#2001 2015-09-08 15:13

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 2009-03-03
Írások: 122

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Hadas Krisztának van egy műsora, a jön a baba, és ott volt egy chron beteg, sztómás anyuka, neki összejött a baba. big_smile

Nincs jelen

#2002 2015-09-08 15:51

martika
Tag
Regisztrálva: 2010-07-22
Írások: 202

Szia Thimus!

Nőgyógyászat? Vizsgálatok? Endometriosis?

Nincs jelen

#2003 2015-09-09 05:32

tisza82
Tag
Regisztrálva: 2015-09-09
Írások: 1

Szia Thimus!

Én is hasonló helyzetben vagyok. Már 4x műtöttek. Évekig próbálkoztunk, de sikertelenül. Már túl vagyok az első lombikon, ami nem sikerült és nemsokára megyek a következőre. Szerintem ha nem jön össze tovább kell lépni addig amíg jól vagy.

Ha bármi kérdésed van szívesen segítek!

Nincs jelen

#2004 2015-11-19 13:55

Ada77
Tag
Regisztrálva: 2015-11-19

Sziasztok!

38 éves vagyok és a harmadik babámat várom, a 18. héten diagnosztizáltak nálam proctitis ulcerosa-t. Nem sokat tudtam eddig a gyulladásos bélbetegségekről, de nagyon jó dolog ez a fórum, sok mindent itt tudtam meg a ti tapasztalataitokból. A gasztroenterológus, napi két 1mg-os Salofalk kúpot írt fel nekem. Találtam olyan korábbi hozzászólást, hogy a Salofalk nem árt a babának és szoptatás alatt is lehet használni. Ha van ebben másnak is tapasztalata, kérlek erősítsétek meg. Remélem, nem kell erősebb gyógyszer, mert egyenlőre csak teszteli az orvos, elég lesz-e ez az adag. Hétfőn megyünk ultrahangra, remélem megnyugodhatok, hogy jól fejlődik a baba.

Előre is köszönöm, ha valaki válaszol!

Ada

Nincs jelen

#2005 2016-01-15 11:48

nery
Tag
Regisztrálva: 2007-11-07
Írások: 5

sziasztok!

39 éves vagyok kb 10 éve crohn beteg.
soha eddig nem estem teherbe...most két hónapig szedtem Imurant,
aminek a betegtajekoztatojan olvastam, hogy növeli a teherbe esés kockázatát.
sok más mellékhatás mellett (pl.anorexia) áldott állapotba kerültem, rettentő boldog vagyok smile
Az Imurant máris elhagytam, es hirtelen csináltak egy kisebb műtétet, befonalaztak a vegbelsipolyomat, hogy a terhesseg alatt ne kelljen pucolgatni. a műtét óta pocsékul vagyok.. rosszabbul mint előtte bármikor, pedig ez a 6
-ik műtét volt azon a teruleten.
de nem is ez a lényeg, hanem kérlek benneteket, hogy ajánljatok, ha tudtok egy nőgyógyászt, aki nem kap sikitofraszt
a crohntól.
a Dunántúlon elek...Ajkán, persze a közelben volna jo, de elmegyek ha kell messzebb is egy jo doki, es a kisbabám érdekében.
Előre is köszönöm

Erika

Nincs jelen

#2006 2016-01-16 10:29

aiolosz
Captain, aki kegyetlen moderátor is
Hely: Buda
Regisztrálva: 2005-02-06
Írások: 2385
Honlap

nery írta:

"...de nem is ez a lényeg, hanem kérlek benneteket, hogy ajánljatok, ha tudtok egy nőgyógyászt, aki nem kap sikitofraszt
a crohntól.
a Dunántúlon elek...Ajkán, persze a közelben volna jo, de elmegyek ha kell messzebb is egy jo doki, es a kisbabám érdekében.
Előre is köszönöm..."
Erika

Erika, dolgozom az "ügyön"...nézz majd ide a jövő hét elején, de az is lehet, levelet írok.

Hony soit, qui mal y pense

Nincs jelen

#2007 2016-01-16 14:36

aiolosz
Honlap

Erika, eddig ezeket sikerült beszerezni:

Dr. Csalló Mária Tapolcán rendel

Dr. Lintner Ferenc Budapesten található

Dr. Bata Barnabás Siófoki kórház

Az információk crohnos hölgyektől származik, akik a felsorolt orvosoknál szültek.

Nincs jelen

#2008 2016-01-17 06:36

nery
Tag
Regisztrálva: 2007-11-07
Írások: 5

Annyira, de annyira köszönöm szépen smile
nagyon kedves tőled, hogy utána jártál...segítettél smile
Isten áldjon smile

Erika

Nincs jelen

#2009 2016-01-17 12:24

aiolosz
Honlap

nery írta:

Annyira, de annyira köszönöm szépen smile
nagyon kedves tőled, hogy utána jártál...segítettél smile
Isten áldjon smile
Erika

Nekem ez nem volt olyan nagy dolog, de Neked az lesz....viszont drukkolok, drukkolunk, vigyázz Magadra smile
Ja...és néha adj hírt Magadról...magatokról wink

Nincs jelen

#2010 2016-01-22 16:45

mandulacska
Tag
Regisztrálva: 2016-01-22
Írások: 3

Sziasztok. Új vagyok a fórumon. 2008 -ban diagnosztizálták nálam a colitis ulcerosát. Elején csak salazopyirint, illetve aktív időszakban medrolt adtak. 1 terhességem után fellángolt a betegségem, akkor imurant is adtak. Most jelenleg 10 hetes terhes vagyok a második babával. Egy védőnői látogatásnál tudtam meg (eddig se a háziorvos, se a gasztroenterológus nem említette), hogy ez a gyógyszer bármiféle gondot is okozhat a babának. Érdeklődnék, hogy volt e már hasonló, aki imuran mellett egészséges babát szült. Szedhette e terhesség alatt? Mikor okoz egyáltalán gondot ez a gyógyszer, és mennyi a %-os esélye, hogy gondot okoz. Kértem azonnal időpontot a gasztroenterológushoz, keddre kaptam, de addig is hátha kapnék valami megnyugtatóbb választ.

Nincs jelen

#2011 2016-02-01 06:22

Thimus
Tag
Regisztrálva: 2013-02-21
Írások: 7

Szia, írtam emailt smile

Nincs jelen

#2012 2016-02-01 08:31

mandulacska
Tag
Regisztrálva: 2016-01-22
Írások: 3

Szia. Hol látom az üzeneted?

Nincs jelen

#2013 2016-03-30 20:09

Gerappa
Tag
Regisztrálva: 2010-05-12
Írások: 95

Mandulacska! Ha visszaolvasol látod, hogy rengetegen, köztük én is szedtem végig a terhesség alatt és szoptatás alatt is az imurant. Makkegészséges gyönyörű 2 éves lányom van!! Gasztros felügyelt végig, vért néztünk havonta. Nyugodtan szedd! Boldog babavárást!!

Nincs jelen

#2014 2016-05-21 18:14

Vackor87
Tag
Regisztrálva: 2015-11-28

Sziasztok!29 éves fiú vagyok 2 éve diagnosztizálták nálam a Colitis Ulcerosat, feleségemmel tervezunk babát de nem igazán merünk belevágni ne,hogy valami baj legyen... Most Salofalk 4g60ml klizmát meg Salofalk retard granulátomot kapok ...  jelenleg éppen a fellángolás időszakán próbálom átküzdeni magam. olyan kérdésem lenne hogy szerintetek belemerjünk e vágni és hogy lehete a fogantatásnál probléma hogy ilyen betegségem van?

remélem nem írtam nagy katyvaszt

üdv

Nincs jelen

#2015 2016-05-21 22:18

Rigor
Colitis
Regisztrálva: 2006-09-14
Írások: 1516

Biológiai terpápián lehet ezzel gond, de erre külön figyelmeztetnek is. És attól a leírtak alapján nagyon messze vagy, még kortikoszteroidot sem írtak fel (azzal is lehet nyugodtan gyereket csinálni).

"Az embereket könnyebb hülyíteni, mintsem meggyőzni arról, hogy hülyítik őket."

Nincs jelen

#2016 2016-07-27 18:02

Kucii
Tag
Regisztrálva: 2016-07-27

Sziasztok, 31 éves vagyok, 2007 óta chron beteg. Szerencsésnek tartom magam mert 1 év "szenvedés után" az imuran gyógyszer segítségével azóta is tünetmentes vagyok.
Gyermekvállalás előtt állunk a férjemmel de sajnos nem olyan egyszerű jó orvost találni akinek tapasztalata is van ilyen speciális terhességek terén. Ezért is fordulnék hozzátok, szeretném ha megosztanátok a tapasztalatokat, esetleg aki orvost is tudna ajánlani Budapesten vagy Pest megyén belül az nagyon szuper lenne.

Köszönettel: Kuci

Nincs jelen

#2017 2016-08-25 20:08

cu1986
Tag
Regisztrálva: 2014-06-27
Írások: 2

Sziasztok!

Colitis ulcerosam van,3ève diagnosztizàlt de màr koràbban is voltak panaszaim. Salofalkot szedek,3*1000mg-ot ès jelenleg Colifoam habos kiegèszítő kezelèst hasznàlok. 6.hònapos terhes vagyok. Teherbeesèskor tünetmentes voltam,hàla egy ùj diètànak de aztàn rohamosan rosszabb lett. Màig mindennaposak a panaszaim (vères szèklet),hol kicsit jobb,kicsit rosszabb. A baba jòl van,de èn mār azon töröm az agyam,hogy hogyan lesz tovàbb. Nagyon szeretnék szoptatni ès igencsak nehezemre esik,ha belegondolok hogy nem lehet. Valakinek tapasztalat,jòtanàcs-akàr gyògyszeres kezelèsről??!! Előre is köszönöm!

Nincs jelen

Láb