#101 2009-03-11 12:12

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Köszi az infot mindenkinek.

Nincs jelen

 

#102 2009-04-30 12:04

Atys
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok kedves fórumtársaim:):)
A tünetmentesség elég érdekes téma.Véleményem szerint ha valaki valamilyen étrendváltoztatás hatására lesz tünetmentes az még csak félsiker.De már az is valami.A tünetmentesség az a megfelelõ állapot mikor a kliens a körülményekhez képest elfogadható állapotban érzi magát.
A gyógyulás ott kezdõdik mikor gyógyszermentesen ehet az ember bármit és nem produkál a szervezete negatív tüneteket.Ezt elérni nagyon nehéz
További Szép napot mindenkinek és csak pozitívan::):)

Nincs jelen

 

#103 2009-04-30 12:29

crohnlány
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

sziasztok, arra volnék kíváncsi, léteznek-e "idõs" crohn-betegek? hogy lehet az, hogy mindenki, legalább is a nagy többség még 40 év alatt van, de nyugdíjas crohnossal még soha nem találkoztam. és nem is hallottam róla, hogy léteznének. csak nem meghalunk addigra? ugye nem? vagy meggyógyulunk? melyik?

Nincs jelen

 

#104 2009-04-30 13:02

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

crohnlány írta:

sziasztok, arra volnék kíváncsi, léteznek-e "idõs" crohn-betegek? hogy lehet az, hogy mindenki, legalább is a nagy többség még 40 év alatt van, de nyugdíjas crohnossal még soha nem találkoztam. és nem is hallottam róla, hogy léteznének. csak nem meghalunk addigra? ugye nem? vagy meggyógyulunk? melyik?


Szerinted ? 1-es vagy 2-es :D
Vagy x ;)
Nem kell berezelni, nagyon sokáig lehet kínlódni...csak az idõsebb breteget közül kevesebben rendelkeznek számítástechnikai ismeretekkel az átlagos populációhoz  képest, így a Netten is kevesebben vannak.
Remélem +nyugtattalak :)
Szóval, érdemes új ruhát venni, beruházni, külföldi utat tervezni.. ect. ect

Nincs jelen

 

#105 2009-04-30 18:06

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Crohnlány!
50 éves múltam, kb. 20 éve kezdtem, de most jól vagyok.
Nyugdíjas vagyok, de csak roki és eszem ágában sincs még feldobni a bakancsot!
Még sok tervem van, mivel nem rég hagytam el a félidõt.

szép hétvégét!!!

Nincs jelen

 

#106 2009-04-30 20:36

mamo.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szia Crohnlány!

57 éves vagyok, és nem ebbe fogok belehalni, és tudom, hogy lesz erre még jó gyógyszer (mellékhatások nélkül).
28 éve vagyok beteg, fiatal koromban sokkal rosszabb volt, mert tudatlan voltam, nem tudtam mi történik velem és az orvosok sem.

Sose add fel.

Nincs jelen

 

#107 2009-05-05 14:15

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Így, ahogy mondod, Lencsi! Énrólam sem mondják meg, hogy beteg vagyok, még amikor vannak problémáim, akkor sem. Csak ha nagy a baj, akkor látszik. Most is csak az ultrahang mutatta meg, hogy nem ok nélkül panaszkodok erõtlenségre, fájdogálásra, mert a laborom az jó.
Sõt, a fõnököm szerint ez egy "képzelt" betegség, túl kellene tennem magam rajta (szerinte). Szerintem meg neki kellene néhány hónapra kipróbálni.
Néha nem tudom, szóljak-e a dokinak, vagy várjak még, mert nem nézek ki elég rosszul.  Ezért inkább várok, aztán többel kötöm be.
Azért még így is jó, hogy munkaképes vagyok és csak a háztartás sínyli meg idõnként a rosszabb idõszakokat.

                                                                                         Jehu

Nincs jelen

 

#108 2009-05-15 13:36

crohnlány
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

köszönöm a biztatást. valahogy akkor is totál kivagyok. totálisan. egyáltalán nem hiányzott az életembõl egy ilyen szarság ( a szó szoros értelmében )
az az egy bátorít, hogy itt a fórumon vagytok néhányan még ezzel a szarsággal.
üdv

Nincs jelen

 

#109 2009-06-08 11:52

crohnlány
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

én azt vettem észre az utóbbi hónapokban ( mivel még 4 hónapja derült ki a crohnom) hogy ha lelkileg valami megvisel, akkor kijön rajtam a betegség. de azt is megtapasztaltam, hogy ha engedem jól kibõgni magam, az használ. ezért én pszichiáterhez is járok beszélgetni idõnként, mert az nem csaldtag, nem munkatárs, stb...így bármirõl lehet beszélgetni vele és egyensúlyban tartja a lelkiállapotomat. de a bõgés nekem fontos, mert én eléggé tartom magam, nem mutatom a lelki dolgokat és nehezen tudok sírni, akár évekig nem sírok, míg most ha úgy érzem, akkor nem nyelem vissza a könnyeimet, nem érdekel, hogy ciki. ez van.

Nincs jelen

 

#110 2009-06-11 16:05

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!

Mint talán olvashattátok a Ki kicsoda topikban nálam CU-t diagnosztizáltak május elején. 1,5 hete kiütések és magas láz miatt abba kellett hagynom a Salazopyrint, medrolt pedig csak 2 hétig kellett szednem.
Tehát kb ma 1 hete hogy semmit sem szedek a CU-ra és jól érzem magam. Se fájdalom, se vér semmi...
Holnaptól kéne kezdenem a Salofalkot orvosi ellenõrzés mellett.
Azt szeretném Tõletek kérdezni, hogy ha nem szednék semmit akkor gondolom hamar visszatérne ez a betegség, igaz?
Tehát nincs olyan cu-s beteg, aki eljutott a tünetmentességig és utána már nem szed gyógyszert és mégis jól érzi magát, tehát ez a gyógyszer szedés egy életre szól? :S

Elõre is köszi a tapasztalataitokat.

Üdv!

Nincs jelen

 

#111 2009-06-11 18:24

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Köszi Gigi az infokat. 4 év tünetmentesség az jól hangzik.

Igazad van, inkább szedem a gyógyszert mintsem visszaessek...vagy nagyobb baj legyen. Remélem Salofalkra nem leszek allergiás, kül. már nem sok gyógyszer közül választhatnak nekem..:S

Nincs jelen

 

#112 2009-06-11 20:47

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!
Gigi szeretném meg kérdezni mi a biztositék arra,hogy ha szeded a gyógyszert nem ártassz e ugyan annyit mintha nem szeded? Figyelembe véve a mellékhatásokat és a mellékhatásokra szedett gyógyszerek mellékhatásait.
12 éve vagyok colitises 9 éve nem szedek gyógyszert(ha belobbant jött a medrol ami eddig mindig segitett).Több mint 2 éve tünetmentes vagyok,persze mindent megbeszélek az orvosommal.Ezzel csak azt akarom mondani,hogy ugyan az a betegség és a szervezetünk mégis másképp reagál.Hisz az se mindegy mit eszünk.Szép estét

Nincs jelen

 

#113 2009-06-11 22:43

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

aupffh... Gigi, most meg h õszinte legyek, rámhoztad a frászt!!!! Amióta tudom hogy cu-m van a legeslegnagyobb parám a mûtét, hogy el kell távolítsák és sztómával kell élnem.
Tudom, hogy úgy így teljes életet lehet élni, szinte minden hozzászólását elolvastam Mancsáéknak és minden tiszteletem az övék h ilyen erõsek, de én akkor se tudok ezzel megbarátkozni. Persze tudom, nem is kell, nem tartok ott...de bennem mindig mindennap ott van az a "mi lesz ha..." és így elég sz*r. Ahhhh, kivagyok. :S
Bárcsak beválna a Salofalk, holnap kezdem, na majd kiderül h arra allergiás vagyok-e...bár Gigi ha azt mondod h még a salazopyrin a legenyhébb gyógyszer :S Én Salofalkból majd a 250 mg-set kezdem.

CU-mat bárányhimlõre cserélném.

:(

bocsi a sok nyafiért. :S

Nincs jelen

 

#114 2009-06-11 22:45

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Azt sem értem hogyha 4 évig teljesen jól voltál elmondásod szerint, hogy hogy egyik napról a másikra szükségessé vált a mûtét? ajjajj

Nincs jelen

 

#115 2009-06-11 23:07

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Melcsi_ írta:

Azt sem értem hogyha 4 évig teljesen jól voltál elmondásod szerint, hogy hogy egyik napról a másikra szükségessé vált a mûtét? ajjajj

Melcsi, nem kell mindjárt be...ijedni :) Vagyunk itt egy páran CU-sok, akiknek még megvan a vastagabbik bélése, pedig több mint 20 éve boldogít a nyavalyánk :(
Nincs két egyforma beteg és nincs két egyforma betegség, ezt érdemes jól megjegyezni....

Nincs jelen

 

#116 2009-06-11 23:37

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Aiolosz, köszi szépen a pozitív tapasztalat megosztását. Igyekszem majd én is mindent megtenni, hogy megtarthassam a "vastagabbik bélésem" :) nem eladó :)

Megyek ZzZzZz, jóéjszakát!

Nincs jelen

 

#117 2009-06-12 08:41

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Kedves Melcsi!
Az elõttem szólok már elmondták a lényeget, egy a fontos ahogy aiolosz is mondta hogy nincs 2 egyforma beteg és betegség.
Igaz hogy én crohnos vagyok 15 éve, és én betartottam a gyógyszerek szedését ahogy a dokim elõírta. Beszedtem mindent mint a kis angyal!  :D
Fontos, hogy ne aggódj, ne stresszelj feleslegesen, mert ezzel többet ártasz magadnak mint használsz!
Hidd el lehet ezzel a betegséggel együtt élni ( akár colitis, akár crohn) boldogan és teljes életet élve! :)
Mondtad hogy olvasgattad a sztómásokról szóló topicot, és te ezzel nehezen barátkoznál meg: hidd el nem is olyan szörnyû mint ahogy elsõre hangzik! :)  Én 10 éve élek így és teljes életet élek! Boldog vagyok, megtaláltam a társamat, így sztómásan ( õ egészséges!) is és nem én vagyok az elsõ és utolsó sem aki kiegyensúlyozottan él ezzel a betegséggel és a sztómával!
Magadban kell rendet rakni (már mint a fejedben) ha pozítivan állsz hozzá a dolgokhoz, hidd el sokkal könnyebben megy majd minden!
A fórumon lévöktõl kaphatsz elég erõt, tanácsot! Tudd hogy nem vagy EGYEDÜL!

A gyógyszerek szedésével kapcsolatban pedig te magad fogod eldönteni, hogy mit tartasz helyesnek, ebben azt hiszem Giginek igaza van, és megtalálod az "arany középutat"!
Kívánok neked, és mindenkinek nagyon szép napot!
A legfontosabb: TÜNETMENTESSÉGET!

Nincs jelen

 

#118 2009-06-12 08:48

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Igen, én is hallottam hogy a Salazopyrin a legjobb a vastagbél rák megelõzésére is...
Más kérdés. Tõlem a kórházban min. 2x vettek vért, pontosan nem emlékszem hányszor.

Viszont h már 4 hete h hazajöhettem stb. 1x sem küldött el a dokim vérvételre, holott mind a Salazopyrin, mind a Salofalk leírásában ott van h fõleg elsõ 3 hónapban szigorú ellenõrzés, vérvétel stb.
Nektek mennyire vizsgálták a fehérvérsejtszám stb alakulását??


"Esetenként vérsejtcsökkenést okozhat a készítmény. 700-ból, kb. 1 esetben  fordul elõ, hogy súlyos fehérvérsejtszám visszaesés tapasztalható, és ez is többnyire a rheumatoid arthritisben szenvedõ betegek esetében. Ezért szükséges a kezelés elsõ három hónapjában rendszeres vérvizsgálatot végezni. Ha ezeket a vizsgálatokat nem végzik el, fennáll a veszély, hogy egy esetleges súlyos betegségre nem figyelnek fel. A fehérvérsejtszám csökkenésére bizonyos tünetek is felhívhatják a figyelmet, mint pl. a fáradékonyság, torokgyulladás, valamint a fertõzések lekûzdésének nehéz­sége. Ha Ön ezeket, vagy általános közérzetromlást tapasztal vagy könnyen megsérül (ütésre kék folt keletkezik stb.) azonnal közölje orvosával."

Mert ugye nekem azzal kezdõdött az allergia h torokfájás.....ha tüsszentettem vagy nagyot ásítottam hadd ne mondjam menynire fájt még az is...aztán 3 nap neocitran nem hozott helyre, de amikor már tiszta kiütés és 39 fokos lázam lett akkor már gyanakodtm és elolvastam a betegtájékoztatót és a fenti leírás benne volt.

Mondtam dokinak, megvizsgált. "ááh ez gennyes mandulagyulladás, ezt a gyógyszer nem okozta hanem vmilyen baktérium, adok antibiotikumot rá".

Kaptam, szedtem...és tényleg helyrejöttem, de ettõl függetlenül furcsálom h nem kér vérvételi ellenõrzéseket.

Várom a véleményeteket ezzel kapcsolatban. :) Orvost váltsak, vagy igenis követeljem a megcsapolásom :D

Drága modik, Aiolosz, Robur és a Többiek, kérlek ha nem ide való az írásom helyezzétek a megfelelõ helyre, sajna én megint eltévedtem a sok topikban, bár úgyis Gigiék írására is szerettem ezzel válaszolni tehát majd eldöntitek. Köszi :)

Nincs jelen

 

#119 2009-06-12 08:52

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szia Juni!

Köszi szépen a biztatást, igyekszem, mert tudom h az örökös görcsöléssel, örlõdéssel, azzal h a gondolataim mindig a cu-n vannak csak ártok..:S

Nos, drukkoljatok, randim van a dokival, 10 és fél11 között, gyógyszer próba, bár nem tudom mit vár tõlem egy szem Salofalk bevétele után....h ott maradok 2-3 órán át a rendelõben elkezdek majd zöldülni? Salazopyrinre is 2 hét 3X1 dózis szedés után jelentkeztek az elsõ allergiás tünetek. Hmm..

Szép napot mindenkinek, aztán majd jelentkezek ám hogy mi volt dokinál, na meg h milyen érzés a gyógyszer. :) Remélem beválik.

:* M

Nincs jelen

 

#120 2009-06-12 09:14

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Melcsi_ írta:

"...Drága modik, Aiolosz, Robur és a Többiek, kérlek ha nem ide való az írásom helyezzétek a megfelelõ helyre, sajna én megint eltévedtem a sok topikban, bár úgyis Gigiék írására is szerettem ezzel válaszolni tehát majd eldöntitek. Köszi :) ..."

Látom, már Te is érezted, hogy kezd keveredni a történet  :)
Most úgy tekintem, hogy az esetet/esetedet, hogy az  interdiszciplináris zsánerû :D valamint figyelembe véve azt, hogy minden ember a betegsége kezdetén, ismeretek hiányában, nem egykönnyen tudja elmondani a problémáit, valamint azt is, hogy identitászavarod is van ("not a girl not yet a woman" irtad magadról) :D
ezért minden, ami történt, bocsánatos dolog. Viszont ezek után tessék odafigyelni ...
Láthatód, segítõkészségben itt nincs hiány, ez biztosan ad Neked valamilyen támogatást.

Befejezésül, a megbízható, lelkiismeretes orvos kulcskérdés, fõképpen addig, amíg magad nem szerzel tapasztalatokat, persze utána is, de akkor már bizonyos esetekben Te magad is el tudsz boldogulni.

Nincs jelen

 

#121 2009-06-12 15:32

zincõ
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

sziasztok!
nekem tavaly év eleje óta van enyhe crohn-om elvileg, Pentasa-t szedtem rá, de pár hónapja nem szedek semmit, mert nincs különösebben semmi bajom. abban kérném a segítségeteket (véleményeteket), hogy akinek ilyen baja van egész életében szednie kell a gyógyszert? tehát most h semmi bajom gyógyszer nélkül is jobb, ha szedem? vagy abbahagyhatom így?

Nincs jelen

 

#122 2009-06-12 16:48

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szia Gigi!

Azt hiszem mostmár okkal parázok, félek stb. :( Voltam dokinál...bevettem a salofalkot...2 órára rá??? tádáááá kiütések a kezemen és a hasamon....yess, erre is alergiás vok. Fene :( Lassan nem lesz a palettán semmi amit bevehetek..

Kaptam beutalót újfennt gasztrora...jövõhét kórház. :(

Ha lenne tabi amire nem lennék allergiás.....venném befele mint az M&Ms cukorkát....csak h elkerüljem a szikét.

Nincs jelen

 

#123 2009-06-12 21:24

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!
Gigi igazad van rosszul tettem fel a kérdést hisz biztositék tényleg nincs.Röviden elmondanám miért ódzkodom a gyógyszerektõl.Még nem voltam 20 éves mikor kiderült,hogy pajzsmirigy tultengésem van.Megpróbálták gyógyszerrel rendbe tenni nem sikerült mütét lett a vége.Cukorbeteg lettem a doki gyógyszert irt fel pedig azonnal inzulin kelett.Aztán jött a colitis 3 évig minden létezõ gyógyszert,kupot,kenõcsöt,beöntést kaptam tönkre mentek a fogaim elkezdett hullani a hajam,kész roncs voltam és akkor ugy döntöttem nem kell több gyógyszer.Pár éve allergiás vagyok 1-2 dologra természetesen kaptam allergia elleni gyógyszert amitõl ugy elkezdtem viszketni,hogy azt hittem megõrülök.Szóval ezért is vagyok gyógyszer ellenes.Most már csak azt kell kitalálnom,hogy a magas vérnyomást ami mostanába jelentkezik mivel fogom rendbe tartani?Elég kemény diétán vagyok talán ezért tudok tünetmentes lenni.Szép estét

Nincs jelen

 

#124 2009-06-13 13:12

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szia Laci!
Én fagyöngy teát iszom a magas vérnyomásomra.

Nincs jelen

 

#125 2009-06-13 20:05

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szia Zoltán!
Köszönöm a segitséged.

Nincs jelen

 

#126 2009-06-14 06:14

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Kedves Laci!
Itt megtalálod azt a megoldást amit te is alkalmazhatsz magas vérnyomásra. A gyógynövényeinknél tessék keresni a link oda visz de regisztrálni kell.
Kedves Zoltán!
A fagyöngy jótékony hatása mellet, mérgezõ is így csak szakaszos használatát javallják! 2-2 hétre bontva (2 hét fogyasztás 2 hét szünet) De nincs baj mert a fokhagyma is csodás szer.
Üdv: Szuszidi

Szerkesztette: Szuszidi (2009-06-14 06:14)

Nincs jelen

 

#127 2009-06-14 14:44

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Köszi Szuszidi!
Ismerem mert már néhány éve használom sikerrel.

Szerkesztette: Zoltán (2009-06-14 14:52)

Nincs jelen

 

#128 2009-06-15 01:34

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Gigi! Végre figyelmesebben elolvastam amiket mostanában írtál. Nem szeretem ám ha a végére a homály marad :):):) úgyhogy véleményem, colitis ulceroza. Szerintem ennek általában jelentõsebb a fizikai háttere mint a crohn-nak(kivéve legújabb közvetlenül örökölt stb). Ilyenkor, egy több évtizede tartó betegségnél melynél már "bevésõdtek a fizikai ráncok", látszólag tünetmentesen vagy kevés tünettel is lehet aktív a gyulladás. Mindez persze következtetés, remélem senkit nem zavar meg a gondolkodásom :) 
Aki colitises és nem árt neki az alapgyógyszer, szedje rendesen(+lanzoprazol!). Ne várjon csodát tõle, de lehet hogy tévedek, szerintem minél hasmenésesebb valaki annál jobb ha szedi. Azonkívül meg ugyebár az egész fekélyes vastagbélgyulladás (de ritkán mondjuk így) piciny enyhítésében ((? ha igaz)).

Szerintem legreálisabb ez a "csendes pusztulás" jelentõsebb fizikai háttérnél ill. nagyon régóta fennálló és nem 100%-osan tünetmentes betegségnél. Hogy miért gondolom ezt? Mert ha a lelki háttér erõsebb az többnyire nem marad ilyen "csendes", tünetszegény történet. Hátha egyszer minden bebizonyosul. De még az elõzõ elõtti mondatomhoz is tudnék tenni egy zárójelet, olyan összetett. (na jó. szóval enyhébb lelki háttérrel még reális a tünetszegénység de fõleg pl. egy crohn elsõ fellángolása, diagnózisa elõtt)   

Úgyhogy elég legyen a nyilvános gondolkodásból:) Crohn-betegeknek magamból kiindulva én csak krónikus hasmenés esetén ajánlanám. De önmagában, mint azt megannyi "mellékelt ábra" is mutatja, ezt én még nem nevezném ez esetben "alapgyógyszernek" sem. Bár ki tudja, talán colitisnél sem, attól függ, ha enyhébb eset még igen. ---szóval székrekedésnél nem ajánlanám, talán egyszer majd elhiszi nekem valaki :D:D örülök viszont hogy már nem jár érte máglyahalál :) muszáj voltam szembeszállni ezzel az egy jajj de hiteles orvosi véleménnyel, csak ezzel az eggyel különben belepusztulok....

Remélem nem bánom meg hogy ezeket leírtam:P

Nincs jelen

 

#129 2009-06-15 01:48

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Melcsi!! Neked csak annyit mondanék hogy badarság ilyenektõl parázni hogy mûtét, sztóma, stb :D legalább 20 évig ne ha már muszáj :D de addigra elfelejted és nem fogsz utána se:):):)
Remélem sikerülni fog azért olyan gyógyszert találni amire nem vagy allergiás! Ha sehogy nem sikerülne, még akkor se félj nézd a "jó" oldalát, hogy mennyi baj van vele... szerintem az életmódodon javíts és nyugodj meg nem lesz semmi baj! :)
elolvastam a bemutatkozásodat. szerintem Neked egy nagyon bélbarát étrend kéne mostantól. +életmódi javítgatások;) nem okoskodni akartam:) de biztos lenne mit...még idõben. és akkor no problem, évtizedek múlva se.

Nincs jelen

 

#130 2009-06-15 07:47

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szió Cyan!
Persze hogy fél az ember..hogy a viharba ne félne. De mostmár jobban vagyok....mind fizikailag, mind lelkileg....aztán h megint rámtörne a félsz, a para :D tudom hova és kikhez forduljak. Azt hiszem ez a legjobb hely, máris imádom a fórum "lakókat" :)
Persze a gyógyszer allergiám aggaszt...salazopyrin hát csak áldani tudom, 5 nap alatt mind a sok vért mind a kemény fájdalmakat elmúlasztotta....holott már 30 cm-en volt aktív a CU.
Szép napot.

Nincs jelen

 

#131 2009-06-15 08:17

zincõ
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

nekem miért nem válaszol senki? :(

Nincs jelen

 

#132 2009-06-15 09:08

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

zincõ írta:

sziasztok!
nekem tavaly év eleje óta van enyhe crohn-om elvileg, Pentasa-t szedtem rá, de pár hónapja nem szedek semmit, mert nincs különösebben semmi bajom. abban kérném a segítségeteket (véleményeteket), hogy akinek ilyen baja van egész életében szednie kell a gyógyszert? tehát most h semmi bajom gyógyszer nélkül is jobb, ha szedem? vagy abbahagyhatom így?

Kedves zincõ, mivel én csak about 25 éve szedek bogyókat, így nem tudok érdemben válaszolni, de ígérem, ha életem végére érek, akkor jelenkezem :) reményeim szerint ez még igen messze van :D
Mennyire korrekt választ vársz, hisz mi nem vagyunk orvosok ;) Elvileg crohnos vagy és gyakorlatilag ? Nekem(CU) volt közel kétéves tünetmentes periódusom, akkor most Te az én helyzetemben milyen választ adnál magadnak ;)

Nincs jelen

 

#133 2009-06-15 09:20

zincõ
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

:) és a tünetmentes periódusban is kellett szedni a gyógyszereket?

Nincs jelen

 

#134 2009-06-15 09:51

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!
Csütörtök óta egy szem bogyót sem kell szednem gyerekprojekt miatt!Az imuránt már több mint egy hónapja nem szedem de majd visszaállítjálk ha siekrül a "dolog".Nem rosszabb így sem.Most tünetmentes vagyok?Úgy tünik

Nincs jelen

 

#135 2009-06-15 11:33

Lucy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Cyan: nem ertem, mit ertesz az alatt, hogy jelentosebn fizikalis hatter ???
Gigi: 4 ev tunetmentesseg utan mi tortent, hogy muteni kellett ?
Kerdeznem toleted, mitol fugg hogy mutenek-e ? Pl. ha rakgyanu van ? Bocsi ha naiv a kerdes, de annyira beparaztam, nekem sincs panaszom a CU mellett, kiveve a WC latogatas gyakorisaga, s ha ez ilyen alattomos ahogy irjatok, akkor egyik naprol a masikra a kes ala kerulhetek ?

Nincs jelen

 

#136 2009-06-15 11:54

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Látjátok nem csak én paráztam be de nagyon. :)

De ott van pozitív példának Aiolosz, õ már több mint 20 éve szenved a CU-tól és szerencsére õt még nem mûtötték....tehát a remény hal meg utoljára. De minden szervezet más és más....egyéne válogatja.

Addig meg mindenki: take care!

Nincs jelen

 

#137 2009-06-15 20:23

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szuszidi köszönöm

Nincs jelen

 

#138 2009-06-15 22:38

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Melcsi! Igazad van: Take care! És Aiolosz is élõ jó példa. Viszont ahány szervezet, annyiféleképpen reagálunk mindenre. Ez van sajnos. Az egyik beteg elvan gyógyszerrel, néha gyógyszer nélkül. A másik szenved, rosszul van, operálni kell. Mindenki törekedjen a legjobbra és higgyen abba, hogy lehet még tünetmentes! Tudjátok csak optimistán, pozitívan!

Nincs jelen

 

#139 2009-06-16 02:26

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Lucy! Köszönöm a kérdést mert ahogy így írom ezeket a dolgokat, tényleg sejtem hogy nem lehet annyira világos ezekkel a "fogalmaimmal" :) azt értem jelentõsebb fizikális-testi háttér alatt minthogy táplálkozás, életmód, környezet, genetikai hajlam... az utóbbi már elég jelentéktelen - szerintem - a többihez képest. De persze ezzel nem azt mondtam hogy nem számít. Fizikailag tehát a legjelentõsebbnek a környezetet tartom de ez fõleg még a betegség kialakulása elõtt döntõ! Minél szervetlenebb és higiénikusabb egy környezet már kiskortól kezdve annál nagyobb esélye van a szervezetnek a helytelen mûködésre. Így az allergiáktól kezdve rengeteg minden. És ezt is lehetõvé teszi. De ettõl még nem mondom semmire hogy na ez és csakis ez az ok, mert ez amúgyis egyénenként változó, kinél mennyire. De azért vannak tendenciák is mint az hogy generációról generációra egyre nagyobb genetikai hajlamra számíthatunk, hiszen egyre "nyugatibbak" vagyunk...

Nincs jelen

 

#140 2009-06-16 02:32

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

jaaa és konkrétan amit feljebb írtam, attól hogy a felsorolásba (vagy inkább csak példákba) nem nagyon tudtam belefoglalni, ugyanígy a lényege az hogy testi dolog. Sok-sok évig van ez a betegség, leamortizálódik a vastagbél (vagy akármelyik), így aztán már az egyéb betegséget okozó, vagy fokozó tényezõk mellett, vagy azok elhalványulásával az /is/ válik uralkodóvá, hogy a jelenlegi fizikai állapot az már erõsen hátrányos lehet.
De én nem mondom hogy ebbe bele kéne nyugodni ;) elsõsorban CU-nál kiemelném a rákmegelõzés (helyes életmód, táplálkozás) fontosságát, nem csak egy gyógyszerrel ami állítólag ....... ((hanem itt megint szóbajön, hogy az immungyengítõ szerek használata mennyire kétségbe vonható...))

Szerkesztette: cyan (2009-06-16 02:35)

Nincs jelen

 

#141 2009-06-30 16:15

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

ennyit a tünetmentességemrõl....újra medrolon :(.......

Nincs jelen

 

#142 2009-06-30 20:51

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

:(:(:(:(

Nincs jelen

 

#143 2009-06-30 23:06

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Melcsi! Ne keseredj el azonnal már írtam ma valahova ezt, de ebben az idõben ami mostanában itt uralkodik "szinte" természetes, hogy rosszul vagy! Ez a betegség a gyulladás miatt elég érzékeny erre. Remélem hamarosan jobban leszel!

Nincs jelen

 

#144 2009-07-01 09:58

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szia Nita! Hm én nem tudom mire fogjam, sok mindenre fognám, h megiint van vér.....fognám arra is hogy 1 hétig helyettsítettem a fõnököm és 3-4 ember munkájáért voltam felelõs, vizsgáztattam is 1 vkit pénteken, akkor itt van a vizsgaidõszak vége és még van 2 vizsgám tehát a stresszre simán foghatnám......vagy azúj gyógyszerre, hogy a 250 mg kevés.....és foghatnám idõjárásra is. Nem tudom....de ha nem múlik medrol segítségével se, vissza fogok menni a gazstro dokihoz. :S:S

De tény h nem sokáig voltam tünetmentes, 2 max 3 hét?

Remélem helyrejövök, és közsi a biztatást!

Nincs jelen

 

#145 2009-07-01 20:15

CptBalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Fel a fejjel Melcsi, nekem még nem is sikerült elérnem a tünetmentességet :) Nemtom mit mosolygok, de lassan rájövök csak így lehet elviselni ezt a nyavalyát. A véres széklet meg jobboldali szúró fájdalom hatására ma visszamentem a gasztrós dokimhoz, aki visszaemelte 12-rõl 16mg-ra a medrolt. Egy hétig 16, aztán megpróbálom újra csökkenteni, ha megint jönnek a panaszok (várjunk elõbb el kellene múlniuk) akkor meg átállít Immuran-ra. Ez a terv. Van rá esély, hogy második nekifutásra sikerülhet? Valakinek sikerült így "letennie" a medrolt? Az 5 naponta 4mg csökkentés lehetett túl gyors? Nekem nem tûnik annak...

Nincs jelen

 

#146 2009-07-02 06:01

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

CptBalu!Lassan járj tovább érsz!Inkább lassabban csökkentsd mint újra visszamenj többre.Már írtam neked ezt egy másik topikban azt hiszem.Én 10 naponta szoktam csökkenteni,akkor is váltott szedésben.Nekem így bevált.De van aki hetente csökkenti.Majd kitapasztalod és fogod érezni neked hogy jó.

Nincs jelen

 

#147 2009-07-02 11:58

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Mivel ma reggel is csomó vérrel taliztam úgy gondolom, hogy a mostani gyógyszereim xart sem érnek, felhívtam a kórházat kontroll idõpontért, úgyis van már beutalóm hozzájuk. Mondtam hogy allergiás vagyok a Salazopyrinre, mondták, hogy az nagyon ritka, de hát én vagyok az élõ példa hogy elõfordul. Elõször júl20.-ra akartak idõpontot adni de rendik voltak és kikönyörögtem egy hamarabbi idõpontot, a hétfõt :):):) most örül a fejem....bár nem tudom ki lesz a dokim, de semmiképp sem akartam várni júl.20ig az olyan távoli és nem akarok rosszabbul lenni annál mint ahogy vagyok most. :(

Nincs jelen

 

#148 2009-07-02 16:03

Barbia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!

Olvastam az elsõ pár oldalt és szinte mindannyian hasonló tünetmentességrõl beszéltek! De sajnos én még így sem tudom hová tenni magam! 4-5 évvel ezelõtt a panaszaim alapján megállapították, hogy Chron-om van(a vicc hogy ezt csak most tudtam meg mert akkor elfelejtette közölni velem a doktor Úr, végig állította, hogy semmi bajom csak egy kis gyulladás, gyógyszer, kezelés mellõzésével). Ezután mivel a panaszaim nem szûntek a következõ orvos megállapította, hogy Colitis-em van! akkor Salofalkot írt fel ami segített. Ezután következett 4 év "tünetmentes" idõszak: a hasam ezalatt is rendszeresen görcsölt, sokszor volt hasmenésem, de vér nem volt a székletemben. A problémám az, hogy mindeközben 8 éves korom óta (jelenleg 22 vagyok) pajzsmirigy alul mûködésem van, ami szintén rendszertelenné teheti a székelésem(hol székrekedésem volt hol hasmenésem). A kérdés hogy vajon, tünetmentes voltam az elmúlt 4 évben? vagy sem?
Most ismét csodálatos egy hónapos Salofalk beöntés kúrámat csinálom. Új munkahely, rengeteg stressz, magas fizikai igénybevétel. Diagnózisom még mindig nincs, csak találgatnak. Mert a gyulladásom olyan jól sikerült, hogy azt mondták jelenleg többet ártana egy tükrözés mint segítene.
Remélem lassan nekem is sikerül megtapasztalnom a tünetmentesség idõszakát.....

Nincs jelen

 

#149 2009-07-02 22:24

Lucy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szia Barbia !
Te en nem ertem, mi az hogy a gyulladasod jol sikerult, meg hogy tobbet artanak mint segit ???
Mi alapjan kuldik el az embert tukrozesre ?

Mar tobbszor is akartam kerdezni, milye idoszakonkent , hany evente ajanljak otthon a tukrozest ?

Nincs jelen

 

#150 2009-07-03 05:54

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Kedves Lucy!
Mindenkinél az állapotától függõen küldik az embert koloszra. Ez teljesen egyéni és persze függ az orvostól is. De egy biztos évente ajánlott egy kolosz ellenõrzés céljából.
Legyen szép napod: Szuszidi

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB