#651 2013-03-23 21:30

nyirike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#652 2013-04-29 20:17

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

ismeri valaki?

http://www.beky-termeszetgyogyaszat.hu/index.php?page=6

a publikációk között sok-sok érdekes dolog van bélbetegek számára is...

Nincs jelen

 

#653 2013-05-25 11:51

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

ez a cikk a kangen vízrõl szól és annak a bélre való hatásáról (ha nem is éppen az IBD-rõl)

http://www.kangen.hu/kangen-viz-video/a … -hatasarol

Nincs jelen

 

#654 2013-06-06 22:05

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

a puffadást okozó erjedés megszüntetésérõl egy érdekes cikk:

http://drhummel.hu/2013/06/06/miert-egy … -zsirosat/

amúgy a Szabó Sigfrid is ezt mondja, hogy zsír kell a jó emésztéshez..

Én most csinálom ezt a Reg-Enor kúrát és figyelek a zsírra .. már 3 hónapja. Nem aktíválódott a colitis, bár nem tudom, enélkül milyen lenne. Amúgy a bélflóra helyreállítása miatt csinálom.
Szerintem ezért vannak jól a paleosok is, mert õk esznek zsírosat...

Nincs jelen

 

#655 2013-06-26 16:07

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Igen, van gyógyulás a crohn-ból...

Megan Grey — Crohn’s Disease

In 1996, Megan was a very sick 15-year-old girl. She spent much of that year going back and forth between her home and the General Hospital in Sault Ste. Marie, Ontario, Canada.
Having been taken to the hospital several times with near bowel obstruction, she was diagnosed with Crohn’s disease.
She began being treated with various medications. She remained ill and frequently had to return to the hospital. She missed two out of five school days every week, and couldn’t attend afternoon and evening functions with her teenage
friends.
Unable to adequately absorb nutrients from the foods she ate, she finally weighed only 78 pounds. Physicians discussed with her parents the prospect of surgery and long-term hospitalization with a feeding tube Finally, they heard from a recovered patient in the same town about the Gerson Therapy.
“The situation changed completely when she began the Gerson Therapy on her own at home,” her mother, Donna
Grey, reported. “Megan told us that it was at a time when she finally seemed to be totally obstructed that she started the coffee enemas and the Therapy. It helped her quickly enough, so that she didn’t need to go to the hospital nor did she require surgery.” Her mother continued by saying, “After three months on the Gerson diet, the pain was gone and her energy was returning. A year later, she had gained 26 pounds, no longer missed school, and lost the black circles under her eyes.” Megan could now lead a normal life and was able to go out with her friends.
The Greys’ family doctor was totally impressed with Megan’s health and weight gain. “And all this without any prescription drugs!” he remarked.
“It has now been three years that Megan is symptom-free, thanks to the Gerson diet, which she continues to follow in a modified version,” her mother told us in 2000. “Megan is looking forward to a bright future,” she said. By now Megan was attending a university. Taking the pre-med program, she planned to become a naturopathic physician, as have others before and since, inspired by the results of the Gerson Therapy.

Nincs jelen

 

#656 2013-06-26 16:09

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

és a colitis-bõl is van gyógyulás:

Chris Matiesen — Ulcerative Colitis

In 1974, after a proctoscopy and colonoscopy, Chris — who was then in his early 30s — was diagnosed with ulcerative colitis. He was treated with Sulfadine as well as prednisone.
The latter caused considerable weight gain, acne, and the typical “moon face” as well as facial redness.
The drugs, though, were not effective. But when Chris asked about the possible value of making changes in his diet, his doctors stated that diet makes no difference in ameliorating this serious and chronic intestinal disease. They urged him to have his entire colon removed, since the bleeding was continuing. Chris refused surgery.
In June 1979, still on prednisone and bleeding, Chris started the Gerson Therapy at the Mexican hospital. In five months, he was back at work, off all drugs, had no more symptoms, and had good energy.
Aside from his problems with the ulcerative colitis, Chris and his wife had unsuccessfully attempted for some years to have a baby. Interestingly, once Chris recovered his health, he became a father.
More than 20 years later, he is still alive and well — and free of drugs.

Last news: August 2001.

Szerkesztette: salvya (2013-06-26 16:10)

Nincs jelen

 

#657 2013-07-01 17:59

M. G. Mariann
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Esetleg lehetne  a fórumon magyarul szerencsétlen angolul nem tudók kedvéért?

Nincs jelen

 

#658 2013-07-02 14:04

csabaspecial
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#659 2013-07-02 20:52

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

M. G. Mariann írta:

Esetleg lehetne  a fórumon magyarul szerencsétlen angolul nem tudók kedvéért?

Talán jobb is, hogy csak angolul van ...

Nem törlöm a hozzászólást éppen ezért, ami tulajdonképpen errõl szól:
Gerson-terápia

A szöveg lényegében reklám, sokáig beteg volt az illetõ, nem használt a hagyományos gyógymód, de az általam belinkelt terápia hatásos volt és azóta él, mint Marci hevesen....az USA pedig betiltotta ezt a "terápiát" úgy egyébként...

Nincs jelen

 

#660 2013-07-03 10:39

csabaspecial
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#661 2013-07-03 11:26

csabaspecial
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#662 2013-07-08 22:26

Frankie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Aiolosz, igen birlak:)
Mar nem írok be ide, csak mosolygok nagyokat. A legtöbb hülyeséget kipróbáltam én is, hát nem váltottam meg a világot.
Aiolosz nem azt mondom, hogy a fórum rossz, vagy negatív, de át kellene gondolni a lényeget, és más formában csinálni ezt. A laikusok, és új betegek ahogy mi is anno, mindenbe kapaszkodnak, és sok rossz döntést hozhatnak a fórum miatt.
Az itt közölt rengeteg dezinformacio miatt a fórum hiteltelen.
Viszont a segítõkész emberek alapvetõ tanácsai egymásnak élet fontosságúak.
Vagy jobban kellene szûrni vagy eleve tiltani az ilyen és ehhez hasonló hülyeségeket, aminek semmi alapja.
Emberek gondolkozzatok már!

Nincs jelen

 

#663 2013-07-10 00:51

csabaspecial
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Frankie, mi ennek a topicnak a neve? Érdekes cikkek, próbáld meg újraértelmezni

Nincs jelen

 

#664 2013-07-10 23:46

Frankie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Akkor Át kellene írni 'próbálj ki minden szart' névre:)

Nincs jelen

 

#665 2013-07-11 05:50

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

off
Fiuk, álljunk meg egy baráti szóra:
1. Mindkettõtöknek igaza van ;)
2. Csabának azért, mert Frankie hozzászólása nem a topic szigorúan vett témájába tartozik
3. Frankienek azért, mert többek között, bizony a hülyeség elleni elhárítás 24 órás szolgálatot igényel :(
4. Frankienek azért is, mert a fórum adta lehetõségek miatt  miatt óhatatlanul off topic lesz az ember elõbb...utóbb, sok gondot okoz ez nekem is. Egyedi elbírálást igényel....
on
És béke legyen Veletek

Nincs jelen

 

#666 2014-03-30 22:01

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Igazából nem is cikk, hanem könyv...

Hogy lehet egy háromhetes gyereknek rákja?

A Bátorságpróba

Szerkesztette: marcsi0727 (2014-03-30 22:18)

Nincs jelen

 

#667 2014-04-08 14:15

Andi4
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Sziasztok! Már többször beleakadtam ebbe a linkbe. Ez egy könyv, ismeri valaki? Igaz lehet vagy csak lehúzás ez is?

http://crohn-colitis-eg-veled.net/

Nincs jelen

 

#668 2014-04-08 14:33

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

gugli barátod... de ha gondolod linkelek... csak nézd meg, hogy milyen hasonló könyveket forgalmaz még ez a kiadó!

most komolyan, ha tudnád a megoldást az ibd-re, akkor szutykos 8ererért árulnál könyvet???

Nincs jelen

 

#669 2014-04-08 14:34

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#670 2014-10-05 14:58

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#671 2014-10-07 08:30

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Forzina: A cikkben megfogalmazott elmélet tudtommal nem elfogadott (de ha így lenne akkor is "megérné"  -pusztán ha azt nézzük hogy az antibiotikum használat mennyi életet ment meg vs ibd. Pl.: Én meg sem értem volna azt a kort mire Colitisem lett :P).
Az viszont jóval érdekesebb hogy a civilizált környezetben gyakoribb mint az elmaradott országokban, illetve "régebben nem volt annyi" - de volt, és az elmaradott országokban is van, épp csak ráfogták hogy vérhas, a beteg pedig meghalt. No most meg nem. A rák esetében is hasonló  a helyzet, régen is volt bõven rák, csak nem diagnosztizálták, aztán simán csak "megütötte a guta" címszóval meghaltak az emberek.

Nincs jelen

 

#672 2014-10-20 23:26

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Rigor! Én azért hívtam csak fel a cikkre a figyelmet, mert nekem adott új információt. Eddig nem gondoltam arra, hogy újszülött korban a tápszer is árthat a beleknek és hogy ennyire fontos, hogy az újszülötteket szülés után rögtön az anya mellére tegyék. Az anibiotikum és a crohn kapcsolatára valóban nincs meggyõzõ bizonyíték. Németországban élõ ismerõseim például azt mondják, hogy ott a legvégsõ esetben adnak a betegnek antibiotikumot, mégis sok crohn beteg van. Persze azt senki nem tudja, hogy a haszonállatokból, ivóvízbõl  mennyi szer kerül át az emberbe.

Nincs jelen

 

#673 2014-10-22 15:38

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Frozina: Anyámnak annyi teje volt hogy "tejtestvérem" is volt, és még le is adott belõle. Szóval ezzel nem volt gond. Csecsemõ koromban nem nyomtak belém antibiotikumot.  Persze egy eset nem bizonyít semmit, viszont ebbõl kiderül hogy nálam ugye nem ez lehetett a kiváltó ok. A többi autoimmun betegséggel kapcsolatban is egyelõre elég nagy a tanácstalanság, egyelõre semmi forradalmi érdemi eredmény a témában. (az persze érdekes hogy tüneti kezelésre ugyanazok a szerek alkalmasak látszólag teljesen eltérõ tünetekkel járó betegségek esetében).

Nincs jelen

 

#674 2014-11-06 11:45

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Rigor!

Meglepõ linket fogok ajánlani: a tegnapi Ridikülben  ami lehet, hogy egy korábbi adás ismétlése volt, mert éjjel láttam,  a táplálkozásról volt szó, ahol - végre - meghívták azt az embert - dr. Tóth Gábor élelmiszeripari mérnök- akinek az elvei szerint táplálkozom én is, persze átszabva szükületes crohnra és cukorbetegségre és mélyvénás trombózisra , és láss csodát: ha fegyelmezett vagyok a táplálkozásban és nem veszek minden f----ot a lelkemre (stressz) és hajlandó vagyok sétálni és joga és gyógytorna, és masszázs -- akkor a cukrom normál (majdnem) nem fájnak a lábaim, és nincs gond a hasammal sem (wc ritkább látogatása)
Tóth Gábornak van valami alapítványa is, vagy nem neki, nem tudom, de úgy hívják, hogy Oltalom Alapítvány. Több könyvet is írt már, de sajnos azok nem kaphatok, tervezik a további kiadásokat, de kb. fél év múlva. Mindent az E-számokról, csontritkulásról, cukorbetegségrõl és még sok másról is írt, azt hiszem 10-12 könyve jelent meg ugyanannál a kiadónál, aminek a neve most nem jut eszembe....,

Élj egészségesen!
Phoenix-Clió

P. S. Állítólag anno domini így írták alá a leveleket: Élj egészségesen. Ma szép napot kívánunk egymásnak általában, elgondolkoztam: mecsoda különbség....

Nincs jelen

 

#675 2014-11-06 15:59

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Ezt egy percig sem vitattam, sõt ki is emeltem hogy sokkal jobb az életminõség megfelelõ táplálkozás és sport segítségével. Az a tévhit hogy ezen múlik a fellángolás, vagy ettõl majd megszûnik. Sajnos nem. Persze rengeteget segít, de nem csodaszer.

Nincs jelen

 

#676 2014-11-07 11:26

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Én hiszek benne, ugyan is nekem már csak ez maradt... Annál is inkább, mert amikor 1981-ben megtudtam, hogy g ógyíthatatlan beteg vagyok, nem tudtam elfogadni. Már a Holdon is járt ember, számtalan találmány van, a tud-tech. rohamléptekkel fejlõdik, benne az orvostudomány is. Gondoljatok bele: 1980-tól van kb. nálunk ultrahang, alig 30 év kellett, hogy eljussunk a PET CT-hez és a lézerkéshez, a robotsebészhez, stb... És az emberek egészségi állapota nem javul, sõt hazánkban még romlik is... A rákbetegséget 100 éve kutatják, sok haladás van, de nincs meg az ok, ezért nem is tudják gyógyítani, csak  - egyre eredményesen - gyógyítani. Már azoknál, akik túlélik a nagyon drasztikus mûtéteket és kemoterápiát. Azt sem tudják az orvosok, kinél lesz eredményes, és ki hal bele a kezelésbe.
Lehet, hogy a Szendinek lesz igaza: az un. nem tudjuk gyógyítani, csak kezelni, ezzel együtt kell élnie típusú betegségekben igen nagy szerepe van a magas glikémiás indexû és telítettségû szénhidrátok fogyasztásának. Persze ezt nem Szendi  G. találta fel, az õ érdeme csak annyi, hogy rendszerbe foglalta és volt bátorsága megjelentetni azokat a kutatásokat, amelyeket a vezetõ szaklapok nem közölnek, mert nem illik a profitvezérelt koncepciókba, sõt éppen ellentétes eredményeket produkáltak, mint amit az un. bizonyitékokon alapuló orvostudomány (EB, Gold Standarok)  ma preferál. Csak az a baj, ha jobban megnézed (metaanalizissel) az adott kutatásokat, a többségérõl kiderül, hogy valami bibi van a módszertanban, vagy a kivitelezésben......   

Szóval elkezdtem magamon kísérletezni, mert az volt a fixa ideám, hogy valamilyen élelmiszer lesz a betegségem okozója. Sajnos nem egy élelmiszer, hanem bizonyos élelmiszerek, a táplálkozás egésze  a fõ bûnös.(szerintem!!!)
Annyit sikerült egy év alatt bebizonyítanom (magamnak egyenlõre) hogy a magas pektintartalmú, fõleg nyers gyümölcsok és zöldségek voltak nekem jók. Húst nem fogyasztottam (ez késõbb kiderült, hiba volt)
Nekem a megboldogult Szecheny prof. mondta azt 1981-ben, aminél sokkal több okosságot azóta sem tudott mondani egyetlen orvos és dietetikus sem... Javaslata lényege: szerinte a Crohn civilizációs betegség, ezért járjak piacra, süssek-fõzzek otthon, ne egyek az élelmiszeripar által elõállított élelmiszereket, és kerüljem a colát, mert nem tudjuk, mit is iszunk...  Sajnálom, hogy 30 év múlva próbáltam meg komolyan venni a betegségemet, most nagyon odafigyelek, és remélem, sikerrel járok.....

Hamarosan elkészül a könyvem, amiben megírom,  - bizonyítottan - én mire jutottam a gyógylással. Egy biztos: 1981 és 1989 között nem szedtem semmilyen gyógyszert, és kutya bajom sem volt...... (Ezt - dokumentumokkal igazolni is tudom !!!)

Nincs jelen

 

#677 2014-11-07 11:44

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Az õ érdeme? Még csak nem is õ tette meg, hanem simán lemásolta. Ráadásul egy messze nem hatásos módszert, aminél sokkal jobbak vannak, tudományosan megalapozva. Épp csak hatalmas reklámot és üzletet csinált belõle. Féligazságokból. Mert a nagy része meg hamis. De valamiért a sarlatánkodás kapja mindenhol a legnagyobb reklámot. A rendes és megalapozott dolgok is léteznek, elérhetõek csak nem folynak a csapból, mert azokból éppenséggel nem csinálnak akkora üzletet, mert nem is hazudnak csodás gyógyulást, mint azt Szendi teszi.
Az élelmiszeriparral kapcsolatban pedig a tudatlanságból fakadó ismeretlentõl való félelem a jellemzõ. És manapság igenis tudjuk hogy mit eszünk, mit iszunk milyenek a hatásai. Csak nem az "életmódmagazinokban" meg bulvármédiában kell tájékozódni hanem mondjuk a kissé unalmasabb tudományos elõadások, cikkek irányában.

Nincs jelen

 

#678 2015-02-26 22:56

csabaspecial
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#679 2015-02-27 00:41

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Csabaspecial: Ha ezek okoznák akkor a szigorú diétától elmúlna. De nem múlik. Amikor már csak intravénásan kaptam vért, akkor sem.  Ja és eleve sokkal többen lennénk betegek. Ez az aszpartamos esetet juttatja eszembe, hogy a megjelenése után sok rákos megbetegedést diagnosztizáltak, és arra gondoltak hogy az aszpartam miatt. Hát nem, épp csak ugyanakkor fejlõdött sokat a rák diagnosztika:P
Régen ránéztek az emberre, látták hogy vérzett, belehalt - meghalt vérhasban - mondták. Aztán rájöttek hogy ez valami más. Meg épp közben feltaláltak egy csomó minden mást is (a helyzet még most sem rózsás, sok betegtársunkat még mindig félrediagnosztizálnak - akár évekig is).

Nincs jelen

 

#680 2015-05-17 14:24

tee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#681 2016-09-29 13:54

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Érdekes cikkek

Pár napja jelent meg ez a tanulmány.

http://www.huffingtonpost.com/entry/cro … 8b2b52a67c

"Research has previously identified that E. coli bacteria contribute to Crohn’s symptoms, but this is the first study to show the bacteria Serratia marcescens and the fungus Candida tropicalis are also involved."

vagyis:

A kutatások korábban igazolták, hogy az E. coli baktérium közrejátszhat a Crohn betegség tüneteinek kialakulásában, de ez az elsõ tanulmány, mely szerint a Serratia marcescens baktérium és a Candida tropicalis gomba is felelõs lehet.

Nincs jelen

 

#682 2016-10-03 14:18

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Egy új kutatás szerint az IBS-ben szenvedõ betegek többsége D-vitamin hiánnyal is szembe kell, hogy nézzen, amely súlyosan érinti az életminõségüket. A tanulmány egy gyakran elfeledett tényre is rávilágít, hogy az iparosodott világ 10-15%-a érintett IBS betegségben és kiemeli az országos szûrési programok szükségességét, valamint a D-vitamin pótlás lehetõségét IBS betegeknél.
http://drprobiotikum.hu/temakorok/gaszt … kozott.htm

Nincs jelen

 

#683 2017-12-18 19:21

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Érdekes cikkek

A bél-agy tengely (angolul: gut-brain axis)

Az agy és a bélrendszer közötti kapcsolat kétirányú, és egyre több közlemény jelenik meg e kölcsönös kapcsolat pontos részleteirõl. A terület iránt érdeklõdõ szakemberek ennek a viszonylag új tudományágnak a neurogasztroenterológiának legújabb eredményeirõl olvashatnak a terület legismertebb szakmai kiadványában, a Neurogastroenterology & Motility újságban, mely 1994-ben jött létre:

http://drprobiotikum.hu/temakorok/gaszt … eserol.htm

Nincs jelen

 

#684 2017-12-29 14:20

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Az emberi szervezetben, az életkor elõrehaladtával, párhuzamos és egymástól nem függetleníthetõ folyamatok zajlanak, melyek hatással vannak számos betegség kialakulására. A humán bélflóra – amely lényegében egy új szervnek tekinthetõ - ismerten kulcsszerepet játszik nem csak a tápanyagok hasznosításában, de számos metabolikus, fiziológiai és immunológiai folyamatban is. Az elmúlt években gyorsan fejlõdtek azok a módszerek, melyek lehetõvé teszik ennek a korábban kicsit mellõzött szervnek a vizsgálatát, ezért hihetetlen módon megszaporodott a témában megjelenõ publikációk száma is.
http://drprobiotikum.hu/temakorok/gaszt … segek.htm#

Nincs jelen

 

#685 2018-04-11 13:41

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

A kutatók külön foglalkoztak a Crohn-betegek vizsgálatával, amelybõl az derült ki, hogy a betegségben szenvedõk esetében a Bacteriodes baktériumok száma lényegesen alacsonyabb.
https://drprobiotikum.hu/gasztroenterol … sh-gut.htm

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB