#3551 2014-02-20 09:24

virágosmezõ
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Vro!
Írtam Önnek (Neked) egy emailt privátban a fórumon megadott emailcímedre, kérlek válaszold meg, amennyiben tudod.Köszönöm!

Nincs jelen

 

#3552 2014-02-21 14:52

lsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves JungiBor!

Nem olvastam a Crohn Colitis ég veled c. könyvet, de érdekes egybeesés, hogy a könyvet kiadó Lifestyle Alternative Kft-nek van még pár hasonló weboldala, többségük nem gyógyítható betegségekre kínál gyógymódot ígérõ könyvet 8-9000 Ft-ért. Az ajándék hanganyag mindenhol ugyanaz, a design szintén mindenhol hasonló.
A cég két vezetõje az e-cegjegyzek.hu szerint innen van a harmincon: Hirsch Attila Zsolt 1984-es, Dobrocsi Gábor 1991-es születésû. A google-ben keresgélve Hirsch Attila neve mint "barátnõszerzési tréner" (baratnoszerzes.hu) jön elõ. Nem tudom, hogy a két személy azonos-e.

A google-ben az alábbi weboldalakat találtam, úgy tûnik, ezek mind a Lifestyle Alternative Kft-hez köthetõek:

http://crohn-colitis-eg-veled.com/
http://pikkelysomorsohatobbe.com/
http://miomasohatobbe.com/
http://meddosegellen.com/
http://petefeszekcisztanelkul.com/
http://pattanasterminator.com/
http://www.petefeszekciszta-gyogymod.com/
http://artrozis-gyogymod.com/
http://www.petefeszekciszta-ellen.com/
http://www.migrenstop.com/

Nem tudom, hogy ifjú cégvezetõink zsenik, és a legnagyobb orvosi áttörésrõl van szó, és számos gyógyíthatatlan betegség gyógymódját találták meg, vagy egy ordas nagy kamu marketinges lehúzós beetetés az egész. Mindenesetre a fenti lista elgondolkodtató.

Üdv!

lsanya

Nincs jelen

 

#3553 2014-02-23 22:26

Margó45
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Leon!
Soraidat olvasva nem tudom eldönteni, hogy  minek a hatására  írodott. Aki mûtét elõtt áll, annak nem ilyen   "támogató " tanácsra van szüksége, hanem õszinte és segitõkész emberek /sorstársak/ bíztató és erõsitõ szavaira. Igaz, mindenki másképpen éli meg a betegségét, nagyon ritkán van két egyforma eset, de a pozitivan gondolkodó ember a társainak mindig megpróbál segítséget adni. Sztómával élni nagyon nehéz de nem lehetetlen !!  Nem tudom értelmezni és elfogadni az alábbi soraidat :

.""......és élik világukat szabadon.....
Nem bekábítózva, hogy a sztóma elviselhetõ legyen - mert hát ha kicsit figyelmesen olvasunk vissza, a nagy öröm okozója egyeseknél nem feltétlen a sztóma iránti szeretet, hanem egy állapot, amit nyugtatók idéznek elõ. ""

Nagyon sok terhet ró a betegre és környezetére is, ez így igaz, de ha nincs más választás, mert a záróizmot nem lehet megtartani és a sztóma még mindig jobb mint a pelenka, akkor igenis meg kell tanulni vele együtt élni, és még nyugtató sem kell ha sikerül az embernek elfogadnia saját magát  a megváltozott testképével, hisz cél és remény nélküli élet nem ér semmit.  Adva van a lehetõség mindenkinek, hogy megtalálja a legjobb ill. legmegfelelõbb eszközöket, nagyon sokat segítenek ebben itt a fórumon is és köszönet ezért minden segítõkész sorstársnak.  Vannak köztünk sztómával élõk sokan akik, dolgoznak, tanulnak, gyereket nevelnek, családot tartanak el és idõsebbek is akik nehezebben viselik az egészségükben bekövetkezett változást, de az élet már ilyen, a betegséget egyikünk sem kérte de igyekeznünk kell az adott körülményekhez igazodni.   Ilyen esetekben lehet, hogy nem lenne jó megoldás a napi 10-12 alkalommal wc-re rohangálni. 
Igen, ez az én magánvéleményem, nem kell vele egyet érteni de sztómásokat  ilyen jelzõkkel illetni sem !!!

Nincs jelen

 

#3554 2014-02-24 10:40

Margó45
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Leon!

Az írásodat többszöri olvasás után is úgy értelmeztem ahogy leírtam! Szövegértésemmel eddig sem volt gondom és ezután sem lesz !  Colitis-es betegrõl van szó és nem volt választási lehetõség mert talán én vagyok az oka, de mire rátaláltam a fórumra már késõ volt. Az orvosok nem is emlitettek más lehetõséget mint a sztóma. Azt most nem részletezem, hogy mi lehetett az oka, csak annyit hogy a mûtét után 5 hétre áthelyezésre került a sztóma mert nem volt megfelelõ / beesett, gyûrõdésben volt, bûzös volt stb./ .  A második mûtét után már napokkal nem volt szükséges az esti nyugtató szedése sem. Azért írtam, hogy ílyen is van!! Sajnos nem lehet mindenki dr. Lestár Béla betege. Soraidból én is kiolvastam, hogy lehet szerinted is sztómával élni, csak sajnos nagyon sok negatív kisugárzás volt körülötte,  ahogy te a drogot és nyugtatót említed egyeseknél! Gondoltam, hogy  lehetõségként én ennek pont az ellenkezõjét  mutatom be, mert szerintem sokkal többen vagyunk azok akik nem a szerek hatását élvezik, hanem õszintén  és nyíltan beszélnek ill. segítik társaikat abban, hogy mindig van más  ami vigye az embert elõbbre! Ma én, holnap más kerülhet ebbe a helyzetbe és nem mindenki akad rá a legjobb eü. ellátásra.
Úgy érzem és tudom is, hogy az olvasással, szövegértelmezéssel, fórumon való keresgéléssel semmi gondom nem volt eddig, így  kívánok neked is szép napot és jóegészséget!

Nincs jelen

 

#3555 2014-02-24 20:22

kalldani
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Udv mindenkinek!
(Elnezest, hogy ekezetek nelkul irok, de telefonrol vagyok.
Egy kerdessel fordulnek hozzatok. Baratnom nagymamajat, par hete mutottek, kivettek a holyagjat, es oldalt kivezettek neki. Azon kivul, hogy a mutetet nehez lesz feldolgoznia, legjobban az bantja, hogy ez a sztomazacsko, folyamatosan levalik rola, es folyamatosan folyik neki ossze vissza minden... Az orvosa annyit mond, hogy tulsulyos, es azert valik le rola a zsak, de szerintunk ez nem normalis dolog, es nehogymar ne legyen megfelelo zsak tulsulyosoknak. Nem szeretnem ragozni, nagyon halas lennek ha valaki tudna segiteni, hogy milyet hol esetleg kitol erdemes vasarolni, vagy kit lehet ezugyben keresni Ha sikerulne erre megoldast talalni az sokat segitene neki is elfogadni a mutetet tenyet, vagyis ha legalabb normalis zsak lehetne rajta...

Elore is koszonom szepen a valaszokat, es mindenkinek rengeteg erot kivanok, olvasgattam a hozzaszolasokat es brrr. Minden tiszteletem azoknak akik ezzel igy egyutt tudnak elni.

Udv Dani

Nincs jelen

 

#3556 2014-02-25 08:24

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

OFF
Kapitány, Leon töröltétek a Fórumról? Szerettem volna visszaolvasni az írásait, de a Taglistás keresésnél kihozta mint tagot, de azt írta, hogy ezen a fórumon nincs hozzászólása...egy sorral feljebb, meg hogy tegnap reggel 7 órakor történt a legutóbbi hozzászólása!  vagy  esetleg Õ törölte minden hozzászólását?
Ennyire nem értem? Köszönöm a válasz!!!
ON

Nincs jelen

 

#3557 2014-02-25 23:25

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Lisa írta:

OFF
Kapitány, Leon töröltétek a Fórumról? Szerettem volna visszaolvasni az írásait, de a Taglistás keresésnél kihozta mint tagot, de azt írta, hogy ezen a fórumon nincs hozzászólása...egy sorral feljebb, meg hogy tegnap reggel 7 órakor történt a legutóbbi hozzászólása!  vagy  esetleg Õ törölte minden hozzászólását?
Ennyire nem értem? Köszönöm a válasz!!!
ON

Nem töröltük, miért tettük volna, egy értékes ember, valószínûleg Õ lépett ki.

Nincs jelen

 

#3558 2014-02-26 06:06

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszönöm az INFÓT!

Nincs jelen

 

#3559 2014-03-11 11:15

csabaspecial
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia kalldani! Ha jól értelmezem akkor a barátnõd nagymamájának urosztómája van.  Ezügyben segíteni leginkább egy sztómaterápiás nõvérke tud, a legtöbb kórházban van. Vinni kell õhozzá a zárójelentést, õ ezt nyilvántartásba veszi és utána segít megtalálni a megfelelõ zsákot, felíratja a szükséges dolgokat stb. Legalábbis ileo és colo sztómánál így müködik.

Nincs jelen

 

#3560 2014-03-12 18:48

Huncutka001
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!
Remélem nem gond, hogy írok. Édesapám 2007 óta él végleges vastagbél sztómával. Nem tudom, vannak-e itt hozzá hasonló sztómások? Ugyanis van nagyon sok fölösleges leeresztõs zsák, amit szeretne odaadni olyan embereknek, akiknek szükségük van rá. Ha valakit érdekel, vagy tud olyan embert, aki hasznát venné, szóljon nyugodtan, és megbeszéljük a többit.
Ha gond, hogy írtam, akkor elnézést kérek.
További szép estét Mindenkinek!

Nincs jelen

 

#3561 2014-03-12 19:22

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Huncutka001!
Szerintem nem gond hogy írtál.Vagyunk páran akik használnak ilyet.
Én most is a csomagra várok hogy küldjék az ország másik végérõl.
Ha netán kifogynék az eszközbõl jelzem.

Nincs jelen

 

#3562 2014-03-14 16:26

Huncutka001
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia! Zsoltiihh!

Köszönöm :) Szólj nyugodtan, de bárki más is írhat, akinek szüksége van rá.

Nincs jelen

 

#3563 2014-03-17 07:37

xerofex01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!
4 napja volt az ileostoma zarasom. Legyszi aki tulesett mar ilyenen irja le a tapasztalait! ( hasmenes, diéta, hasznos tanácsok) elore is nagyon koszonom! Szep napot!

Nincs jelen

 

#3564 2014-03-17 08:48

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia xerofex01

Itt érdemes körülnézned és olvasgatnod:

http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic … 57&p=1

Konkrét kérdésed is ha lesz, biztos válaszol aki tud!

Szép napot!

Lisa

Nincs jelen

 

#3565 2014-03-22 16:08

vro
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Elõször is sziasztok!
Nagyon régen voltam fent,remélem mindenki csak jobban van.
Kedves /Virágosmezõ/ bocs de nem emlékszem,hogy válaszoltam-e a leveledre.
Naponta nagyon sokat kapok,próbálok mindenkinek válaszolni,ha nem válaszoltam volna ne haragudj,írj újra,mi lenne a kérdésed,ha tudok biztos segítek.
Várom leveled.
vró.

Nincs jelen

 

#3566 2014-03-22 16:18

vro
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Virágosmezõ!Látom miért nem olvastam a leveledet,a másik email,címre írtál,most megadtam az újat.
Erre írhatsz.

Nincs jelen

 

#3567 2014-03-25 16:32

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!
A kérdés azoknakszól akik már használtak sztóma dugót!
Miért van az hogy a szénszûrõ nem szûri a szagokat?/Braun termék /Iryfix

Nincs jelen

 

#3568 2014-03-26 17:46

titi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Üdv!Szeretném megkérdezni,hogy ha kivesznek a végbelembõl egy darabot,utána mennyi idõ telik el,a sztóma zárásig?A 20 db sugárkezelésen már túl vagyok,április vége felé lesz a másik mütét.Természetesen,ha nem lesz semmi probléma.A daganat a záró izomtól 8 cm.-re van.A sztóma a vékonybélen van.Köszönöm a választ.Jó egészséget mindenkinek.titi

Nincs jelen

 

#3569 2014-03-27 23:34

Pali
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Vékonybél-sztóma (ileosztóma) zárása leghamarabb 5-6 hónap múlva történhet. Ez a leghamarabbi lehetõség, de sokszor még késõbb.

Nincs jelen

 

#3570 2014-03-29 20:38

ironer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

A kisfiamat 3 naposan mûtötték, elõre kapott egy sztómakivezetést, már haza is engedték, el is magyaráztak, meg is mutattak nekünk mindent, viszont pár dologgal kapcsolatban itthon merült fel kérdésem , amire talán van olyan ki tudna válaszolni: Az egyik hogy mutatták üríteni, viszont mikor ott voltunk általában csak gázos volt a zsák illetve kisebb székletdarabok, így ma meg ijedtünk párommal mivel 4 ora alatt tele eresztett egy zsákot mi meg nem birtuk leüriteni, csak szétkenõdött benne, és újat kellett rá tenni. Normàlis ez, vagy valahogy ki kellene jönnie mindenképp A szilárdabb székletdaraboknak? A másik hogy mondták hogy nem feltétlenül kell minden nap új zsákra cserélni. Ilyenkor furdetés hogyan mûködne? Le kell venni a zsákot és utána vissza adni rá a régit, vagy a zsák körül megmosni? Azt tudom a kivezetést érheti víz de gondolom a zsákot nem.
Péter

Nincs jelen

 

#3571 2014-03-29 22:14

sziszi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Péter, az én fiamat négy naposan mûtötték, és sztómás volt 14 hónapos koráig. Nekünk akkor azt mondták, naponta 3x kell a zsákot cserélni, hadd ne mondjam, friss mûtött seb+koraszülött gyerek= katasztrófa, sirtunk mind. A lényeg, hogy napi egyszer, de volt úgy, hogy kétnaponta egyszer cseréltünk zsákot, gyakran gázodosodott, le kellett szinte két óránként ereszteni. De gyakran felázott a zsák a kivezetés körül, ezért a zárómûtét elõtt már éjszaka is cserélnünk kellett, mert levált, piszkálta a gyerek, stb. A lényeg, hogy ne parázzatok, minden kialakul pár napon belül, látni fogjátok, hogy mi a normális  a babánál. Lehet, hogy tényleg beválik az, amit használtok. Nekünk a Convatec jött be a legjobban, és ha jól tartott a zsák, akkor fürdetésnél is fenn hagytuk - de a vizes közegtõl úgyis lejön a zsák.
Egyébként, a kivezetés környékének jót tesz, ha 'szellõzik' - tehát, ha a gyerekbõl nem jön folyamatosan a széklet, akkor le lehet venni a zsákot, esetleg egy gézzel letakarni a kivezetést, és egy-két órát is ellehet úgy, fõleg, amig nem tud megfordulni, meleg van a szobában, és nem nyúlkál oda.
A sztóma-kivezetés környékének tisztitásához a legjobb a tiszta viz, de vannak különbözõ flakonos spray-k, amelyek szintén segitenek.
Most hirtelen, ennyi jutott eszembe.
UI: Végleges sztóma, vagy ideiglenes?

Nincs jelen

 

#3572 2014-03-30 15:39

ironer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Sziszi!
Elméletileg ideiglenes,  Vastagbélszükülete volt, jelenleg szövettanra vár a sebészorvos hogy fejlõdési rendellenesség vagy más  a diagnozisa. Nálunk is koraszülött volt a baba, pont 1 hónappal bujt ki elõbb a kiírt idõpontnál, bár méretein szerencsére nem látszott meg.
Dansac zsákot adtak most nekünk, meg egy uton van kenõccsel postán. Te gyermekedet hol mûtötték? Az orvos mondta igazábol ha a gázokat kinyomjuk akkor hasra is lehet forditani nyugodtan.
Gázokat egész jol sikerül kinyomni mindig, de hát mikor a reggel 7 kor feltett zsákot 10re annyira beteritette akkor megijedtünk, csak ennyi :)

Nincs jelen

 

#3573 2014-03-30 19:36

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia ironer!
Sajnálatos ,hogy pici babának ilyne mûtét kell.
Az eszköz tapasztalat nálam.Ha nincs  zsákban semmi fürdés mehet nem kell levenni.
De ajánlatos inkább legalább szellõzik a bõre.Jön a nyár  s meleg idõben rá is fog ragadni  a zsák anyaga s lehet nehezen jön le.Föntrõl kezdve óvatosan le lehet szedni.Nálam  volt már  olyan ,hogy le kellet vakarni.A stomic tisztitó nem igazán vált be.Második mûtetemnél egy betegtárs ajánnlotta csak vízzel tisztitsam a környékét ./meleg víz/
S a felrakásnál nem kell 1-2 percet rásímitani s úgy áll rajtam mint a cövek.
Pillanatnyilag egyenlõre ennyit tudok javasolni de ha van kérdés segítek az én két éves tapasztalatomat megosztani.

Nincs jelen

 

#3574 2014-04-02 12:21

ironer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Helló mindenki!
Sziszi illetve más akinek a babája élt, él ezzel: Amikor benn volt korházban a babánk adtak neki teát, azt nem kérdeztük meg melyik típust. Itthonra vettünk Mecsek Baby teát. Háziorvosa a gyereknek viszont azt mondta nem tanácsos a zsák végett. (Mondjuk a szavára nem nagyon adnék, miután elvileg ki kellett volna jönnie elsõ látogatásra, helyette telefonált hogy vigyük be a picit mert sok a betege, közben bárányhimlõjárvány van).
Kérdésem az lenne hogy ti adtatok teát vagy valamilyen más folyadékot tápszeren kivül a gyerkõcnek? Köszönöm a választ elõre is.

Nincs jelen

 

#3575 2014-04-02 15:41

Erzsi61
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Mindenki!
Nagyon örülök,hogy megtaláltam ezt az oldalt ahol a hasonló sorsú emberek megosztják problémáikat.   Napok óta olvasom  írásaitokat és már több fajta gyakorlati tanácsot tudtam én is alkalmazni.Végül is, ez adott erõt, hogy regisztráljak.
2014.01.01-tõl beléptem a nyugdíjasok táborába. Sajnos az elsõ héten a betervezett egészségfelmérésem alkalmával rögtön szembesültem egy végbéldaganattal.2014.februárban a daganat eltávolításra került, de a végleges kivezetést sajnos nem kerülhettem el. Egész eddigi életemben egy nagyon aktív, sportos egyén voltam és nehezen tudtam elfogadni, hogy az aktív pihenés helyett az élet még mindig feladatok legyõzése elé állít. Egy dolog aminek nagyon örültem ebben a helyzetben, hogy semmi utókezelést nem kell, hogy kapjak. Kórházból történt távozásomkor megkaptam a negyedévre felírt sztómazsákot. A  jelenlegi  egyrészes convec üríthetõ zsákkal a a problémám, hogy naponta több esetben is cserélni kell ( nem a tartalom mennyisége miatt, hanem a sztóma kivágásánál a széklet felhalmozódik nem megy le a zsák aljára és kinyomja a ragasztós részt ) és elõfordul, hogy a fennmaradó ragasztót  néha  csak vakarással tudom leszedni.
Sajnos más fajta kipróbálására nem volt  lehetõségem, igy nem nagyon tudom eldönteni, hogy számomra milyen márka a megfelelõ.     
Ha valakinek van más fajta elfekvõ készlete,nagyon megköszönném,ha tudna adni egy pár darabot vagy tanácsot adnátok, hogy hogyan lehet mintapéldányhoz jutni. Gyártóktól már megpróbáltam kérni, de sajnos nem jártam sikerrel.
Szép napot mindenkinek.

Erzsi

Nincs jelen

 

#3576 2014-04-02 19:11

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Erzsi61!
A convatec termék nekem jó.Ugyanez probléma  volt nálam is az elején..
Kellõ türelem rózsákat terem.Ragasztót már nem használok így is rajtam marad.
Rám is sül fõleg ha csinálok valamit.De ki lehet  próbálni másfajta eszközt is.
De gondolom a sztómás nõvér ezt ajánlotta.
Kitartást hozzá.Ha van kérdés bármikor segítek.

Nincs jelen

 

#3577 2014-04-02 20:24

Erzsi61
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Zsoltiihh!

Köszönöm a biztatást.
Igen, a nõvér ajánlotta ezt a fajtát a kicsinysége és a formája miatt is. Ragasztót én nem kaptam és még nem használtam.
Remélem,hogy idõvel nekem is szerencsém lesz és nem kell aggódni a váratlan baleset miatt.
Erzsi61

Nincs jelen

 

#3578 2014-04-03 09:51

Margó45
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Helló Erzsi61!

Nagyon sajnálom, hogy így kezdõdött a nyugdíjas élet, de próbáld meg mindig a lehetõséghez képest a legjobbat kihozni a helyzetedbõl.  Nagyon ismerõs a dolog, mert a férjemnek is ilyen gondjai voltak az elején -okt-ben mûtötték- / végbéldaganat, végleges sztóma,  nem volt elõ és utó kezelés, de  volt sok zsákcsere mert a sztóma a hasa alján egy mélyedésbe került és a bõrredõ miatt mindig levált/, majd dec-ben lett egy áthelyezés és utánna már nekünk is a zsák kiválasztása volt  nehéz. Sikerült több félét  megpróbálni, / email-ben bõvebben ha érdekel / a használatnál pedig bevetettünk olyan praktikákat hogy : olajos fûltisztitóval belül bekentük a zsákot, vagy leragasztottuk a szûrõt hogy a vákum ne húzza be a sztómához, ha szükséges alulról egy kis levegõt engedtünk be, de ezeket  az ötleteket és még nagyon sokat a fórumon találtam és köszönöm is mindenkinek aki bármi pici ötlettel és javaslattal is segíti a még " kezdõ" társakat. 
Üdv:  Margó 45

Nincs jelen

 

#3579 2014-04-03 11:25

titi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Margó45,Erzsi61 !Nem akarok a terméknek reklámot csinálni,de nekem nagyon bejött.Januárba lett sztómám,azóta semmi problémám nem volt vele.65 éves múltam,85 kg vagyok,a sztómás nõvér eltalálta,hova helyeszkedjen el a zsák.Elötte a kórházba tartózkodásom alatt,több félét próbáltunk.(egyrészest,kétrészest,különbözõ márkájút)Coloplast tipús,kétrészes.Tervezve,visszahelyezés lesz.elötte még kiveszik a daganatos végbél egy részét.Mind kettõtöknek,jó egészséget.Miki

Nincs jelen

 

#3580 2014-04-03 18:56

Erzsi61
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Margó45 és Titi!

Köszönöm a segítõkész információkat. Az oldal olvasása közben már számos olyan ötletet kaptam amit a gyakorlatban már is  tudok hasznosítani. Mivel én még eléggé kezdõ vagyok így a lehetõségek tárházából talán sikerül megtalálnom a megfelelõt.
Ma már beszerzõ körúton voltam egy Gyógyászati  szaküzletben és  vásároltam   -teljes áron- coloplast zsákokat és stomic krémet ill. bõrtisztító folyadékot. A puding próbája az evés, majd kiderül hogy a coloplast elõnyösebb-e a convatec-nél.
Az ápoláshoz én a babáknak való neogranormon törlõkendõt és krémet használtam. Eddig még nem volt szerencsém megtapasztalni a felmaródást, kipirosodást.

Szép napot!

Erzsi61

Nincs jelen

 

#3581 2014-04-04 19:30

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Erzsi61!
Teljes áron?Az kicsit húzós.Nincs támogatás?

Nincs jelen

 

#3582 2014-04-05 18:19

Erzsi61
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Zoltiihh!

Igen egy  kicsit drága volt, de a negyedéves adagot már megkaptam így ez saját beruházás.

Erzsi61

Nincs jelen

 

#3583 2014-04-15 07:45

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Én többféle zsákot is kipróbáltam (a nõvéreknél kibuliztam hogy adjanak mintát) és magasan a coloplast a nyerõ! A többi vagy fel se tapadt teljesen, vagy nem tartott sokáig, vagy nagyon kipirosodott alatta, ráadásul a paszta is inkább a kézre ragadt, és hamar oldódott. A coloplastnál tapasztaltam olyat elõször, hogy levettem, és egyáltalán nem volt piros a bõr!!!! A pasztája is jobban kezelhetõ, nedvességgel jobban el lehet egyengetni, ugyanakkor tovább ott marad, véd és mégsem gyógyul rá levakarhatatlanul a bõrre. A ragasztó is nagyon jól tart, mégis a lehúzó füllel könnyen lejön. (nem olyan mint a convatec rémálom, hogy ereszt, belül kimarja a szélét meg kb bõrrel együtt kell lehúzni).  - Ha megfeledkezem magamról, vagy nem elég nagyra vágom a lyukat még elõfordul hogy bemegy a bõr alá, és kicsípi, ilyenkor  élvezkedés a zuhany alatt, (és persze borotválás) utána alsógatyába gyûrt nejlonzacsi, sztóma szabadon hagyva, és vastagon stomic krém 1-2 órára szabadon szellõzve hagyva (elõre dõlve olvasok, vagy gépezek) - utána a felületet alaposan lemosom, hajszárítóval teljesen megszárítom, utána pöttyökben körbe a krém amit a leggyorsabban a nyálazott ujjal, sõt, a sztóma nyákjába mártva az ujjamat tudom agyagozó szakkor szerûen szépen körbekenni anélkül hogy az ujjamra ragadna. Aztán 1 perc hajszárítózás, majd a zsákot is egy kicsit elõmelegítem, felragasztom, a széleinél stb ismét fél perc hajszárító. És tádám:)  - Nekem elég így max hetente 2x cserélni egy részes leengedõs zsákot. Ha jól csinálom akkor csak zuhanyzás, borotválás, szárítás kenés ragasztás, pikpakk kész.
A biztonság kedvéért (murphy) mindig van nálam vízálló ragasztó ha bárhova megyek és eresztene (de nem szokott, "baleset" inkább reggelre jellemzõ) meg tartalék zsák, törlõkendõ, pár nejonzacsi, így állva akár egy bokor mögött is meg lehetne csinálni a cserét, bár sosem volt még rá szükségem. - tavaly július 4.-e óta vagyok sztómás, kerékpározom, airsoftozom, vettem sztómás úszógyatyát is, hamarosan tesztelem amint jobb az idõ :)

Nincs jelen

 

#3584 2014-04-15 08:01

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Erõs idegzetûeknek feltöltöttem egy kis videót is róla :) - http://youtu.be/wHP5mYWQVW4  - A haleszem optika miatt jó nagynak tûnik a pocakom... Na mondjuk amióta a felvétel készült, tényleg megnõtt :) - Egyébként 720p - nagy felbontásban is nézhetõ. A pici pöttyök a szõrtüszõk. Szõrös has, pont mint a szakállam, ha frissen van borotválva, akkor is látszik hogy ott rejtõzik a bõr alatt szõr :)

Szerkesztette: Rigor (2014-04-15 09:19)

Nincs jelen

 

#3585 2014-04-15 17:08

titi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Üdv.Rigor!Én január óta vagyok sztómás,soha nem volt "balesetem",a coloplast használom,csak a kétrészest.Úgy csinálom,ahogy Ön leirta.Nagyon merem ajánlani mindenkinek ezt a fajtát.Kerékpározok,motorozok,autózok.Jövõ héten kiveszik a daganatos végbél egy darabját.Utána,ha minden jól alakul,2-3 hónap múlva,sztómazárást csinálnak.Jó egészséget mindenkinek.

Nincs jelen

 

#3586 2014-04-15 17:51

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Én a kétrészestõl kicsit félek, mert állítólag kevésbé rugalmas, a hasamon meg van egy kis háj, és airsofton nagyon össze szoktam "hajtogatni" magam, azaz a térdemhez közel kerül a mellkasom. "Baleset" csak az ócska convateccel volt, coloplasttal is csak egyszer, de az amiatt hogy túl kicsire vágtam a lyukat. Nekem nem lesz zárás, nincs mit, hova, ebbe is majdnem belehaltam. Ez fix, így marad életem végéig - ha csak ki nem találnak valami csodát.

Nincs jelen

 

#3587 2014-04-15 19:32

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Üdv Rigor!
Videó meglesve  erõs idegzetû vagyok!
Convatec terméket használok nála bevált.
Kb 6-7  naponta beöntés csinálok s nem naagyon van baleset.Max aznap  néha másnap levegõzik még a bélrendszer.
Nálam jól tapad a zsák.

Nincs jelen

 

#3588 2014-04-16 00:36

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Nekem ileosztómám van, ebbõl szinte folyamatosan jön, mivel a vékonybél, gondolom neked colstómád van, azt szokás irrigálni (beöntés).

Nincs jelen

 

#3589 2014-04-16 09:17

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

De hogy ne csak csúnya videó legyen a sztómámról, pasztáról zsákról hasi sebrõl - az enyém azért ilyen csúnya, mert elfertõzõdött, és kb 4 öltést kiszedtek, két nagy üreg lett amit naponta pucoltak és nyitva gyógyult a seb. Azt hittem mély gödör lesz, meg el se tudtam képzelni hogy ez kinyitva hogy fog bezáródni de szép lassan összehúzódott magától, és szintbe jött. Csak egy kicsit szélesebb, de már semmi gond nincs vele :)

Na szóval motiváló videócsatorna. Miután majdnem meghaltam elhatároztam hogy nem csak simán élni fogok de meg is örökítem hogy ha megint rossz helyzetbe kerülnék visszanézhessem hogy van miért élni! :)
Szóval az alábbi videócsatornán az airsoft játékaimat nézhetitek meg amit már vastagbél nélkül fájós térddel készítettem (guggolni nem tudok, mert beállnak az ízületeim, térdelni térdvédõvel szerencsére igen). - a sztómát tárejtõ zsák és átalakított torokvédõ védi masszívan.

https://www.youtube.com/user/rigorm42/videos  (a kedvencem a Lucky Luke videó :) )

Nincs jelen

 

#3590 2014-04-24 19:09

vro
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Dani!
Nekem is urosztómám van,már másfél éve,eleinte sokat szenvedtünk a zacskó végett,én egyrészest használok,de azt 4,5.napig már,akkor sem kellene cserélni,mert fent marad de mivel nálunk a vizeletnél elakad a külömbözõ váladékok végett,és hogy friss érzésem legyen azért cseréljük,de tökéletesen együtt lehet vele élni,és én is mindent csinálok.Kitaláltunk egy jó megoldást amivel,nem számít se súly,se ragasztó amit nem is használok,és engem nem egy sztómás nõvér tanított rá,amíg rá hallgattam napi.5.éjjel ugyanannyi cserét kellett elvégeznem,ha szükséged van a segítségemre írj,emailben mindenkinek szívessen segítek,napi 30.40.levelet kapok,és ha a közelben lakik az illetõ segítek is,tudom mivel jár,és ezt más nem tudja átérezni,csak az aki ezzel él együtt.
Mindenkinek azt ajánlom fel a fejjel,amíg itt írunk élünk,és tudunk segíteni.
Már pedig én csak a ruha alatt változtam,a ruha felett semmit,ezt mások nem látják,mi meg együtt tudunk vele élni,hiszen jó emberek vagyunk,csak fel a fejjel.
Vigyázzatok magatokra.
Pusza.
Vro.

Nincs jelen

 

#3591 2014-04-26 20:02

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

És mi az a jó megoldás? Napi 30-40 levél helyett ha itt megírod, sokan elolvassuk, kipróbáljuk, ha mûködik terjesztjük a sortársak közt, és mindenki boldog :)

Nincs jelen

 

#3592 2014-05-16 18:49

Pali
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Hétfõn bezárták a sztómámat, koszonom a tamogatast, amit itt kaptam! :)

Nincs jelen

 

#3593 2014-05-20 06:13

titi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!Április végén kivették a daganatos végbelem egy részét.Jól sikerült a mütét.de egy hét után fájni kezdett a záróizmom körül.Azóta fájdalomcsökkentõt szedek,ha nem teszem,újra fáj.Beszéltem az orvossal,szerinte elmúlik.Június közepén lenne a sztómazárás,elõtte feltöltéses végbél röngen.Akinek volt már hasonló esete,kérem irja meg,mikor múlik el a fájdalom.Köszönöm!

Nincs jelen

 

#3594 2014-05-22 23:09

Niala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Próbáltam visszaolvasni a fórumon,de nem nagyon találtam erre vonatkozót,meg azért elég sok ez a 72 oldal.. gondoltam kérdezek..
Nekem 2 éve lett kivezetve a vastagbél. Ezután teljesen jól elvoltam vele. Kétszer fordult elõ,hogy a sztóma mellett keletkeztek kis kinövések, granulómák. Ezzel volt macerám,amíg a doki le nem szedte,az elsõ leszedés után nem is jött vissza,csak kb egy évre rá. A második leszedés után rá 2 napra szinte kétszer akkora kinövések jöttek vissza. Mivel jelenleg Londonban vagyok,ezzel már nem mentem vissza,mivel most tervezem a hazaköltözést,gondoltam addig kibírom. Viszont most elkezdett iszonyatosan szúrni az oldalam, a sztóma körül,bal oldalon. Olyan mint amikor futás közben szúr az oldala az embernek,vagy kicsit izomlázhoz hasonló,de attól élesebb,ja és megállás nélkül. Kivéve ha egy helyben vagyok.  Már feltettem a kérdést a facebookon is nektek,ott mondták,hogy náluk is elõfordul ilyen. De most kezdek kicsit aggódni miatta,eddig semmi hasonlót nem éreztem. Konkrétan már dolgozni sem tudok,alig bírok menni,úgy szúr. Lázam nincs. De ettõl a húzódó,szúró érzéstõl már az egész hátam fáj. Másfél hét múlva megyek haza. Itt nem nagyon akarok dokihoz menni. Valakinek hasonló? Hátha többen olvassátok itt. Holnap még megpróbálom felhívni a dokit,hogy mit mond rá, de várom a tapasztalatokat.
majd megírom,mi is volt,ha kiderül...
Elõre is köszi.

Szép estét mindenkinek!

Erika

Nincs jelen

 

#3595 2014-05-23 11:15

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Druszám, elolvastalak itt is, sajnos nem tudok tanácsot adni! :( Egyébként a bélmûködésed rendes? (Szerintem kis kinövésem nekem is van, de még nem gondoltam, hogy dokinak megmutassam!)
Várom a fejleményt: Erika

Nincs jelen

 

#3596 2014-05-23 19:36

Niala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia! :)

A bélmûködéssel nincs gond.Átlagos lazább állagú,ami ilyenkor nem is baj,doki is mondta. A granulómák miatt néha kellemetlen mikor mûködök,de már megszoktam. Amúgy ha zavar(az elején engem sem zavart,amikor csak egy két pici volt,de nekem aztán beindultak mint a gombák) a doki szépen leszedi lézerrel, ad érzéstelenítõ szurit,az kicsit fáj,de kb 2 perc fájdalom az egész. aztán lenyesegeti,leégeti. az egész mûvelet kb. 10 perc,további tennivaló nincs is vele. A seb 1-2 nap alatt le is jön magától,picit vérezhet még,de ennyi. Én mondjuk meglepõdtem,hogy most a leutóbbinál,mintha nem is csinált volna semmit,2 napra rá visszaburjánzottak szépen,úgy gondolták,õk ott jól érzik magukat. Szerintem ott maradhatott egy pici,ami nem lett rendesen leszedve,aztán annyi elég is volt neki.

Még azon is gondolkoztam,hogy most elkezdtem kóstolgatni ilyeneket,hogy mandulatej,kókusztej. Nekem a mandula nyerõbb,de okozott ez problémát valakinél? Bár nem gondolnám,hogy ez lenne a probléma kulcsa,de ki tudja,már minden tényezõt átgondolok.. :)

Dokitól még mindig semmi hírem,délelõtt óta nem tudtam elérni,írtam neki e-mailt. Remélem még otthon dolgozik egy kicsit a kedvemért.. :)

Szép napot! :)

Erika

Nincs jelen

 

#3597 2014-06-01 17:57

Bence
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok, most néztem a kínaiak kifejlesztettek egy alsógatyát ha hangosan finganak akkor sincs hang. Ez elsõre vicces, de bele gondoltam talán tovább fejlesztik a dolgot és nekünk sztómásoknak is kitalálnak egy módszert, hogy ne legyenek kellemetlen hangok. Innen már csak egy ugrás lenne és forradalmi ötlet, nem?
http://szabadalom.blog.hu/2014/05/31/ma … _finghatsz

Szerkesztette: Bence (2014-06-10 10:17)

Nincs jelen

 

#3598 2014-06-01 20:03

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Igen, ez jó lenne! A hangok ellen! Ha magamban vagyok, vagy családi körben, szinte sosincsenek hangok! Csak ha egy-két  tök idegen áll, ül a közelemben! :(

Nincs jelen

 

#3599 2014-06-06 21:01

Bence
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Ne félj nálam is így van. Reméljük a gyártók ezt hamarosan be építik a zsákokba és jobbá teszik az életünk.

Nincs jelen

 

#3600 2014-06-06 21:41

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Várom! :D

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB