#1 2004-10-10 19:21

Gomba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Orvost keresek!!!

Sziasztok!

Colitis Ulcerosás vagyok kb. 1,5 éve, de az orvosomban elvesztettem a bizalmam, mert úgy éreztem egyátalán nem foglalkozik velem stb... (nem csak beképzeltem :) )
Tehát kérni szeretnélek titeket, hogy akinek van egy jó orvosa az kérem ossza meg velem, sőt lehet hogy nem csak nekem van rá szükségem.

A válaszokat előre is köszönöm!

Nincs jelen

 

#2 2004-10-10 20:24

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Szia Gomba!

Talán áruld el, hogy melyik városban laksz, úgy könnyebben lehet orvost ajánlani!

Nincs jelen

 

#3 2004-10-13 12:04

Gomba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Monor,
De minden nap pesten vagyok

Nincs jelen

 

#4 2004-10-13 14:27

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Orvost keresek!!!

Gomba: ha monori vagy, akkor nem gombai vagy :)
Jó, én is ismerős vagyok a környéken...

Kovács Ágota dr. az Erzsébet Kórházban (kedd-csütörtök) és a Kapás utcában (hétfő-szerda) rendel,
én hozzá járok 16 éve... gondolom, hogy már hallottál róla.
Elküldöm az email-edre a telefonszámát, mert azért mégse postolom ide mindenki szeme láttára...

Szia
Robur

Nincs jelen

 

#5 2004-10-13 15:02

tündibündi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Szia Robur!

Véletlenül én is dokit keresek. Szeretném megkérdezni, hogy be kell-e jelentkezni hozzá, magán rendelésen rendel-e, és délelőtt vagy délután? Én Bp-től kb 60 km -re lakom, de meg tudnám oldani.
Ha tényleg jó a doki. Már pedig Te tudod ha ilyen rég óta rendesen kezel. Egyébként tök édi a babamajmocska.

Nincs jelen

 

#6 2004-10-16 18:09

Gomba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Na most hazugságon kaptak... :)
De ugye érthető, hogy Gomba helyett Monort írtam :)

Robur, köszönöm szépen az információt.

Nincs jelen

 

#7 2004-10-21 18:44

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Szia Tom!

Bocsi, hogy megint én válaszolok, de ebben a kérdésben abszolut én vagyok a hírcső :)
Csakis dr. Molnár Tamást vagy dr. Nagy Ferenc tanár urat keresd! Ők a legjobbak. Engem is ők kezelnek már 14 éve :)

Ha kell még segítség sikíts! :)

Nincs jelen

 

#8 2004-10-26 08:08

szöszi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Szia!

Én csupán egyet ismerek ott: Kenézy Kórház - Dr. G. Kiss Gyula

Nincs jelen

 

#9 2004-11-05 12:31

Cicmarek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Egyébként nagyont tetszik az oldal és regisztráltam is magam!

Nincs jelen

 

#10 2004-11-08 19:12

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok!

Egyrészt meg vagyok döbbenve, hogy ennyire kiábrándultak, borzasztóan negatívak vagytok. Másrészt megértem, hiszen ritkán éri olyan szerencse az embert, mint engem, hogy egy számomra jó orvost sikerült már a kezdetektől találnom:))

De akárhogy is vagy, nem szabad feladni, mert nem arra születtünk, hogy ennyi, kész, és jöhet a kaszás. Még nagyon sok-sok dolgot meg kell tennünk, átélnünk, megtanulnunk, akár a betegséggel kapcsolatban, akár az élettel.

Tehát, TESSÉK ADDIG KERESNI, MÍG EGY, SZÁMOTOKRA MEGFELELŐ ORVOST NEM TALÁLTOK. Ha ez az ország másik végén van, akkor is tessék bevállalni.

Azt, meg hogy nincs ideje?! Tessék kinyitni a szátokat és nem hagyni a dokinak, hogy lerázzon, addig amíg az összes kérdésetekre nem válaszolt és úgy meg nem vizsgált, ahogy szerettétek volna. Ha más nem naponta hívjátok fel, járjatok a nyakára:)) Hajlamosak vagyunk elfogadni mindent szó nélkül, márpedig ez nagy hiba.

Ezt a pesszimista hangulatot még egyszer meg ne lássam itt!:) Értve vagyok?:)))


Ha eláruljátok hol laktok, talán mi is tudnánk egy jó orvost ajánlani, a saját tapasztalataink alapján.

Sziasztok: Mancsa

Nincs jelen

 

#11 2004-11-09 15:48

Cicmarek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok!

Kedves Mancsa teljesen igazad volt abban, hogy az orvos nyakára kell járni. Egy hozzáfűzésem azonban lenne: személyesen kell időpontot kérni, és nem időpontot egyeztetni!!! Ugyanis neked kell alkalmazkodnod az orvoshoz!

Így ma be is mentem a "kórházamba", ahova eddig is jártam és kértem tőle személyesen egy olyan időpontot, amikor rám tud szánni kb. fél órát! Belement!!!!

Ez nagy szó, ugyanis utoljára normálisan kb. augusztus elején beszéltem vele.
Szóval tényleg nem szabad feladni, mert telefonon utólérni az orvosakat lehetetlen, be kell menni hozzájuk!

Ja és a legfontosabb! Össze fogom írni a kérdéseimet előre, ugyanis ott nem mindig jut eszembe, hogy mennyi kérdést is akartam feltenni az orvosnak!

Úgyhogy, HARCRA FEL, GYŐZNI KELL!

Sziasztok: Cicmarek

Nincs jelen

 

#12 2004-11-10 09:45

tündibündi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok!

Nekem Robur ajánlotta az Erzsébet kórházban és a Kapás utcában rendelő Dr. Kovács Ágota főorvos asszonyt.
Elmentem hozzá időpont egyeztetés után. Kedves, barátságos és nem utolsó sorban nagyon érti a dolgát. Szóval meg voltam elégedve.
Igaz, hogy percenként csörgött a telcsije, de többet foglalkozott velem még így is , mint akihez eddig jártam. Ismeri a legujjabb kutatásokat, és emberként is szuper. Köszi Robur mégegyszer!

Nincs jelen

 

#13 2004-11-10 20:40

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok!


Kovács Ágota, szerintem is nagyon aranyos és megnyerő asszony, igaz csak 1-szer találkoztam vele, de már akkor rokonszenves volt. Leginkább a betegekre tett hatása győzött meg.

Az orvosokat, pedig TERMÉSZETESEN, CSAK SZEMÉLYESEN LEHET ÉS KELL MEGKERENI, és nem azért mert te igazodsz hozzájuk, hanem mert telefonon nem lehet elérni és ha azt akarod, hogy minden úgy menjen ahogy te akarod, azt csak személyesen tudod vele megbeszélni és tudatosítani benne:))


Mancsa

Nincs jelen

 

#14 2004-11-10 21:46

blackbird
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Én is hozzá járok, gyakorlatilag ő magyarázta el nekem a műtét után a betegség lényegét és, hogy akkor hogyan tovább. Én attól a perctől fogva bízom benne, előtte ide-oda rohangáltunk a családdal, de ..hm finoman szólva normális felvilágosítást nem kaptunk. Aztán egy ismerős ajánlotta őt, adott egy időpontot, leültetett minket és elmagyarázta mi az ábra, mire kell figyelni, adott olvasnivalót is stb:) Szóval örülök, hogy megtaláltam az "orvosom" a személyében:)

Nincs jelen

 

#15 2004-11-14 10:10

kgabee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok!

Budapestiek vagyunk.(De a világ végére is elmennénk a megoldásért!!!!!)
A testvéremről most állapították meg hogy Crohn-beteg.Egy éve végbéltályogra műtötték,és akkor még az orvosok nem mondtak semmit ,hogy mitől is lehetett ez.Azt mondták neki hogy fel fog épülni, antibiotikumokat szedettek vele, de azóta csak fogyott, most pedig már ott tart hogy 35 kg-t leadott.Lelkileg már teljesen kivan mert eddig minden orvos mást mondott neki.Gyomorsav túltengésre is kezelték.
Ha valaki tudna abban segíteni hogy hol kezdjük el ,és hogy van e megoldás?
Várom válaszotokat!!!!

Előre is köszönöm...
u.i.: Egy aggódó testvér!!

Addig is mindenkit üdvözlök

Nincs jelen

 

#16 2004-11-15 11:44

András
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Szia kgabee!
Ahol felállitották ezt a diagnózist,ott bizonyára elmondták hogy mi a helyzet.
Megfelelő gyógyszerezés,és diéta mellett kezelhető több,kevesebb sikerrel a betegség.Istenigazából nem értem hogy mit szeretnél,légyszi fejtsd ki bővebben.

Nincs jelen

 

#17 2004-11-15 16:55

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Szia kgabee!

Ha már említetted, hogy Pesti vagy, akkor én, mint szegedi :), dr. Kovács Ágotát ajánlanám, mint a téma anyját:)) Ő az egyik legnagyobb szaktekintély és még van kapacitása. Nekem egyszer azt mondta, hogy nem szokott elküldeni beteget, tehát egy telefont megér. Az elérhetőségeit nem tudom, de vannak itt egy páran, akik hozzá járnak, majd ők segítenek ebben.

Kitartás!
A sok rossz után, már csak a jó jön:)))


Mancsa

Nincs jelen

 

#18 2004-11-16 16:44

kgabee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Köszi szépen Mancsa :) aranyos vagy!!!
Ha valaki eltudná küldeni a telefonszámát dr. Kovács Ágotának ,azt megköszönném...

Kitartás mindekinek!!!!!

Nincs jelen

 

#19 2004-11-28 17:25

ercsike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok.
Szeretném a segítségeteket kérni mert orvost keresek.
Nagyon sokat olvastam itt és más helyen is Dr Kovács Ágotáról és nagyon jók a tapasztalatok ahogy látom.Szertném ha valaki irna róla aki hozzá jár hogy hogy működnek nála dologok.
Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.

Nincs jelen

 

#20 2004-12-01 16:32

IBD
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Örülök ,hogy vannak ellenpéldák arra ,hogy "ezzel a betegséggel márpedig együtt kell élni".
Hát nem !
  Igaz ez is idő kérdése ,szüntelen keresés.

Valóban a test s a lélek ápolása meghozhat egy jobb életet
ami betegségtől mentes.

Én személy szerint valóban ,sokat is köszönhetek ennek a Crohnnak .

Mivel elhagytam azokat az ételeket amit amúgy is ártónak tartottam  (kémiailag kreált ,nem természetes anyagok stb s még sorolhatnám a listát).

Manapság megtévesztik az izlelőbimbóinkat imitálják az ízeket de a gyomor s a bélcsatorna ezeket már nem igen ismeri fel nem csakaz IBD betegeknél hanem az úgymond egészséges tápcsatornával rendelkezőknél sem építőek ezek a kutyulmányok.

Az életünkbe bejött stressz ,félelem a jövőtöl ,az anyagi lét biztosítása, az egyre eltávolodás embertársainktól a rohanó életmód ez mind felemészthet egy testet s a lelket is megviselheti ha erre még affinitásunk is van s érzékenyebbek vagyunk e dolgokra mint embertársaink .Ezek a lelki tényezők bármilyen betegségben szomatizálódhatnak ,egyéntől függő.

Remélem ez a felgyógyulás is jó példa volt amit R.Z.közölt velünk.
  Köszönöm neki ,hogy megosztotta velünk!

  IBD

Nincs jelen

 

#21 2004-12-01 17:11

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

R.Z.: mert tünetmentes vagy már hosszú ideje, az nem jelenti feltétlenül azt, hogy meggyógyultál. Honnan tudod, hogy meggyógyultál? Azért mert jól vagy? Vagy az utolsó tükrözések megmutatták, hogy sehol semmi fekély és gyulladás, és teljesen egészséges a bélrendszered? (Ez utóbbinak mondjuk hinnék, az előbbinek kevésbé.)

Nincs jelen

 

#22 2004-12-02 09:19

CKatika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Szia R.Z.!

Engem érdekelne a természetgyógyász elérhetősége. Mert már gondolkodtam azon,h természetgyógyászhoz is fordulok, de ahhoz nem volt kedvem, lelkierőm v. bátorságom (mindegy hogy hívom), h felkeressek egy idegen embert. Ugyanis közel 2 éve kezelnek Crohn-nal, szinte azonnal reagáltam a gyógyszerekre. Időnként azonban számomra érthetetlen módon rosszabodik a vérképem, noha ugyanúgy tünetmentes vagyok.
Örülnék, ha akár az e-mail címemre elküldenéd az orvos telefonszámát, meg hogy hol találom meg helyileg.
Esetleg érdekelne, h hogyan sikerült lelkileg magadra találnod, felismerned a belső félelmeidet.
Köszönöm.
Egyébként azzal én is egyet értek,h a stressznek köze van a betegség kialakulásában, ugyanis én utolsó éves voltam az egyetemen, amikor a tüneteim jelentkeztek, és a leglátványosabb javulás akkor következett be, miután leállamvizsgáztam. Addig folyamatosan attól rettegtem,h nem fogok tudni megfelelni.Ez sajnos nálam alapvető probléma lehet, h mindig szeretnék a lehető legtöbb embernek és szituációnak megfelelni.

Nincs jelen

 

#23 2004-12-02 09:19

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok!

Ezt ugy mindenkinek mondom, de Teged emellek ki most Kedves R.Z..
En januarban 9 eve leszek Crohn-os, Te fele ennyi ideje vagy az, nos sok mindenen keresztul mentem,hittem azt, hogy meggyogyultam, hat persze ki ne hinne azt, mara mar elfogadtam, hogy crohnos vagyok es az is maradok, legalabbis a testem. Nagyon megvaltoztatott a betegseg es pozitiv iranyban, nahat meg koszonni is lehete neki valamit, milyen erdekes? Az meg meg inkabb, hogy mostmar azt hiszem, hogy meg mindig tud rendesen meglepeteseket okozni a betegseg, majd egy evtized alatt sem ismertuk meg egymast.
Vannak periodusok mikor jobban leszel, es nem feltetelen a gyogyszerek hatasara, mindenki tudja, hogy pl. a kismamaknal a crohn szinte elmulik.
Nem tudom Te miota vagy tunetmentes? En voltam 1,5 evig is az, es azt is hittem, hogy ez meggyogyult, miert ne hittem volna, ma mar nem hinnem, tudnam, hogy a kis ordog benn alszik es egyszer csak elobujik, ket eve ugy jott elo, hogy total minden szuper volt korulottem, maganeletem es a munkahelyi dolgaim is, na ez volt az elso nagy fejbevagas. Vigyazz Te is nehogy igy jarj.
Irodalmi adatok alapjan a mutetet kovetoen, gyakran evek telnek el tunetmentesen, de aztan egyszer az anasztomozis megharagszik es begyullad.
Vigyazz nehogy karos legyen ez a tul nagy bizalom a homeopatiaban es tarsaiban (valoban vanak modszerek melyekkel lehet a fajdalmakat csokkenteni, de meggyogyulni nem!, csak tunetmentesen elni). Proballak megovni a nagy koppanastol, nem remhiroszto vagyok, meg pesszimista. Csak realaisan latom a dolgokat.
Nekem mar dializaltatnom kellene magam a biorezonalo berendezes szerint, mert az en veseim bizony betegek, ja de azt nem latta a gep, hogy a szamtol a vegbelemig be volt gyulladva az egesz belcsatrnam??? Hm. Fura az a gep. Ja es jo draga!
Szerintem a sunrider es aloe is legalabb olyan szemfenyvesztes, mint a homeopatia. Nem Te vagy az elso akit ovaintek es mas forumon kemeny vitat folyattuk, a srac szintugy, mint en rngeteg penzt beleolt, es kb. 6 honap utan kaptam tole a mailt, hogy kesz abbahagyta, mert semmi ertelme, pedig en mar az elejen meg akartam ovni ettol a csalodastol.
Szoval en ammondo vagyok, hogy lehet ezzel a betegseggel eggyuttelni es kell is, van itt a forumon renegteg ember, akik ezt jol peldazzak.
Udv, monik

Nincs jelen

 

#24 2004-12-02 14:18

András
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok!
Bár én teljesen realista vagyok e téren, azért én nem vetek el mindent.Én most jöttem rá, amikor IBD-t olvastam a chat-en, hogy nem szabad senkit le dekralálni azért, amiért ő máskápp harcol a betegség ellen.Mert valljuk be őszintén, egy nagy harcot vivunk mindannyian a kórral.Egy harcot, melyből sokat tanúlhatunk,ki ki másképp, de értékes információt gyüjthet afelől hogy hogyan lehetne jobbá tenni saját vagy mások életkörülményeit.Egy harcot, melyben minden csata után tanul valamit az ember,amit egészségesen rá se jönne hogyan lehet másképp, értékesebben élni.Engem például az ősi kinai gyógymódok érdekelnek,aminek többezeréves múltal rendelkezik.Ha valaki tud ilyet, az irjon nekem bátran!

Nincs jelen

 

#25 2004-12-02 14:47

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Jó lenne, ha ez csak annyin múlna, hogy meg akarunk gyógyulni, akkor nem műtenének meg senkit, nem vennék ki a vastagblét, nem nőnének a hasukban tályogok, fistulak, nem lenne érgyulladásuk és ezer más tünetük, ha csak az akaraton múlna mindez.
Nekem kicsit paradoxon R.Z. , ha egeszséges vagy és meggyógyultál, akkor miért kell mindezt ellenőrizni?
monik

Nincs jelen

 

#26 2004-12-02 20:48

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Orvost keresek!!!

Én is beszéltem ilyeneket, amikor az első műtétem után felépültem, megerősödtem, és nyolc évig olyan jól voltam, hogy orvost sem láttam. Később sajnos rájöttem, hogy a hit még nem minden, és nem pusztán elhatározás kérdése, hogy egészséges maradok-e vagy sem.


De hogy kerül mindez az Orvost keresek! topikba?

Nincs jelen

 

#27 2004-12-02 22:51

András
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Évi, teljesen egyetértek veled! Én azt hiszem hogy rájöttem hogy egy harmóniát kell visszaépitenünk magunk köré, ami valamikor leomlott.Ezt szervezetünk jelezte,és itt vagyunk.Akár valaki egy olyan világot épithet maga köré amit úgy érez hogy neki az a legjobb,és abban szeretne élni,ezért ne kövezzen meg senki, senkit.
De persze az agyunkban van harmóniánk alapja,ott jött létre és ott omlott össze.
Ott kell helyre rakni a dolgokat,felépiteni újra az értékrendet,kialakitani a lelkünknek egy kompatibilis környezetet.

Nincs jelen

 

#28 2004-12-06 20:29

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok!

Baranyában ki ismer jó gasztros dokit/kat?

Gyors reagálást kérek, mert várják a választ!

Köszönöm: MAncsa

Nincs jelen

 

#29 2004-12-20 18:27

Cápamama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Gondolkodtam, hova írjam ezt az infót. Igazából egyikbe sem illik, de mindegyikhez kapcsolódik. Aztán itt volt egy kisebb vita a különféle orvosi gyakorlatok körül, hát úgy döntöttem, ide írok.
Szóval, olvassátok el Dr. Lenkei Gábor: Cenzúrázott egészség c. könyvét. Engem teljesen ledöbbentett a dolog. Azóta kicsit másképp látom a dolgokat.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre, ha ti is elolvassátok.
Monik, neked különösen ajánlom!

Nincs jelen

 

#30 2004-12-21 20:29

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok!

Ez a könyv nagy port fog kavarni, ha még nem olvastátok volna. Aki esetleg hajlamos ingadozni, az ne olvassa el, mert utána elveszti a hitét elég sok mindenben:) Tehát csak erő akaratúak kezdjenek hozzá.

Hugi ne vedd meg, nekem megvan, a Pro-val együtt anyumnál lesz az üzletben:)

Sziasztok: Mancsa

Nincs jelen

 

#31 2004-12-21 23:16

Cápamama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Teljesen egyetértek, Mancsa!
Az én világképembe belefér! Bár néhány oldal után már igen dühös voltam! Viszont teljesen azt láttam, h sokmindenben engem igazol. Te mit olvastál ki belőle?

Nincs jelen

 

#32 2005-01-03 06:39

Delfinlány
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok!

Én azért kerestem fel az oldalt, mert évek óta nem tudok mit kezdeni a haspuffadásommal és folyton visszatérő hasfájásommal. 4 éve voltam végbéltükrözésen, laborokon és pszichológushoz küldtek, mivel semmit sem találtak. Váltakozó a székletem és érzékeny is vagyok több ételre (fájdolom, gyomorsavtúltengés utána). Hová menjek, hogy a gyanúmat eloszlassam, vagy (remélem nem) megerősítést kapjon, hogy beteg vagyok??
Előre is köszönöm

Ja igen, esetleg írjátok le hogy hogyan diagnosztizáltak benneteket?

Nincs jelen

 

#33 2005-01-03 10:24

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok!

En mar voltam az az "alklinikan", bocsanat de nem vennem soha tobbe a szamra a nevet. Nem szeretnek rola reszletesen meselni, de nem erdemli meg, hogy az orvost keresek szobaba egyaltalan bekeruljon, tudom errol nem tudhattal. De rovoden no comment! Ha nagyon nem tudsz mit csinalni a penzeddel inkabb egy alapitvanynak ajanld fel, ok remelhetoleg jo helyre juttatjak el.

Igen Capamama elolvasom!

Udv: monik

Nincs jelen

 

#34 2005-01-03 10:27

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Huuu. Kicsit osszekavarodtam, egy regi irasra valaszoltam:).
Bocs!

Nincs jelen

 

#35 2005-01-14 11:47

Nyolcvanhat
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Megtaláltam Pécsi Gyula főorvost, előző kérésem már tárgytalan.

Nincs jelen

 

#36 2005-01-20 08:57

.Rita.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

megkaptam, köszönöm szépen :)

Nincs jelen

 

#37 2005-01-20 14:56

.Rita.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

sziasztok!

tök örülök, hogy jelentkezett miskolci beteg is. annak már kevésbé, hogy senki nem ismer miskolcon magándokit. lehet, hogy nincs is belgyógyászati magánrendelés? én egy kisebb városban élek, de még itt is van...nem értem.
amúgy találtam a fórumban még egy miskolcit, írtam neki emilt, ha válaszol, és ajánl egy helyi dokit, akkor mindenképp szólok  ;)

szép napot mindenkinek!

Nincs jelen

 

#38 2005-01-20 16:19

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

wektor: Nézz körül a "Gyógyszerek, kiegészítők" topikban, ott rengeteg hozzászólást találsz ezekkel kapcsolatban. :-))))

Nincs jelen

 

#39 2005-01-20 16:29

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Betegjogi tanácsokért pedig jobb, ha erre specializálódott jogászhoz fordulsz, úgy tudom itt egyikünknek sincs jogi végzettsége, de még ha lenne, akkor sem biztos, hogy erre a területre szakosodott volna... (Én mondjuk vizsgáztam pl. szerzői jogból, de hát az ugye mégsem ugyanaz, mint ahogy a fájó hasaddal se a fogorvoshoz mész, pedig doktor mind a kettő :-)))))

Nincs jelen

 

#40 2005-01-25 14:51

kicsirigó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok!

Igazán örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra. A forumotokat végig olvasva kezd lelkifurdalásom lenni, azt hiszem újra orvoshoz kéne fordulnom. Hogy mért írom, hogy újra? Szóval én 29 vagyok, kb. 13 éves voltam amikor kezdődött ez az egész. (colitis ulceroza) Azt hiszem el sok mindent átéltem, kibírtam. Furcsa de a kb. 6-8 évet ki is töröltem az életemből-ezek volatak a legszörnyűbb évek, aztán kezdett jobra fordulni, kevesebb gyógyszer, kevesebb vizsgálat, kevesebb kórház. Sikerült befejeznem (estin)a szakközép sulit aztán levelezőn a főiskolát. Nekem ez segített , nem koncentráltam magamra, inkább tanultam...
Most nem szedek gyógyszert, (kb. 5-6 éve már) de sokszor félek mert úgy érzem menekülök a problémám elől. Rászántam magam s úgy döntöttem, hogy keresek egy orvost, s ha szükséges újra szedek gyógyszert is. Szóval tudtok nekem ajánlani egy jó dokit Budapesten?

Üdv
Edit

Nincs jelen

 

#41 2005-02-02 08:41

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Szia Gabocaaa!

Kepzeld el m,ikor ez egy olyan emberel tortenik aki alapbol 50 klio, ugye milyen szerencses voltal?
Fo az optimizmus!
monik

Nincs jelen

 

#42 2005-02-03 09:04

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Az meg szerencses, ha csak 1.
Asszem en egy paszor eppen mindig a 10.-hez mentem, de aztan ram mosolygott a szerencse:)
monik

Nincs jelen

 

#43 2005-02-03 10:52

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Ti is érzitek, ha egy doki kamuzik? Mármint úgy értem, hogy látjátok rajta, hogy vagy nincs igaza, vagy nem is tudja mi a bajod. Én a vakbélműtétnél voltam így: kivették, mert fájt a hasam és magas volt a fehérvérsejt-számom. Nem hánytam, ahasam se ment, lázam se volt. Másodjára cisztát találtak a hasamban, ami szerintem a kitágult belem lehetett, de először azt mondták talán terhes vagyok, mert totál fel voltam fújódva a gázoktól. Műtétkor nem volt meg a ciszta. Szülés után két héttel tályognak nézték azt a valamit és megint fel akartak nyitni, de jött a dokim és elküldött cétére. Ott megint nem volt semmi. Addigra kikakáltam magamból!

Nincs jelen

 

#44 2005-02-03 21:19

tomekkk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Szia gabocaa!
Én is kaptam HUZAF-ot (tavalyelőtt), de én egy egész programot végigcsináltam,ami először infúzió majd 2hetente injekció formában került beadásra.Nekem az marha sokat használt,csak mikor vége lett a proginak 1-2 hónap múlva újra előjött:(
Tavaly meg a CDP-be is belekezdtem de abból kivettek mert az nem volt jó.
Most Győrbe megint van egy új kezelés,de az tabis, placebo-val kontrollált a dolog,de amellett semmiféle mást,úgymint Immuran ,steroidok,meg ilyesmit nem lehet szedni.

Nincs jelen

 

#45 2005-02-04 13:33

graecus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok!
A nyíregyházi gasztrósokról van valakinek véleménye/tapasztalata?

Nincs jelen

 

#46 2005-02-05 19:15

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Kedves Éca!

Remélem ezzel a lépéssel, hogy le merted írni a félelmeidet, állandó résztvevője leszel a fórumnak, ha másért nem a társaságért:)) Olvasgasd folyamatosna a hozzászólásokat, és meglátod, hogy nem csak elkeserítő dolgokról szólnak, hanem sok-sok, jó és vidám dolog történik velünk. :)

Amint elfogadod a helyzetet, máris szebb lesz a világ :))

Szia!

Nincs jelen

 

#47 2005-02-09 15:11

Beteg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Sziasztok,

Elolvastam ezt a topikot és az ujjaim, kicselezve az önkontrollt, a klaviatúrára tévedtek és pötyögni kezdtek.
Én úgy jártam, hogy vagy három hónapja elkezdtem egyre hígabb formában megszabadulni végtermékemtől, amit élénk színű piros vérrel dobtam fel, hogy szép is legyen, ne csak könnyed. Gondoltam, ez aranyér lesz és milyen okos a szervezetem, hogy a nagy és kemény gombócokat lággyá és selymessé varázsolja, hogy ne szenvedjek ürítéskor. Jól felirattam kúpokat a háziorvossal - látatlanban, telefonon. Fel is írta, mert segítőkész.
Mikor kimerítettem a 40 db-os kollekciót, mérgelődtem egy keveset, hogy valamit nagyon félrekotyvasztottak a patikában, mert nem múlt el a vérzés. Ráadásul az okos szervezetem továbbra is hígításban nyomta a cuccot. Na aztán sikerült személyesen eljutnom a házi doktornénihez, aki kapásból elküldött laborba, meg végbéltükrözésre, meg az ANTSZ-hez egy kis fiola termékmintával. (Szerintem rajta múlt, hogy én nem lettem félrekezelve.)
A végbéltükrözős krapek továbbirányított egy kollegához, aki aztán a maga idejében bekukkantott a vastagbelembe. Az egy dolog, hogy az úgy kellemetlen, ahogy van, de Dr. Kegyetlen - talán az elfásult gyarkolatnak tudható be - még vagy 30%-ot veszített nulla empátiájából. Persze lehetett rossz napja. Megtudtam, hogy bűnös vagyok, amiért vártam 3 hónapot, bár ez a betegségemen nem változtat. Próbáltam kifejezni abbéli reményemet, hogy többé nem kell mennem tükrözésre, mert a kór megállapíttatik és kezeltetik. Nos, ekkor Dr. Direkt egy hatalmas Megállni tilos! táblával csapást mért az egomra. Nem nagyon nézett rám, de közölte, hogy aki egyszer elindult a lejtőn, annak még lesz tükrözése garmadával és nehogy azt higgyem már, hogy ebből ki fogok gyógyulni. (Akkor még nem tudtam semmit a colitsről.) Aztán, amikor legközelebb a szövettan eredményéért mentem, minden előzetes szépítés nélkül az orrom alá tolta a kórszövettani leletet és vadul körmölni kezdett. Megkérdeztem, mit ír fel - mondván, nem árt, ha tudok róla. Ezt még kelletlenül elmagyarázta, és még hablatyolt valamit bizonyos elfajult sejtekről, sőt rábökött a leletemben a latin szövegre, azzal a mozdulattal, hogy 'na erről beszélek, ha nem tudná'. De ha nem kérdezek rá, nem tudom meg, hogy ezekből később daganat lehet.
Aztán vesztemre elárultam neki, hogy olvasgattam a betegségemről - tőle ugyanis sokat nem tudtam meg azon kívül, hogy többé nem szabadulok a nyavalyától - és szerettem volna kikérni a véleményét. Már az első kérdésnél megsértődött és idézem: 'akkor itt hagyjuk abba, ha gondolja, egy természetgyógyász karjaiba lököm'. Lehet, hogy ez az orvos kételkedik saját tudásában? De én nem adtam fel rögtön, megpróbálkoztam egy további kérdéssel, hátha. Rengeteg kérdésem lett volna még, de Dr. Undok elvette tőle a kedvemet azzal, hogy 'igen, biztos sok okos dolog van az interneten'. Aztán nem szóltam többet és amikor véltelenül elkaptam a látóidegeit a pillantásommal - ugye furcsa, ha egy orvos csak elvétve néz a páciens szemébe? - kiolvashatta belőle, hogy utoljára találkoztunk.
Még annyival súlyosbítanám Dr. Elvetemült leírását, hogy nem adott bódítót a tükrözéshez, pedig kértem. Aztán az ambuláns lapomon mégis ott szerepelt az intravénás injectio, a minimum 60 perces betegfelügyelet és egy felszíni érzéstelenítés. Dr. Amnéziás elfelejtette volna egy perccel a tükrözés után, hogy nem voltam kábult és nem kellet rám még egy másodpercet sem felügyelni? Vagy annyira kábult voltam, hogy nekem esett ki az egész? De akkor miért fájt?
Szóval skera vissza a háziorvoshoz, aki - le a kalappal! - végigtelefonálta Tolnát-Baranyát és még azon sem akadt ki, hogy imaginációs gyakorlatokat végzek a gyógyulásom érdekében. Sőt, sűrűn bólogatott és egyetértett. Aztán talált nekem valakit, aki még aznap fogadott.
A hétfői trauma után - amikor is Dr. Sértődött még utoljára siralmasnak titulálta a belemet és az elhanyagolt állapotomat (jelzem, a véres, hasmenéses székleten kívül semmi más tünetem nem volt) - tegnap már ott toporogtam egy új orvos portája előtt.
Nos, azt még nem tudom, hogy mit tud, de végtelenül kedves és segítőkész. Elbeszélgettünk, még étrendet is javasolt. (Dr. Nemtörődöm azt mondta, erre nincs diéta, ne igyak, ne dohányozzak, oszt jól van.)
Most egy kicsit nyugodtabb vagyok, mert ez a doki, látva a leleteimet, megnyugtatott, hogy nem olyan nagy a vész, ugyan nem leszek mindig tünetmentes, de azért kordában lehet tartani a fránya colitist, és újabb tükrözés is csak akkor jön szóba, ha nagy a gikszer.
Rengeteg múlik az orvos hozzáállásán. Dr. Szigorú biztos elérte volna, hogy rendre visszaessek a betegsében, hiszen a stressz kiváló táptalajt talál magának Dr. Ejnyebejnye rendelőjében.

Kicsit tán hosszú lett, de jól esett.

Ha az új dokiról kiderül, hogy tehetséges, tudatni fogom.

Üdv, Beteg

Nincs jelen

 

#48 2005-02-20 10:39

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Ezt nyugodtan +kerdezheted Kovacs Agotatol is, attol tartok, hogy O tud igazan autentikus valaszt adni, ha mar ilyen szerencseje van felesegednek es O a kezelo_orvosa.
Miutan van szerencsem ismerni a doktornot, annal inkabb ezt javaslom.

Nincs jelen

 

#49 2005-02-20 19:34

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

Szia !
Vigyazz, ket egyforma beteg es ket egyforma betegseg nincs. Nem fogsz tudni hasznalhato  statisztikat csinalni az esetleges valaszokbol es valoszinusiteni, hogy mi lenne a helyes +oldas.
Peldaul:
Aktiv idoszakban en nagyon szofogado vagyok :-( pedig 18 ev alatt nem keves tapasztalatot szereztem, hidd el.
A remisszio alatt mas a helyzet. En peldaul soha nem dietazom, valoszinuleg azert mert imadom a finom eteleket :-) Ja, + nyilvan azert mert a belesem, szervezetem birja ezt a strapat. A diabeteszes noverek hatast dobnak, amikor +tudjak, hogy miket eszek ossze.
DE, senkinek nem javaslom, hogy ugyan_ezt tegyek !
Tegnap nagyon foinom tatarbeefsteaket csinaltam, de betegtarsaimat bizony nem kinalnam meg, de nem azert, mert smucig vagyok :)
Egy dolgot viszont nagyon betartok, soha nem iszom tejet.
A legnagyobb probatetel szamomra pedig ez volt, mert napi ket liter volt a minimalis adagom. A nehai Retsagi professzor, aki atyai jobarato volt, javasolta, hogy felejtsem el a tejet, mert az egeszseges felnott ember szervez sem kepes napi fel liternel tobbet feldolgozni. A tejsav nagyon agressziv es a vastagbel nagyon nem szereti.
Ennyi.
Szoval mindenkinek ott a sajat elete es azt kezd vele, amit akar.
Jo egeszseget kivanok Nektek.

Szerkesztette: aiolosz (2005-02-20 19:38)

Nincs jelen

 

#50 2005-02-20 20:16

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Orvost keresek!!!

hmmm... lehet rosszul tudom, de nem a tejsav okoz bajt, hanem a tejcukor vagy a tejfehérje. mivel a tejsavtermelés éppen arra hat, hogy lebontsa a laktózt... éppen ezért oltják mikrooranizmusokkal a joghurot meg a kefírt, nem?
meg nekem a tejsav az izomlázzal kapcsolódik össze, ami ugyebár az izmok energiaellátása érdekében történő anaerob viszonyok között történő glukózbontás következtében alakul ki, mert ugyebár az oxigénhiány miatt tejsav képződik. de ennek semmi köze nincs a tejhez...  ettől függetlenül lehet hogy a tejben is van sav.... nemtom

mondjuk ez nem is ebbe a topicba tartozik... :(

Szerkesztette: Suhi (2005-02-20 20:19)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB