#2001 2015-09-08 17:13

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Hadas Krisztának van egy mûsora, a jön a baba, és ott volt egy chron beteg, sztómás anyuka, neki összejött a baba. :D

Nincs jelen

 

#2002 2015-09-08 17:51

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Thimus!

Nõgyógyászat? Vizsgálatok? Endometriosis?

Nincs jelen

 

#2003 2015-09-09 07:32

tisza82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Thimus!

Én is hasonló helyzetben vagyok. Már 4x mûtöttek. Évekig próbálkoztunk, de sikertelenül. Már túl vagyok az elsõ lombikon, ami nem sikerült és nemsokára megyek a következõre. Szerintem ha nem jön össze tovább kell lépni addig amíg jól vagy.

Ha bármi kérdésed van szívesen segítek!

Nincs jelen

 

#2004 2015-11-19 14:55

Ada77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

38 éves vagyok és a harmadik babámat várom, a 18. héten diagnosztizáltak nálam proctitis ulcerosa-t. Nem sokat tudtam eddig a gyulladásos bélbetegségekrõl, de nagyon jó dolog ez a fórum, sok mindent itt tudtam meg a ti tapasztalataitokból. A gasztroenterológus, napi két 1mg-os Salofalk kúpot írt fel nekem. Találtam olyan korábbi hozzászólást, hogy a Salofalk nem árt a babának és szoptatás alatt is lehet használni. Ha van ebben másnak is tapasztalata, kérlek erõsítsétek meg. Remélem, nem kell erõsebb gyógyszer, mert egyenlõre csak teszteli az orvos, elég lesz-e ez az adag. Hétfõn megyünk ultrahangra, remélem megnyugodhatok, hogy jól fejlõdik a baba.

Elõre is köszönöm, ha valaki válaszol!

Ada

Nincs jelen

 

#2005 2016-01-15 12:48

nery
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

sziasztok!

39 éves vagyok kb 10 éve crohn beteg.
soha eddig nem estem teherbe...most két hónapig szedtem Imurant,
aminek a betegtajekoztatojan olvastam, hogy növeli a teherbe esés kockázatát.
sok más mellékhatás mellett (pl.anorexia) áldott állapotba kerültem, rettentõ boldog vagyok :)
Az Imurant máris elhagytam, es hirtelen csináltak egy kisebb mûtétet, befonalaztak a vegbelsipolyomat, hogy a terhesseg alatt ne kelljen pucolgatni. a mûtét óta pocsékul vagyok.. rosszabbul mint elõtte bármikor, pedig ez a 6
-ik mûtét volt azon a teruleten.
de nem is ez a lényeg, hanem kérlek benneteket, hogy ajánljatok, ha tudtok egy nõgyógyászt, aki nem kap sikitofraszt
a crohntól.
a Dunántúlon elek...Ajkán, persze a közelben volna jo, de elmegyek ha kell messzebb is egy jo doki, es a kisbabám érdekében.
Elõre is köszönöm

Erika

Nincs jelen

 

#2006 2016-01-16 11:29

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

nery írta:

"...de nem is ez a lényeg, hanem kérlek benneteket, hogy ajánljatok, ha tudtok egy nõgyógyászt, aki nem kap sikitofraszt
a crohntól.
a Dunántúlon elek...Ajkán, persze a közelben volna jo, de elmegyek ha kell messzebb is egy jo doki, es a kisbabám érdekében.
Elõre is köszönöm..."
Erika

Erika, dolgozom az "ügyön"...nézz majd ide a jövõ hét elején, de az is lehet, levelet írok.

Nincs jelen

 

#2007 2016-01-16 15:36

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Erika, eddig ezeket sikerült beszerezni:

Dr. Csalló Mária Tapolcán rendel

Dr. Lintner Ferenc Budapesten található

Dr. Bata Barnabás Siófoki kórház

Az információk crohnos hölgyektõl származik, akik a felsorolt orvosoknál szültek.

Nincs jelen

 

#2008 2016-01-17 07:36

nery
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Annyira, de annyira köszönöm szépen :)
nagyon kedves tõled, hogy utána jártál...segítettél :)
Isten áldjon :)

Erika

Nincs jelen

 

#2009 2016-01-17 13:24

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

nery írta:

Annyira, de annyira köszönöm szépen :)
nagyon kedves tõled, hogy utána jártál...segítettél :)
Isten áldjon :)
Erika

Nekem ez nem volt olyan nagy dolog, de Neked az lesz....viszont drukkolok, drukkolunk, vigyázz Magadra :)
Ja...és néha adj hírt Magadról...magatokról ;)

Nincs jelen

 

#2010 2016-01-22 17:45

mandulacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok. Új vagyok a fórumon. 2008 -ban diagnosztizálták nálam a colitis ulcerosát. Elején csak salazopyirint, illetve aktív idõszakban medrolt adtak. 1 terhességem után fellángolt a betegségem, akkor imurant is adtak. Most jelenleg 10 hetes terhes vagyok a második babával. Egy védõnõi látogatásnál tudtam meg (eddig se a háziorvos, se a gasztroenterológus nem említette), hogy ez a gyógyszer bármiféle gondot is okozhat a babának. Érdeklõdnék, hogy volt e már hasonló, aki imuran mellett egészséges babát szült. Szedhette e terhesség alatt? Mikor okoz egyáltalán gondot ez a gyógyszer, és mennyi a %-os esélye, hogy gondot okoz. Kértem azonnal idõpontot a gasztroenterológushoz, keddre kaptam, de addig is hátha kapnék valami megnyugtatóbb választ.

Nincs jelen

 

#2011 2016-02-01 07:22

Thimus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia, írtam emailt :)

Nincs jelen

 

#2012 2016-02-01 09:31

mandulacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia. Hol látom az üzeneted?

Nincs jelen

 

#2013 2016-03-30 22:09

Gerappa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Mandulacska! Ha visszaolvasol látod, hogy rengetegen, köztük én is szedtem végig a terhesség alatt és szoptatás alatt is az imurant. Makkegészséges gyönyörû 2 éves lányom van!! Gasztros felügyelt végig, vért néztünk havonta. Nyugodtan szedd! Boldog babavárást!!

Nincs jelen

 

#2014 2016-05-21 20:14

Vackor87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!29 éves fiú vagyok 2 éve diagnosztizálták nálam a Colitis Ulcerosat, feleségemmel tervezunk babát de nem igazán merünk belevágni ne,hogy valami baj legyen... Most Salofalk 4g60ml klizmát meg Salofalk retard granulátomot kapok ...  jelenleg éppen a fellángolás idõszakán próbálom átküzdeni magam. olyan kérdésem lenne hogy szerintetek belemerjünk e vágni és hogy lehete a fogantatásnál probléma hogy ilyen betegségem van?

remélem nem írtam nagy katyvaszt

üdv

Nincs jelen

 

#2015 2016-05-22 00:18

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Biológiai terpápián lehet ezzel gond, de erre külön figyelmeztetnek is. És attól a leírtak alapján nagyon messze vagy, még kortikoszteroidot sem írtak fel (azzal is lehet nyugodtan gyereket csinálni).

Nincs jelen

 

#2016 2016-07-27 20:02

Kucii
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok, 31 éves vagyok, 2007 óta chron beteg. Szerencsésnek tartom magam mert 1 év "szenvedés után" az imuran gyógyszer segítségével azóta is tünetmentes vagyok.
Gyermekvállalás elõtt állunk a férjemmel de sajnos nem olyan egyszerû jó orvost találni akinek tapasztalata is van ilyen speciális terhességek terén. Ezért is fordulnék hozzátok, szeretném ha megosztanátok a tapasztalatokat, esetleg aki orvost is tudna ajánlani Budapesten vagy Pest megyén belül az nagyon szuper lenne.

Köszönettel: Kuci

Nincs jelen

 

#2017 2016-08-25 22:08

cu1986
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Colitis ulcerosam van,3ève diagnosztizàlt de màr koràbban is voltak panaszaim. Salofalkot szedek,3*1000mg-ot ès jelenleg Colifoam habos kiegèszítõ kezelèst hasznàlok. 6.hònapos terhes vagyok. Teherbeesèskor tünetmentes voltam,hàla egy ùj diètànak de aztàn rohamosan rosszabb lett. Màig mindennaposak a panaszaim (vères szèklet),hol kicsit jobb,kicsit rosszabb. A baba jòl van,de èn mār azon töröm az agyam,hogy hogyan lesz tovàbb. Nagyon szeretnék szoptatni ès igencsak nehezemre esik,ha belegondolok hogy nem lehet. Valakinek tapasztalat,jòtanàcs-akàr gyògyszeres kezelèsrõl??!! Elõre is köszönöm!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB