#2651 2014-03-21 15:01

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Így használom,mégse jó valahogy.

Nincs jelen

 

#2652 2014-03-21 15:07

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

tegnap elõtt nem voltam szarul,tegnap meg napközben elkezdõdött ez a hányinger féleség,mintha feszítene böfi felfelé és éjjel is így maradt.Aztán,hogy elmúlik magától,majd visszajön,ezért aggódom és gyanúsítom a bélszûkületet amatõr módon.Aztán ki tudja,"mókás" fajta betegség ez.Morognak a belek,hasmenés,napi 2-3,de tegnap hagytam abba a klion kúrát,gondolom az is okozhatná bármelyiket.Csak éppen a hányinger miatt kaptam a kliont.....úgyhogy végképp nem tudom,hogy mi van?!?!Ilyen erõs reflux lenne?Akkor meg mitõl cseszõdött volna el pár hónap alatt ennyire?Lényeg,hogy parázok valami újabb lehetséges elváltozás miatt a 2 hónapos hányinger fényében.

Nincs jelen

 

#2653 2014-03-22 07:07

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia andreas31!
Én nem szedek semmit csak c-vitamint + diéta.
Az idõjárásnak is  lehet szerepe a hányingernek.
Nekem is ilyen volt 1 hete.Jön  az április s figyeld meg többet kuruttyol a gyomor.
Állitólag 5 évente változik a gyomor ellenálló képessége./Ha ez igaz/

Nincs jelen

 

#2654 2014-03-22 10:08

rny
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

két controloc? akkor gondolom a 20mg-osat szeded. én a 40 mg reggel egyet.
andreas,
Nekem is refluxom van, és most valószínûleg társult egy kis nyombélfekéllyel… de úgy általánosságban a gyomor bármilyen problémája okozhat ilyet. Nekem is már több mint egy éve van refluxom, mégiscsak most jött elõ ez a szarság, úgyhogy szerintem is okozhatja nyugodtan.
Amit még én csináltam, hogy egy hétre kb leálltam minden olyannal mint kávé, fekete tea, bármilyen alkohol, édesség, stb. A szokásos dolgok, amelyek izgathatják a gyomrot, és inkább krumpli, banán (reggeli banánturmix szójatejjel csodákat tesz), rizs… a kenyér elvileg nem jó erre mert puffaszt az is. Ezt nekem a lestár mondta. És tényleg asszem, hogy a maalox is segített - hozzáteszem, nekem borzasutóan fájt is a gyomrom, de az inkább késõbb jött elõ, és ezzel a levegõsdivel kezdõdött.

De vajon miért kliont kaptál? A Normix az jobb lenne, nem? Nekem visszatérõ vékonybél kontaminációm van, úgyhogy errõl tudnék mesélni, de én normixot szoktam rá szedni. A Klion egy kurva egy erõs antibiotikum szerintem, egyszer felírták nekem is valamire, de én be sem mertem venni

Szerkesztette: rny (2014-03-22 10:20)

Nincs jelen

 

#2655 2014-03-22 10:13

rny
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Azt még elmondom, hogy én általában keveseket eszem többször, de tegnap sikerült rendesen megebédelnem, na ennek örömére újra így jártam, mint ahogyan te is! Órákig szenvedtem, majd reggelre elmúlt.. hát érdekes. Ezek szerint ennek is van benne szerepe

Nincs jelen

 

#2656 2014-03-22 10:49

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hali Zsolti és rny!
40-es controlocból szedek 2x1-et!!!!!Királyság,nem?Amúgy nemtom mért kaptam a kliont,dehát a gasztrós csak tudja,hogy mit csinál,bár ez nem is biztos......!A lényeg,hogy én is normixot kapok idõnként,most ezt írták,nem is akárki.Most ésppen f...ok,ami lehet a kliontól vagy begyulladtam valahol.Én is féltem tõle,de nyugtattak,hogy be kell szedni a kúrát,jó lesz az nekem.Hát eddig nem úgy tûnik,mert a hányinger megvan+hasmenés mellé.Diétázom,nincs fûszeres,zsíros,alkohol a klion alatt alapból sem,de tegnap ittam egy sört-bánatomban a kialakult helyzet miatt :-) A hányingerusz 2 hónapja jön-megy,de fõleg van.Most a hasmenés okát kellene kiderítenem,mivel okt-nov-dec fix normál napi egyszeri produktum volt, ez januárban valamitõl elcseszõdött.Ha a klionnal kárt okoztak pluszban,akkor nagyon morcos leszek,bár azt aktív gyulladásokra is írják,nem??????

Nincs jelen

 

#2657 2014-03-22 15:09

rny
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nekem azt mondták, hogy a controlocból szigorúan tilos napi egynél többet bevenni, persze tudom én is, hogy bizonyos esetekben elvileg lehet.. hát nem tudom, ez így elég érdekes, mivel mondom, hogy én egy darabtól helyrejöttem. Esetleg a 2. tablettah elyett megpróbálhatod te is az acido-gitet

Elvileg írják, de hiába, a klion mindenhonnan nézve egy átlagos antibiotikum ami kurva rossz hatással van a belekre - a bélflórára. Így simán lehet amiatt a hasmenés. Kéne egy kontroll H2 kilégzés is, nem?

Addig is, a könnyebb túlélésre, amit jó szívvel tudok javasolni az hányingerre a daedalon (ezt a levegõsdit is 10 perc alatt elmulasztja), hasmenésre pedig a neurosan por / útifûmaghéj. Nem tudom persze, hogy ezeket neked lehet-e vagy sem, mindenesetre elég jól beváltak nálam, és mégiscsak természetes szerekrõl beszélünk.

Nincs jelen

 

#2658 2014-03-22 17:49

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Helihó!
Én is csodálkoztam a 2x1 controlocon,dehát a doki az doki.Amúgy,amit a 2647 hsz-ban írtam (ha valaki esetleg még tudna tanácsot adni,aki tapasztalt szûkület tárgyában) okozhatja e szûkület??1,5 éve volt kapszulám,akkor nem volt gáz,de azóta kialakulhatott ez??? =( Nem vagyok képben,ellenben parában,mert mintha nehezen haladna a béltartalom,mégis hasmars van.Lényeg,hogy gondolkodom egy CT kijárásán.

Köszönöm az eddigi kommenteket is!!!!!

Nincs jelen

 

#2659 2014-03-25 17:30

Ati71
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Most voltam az aktuális colonoscopiás vizsgálaton,igaz elõtte volt egy jó 3 hetes fellángolás ,nyákos véres széklet,ezért is kaptam idõpontot tükrözésre..Érdekes a doki azt mondta vizsgálat után minden szép és jó, nem ir másik gyógyszert marad a salazopyrin,sõt más/ sem kell.Tükrözés után még reménykedtem hátha elmúlik a hasmenés ,a véres nyákos széklet ,hát tévedtem azóta 3 hét telt el és nem javul pedig szedem becsületesen a gyógyszert.Mi a bánat lehet felhïvtam a dokit azt mondta még várjunk egy picit ,de mire?Nem javulok,és ez nyugtalanït.Miért nem írt fel valami gycsökkentöt vagy masik gyógyszert,sokszor ,szinte tartani sem lehet a székletet...ha valaki tud valami okosat hogy miért van ez .akkor köszönöm.  Pedig azt mondta minden rendben van,   .....vagy ez a természetes? Szerintem nem...köszi a segítséget

Nincs jelen

 

#2660 2014-03-25 19:53

Megváltó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ati71!

Okosat nem tudok, de amíg "vártok", csinálj egy 3x1-es (tartályos) Normaflore hetet, talán megfogja amit meg kell...

Szerkesztette: Megváltó (2014-03-25 19:59)

Nincs jelen

 

#2661 2014-03-26 06:31

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Helló mindenkinek!
Remélem jó helyre írom,amit írok!?
A helyzet az,hogy a hetekben részt vettem (hányingerszerû érzés,mintha nem tudnék böfögni,levegõs lenne a gyomrom) gyomortükrözésen,H2 teszten,hasi UH-n,1 éve colonoscopopián,korábban,1,5 éve kb. volt kapszulám vékonybélben.A H2 lett pozitív,arra kaptam 1 hétnyi kliont,de nem érzem,hogy ez a nyomorult hányinger múlna.A gyomortüki a szokásos eredményt hozta (merthogy gyógyszert szedek gastritisre 10 éve) a colonoscóp alig mutatott valamit,azt is szövettanilag.Szedem 3 éve a xalazint,probiotikumot és az elmúlt fél évben jött-ment ez a hányingeres dolog,aztán január óta eléggé jelen van.A doki szerint a reflux okozza,de szerintem nem, mert az is 10 éve van és így még nem votam+a gyomorgyógyszer duplázása sem hozott javulást.Nekem már rémképeim támadnak lassan,vékonybél szûkület és hasonlók formájában!!!!!A klion alatt pár napig jó volt érdekes módon,de a végére attól "mosottszarrá" avanzsáltam,meg a gyomrot az is agyoncsapja.Most a doki entocortot írt próbára,hátha valami gyulladás okoz panaszt.Hát én nem nagyon hiszem ezt el.....Ha nem mûködik 10 nap után sem,csak akkor mehetek kontrasztos CT-re,merthogy "feleslegesen" nem akar kitenni sugárzásnak vagy mi.Én kitenném magam,mert igen parázok,hogy valami szûkülés,dugulás,passzázszavar van lent.

Ha esetleg lenne valakinek jótanácsa,észrevétele a fentiekkel kapcsolatban,azt szívesen venném,mert be vagyok sz...va és az alvásban/ébrenlétben is baromira zavar,de emellett fáradt vagyok,mint aki éjszakai mûszakból jött.

Köszönöm elõre is!!!!

Nincs jelen

 

#2662 2014-04-01 07:40

79szeged
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok,

most állapították meg a colitist és bármi tanácsnak örülnék, elsõsorban hogy mit szabad enni és mit nem,
leginkább a véres széklet aggaszt, meg a hasgörcsök, a doki bácsi 3x2 salazopyrin-t írt fel, de még csak most kezdem szedni.

itt a fórumon többen is említik a flavin7-et de melyik a legjobb, mert felmentem a honlapjára és számtalan fajta létezik?

elõre is köszi a válaszokat

Nincs jelen

 

#2663 2014-04-05 22:39

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

79szeged
étkezési tanácsokat itt találsz:
http://ibd-zala.hu/etkezesi_tanacsok.html

Nincs jelen

 

#2664 2014-04-07 07:11

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Halihó!!
Szemprobléma?Valamennyit romlott a látásom 10 év alatt,de a szemész szerint nem ettõl és nem is vészes mrtékben.
Ellenben én pedig azt kérdezném,hogy izzadással hogy álltok?Január vége óta viszonylag rendszeresen/gyakran izzadok le éjszaka,pólócsere mértékben.Van,hogy napokig nem,aztán megint....tapasztaltatok hasonlót?Véképem éppen jó,de ez kezd idegesíteni!!!!És azt is kérdezném,hogy a kontraszt anyag mennyire f....satós a vékonybél CT-nél.Lehet,hogy lesz szerencsém hozzá.Doki szerint megiszom oszt' kész,néha fotografálnak,laza vizsgálat.De azt hallottam,hogy hajt,ami a zárt CT-ben gázos dolog,kár lenne be....ni olyan drága mûszerbe+a gatyába....!!!???

Köszi elõre is!

Nincs jelen

 

#2665 2014-04-09 07:09

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Halihó Mindenkinek!

A fentiekhez fûzve:megkérdeztem 2 dokit is az éjjeli izzadással kapcsolatban.Ilyen szép fejcsóválást,kéztárogatást,homlok+borosta vakargatást még nem láttam.Ezekbõl biztos jelesre vizsgáztak.Eredmény:azt nem tudják mi ez,de további nyomozás lehetõsége,iránya nem merült fel.Errõl ennyit.

Nincs jelen

 

#2666 2014-04-09 09:31

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hali,,,,
Én is voltam ebben az izzadásos folyamatban de nekem volt ugy ,h éjszaka 10x is.
Kérdeztem a dokit, Ö annyit mondott a Medrol csökkentése miatt lehet.
Na ezzel nem lettél beljebb,,, de elmondtam. :D
üdv,,,,

Nincs jelen

 

#2667 2014-04-09 12:12

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszi az infót!!!!
Mondjuk én medrolt nem szedek most több,mint 1 éve, de épp nem a legjobb a bélügyi helyzet.Itt fáj ott fáj tompán,puffad,feszül,fáradok stb. Így végül lehet köze a rendszer (szar) állapotához,ha Nálad is így értették a medrolcsökkentés hatását.

Nincs jelen

 

#2668 2014-04-09 12:18

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ja,még valami.!!
Többektõl hallottam már,hogy a vérkép nem megbízható.Most már én is melléjük kell,hogy álljak,mert szarul vagyok,nem vitás,a vérképem meg jó,kb. 4 értékem van határon.Pl. valami limfocita,de csak a %-os (doki szerint az entocort miatt) CRP:0,2; süllyedés: 1.Úgyhogy a vérkép nem ad sok útbaigazítást.

Nincs jelen

 

#2669 2014-04-09 19:59

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hali,,,
Ja ja, minden elért a medrol miatt,,,
De föleg a csontritkulás ami nagyon odavágott nekem.
Absz, nem gondoltam volna , h ilyen hatással lehet a csontokra pedig szedtem a citro-kalciumot
D3 vitamint a Medrol mellett.
Most minden ok, igaz kapom a biosz, kezelést!!!
Ja vérkép, az nem a valós állapotot mutatja egyetértek, aki ezt mondja vallja.
Nálam most forditva, van tök jól vok de van pár + értékem.

üdv,,,,

Nincs jelen

 

#2670 2014-04-09 21:18

chilifriend
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni :(

Négy hete táppénzen vagyok, a vesekõtõl, a húgyúti fertõzésen át a vakbélgyulladáson át sok mindent véleményeztek az elmúlt hetekben. A véreredmény folyamatos gyulladást mutat.
A sebészeten feküdtem 6 napig, míg végül a hasi CT kimutatta a colitist, illetve kaptam egy clostridium fertõzést.
Korábban 12 napig szedtem antibiotikumot, most 10 napja Kliont.
A sebészetrõl úgy engedtek ki, hogy azonnal jelentkezzem a gasztron. Ezt meg is tettem, beszéltem a járóbeteg rendelésen az asszisztenssel, megmutattam a papírjaimat. Õ azt javasolta, hogy jöjjek be egyik nap a rendelésre, ne is kérjek idõpontot, hanem adjam be a papírjaimat és majd behívnak. Így is tettem, de egy óra várakozás után kijött gyan ez a hölgy, kb. 20 ember elõtt fennhangon kérdõre vont, hogy mit képzelek én, kérjek idõpontot mint mindenki más (ez jelenleg május második fele).
El sem jutottam addig, hogy elmondjam valakinek e panaszaimat visszament a rendelõbe.
Továbbra is erõs fájdalmaim vannak, a legkisebb terhelésre belázasodom elég, ha csak elmegyek a boltba, hat kilót fogytam stb...

Sajnos már korábban is értek ugyan itt kellemetlen élmények, közel két éve laktóz inntoleranciát állapítottak meg, minden kontroll alkalmával jeleztem, hogy szinte folyamatos görcsös hasmenésem van napi 10-12, (ezt bele is írták a papírjaimba) majd közölték, hogy "talán be kellene tartanom a laktózdiétát"  amit egyébként nagyon szigorúan veszek!!!

Szóval el vagyok kenõdve! Magán rendelésre kellene mennem? Vagy esetleg Kaposváron vagy környékén tudtok valaki orvost ajánlani? Nagyon türelmes, nyugodt ember vagyok, de úgy érzem nagyon megaláztak, semmibe vettek!

Nincs jelen

 

#2671 2014-04-10 07:03

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Chilifriend!
Kaposvári vagy?Itt ért ez a kellemetlenség????Ha igen,lenne tippem kinél....!Amúgy magánban Pécs,Villa Doctoris Medici,Dr. Király Ágnes.Õ komolyan vesz,2 nap múlva max fogad,1 órán át is faggat,ha kell.Azért írd már meg,hogy ki volt ez tróger,aki ilyen kedves volt!!!

Nincs jelen

 

#2672 2014-04-10 21:41

chilifriend
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Andreas31

Igen, kaposvári vagyok.
Ma a háziorvosom felhívta a gasztrót, elég erélyesen lépett fel, így azonnal megvizsgáltak.
Sajnos meg kell várni amíg a clostridium eltûnik, utána jöhet csak a colonoskópia és a többi!
Köszönöm az orvost akit ajánlottál, meglátjuk, hogy mire jutunk itt helyben, aztán az alapján tovább lépünk, ha szükséges!

Nincs jelen

 

#2673 2014-04-12 08:28

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Egy kérdés,bárkihez!

Elvileg megyek bél passzázs vizsgálatra.Állítólag meg kel inni valami szart éhgyomorra,gyógyszerek nélkül,amitõl max délre elég szarul vagyok,pláne a gyomorgyógyszer nélkül.Namost megiszom a báriumos löttyöt állítólag,majd 3-4 órán belül többször behívnak "traffipaxba" (nemtom ct vagy rtg).Állítólag hashajtó hatású a cucc,ami nem hangzik jól egy ilyen drága masinában.....vagy csak másnap hajt meg vajon???Kicsit aggódom.Van valakinek tapasztalata???

Nincs jelen

 

#2674 2014-04-14 11:34

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

chilifriend,
nekem közel 1 év kellett, mire megszabadultam a clostridiumtól... és most megint szenvedek tõle... kitartást.

Nincs jelen

 

#2675 2014-04-14 21:07

eszti87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Én is izzadok elèggé Van h.többször kell pizsit cserélnem. Mostanàban ,hogy újra dolgozom van h,napközben is izzadok,sajnos fáradtabb is vagyok..1hónapja volt vékonybél CT-m, utána egész nap a wc-n ültem. Sajnos még szedem a medrolt, a sipolyom ismét megnyílt, a gastros doki biológiai terápiát akar indítani a sebész mûteni. Most mindenki az MRI-re vàr,h.végre kiderüljön meddig megy a sipoly... Nèha màr nagyon elegem van,nem tudom Ti hogy vagytok ezzel..megint ingadozik a hõmérsékletem, és fàjnak a térdeim is! A doki szerint nem kell kiegészítõ vitamin, de màr nem tudom mit gondoljak vagy mivel teszek jót magamnak. A diétàm szigorúan tartom és mégis úgy érzem kezdek visszaesni,pedig csak most lettem jól..

Nincs jelen

 

#2676 2014-04-14 21:53

rny
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

andreas,

ha többször hívnak be akkor szerintem egy rtg lesz. Nekem ct volt, ott egyszer kellett bemennem a végén, kb 15-20 percre. A lötty amit adnak viszont ugyanaz, és hát sok jóra ne számíts :) Legalábbis nekem olyan szinten volt hashajtó hatású, hogy utána még akár kolonoszkópiára is mehettem volna. Mondjuk aznap eleve hasmenésem volt kissé, és még arra jött rá a báriumos lötty. Ahogy elkezdtem inni már rögtön hatott is… a ct után mondták, hogy még ne menjek haza, hanem várjak és menjek el a wcre, mert nagyon leért a cucc. Utána még egész nap ilyen volt a helyzet, ezerszer kellett elmennem.

Másik dolog, hogy beszéltünk a másik topicban errõl a gyomor levegõsdirõl, amire azt mondtam, hogy nekem elmúlt a controloctól. hát mégsem! Az egész visszajött, sõt egyre rosszabb, állandóan hányingerem is van már miatta, és úgy egyáltalán az egész állapotom rosszabb lett most. Úgyhogy az érdekelne, hogy jutottál-e már ezzel kapcsolatban valamire??

Szerkesztette: rny (2014-04-14 21:54)

Nincs jelen

 

#2677 2014-04-14 22:00

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nem valami kellemes a helyzeted....a várakozás nagyon szaaaar!!!Nekem jó a vérképem,lázam nincs stb. jelenleg a néhai izzadás mellett a legszarabb egy gombócérzés a torkomban+telítettség érzés.Reflux van,de nem attól van,komolyabb gyulladásról nem tudunk,mellkas rtg. jó,gégészet negatív........tö....m tudja mi ez,de a doki sem!!!!Ez ilyen....várni,hogy elmúljon vagy olyan szar legyen,hogy komolyan vegyenek.

Nincs jelen

 

#2678 2014-04-15 08:13

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

A normaflore, sajnos mehet a kukába, pénzkidobás. Meg is büntették õket: http://www.gvh.hu/sajtoszoba/sajtokozle … eklam.html

Nincs jelen

 

#2679 2014-04-15 08:16

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Andreas31: Nekem erõs görcsöknél volt hányás, elõször azzal indul hogy megtelik nyállal a szám, elkezd csorogni, aztán zsacskót elõ, mert éhgyomorra is lehet epét hányni. Sajnos van ilyen :( - Ekkor szépen összekészíteni a pizsit, és bevonulni a kórházba, (nem idõpontra, sürgõsségire) hogy infúzióval hidratáljanak különben kiszáradhatsz.

Szerkesztette: Rigor (2014-04-15 08:16)

Nincs jelen

 

#2680 2014-04-15 08:29

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Natali: - a végbélfájdalomra reparon :P (ez aranyérkenõcs, megelõzni is segít). Illetve ez azért is lehet mert sokszor kell menni wc-re és savas a híg széklet ami nagyon csíp. Nekem anno a rekord 72/nap volt, azután már nem számoltam, hanem hogy hány percenként... Alap módszer ami segít : A végbél könyékét óvatosan leborotválni, így a tisztán tartás egyszerûbb, a szõr nem szúr bele a sebbe (elsõre még szúr amikor nõ, de hozzászokik a bõr, illetve hát nem szabad hagyni hogy megnõjjön).
A másik hogy én nívea krémet szoktam rákenni, DE elõtte!!!! is. Szóval mielõtt jönne a fosás, gyorsan bekenni krémmel, így az óvja a bõrt! Aztán könnyebb, fájdalommentesebb letörölni, újra krémezni. - babapopsi törlõkendõk jók még, de csak a puha. Kamillás nem, attól valamiért inkább rosszabb..
Remélem segítettem! :) Jobbulást!

Nincs jelen

 

#2681 2014-04-16 20:54

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

rny
Nem jutottam semmire.Ugyanaz minden.Nincs jótanácsom erre sajnos.Megyek a röntgenre péntek reggel 08-ra.Tartok az anyagtól,mert 70 km-re lakom,de itt nem jött össze.Van,akinek éjfélre jött ki a cucc egyben egy fél óra alatt,kolléganõm lányának meg nem is okozott hasmenést egyáltalán.A jelek szerint ez is emberfüggõ.Ha engem is széthajt,akkor ráb...ok,mert az út hosszú.Morcos is vagyok a patkány helyi eüre emiatt.

Nincs jelen

 

#2682 2014-04-16 21:57

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Vonat? a legkevésbé para. Papírülõke (van is egy bontatlan csomagom ha eljössz érte, odaadom, nekem már nem kell (sztóma) ) + pár jó könyv - Ha meg utcán vagy legyen nálad zacsi+papír pakk. Bevonulsz egy sarokba 10 másodpercig ciki. Nem pedig 2+ óráig míg összefosva hazaérsz. Ez egy ilyen betegség, leszarom tablettát kell szedni :)

Amúgy meg aznap csak fehérje és vitamin evés+ enterobene (mint az immodium, csak SOKKAL olcsóbb).

Szerkesztette: Rigor (2014-04-16 21:58)

Nincs jelen

 

#2683 2014-04-17 06:10

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kocsival megyek...ennek ellenére para.Papírt viszek,de azé' csak ciki.Itthon gyalog 5 perc lenne a kórház,de katasztrófa egy hely,smmi nem megy.Én is a bokrokon,benzinkutakon stb. filózok éppen.Emellett az eredmény is aggaszt,elõször parázok igazán valami miatt,eddig megúsztam ezt.

Nincs jelen

 

#2684 2014-04-18 17:09

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Helló!!!Megvolt ma a passzázs vizsgálat.2dl fehér,egész tûrhetõ ízû gipszféleséget kellett meginni.Aztán indult a röntgenezés,4 alkalommal,mivel 45 perc alatt átért a kontrasztanyag.Eredmény:értékelhetõ eltérés nincs,gyulladás nem látható,szûkület nincs,bélperisztaltika kissé fokozott....ez mi a frászt jelent???A dokival csak jövõ héten tudok már beszélni,valószínû,hogy már sonkát kövesztett ma egész nap.....

Nincs jelen

 

#2685 2014-04-18 20:33

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia andreas31!
Magyarán gyomor röntgen.Nem egy nagy vizsgálat s nem is pontos.Már volt részem belõle.

Nincs jelen

 

#2686 2014-04-19 09:43

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Zsolti!
Valóban nem nagy,de: Idén voltam gyomortükin,hasi UH-n,H2 diszbakteriózis vizsgálaton,mellkas röntgenen,endokrinológusnál,2x vérvételen,gégészeten,most ez, 1,5 éve pedig egy vékonybél kapszulát jártam ki magamnak OEP-re.Minden vizsgálat negatív.Összesen 4 kolonoszkópia,7 gyomortüki volt,eredmény:enyhe gyulladás a vastagbélben,fekély nélkül,vagyis lobosodás (amúgy azért ennyire nem értelmetlen vizsgálat a RTG,tünetek arányában,komolyabb dolgokat,gyuszi,szûkület állítólag megmutatja,a többi csak finomítás,esetemben célnak megfelel állítólag)Azt nem indokolja semmi,hogy éjjel (nem minden éjjel,de gyakran) kiizzadok,mint a ló.Pólócsere,aztán alvás tovább.A jelek szerint különösebb szervi oka nincsen,elég szarul alszom mostanában.Valaki tapasztalt hasonlót vagy ez már inkább stresszes izzadás :-))) ami nem lenne csoda mondjuk...

Nincs jelen

 

#2687 2014-04-19 11:17

rny
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

hû, ez de szarul hangzik! Hát te aztán tényleg minden vizsgálaton részt vettél - nem is egyszer!
De akkor ezek szerint neked nincs is elvileg semmilyen betegséged? Mert az enyhe gyulladás az nem lehet colitis, vagy..?

Nincs jelen

 

#2688 2014-04-19 11:28

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

A papíron enterocolitis ulcerosa van írva.....elvileg nem súlyos fajta,a doki szerint egyéb emésztõrendszeri gondok (magyarul IBS) okozzák a tünetek jelentõs részét,nem szervi okok.Az tény,hogy volt 3 éve párszor véres széklet,aztán xalazinnal elmúlt,a puffadás és társai maradtak,de az orvos szerint nem igazi ibd tünet.Mostanság a morgás,puffadás,laza cucc,a passzázs szerint gyrsult emésztés van.Hogy ez mit jelent,azt nem nagyon tudom.

Nincs jelen

 

#2689 2014-04-19 16:12

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia andreas31!Igaz sok vizsgálat  volt neked is.sajnos nekem 3 havonta vannak kontrollok

Nincs jelen

 

#2690 2014-04-20 00:23

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Zsolti,Neked mi az állapotod,miért csesztetnek 3 havonta,milyen tünet indokol ilyen szoros kontrollt????

Nincs jelen

 

#2691 2014-04-20 07:36

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia andreas31!
Daganatom volt fél év kezelés sugár kemó egyben.S emiatt lesegetnek többször nehogy megint elõjöjjön.
Veszély zóna a tüdõ máj legrosszabb esetben az agy.Örökölt betegség halmozódás fenn áll.Õseimnek is volt van.

Nincs jelen

 

#2692 2014-04-20 11:10

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Az fasza!!!Az emberi szervezet egy nagy szar.....ez a véleményem 3 éve és erõsödik.Nem hasonlítom a bajaimat a Tiédhez,nem lehet könnyû dolgod....!Valami mindíg van,nekem most változatosság kedvéért a nyelvem sebesedik vagy mi,megduzzadtak valami odavaló szutyik is rajta.A gasztrósnál még nem volt,most meg idõpontom nincs....sima orvosnak gõze nincs,de:"a nyelv az emésztõrendszer tükre", mondta Õ.Mondom,az jó.És?Elvileg nem vagyok crohnos,de a colitis meg nem matat a szájüregben.Van egy olyan érzésem,hogy a pontos diagnózisom még nem született meg.Gondolom Te is láttad az orvosi tehetetlenséget.....

Nincs jelen

 

#2693 2014-04-20 15:24

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Én szerencsés helyzetben voltam úgymond nincs rossz véleményem a dokikról.
De láttam eseteket akik nem mondhatjá ezt.
Túlélés ebbõl statisztika 5 év de van akinek 10 év után  megint daganat lett s 20 cm -el arrébb./vastagbélen/
De mégis úgy állok ehhez .hogy javitom a statot.túlélem a 20 évet is.Van még elég sok dolgom eme világban.

Nincs jelen

 

#2694 2014-04-25 15:46

balazs76
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy kinek mióta van meg a betegsége és milyen gyakoriak az ellenõrzõ kolonoszkópiák, ha nincs új tünet, állapotromlás?

Nincs jelen

 

#2695 2014-04-25 18:17

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Tisztelt mindenki
Korábban írtam,hogy hányinger,puffadás,teltségérzet....stb. miatt mentem el a dokihoz.Vérvétel,UH,kontrasztos rtg.,gyomortüki negatív.1 éve volt kolonoszkópia (a 4.) ami túl komoly gyulladást nem mutatott ki.Erre most a doki azt mondta,hogy mivel nem tudja mi okozza a fenti tüneteket (+sokszor,mintha égne belül a rendszer,szúrkál néha) szedjek 1 hétig metipredet.Ha használ,akkor folytassam,ha nem,dobjam ki a kukába.....ilyet hallott már valaki?????1 hét alatt mit tehet a steroid.Ha semmit,akkor meg nem lehet azt csak úgy elhagyni.Egyszer 8 hónap után majd megdöglöttem,mire leraktam.HELP!!!!!

Nincs jelen

 

#2696 2014-04-25 18:43

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

balazs76
évente, 2 évente... mikor hogy indokolt.
Volt olyan évem, hogy 5* is megtükröztek...

Nincs jelen

 

#2697 2014-04-25 19:02

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

5X????Én a 2 évenkéntit támogatom,ha nagyon kell......eddig 4 volt,lóf.....t se jutottunk elõre.Azt mondta a doki,addig kell tükrözni,míg eredmény nem lesz,ami fix.Mondtam neki,hogy 2 évente tükrözhet kedvére vagy ha a mentõ visz.Ebben maradtunk.....

Nincs jelen

 

#2698 2014-04-25 21:23

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Tisztelt mindenki
Korábban írtam,hogy hányinger,puffadás,teltségérzet....stb. miatt mentem el a dokihoz.Vérvétel,UH,kontrasztos rtg.,gyomortüki negatív.1 éve volt kolonoszkópia (a 4.) ami túl komoly gyulladást nem mutatott ki.Erre most a doki azt mondta,hogy mivel nem tudja mi okozza a fenti tüneteket (+sokszor,mintha égne belül a rendszer,szúrkál néha) szedjek 1 hétig metipredet.Ha használ,akkor folytassam,ha nem,dobjam ki a kukába.....ilyet hallott már valaki?????1 hét alatt mit tehet a steroid.Ha semmit,akkor meg nem lehet azt csak úgy elhagyni.Egyszer 8 hónap után majd megdöglöttem,mire leraktam.HELP!!!!!

Nincs jelen

 

#2699 2014-04-25 23:07

Attila35
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Nekem is colitiszem van már 22 éve. Ajánlom nektek a salofalk klizmát 4mg . Vagy a salofalk 500 kúpot. Nekem ha elõjön 5 nap alatt rendbe vágot, igaz csak este adtam be lefekvés elöt. De ha valakinek nagyon aktív adja be magának reggel és este is, vagy 2hétig, ha jobban van akkor se hagya abba mingyárt, hanem minden második nap adja akkor még 1-2 hétig. Vagy már csak este adja be magának. Hidjétek ell csodákat tesz. Természetesen ez inkább annak hatásos akinek az vastagbél alsó része van begyuladva, vagyi is oda folyik a klizma.Ha lehet wc-zés után ad be magadnak. Nem kell mindég szteroid.
Sziasztok, gyógyulás nektek is.

Nincs jelen

 

#2700 2014-04-25 23:14

Attila35
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Mert hagytad magad.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB