#301 2010-09-26 20:38

oty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szia!
nem fog meghajtani:),egyszere nem sok?+hirtelen ennyi kaloria.
Miért nem ossztod el egész napra kortyokra.

Nincs jelen

 

#302 2010-09-27 09:30

Weroniq
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szia Kukszi!

A nutridrinket mondod? (illetve írod?) 2dl -s kiszerelésben? Nekem nagyon bevált, tízóraira és uzsonnára szoktam inni babapiskótával,kekszekkel vagy turmixot szoktam készíteni. A turmixhoz recepteket találsz a Nutricia.hu oldalon! Két hónap alatt híztam 5kg-t, bár azt hiszem a medrol is közrejátszott!
Szép napot!
W.

Nincs jelen

 

#303 2010-09-27 19:37

kukszi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok!
Azt hiszem már most feladom, mert lehetetlen meginni 3 darabot egymás után. Már ott tartok hogy kidobom a taccsot tõle, a szó szoros értelmében. Annyira szarul vagyok már, hogy nem bírom. Depis hangulatban vagyok, a suli kikészít, mire hazaérek olyan vagyok mint a mosotszar,  ráadásul folyton felmegy a hõmérsékletem 37re amit én 39nek érzek. Már nagyon kivagyok azzal hogy semmilyen gyógyszer nem használ:( Még a  biológiai terápa se.... Bocs hogy etértem a témától.

Szerkesztette: kukszi (2010-09-27 19:37)

Nincs jelen

 

#304 2010-09-27 20:20

Dínó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Nyugi kukszi!

Te is tudod,hogy jöhet bármilyen biológiai terápia, gyógyszeres kezelés, egyedül a nyugalom az ami meggyógyít. Elhiszem,hogy kimerítõ a suli,mert én is oda járok még, de megpróbáltam nem foglalkozni azzal,hogy fáradt vagyok.
Próbálj meg nyugodtabb lenni és talán a lázad is elmúlik.

Dínó

Nincs jelen

 

#305 2010-09-28 05:21

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Kukszi!

Én egy évig csak tápszert fogyasztottam, napi 6 dobozzal. Hogy melyiket, azt nem írom meg, mert félek a modiktól, hogy reklámot csinálok.
Hidd el, mindent ki lehet bírni, ha az ember élni akar. Persze fiatalon sokkal nehezebb, én már öreg róka vagyok.
Biztosan jól akarsz lenni minél elõbb, akkor pedig muszáj a táp. Ne egymás után döntsd le, hanem oszd el egész napra a hármat. Nekem azt mondták, hogy óránként igyak egy kortyot (dietetikus volt ilyen okos), ami lehetetlen, hiszen akkor egész nap csak kortyolgatnék.... Én egyszerre iszom meg egy dobozzal, van is hasmenésem tõle, de ezzel nem törödõk, inkább ez, mint az állandõ kortyolgatás, 

Fel a fejjel, lesz ez még így se...

Clió

Nincs jelen

 

#306 2010-09-28 09:45

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

clió! Ne haragudj! A dietetikus nagyon okosan mondta, hogy kortyolni kell a tápszert. Nem hinném, hogy jó tanács lenne az, hogy idd meg egyszuszra. Én nem tanácsolnék ilyet  egy crohn betegnek, akinek aktív a betegsége vagyis hasmenése van. Ebbõl nem szívódik fel semmi így, nem tudja hasznosítani a szervezet, ha mindjárt ki is ürül. Bocs, nem vagyok dietetikus, de ez kivételesen jó tanács volt.

Nincs jelen

 

#307 2010-09-29 21:23

kukszi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok!
A végén csak sikerült legyûrni. Annyi javulást vettem észre, hogy kicsit stabilizálódott a testsúlyom, nem ment egyszer se 65kg alá. Bár nem bizos, hogy a nutrinak köszönhetõ, de majd vasárnap meglátjuk. Naggyából két óra alatt le tudok nyomni 3at. Így sokkal jobb, mert utálom az ízét, az állagát, meg mindent. Ez minden tápszerrel így van. Mellesleg elveszi az étvágyam és felfúj, tehát inkább egyszerre nyomom le. Nagyon szeretnék egy kis zsírt felszedni a karomra, mert olyan pálcika filinges. Sajna csak combra és felsõtestre tudok hízni, ed inkább csak combra. Egyébként dokival lehet úszóbérletet feliratni? Gondolom én pl gyógytorna címszó alatt. Mellékesben szivesen úszkálnák egy kicsit, úgy is azt mondják hogy az jót tesz.

Nincs jelen

 

#308 2010-09-30 07:56

monka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

kukszi, és egyébként jó étvágyad van, csak nem tudsz hízni, vagy az étvágyad sem az igazi?

Nincs jelen

 

#309 2010-09-30 22:14

kukszi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szia monka!
Az étvágyam egész jó, fõleg ha valami fincsit raknak elém. Ma is simán bevágtam a 3nutrit :)

Nincs jelen

 

#310 2010-10-01 08:57

monka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

kukszi, jó, jó, a nutri, de valami mááááááásra nem fájna jobba a fogad? A hízás a felszívódás miatt a bél állapotátót is függ, meg hogy milyen gyógyszereket szedsz - én pl. a szteroidtól fogyok, van aki hízik.
Ha mozogsz egy kicsit, amennyire bírod, már egy laza kocogás, vagy úszás is tök jó, utána az ember éhes. Ilyenkor kellene valami tartalmasabbat bevinni, amiben van kalória, de a beled is bírja.
Hú, de megkívántam a töltött káposztát.

Nincs jelen

 

#311 2010-10-01 10:13

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Kedves hízni vágyók! Én azt javasolom, hogy egyetek naponta hatszor és még este lefekvés elõtt is iktassatok be szénhidrátos kaját. Tudom az nem jó lefekvés elõtt, de én nem nehéz, hanem szénhidrát dús kajára gondoltam. Lehet ez kis maradék tápszer babapiskótával. Aztán, ha elkezdtek hízni, akkor már a késõ estit ki lehet iktatni. A hatszoriban legyen kis étkezés és nagy is. Egyetek zöldséget, gyümölcsöt (ki mit bír) keksszel, babapiskótával, iktassatok be tápszert mindenféle módon. De ezt csak lassan, kortyonként, mert különben hasmenést okoz. Mindenki egyen olyan olyan fõzeléket, ami ellen nem tiltakozik a bélése. Szóval hajrá! És mindenképp vezessetek étkezési naplót. Jó hízást!

Nincs jelen

 

#312 2010-10-02 20:14

kukszi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

monka!
Én úgy csinálom hogy napközben eszek normális kaját, meg amit megkívánok, 19:00 után meg már nem eszek csak 3nutrit. Azért is este iszok, mert ilyenkor jobb a felszívódás vagy mi, gondolom hallottad már, hogy a fogyni vágyóknak azt mondják este ne neagyon egyenek sokat,  mert az nagyon hízlal. Mostanában azon gondolkozom, hogy bevezetem a minden reggel egy tábla milkacsoki dolgot. Az +500 kalória. Csak féltem a fogaimat. Egyébként a mérleg este már felkúszik 67-68ra, reggel meg általában 66ot mutat, tehát +1kgot elkönyvelhetek, ha meg az estit nézzük akkor +3at.

Nincs jelen

 

#313 2010-11-07 19:25

Ildike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok. Nekem az lenne a gondom h én nagyon hízok. Lehet ennek más örülne de én nagyon nem. Gyógyszerektõl lenne ennyire jó az étvágyam? Vagy ez csak a víz ami lerakodik?

Nincs jelen

 

#314 2010-11-08 11:44

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szia Ildike! Kell hozzá egyéni hajlam, hogy ki mennyire hízik. Természetesen a gyógyszerek is közrejátszanak. Nem tudom jelenleg, mit szedsz. A szteroidoktól lehet hízni, és vizesedni is. Egy-egy szteroid lökéskezelés alkalmával néhány kiló hízás (van akinél több is) elõfordul, de a gyógyszer elhagyása után általában visszaáll a régi testsúly, de ez sem törvényszerû.

Nincs jelen

 

#315 2010-11-08 12:09

Ildike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Marthuska! Igen kaptam szteroidos lökést. Most 3x2 budenofalkot meg 2x1 pentasát szedek. Hát nagyon remélem h lefog menni ahogy csökkenteni lehet a budenofalkot:)

Nincs jelen

 

#316 2010-11-08 12:19

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Ildike! Biztos, hogy még megy le belõle, ha nemrég volt a lökéskezelés (Medrolra gondolok). A Budenofalk tudtommal különösebben nem hízlal. Igaz én Entocortot szedek, de a hatóanyaga ugyanaz, mint a Budenofalknak. Kezdetben csak az arcom kerekedett ki egy kicsit az Entocort kapszulától, késõbb mikor a szervezet már megszokta, még az sem. Tehát, ez a kemény szteroidokhoz képest jelentéktelen valami a külsõ szemlélõ számára.

Nincs jelen

 

#317 2010-12-31 08:11

csabaspecial
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok!

Én még új vagyok itt is Chron-beteg! Én is Medrollal kezdtem (amitõl több helyen kiütéses lett a bõröm), majd az akkori dokim átváltott Budenofalkra. Úgy vettem észre mind2tõl híztam. Idén áprilisban lementem 56kg-ra 180cmes testmagassággal, jelenleg 86 kg vagyok kb. Mondjuk azóta átestem 1 nagy mûtéten is.
Van egy Chronos ismerõsöm és õ azért hagyta abba magától a steroid szedését mert hízott tõle. Valamelyik nap hallottam hogy valakinek a Medroltól szürkehályogja lett. Ennyi.

Mindenkinek BUÉK! :)

Nincs jelen

 

#318 2010-12-31 08:16

csabaspecial
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Elfelejtettem mondani hogy a kb 86 kg-ot nem a Budenofalkkal értem el, mert idõ közben leállítottak vele.
Ildike ne aggódj, Marthuskának igaza van. Én annyival egészíteném ki, hogy a  steroidot nagyon sokáig nem kell szedned és még lesz idõd fogyni uána szerintem!

Nincs jelen

 

#319 2011-01-11 13:17

Viola92
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok.
Crohn beteg vagyok,18 éves.
Sokáig szedtem medrolt ezért nagy örömömre meghíztam.De miután abba hagytam folyamatosan fogyok :( Ennek nagyon nem örülök mert nem szeretnék megint olyan sovány lenni mint  a medrol szedése elõtt.
Nem tudtok valami készítmény vagy bármit amitõl hízni lehet? (vagy legalább a súlyt tartani)
Elõre is köszönöm

Nincs jelen

 

#320 2011-01-11 18:21

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szia Viola92!
Nekem egy tippem, beszélj a szakorvosoddal és kérd meg, hogy írjon fel tápszert, Nutridrink vagy ilyesmit, ezek jók a szinten tartáshoz. Üdv! :)

Nincs jelen

 

#321 2011-01-16 21:27

Zsuzsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Viola 92 !
Modulen IBD tápszer, kifejezetten crohn betegeknek kifejlesztve, nyugalmi (remisszió ) állapotában is, vacsora helyett kifejezetten ajánlott, a kalóriát kiszámolod és annyit iszol meg, amennyit gondolsz, hogy szükséges a hízáshoz, vagy a színtentartáshoz. Keress rá a fórumon, mert már többször írtunk róla, én is leírtam minden gyakorlati tanácsot, amit tudtam. Ha nem találod meg, jelezz, visszakeresem és útbaigazítalak. Ha új vagy itt, nem csoda, ha még nem igazodsz ki, ráadásul csak 18 éves vagy a sokat próbált "öreg rókák" -hoz képest ez nem kor, minden meg van bocsátva!
Üdv.: Zs.

Nincs jelen

 

#322 2011-01-24 19:13

stefike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Nekem a nagy fiam lett két éve crohn beteg.Sipolyok is vannak amit nyáron már harmadszor fognak meg mûteni.Õ is sokat felszedett magára.Még csak most tértem rá a forúmra.Így nem sok mindent tudok a dolgokról.a Fiam két éve lett beteg .Tanácsokat szeretnék kérni?

Nincs jelen

 

#323 2011-01-25 12:33

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Stefike!

Látom több helyre is írtál hozzászólást. Nagyon sajnálom, hogy a fiad  ilyen helyzetbe került, és megértelek téged is, mert a saját szüleim is lassan felõrlõdnek a velem történtek miatt. Pontosan mihez kérsz tanácsot?
Azt láttam, hogy kerestek jó gasztroenterológust, ehhez kiváló segítség itt a fórumon az "Orvost keresek" topic. Itt több, betegtársaink által is elismert orvos elérhetõségét is megtalálhatod. A testsúllyal kapcsolatban mi a gond? Külsõ, vagy belsõ sipolyokkal küzd a fiad? A sipolyokról is van egy topic, ott is vergõdünk néhányan, tehát ha a sipollyal kapcsolatban van kérdésed, tedd fel ott bátran, biztos hogy választ kapsz. Ez egy nagyon segítõkész közösség, mindig van valakinek valami ötlete, vagy legalább pár kedves, vigasztaló sor, ami segíti a mindennapokat elviselhetõvé tenni néha. :)

Nincs jelen

 

#324 2011-02-06 11:52

Szederke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok!

Nálam 3 éve diagnosztizáltak Crohn-t, azóta próbáltam az Ensure, és a Nutridrink tápszert is, de súlygyarapodás nem történt (most 41 kg vagyok és 23 éves). Az ovrosom most a Modulen IBD t írta fel, remélem lesz javulás, bár az íze számomra nem nyerõ:)

Nincs jelen

 

#325 2011-02-06 12:32

csabaspecial
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szia Szederke!

Én is Chronos vagyok és tavaly  a mûtét után valamennyire az Ensure bevált. Tavaly voltam 56 kg is, most úgy 86 körül ingadozok. Fehérje hiány miatt ittam még Nestlé Oral Impactot. Tünetmentesség neked erõteljes súlygyarapodást kívánok!

Szép napot neked és a többieknek!

Nincs jelen

 

#326 2011-02-06 18:20

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szederke!
Én is Modulenezek éppen, és szerintem tök szupi...
Hidd el jót fog tenni iszogasd csak te is nyugodtan, váljék egészségedre! Fincsi, olyan mintha friss boci tejet iszogatnál...:)
Üdv!

Nincs jelen

 

#327 2011-02-07 10:29

Szederke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok!
csabaspecial köszi, remélem jó lesz:)
Bordás, szerintem messze áll a tök szupitól a Modulen, én már kakaóport is tettem bele, mert a tejet eddig se ittam....de úgy tûnik most muszáj lesz:)

Szép napot mindenkinek! :-)

Nincs jelen

 

#328 2011-05-17 18:34

kismackó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok!
Nekem a lányom crohn beteg és nagyon sovány.160 cm és csak 32(!!) kg.Amikor szedte a medrolt akkor úgy 48 kiló volt de ahogy csökkentetették úgy 4-5 kiló minusz ment le minden hónapban (persze a sok víz is).Neki is írtak Modulen IBD tápszert,Nutridrinket de egyik sem használt....nem tudtok valami mást? Mert nagyon zavarja hogy ennyire sovány...

Nincs jelen

 

#329 2011-07-14 20:02

gabóca
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Látom mindenki csak fogyott a crohntól.Hát én pont az ellenkezõje vagyok 38-kg fogytam nagy küzdelmek árán pedig a vékony és vastagbelem is gyulladt, fekélyes plusz van 3 sipolyom.És az immurantól hasnyálmirigy gyulladást kaptam.De azért örülök, hogy ezzel nem kell küzdeni. De azt tudom hogy lehet hízni!1 hétig 600 kalóriát kell be vinni a szervezetbe.Utána meg vissza térni a régi kerékvágásba mert akkor a szervezet a meg vonás miatt el kezd raktározni.Ez a legjobb módszer.

Nincs jelen

 

#330 2011-07-16 20:38

nagil74
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

sziasztok,
én öt évvel ezelõtt tudtam meg, hogy chron beteg vagyok. Akkor normális volt a súlyom. Bár nekem nem voltak tüneteim, nem fájt semmim, nem volt hasmenésem, nem voltak görcsös fájdalmaim, sem lázam. Ettõl függetlenül telenyomtak szteroiddal. Egy hónap alatt 15 kilót híztam. A szteroidok szedését azonnal abbahagytam. Több fórumon olvastam, hogy a szteroid mellékhatása a hízás és a felpuffadt arc. Úgy érzem teljesen eltorzultam. Azóta sincs semmilyen tünetem a chronnal kapcsolatban de mivel a vékonybél egy szakasza be van szûkülve elkezdtek kezelni immuránnal. Öt éve hagytam abba a szteroidok szedését mégsem változott semmi, ugyanolyan kövér vagyok és az arcom ugyanolyan puffadt. Dühös vagyok és utálom magamat amiért így nézek ki. Szerintetek ez változni fog? Tud valaki valamit ez ellen? Csak azt ne mondjátok, hogy fogyókúrázzak mert így is alig eszek valamit.
nagil

Nincs jelen

 

#331 2011-07-16 22:05

Deart1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Elõtte sosem hittem benne,de én a sporttól híztam meg.Már lassan sok is lesz :( Vékonybél chronos vagyok.Amikor elkezdtem edzeni (futás és edzõterem)akkor 55 kg voltam.2 éve heti 3 x járok és most 65 vagyok.Az edzésre érdekesen válaszol a szervezetünk.Tudja,hogy vagy összeszedi magát vagy tönkremegy.Az elsõt fogja választani az tuti. :))))Jól érzem magam tõle!!Hasizmozok is,de csak remisszióban szabad!

Nincs jelen

 

#332 2012-02-06 05:47

Ádám 15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztók! A modulen tápot fiamnak is muszály sajna ,mert szerinte "olyan mint a hányás"õ CU-s de Fõorvos Asszony szerint helyre teszi! November óta folyamatosan görcs,hasmenés.Ugy veszem észre jót tesz ,kevesebbet megy wc-re! De nagyon félek a hízástól-igy is nagyon -nagyon hízik,pedig 2 éve nincs metiprend.Valohol olvastam,hogy lehet kapni ízesítõt a táphoz-de itt még nem sikerült a gyógyszertárba meghozatni,a kakaót mi is probáltuk nem jött be! Most azt találtam ki ,hogy laktóz mentes tejben kavarom .Szép napot!

Nincs jelen

 

#333 2012-02-11 20:11

Adrienn18
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok.18 éves vagyok.5 éve vagyok crohn beteg.Kaptam 1 éve a Remit amitõl jól vagyok.Elõtte sok medrolt szedtem stb.Az a bajom hogy nagyon alacsony (is) vagyok 153 cm.De ami nagyon-nagyon zavar,hogy nagyon sovány vagyok.Csak 38 kg :( A Remi alatt voltam 43 is (ami nálam csúcs) de most megint visszafogytam.Próbálkoztam a Modulen IBD-vel is de attól meg hányok :((( És nagyon szar hallgatni mindenkitõl hogy úristen de vékony az a csaj stb.Szóval nem tud valaki valami bogyit amit jobb az étvágy??:)

Nincs jelen

 

#334 2012-02-11 22:14

Jane
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szia! Nekem is hasonló a problémám. Az én orvosom a gyógyszertárban kapható testsúlynövelõ porokat ajánlotta (még nem próbáltam ki). Pl. ezt találtam...
http://crohn-colitis.hu/hun/jotudni-gyogyszerarak.php  (Nutrison tápszer)
Most fogom elkezdeni!:)

Nincs jelen

 

#335 2012-02-12 06:15

Ádám 15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztók Lányok! Az én fiamnál pont forditva van! Amióta C.U-os hízik-hízik:mindig mondják:"de jó erõben van"...172cm.104kg.Pedig nem sokat eszik-az orvosunk se tudja hová tenni,mert az aktív ídõszakában is ez van!Nagyon nem jó a betegségének a túlsúly!Tünetmentes vídám napokat-heteket-hónapokat kívánk! Ádám anyukája

Nincs jelen

 

#336 2012-02-12 17:19

suzy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Vékonybél érintettségnél következik be a súlycsökkenés, akár nagyon gyorsan és drámai mértékben, mivel nem szívódik fel a táplálék. Vastagbélnél ez nincs (vagy alig), mivel ott már nincs felszívódás, vagy csak nagyon kis mértékben. Szerintem Ádám nem a CU-tól van ilyen "jó erõben", valószínû, hogy anélkül is ilyen jó súlyban lenne.

Nincs jelen

 

#337 2012-02-13 10:51

Jane
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Nekem vastagbélnél van a probléma, és tulajdonképpen nem is a Crohn miatt vannak jelenleg testsúlyproblémáim, egyszerûen nincs étvágyam (stressz), és gyerekkorom óta gyomorproblémáim miatt (szintén részben stressz) nem bírok elegendõ mennyiséget megenni...Sokszor kihányom, és szenvedés az evés, pedig közben nagyon éhes vagyok. Ma kezdem el a Nutrison por tápszert, amit a doki ajánlott. Remélem segít felszedni legalább 2-3 kg-ot, ami nem tûnik soknak, de vékonyabb alkat esetében már 1kg is igen látványos.
Egyébként lelki problémák miatt is lehet hízni "sok evés nélkül".. úgynevezett "védõhájat" növeszt maga köré. Ha súlyos a helyzet, szerintem érdemes kivizsgálást kezdeményezni, szervi probléma hiányában esetleg pszichológushoz, vagy pszichiáterhez menni.

Nincs jelen

 

#338 2012-02-15 12:35

Jane
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Jelentem, kipróbáltam a Nutrison port tegnap este. Sajnos voltam olyan okos, hogy brokkoli krémlevesbe kevertem bele (jó kis tejszínes, de élek-halok ezért a kajáért), és éjjel már megvolt a hatása, majd 1 órás kínlódás után látogatást tett nálunk egy orvos és egy mentõápoló az ügyeletrõl.. :( Már jobban vagyok, itthon vagyok, sikeresen kimaradok a munkahelyrõl, és  verem a fejem a falba... Most épp recepteket keresgélek a netrõl.

Nincs jelen

 

#339 2012-02-17 10:58

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szia Adrienn18! Üdv a fórumon! Nem biztos, hogy a tápszer a megoldás, ha tudsz enni, és jelenleg nincs komoly gyulladásod vagy szûkületed. Sokkal fontosabb az az érzés, hogy jól vagy, nem pedig hány kg. Dobd félre a mérleget, és egyél gyakran kevesebb adagokat, de azt, amit szeretsz, és ami nem okoz a szervezetednek nagyobb megterhelést. Ha nincs baj, mérlegre állni akkor érdemes, mielõtt a gasztroenterológushoz mész, hogy meg tudd mondani, hány kg vagy. Az IBD Modulen bár sokaknak igen jót tesz, nekem sem vált be, még talán másnap is azt böfögtem, és elvette a maradék étvágyamat. Egyébként más gondom nem volt vele! Te is fogsz hízni, csak türelem, hisz még igen fiatal vagy, és a fiatalok még amúgy is vékonyabbak. Bár az "emberi társadalom" nagy részére az elhízás jellemzõ, de az sem az egészség felé vezet.
Jó egészséget kívánok Neked, hosszú tünetmentes idõszakot!

Nincs jelen

 

#340 2012-02-17 11:57

Szabina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szia, én Szabina vagyok, 21 éves és colitises.
Nekem is voltak étvágyproblémáim, igaz, nem voltam sovány, de nagyon zavart, hogy egyszerûen nem bírok enni.
Nekem a Peritol szirupot írták ki, de az még rontott a helyzeten, még étvágytalanabb lettem...Minden kajálásnál rámjött a bõgés, hogy még mindig nincs étvágyam.Minden falatot magamba kellett erõszakolnom, ami borzasztó volt, hiszen elõtte úgy ettem, mint a sáska...
Nem mindenkire ugyanúgy hatnak a gyógyszerek, szerintem próbáld ki ezt a szirupot!Nagyon régi gyógyszer, sokaknak bevált már!
Szép lassan helyrejött az étvágyam, szerintem a kezdeti nehézségek után hatott igazán.Nem szabad abbahagyni, hagyni kell neki egy kis idõt, hogy hasson...
Ne foglalkozz azzal, hogy mit mondanak, ne ítélkezzen az, aki nem tudja, hogy milyen helyzetben van a másik!!!!!!!
Rám például ferde szemmel néztek a szteroidkúrám alatt, nem is tudták, mi történhetett velem.Legszívesebben én leköpném ezeket az embereket!Ítélkeznek más felett, ha pedig õk volnának ilyen helyzetben, fájna nekik, ha másképp néznének rájuk...
Fel a fejjel! MÉRLEG STOP!!!!!!!!!!!!
Szabina

Nincs jelen

 

#341 2013-09-21 00:10

xerofex01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok!

Sajnos feleslegessé vált 32db  keksz ízesítésû Fresubine tapszer, amit a heten váltottam ki. Nagyon jo íze van, csak sajnos nekem nem vált be, s másikat írtak fel. Remelem valakinek egészségére válik! Várom a jelentkezõket! Érdeklõdni lehet: manekbyanka@gmail.com

Nincs jelen

 

#342 2013-10-06 16:14

Mesi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok!Kérdezni szeretnék HÍZÁSSAL kapcsolatban.170 cm vagyok és 44 kg.felirta a dokim a Modulen IBD tápot 30% os hígításban. Én úgy keverem ki ahogy a tápszeren van 210 ml hez 6 adagolókanál port (50 gramm) és igy  a kész táp 250 ml. A tápszer kiszerelése 400 grammos. Jól csinálom? Mert láttam hogy van más hígítási lehetõség is. Borzasztó íze van. Már néha émelygek tõle. De borzasztó gyorsan szeretnék hízni! Válaszokat elõre is köszönöm!!! :)

Nincs jelen

 

#343 2013-10-06 17:18

suzy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Mesi,
készítheted sokkal sûrûbbre is (több kanál porral), akkor kevesebb a lé, amit le kell küzdeni. Az a lényeg, hogy a Kcal-t kalkuláld ki, hogy naponta mennyit akarsz bevinni (pl. 1500-2500 Kcal-t). Egy kis matematika az egész. Több részletben idd meg, ne egyszerre. Ha nem csak tápszeren élsz, hanem kiegészítésnek szánod, akkor ízesítheted is, pl. (házi) málnaszörp, vagy egyéb gyümölcslé sûrítményt tehetsz bele, vagy kakaó port, bármit, amitõl könnyebben meg tudod inni. Turmix géppel keverd ki, hogy ne legyen csomós, jól hûts le, és ha még így sem szereted az ízét, szívószállal idd, akkor hamarabb leszalad és nem áramlik szét a szádban az íze.
Üdv.: Suzy

Nincs jelen

 

#344 2013-10-12 20:57

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szerintem a testsúlyhoz hozzátartozik az,hogy milyenfajta "testtipus"-hoz tartozunk.
Három formája van,ami:-ektomorf (nekik a legrosszabb),-endomorf (inkább zsiros) ,és-mezomorf ( atléta-sport alkat vagyis normál). Nézetek rá interneten.
Persze,ez nem azt jelenti,hogy aki endomorf,a betegsége miatt nem fogy,de sok mindenben hozzájárul a "testtipus",hogy mennyire vagyunk fogékonyak a hizásra akkor,mikor nyugalmi idõszakban vagyunk,és,hogy,mennyit fogyunk,mikor fellángolásunk van.

Szerkesztette: flydomi (2013-10-12 22:38)

Nincs jelen

 

#345 2014-01-10 19:48

smnlz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok!

Nagyon erdekelne, aki szedte mar a Budenofalkot annak mi a velemye, mennyit hizott, mennyi eves mellet? Vagy fuggetlen-e a hizas attol, hogy mennyit eszik vagy sportol az ember..? Vilag eletemben vekony voltam, aztan pajzsmirigy problemak miatt meghiztam.. mostanra nagy nehezen visszatertem a normal sulyomhoz. Miota megtudtam, hogy hizhatok ezektol a gyogyszerektol nagyon el vagyok keseredve.. lehet tenni valamit a hizas ellen?

Nagyon szepen koszonok minden egyes valaszt!

Szerkesztette: smnlz (2014-01-10 21:07)

Nincs jelen

 

#346 2014-01-11 04:48

Ádám 15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

smnlz
szia! rossz hírem van hizni lehet sajnos a budenofalktól! legalábis az én fiam sokkat hízott ! függ attól is mennyi ideig kell szedni,annyit javasolnék ,ha tudol valamit sportolni tedd azt! sajnos az én fiacskának nem jön be semmi mozgásfajta ,rögtön nem birja az izulet! persze evés téren is a vissza fogodság hasznos dolog.kivánom hogy sikerüljön,mert a felszaladt kilok már akkár ott is maradnak ,mint fiacskámnál,kapunk is érte eleget a gastrostól.

Nincs jelen

 

#347 2014-01-15 08:34

rundig
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

smnlz!

Nem feltétlen fogsz hízni tõle, szerintem ez is egyén és állapot függõ. Én évek óta szedem, de nem híztam tõle, pedig szeretnék :-)!

Nincs jelen

 

#348 2014-01-15 17:32

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szia smnlz!
Mivel alapbetegségedrõl nem írtál semmit, feltételezem hogy gyulladásos bélbetegségre szeded a Budenofalkot. Amennyiben ez így van, sokkal fontosabb ennek a gyógyszernek a szedése, mint a súlyodon való aggódás. Én már hosszú évek óta szedem kisebb-nagyobb megszakításokkal ugyanezen hatóanyagú (budezonid) kapszulát, de nem sikerült elhíznom ettõl sem. Csatlakoznék Rundig véleményéhez!

Nincs jelen

 

#349 2014-01-23 15:37

crohn-uk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok! Nalam 3 eve diagnosztizaltak Crohn-t. Eleg keson mentem orvoshoz, ennek meg is lett az eredmenye (8 honap korhaz, es a vegen egy mutet - 25cm+10cm vastagbel es 35 vekonybel ki). Szerencsere sztoma nelkul "megusztam" amit annak tudok be hogy egy vilaghires sebesz kezei koze kerultem. Mutetkor 3 eve dec. 30.an 48kg voltam. Mutet utan ugy engedett haza az orvosom hogy egyelore ne szedjek semmi gyogyszer (elotte 60mg prednisolone, pentasa, ensure, Nestle Build Up soup, tramadol, morphin mixet nyomattam, es miest 40mg ala mentem a prednisolonnal egybol fellagoltam), ne farasszam feleslegesen a szervezetemet, raerek meg arra. 3 eve a hasfogon kivul SEMMIT nem szedtem be mondhatnam megeszek mindent amit megkivanok (kiveve: tej, csoki, nagyon fuszeres dolgok) es az elmult 8-9 honapban odaig jutottam hogy 98-105kg kozott mozog a sulyom ami a 178cm-hez mar egy "kicsit" sok. Voltam cukorvizsgalaton, vervetelen stb... minden normalis volt. Amikor elertem a 90kg-ot gondoltam nekifogok kicsit edzegetni stb.. 1.5 het alatt 3-4 kilot kaptam fel ennek hatasara, szinte "ereztem" hogy novok. Azt szeretnem kerdezni hogy volt mar valakinek ilyesmi tapasztalata??? A valaszokat elore is koszonom!

Ui.: bocsi az ekezetek hianyaert Angliabol irok, itt elek

Nincs jelen

 

#350 2014-01-24 19:36

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

szia crohn-uk.

Valamit nem értek.Mi az,hogy nem szedtél gyogyszert?Irod,ha 40 mg alá mentél a prednisolonal,akkor jött a fellángolás.Utána megjegyzed,hogy csak hasfogot szedsz.végül is a fellángolás mitõl mult el?
Nem kötözködni akarok,vagy ilyesmi,csak érdekelne a dolog.Mert amit irtál-amiról irsz,hogy több 10-20 kilot magadra tudtál "dobni",annak szerintem nagyon sok sorstárs örülne.Köztük én is.
A hasfogot a doki irata fel vagy önszántadbol szeded?

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB