#51 2011-04-02 22:50

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

Kócos írta:

Fúúúú, de kihalt ez a fórum vagy két éve!

off
Kocóska, ez topic, nem Fórum.

Fórum: A fórum egy webes szolgáltatás. Nem valós idejû társalgásra, hosszútávú, maradandó, olykor magán légkörû eszmecserére és üzenetküldésre való.
Topic: On-line fórumokban az összetartozó hozzászólásokat gyûjtõ egység

uff

1ébként a legolcsóbb a svéd torna*, vagy a bringázás...

*aki olvasta Selvarajan Yesudian könyveit, az tudja mirõl van szó

Nincs jelen

 

#52 2011-04-03 09:46

Kócos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

Aiolosz: teljesen igazad van!! Pontatlanul fogalmaztam. Néhány topic azért pörög, csak egy-kettõ állt le. Szerencsére ez mégsem. =)
Nekem gugli a jóbarátom, de a svédtorna fekete folt tudásom (lenge =P ) szövetén...
Bringázni meg nem szeretek a városban. =( Erdõs-mezõs vidéken, falvakban és környékükön persze igen. Egyszer barátokkal körbebringáztuk a Balatont pár nap alatt. A max. napi adag valami 80-90 km volt. =D (*büszke*)
De sajnos ehhez is pénz kell. Jó, lehet minimalizálni a költségeket -sátorban alvás, konzervet evés, stb., mi is hasonló képpen nyomtuk.

Nincs jelen

 

#53 2011-04-03 10:30

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

Kócos írta:

Aiolosz: teljesen igazad van!! Pontatlanul fogalmaztam. Néhány topic azért pörög, csak egy-kettõ állt le. Szerencsére ez mégsem. =)
Nekem gugli a jóbarátom, de a svédtorna fekete folt tudásom (lenge =P ) szövetén...
Bringázni meg nem szeretek a városban. =( Erdõs-mezõs vidéken, falvakban és környékükön persze igen. Egyszer barátokkal körbebringáztuk a Balatont pár nap alatt. A max. napi adag valami 80-90 km volt. =D (*büszke*)
De sajnos ehhez is pénz kell. Jó, lehet minimalizálni a költségeket -sátorban alvás, konzervet evés, stb., mi is hasonló képpen nyomtuk.

A "svéd torna" t.k. lassított testgyakorlat.
Csigalassúsággal végrehajtott gyakorlatok, például gerelyhajítás, súlyemelés etc. imitálása.
Ami a bringázást illeti, valóban nem mindegy, hogy hol lakik az ember, mert nekem például Budán sokkal jobbak a lehetõségeim. Ezért például, amikor még dolgoztam, jó pár évekig bringával jártam dolgozni, mert gyorsabb volt mint autóval...
Egyébként meg beraktam, vagy felraktam az autóra és ott vettem elõ, ahol már érdemes volt bringázni....tudom, ehhez meg autó kell.

Nincs jelen

 

#54 2011-04-04 21:31

Kócos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

Jelenleg én is budai vagyok. =)
Az a baj, hogy még dolgozni sem tudnék brinyóval járni, mert munka után mi -délutánosok- visszük vissza a gyerekeket az otthonba. Vagyis ez még a munkánk része, munkaidõben, pontosabban fogalmazva.
Bár... futhatnának utánam. =P
De majd nyáron, a nyári szünetben...! =)
A svéd torna akkor bizonyos szempont(ok)ból hasonlít a jógára, így látatlanban. Köszönöm a felvilágosítást! Már nem csak új szót, új fogalmat is tanultam a fórumon! =D Egyre okosabb vagyok, mióta ide járok! =P

Nincs jelen

 

#55 2011-04-04 21:44

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

off
Tudod Kócos, az ember holtig tanul... ;)
uff

Szerkesztette: Bordás (2011-04-04 21:50)

Nincs jelen

 

#56 2012-06-24 20:31

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

Mozgás, mint terápia az IBD betegeknél

Barnabás Boross írta:


A Szegedi Tudományegyetem egészségfejlesztõ szakos hallgatójaként egy tudományos dolgozat keretében vizsgálom a crohn és colitis betegek és a sport, mozgás kapcsolatát. Dolgozatom novemberre készül el és siker esetén akár vízválasztó is lehet a betegek terápiájában. Mivel nem áll rendelkezésemre megfelelõ mennyiségû szakirodalom errõl a témáról, így kísérletes és megfigyeléses módszert alkalmazok azokon az egyéneken, akik szívesen csatlakoznak és viszik végbe a kijelölt feladatokat. Ide tartozik még egy kérdõív is, ami természetesen anonim jellegû, tehát senkinek a személyes dolgaival nem élek vissza.
Ideális esetben szükség lesz két vérvételi eredményre: egy olyanra, amely a mozgás, illetve a kutatás elején készült, 1-2 hónapnál nem régebbi, illetve majd egy szeptemberire. Aki nem szeretné ezt elküldeni, nem gond, de ezzel nagyban segítené a munkám.
Akinek bárminemû információra van szüksége, az alábbi e-mail címen megtalál:
boross.barnabas [kukac] stud.u-szeged.hu

Akinek gyorsabb válaszra van szüksége, a facebookon is felveheti vele a kapcsolatot.


*************************************

Támogassátok Barnát, a mi érdekünk is, hogy õ sikeres legyen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szerkesztette: marcsi0727 (2012-06-25 09:44)

Nincs jelen

 

#57 2012-07-02 16:09

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

Idézetek Kneipp-tõl:

"A tétlenség gyengít, a gyakorlás erõsít, a túlterhelés árt."

"Az ember legyen nemes, jó és áldozatkész."

"A természet a legjobb gyógyszertár"

"Az egészség a kereskedelemben nem kapható, csak az életmódon keresztül"

Nincs jelen

 

#58 2013-03-23 21:29

nyirike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#59 2013-03-30 19:58

lazye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

Elég semmitmondó (közhelyes) a cikk. Én úgy gondolom, hogy a sport iszonyú fontos, sport nélkül a tünetmentesség még gyógyszer mellett is esélytelen (legalábbis kevésbé szerencsés emberek számára, mint pl én). Ha meg a gyógyszer mellékhatása súlygyarapodás (bár én nem sok elhízott colitisessel találkoztam eddig), akkor pláne hogy sportolni kell.

Nincs jelen

 

#60 2013-07-01 16:27

martin1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

Üdv.Kinek mi a véleménye a Crohn betegségrõl és az emelett folytatott  Súlyzós Edzésrõl?

Szerkesztette: martin1 (2013-07-01 16:27)

Nincs jelen

 

#61 2013-07-01 19:43

lazye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

Maga a sport iszonyú fontos, és elengedhetetlen a tünetmentességhez. A sportok közül a súlyzós edzés a legkevésbé jó olyan szempontból, hogy nagyon terheli a szervezetet. De ha ezt elfogadod, és ésszel csinálod, akkor király. Persze nem árt például glutamint enni, kerülni a cukros tömegnövelõket, sok C-vitamint, sok víz, stb.

Nincs jelen

 

#62 2013-07-01 22:15

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

Nincs jelen

 

#63 2013-07-02 08:11

martin1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

Igen olvastam nemtudom mennyire lehet ennek a cikknek hinni! Testépítés tekintetében meg a sportról nem akarok lemondani mert ez az életem de ha muszály akkor meg kell tennem.Küzdõsport mennyire "erõs" a testépítés mellé?

Nincs jelen

 

#64 2013-07-02 14:10

lazye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

Ez a cikk nagyon jó, lehet neki hinni. Egyébként a fickó szerepel egyszer a BBTV-ben is, és ha írsz neki mailt arra is válaszol. Én nem mondtam, hogy mondj le róla. Én is csinálom, nem kell. A küzdõsport viszont szerintem hülyeség, nincs szükséged arra, hogy bárki is üsse a hasadat.

Nincs jelen

 

#65 2013-07-02 19:27

martin1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

Igen-igen én is csinálom esetleg nálam az elõ szokott fordulni hogy nincs annyi energiám az edzéshez nem tudok úgy edzeni de próbálom magamból kihozni a maximumot:)

Nincs jelen

 

#66 2013-07-02 21:27

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

bocsi martin de ha már muszáj "muszály"-t írni pontossal és pontosan tegyük.Sorry...:D

Nincs jelen

 

#67 2013-07-03 07:18

martin1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

olvass vissza akkor nálam a muszály az muszály ;) de hol is írtam én muszáj-t???

Nincs jelen

 

#68 2013-07-03 21:56

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

pont az a baj ,hogy nem írtál "muszájt" pedig így helyes:

http://helyesiras.blog.hu/2007/05/03/muszaj

nem értem mit nem értettél azon amit írtam:"pontossal és pontosan"

Íme:muszály --> muszáj (pontos jé; az egyik legirritálóbb hiba. Ettõl persze az uszály még uszály. A muszáj eredete: muss sein (ném) = kell legyen)

forrás:wikipédia

és +1:http://www.magyarhelyesiras.hu/gyakori_hibak.php

Szerkesztette: zolcsi (2013-07-03 22:01)

Nincs jelen

 

#69 2013-07-04 17:02

martin1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

Pont lesz*rom ,hogy írtam le azt az egy szót! Tévedni emberi dolog és én nem a "muszáj" helyesírására vagyok kíváncsi ,hanem az IBD és a sport kapcsolatára ez IBD fórum nem helyesírási :D ;)

Nincs jelen

 

#70 2013-07-04 20:08

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

Martin1
Én csak próbáltam egy nyelvhelyességi tévhitet kijavítani.Ez valóban nem egy verseny és tévedni emberi dolog de nem mindenki ismeri be ha hibázik.Te melyik oldalt erõsíted Kedves "martin1"?A mai hsz.-ed második szava az  intelligenciádra utal.Gondolkodj ezen egy picit.Talán az "igazad van" illett volna oda.

Szerkesztette: zolcsi (2013-07-04 22:22)

Nincs jelen

 

#71 2013-07-05 08:44

martin1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

Igen-Igen ! "pont lesz*arom"<<-- Nem véletlenül írtam ezt! A kötekedõsekkel csak így lehet ,egyszerûen lenézõen beszélsz pedig nincs mire! én írtam rosszul ezt a szót én "hibáztam"!De nem is szót inkább csak egy betût!Szerintem ez végeredményben lényegtelen .Van nekem elég bajom mint ilyen helyesírási dolgokkal foglalkozni (gondolom nekedis márcsak emiatt a betegség miatt is! )Én Crohn betegként azt akarom megtudni arról akarok majd cikket írni hogy az IBD és a sport milyen kapcsolatban állnak egymással! Na ,de ha már te olyan intelligens vagy esetleg a helyesírási szabályokon kívül felvilágosíthatnál minket ,mondhatnál 1-2 értelmes dolgot  az IBD és a sport kapcsolatáról! (pl.neked mik a tapasztalaid miket hallasz róla stb...) Üdv:Martin

Nincs jelen

 

#72 2013-07-05 11:56

lazye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

Martin ne haragudj, de valahogy ki kell álljak zolcsi mellett.

Amúgy engem sem érdekelne a dolog, de ha már azt írtad, hogy cikket akarsz írni a témáról, akkor nem ártana elõször írni megtanulni. Most a muszáj egy dolog, de hogy a mondatokat kis betûvel kezded, vagy 3 kérdõjelet teszel a mondat végére, lehozol egy 3 soros hozzászólást 1 mondatban, mindenféle írásjel (például vesszõ) nélkül, az gyalázat. Szerintem elõbb az általános iskolás írást kellene megtanulni, és csak utána cikket írni.

Ennek semmi köze a betegséghez, egyszerûen igényesség.

Nincs jelen

 

#73 2013-07-05 18:31

martin1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

Ennyi erõvel szinte bárkit lehetne kritizálni !Vannak itt még durvábbak is! Senkinek sem tökéletes a helyesírása ;) Biztos ha akarnék találnék hibát akár a te vagy a zolcsi írásaiba is! Van egy pár ami elég feltûnõ hiba olvassátok csak vissza magatokat!Végsõ soron senki sem ír tökéletesen .Nekem is sok hibám van  például amit te meg a zolcsi leírt! Próbálom javítani õket! Egyébként sporttal kapcsolatban valami okosság? Milyen táplálékkiegészítõket használtok Crohn betegként?

Nincs jelen

 

#74 2013-07-05 20:26

lazye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

Multivitamin, C-vitamin, Ca+Mg, Glutamin, Probiotikum, ritkán emésztõenzim, izületvédõ, és természetesen whey protein.

Nincs jelen

 

#75 2013-07-05 20:47

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

Tudod mit martin1 ne haragudj.Nem szeretném ha ebbõl az apróságból ekkora vita kerekedne.Amit akartam leírtam, hogy mit jegyzel meg belõle a te dolgod.Részemrõl téma lezárva.
IBD és sport?Leginkább érdemes Boross Barnabást errõl megkérdezned.Õ ha jól tudom keményen edz a crohn mellett.Nyilván ez függ a betegség aktivitásától is.Én magam részérõl nem sportolok épp elég a családom feleség két gyerek.Az a véleményem ,hogy aki bírja csinálja nyugodtan de azért nem árt az óvatosság.Vigyázzunk magunkra.Táplálékkiegészítõt nem szedek pénzkidobásnak tartom.Kertben fõzöm a lecsót a csirkepaprikást és a paprikás krumplit.:D
Lazye!Nagyon köszi így ismeretlenül is kiállásod.:D

Szerkesztette: zolcsi (2013-07-05 20:47)

Nincs jelen

 

#76 2013-07-05 20:58

martin1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

Nincs itt vitáról szó.én egy kulturált  embernek érzem magam és ti is normális embereknek tûntök!Nem szeretek vitába keveredni sem verbális szinten ,fõleg nem ököllel mert szerintem az már nagyon primitív ,bár vannak akik ezzel érzik magukat "menõnek" de ez nemide való.Köszönöm a sporttal kapcsolatos hozzászólásokat  nektek!:D

Nincs jelen

 

#77 2013-07-09 16:45

Jay
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

Sziasztok! Olvasva a hozzászólásokat páran a súlyzós edzést preferálják chorn/colitis mellett is. Na meg mindenféle táplálékkiegészítõt is nyomatnak.
De a kérdés: Street Workout, Fegyencedzés, Calisthenics, (nevezzük akárhogy ugyanaz) errõl vannak tapasztalatok, csinált valaki ilyesmit? Én másfél éve csinálom, 4 éve vagyok CU-s. Érdekelne ha valakinek van errõl tapasztalata vagy csak véleménye.
Szép napot :)

Nincs jelen

 

#78 2013-07-09 23:39

lazye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

Én csináltam, alkalmanként még csinálom. Itt az a kérdés, hogy mi a célod. Ha izmos testet akarsz, akkor a súlyzós edzésnek a nyomásba sem ér a fegyencedzés. De a testmozgás elmondhatatlanul fontos, és arra ez is tökéletes.

Persze a könyv állításával ellentétben nem lesznek tõle olyan vállizmaid, mint a tornászoknak (nyilván a tornászok tele vannak b*szva, így ez amúgy is irreleváns állítás), és a könyv egyébként is tele van elvi hibákkal, illetve morális problémákkal (például ki képes egy fegyencet bármiben is példaképnek tekinteni?).

Én magával az elveivel nem értek egyet, de testmozgás szinten nincs vele bajom, csak nem érdemes azzal hitegetnie magát az embernek, hogy ettõl olyan hûde izmos lesz. És az is hülyeség ám, hogy kisebb izommal õ erõsebb lesz a felfújt izmoknál. Az a lábizom, ami bele tud guggolni 200 kg-ba, az semmilyen szinten nem hasonlítható azzal a lábizommal, amelyik a saját testsúlyodat elbírja. Sem erõben, sem semmiben.

Nincs jelen

 

#79 2013-07-10 13:10

martin1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

Lazye! IBD mellet Whey protein? Neked nem okoz hasmenést vagy egyéb panaszt ?Mivan  a laktózintoleranciával?

Nincs jelen

 

#80 2013-07-10 21:38

lazye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

Én laktózérzékeny vagyok, de a whey proteinnel nincs bajom. Tény, hogy nem olyan a produktum, mint betegség elõtt, de ez sokkal inkább az egyéb dolgonak tulajdonítom (és nem rossz a helyzet). Az sem mindegy, hogy mennyire vagy laktózérzékeny, mert van, akit meghajt. Szerintem vegyél egy kis kiszerelést (tasakos, 1 adag) és próbáld ki, hogy meghajt-e.

Lehet kísérletezni másfajta proteinnel, nem hülyeség az, pl kazein. Vagy laktázenzimet is lehet szedni.

Nincs jelen

 

#81 2013-07-10 21:45

Deart1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: IBD és a SPORT...

Szia Zolcsi!
Mi van veled?Pár éve szinte egy idõben operáltak bennünket. :)
Hogy vagy?Remélem crohn "bácsi" elfelejtett téged :)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB