek körbe a lakásban, hogy nem e találtok valahol penész foltot (elég pár négyzetcentis is), mert ha van, akkor az is okozhatja a tünetek egy részét, illetve súlyosbíthatja a betegséget. Ha pl esõs idõben rosszabb, vagy javulás van, ha nyaraltok, akkor lehet ilyesmire gyanakodni. Akkor is, ha évszakhoz kötött a súlyosbodás, pl télen rosszabb a fûtésszezonban, amikor mindenhova lecsapódik a pára. Ha találtok, akkor töményen domestossal le lehet kenni fél órára, illetve narancs illóolajjal is át lehet törölni a felületet. Valamikor az anyagba is beeszi magát, akkor a kidobáson kívül más választás nem nagyon van. Beton felületrõl leégethetõ gázlánggal.

Szerkesztette: inf3rno (2015-01-20 06:08)

Nincs jelen

 

#399 2015-10-10 17:23

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Hát látom ez a topic már sajnos nem nagyon él, de nálam elég aktuális a téma. Végigolvastalak benneteket és többször nagyokat bólogattam. Szerintem sok orvos nem tesz különbséget az „ibd related” ízületi gyulladás és egy esetleges társbetegség között. Eleve nem is akarja vizsgálni, mert ráfogja az alapbetegségre! Tény, hogy a crohn/colitis okozhat ízületi fájdalmakat, de amennyiben más áll a háttérben, amit nem kezelnek, az ember akár idõ elõtt rokkanttá válhat. Írtátok, hogy a remicade okozott ízületi gyulladást. Én a leállítást követõen belázasodtam és megduzzadt a bokám, térdem, könyököm - ezt akkor elvonási tünetnek gondoltam. Most már tudom, hogy a rágóízületemmel, állkapcsommal is volt baj, de akkor azt hittem, hogy a fogam fáj. Néha nehéz eldönteni mi van...
Engem most egy reumatológus/immunológus kezel, talán ebbõl a szempontból szerencsés vagyok. Az irány diagnózis sacroileitis/RA, majd jövõ héten lesznek meg az eredmények és remélem kiderül. Nekem érdekes módon, ha gyulladtak az izületeim, az a vérképen is látszik. Pont mint egy fellángolásnál, csak nem a hasam fáj!: magasabbak a gyulladási markerek, jön a láz, és még mindig szteroid a leghatékonyabb megoldás. A derekam,  csípõm és lefele a lábaim masszívan fájnak; míg a hátam, bal lapockám, nyakam és vállam más-más intenzitással. Hol egyik, hol másik, hol mindegyik. Nagyon változó, és rohadt kellemetlen. Fájdalomcsillapítóból a nem szteroidos gyulladáscsökkentõk tiltólistásak, de a paracetamol származékok nem. Panadol Rapid-ot szedek, ami valamennyit segít, egyenlõre a hasam is rendben van tõle. Jövõ héten kell visszamennem, és ha magasabb a crp, akkor növelni kell a medrolt. Esetleg metotrexát injekció is szóba jöhet, mert a Humira mellé nem szedek immunszupresszánst, és az orvos azt gondolja, úgy majd el tudom hagyni a szteroidot.
Ha van köztetek olyan, aki kapott metotrexátot, az írja le a tapasztalatait legyen olyan kedves! Érdekelne a mellékhatása és hogy használt-e nektek?

Szerkesztette: QpaK (2015-10-10 17:35)

Nincs jelen

 

#400 2015-10-11 12:57

inf3rno
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia!

Reuma faktort gondolom néztek a véredbõl, abból azért ki kellene derülnie, hogy RA vagy sem. Én furcsának tartom, hogy már Humirát kapsz úgy, hogy még nem is biztos a diagnózis. Az egy nagyon drága szer, és elõször inkább olcsóbbakkal szoktak próbálkozni. A Humira is immunszupresszáns, TNFa blokkoló. https://en.wikipedia.org/wiki/Tumor_nec … ctor_alpha A metotrexát is immunszupresszáns, csak jóval általánosabb hatású, mint a Humira. Ugyanúgy fogékonyabb leszel tõle betegségekre, mint a szteroidtól, de biztonságosabb a szedése, nincs annyi mellékhatása. A lehetséges mellékhatások rajta vannak a trexán papírján. http://www.hazipatika.com/gyogyszerkere … letta/2558 Ha RA-d van, akkor érdemes megpróbálni a krioterápiát is ezek mellett, ha nem félsz a hidegtõl. RA-ra kifejezetten jótékony hatással van. A paracetamolt ne adagold túl, mert nagy dózisban májelhalást okoz.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB