#201 2009-12-15 16:03

ditke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Szia Pez!
A mákkal kapcsolatban,az én szevezetem sem tolerálja,az okát nem tudom! Már nem is fogyasztok évek óta ,a rossz tapasztalatok miatt!!  :( 
Szép napot ditke

Nincs jelen

 

#202 2009-12-15 16:17

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Mák mák mák! Az a drága jó mák! Régi kultúrnövényünk de amit a boltban kapni az már módosítva van. Amit termelt Kis néni a kertbe még a 70 es években na azt lássuk mit tud!
A mák termése és a felvágott termés levegõn szárított tejnedve, az ópium igen gazdag alkaloidokban, fõleg morfinban, kodeinben, narkotinban és papaverinben, amelyek fontos gyógyszerek alapanyagai. Az alkaloidok mind a zöld, mind pedig a száraz mákgubóból kinyerhetõek. Jelentõségét tekintve a máktok a vegyipar számára sokkal fontosabb alapanyag, mint a mákszem. A gyógyszeripar számos készítményben hatóanyagként alkalmazza a gyomor-bélrendszer, az epe és húgyutak görcsét oldó papaverint, a köhögéscsillapító narkotint és kodeint, valamint az erõs fájdalomcsillapító hatással rendelkezõ morfint.
Ezt tudja a mák!
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#203 2009-12-15 16:36

ditke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Szia Szuszidi!
Amirõl te beszélsz az már egy kémiai folyamat eredménye. A papaverin jotékony hatását ismerem,görcsoldás,értágítás .Évekig alkalmaztam! Anyám mákguboból készített fõzetet,még jó hogy nem adagolta túl (altatóként) használta!! Még emlékszem a mákszüretre,igen 70-es évek!!
Jobbulást :ditke

Nincs jelen

 

#204 2011-11-27 16:18

szliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

sziasztok.
azt szeretném kérdezni,hogy szerintetek colitiszesek ehetnek e grizt,mert a föthusim,meg a gyümölcs szósz mellé nagyon meg enném,de nem szeretnék megbetegedni se töle.
várom,hátha valakinek van vele tapasztalata?
szliva

Nincs jelen

 

#205 2011-11-27 18:04

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Szia szliva! Én megeszem a grízt,nekem nem igazán okoz gondot.Szerintem pici mennyiséget próbálj meg enni,aztán meglátod,annyi nem okozhat gondot szerintem.Én is colitises vagyok 23 éve!Minden jót!

Nincs jelen

 

#206 2011-11-27 19:05

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

szliva írta:

sziasztok.
azt szeretném kérdezni,hogy szerintetek colitiszesek ehetnek e grizt,mert a föthusim,meg a gyümölcs szósz mellé nagyon meg enném,de nem szeretnék megbetegedni se töle.
várom,hátha valakinek van vele tapasztalata?
szliva

Amennyiben nem tejbegrízt akarsz papikázni, akkor jó szívvel ajánlom neked a kuszkuszt.

Ime a kuszkusz

Nincs jelen

 

#207 2011-12-01 10:31

Ancika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Sziasztok! Lehet, hogy nem jó helyre írok a problémámmal de hátha tudtok segíteni.
Évek óta érzek alhasi fájdalmat egyre gyakrabban puffadok, és nekem szorulásom van. Tegnap voltam kolonszkópián és a doki is megdöbbent, hogy milyen fekete a bélnyálkahártyám, fõként a bél felsõ szakaszán, de gyakorlatilag az egész bélszakaszt tekintve alig van ép felület. Szövetmintát is vett és azt mondta csinál gyomortükrözést is. A szorulásom miatt próbálok rostban gazdag ételeket fogyasztani, sok folyadékot inni, tornázni és nekem a szûztea kapszula is segített a széklet ürítésben napi 1-2 szem, de már ezt sem szedem két hónapja, mert egy afrikai országból hazatérve hasmenésem lett ezután protexit szedtem. A doki szerint a szûztea kapszula is elszínezheti a bélbolyhokat, de ha a szorulásom okozott ilyen fekete nyálkahártyát akkor nagyobb a baj. 44 éves vagyok, 168cm és 68-69kg. Nektek van hasonló panaszotok? Tényleg okozhat bélboholy károsodást a szûztea kapszula?

Nincs jelen

 

#208 2012-04-25 15:26

Roger08
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Hello
ide is megírom a 3 témakört, ami foglalkoztat. Felvágottak, háztartási keksz, és dzsemek. Ezek közül egy crohnbeteg mit fogyaszthat?

Nincs jelen

 

#209 2012-04-25 17:48

Agi87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Szia!
A húskészítmények közül a soványabb változatok, mint pl párizsi, virsli, csirkemellsonkák, májkrém, kenõmájas, gépsonka a javasolt, ami nem ajánlott azok a füstölt készítmények (kolbász, szalonna, sonka), olasz, löncs. stb. Háztartási kekszet nyugodtan fogyaszthatsz, azzal nincs semmi baj. Bár ha rosszabb állapotban vagy, akkor ne korpás legyen, hanem a sima. Dzsemek közül általában az szokott panaszt okozni, ami aprómagvas gyümölcsbõl van. pl. eper, málna, ribizli. De van, akinél konkrétan az édes dolgok váltanak ki hasmenést, de ezt majd kitapasztalod.
Remélem tudtam segíteni!

Ági

Nincs jelen

 

#210 2012-04-25 19:07

Roger08
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

köszi :)
az érdekelne még, hogy ti milyen háztartási kekszet fogyasztotok? Én a Gyõri keksz termékeit szeretem leginkább. Sokan írjátok még itt a babapiskótát, de tudtommal az sem mindegy, hogy abból melyik fajta a jó.

Nincs jelen

 

#211 2012-04-26 17:32

Agi87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

A rendes közönséges babapiskóta és a háztartási keksz is jó.  A Gyõrinek is többféle háztartási keksze van, amelyiket szereted azt fogyaszd!

Nincs jelen

 

#212 2013-01-21 17:27

hencsi86
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Sziasztok!
Nekem is bélgyulladásom van már 1 éve tanácsot szeretnék kérni,tõletek milyen ételeket fogyaszthatok,és mi az amit nem,receptek is érdekelnének mert olyanokat nem találtam.Nekem nem olyan súlyos a bélgyulladásom de azért néha visszatérnek a tünetek,próbálom betartani a diétát de már annyi oldalt néztem és mindegyik mást ír már össze vagyok zavarodva.Ezért is szeretném a segítségeteket kérni.Légyszivess írjatok nekem nagyon fontos lenne köszönöm elõre is.Sziasztok

Nincs jelen

 

#213 2013-01-21 17:48

Peeter
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Szia Hencsi!
Sajnos az IBD egy olyan betegség amire nincs általánosan javasolható diéta, mert mindenkinél másként jelentkeznek a tünetek és mást bír megemészteni. Azt szokták javasolni, hogy vezess pontos naplót mikor-mennyit eszel, hányszor mész wc-re utána, mitõl vagy rosszul és eszerint próbáld a nem kívánatos dolgokat kizárni. Én ennyit tudok segíteni, de majd biztos jönnek még a hozzáértõbbek.

Nincs jelen

 

#214 2014-05-25 12:29

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem!

Én colitises vagyok. Cukrot elvileg kerülni kell de a babapiskótát meg ajánlják ami elég édes.
Hogy lehet ez?

Nincs jelen

 

#215 2014-05-27 15:45

eszti87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Ez érdekes! Mi a jó a babapiskótában???Mármint nyilván tudom, hogy ízre mi a jó, de az összetevõiben mi? Én már rengeteg ételt nem (merek enni) eszem sajnos, sem gabona, sem tejtermék, sem cukor, zöldségek, gyümik közül sem mindent. Nem lehet hogy a hasmenéssel van a piskóta összefüggésben? Legalább az legyen az ember gyomrában ha esetleg hányás/hasmenés kínozza?

Nincs jelen

 

#216 2014-06-10 18:27

Ágibági
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Sziasztok!

Nem volt idõm átolvasni a fórumot, csak szeretném segítségképpen megosztani a tapasztalataimat.
Aktív szakaszban a fõtt rízs volt az egyetlen étel, ami nem okozott problémát, de ha bármi mást ettem, már gond volt. Tehát napi 3szor fõtt rízs a kitartóak diétája. Viszont, ami 3 nap alatt segített az a szibériai cédrusolaj vot napi 3szor 1 kiskanál étkezések elõtt fél órával. Ez 3 nap alatt elmulasztotta és azóta sem tért vissza. De csak az Anasztázia féle cédrusolaj tisztaságát ismerem, mással nincs tapasztalatom. Sajnos Mo.-on nem sikerüt ilyet vennem, Németországból kellett rendelnem. Gyógyulást kívánok mindannyiotoknak!

Nincs jelen

 

#217 2014-07-14 12:23

Franci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Udvozlok mindenkit. Kb 3 hete diagnosztizaltak a Crohn betegseget azota Salofalk (mesalazin) tablettat es kupot hasznalok. A kortikoszteroid terapiat meg nem vezethetik be mert perianalis talyognal kontraindikalt. Ugy jol is voltam 2 hetig napi 3 szeklet es felbatorodtam ami az eteleket illeti megettem egy giroszt! Hat par napja 6 vagy 7 wc. Igyekszem dietazni. Kernem hogy aki tud adjon tanacsot mit egyek, mit csinaljak. A verkepem jo. Az orvoshoz meg hiaba mennek mert a terapiat meg ugyse birja bevezetni. Mit egyek?

Nincs jelen

 

#218 2015-01-19 19:20

gomes
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

A koplalás segit vmit a gyulladáson?ma semmit nem ettem de már megveszek....

Nincs jelen

 

#219 2015-01-20 14:06

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

gomes: nem segít sajna, mert akkor a termelõdõ gyomorsav még jobban marja a beleket (bár erre lehet kérni controloc-ot ami drága, de nem oldja meg a problémát) - ráadásul ha nem eszel, jobban legyengülsz, még rosszabb lesz az egész, és még hiánybetegségek is jelentkezhetnek.

Nincs jelen

 

#220 2015-01-20 22:08

gomes
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Köszönöm..de viszont azt mondják hogy este késõn sem szabad enni...én ugy vettem észre ha lefekvés elött eszek akkor nyugodtabb vagyok..akkor most?

Nincs jelen

 

#221 2015-01-21 18:36

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Akkor egyél:) Inkább nagyon sokszor nagyon keveset. Minimum 5-8 étkezés. Bár lefekvés elõtt ugye azért nem jó mert éjjel akkor tuti fel kell kelni. Vagy ha neked ez nem gond akkor tegyél úgy:P Esetleg a rostokat, szénhidrátokat visszafogni és akkor kevesebb széklet, kevesebb puffadás - kevesebb gond.

Nincs jelen

 

#222 2015-01-26 20:54

Nyiki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Helyzetjelentés ;)
Voltam egy hetet kórházban ahol kiderült, hogy az egyik bélbaci túlszaporodott és az okozza most a gyulladást is...remek.
Jelenleg 32mg Medrol, Immuran, Xalazin, vas és savlekötõ és 2x3g ProGastro
A gond, hogy még mindig nincs étvágyam :( :( :(  egésznapos küzdelem az evés :(
Nincs valakinek valami ötlete, hogy hogyan legyen étvágyam, mit tegyek, mit egyek, mi az ami meghozza esetleg?
Még soha életemben nem voltam ilyen helyzetben, hogy nem tudok enni és ezért tanácstalan vagyok és most már kicsit elkeseredett is :(

Nincs jelen

 

#223 2015-01-27 01:58

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Nyiki: ha úgy is mondjuk depressziós vagy, alvásproblémáid vannak, akkor pszichiáter, és mirzaten- na attól lesz étvágyad. Bár a szteroid is meghozza. Vagy a nutella. Meg a roppant egészségtelen inzulin csúcsok.
Nekem is volt sétáló csontváz problémám, a nagy roborálásban végül úgy elhíztam mint egy vágási malac :P (a savlekötõ csökkenti amúgy az étvágyat).
De komolyra fordítva a szót: egyél olyat amit nagyon szeretsz:P

Nincs jelen

 

#224 2015-01-27 18:28

Nyiki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

egyek Nutellát? nem fog bántani, sose eszem ilyet :P   
savlekötõt hagyjam el?  eddig sosem kellett szednem szóval ez új :/

Nincs jelen

 

#225 2015-01-27 19:04

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Ne hagyd el - nyilván nem ok nélkül kapod:P Épp csak csökkenti az étvágyat. A nutella sajnos csupa cukor, úgyhogy puffaszthat. De ha nem akkor sem egészséges az inzluincsúcs. Épp csak így lehet a legjobban hízni - csak nem érdemes! :P Értékes testtömeget érdemes növelni - zsírréteget nem, a hasnyálmirigyet se jó kicsinálni. Tudatosan kell benyelni a fehérjeport vízzel. Én azt csináltam. Nem volt étvágyam, nem akartam, de legyûrtem. Könnyebben lecsúszik mint a tápszer amitõl még rosszul is lesz az ember, (nutridrink - csupa szénhidrát az is - megnéztem pont annyia a szénhidrát, zsír, fehérje aránya, mint egy kitkat csokinak - röhejes - persze mellette vitaminok ásványianyaok de mégis..).

Szerkesztette: Rigor (2015-01-27 19:04)

Nincs jelen

 

#226 2015-01-27 19:36

Nyiki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

akkor hajrá fehérjepor ;)

szerencsére mert nem is szeretem a nutellát :P

Nincs jelen

 

#227 2015-01-28 12:58

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Nem szereted a nutellát???? :):) - ez valami szövõdmény? :)

Nincs jelen

 

#228 2015-01-28 13:58

Nyiki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

szerintem én vagyok az egyetlen lény a bolygón aki nem szereti :D

Nincs jelen

 

#229 2015-01-28 20:15

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Nyiki: Amikor nekem nem volt étvágyam, akkor kekszen meg süteményen éltem. Azt tudtam csak megenni. Mindegy milyen keksz, ami jólesik. Én pilótát ettem, meg olyat, ami félig csokis volt. Süteménybõl meg somogy kockát, linzert, meg ilyesmiket. Igaz fogytam mellette, de legalább volt valami a gyomromban. Ja, meg palacsintát. Nem sokat, de valamennyit. Meg néha tejbedarát. :)

Szerkesztette: csumpimalac (2015-01-28 20:16)

Nincs jelen

 

#230 2015-01-30 09:57

Nyiki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Köszönöm a tippet de én ennél több dolgot eszem azért ;)
lenyomok én mindent csak a hátam közepére sem kívánom :P

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB