#651 2011-10-23 09:42

Ildike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Szia Kockásfülû :)
Én azt szedem már 2 hónapja és mintha tegnap  meg ma már nem annyira hullana a hajam, de szedtem már fél éve is és akkor bevált teljesen, de akkor nem is ennyire hullott a hajam.

Nincs jelen

 

#652 2011-10-23 11:48

kockásfülû
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

köszönöm szépen az információkat :) akkor bátran neki merek állni szedni s remélem nekem is segít :) mégegyszer köszönöm nektek!!

Nincs jelen

 

#653 2011-11-22 19:37

Panni27
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Sziasztok!

Február óta szedem a medrolt, pentasát és augusztus óta az imuránt. kb egy hónapja fodrász festette a hajamat, nem elõször használt, eddig bevált hajfestékkel és egyszerûen nem maradt rajta a hajamon, még a bõrömet sem fogta be. A kozemitkusnál ért a következõ trauma, ugyanis a szemöldökömet sem fogta be a festék. Ez agyrém. A hajam hullik is, már a fele biztos kihullott bár nem hullik csomókban. Nem értem mitõl van ez. Valakinek volt már hasonló tapasztalata?

Nincs jelen

 

#654 2011-11-23 08:31

Muci03
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Sziasztok!
Nekem is borzalmasan hullik idõnként a hajam, fõleg a két halántékomnál meg a fejtetõn és a pattanások is támadnak amikor aktív a nyavalyám. De az én dokim csak annyit tett hozzá, hogy "vele jár". Most kéne visszamennem a prokihoz is a fissurámmal, de most meg a menzesz kevert be, így le kell mondanom és megint heteket várni az új idõpontra. Kétlem, hogy így kíváncsi volna bármire is.   Bocs, eltértem... Szóval a hajfestést nem is javallják mert a hajhagymákat az is csak gyengíti (az okosok szerint). Amúgy én is lázadó vagyok és a dauerra esküszök. Nekem ez jött be. Utánna dúsabbnak is hat meg szerintem a hullás is megáll. Aztán lehet, hogy csak én beszélem be magamnak. 3 havonta egy nagyon gyengét rakatok. A szemöldök, szempilla festésére van külön festék is. Pici tubusban árulják, kimondott erre a célra.

Nincs jelen

 

#655 2011-11-26 20:22

bambivagyok
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Sziasztok!

Augusztus óta szedek napi 3x2 Xalazint (colitisre) és kb másfél hónapja iszonyatosan hullik a hajam. Gyakorlatilag eltûnt a frufrum, látom a fejbõröm, és minden egyes alkalommal, ha a hajamhoz érek, több szál is a kezemben marad. Már nagyon meg vagyok ijedve, de az olvasottak alapján 3 hónap gyógyszer után ez kvázi normális...Egy hónapja szedek rá kalcium-magnézium-cinket, de semmi hatása nincs... Valakinél xalazinos tapasztalat?

Nincs jelen

 

#656 2011-12-09 10:20

Réka001
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

szóval a Revalid az jó? mert sajnos az én csodaszeremet nincs alkalmam beszerezni, de valamit tennem kell a hajam érdekében :(

Nincs jelen

 

#657 2011-12-09 11:07

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Nekem bevált a Revalid, tudom javasolni

Nincs jelen

 

#658 2012-01-19 17:30

Nora77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Nekem is hullik a hajam. Sokat szörföztem a neten, talán másnak is érdekes lehet néhány info, amit a hajhullás témakörében találtam. A hajhullásnak tudjuk, hogy számtalan oka lehet. Találtam pár oldalt, ami nagyon részletesen tárgyalja a hajhullás típusait és okait: http://hajhullas.info.hu  - http://drimmun.com/hajhullas/2.html - www.hairwellness.hu Ha ezt átnézitek, biztosan megtaláljátok, hogy a ti esetetekben mi áll a hajhullás hátterében.
Én úgy sejtem, hogy az enyém stresszre vezethetõ vissza...
Egyébként vannak nagyon érdekes riportfilmek is a neten a hajhullás témakörében, amikben a hajhullás sal küszködõk számolnak be arról, hogyan sikerült megállítani a hajhullásukat:
http://www.youtube.com/watch?v=qUkaV_IzW2c
http://www.youtube.com/watch?v=byml_L6oUus
http://www.youtube.com/watch?v=Ha094J89HIA
http://www.youtube.com/watch?v=htmgIDaAOM4
Érdemes szétnézni máshol is, de én ezeket találtam...

Szerkesztette: Nora77 (2012-01-19 17:33)

Nincs jelen

 

#659 2012-01-19 21:10

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Ej, de egyoldaslú a "keresõszoftvered" ! Mintha más cég nem is létezne, csak az általad "megtalált" !

Nincs jelen

 

#660 2012-04-19 15:06

guffi33
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Szeretném eladni 1doboz,bontatlan 40db-os Ferrocomp Forte Vastablettát amit 2012.04.19.-én vásároltam és 2014.10.01-ig van a lejárati ideje.2700Ft -ért vásároltam de mivel kiderült a vérképem alapján hogy nincs rá szükség szeretném eladni.2000Ft körül gondoltam persze postaköltséggel együtt.Akit érdekel guffi33@freemail.hu vagy telefonon érdeklõdhet:06 20/5672812

Nincs jelen

 

#661 2013-11-20 17:07

Mirella
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Ajánlok egy jó oldalt, itt nem kell videókat nézegetned, mert jól, röviden és tömören összefoglalja a hajhullás típusait, okait: http://www.hairwellness.hu/hajhullas-el … t-megoldas Ráadásul még fényképek is vannak mellékelve a különbözõ hajhullás típusokról. Mielõtt hajhullás ellen el kezdenél valamit használni, vizsgáltasd ki magad feltétlenül.

Szerkesztette: Mirella (2013-11-20 17:08)

Nincs jelen

 

#662 2014-08-25 22:06

Larkin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Halihó..
Hogy álltok a hajhullással? Remicade mellett nekem nagyon elkezdett, és már nem sok van...

Nincs jelen

 

#663 2014-08-25 22:17

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Larkin
a hajhullás a gyulladás miatt van... nincs közvetlen kapcsolatban a Remivel.

Nincs jelen

 

#664 2014-08-25 22:34

Larkin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Igen, már említetted,köszi.. de a gyulladás régóta tart, a hullás a többedik infúzió óta nem normális mennyiségû.. csak már lassan nem lesz mibõl, látszik a fejbõr pl helyenként...

Nincs jelen

 

#665 2014-08-25 22:39

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Vállig érõ hosszú hajamat kellett levágni, mert csomókban hullott... és nem lehetett feltakarítani... :( A gyulladást kell megszüntetni, utána lesz hajad is, nem fog hullani.

Nincs jelen

 

#666 2014-08-25 22:58

Larkin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Ismerôs, nekem is hosszú volt. Kapsz Remit? Most jól vagy?

Nincs jelen

 

#667 2014-08-26 08:45

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Nem, 1 évig kaptam, de egy fertõzés miatt le kellett állítani. Másfél év szünet után kaptam Humit, amit... 1 évig kaptam, de egy fertõzés miatt le kellett állítani... Most nem kapok semmit. Imurant, Pentasat, Gelbrat szedek.
Most épp elég vacakul vagyol, tombol a dög... :(

Nincs jelen

 

#668 2014-08-26 13:00

Larkin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Megjott a verkep eredmeny, a gyulladasos ertekek jok... A vasam se rossz. Ezert gondolom,h a Remicade okozza most ezt. :( Azert ha valakinek meg van barmilyen tapasztalata, szivesen olvasom.

Nincs jelen

 

#669 2014-09-02 01:43

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Nekem a durva kiszáradás, hirtelen fogyás, csillapíthatatlan fellángolás (dupla adag remicade se használt), szövõdmények, stb. mûtét és vashiány kombinációjától ritkult meg nagyon a hajam, de ahogy megerõsödtem teljesen rendbe jött! (hogy a rosseb, pedig akkor elég ritkán kellett nyírni, most meg.. úgy nõ hogy folyton csak a hajvágás..). Szóval lehet még dús sörény!

Szerkesztette: Rigor (2014-09-02 01:44)

Nincs jelen

 

#670 2014-09-03 14:00

Larkin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Hm, és azóta kapsz ilyen kezelést? én ezt aláltam most  " A biológiai terápia a daganatsejteken kívül az ép - különösen a gyorsan osztódó - sejtekre is hatást gyakorolhat, ezért ezek egy része is elpusztulhat." A hajhagymákban lévõ hámsejtek is ilyenek... de ez már a 6. kezelésem volt, jó lenne tudni,h eláll e...

Nincs jelen

 

#671 2014-09-03 22:01

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Ja, remicade alatt nem hullott. Bár immuran-t nem szedtem mellé, mert rosszul lettem tõle. Amikor semmi nem használt, és haldokoltam, kivették az egész vastagbelet, utána tûnt fel hogy nagyon meggyérült a hajam. De 4-5 hónap múlva már visszadúsult eredetire.

Nincs jelen

 

#672 2014-10-13 20:59

Reni92
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Én jelenleg teljesen kétségbe vagyok esve. Május végén kerültem be a kórházba erõs görcsökkel lázzal stb. Akkor derült ki hogy ez bizony Crohn. Két hét után hazaengedtek. Xalazint szedek és Imurant. Az elején Medrolt is de azt már vagy három hónapja abbahagytuk szerencsére. Vashiányos vérszegénységem is van szóval vasat is szedek. Le voltam fogyva 35 kg-ra szerencsére ezt is sikerült visszahízni. de kb. 2 hónapja úgy hullik a hajam hogy kész rémálom. Sírni tudnék fésülködés vagy hajmosás közben. Jelenleg jól vagyok nincs semmi bajom de ez a hajhullás kikészít. a Dokim azt mondta nyugodjak meg ez abbamarad egy idõ után. Megnyugodnék én de lassan nem lesz értelme hogy abbamaradjon mert nem lesz hajam. a fele már biztos hogy kihullott és fogalmam sincs mit tegyek :(

Nincs jelen

 

#673 2014-10-14 10:48

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Reni92

A gyulladás miatt van elsõsorban... ezen én is átestem... tudom, mit érzel.
Egyrészt, próbáld meg a Revalid kapszulát, nekem segített... Másrészt,
ha csökken / megszûnik a gyulladás, a hajad is idõvel rendbe jön.

http://www.revalid.hu/

Nincs jelen

 

#674 2014-10-18 17:16

csíkszereda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Sziasztok!!

Olvastam a hozzászólásokat, néha elkeseredem. Így gondoltam írok az enyémrõl is egy keveset. Hátha valaki valami jót tudna nekem is javasolni. A Colitis Chr betegséget kb. két hónapja diagnosztizálták nálam is.
Dehogy kezdjem az elején. Nekem nagyon foltos hajhullásom volt már nem is tudom mikor kezdõdött, talán 15 éve. Elhullt, visszanõtt, aztán minden kezdõdött elölrõl. Közben rájöttek, hogy pajzsmirigy alul termelésem van, hát szedem a gyógyszert, aztán megint elkezdett hullani a hajam. Bõrgyógyász, kivizsgálás hegyek,szteroidnál kötöttem ki. 16 mg.-al szedtem. Mivel nem nagyon használt én hülye felmérgelõdtem s abbahagytam. Közben elkezdett menni a hasam. Másfél évig ment a hasam. Nem tudták miért. Vizsgálatok már megint. Most azt mondják Colitis Chr.  Erre felírták a Medrolt, szedem 8 mg-al, ma meg felírták a Salazopyrint napi 2x.
Közebn elhullt hajam nagyon, most parókám van. Azt mondták, hogy többszörös faktor van arra, hogy elhullik a hajam. Csak széttárják a kezüket ez van. Gyulladás a szervezetben hát ez van. Szedem a szteroidot, puffad a fejem :)I hurrá kerek fejû, kopasz csajszi. Ja 41 évesen tiszta boldogság. Nincs fájdalmam , hála. Nem vérzek , hála. Csak ment a hasam nap 5x, 6x. Amióta szedem a Medrolt (két hónapja) már csak napi 2x,3x wc, meg ebbõl van, hogy normális. Hajam is hellyel közzel növöget, de nem az igazi.  Utálom a szteroidot, de nem sok kilátásom van arra, hogy nem kell szednem. Semmit nem mondanak, hogy mit szedjek vitamint, így magamtól kezdtem szedni, C vitamin 1000 napointa, Omega 3, szelén, cink, magnézium. Itt olvastam, hogy kellene Calcium és Kálium. Na majd konzultálok a dokival, mert hát ma kaptam, hogy mennem kell egy másikhoz - már megint :) Elegem van a dokikból. Nem akarom látni õket. Elfáradtam. Valaki van ilyen vagy hasonló helyzetben? Vagy tényleg egyedi nyomorult vagyok . Na jól van ez vicc, kezdtem elfogadni, belenyugodni. Mást nagyon úgy sem tehetek. Csak ez a paróka ne lenne, minden könnyebb és szebb lenne. VAGY NEM ?

Nincs jelen

 

#675 2014-10-18 18:40

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

csíkszereda
kendõt hordanál? az nem lenne jobb?

Anyukám is kopasz, persze õ más okból... de a fejedben rendezd el. tudom, nehéz, mert a nõnek a haja az ékszere... de ha szép a parókád... akkor... a fejed rendben van... nem kell fodrászra költeni... fogd fel így a dolgot, nézd azt, hogy neked ebbõl mi a hasznod? és könnyebb lesz elviselni.

Nincs jelen

 

#676 2014-10-18 20:21

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Az imuran és medrol kombó idején hullot a hajam. Ilyen durván csomókban viszont nem. Reggelente a párnán vettem észre. Valószínû a gyulladás is hatással van rá, de akkor múlt el amikor az imurant abbahagytam. A gyulladás viszont megmaradt. Ötletem nincsen sajnos.

Nincs jelen

 

#677 2014-10-19 06:10

csíkszereda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Sajnos kendõt nem tudok hordani a munkám miatt. Igen próbálom hasonlóan felfogni, mint ahogy írtad. De idõnként, mivel nap mint nap szembesülök kiborulok. Pozitívan állok hozzá, gyakorlom, de nehéz :) Néha még a tv-t is elkapcsolom a hajas reklámoknál, nem akarom látni.Felbosszant. A remény hal meg utoljára. Köszönöm a hozzáoszlásokat.

Nincs jelen

 

#678 2015-09-01 19:14

pannus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Nekem is  Colitis Chr-t diagnosztizáltak pár hónapja. Már egy ideje nem volt rendben az emésztésem, elõször csak fájdogált a hasam, aztán egyre többször volt hasmenésem. Nagyon nehezen szántam rá magam arra, hogy orvoshoz menjek, mert nem a kedvenc elfoglaltságom a rendelõben várokozás. Pénzem meg nincs elég arra, hogy magán úton járogassak orvoshoz. Végül amiatt menetem el, mert nagyon el kezdtem fogyni.  Kaptam különbözõ kezeléseket, pl. bélflórahelyreállítás céljából, el kezdtem vitaminokat szedni, így egy kicsit jobban is lettem. Tulajdonképpen elég elfogadható lenne az állapotom, csak most meg pár hete el kezdett hullani a hajam. Már sok hajhullással foglalkozó weboldalt átnéztem pl:  hajhullas.info.hu  , ami nagyon jól összefoglalja a témakört. Azt nem tudom eldönteni, hogyha jobban vagyok, mérséklõdtek a tüneteim, akkor elõfordulhat-e, hogy mégis a colitis okozza a hajhullást, vagy esetleg valami más. annyit jártam pár hónappal ezelõtt orvoshoz, hogy nincs kedvem megint elkezdeni. Nektek mi a véleményetek?  Nemrégen befestettem a hajam, azon is gondolkoztam, hogy esetleg nem az okozza-e. ebben a cikkben ugyanis azt olvastam, hogy vegyszeres kezelések is okozhatnak gondot: http://www.hairwellness.hu/a-hajhullas- … -kezelesek Tehát az lenne a kérdésem, hogy szerintetek milyen szintû bélbetegség okozhat hajhullást? Ha éppen alig vannak tüneteim, akkor is lehet a chrontól, vagy ne fessek többet hajat?

Szerkesztette: pannus (2015-09-01 19:16)

Nincs jelen

 

#679 2015-11-22 17:09

Picike2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Sziasztok!Bár látom kicsit megakadt ez a topik, de én szeretném leírni a saját tapasztalatomat, élményemet.Tudni kell, hogy nekem kislánykorom óta hosszú, dús, erõs szálú, göndör hajam van, idöközönként csak múlt idöben tudok róla csak beszélni.igazából eddig kétszer volt számomra tragikus, mikor  kopasz foltjaim lettek, csomokban hullott az egész hozzá sem kellett érnem.mindkét esetben a kórházban történt, már infuziós kezelés alatt voltam, de elötte kezdödött, ez volt a gyulladás jele már.Aztán a kezelések alatt ez egyre erösödni szokott.mikor már jól vagyok és otthon lábadozok na akkor történik velem az igazi dráma.történt 2-szer.elmenntem hajat mosni és az egész hirelen a kádba maradt az akkor már igen csak rövidke hajam.persze maradt hajam, de említésre nem méltó.és ez általában az utója, az erös kezelésnek, addigra már nincs gyulladásom.utána mikor elkezd nöni az egy élmény.a pici tüskéket látni, tapintani.nekem a hajam az egyetlen, amivel meg vagyok elégedve, szóval eléggé meg visel engem ez az egész.nekem kel egy fél év mire elfogadom, és az utcára ki tudok menni.az elsö 15 évessen volt. a második 2012 ben.de mára már minden rendben van.a hajfestést ilyenkor el kell felejteni!!!!!!!!!mindenképpen.vannak trükkjeim, de ez váltózó lehet  mindenkinél.májusban is volt egy kis hajhullásom, 3 hétig fel sem tudtam kelni, azt hittem megint ki fog hullani az egész, de hála az istennek megúsztam, bár sok hullott ki, de nem vette észer más, mert dús a hajam.a b vitamint szedem azóta én.kitartás!tudom milyen érzés ez a dolog, de fel kell állni!vissza szokott nöni!

Nincs jelen

 

#680 2016-06-02 10:29

Larkin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Szia Picike2!

Milyen infúziós kezelést kaptál?
Most, hogy vagy?

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB