#1 2005-05-17 12:21

fischy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Testsúly

Sziasztok!

Egy szokatlan kérdésben szeretném a segítségeteket kérni. 13 éve Crohn beteg vagyok, annak minden "szépségével, nemrég volt egy nagyobb bélm?tétem. Emellett (ez a szokatlan dolog Crohnosoknál) jelent?s súlyfeleslegem van (majdnem 30 kg!), szeretnék fogyni, de sajnos a m?tét miatt szinte semmilyen zöldségfélét nem ehetek, és Crohn miatti diéta miatt is elég behatárolt az az ételkör amit megehetek. Ez itt a f? gond. Kérlek titeket, hogy ha van valakinek valamilyen jó diétás ötlete ami fogyaszt is és a betegségnek sem árt meg írja meg nekem. Már több módszert is kipróbáltam két eset volt vagy egyáltalán nem volt hatásos vagy a belem gyulladt be t?le. Még egy kis probléma van itt, mégpedig az, hogy a m?téti sebem miatt bizonyos testmozgásokat nem csinálhatok, pedig az is segít a fogyásban tudom. Jelenleg úszni járok és szobabiciklizem, de szerintem ez nem elég. Tornázni nem bírok, mert pl. hajolgatnom nem lehet, súlyokat emelgetnem sem.  Kérlek titeket segítsetek nekem, ha tudtok. El?re is köszi

Nincs jelen

 

#2 2005-05-17 15:43

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Fiscy: "N" (fittness-guru gyerek) féle Update (mert ez itt nem a reklám helye :-)))). Mivel semmit sem nélkülöz, amire szükségünk van, csak arra kell figyelni, hogy az id?zónákat betartsa az ember, vagyis vannak olyan cuccok, amiket már délután 3 óra után nem lehet fogyasztani, de persze délel?tt igen. Nem fognak rövid id? alatt tömegével legurulni a kilók, csak szépen lassacskán. És persze a szobabicikli szintén nagyon jó, csak arra kell figyelni, hogy rendszeres legyen. Naponta legalább fél óra. (Nekem egy hónapja van, már napi 18 km-t tekerek 37 perc alatt és nagyon élvezem :-))))).

(Nekem egyébként nincs súlyfeleslegem, csak mostanában van kósza 2-3 kiló, ami nem tetszik, úgyhogy én is ezt alkalmazom.)

Nincs jelen

 

#3 2005-05-18 08:57

Huszti Csilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Ha Debrecenben azt mondták Édesanyámnak, hogy nem tudnak a betegségével mit kezdeni akkor érdemes még valahol próbálkoznunk??? Kérem segítsen!!!

Nincs jelen

 

#4 2005-05-18 13:51

raczrita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok!
Most el?ször vagyok itt nálatok!
Tavaly szeptemberben diagnosztizálták nálam a Crohn betegséget. Egy kicsit le vagyok sújtva. Egy "kellemes" medrol lökésterápia után nálam is jelenkeztek azok a bizonyos mellékhatások. Sajnos ahogy abba hagyom a medrolt, bizonyos erythema nodosum vagy mi jelenik meg a lábamon. Akkor én ezt örök életemben szedhetem?! Tanácsok,hozzászólások? El?re is köszönöm!
Sziasztok

Nincs jelen

 

#5 2005-05-19 16:26

fischy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok! El?ször is mindenkinek köszönöm a tanácsokat.
Adrika , az Update módszert próbálom csinálni, eddig nem sok eredménnyel, már kb 1 hónapja, csak sajnos nem vagyok elég kitartó benne. Én is azért kezdtem bele, mert ezt találtam a számunkra is megfelel? módnak.  Ami a mozgást illeti, sajnos nem mindig van er?m vagy kedvem a biciklizéshez, mert épp vizsagaid?szakom van és a tanulás kiveszi az energiáimat, de azért nem hagytam teljesen abba.
Zolika sajnos teniszezni nem igen tudok, a fallabdát sosem próbáltam még, de sajnos nem vagyok elég ügyes az ilyen sportágakban.  A séta  jó tipp,  már magam is gondoltam rá. Közben mégegy jó mozgási lehet?séget találtam, lépcs?zni fogok, a munkahelyemen már el is kezdtem, mivel csak a 2. emeleten dolgozom igy oda még elég jól fel bírok lépcs?zni. Majd apránként feljebb és feljebb fogok menni. Mégegyszer mindenkinek mindent köszönök.
Huszti Csilla! Ne essen kétségbe én már 13 éve vagyok beteg, de emellett mivel szerencsére igen optimista tipus vagyok, minden gond nélkül együtt lehet vele élni. Már 13 éve ugyanaz a remek dokim van, aki az egyik legjobb a szakmában, Dr Kovács Ágotának hívják és Budapesten az Erzsébet Kórházban és a Kapás utcai rendel?ben m?ködik. Vidékr?l is sokan járnak hozzá tudomásom szerint. Keresse meg.

Nincs jelen

 

#6 2005-05-23 13:37

lilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szia Raczrita.
Sajni ez a betegség csupa meglepetés.  Én is szedtem Medrolt, aztán Budenofalk jött. Ezt sem lehet örökké szedni,
vajon most mi jön? Fel a fejjel.               

                                                        Lilla

Nincs jelen

 

#7 2005-05-25 06:58

Géza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

El?ször is: üdvözlök mindenkit. 10 éve vagyok kolitiszes. Már évek óta lesem, nem szánta-e rá magát valaki az SCD-re a környéken ? Nekem még nem volt rá elegend? er?m. Lehet, hogy erre is ez lenne a megoldás ?

http://crohn-colitis.hu/html/p5_scd.php

Nincs jelen

 

#8 2005-05-29 17:32

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Halihó!

Én is nagyon sok fogyókúrát kipróbáltam már. Miel?tt beteg lettem, egyszer le is fogytam 15 kilót (két hónap alatt). Koplaltam, mint az ?rült, meg ugrálóköteleztem egy csomót. Hát ezt nem ajánlom senkinek (a koplalást). Nem esküdnék meg rá, hogy nem ez hozta ki a colitisemet. Ráadásul a kilók szépen lassan visszajöttek... Viszont az ugrálókötél még ma is beválik. Csak kitartás kell hozzá. Az utolsó hónapokban, odáig jutottam, hogy 1000-et ugarburáltam egy nap. Most is próbálkozom, de már nem olyan vadul. Megpróbálok minden nap 1300 kalória alatt kajálni. Igaz, hogy nem olyan látványos a fogyás, de inkább lassan, biztosan, mint hogy megint depis legyek, és utáljak mindenkit a környezetemben, aki vékonynak született. Most két hét alatt 1 kilót fogytam. Nekem remélem beválik az a módszer, hogy csak a felét eszem annak, amit eddig, és kerülöm az édes löttyöket, meg a felesleges nasizást.

És ha ilyen kis buci maradok, végülis az sem érdekel. Engem így is sokan szeretnek... Ez a lényeg nem? ;)

Nincs jelen

 

#9 2005-05-29 20:18

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Kedves Zoli!

Tök jó a cikk, amit találtál, csak az a baj, hogy hiába van tisztában az ember azzal, amit nem szabadna (t)ennie. Rengeteg könyvet, cikket, internetes oldalt olvastam végig, és mégsem sikerült leadnom a kilókat. Ett?l persze depresssziós lesz az ember, akkor meg eszik vmit. Szerintem a legtöbb embernél ez lélekben d?l el. És persze az is nagy hátrány, hogy a gyümit?l, zöldségt?l, (amit?l fogynál) kétszeresére puffad, görcsöl a colitises ember hasa . Rádaásul a környezet sem túl toleráns az emberrel, ha súlyproblémái vannak.
Probléma szerintem az is, hogy az orvosok, akikkel találkozunk, nem fordítanak erre elég figyelmet. Talán, ha 14 évesen, mikor hízni kezdtem, kaptam volna pár jótanácsot az orvosomtól, most nem itt tartanék.
Azért talán még nincs minden veszve...
Holnap megyek a körzetimhez, aki akupunktúrával is foglalkozik. ? is leadott 12 kilót. Mikor volt egy makacs arcüreggyulladásom, már segített, hogy ne kelljen a beleimet antibiotikumokkal terhelni. (Így is van elég bajuk..) Az ára elég borsos, de talán megéri megpróbálni. És talán a vastagbél-gyulladás enyhítésére is vannak akupunktúrás pontok,,, Holnap kiderül

Nincs jelen

 

#10 2005-05-31 14:03

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Kedves Katica és fischy!

Én mindig kövérnek éreztem magam.Volt is mit fogni rajtam, 162 cm 68-70 kg között mozogtam általában. Mindig azzal voltam elfoglalva, hogy milyen kövér vagyok, és hogy mekkorák a melleim. Még a fogyókúrázni is szoktam néha, de sosem volt elég kitartásom, hiszen nem tudtam lemondani a f?tt ételekr?l és külön elkészíteni  magamnak lusta voltam.
Aztán crohn beteg lettem kb. 3 éve. És tavaly ?sz óta úgy, hogy nem csináltam semmi fogyókúrát, vagy sportoltam volna szépen lassan lement 10 kg. Most sem vagyok sovány, de meglátszik a 10 kg mínusz. (162/60 kg) Belül valahol örülök ennek mármint a fogyásnak, de tudom, hogy ezt betegség okozta és sokszor azt mondom, hogy ilyen áron nem is kellett vona. többen mondják, hogy milyen rosszul nézek ki, mert megszoktak édes ducin. A melleim még mindig nagyok és borzasztó nehezek. Más azt is mondja, hogy örüljek neki, nekem a gerincemnek is teher.Szóval amikor kicsit kövérebb voltam mindig irigyeltem a soványakat..laposakat..néha még most is..
De amióta itt-ott olvasok arról, hogy milyen rossz azoknak akik nem tudnak hízni már nem is annyira irigykedek. Legalább lesz mib?l leadni. Biciklizés nagy séták, kirándulás, barátok, crohn, vagy colitis  és már le is megy néhány kiló. Tehát fel a fejjel! :)

Szerkesztette: Tünde (2005-05-31 14:08)

Nincs jelen

 

#11 2005-06-03 20:51

Nyinyike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok!
Szerintem egyáltalán nem árt egy kis súlyfelesleg. Én 40 kilóval rohangászom már egy éve a 166 centim mellé. De élek! Dolgozom, tanulok, ellátom magam, a családom. Persze vannak rosszabb napjaim, de alapjában véve meg vagyok elégedve magammal. Igaz jó lenne hízni, legalább 10 kilót, de nekem ez éppen olyan nehéz, mint a fogyni vágyóknak a fogyás. Ugyanakkor nagyon oda kell figyelnem, mert ez már tényleg az az alsó határ amib?l nem adhatok le.
Türelem, kitartás, a mi betegségünkben ez  legfontosabb.

Nincs jelen

 

#12 2005-07-15 12:31

Katka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Fiam Zoltán 30 éves , 8 évvel ezel?tt  kezd?dött a crohn betegsége.A gyógyszerek amiket szed hasonlóak a többi betegéhez.Szeretném azokat kérdezni, akik alternativ gyógymódokat vettek igénybe,hogy melyik vált be? Étkezésükkel kapcsolatban azt kérdezném, hogy kinek milyen étkezési rendet javasoltak.Tehát mit lehet enni és amit lehet annak az elkészitését, és mit tiltottak ki az étrendjükb?l.

Nincs jelen

 

#13 2005-10-25 07:19

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Láttam nem csak én küzdök a kilókkal, így gondoltam nyitok egy "anti-Norbi" topikot, amiben szeretnék összegy?jteni tippeket és tanácsokat, hogy kinek mit?l lódul meg a mutató a mérlegén. Gondolok itt sportra, étrendre, egyébre.
Szerintem ha hízni akarsz, az ugyanolyan nehéz, mint ha fogyni szeretnél, csak ugye mindenkinek a saját ny?gje a legnehezebb.
                                AKKOR HAJRÁ A KILÓKÉRT!

Nincs jelen

 

#14 2005-10-25 07:57

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Hurrá! Akkor eszünk!
Na de mit és mikor? Jó a kérdés. Naponta többször keveset vagy sokat egyszer? F?zeléket vagy húst hússal?
Na nézzük meg rám levetítve!
Általában reggel 5 órakor ébreszt?, kávé az nincs, mert nem iszok! Helyette elmajszolok 3-4 kekszet (háztartásit). 9-1/2 10 óra körül egy laza reggeli. Teácska citrommal és mézzel hozzá vajas vagy libazsíros kenyér párizsi vagy valamilyen laza nem túl f?szerezett felvágott vörös vagy lila hagyma.(nem margarin, mert tele van EEEE bet?kkel s tapasztalat, hogy ha olyat eszem, amiben van E-bet?s anyag, attól durran a Crohn). Halad a nap eljön az ebéd ideje 13-14 óra között mindegy hogy mit eszek csak ne olyan f?zelék legyen ami tejfelt tartalmaz mert az nekem nem jó. Ja és er?s vagy a túl-túl f?szeres kaja sem nyer?.( Próbálkoztam sok mindennel de ha normál kaját ettem akkor t?rhet? volt a széklet de ha mirelit mert ugye nem mindig van id? f?z?cskézni akkor rohanás 2 napig az tuti) Úzsira valami könny? kaja, (lufi) mondjuk egy kevés kényeztetés tea süti, vagy valami édes de csak pár falat!(Igen ez is házi készítés?)! Vacsi vagy hideg vagy meleg de a tapasztalatom az hogy nekem a meleg az jobb mint a hideg vacsora így általában azt eszem mint délben vagy egy laza tojás rántottát(az másra is jó). Én így táplálkozom!   
Jobbulást mindenkinek.
Üdv: Szuszidi

Nincs jelen

 

#15 2005-10-25 13:12

Szénsavas ásványvíz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

én speciel eszek mindent, zöldséget, gyümölcsöt, édességet minden mennyiségben, húsokat, tésztát, tejes dolgokat, mégis baromi nehéz híznom.
Pedig még igazán hasmenésem sincs. Farkasétvágyam van, állandóan eszek, mégsem mozdul a mérleg, pedig csak 3 kiló kéne az álomsúlyomhoz.
Na erre varrj gombot. :)

Nincs jelen

 

#16 2005-10-26 17:51

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Halihó!

Még nem tudom mennyire érdekel benneteket ez a topik, minden esetre próbálok valami hasznosat kihozni bel?le. Els?ként szeretnék összeállítani egy amolyan kalóri(bomba)táblázatot, vagyis inkább egy tápérték kimutatás félét.
El?ször elkezdem írogatni, hogy mi mindenre gondoltam, és ha valakinek eszébe jut még valami, akkor szívesen venném az észrevételét


                      gram/nap/feln?tt ember szükséglete

zsír                                                                          állati vs. növényi
fehérje                                                                         ?
szénhidrát                                                                egyszer? vs. összetett
cukor(ok)                                                                 most akkor árt v. nem
ásványi anyagok                                                       pl. milyen kajában mi található
vitaminok
rostok
folyadék                                                                   Ávíz vs. gyümilevek vs. tea

stb.

Olyasvalami táblázatot gondoltam összehozni, amib?l gyorsan kideríthetem, ha pl. be akarok vinni 2000 kalóriát és mondjuk otthon csak krumplif?zim van, akkor a vacsihoz mit kell még elkészítenem, hogy kilegyen a napi mennyiségem.


Ha valaki szeretne, vagy tudna ebben segíteni, valahogy meghálálnám.

El?re is köszi!

pasekix

Nincs jelen

 

#17 2005-10-26 19:06

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szia !
Egy kis libamaj, zsirjaban lesutve, teliszalami koritessel, konnyu esti vacsora :-)
Komolyra forditva a dolgot, ezeken a helyeken kutakodj:
BodyBuilding & Fitness Portal
Di@bétesz on-line
HaziPatika tapanyagtablazat
Transzindex Kaloriatablazat
Selenor, Nos talan ez a legjobb :-)

Nincs jelen

 

#18 2005-10-26 20:05

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Tuti hízórecept:

Normális mennyiség? szénhidrátban gazdag vacsora olyan este 8 felé (köretnek: krumpli, rizs, galuska és még véletlenül sem párolt zöldség, vagy egyéb más nyúltáp, desszert: mondjuk banán, hogy azért gyümölcs is legyen) . Majd minden este 10 óra tájékán a tv el?tt tespedve el kell majszolni még egy csomag (200 g) édes vagy sós kekszet, vagy fél tepsi házi sütés? pitét vagy piskótát. Arra kell vigyázni, hogy ez ne csak hébe-hóba legyen, hanem minden este el kell játszani. Szerintem garantált lesz a siker. Bár az sem árt, ha mondjuk már elmúltál 30 éves is...

Továbbá mindenképpen érdemes próbálkozni a táplálékkiegészít?kkel, pl. a Nutridrinkkel, mert az hasznos is és biztos nem árt, meg olyan vitaminkomplexumokkal, amit?l az ember a "vasat is megenné" és meg is eszi, mert annyira nagy étvágyat csinál.

Nincs jelen

 

#19 2005-10-26 21:53

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Elmesélem ez nekem egy évvel ezel?tt hogy is volt a m?tét után amikor kökemény 54 kilóval nyomtam az ágyat.
A sikerrecept:

Végy reggelire mindent.Ami mozditható.Általában 6 tojásból és 5 szelet baconb?l tükörtojást, hozzá egy jó nagy adag (lehet?leg egy liter) gyümilét.Ezt tunkold kenyérrel, de vagy 3-4 szeletel (ez már sztem vagy 3000 kalória).Egyél minden fél órában utána valamit.Mindegy hogy az keksz vagy csipsz, csak legyen valami hasznos a szádban (aki birja, tolhat mogyorót pisztárciát).Ebédre egy nagyonütös kaját kell enni.Levessel, sok körettel (nálam egy egy kiló mirelitsültkrumpli volt /nap) és vagy fél kilónyi hús.Déután folytasd amit reggeli és ebéd között csináltál.Persze a mozgást vesd el.Ne járj mozogni és légy lusta.A vacsora 7kor kezd?dik.Egy laza szendvicset kell benyomni, májkrémmel, sonkával,fejessalátával és papritával (hogy vitamin is legyen a szervezetben, persze este, ami még jobban segiti a zsir lerakódását, mert ugyen nem szivódik fel).Este 10kor kötelez? enni még valamit.Én mindig a muter éléskamráját dézsmáltam ki.Csoki, dugi csipsz, duplacsokis pilótakeksz.Ennyi.

Hülyén hangzik, de nem égettem volna le magam ezzel ha nem lenne igaz, pedig amig sztómám volt, addig muszáj volt sokat kajálni, mert csontsovány voltam.Ez a taktika bejött.Aki birja az ilyen drasztikus hizást (és miel?bbi májelégtelenségbe akar szenvedni :D) az próbálja ki.Egy hét után már 4 kiló a plussz!!!

Nincs jelen

 

#20 2005-10-27 13:53

Nyinyike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok!
Én is hízni szeretnék. Mindig diétáztam, alig ettem, hogy ne kelljen annyiszor Wc-re járnom, de ez így nem mehet tovább. Fehérje hiányom lett, dagadnak a lábaim. Sajnos a Nutridrink meghajt, már azt sem tudom inni, pedig attól mindig összeszedtem 7-8 kilót. Most már majdnem mindent eszek, naponta többször, sokat, remélem el?bb-utóbb fel jön pár kiló. Most 40 kiló vagyok, kb.55-nek kéne lennem, de már 48-50kg-mal is kiegyeznék, annál lánykoromban sem voltam több, amikor még egészséges voltam.

Nincs jelen

 

#21 2005-10-28 08:02

szöszi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok!

Én is szeretnék hízni, de nálam a stressz vitte le a kilókat, nem a betegség kiújulása, ugyanis éppen válófélben vagyok. Talán éppen annyit nem is eszem, mint máskor, de a sok idegesség miatt annyi lement, hogy lötyög rajtam minden ruhám és ezt utálom. Idáig kordában tudtam tartani a súlyomat, de most nem sikerült. Mindenkinek sok sikert a hízáshoz, én is azon vagyok.

Nincs jelen

 

#22 2005-10-28 09:27

Csjudit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Kedves Nyinyike!
Én a ProGasztro-tól híztam!  Probiotikum, gyógyítja a bélnyárkahártyát és ez hízást eredményez! Üdvözlette: Judit

Nincs jelen

 

#23 2005-10-28 13:59

Nyinyike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok!
Köszönöm Judit a tanácsot. A ProGastrót még nem próbáltam.

Nincs jelen

 

#24 2005-10-28 14:08

Nyinyike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szia Zoli!
Nem is gondoltam arra, hogy abbahagyom az evést, és ezután csak Pro Gastron élek :)), de azért köszi, hogy figyelmeztetsz. ez nagyon jól esett, most legalább tudtam valamin rötyögni. az a bajom, hogy túl komolyan veszek mindent, és keveset vigyorgok. Pedig tudom, hogy a jó kedv fél egészség, vagy valami ilyesmi.

Nincs jelen

 

#25 2005-10-28 22:00

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

A táplálékkiegészit?khöz hozzátenném még azt, hogy nem csak a nutridrink van, hanem por alaku is, aminek nemtudom pontosan mi a neve, de ha minden igaz az is nutrival kezd?dik:).Azt lehet inni is, de bele lehet f?zni pl a burgonyapürébe, f?zelékbe,stb.Sztem még ezt is érdemes kipróbálni.Személy szerint én próbáltam, de lusta voltam végigcsinálin az a hosszu folyamatot (kiskanál el?, kimér, kever, iszik).
Ami még sokat segitett anno nálam, az a polivitaplex 8-as tabletta volt.Bennem szinte teljesen sikerült felszivódnia, és emiatt mindig éhes voltam (talán ezért is eszem ennyit).Azt is érdemes megpróbálni.Közgyógyra ingyen van

Nincs jelen

 

#26 2005-10-31 13:59

Rika
Tag

Re: Testsúly

A fiamnál ( 19 éves) nemrégiben diagnosztizálták a chron betegséget. Nagyon rosszul volt, egy hónap alatt 17 kg-t fogyott. És ekkor kaptam egy hírt, hogy a bélrendszert nagyon klasszul rendbe teszi a japán kristálygomba. Nekem Szombathelyr?l sikerült beszerezni. Nem igényel sok tör?dést, foglalkozást. 3 naponta készítem a szénsavas limonádét. Ebb?l a fiam napi 1 litert iszik. És láss csodát nagyon jól van, elkezdett hízni és tünetmentes. Ha valakit érdekel nagyon szívesen küldök.
Mindenkinek szép napot kívánok: Rika

 

#27 2005-11-01 17:03

sm
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok!
Nos a fiam érintett és nála is nagyon nehezen megy a hízás. Mi az el?bb említett nutridrinket isszuk lé és por formájában is. Ha beteg naponta 2-3 alkalommal egy doboz nutridrinket, a port pedig a leveséhez ill. f?zelékhez adagolva kapja. Ha jól van akkor is naponta 1-1 nutridrinket megihat, azt mondja az orvos mivel elég rossz a táplálék felszívódás nála. Az italok hogy ne legyenek túl egyhangúak el tudom készíteni neki  fagylaltként vagy pudingként, ha érdekel közre adom. Röviden ennyi. Ja egyébként azt mondja az orvos hogy ezek a tápszerek teljes egészében felszívódnak még a beteg bélhártyán is.
Jó hízást.

Nincs jelen

 

#28 2005-11-01 20:26

Rika
Tag

Re: Testsúly

Szia!
A fiam is issza a nutridrinket. Szeretnélek megkérni, hogy írd le a puding és a fagyi receptet, hátha így szívesebben iszoatná eszegetné
Köszönettel:Rika

 

#29 2005-11-01 22:03

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Nekem is kéne most innom a nutrit, de olyan rossz (ahogy sm irta, egyhangu).Engem is érdekelne a puding recept, meg a fagyi.Ha ezt közzé tudnád tenni sm, akkor összehozok bel?le nagyon frankó kis sütiket, meg hasonlókat (a muffinomról itt ódákat zengenek :)).
köszi puszi

Nincs jelen

 

#30 2005-11-02 10:42

sm
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok!
Akkor a kért receptek.
Puding: 2-3 ev?kanál liszt és kb 3 dl tej (aki nem bírja, lehet laktózmentes tej, szójatej, stb,vagy víz) A fiam laktóz érzékeny ezért a zárójelben írtakat használom. Ebb?l s?r?  krémet f?zünk, ha langyosra h?lt bele keverjük a nutridrinket vagy én az ensure plust használom, mivel laktózmentes és ízesítem ezen felül kakaóval, cukorral, vagy gyümölccsel, kompóttal. Általában turmixolom, hogy szép sima legyen. Ha lazábbra készíted akkor ital, (shake szer?), vagy ha még egy kevés zselatint teszel hozzá szépen megtudod dermeszteni és formába önteni. Természetesen ha gyümölcsös íz?t használok akkor gyümölcsöt teszek hozzá ha vaniliást akkor kakaót. Nagyon finom banánnal, alma, körte kompóttal.Egyébként lehet a bolti pudigporokat is használni, a lényeg az hogy fél liter helyett 3-4 dl-b?l f?zzd meg és ha langyos akkor keverd hozzá a tápszer italt, mivel azt f?zni nem lehet és ha túl meleg amihez vegyíted akkor olyan lesz mint amikor a rossz tejet forralod.
A fagylalt recept után utána kell néznem, mivel régebben csináltam. viszont itt egy gyümölcsrizs recept is.
Rizst megf?zöd tejben ill. mint a pudingnál, keversz hozzá egy kis zselatint és amikor langyos hozzá adod a tápitalt és a gyümölcsöt, kompótot ill. ízesíted, vaniliás cukorral, csokival stb. ízlés szerint. Ez is finom és kevésbé jön ki a tápital jellegzetes íze. F?leg ha egy fél órára h?t?be teszed.
Egyébként én használom süteményekhez is csak mint mondtam f?tt krémeknél az a lényeg hogy langyos legyen mivel 50 fokig lehet jól elkeverni. Ha gyümölcstortát készítek a krémet a fent említett pudinggal készítem és ezt teszem a piskótára majd rá a gyümölcsöt is. Kis kosárkákat gyártok ez több napra is eltehet?.
De például lehet kapni vízzel hidegen elkészíthet? pudingport is, akkor ezt az italt használod.
Általában egy-egy adagból 2-3 evésre való készül.
Ensure-b?l van csirke íz? is és italban, ezt levesekhez ha langyosra h?ltek lehet hozzáadni, és nem kell porozgatni. Bár én a port közvetlenül az elkészült és kih?lt leveshez, f?zelékhez keverem és így nem kell annyit "pancsolni", ill. amennyit a gyerek megeszik, hiszen mindig nem tudok teljesen külön f?zni neki.

Monik, ha érdekel el?keresem a házi csokim receptjét is, amit ha nagyon csokit kíván a gyermek el szoktam készíteni. Sajnos ? a laktóz érzékenysége miatt bolti csokoládét egyáltalán nem tud enni.

További jó hízást! Ha esetleg lenne még kérdés ahogy tudok válaszolok rá.

Nincs jelen

 

#31 2005-11-04 15:54

.fla
Tag

Re: Testsúly

sziasztok.
most készülök kiprobálni az általatok említett Nutridrinket,mennyit írassak a házidokival kezdetnek 1-2 havi adag elég?
koszi

 

#32 2005-11-04 16:22

Berci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Én  ENSURE PLUS  Drink  eper izesités? napi 3x1  /200 ml / + kaja
Teljesérték? kiegyensúlyozott szivószállal fogyaszható komplet folyékony tápszerkészitmény fogyasztok. Finom

Nincs jelen

 

#33 2005-11-05 19:37

sm
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szia Monik!
Nem tudom a tejtermékre mennyire vagy érzékeny. Az alábbiakból készítem. Mivel a fiam tejérzékeny ezért f?leg vizet használok, ill. vaniliás íz? enture plust. Veszel tejport, nos ezt én bébitápszerrel helyettesítem, ami tehéntej mentes. Kicsit drága de nem okoz plussz tünetet. (hasmenést) Margarint keveset és zselatint, kakaót. Kevés vízzel felolvasztom a margarint, kb. 5-10 dkg-ot, bele keverek egy kis kanál zselatint, majd h?lni hagyom annyira, hogy hozzá öntsem a kb. 1 dl. tápszert, ha bírod lehet tejszín vagy tej is. Bele keverem a port, hogy s?r?bb pépet kapjak és annyi kakaót és ha kell egy kevés cukrot, ahogy ízlésed engedi. (Mivel montad, hogy a keser?t szereted, szerintem több kakaóval és kevesebb cukorral vagy anélkül is készítheted, hiszen f?leg a bébi tápszer édes egy kicsit)
Tálkákba teszem és hút?be szilárdra dermesztem. Egyébként ha ínyencséget akarsz tehetsz bele puffasztott rizst és kapsz rizses csokit, de gyümölcsöt is tehetsz hozzá. (els?sorban aszaltat)
Remélem segítettem. Jó étvágyat!

Nincs jelen

 

#34 2005-11-15 07:28

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok!

Azt hiszem hétvégén elkészülök az excel-es kalóriatáblázattal, abban szeretnék segítséget kérni, hogy miként tudnám majd fellinkelni a file-t, hogyan tudom mindenki számára elérhet?vé tenni. Segítségeteket el?re is köszönöm, minden jót mindenkinek, legyetek jól! Sziasztok

Nincs jelen

 

#35 2005-11-15 17:27

preq
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

sose fogok már meghízniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!
ajj még más azon nyávog hogy súlyfelesleg van rajta addig én meg azért hogy végre látszódjon már rajtam hogy eszek(nem is keveset tudjátok ti it vékony társaim eszünk eszünk de semmi eredmény!)nah ha valakinek van valami ajánlata írjon!
egy 17 éves lány...:D oke?

Nincs jelen

 

#36 2005-11-16 00:47

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szia Pasekix !
Amennyiben nincs tarhelyed, felrakom az enyemre.
Dobj +1 emillel, ha erdekel.
aiolosz

Nincs jelen

 

#37 2005-11-21 11:22

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok !
Pasekix keresere feltettem a tarhelyemre az altala keszitett "Kaloria tablazat"-ot, ami meg nem teljesen kesz. Amikor mar rendben muxik, akkor termeszetesen ezt a nem vegleges lecserelem a "tokeletesre" :-)
Innen elerheto:
Kaloria tablazat

Nincs jelen

 

#38 2005-11-21 12:20

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok!

Els?sorban Aiolosznak szeretném megköszönni, hogy segített közzétenni a táblázatot, ez egy kis excel valami, a neten található Selenor oldalról került "begépelésre" az adatbázis. Még tervezek hozzá egy olyan munkalapot, amin "megf?zök digitálisan" pár ételt, els?sorban olyanokat, amiket szívesen megeszek, és ezeknek a kajáknak az egy adagnyi kalória és egyéb értékeit fogja tartalmazni. Azt tervezem, hogy ezek után ki lehessen válogatni az aznapi bevitelt, a végösszegb?l pedig tudni lehet majd, hogy mennyi tápszert kell még betermelni az aznapra tervezett kalóriaszint eléréséhez.

ha van rá igényetek, akkor írjatok ide olyan ételeket, amiket fel tudok dolgozni szakácskönyv segítségével, és akkor "megf?zöm"

Remélem lesz legalább egy olyan ember, akinek segíteni tudok ezzel, és nem hiába tökölök esténként. Bár ha csak magamnak csinálom, az se baj, számomra legalábbis hasznos.

No jobbulást annak, aki rosszabbul van, és kellemes napokat, aki élvezni tudja!

Szerkesztette: pasekix (2005-11-21 12:25)

Nincs jelen

 

#39 2005-11-21 13:33

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szia Zoli !
A topic cime: Hizni szeretnek
Szoval aki a hizni szeretne, az nem a dietas papikatol fog felszedni nehany kilot, az egeszen biztos :-)
En attol ehenhalnek, az tutti, de persze, ez csak en vagyok, masnal nyalvan mas a szitu.
Arrol nem is beszelve, hogy nem csak dietetikus nover kellene, a menu osszeallitasahoz, hanem egy szakacsno is, aki elkesziti + mazohistanak kellene lenni.
Amikor a csaladnak egy nagy tepsi rakottkrumlit keszitek, vagy fejtett_bablevest, akkor magamnak keszitsek meg plusz egy kis parolt rizst, sargarepaval, ja es meg nezzem is, hogy a tobbiek joizuen falatoznak.... :-)
Minden tiszteletem azon bretegeke, akik fegyelmezettek es tudnak dietazni, de en erre csak - ha nagyon gothos vagyok- akkor vagyok kepes, akkor sem maradektalanul.
Konkluzio----> gurman es/vagy haspok, ne legyen colitises :-)
mas
Amikor ifjonc koromban konnyusulyukent, ami ugye 60-62 kilo volt, erosodni akartam, de ahhoz +kilok is kellettek, akkor naponta 1 kilo kenyer + 1 kilo szolo volt a plussz kajam.
Fel is szedtem a szukseges kilokat, de az 1 kilo kenyer, az nagyon kemeny volt nekem, aki egyebkent semmihez sem ettem kenyeret.

Nincs jelen

 

#40 2005-11-28 23:35

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Hízni akarunk? Akkor együnk sok csírát, mert azok megdobják az emésztést, hiszen hiába a protein meg szénhidrát bomba ha nincs ami pozotív irányba katalizálja az emésztést és a lebontóképességünket! Az egyik leghatásosabb a búzacsíra!

Szerkesztette: Misha (2005-11-28 23:36)

Nincs jelen

 

#41 2006-01-14 14:06

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok!

Valamikor ígértem Nektek egy komplett kalóriatáblázatot, amit nagy hévvel el is kezdtem, de közbe jött egy diplomamunka, a "megrendel?m" pedig szoros határid?vel keresett meg, úgyhogy egy kényelmeset "röttyenteni" se tudtam lelkiismeretfurdalás nélkül.De túl "vagyunk" rajta, egy kis pihi után nekiugrok újult er?vel.

ui.: Van egy nálam bevált módszer az étvágyfokozásra, mégpedig a kalákában kajálás.Ha nagyon keveset is, de jobb étvággyal eszek, ha szintén kajálnak körülöttem, pláne, ha ismer?sök.

Nincs jelen

 

#42 2006-01-14 14:38

Ksanyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Nincs jelen

 

#43 2006-01-23 18:42

Milka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Nekem inkább fogynom kéne. :) Nem eszek nagyon sokat, mégis van rajtam most pár kiló felesleg. Amikor el?ször látott az egyik kórházban a doki, el se akarta hinni, hogy ez a betegségem van. Alapban inkább izmos vagyok, de most lett egy kis úszógumi is. :)

Nincs jelen

 

#44 2006-04-06 15:07

zolak
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Én személyes tapasztolatom erröl az hogy amikor 7 éve  elkezdödött a betegség 75kg voltam lefogytam 60kg ra 1 honap alatt azóta 60és 65 kg között vagyok szerintem nem olyan egyszerü hízni de lehet hogy én csinálok valasmit rosszul

Nincs jelen

 

#45 2006-04-12 12:31

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok,

Mikor a crohn-tól elkezdtem fogyni 68 kg voltam és 162 cm. Kicsit dundus. Másfél év alatt fokozatosan lefogytam 53 kg.-ra. Megkaptam a Remicade kúra elsõ két infulzioját és 2 -3 hét alatt vissza szedtem 5 kilót. Most 58 kg vagyok és a harmadik infulziót kedden fogom kapni. Már lassan figyelnem kell rá, hogy nehogy elhízzak. Biztos az számít, hogy most nincs hasmenésem, de az étvágyam is nagyon jó lett. Szóval nekem ez segített hízni. :)

Nincs jelen

 

#46 2006-11-07 10:02

Magdi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Nekem a fiam beteg már 12 éve, és a múlt héten mûtötték meg. Kivették a beteg részt, jelenleg otthon lábadozik. Szeretnénk többet tudni a leszázalékolásról vagy a lehetõségeirõl, hogy hogyan tovább. Ö jelenleg 25 éves, most munkahelye nincs mert elég sok egészségügyi problémája volt, nem emelhet nehezet.

Nincs jelen

 

#47 2006-11-07 15:30

mia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

szia.
nem gondolkodtál még arra hogy van-e valami férged? nem poén, most komolyan.. ugyanebben a szituban vagyok, már megõrülök, hogy lezabálom a kétajtós szekrényhaverokat, és úgy nézek ki mint egy etióp..
azzal szivatnak hogy egy alien lakik bennem, az zabálja meg helyettem..
de tényleg, szóval hallottam már ilyet, hogy a bélférgek helyettünk esznek.. én már megnézettem magam, tedd te is..

Nincs jelen

 

#48 2006-11-07 22:18

Marcsi5
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok!
Azt szeretném kérdrzni hogy a Colitis-Crohn betegségnél ki hogyan tartja be a diétát, és milyen hatása van? Nekem sajnos egyre több súlyfeleslegem van. kaptam a betegségre diétát sok-sok recepttel, de komolyan mondom nem is egy közöttük több gondot csinál, mint kellene. valahogy le kellene fogynom, de hogyan? Sajnos az intenzív mozgás nem nagyon megy, mert õrülten fájnak a lábaim, amit megmondott az orvos, hogy részben az öt évvel ezelõtti ikerterhességem miatt van, meg gondolom a drasztikus hízás miatt. Ez egy ördögi kör. Szóval kinek, hogy jött be a diéta?

Nincs jelen

 

#49 2006-11-08 03:36

krisztina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Mia, es talaltak valamit?

Nincs jelen

 

#50 2006-11-08 16:13

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

MarcsBevallom én is elpocakosodtam egy csöppet!Bár tudvalevõ, hogy a mozgás a fogyókúra alapja, ezt be is kell tartani! Sok olyan lehetõség van amihez a lábat nem kell annyira erõltetni!Nem kell súlyt emelni, meg ilyesmi!Az aerob edzésbe ez a jó, hogy 2 féliteres flakont teletöltesz vizzel és azzal kell gyakorlatokat csinálni!Nem nehéz és mégis hatásos! És én miért nem csinálom? Mert én most a korira megyek rá, mert a mûjég nyitva és lehet menni bohóckodni, de midnenesetre én is be fogok iktatni mellé még valamit!Igaz, hogy a munkahelyen 10-12kilókat emelek, de az csak akr!És a hasam ami kényes ügy!Ha a Dobó meglát, lecsesz, mert 70 kilónál mondta hogy álljak meg, mostmeg 75 vagyok...lesz egy kis dolga a sérvmûtétnél!
Ugyanakkor én általába odafigyelek mit kajálok, de sokszor van, hogy megmakacsolja a belem magát, és olyankor elrendel magának egy 3 napos tisztitókúrát (mint ma is).Nekünk az Atkins féle diétát nem tanácsos alkalmazni, kivéve ha valaki nagyon zöldségpárti, de azoknak a nagy része már kihullik a crohnos diéta mellett! Mindenesetre én azt tanácsolom, hogy aki fogyni szeretne, mint Marcsi, az próbálja meg kiiktatni a vöröshúst az étkezésbõl meg a tésztaféléket,inkább pároljon húst meg krumplit, olajba-zsírba ne süssön senki, vagy nagyon minimálisba és csak extra szüz olivaolajba! Sok vitamint is be kell vinni, ha ez nem megy a crohn miatt, akkor tápszert kell inni, mert abba bennevan minden vitamin ami kell és 4-5bõl már egy napi étkezés fedezhetõ (azt azoknak irom, akik meg hizni szeretnének, õk vedeljék a tápszert!:D) Én még tudok egy-két tanácsot adni, bár most el vagyok havazva egy csöppet, de aki ir e-mailt annak tuti válaszolok!
Amúgy anno sok minden mellett még "edzõsködtem" egy ismerõsöm felett!2 hónap alatt 6 kilót leadott! (nem a reklám kedvéért irtam!)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB