#451 2008-01-01 21:15

oliv
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

hát a fájdalmaim pontos helye és intenzitása igen változó, általában a szelesség miatt fáj, nem evés után, ilyesmivel nem függ össze, de most pl. a menstruációs görcshöz hasonlót érzek, nagyon alul az alhasamban (mondjuk ilyen a többi panaszom megléte elõtt is volt és a lányoknál gyakori menstruációs idõszakon kívül is).
nagyon egy alattomos ez a bélbetegség dolog. annyira hasonlóak a tünetek. én pl. nem igen fogytam, lázam sincs, véres széklet sincs, hányás sem, ízületi fájdalom, stb sem, viszont még így is pontosan ugyanannyi esélye van a crohnnak vagy bármi másnak, mint egy 'mezei' kis ibs-nek. adná az ég, hogy csak az legyen!
remélem nektek jól telt az év eddigi része! :)

Szerkesztette: oliv (2008-01-01 21:17)

Nincs jelen

 

#452 2008-01-01 22:42

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Piros!
Sok érdes dolgot, és a kérdéseidre válaszokat találsz itt. Nem tudom anyukád mióta beteg, de talán a számára vigasz jelenthet, hogy a fiatal éveiben meg kímélte ez a betegség...El keseredve meg ne legyen, hisz azzal semire nem megy viszont ez a betegség ilyen, egyszer fent....Majd, ha kicsit lejjebb megy a gyulladás  biztos jobban lesz! :)
Addig is kitartást neki!!!!

Nincs jelen

 

#453 2008-01-02 17:39

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Piros!
Tényleg olvassatok!!! Egyébként írtam emailt, remélem megkapjátok, ha nem keressetek meg ti, én is colitses vagyok és korban is hasonló(54).
Jobb gondolatokat, szebb napokat kívánok: Ánya

Nincs jelen

 

#454 2008-01-02 19:40

virágom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Oliv!
Nagyon ismerõs ez a szél probléma. Nálam is jelentkezik nagyon sûrûn a vékonybeleim fúvódbak fel és majd ki szakadok, de én meg figyeltem független attól mit eszek. Utóbbi idõben már minden napossá vált ebbõl is tudom valami újra nincs rendben. Még óckodom attól, hogy orvoshoz menjek. Sajnos nekem rossz szokásom már akkor menni mikor úgy érzem több a soknál. Utálom még a gondolatot is, hogy baj van velem. Tudom ez nem jó megoldás de ilyen vagyok. kitartás mindenkinek!

Nincs jelen

 

#455 2008-01-02 20:26

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

virágom: akkor is ugyanúgy ha egyáltalán nem eszel semmit? Vagy ha mondjuk teljesen szénhidrát/cukor mentesen? Esetleg SCD módban? Vagy külön csak szimpla anyagok bevitelével kísérletezve? (és az nem egy étkezést jelent, mert pl egy keményítõs felfújás hosszabb ideig tart, tehát 1-2 napig).

Nincs jelen

 

#456 2008-01-03 08:23

virágom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Rigor!
Sok mindent ki próbáltam már az igaz ha nem eszem jól vagyok, de tudjuk ez hosszabb távon lehetetlen. Bocs a tudatlanságomért de nem ismerem az SCD módot vagy legalább is nem tudom, hogy így hívjak. Lenne hozátok egy kérdésem hamarosan itt az influenza járvány én tavaly influenzás lettem és nagyon megviselt magas lázam volt és még hetek múlva is szenvedtem mert készre vágta a beleimet. Most gondolkozom a védõ oltás beadásán. Van e valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata irtjátok meg. Köszi.

Nincs jelen

 

#457 2008-01-03 08:33

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Ha üresen nincs gond (mert van olyan hogy akkor is lehet!) - akkor el lehet kezdeni felépíteni alap szintrõl egy olyan étkezést ami mondjuk kevesebb gázosodással jár, így jobban ki tudod tapasztalni mi jó, mi nem.  Tehát mondjuk alapból elsõ körben tápszereket (van amelyik tápszer gázosít, van amelyik nem), aztán mondjuk kipróbálni az scd-t, alapok szinten,(még azért joghurtok, könnyû zöldségek sem, csak hús, tojás, párolt alma stb.) és késõbb kezdeni óvatosan az összetett szénhidrátokat (tehát addig se krumpli se tésztaféle, se kenyér stb, se rizs). - aztán meg már ahogy kellemes:)

Ennek az scd-nek itt nézhetsz utána : http://www.breakingtheviciouscycle.info … al_a-c.htm  (a lényegi elv, hogy az összetett szénhidrátok fõleg a beteg bélben komoly gázosodással bomlanak le, a bélflóra káros baktériumai elszaporodnak stb.)  A diéta akkor is hasznos ha kortikoszteroidokat szedsz(fehérje anyagcserét megváltoztatja), illetve a betegségben romlik a felszívódási képességed, ezért fontos a fokozott fehérje pótlás, különben legyengülsz(elfogynak az izmaid, de közben viszont még zsírosodhatsz is, szóval nem egy fõnyeremény) .

- na persze nem ezen múlik hogy a betegség inaktív lesz-e vagy sem, mindenesetre a dolog gázosodási részét tapasztalatom szerint nagyon hatékonyan meg lehet vele oldani, bár nekem a vastagbelem gyulladt, így nekem egyébként is sok wc-zéssel jár a dolog, úgyhogy ha még gázosodok is, az hatványozottan megnöveli a wc-re rohanások szükségességét.


A védõ oltás mehet, sõt te ingyen megkaphatod tekintve hogy krónikus beteg vagy. Én ugyan csak egyszer adattam be, de még csak hõemelkedésem se lett tõle, illetve a beleimre se volt kihatással.

Nincs jelen

 

#458 2008-01-03 09:40

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

viragom: én minden évben beadatom az oltást, és semmi bajom nem volt még tõle. Fáj a karom egy picit és kész

Nincs jelen

 

#459 2008-01-04 11:58

Hancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!!!

23éves lány vagyok 1hónpja derült ki a crohn betetgségem, nagyon nagy félelmek vannak bennem, hogy fogok e tudni normális életet élni.ha valaki tud valami biztatót mondani az nagyon megköszönném.
köszii

Nincs jelen

 

#460 2008-01-04 12:06

mano1973
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Hancsi!
Csak nyugi itt jó helyen vagy!!!!
Szívesen segít mindenki amiben tud csak tedd fel a kérdéseid.
Az elsõ kérdésedre a válszt már kapod is:Igen!!!
Fogsz tudni normális életet élni csak kicsit  másképp mint eddig.
A változást nem kerülheted el a betegséged miatt,de hidd el így is boldog és teljes életed lehet.
Üdv a Fórumon és köztünk!

Nincs jelen

 

#461 2008-01-04 12:14

Hancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Köszönöm a bíztatást:)
csak én tényleg annyira félek ettõl az egésztõl igy is rengeteg gondom volt az életben és ez pluszban még jol megnehezití.
nagyon jo hogy itt igy sokan lehet errõl beszélni!

Nincs jelen

 

#462 2008-01-04 12:59

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia Virágom!
Én a pneumovax 23 oltást szoktam kapni öt évente, mert nekem meg minden kis náthából egybõl tüdõgyulladásom lesz. Azt veszem észre mellette, hogy mást sem kapok el, influenza is tök lájtosan átment rajtam. Ha mindenki prüszköl körülöttem és nekem is elkezd fájni a torkom, kb egy nap alatt el is múlik minden gyógyszer nélkül. Ez az oltás elvileg kimondottam a tüdõgyulladás ellen véd, de mondom engem más vírusoktól is megvédett. :)
Az ismétlõ oltásnál mondjuk minden mellékhatása kijött rajtam, 2-3 napig mozogni alig bírtam, mert úgy megduzzadtak a lábamban a nyirokcsomóim, de hát ennyit ki kell bírni a cél érdekében.
üdv: ildi

Nincs jelen

 

#463 2008-01-04 13:00

virágom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Hancsi!
Szerintem mindnyájan féltünk mikor ki derült a betegségünk és rengeteg megválaszolatlan kérdés merült fel bennünk szerintem ez természetes. Ne félj sikerülni fog neked is meg birkózni a betegséggel. Bármilyen kérdésed van valamennyien szívesen válaszolunk rá. Igaz én még nem rég vagyok a fórumozók között de nekem az a tapasztalatom nagyon segítõkészek.

Nincs jelen

 

#464 2008-01-04 13:11

virágom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Köszönöm a válaszotokat az influenza elleni védõ oltassál kapcsolatban. Össze szedtem a bátorságom és most be adattam magamnak eddig még semmi bajom, csak a karom fáj egy kicsit de ez legyen a legkevesebb.
Rigor meg nyitottam a honlapot amit irtál de nem magyarul jött be így nem lettem okosabb, vagy én nem csináltam valamit jól irj kérlek!

Nincs jelen

 

#465 2008-01-04 15:55

Hancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Én is eléggé félek hogy elkapom az influenzát szép lenne még azzal is szenvedni.tényleg ingyenes?

Nincs jelen

 

#466 2008-01-04 16:07

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Nem ingyenes az elõbb csak vicceltem hogy jól megszivassalak!!!! :)))))     - de most komolyan hogy lehet ilyet kérdezni? Leírtam hogy ingyenes nem? Hidd el, TÉNYLEG!

Virágom: azért mert az egy angol nyelvû oldal. De az a legtutibb. Elvileg volt itt is magyar leírás de Robur leszedte hogy majd kibõvítve felteszi.

röviden a lényeg:

" Az SCD diéta

A Speciális Szénhidrát Diétát Dr. Valentine Haas fejlesztette ki 1951-ben Elaine Gottschall beteg kislánya számára, és azóta számtalan bélbetegség esetében (Crohn betegség, colitis és lisztérzékenység) bizonyult eredményesnek.

A bélflórát alkotó baktériumok elszaporodása egy ún. káros körforgást indít el, melynek rendszerint hasmenés, fogyás valamint egyéb bélpanaszok a következményei.

A diéta lényege, hogy kerüli az ú.n. összetett szénhidrátokat, melyeket jóval nehezebben és lassabban bont le szervezetünk, s e folyamat közben kártékony baktériumok szaporodhatnak el. A bélflórát alkotó különféle baktériumok egyensúlya helyreáll. "

Nincs jelen

 

#467 2008-01-04 17:18

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

Üdv Hancsi!
Ne szarj be itt jó kezekben vagy,kicsit elvont a banda,velem az élen,de megmaradsz,és még normálisan is tudsz élni!:D:D:D:D


Nincs jelen

 

#468 2008-01-04 18:20

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Helló Hancsi!
Itt szuper csapatot leltél! Kaphatsz jó szót, biztatást, tanácsot és mindent, ami crohn- colitishez kell. Pár hónappal ezelõtt én is így éreztem , mint te. Voltam kétségbeesett, reményvesztett és minden, ami csak kell. Roor bogyóit merem ajánlani, mert nagyon hatásosak. Rigor tanácsaival ötvözve elvezetnek a helyes életszemlélet kialakulásához és az idõszakos tünetmentességhez.- Tudnod kell azonban, hogy most van egy utad, amit végig kell járnod. Kicsit rögös, kicsit kátyus, de azért járható.

Szerkesztette: Apacsanya (2008-01-04 18:24)

Nincs jelen

 

#469 2008-01-04 19:38

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

Hmm......mit is küldjek Hancsinak.
Megvan:antiparasimaútnukukátyú-bogyeszt.:D:D:D:D
Meg eszát.:D:D:D:D


Nincs jelen

 

#470 2008-01-04 20:11

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Üdv Hancsi!

Látod itt is él mindenki!! :D Fel a fejjel :DDDD Majd itt segítünk!

Nincs jelen

 

#471 2008-01-04 20:43

Hancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Helo!

köszönöm a sok biztatást tényleg nagyon sokat segit:)
és nektek mióta tart a betegség_?aktiv  v passziv éppen?

Nincs jelen

 

#472 2008-01-05 09:25

mano1973
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Hancsi!
Remélem kicsit tényleg megnyugodtál és nem csak mondod.:)))) én csak ál beteg vagyok itt.
Az az nem vagyok beteg,nálunk csak egy valaki az a hugom(roor)de neki is inkább a kis fejében van a hiba nem a pocijában:))))
Úgyhogy részemrõl  a betegséggel kapcsolatosan nem igazán tudok tanácsolni semmit csak amit olvastam és aminek uttána jártam.Ezért inkább ezt meghagynám azoknak akik értenek is hozzá:))))
Na és hogy tetszik itt?Ugye milyen jó kis társaság?
No igen...hülye banda de...jól játszik:)))))
Gyógyulgass és nem elkeseredni!
szia

Nincs jelen

 

#473 2008-01-05 15:45

Beatrix
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Én új vagyok.sajnos a 15 éves kislányom miatt regisztráltam.Proctitis ulcerosa-ja van.teljesen el vagyok keseredve, nem tudom elhinni. Nem tudom mit adjak neki enni, mit igyon, egyáltalán hogy alakult ki és annyi kérdésem lenne.Kérlek írjatok.

Nincs jelen

 

#474 2008-01-05 17:30

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Beatrix! Nem tudom mennyire sikerül jelenleg eligazodnok ezen a fórumon. Ha rákattintasz az oldal elején  a Crohn-Colitis-re, különbözõ témakörök jelennek meg. Rengeteg kérdésedre választ kaphatsz, mind a betegséggel, mind a táplálkozással kapcsolatosan. Azt tudom tanácsolni, hogy olvasgasd õket, sokat tanulhatsz belõle. Jelenleg nem a megfelelõ topikban vagyunk, de a moderátor majd biztosan áthelyezi pl.: "Elõször járok itt" topikba.
Kérdéseidet tedd fel bátran, ha tudunk válaszolunk! Mielõbbi jobbulást kívánok a kislányodnak!

Nincs jelen

 

#475 2008-01-08 15:55

momo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

sziasztok,
tapasztalataitokra lennek kivancsi.
2 hete szultem masodik babamat. a szules elotti napon enyhe lazam volt, s gorcsokkel jaro hasmenesem, szinte orankent 10-12X, ami este hetre elmult, s ejjel kezdet szivarogni a magzatviz. utana a szules napjanak estejeig nem jott vissza a hasmenes, aznap este 1x volt, aztan ket napig semmi, majd a 3. naptol (s azota is - immer 10 napja) nyalka van rajta, van, hogy csak nyalka jon, kisse tan veres (rozsaszin), napi tobbszor enyhe gorcsokkel vastagbel vegbel tajon. ma mar a haziorvos kiirt laborra ilyesmire. kozben eszembe jutott, h. a terhesseg alatt 3-4x volt 2-3 napig enyhe - meghatarozatlan eredetu - hasmenesem, egyszer talan nyalkas is, de az nem volt gorcsos, s kellemetlen. szoptatok, tehat nem tudom, mennyi viszgalatot tudok bevallalni egylore. a bennfekvoseket biztos nem, de erdekelne a ti tapasztalatotok.
mennyiben hasonlitanak e tunetek a tieitekre? nektek mennyi ideig tart az aktiv idoszaK? mivel jar? milyen gyakran ter vissza? hogyan kezdodott? gyogyszereket csak aktiv idoszakban szedtek? s van-e esely ra, hogy nem kronikus colitisrol (vagy ilyesmirol) van szo nalam? azaz ismertek-e mas ilyen jellegu betegseget, ami gyogyithato/eseti? gondolom, ti mar jobban elmelyedtetek a temaban, mint en.
mindenki valaszat koszonom. sokat segitenek.
m.

Nincs jelen

 

#476 2008-01-13 10:29

Hancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

helo

azt szeretném kérdezni ha  crohn betegségnél székrekedés van akkor mit lehet csinálni?és ez minek lehet a jele?

Nincs jelen

 

#477 2008-01-13 10:42

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Hancsi!

Nekem is ez van, hogy minek a jele azt nem tudom, de én egy Mucofalk nevû gyógyszernek nem minõslülõ granulátumot kaptam ez be vált.

Nincs jelen

 

#478 2008-01-13 11:40

Hancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

köszönöm válaszod:)
még azt szeretném megkérdezni hogy ez aktiv vagy nem aktiv idõszakban jellemzõ?

Nincs jelen

 

#479 2008-01-13 12:16

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

nálam a nem aktív idõszakra:)

Nincs jelen

 

#480 2008-02-03 19:23

tibby
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

üdv sorstársak!!!! most regisztráltam.

Nincs jelen

 

#481 2008-02-03 19:27

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Üdv a "csapatban" !!

Nincs jelen

 

#482 2008-02-06 17:57

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Tami! Üdv a fórumon! Elég megrázó a történeted, de csodálatos ahogy küzdeni tudsz. Nagyon szép gondolatokat írtál a végére.
Hosszú, vidám tünetmentes idõszakot kívánok Neked!

Nincs jelen

 

#483 2008-02-10 10:34

bakkos7
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Én a fiam miatt vagyok itt.
Annyi mindent szeretnék írni,de túlságosan fáj.Összekapom magam és jövök./bocsi/

Nincs jelen

 

#484 2008-02-10 10:42

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

bakkos7: üdv a csapatban

írd ki magadból és kérdezz bátran, hidd el, sokkal könnyebb lesz utána, meglátod, itt mindenki hasonló cipõben jár, mégis mindenki máshogy éli meg, de az a tapasztalat, hogy aki eddig idetévedt, csak jól járt, megkönnyebülés mindenkinek, ha van kivel beszélnie a dolgokról

Nincs jelen

 

#485 2008-02-10 12:25

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

Bakkos7:üdv köreinkben.:D
Baluval egyetértésben én is csak azt tudom tanácsolni,gyere,írd ki a fájdalmad,kérdezz,informálódj,és soha többé nem tudsz elszakadni tõlünk!:D:D:D:D:D

Nincs jelen

 

#486 2008-02-10 12:30

mano1973
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Ujak:Tibby és Bakkos7:Üdv a fórumon és köztünk!
Nem elkeseredni hanem kérdezni,tanulni és a lehetõségekhez mérten javítani a helyzeten!!!
Bakkos7!
A kisfiad mennyi idõs és mi a baja pontosan?
Roor rosszalkodásai topikban (is)várunk szeretettel:)))

Nincs jelen

 

#487 2008-02-10 16:13

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

Bakkos7:lehet hogy kemény leszek,de ez van.
Kénytelen vagy elfogadni (legalábbis valamennyire),mert csak így tudsz segíteni a fiadon is magadon is.
Sajnos ez van,hiába is tiltakozol ellene,annál rosszabb.
Nem mondom hogy kellemes,meg hogy élvezem,de meg lehet tanulni együtt élni vele.
Visszaesések meg vannak.Mindenki szembesül ezzel,csak az idõtartam változó.
És hogy nem te vagy a beteg,hanem a fiad,hogy így mennyire lehet elfogadni?
Hát errõl Zsuzsaanyu és manó1973 is tudna mesélni.Õk az anyukám és a nõvérem.:D:D:D:D
Remélem elmondják neked és megnyugtatnak.:D:D:D

Nincs jelen

 

#488 2008-02-11 10:55

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

bakkos7: a hozzászólásodat átraktam a Természetgyógyászat topikba, errõl az értekezést ott folytassátok pls, a vérzéses kérdésedet pedig a Colitis ulcerosa érdekelne topikba, arra ott elõbb kapsz választ

Nincs jelen

 

#489 2008-02-16 07:26

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halihó Tami!
Fel a fejjel! Lesznek még szép napok! Csak higgy és bízz benne. Erõs vagy, okos. Legyõzöd ezt a nyavajást. Csak így tovább!

Nincs jelen

 

#490 2008-02-21 10:01

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

sziasztok!
pár hete olvaslak benneteket, és most rászántam magam a regisztrálásra. hogy miért csak most? mert még mindig fogalmam sincs, hogy mi bajom van.
az egész tavaly kb júniusban kezdõdött egy hasmenéssel (nem olyan soxor és szaladóssal, csak napi 1-2 laza, késõbb teljesen híg széklettel). és tulajdonképpen ennyi. 7 tenyésztés és 7-8 doboz funkcionális bélbetegségre beszedett gyógyszer után ott tartok, hogy semmi változás. néha (gyógyszerektõl is) 4-5 napos javulás, de aztán visszaesés a kezdeti verzióra. nem vagyok lázas (bár ki tudja? nem éreztem szükségét, hogy megmérjem), nem fogytam jelentõsen (7 kiló õsszel, amikor tényleg gáz volt a dolog egy hónapig. a nagyon enyhe hasfájás nem zavart, csak az, hogy homoksárga, szinte víz folyt belõlem),nem véres a székletem és fájdalmaim sincsenek (vagyis valami van, de azzal nem mehetek orvoshoz, hogy "azthiszemolyanminthafájna", azaz inkább csak a beleim tudatják velem állandóan, hogy õk is vannak).
háziorvosom szerint a tünetek nem illenek bele igazán semmibe (az ibs-re jó lett volna, de a gyógyszernek csak a fájdlomcsillapító hatása érvényesült nálam, az is úgy, hogy elõtte kiváltott egy olyan görcsöt, hogy 1 napig nem tudtam a hasamhoz sem érni). a gasztrodoki pedig inkább csak tenyésztget, amíg nem ítéli elég súlyosnak, nem akar "drasztikusabb" vizsgálatot elvégezni.
hát ennyi. én még reménykedem, hogy nincs semmi komoly bajom. jól érzem magam a bõrömben, csak már jó lenne a dolgok végére járni. van esetleg valakinek valami tippje? esetleg valaki, akinek hasonlóan kezdõdött az egész (a kedves nem beteg fórumozókra is vonatkozik a kérdés, akik szintén így, mint én, idelátogattak, mert nem tudták, hogy mi bajuk, és végül valami más derült ki). az orvos válaszol rovatban már leírtam minden bánatomat, csak hát ott nem jön a válasz (persze, tudom, ezer más dolga van a dokinak)
üdv:
chysh

ja, egyéb tünetem a vashiány (megbékéltem már vele az ekmúlt 10 év alatt - bár most az utóbbi 2 alkalommal felülrõl súroltam a normál érték alsó határát) és az epekõ (a hasi uh alkalmával találták és beígérték, hogy ha túlvagyok a kivizsgáláson, megszabadítanak tõle - nem én kértem).
majdnem elfelejtettem: 26 éves leányzó vagy :)

Nincs jelen

 

#491 2008-02-21 22:05

dincsike70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Most találtam ide, nagy örömömre.
10 éve szenvedek a colitistõl. 6 éve állapitották meg, annyira trehány vagyok, hogy azóta sem mentem kontrollra.
Bevallom nagyon félek a vizsgálatoktól, de közben megy a folyamatos para. Salazopirint szedek, napi 3-4-szer 3-4-et, egyebet nem teszek.
Nem tudom mit ehetek, ihatok, egy a biztos, ha nem szedem, vagy kevesebbet, napokon belül rosszabodik a helyzetem. De évente 3-4 alkalommal mindenképp elõjön vérzés, hasgörcsök, napi 4-5 rohanás és szenvedés a wc-n.
Mostanában nagyon érzem, hogy ideje lenne dokihoz mennem.
37 éves vagyok, 2 gyermekem van és nagyon hajtós-stresszes életet élek, válogatás nélkül eszem-iszom, sportolok.

Carpe Diem

Nincs jelen

 

#492 2008-02-22 10:30

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia dincsike!
Hogy mit ehetsz azt ki kell tapasztalnod, mindenkinek más a jó.
Ez egy életen át tartó betegség ahol vannak jó és rossz idõszakok, megfelelõ kezelésel tünetmentesé lehet tenni hosszú idõre. Ehhez a betegséghez folyamatos orvosi kezelés szükséges,ha nem jársz vele orvoshoz csak rosszabb lesz és súlyosbodni fog az állapotod. Javaslom mindenképp vedd komolyan ezt a betegséget és küzdj ellene. Keres egy szinpatikus gastros dokit akivel folyamatosan tartod a kapcsolatott. Lehet kapsz más gyógyszert, vagy infuziót (pl.:Remit) Aztán tünetmentes leszel évekig, de ha tünetmentes leszel akkor is járj el kontrollra. Arra szerintem viszont készülj fel, hogy megfognak tükrözni ha megkeresed az orvost mivel igy látja milyen állapotban vagy éppen. A tükrözésen (ami nem vészes) átesel elkezd kezelni és jobb lesz, ne halogasd mert úgysem leszel jobban ha nem mész el orvoshoz. Jó gyógyulást és remélem megfogadod a tanácsom!

Nincs jelen

 

#493 2008-02-22 19:22

dincsike70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Köszi Tomi a választ, tudom, hogy ezt kell tennem és igérem, meg is teszem :)
Sajnos épp a tükrözés riaszt el. Amikor megállapitották a betegségem, borzasztó kellemetlen és megalázó volt a tükrözés elötti beöntés sorozat, szám szerint egymás után 7!!!!, amit, az István Kórház belgyógyászatán, egy lakott kórteremben végeztek el, arra hivatkozván, hogy itt van WC. Szegény mamikákon átgázolva rohantam a WC-jükbe,aztán megint beöntés...megint WC és igy tobább....amig a gumikesztyüs nõvér azt nem mondta, hogy ok. Ezek után már öröm és boldogság volt a tükrözés. Viszont csak annyit tettek, hogy elmondták mennyire és milyen hossazn van begyulladva a vastagbelem, felirták a Salazopyrint és utamra eresztettek. Ennyire kellemetlen helyzetben még soha nem voltam és szó szerint elmenekültem... Ja, mindezt az után, hogy "maszek" dokit fogadtam.... Ezek után vettem fel a harcot egyedül... mint látható nem sok sikerrel.

Nincs jelen

 

#494 2008-02-22 19:31

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Dincsike70!

A napi 3-4szer 3-4 salazopyrint sztem csökkentsd le drasztikusan, Az rengeteg, könnyen rámehet a májad, veséd stb. Még nekem is necc a napi 3-4 tabletta. Menj el orvoshoz sztem mindenképp.
Jobbulást!

G.

Nincs jelen

 

#495 2008-02-26 08:58

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia dincsike70!
Nevemet láthatod, én crohn beteg vagyok. Én is igy viselkedtem mint te. Én 6.5 évig nem mentem orvoshoz, gyógyszert sem szedtem. 4 nagy mûtét lett belõle, hiányzik a vast belem minimum 1/3-a. A vékonybélbõl is sok. Véleményem szerint a hús  és a mûanyagétkek teljes elhagyása a valódi gyógymód. Emellett fokozatosan vissza kell állni zömében nyers kosztra, ami gyümölcsökbõl, zöldségekbõl, olajos magvakból gabonafélékbõl áll.
Üdv-tel:Ungvári Ottó

Nincs jelen

 

#496 2008-02-26 09:01

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Dincsike 70!

Nekem is cu-m van  már jó ideje. Érdemes lenne orvost keresned, mert van olyan cu, ami karban tartható. Most olvastam Gigi bemutatkozását. Ajánlom figyelmedbe.
Tünetmentes szép napokat kívánok: Ánya

Nincs jelen

 

#497 2008-02-28 07:54

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Üdv a csapatban! Kedves Rádos kollegina! :) Ne rágd magad gyere fel a chatra érezd jól magad! Jobbulást!

Szerkesztette: Szuszidi (2008-02-28 07:55)

Nincs jelen

 

#498 2008-02-28 08:37

Sancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Köfike! Úgy látszik ez a CHRON szereti a rádiósokat! A szenya!:-))

Nincs jelen

 

#499 2008-02-28 09:04

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Drága Gigi!!

Üdv a Fórumban!!
Bocs, hogy ez lemaradt.....
Szeretettel: Ánya

Nincs jelen

 

#500 2008-02-28 21:11

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Gigi! A jó éjt puszit azért vasald be valakitõl!!:-)
Szeretettel: Ánya

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB