#51 2008-04-12 22:57

Deart
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Kedves Schwab doki! :)
Elõször is üdvözlöm és megtisztel bennünket azzal,hogy regisztrált erre az oldalra :)
Sajnos 2 éve amikor kiderült a betegségem én sem kaptam tájékoztatást errõl a  betegségrõl.Sõt mondhatom,hogy az orvos aki rátalált erre a "kórságra" egy igazi,egyszerûen mondva pénzhajcsár volt...A legkritikusabb idõben amikor rettenetesen be volt gyulladva a vékonybél utolsó szakasza kaptam tõle valami egyszerû gyulladásgátlót.Majd ezekután a "kedves"Dr Úr mindenféle felvilágosItás nélkül elment nyaralni.Négykézláb másztam be Veszprémbe a kórházba ahol felIrták a Medrolt és a kiegészItõ gyógyszereket.Ott rendbe tettek annyira,hogy nem voltak fájdalmaim..Majd feljöttem Pestre és itt Dr Kovács Ágota betege lettem.Õ természetesen mindenrõl felvilágosItott..Fél év Medrolozás után (szteroidfüggõ lettem)saját kérésre megoperáltattam magam,mert volt egy jó kis szûkületem a vékonybél utolsó szakaszán.Sajnos 30 cm-t távolItottak el.Az összes tönkrement részt kivették,mert nagyon rossz állapotban volt..Azóta tünetmentes vagyok(elvileg).A laborjaim 2 hete:CRP:3  Süllyedés:4 Vas:14,8 lett.Hasmenésem soha nincs (elötte sem volt).Én inkább a szorulással küszködöm,de erre még nem találtam semmi megoldást ami segIthetne.Eleget iszom,tornázom stb..Görcseim ritkán vannak.Ha vannak azt a székrekedés okozza..
Sokat tanulmányozom ezt a betegséget és magamnak köszönhetõen megtanultam,ha baj van mit kell tennem milyen gyógyszereket kell szednem (ezt persze mindig megbeszélem az orvosommal is).Igaz sokat nem tudok
hozzászólni,mert a mûtét óta még nem volt fellángolásom..

Nincs jelen

 

#52 2008-04-15 08:21

Hancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

sziasztok! én fél éve vagyok crohnos de fogalmam sincs hogy valaki mi alapján lehet tünetmentes?az mondjuk  annak számithat ha a véremben nincs már gyulladás jellzése?segitsetek:)

Nincs jelen

 

#53 2008-04-15 08:26

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szia Hancsi, csak egyet lapozz vissza ebben a topicban a 33. hozzászólásban szépen  megfogalmazta egy hozzáértõ személy hogy mi is a MI esetünkben a Tünetmentesség!!! Szia :)

Nincs jelen

 

#54 2008-04-15 18:26

ppfg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szia Robur!
Tudom, hogy itt sok tapasztalatot megírtok, és azt is tudom, hogy van egy "orvos válaszol" rovat...És pont azt írtam, hogy ez jó is, hogy van, de mindezektõl függetlenül akkor is vannak ellentmondások..mikor az egyik beteg azt mondja, hogy ez bevált a másik meg azt, hogy attól lett rosszul. Olvastam amit a doktor úr válaszolt, és nem minden egyezett azzal amit az én orvosom tanácsolt nekem...Ezt szintén nem kritikának írom, mert ezekbõl is lehet tanulni, meg segíteni egymáson, szóval nem szeretném, hogy félreérts.
Nem az oldalt akartam kritizálni, fõleg nem titeket, de én még akkor is szükségét érzem egy könyv vagy valamilyen kiadványnak, mert nekem kevés ez az információ. Szívesen mögé látnék a dolgoknak, úgy ahogyan az orvosok látnak engem, kicsit objektívebben, mert ez most valahogy nem megy..
Üdv.
      Évi

Nincs jelen

 

#55 2008-04-15 18:56

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Halika!

Ppfg (Évi):egy szösszenetet ha megengedsz.:D
Mindig igyekszünk leszögezni,hogy nem vagyunk egyformák és ami egyikünknek jó a másiknak nem biztos hogy beválik,ugyanígy az ételekkel is,amit én bírok enni más még csak bele se szagolhat.:D
Sajnos ez egy ilyen dög betegség.:D
Próbálgatni kell,no persze csak ésszel és fõleg a dokid tudomásával.
Speciel én is ezt csinálom,ha van valami amit kipróbálásra ajánlanak (mindegy hogy étel,vagy gyógyszer),elõbb körbeszaglászok,aztán nyaggatom a dokim,hogy ehetem/szedhetem vagy sem,hiszen mégiscsak õ ismer kivûl (és sajnos) belül.:D
Ha õ áldását adja akkor belevágok.:D
Lényeg,hogy a te dokid ismer téged és nyilván nem áll szándékában eltenni láb alóla,ezért amit õ tanácsol azt érdemes követni.:D
Persze ez megint csak az én egyéni véleményem.:D

Nincs jelen

 

#56 2008-04-15 21:57

ppfg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

szia Roor!
Én tényleg csak azt szeretném, hogy elérhetõ legyen egy folyóirat, egy könyv, vagy egy kiadvány, ami teljesen tudományos és nagyon részletes..
tudom, hogy mindenkinek más és más a betegség pont emiatt, vagyok a fórumon..de megint leírom, hogy nem a fórumot akarok kritizálni, és az orvosomat sem. Tényleg csak egy részletes általános tájékoztatóról érdeklõdöm..
Kár, hogy itt nem lehet hangsúlyozni, mert valahogy sosem az jön le amit szeretnék.. :) de azért írok ilyen smiley-t, hogy lássátok, hogy azért kedves vagyok :P
Üdv.
        Évi

Nincs jelen

 

#57 2008-04-15 23:02

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!
Általános tájékoztató?Sajnos az elég hosszúra sikeredne hiszen minden egyes beteg más és más.
Én 93-óta vagyok crohnos , de 9 évig teljesen tünetmentes voltam .
2004-ben kezdõdött minden elõlrõl , de egy nagyon jó orvos kezei közé kerültem amiért nagyon hálás is vagyok.Sajnos a vérképem iszonyatos , de mindig az is volt!Most is volt 1és 1/2 év tünetmentesem , de már vége!
Kaja?Diéta?Sajnos az aktív idõszakban teljesen mindegy mit egyem mert kijön egybõl,és az lehet diétás is.Én a tápszert egyáltalán nem tudom megenni , de a dokim mondta , hogy a szervezetemnek szüksége van a fehérje bevitelre,így a tejet és tejtermékeket fogyasztom.És mi az  érdekes?A tejtõl semmi bajom.Szóval röviden enyi.Tényleg mindenki más.

Nincs jelen

 

#58 2008-04-16 06:20

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Tünetmentesség!

Én tényleg csak azt szeretném, hogy elérhetõ legyen egy folyóirat, egy könyv, vagy egy kiadvány, ami teljesen tudományos és nagyon részletes...

Kovács Ágotának 2006-ban jelent meg egy könyve. Mindenrõl ír, amit nekünk betegeknek tudnunk érdemes. Szokta mondani, hogy nem ajánlatos a betegségünkrõl túl sokat olvasni, mert az visszahat, és csak betegebbek leszünk. A psziché...

Ha viszont az immunrendszer átfogó magyarázatára vágysz, citokinekkel, makrofágokkal és T-sejtekkel, akkor lépj be valamelyik egyetemi könyvtárba, vagy tanulmányozd a legújabb kutatási eredményeket a neten.

De tudd, hogy jelenleg egyetlen orvos sem tudja pontosan a betegség okát. Még a tudósoknak is csak sejtéseik vannak...

Nincs jelen

 

#59 2008-04-16 12:33

ppfg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

köszi pont ilyesmi könyvet kerestem! Tudom, hogy nem tudják még a betegség okát, de hátha elõrébb leszek picit :)

Nincs jelen

 

#60 2008-04-16 13:47

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Lucifer2007- ezért ajánlom neked is a sport-fehérjéket. Azok kifejezetten finomak, tutira meg tudod enni,
és nincs is benne esetleg olyan cukor/összetett szénidrát amivel a kórházi tápszerek amúgy televannak, és amitõl hányás van meg van akinek puffadás is.

Én reggelire mindig fehérjét iszom,- fincsi, és nem terheli a gyomrot bebringázás elõtt, de mégis bevittem a szükséges fehérje adagot ami kell az izmoknak.

Nincs jelen

 

#61 2008-04-16 21:42

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Rigor!
Köszi majd kipróbálom,lehet , hogy tényleg hatásos.

Könyvet olvasni?Isten ments!Könyvbõl gyógyítani?ez olyan mint könyvbõlk gyereket nevelni.!

Nincs jelen

 

#62 2008-04-18 23:15

Bmanó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!

Én sok mindenben egyetértek Schwab Dr. Úrral. Mikor úgy éreztem, hogy tünetmentes vagyok (semmi árulkodó tünet, szuper közérzet, jók a leleteim) leáltam a gyógyszerekkel, semmit sem szedtem 8 hónapi, de ezután csõstül jött a baj. Egy hónapi játszottam robotot, alig bírtam felkelni az ágyból és még akkor nem is tudtam, hogy újra fellángolt a colitisem. Ezután reumatológus, Movalis gyógyszer, gyomorégés, gyomorfájdalom, láz, görcsök, hasmenés ..........KÓRHÁZ 124-ES CRP stb. Sokkal jobban jártam volna, ha csak lecsökkentem a gyógyszert. Persze, amikor elkeztem vele leálni már nagyon viszkettem tõle és idegesített. Sikerült újra jobban lennem a megfelelõ gyögyszerekkel, de az ízületi fájdalmak megmaradtak.
Kicsit többet mondtam, kint kellett volna, de ez csak elrettentés volt a merészebbeknek. Jobb félni, mint megijedni!
Én inkább óvatos maradok ezentúl.
Most jól érzem magam, kivéve azt, hogy egy kicsit meredtek az újaim reggelre.
Üdv: Bmanó

Nincs jelen

 

#63 2008-05-13 07:13

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!

Érdeklõdnék!
Szedem a gyogyszereket egy ideje(Medrol,Salofalk)és múlthéten hétfõtõl szerdáig délelõttõnként 6-8× mentem wc-re fájdalmakkal meg mindennel kisérve(üritõ programnak neveztem el).Viszont utána csütörtöktõl 1-3× és csõkkent,mos már 4.napja teljessen normális minden 1× megyek csak(mintha semmi bajom se lenne).Hétfön pedig egész nap kajabünûzést csináltam.Húslevest ettem teli zöldséggel amit már régóta nem tudtam megtenni,utána vadast, "vacsira"bablevest is ettem,2 vacsira husit mustárral,napközbe fagyiztam,tejjel ittam a 3 az egyben kávémat.ÉS SEMMI!!!!:):D Ami gáz,hogy pár nap alatt látványos hizásnak indultam :( és nem eszek többet mint szoktam,a Medroltol álltalába mindig volt étvágyam,de ez idáig csak lefele mentek a kilók.
Ez most akkor azt jelenti,hogy gyógyuló tendenciát mutatok vagy a Crohnom cicázik velem és meg lessz ennek még a böjtje.???

Nincs jelen

 

#64 2008-05-13 11:10

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szerintem egyértelmûen a gyógyulás jele! Hiszen azt jelenti hogy jobban felszívódik a cucc, meg se hajtanak, akkor logikus hogy még kevesebb kajától is inkább gyarapszol, hiszen efektív kalória és tápanyaghoz valójában így jutsz mégis sokkal többhöz. Csak így tovább!

Nincs jelen

 

#65 2008-05-13 11:52

lizuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

sziasztok !
Nekem 2007 október óta "tünetmentes vagyok".Akkor volt kb 4-5 hetes napi 30 véres nyákos székletem.Szteroiddal és entocorttal nagy nehezen rendbe jöttem.Azóta nem jelentkezett.ill.ha érzem hogy egy kicsit fáj a hasam és nyílván több éves tapasztalattal már tudjuk mikor fáj a beünk miatt a hasunk akkor megelõzés képpen is használpom a steroidos beöntéseket.Hogy eszébe se jusson elõ jönni.Napi 150 mg imuránt szedek évek óta.Most hogy babát várok és annyira nem szeretném ha most míg pici a terhességem elõjöjjön így entocort helyett kamilla teás beöntést csinálok minden este.De kifogom próbálni a kamilla teát inni is.Hátha nekem is bejön.:-))

Nincs jelen

 

#66 2008-05-13 11:54

lizuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Most hogy vissza olvastam amit írtam látom hogy meg kell tanulnom írni.bocsi.:-)=)

Nincs jelen

 

#67 2008-05-13 16:20

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Rigor!

Köszönöm szépen a biztatást!Örûlök,hogy akkor ez a javulás jele,tiszta heppi lettem :D:D:D:D.
De mostmár akkor vigyázok mennyit is eszek mert még átesek a ló túloldalára. :D Nem hagyom abba a "diétás" evést!
Köszike  mégegyszer!

Nincs jelen

 

#68 2008-05-20 03:25

Licsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok !
Azt hiszem mindenki arra vágyik, hogy tünetmentes legyen. Én is az vagyok már lassan 1 éve, de csak gyógyszerekkel / megpróbáltam abbahagyni, jelentkeztek is a tünetek /, most viszont kiraktak az ellátottak / rokkant nyugdíjasok közül / éppen azért, mert jól vagyok. Ha nem találok belátható idõn belül munkát nem lesz biztosításom sem, de ha rendesen válaszolok a kérdésekre, miszerint van-e krónikus betegségem, akkor nem vesznek fel. Akkor én most beteg vagyok, vagy nem ?
Tünetmentes életet Mindenkinek !
Üdv. Licsi

Nincs jelen

 

#69 2008-05-20 07:32

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

A 22-es csapdája kedves Licsi!De próbáld eltitkolni.Nem minden munkáltató kéri ezeket az adatokat.Szép napot

Nincs jelen

 

#70 2008-05-22 20:03

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!
Ma nem volt jó npom.Fájdogált a hasam.Rossz volt a kedvem.Fõleg a mûtéti vonalban és a köldök alatti rész.Biztos hogy ez az esõs frontos hülye idõjárás.Remélem nem a kis genya rendetlenkedik a pocimban.De ezt leszámítva tünetmentesnek érzem magam

Nincs jelen

 

#71 2008-05-23 08:04

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Vigasztaljon, hogy a "kis genya" nálam sem szereti az ilyen idõjárást. Legjobb lenne ilyenkor eltûnni néhány napra pihenni, de sajnos (vagy szerencsére) vár a bánya, dolgozni kell. Így csak fájdogálok és nyûglõdöm, semmi erõ nincs bennem délutánra. A laborom viszont egész jó, csak a vvt lett 26. Szinte egészségesnek látszom.
Azért fel a fejjel, - ezzel biztatom magam - lesz ez még így se.

                     Jehu

Nincs jelen

 

#72 2008-05-23 09:38

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Zolcsibal: érdekes én elõtte készültem ki nagyon, (már szombaton kezdõdött) de tegnap már kifejezetten jobban voltam.

Nincs jelen

 

#73 2008-05-23 20:20

vugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!
Ha már az ember megkapta a rokkantnyugdíjat próbálja is megtartani! Mert ugye ennél a betegségnél hiába nézel ki tünetmentesnek, " egészségesnek" bármikor padlóra küldhet még gyógyszerek mellett is. Szerintem nem bûn ilyen esetekben a kegyes hazugság.
vugi

Nincs jelen

 

#74 2008-07-13 23:08

immama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok! A férjem 1 éve tünetmentes (Crohn). Fél év talpmasszázs minden este és diéta: tilos a hús a tejtermék, alkohol semmi, érdemes óvakodni a sok E-t tartamazó ennivalóktól(?). Neki ez nagyon bejött. Semmi gyógyszert nem szed már 2007 szept. óta. Most csinált meg egy Neera léböjt kúrát is. Az ekcémás bõrtünetei is elmúltak tõle! Az vagy amit megeszel! Az ilyenfajta diétához nagy kitartás kell, mással kell a lelki bajainkat "kompenzálni".
Midet megteszek, hogy segítsem õt a tünetmentességben:). Ha tudtam tippet adni Örülök! Minden jót nektek!

Nincs jelen

 

#75 2008-07-14 14:07

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Aiolosz!

Szívembõl szóltál!

Én nem a dr. úr által ajánlott max. 12 órát, hanem sokkal többet fordítottam arra, hogy megértsem az IBD pathomechanismusát, de bevallom õszíntén, nem sikerült. Azt gondolom, hogy ez még egy olyan orvosnak sem könnyû feladat, aki nem immonológus.

Clió

Nincs jelen

 

#76 2008-07-14 14:13

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Kedves Évi!


dr- Kovács Ágota könyvét a gyulladásos bélbetegségekrõl olvastad? Ebben szerintem benne van minden érthetõ módon, amit "laikus" szinten tudni kell az IBD-rõl. Ami t meg nem találtál meg benne és érdekel, azt  a kezelõorvosodtól kérdezd meg. Ha nem hajlandó válaszolni, keress másik dokit.

Clió

Nincs jelen

 

#77 2008-07-19 07:01

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Kedves Richard!

Már három hónapja várom, hogy ismertesd velünk az IBD okát. 30 év alatt kb. ötször változott a tudomány, mindíg más okot jelölve meg a betegség keletkezésében. Tudom, a fejlõdés, de én még mindíg ott tartok, hogy ismeretlen eredetû(okú) betegségrõl van szó. Pedig, ha meg van az ok, akkor elõbb-utóbb a gyógyulást(nem remisszió!!) jelentõ gyógymód is meg lesz. Ezt nagyon sok beteg várja!! Kérlek, jelentkezz!!

Nincs jelen

 

#78 2008-08-13 19:41

ildi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Csak érdekességként írom, nem tudom más észrevette-e ugyanezt: egy hete voltam tükrözésen és azóta eddig nem volt hasmenésem, pedig diétát sem tartottam. Ennyire hatásos volt a "béltisztító léböjt kúra"?

Nincs jelen

 

#79 2008-08-15 13:06

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

ebbõl a szembontból nekem is "bejött" a tükrözés. úgy másfél hétig (tegnapelõttig) nekem is megszûnt a hasmenés. viszont ez idõ alatt fogytam közel 2 kilót. de ez utóbbit inkább a kánikulára fogom, akkor nem kell vele foglalkozni :)

Nincs jelen

 

#80 2008-08-15 19:18

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Nekem az utolsó tükrözés után volt hasonló tapasztalatom.
Kb. két éve fél évig voltam tünetmentes a tükrözést követõen.

Nincs jelen

 

#81 2008-08-15 20:49

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Megyek tükröztetni :D =D vagy :D=D

Nincs jelen

 

#82 2008-08-19 14:26

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sok embertõl hallottam(sõt a korházban is mondták), hogy ezek a betegségek szezonálisak.Kinek a tél-nyár kinek a tavasz-õsz kavar be.Mivel közeledik az õsz(sajnos) arra lennék kíváncsi ki hogy próbál felkészülni (vagy egyáltalán próbál e felkészülni) a neki gondot jelentõ idõszakra és elérni a tünetmentességet?

Nincs jelen

 

#83 2008-08-19 18:54

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Halika!

Zolcsi:durr bele sehogy,mert ha akar úgyis elkap,akkor legalább legyen pár jó hetem.:D:D:D:D
(Nem követendõ példa!:D:D:D )

Nincs jelen

 

#84 2008-08-20 13:26

Hunoranyu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Zolcsibal!

Most olvastam az utolsó hozzászólásodat,és elgondolkodtatott! Nekem kizárólag nyáron jött elõ a colitisem. sajna most is küzdök vele,de kezd javulni a helyzet. nálam a kamilla tea csodákra képes.egyébként is csak mentes vizet iszok,nagy ritkán 1 korty colát/tényleg csak 1 kortyot/, de már 3.napja iszom a teát,és érezhetõen jobban vagyok.

Remélem jöv nyárig nem lesz megint baj.....

Nincs jelen

 

#85 2008-08-21 06:49

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Zolcsibal!Jó kérdés.Így még sosem vetõdött fel bennem.Felkészülni?Kivédeni?Na hosszú évekig minden este úgy feküdtem le,hogy vajon mire ébredek reggel.Most viszont már beletörõdtem és lekileg vagyok felkészülve.Ha jön,tudom hogy mit kell tennem,hogy kezeljem magam.Aki már hosszú ideje beteg ismeri önmagát és tudja ,azonnal orvos vagy õ saját maga orvosa.Évszakok?Nekem nincs.Vagy jön a betegség vagy nem,mikor éppen hogy tetszik neki.

Nincs jelen

 

#86 2008-08-22 17:56

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Hunoranyu:
Kamillateával jó vigyázni, hajt és szárít!
Üdv.
Eva13

Nincs jelen

 

#87 2008-10-03 09:13

hedgehog
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!

Az egyik hozzászólásban olvastam a kamillás beöntésrõl. Házilag hogyan kell ezt elkészíteni?? Van valamilyen "kockázata", mellékhatása esetleg?? Szeretném kipróbálni, de nem sokat tudok róla, viszont abszolút gyógytea párti vagyok. Egy éve vagyok colitises, nincsenek "durva" tüneteim. Idõnként véres a székletem és emiatt szeretném kipróbálni a kamillás beöntést, hátha használna...

Elõre is köszi!!

Nincs jelen

 

#88 2008-10-03 16:23

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

hedgehog!
A kamilla belsõleg is külsõleg használva is szárít. Nem tudom, ez beöntésben mennyire tenne jót a gyulladt beleknek, bár beöntéssel kapcsolatban nincs tapasztalatom.

Nincs jelen

 

#89 2008-10-04 20:45

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Hedgehog!
Nekem volt, hogy a kórházban adtak kamillateás beöntést, amibe beleoldottak gyógyszereket. nagyon jó hatással volt. Colitises bélre adták. Keveset és az volt a cél, hogy sokáig benn maradjon. Otthon kellett megfõznöm és termoszban bevinni és ott adták be. Normál adagban tettem bele kamillát.
Ennyit tudok. Talán érdemes lenne megkérdezni róla a gasztrós orvosodat.
A kamilla szárít, de a gyulladást is csökkenti!!!

Nincs jelen

 

#90 2009-01-04 23:57

Bogyó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!

Némóka, most olvasom a márciusi hozzászólásod. Ha erre jársz, írd már meg légyszi, hogy a kamillateát azóta is iszod-e! És az is érdekelne, hogy eszel-e sok cukrot, finomított szénhidrátot, chipset, kólát stb., avagy almán, nyers répán, zöldségeken és teljes kiõrlésû pékárúkon élsz elsõsorban? Nekem mondjuk meggyõzõdésem, hogy a betegség kitartó diétával (plusz elég alvás, sport) tünetmentessé tehetõ (nem Crohn-diétára gondolok, hogy ami rost, azt nem eszem meg, hanem arra, hogy a nyers zöldségekkel, gyümölcsökkel az immunrendszerem hibája helyrehozható) - szóval nekem egy nagyon hasznos információ lenne, ha valaki, aki régóta tünetmentes, megerõsítené, hogy egészséges életmóddal ki lehet keveredni ebbõl a betegségbõl! Mert amúgy nem állok rosszul én sem a tüneteimmel, de még nem merem magam tünetmentesnek nevezni.

Bogyó

Nincs jelen

 

#91 2009-03-07 13:43

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Ne legyetek lusták egy kicsit visszaolvasni a hsz-ban,rengeteg gyogyteat javasoltak többen is,ne ismételjük már magunkat folyamatosan!

Nincs jelen

 

#92 2009-03-07 14:38

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szia Gabika88!
A gyógyteák közül a körömvirág teát és a citromfû levél teát (Herbária) tudnám ajánlani. Gyulladásos bélbetegségben ezek jótékony hatásúak. Azt nem mondom, hogy a hasmenést minden esetben megszünteti, de enyhíti a panaszokat. A kamillát azért nem javaslom, mert hiába gyulladáscsökkentõ, ugyanakkor enyhe hashajtó hatása is lehet.
Jobbulást kívánok!

Nincs jelen

 

#93 2009-03-07 15:13

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Marthuska! Nem jól fejezted ki magad a kamillateával kapcsolatban. Nem enyhe a hashajtó hatása. Én a legtöbb IBD-s betegtõl és saját tapasztalatból is írom, hogy el kell kerülnünk a kamillateát, mert iszonyú hasmenést tud csinálni.

Nincs jelen

 

#94 2009-03-09 12:57

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

sziasztok,

Bocsi, hogy itt kérdezem, de tudja-e valaki , hogy nagyon gáz a 36-os CRP? Láttam, hogy meddig jó, és kicsit megijedtem.

Nincs jelen

 

#95 2009-03-09 13:01

Tami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szia Tünde!

Hát ugye azt szokták mondani, hogy 10-ig jó, de nekem hosszú hosszú ideig 50 körül mozgott, doki erre azt mondta van egy kis gyulladás. Amikor én nagyon rosszul voltam és igazán be voltam gyulladva 145-ös CRP-m volt. (utánna mûtöttek is)
Nem akarom elbagatelizálni, de nekem akkor a doki azt mondta, hogy egy crohn betegnél "normális" ha kicsit néha  megemelkedik a CRP. Na attól tessék figyelni, mert ez biza arra utal, hogy a kis genyád mocorog.
Egyéb tünet? Láz? Görcs? valami?

Üdv:

Tami

Nincs jelen

 

#96 2009-03-09 13:51

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Kedves Tami,

Köszi, hogy válaszoltál. Megnyugodtam kicsit. Semmi bajom most vagyok jól.
Remit kapok folyamatosan. A süllyedésem 32 ami rég nem volt ilyen "alacsony".
Mindig 50-60 körül mozgott. CRP-t nem szoktak nézni, és nem rémlett, hogy
ez mit számít. köszi mégegyszer.

Nincs jelen

 

#97 2009-03-09 14:00

Tami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Ha jól érzed magad, akkor nincs gáz szerintem.
Mondom nekem amikor tök jól voltam 50 körüli crp-m volt.
sajna ugye a pici gyulladás is mutatja magát.

Vigyázz magadra!

Nincs jelen

 

#98 2009-03-09 17:51

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Tünde,
szerintem majd lassan menni fog le még,én Humit kapok és a süllyedés mellett nekem is folyton a CRP-t nézi,a vas mellett pl.Amióta kapom a Humit csökkent,hála istennek!

Nincs jelen

 

#99 2009-03-09 22:08

akiss
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Tünde! Nekem az orvos még a 10-es CRP-re is azt mondta, hogy nem jó, a vérsüllyedés meg 14 volt! :P Az én dokim mindig a CRP-t nézi, sokkal megbízhatóbb, mint a vérsüllyedés. Ne ijedj meg, az eredményedtõl, nekem mikor ennyi volt már nem lehetett levakarni a vigyort a képemrõl. :D Ha jól érzed magad az a lényeg.

Nincs jelen

 

#100 2009-03-10 05:41

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB