#101 2010-02-17 09:54

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szerintem ez a bizonytalanság a legrosszabb!

Youlcsi! Lehet, ezek a gyógyszerek többet ártanak neked, mint használnak.:(

Szerkesztette: Marthuska (2010-02-17 09:54)

Nincs jelen

 

#102 2010-02-17 10:20

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

abból a szempontból nincs bizonytalanság, hogy most tutira kizárták a crohnt... csak akkor nem tudom mi a baj. nekem a "nem fertõzéses k.m.n. gastroenteritis" az valahogy olyan általános... hogy bármi lehet. igazából a "k.m.n."-nel nem tudok mit kezdeni... mert nem tudom, hogy mi lehet, ha nem azok, amiket más bno-nál konkrétan megnevez...

a gyógyszereket meg sajnos muszáj szedni :( a metformint azért emeltem, mert sajnos sovábbra is tele vagyok cisztával :s és a closti vsz éppen ezért nem tud semmit csinálni. igaz, utóbbi mellékhatásaival még csak-csak megbírkózom (hiszen a cél mindennél fontosabb :)) de jobb lenne, ha látnám hogy legalább használ.

Szerkesztette: youlcsi (2010-02-17 10:21)

Nincs jelen

 

#103 2010-02-17 10:33

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Off Youlcsi! Mit jelent az, hogy k.m.n.? A crohn BNO kódjai között is van ilyen! On

Nincs jelen

 

#104 2010-02-17 10:33

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Youlcsi! Igen, tudom, hogy szerencsére nálad kizárták a Crohnt. Az elõbb Brekire és Kittusra gondoltam, mivel a gyógykezelés nagyban függ attól, hogy milyen betegséget diagnosztizálnak.

Nincs jelen

 

#105 2010-02-17 10:38

Marcipán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Én!
k.m.n.= külön megnevezés nélkül
Hogy ez esetben pontosan mit jelent, az passz.

Nincs jelen

 

#106 2010-02-17 10:39

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

k.m.n., mint külön megnevezés nélkül
szóval semmi konkrétum... és ez az ami engem zavar, mert így nem értem, hogy mi történik :( pontosabban ezt az egészet nem értem... pedig szeretném...
tegnap elkezdtem irogatni... 2 oldalnyi kérdést összegyûjtöttem az orvosnak :)

Szerkesztette: youlcsi (2010-02-17 10:41)

Nincs jelen

 

#107 2010-02-17 10:43

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Youlcsi! Például az adókedvezményt igénybe vehetõ BNO kódok között is van K5090 Crohn-betegség k.m.n. Na most akkor ez mi a fene? Crohn vagy nem Crohn? Vagy ez olyan, amit Kittus ír, hogy a tükinél Crohn jelek voltak, a szövettan colitist igazolt?

Nincs jelen

 

#108 2010-02-17 10:51

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

én!

a k.m.n. sztem kb annyit jelent, hogy mivel egy csomó minden be van kódolva a BNO-ba, de azért mindent mégsem lehet, így ezeknek is kellett valami elnevezést kitalálni... szóval kb olyan "egyéb" kategória.

Szerkesztette: youlcsi (2010-02-17 10:52)

Nincs jelen

 

#109 2010-02-17 15:31

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Megpróbálom majd a proktologust,és a gasztrós összehozni,egy épületben vannak,hogy konzultáljanak legalább egymással.
Ugy tudom ilyen esetekben,a reumatologusnak-proktomókusnak-gasztrósnak-szemésznek összehangoltan kellene kezelniük...nem össze vissza hajkurászni mint egy hülyegyereket.Legalábbis ez lenne az ésszerü.Ha egyszer beszélnének egymással,talán már közelebb lennénk a megoldáshoz,vagy hogy kapjak végre valamilyen kezelést.
Pl:chorioretineális szemgyulladásnál nem szabad szteroidos gyulladáscsökkentöt használni,a reumásom meg tolta bele a hátamba injekcióval,hatot minden alkalommal.Az orvosok közti kommunikáció hiányát érzem a legnagyobb roblémának esetemben.

Nincs jelen

 

#110 2010-02-18 11:50

moncsa85
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok!
Én hétfõn jöttem ki a kórházból, most tudtam meg hogy Crohn-os vagyok...
Elég ijesztõ még ez az egész és persze tele vagyok kérdésekkel:
Olvastam a fórum elejét és megijedtem mikor a Medrolról írtatok mert én is azt szedem most (meg még egy csomo mindent mellette...) Konkrétan mi a baj a medrollal??
Diétát Ti mennyire tartatok???

Nincs jelen

 

#111 2010-02-18 12:49

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia Moncsa85! Üdvözöllek a fórumon! Tudom, hogy elsõ hallásra ijesztõ, én is így voltam vele, de idõvel megtanulod elfogadni és kezelni a helyzetet. Biztos vagyok benne, hogy rengeteg kérdés megfogalmazódott már benned, és kapsz is rá választ bõven, itt a fórumon, ha olvasgatsz bennünket. DE! Csak azokat a dolgokat jegyezd meg, amik a hasznodra válnak! Van sok jó tanács, mind az étkezést, gyógyszerszedést, alternatív módszereket, életvitelt stb. illetõen. Ha valaki Crohnos, a betegséget kordában tartó gyógyszereket folyamatosan kell szedni. Itt nem a Medrolra gondolok, az csak idõszakos kezelés. Ettõl sem szabad megijedned, mert a szteroidok a legerõsebb gyulladáscsökkentõk, és csak addig szedeti veled az orvos, ameddig feltétlen szükségét látja. Az adagot fokozatosan fogják csökkenteni, így a mellékhatásokkal is kevésbé kell számolni.
A diétát csak annyira kell tartani, amennyire Te fontosnak látod. Figyeld meg, mik azok az ételek, amik fokozzák a panaszokat, azokat kell kerülni! Ezt mindenkinek saját magának kell kitapasztalni.
Tedd fel bátran kérdéseidet a megfelelõ topicban, megpróbálunk válaszolni!
Jókedvet, erõt és kitartást kívánok Neked!

Nincs jelen

 

#112 2010-02-18 14:03

andi74
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok Andi vagyok én is Crohn  beteg vagyok már 10 éve 3éve van tályogom és sipolyom nem akar gyógyulni állandóan váladékozik már volt egy kisebb mûtétem most ott tartok ,hogy az orvosok is sötétben tapogatóznak nem tudják mit csináljanak küldözgetnek egyik orvostól a másik orvosig most elég fájdalmas mert be van gyulladva és még ülni is alig tudok táppénzen vagyok már egy hónapja igaz már kezdek helyre rázódni .Úgyhogy mindenkinek kitartást ha valami kérdésetek van nyúgotan írjatok ha tudok segítek.

Nincs jelen

 

#113 2010-02-18 16:14

moncsa85
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Nálatok milyen a panaszos idõszak??Ez most lehet furcsa kérdésnek tûnik, de nekem csak a hasmenés meg a rossz vérkép volt ami miatt elkezdõdtek a vizsgálatok. Sokszor éreztem ill.hallottam a kruttyogást a belekbõl, de nem volt különösebben semmi fájdalmam... (most már van :a gyomrom kezdett fájni gondolom az 5 félr gyógyszertöl amit szednem kell)

Nincs jelen

 

#114 2010-02-18 16:33

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Andi74! Üdv a fórumon! Tályoggal és sipollyal kapcsolatosan a "Sipoly" címû topicban tudsz tapasztalatot cserélni.
Sajnos ebben a témában is sokan várnak segítségre!

Moncsa85! A "Kísérõjelenségek" topicban válaszolok Neked!

Nincs jelen

 

#115 2010-02-20 14:56

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szerintetek mennyi az esély arra ami nálunk van?
Bátyám 12 éve crohn-os,most a feleségénél is azt diagnosztizáltak,és elvileg nekem is az van...népbetegség lessz?

Szerkesztette: Breki (2010-02-20 14:57)

Nincs jelen

 

#116 2010-02-22 21:53

Agi87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

sziasztok!
Még új vagyok itt az oldalon,de nem új crohn- beteg. Nálam 15 éves koromban kezdõdött az egész, 8 évvel ezelõtt.1hónap alatt 10 kg-ot fogytam,állandó hasfájás, hasmenés,39 fokos láz.2hónap alatt sikrült a 3. kórházban kitalálni az orvosoknak,hogy mi okozhatja a problémát.Rengeteg gyógyszert kaptam akkor,konkrétan napi 22darabot kellett szednem.Ez 2002-ben történt és egészen 2008-ig semmilyen problémám nem volt.Mivel egyetemre járok, a vizsgaidõszak, nagy stressz hatására újra kiújult, de még sikerült idõben elkezdeni a gyógyszeres kezelést és javult az állapotom.Idén januárban azonban újabb stresszhatásnak (utolsó év az egyetemen) köszönhetõen sikerült olyan állapotba kerülnöm,hogy egy hetet kórházban kellett töltenem, mert a gyógyszeres kezelés ellenére elég dúrván kiújult megint. Hosszas orvosi tanácskozások után elkezdtek infúzióban napi 60mg Medrollal kezelni 3 napig, azóta tablettában szedem folyamatosan csökkentve az adagokat.De persze mellette szedek 3x2Pentasát és 2x1 Lansoptolt.Ja és az állandó vashiányomra pedig Maltofer szirupot.Azért szirupot, mert minden vaskészítménytõl rosszul voltam,mert laktózt tartalmaznak és ez az egyetlen,ami nem.
Szerencsére úgy érzem,hogy ez a kezelés hatásos,csak egy nagy gondom van,hogy képtelen vagyok hízni,de reménykedem benne,hogy elõbb-utóbb az is elkezdõdik. (Na meg persze,hogy a hajhullás megáll.)

Egyelõre ennyit rólam,remélem befogadtok magatok közé.
További szép napot mindenkinek!

Nincs jelen

 

#117 2010-02-23 10:39

Kittus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok!
Ági, persze, hogy befogadunk magunk közé, bár jobb lenne inkább más miatt kerültél volna az oldalra és más okok miatt ismernénk meg egymást. Én a medroltól híztam mint a disznó, és olyan szép kerek fejem van még mindig, hogy öröm rám nézni :D A hajhullás megállásában én is reménykedem. :(

Csütörtökön megyek bõrgyógyászatra, remélem okosak lesznek. Most úgy döntöttem mától nem veszem be a Medrolt... kell hogy tünetem legyen ahhoz, hogy lássa a doki és ki tudja találni mi bajom van. Jó lesz, medrol nélkül 3 nap... De ha ez kell ahhoz, hogy kiderüljön mi van velem... Szeretnék már búcsút inteni a Medrolnak...

Breki! Nálad van valami fejlemény?

Szép napot!
Kittus

Nincs jelen

 

#118 2010-02-24 21:00

nikica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok!
Segítsetek nekem, kérlek! Nem tudom mi a bajom. November óta szenvedek a hasmenéstõl, egyszer elmúlik, de utána visszajön, már nem tudom mit ehetek és mit nem. A hasi görcsök már rendszeresek. Néha lázam is van. Voltam orvosnál, de õ a vizsgaidõszakra fogta, hogy biztos attól vagyok ideges, de nem voltam ideges. Most meg már nincs vizsgaidõszak, szóval okom sincs idegeskedni. Lehet hogy én is ilyen beteg vagyok? Mit tegyek, hogy kiderüljön végre mi bajom van, kihez forduljak? Segítsetek. Köszönöm!

Nincs jelen

 

#119 2010-02-24 21:11

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

nikica írta:

Sziasztok!
Segítsetek nekem, kérlek! Nem tudom mi a bajom. November óta szenvedek a hasmenéstõl, egyszer elmúlik, de utána visszajön, már nem tudom mit ehetek és mit nem. A hasi görcsök már rendszeresek. Néha lázam is van. Voltam orvosnál, de õ a vizsgaidõszakra fogta, hogy biztos attól vagyok ideges, de nem voltam ideges. Most meg már nincs vizsgaidõszak, szóval okom sincs idegeskedni. Lehet hogy én is ilyen beteg vagyok? Mit tegyek, hogy kiderüljön végre mi bajom van, kihez forduljak? Segítsetek. Köszönöm!


A legjobb, ha van az embernek egy orvos barátja ;) amennyiben nincs, akkor sem árt, ha van valamilyen referencia az orvosról. A leírt problémáddal gyorsan el kellene menni egy gasztroenterológushoz. Persze, amikor én beteg lettem, nekem sajnos nem adtak ilyen tanácsot, rá is fizettem rendesen. Ne sokat habozz, minél elõbb, annál jobb.

Nincs jelen

 

#120 2010-02-24 21:13

nikica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Köszönöm a válaszod! Az orvosbarátom a vizsgaidõszakra fogta, szóval õt inkább kihagyom. Még egyszer köszönöm.

Nincs jelen

 

#121 2010-02-24 21:23

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

nikica írta:

Köszönöm a válaszod! Az orvosbarátom a vizsgaidõszakra fogta, szóval õt inkább kihagyom. Még egyszer köszönöm.


Nikica, arra kérlek, hogy ne floodolj, mert durcás leszek :(  Elég, ha egy topicba írsz, arra is kapsz választ...

Nincs jelen

 

#122 2010-02-24 21:41

nikica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Bocsika, kezdõ vagyok, de igyekszem belejönni, igérem. Ne haragudj :)

Nincs jelen

 

#123 2010-03-17 17:42

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia Moncsa85! Véleményem szerint, attól ez még lehet Crohn betegség, fõleg, hogy a vékonybél is érintett. Sajnos most a vastagbélen is találtak gyulladást. A Crohn betegségnek többek között, van olyan "változata" is, ami elsõsorban a vastagbelet érinti, de attól az még Crohn betegség. Ezt szokták Crohn-colitis néven emlegetni. Hogy nálad, melyik megjelenési forma lesz, még nem tudni. Meg kell várni a CT eredményét is, akkor többet tudunk majd, hogy nálad mely szakasz, illetve szakaszok érintettek. Abból, amit leírtál, én ezt Crohn betegségnek értelmezem.

Nincs jelen

 

#124 2010-04-11 09:06

Posuch
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok!

Én 3 napja tudtam meg, hogy Chron beteg vagyok. Az én tüneteim nem olyanok, mint amit Ti leírtok a fórumban. Nekem még (hála a jó Istennek) nincs fekélyem, vérzésem, de vannak 2 havonta menses idején 3-4 napig elhúzódó hasi fájdalmaim. Olyanok mint a vulkánkitörés fájás, egy nagyon erõs szúró fájdalom és elmúlik a fájdalom, széklet ilyenkor nincs, de van zöld epés hányás. Igazándiból voltam kábításos vastagbéltükrözésen és ott nem láttak, csak gyulladt szöveteket, abból vettek mintát,  szövettanra küldték és a szövettani eredmény írta le a Chron betegséget, a Asca véreredmény is erre utalt. Mint írtam, nincs fekély és véres széklet. Azt mondta az orvos nagyon kezdeti állapotban van a betegség.
Kérnélek Titeket, hogy írjatok az étkezésekkel kapcsolatban, mert már unom a pirítos kenyeret. Ételallergiát is kimutattak. Laktóz intolerancia, narancs, banán, eper, dinnye, tõkehal, tojásfehérje, paradicsom. És még szeretnék egy teljes ételallergiavizsgálatot csináltatni, mert úgy érzem ezektõl még sokmindenre lehetek allergiás. Például most nagyon rosszul vagyok 3. napja, mert 4-5 db húst ettem a párom kínai kajájából. Azt hittem nem lesz semmi baj, de tévedtem. Kezdõként sokmindent meg kell tanulnom.

Válaszaitokat várom. Üdv.

Nincs jelen

 

#125 2010-04-11 16:23

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia Posuch! Üdv a fórumon!
A helyzet az, hogy nem minden Crohn betegnek van fekélye, vagy véres széklete, és nem törvényszerû a hasmenés sem. Vannak enyhe lefolyású esetek, és vannak durvábbak. Ahányan vagyunk annyiféleképp alakulhat ez a betegség, természetesen lehetnek nagy hasonlatosságok, de két tökéletesen egyformát még soha nem alkotott a természet. Mivel még nagyon kezdeti állapotban van a betegséged, nagy valószínûséggel a tünetmentességet is sokkal könnyebb elérni, gyógyszereket bizonyára Neked is folyamatosan kell majd szedni.
Sokféle ételallergiád van, így részemrõl nagy bátorság lenne bármilyen tanácsot is adni. Talán, ha javasolhatom, vezessél egy füzetet arról, mikor mit eszel, hogy könnyebb legyen visszanézni, mi is okozhatta a panaszt, mivel nem mindig azonnal jelentkezik a probléma.
Olvasgasd a "Diéta kell vagy nem?" topicot, abból sok ötletet meríthetsz, és az étkezéssel kapcsolatos további kérdéseidet ott felteheted. Biztosan tudnak a betegtársak segíteni.
Tünetmentes idõszakot kívánok Neked!

Nincs jelen

 

#126 2010-04-11 17:08

Posuch
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia Marthuska!

Köszönöm válaszod. Minden jót!

Nincs jelen

 

#127 2010-04-23 17:03

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

ÉN

Igazábol minden jel arra mutat,és arra is kezelnek,már a diagnozisnál is M.Crohn van.De nem adom fel,jövöhéten megyek a 3.ik immunologushoz,hátha van a tarsojában valami,és gondol olyanra amire a többi nem.Vagy autoimmun,valamilyen (szisztemás gyulladás ,de ezt csak én gondolom),vagy Crohn,sok változat nincs sajna,de remélem rendbekapnak,mert egyre több melót kell vállalnom h fenntartsam magam,és nehéz betegen,így h nincs energiám.Meg ha alkalom nyílik rá kimennék külföldre is,de ott 12 órát bírni kell,így pedig nehéz.Vagyis beszélek jövöhéten a gasztrósommal is ha van egyéb ötlete nézzünk utána,mert nincs idõm,valamerre mozdulnom kell,mert ha így marad csõdbe megyek.

Szerkesztette: Breki (2010-04-23 17:22)

Nincs jelen

 

#128 2010-04-23 18:41

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Kedves Breki! Ha Crohn, ha nem Crohn, a Fórumra látogatónak egy támpontot jelent a panaszaidat illetõen a nicknév alá írt diagnózis. Ha változna a betegséged megnevezése, bármikor töröltetheted. Kívánom, hogy sikerüljön a lehetõ legjobb állapotba kerülnöd, hogy elképzeléseid, vágyaid valóra váljanak!

Nincs jelen

 

#129 2010-05-10 15:10

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Voltam ma a gasztrósomnál,kezd hajlani az autoimmun felé.Azt mondta csak Debrecenben,és Pécsen vannak jó immunologusok,itthon nincs.Esetleg Pesten.Azt mondta majd gondolkodik,Pécsen van ismerõse immunologus,csak eléggé be van havazva,de majd visszatérünk rá,mert mennie kellett referálni.
A fenekem egyre csúnyább,viszket,váladékozik is rendesen már,be vagyok tojva hogy sipoly vagy valami nyavaja alakult ki.Teljesen fel van maródva,pirosodva.Szerdán elmegyek a proktologiára,hogy vizsgálja át rendesen,vagy vegyen mintát,vagy nem tudom.
Lestár doki amit mondott nem jött be,neogranormon kenöccsel kellett kennem,és valami Aneon betétet használni,állítolag gyulladáscsökkentõ.Egyre több helyen látom,ez megint egy új okosság.
De láttam már nála is ilyen biorezonanciás gépet,a felesége foglalkozik vele,úgy néz ki kezdenek elmenni már õk is ebbe az irányba,de én abban a kütyüben nem hiszek..
Azt hittem ad rendes gyulladáscsökkentõ kúpot vagy kenõcsöt,vagy valami hatásos dolgot,mert annyi jót hallottam róla.

Nincs jelen

 

#130 2010-05-10 17:21

Timcsi35
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia Posuch
Nked hol csinálták az ételallergia tesztet? mert amit nézegettem az nagyon drága!
viszont hasznos!!!

Nincs jelen

 

#131 2010-05-10 20:37

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Errõl az Asca antitest kimutatásról még nem is hallottam,de néztem hogy a DEOEC immunologiai laboratóriuma is 2010 02 hóban vezette be.Ismerik ezt a gasztrósok?

Nincs jelen

 

#132 2010-05-20 09:45

Kittus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok!
Ide elég régen írtam... Azóta kiderült, hogy mi is a bajom... Legalábbis elvileg...
Az áprilisi tüki után a gasztrós doki azt mondta, hogy ez nem Crohn... Piros a belem a medroltól, ennyi... Elküldött Bõrgyógyászatra... Május elején a bõrdoki annyit tudott mondani a tüneteim alapján, hogy Bechet-kór:
"a korábban leírt, de azóta az immunszupresszív ther.-val már nem észlelhetõ apthosis, a Crohn betegséghez hasonló, de enyhébb lefolyású bélgyulladás, illetve lázas állapotok, hányinger, rossz közérzet és a papulopustulossus bõrtünetek még szemészeti tünetek hiányában is Bechet kórt vetnek fel."
Még konzultálnom kell a gasztrós dokival, hogy elfogadjuk-e ezt a diagnózist, avagy sem, ha igen, akkor neki és a bõrdokinak konzultálniuk kell, és utána 1 hét kórház az új gyógyszerek miatt.
A kezelés hasonló a Crohn-éhpz, ezért voltam rögtön jól a szteroidtól, és ezért sincsenek most tüneteim. Szteroid, immunszuprezzív, TNF, nagyon hasonló a kezelés... De most kértem, hogy ha lehet a szteroidot iktassuk ki az életembõl, mielõtt az utolsó hajszálamat is elvesztem, meg mielõtt magától elszállna a fejem... Meglátjuk mi lesz...

Mindenkinek jobbulást, és mihamarabbi biztos diagnózist.
Kittus

Nincs jelen

 

#133 2010-05-20 11:51

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia Kittus! Neked is jobbulást kívánok, és tünetmentes idõszakot!

Nincs jelen

 

#134 2010-06-08 19:03

Gábor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok! Az lenne a problémám,hogy kb 1 éve kezel egy gasztros orvos. Tüneteim: hasfájás...vándorol a fájdalom mindig máshol fáj..napok alatt változik a helye...hõemelkedés,láz,gyakori böfögés,magas crp.
Ezek a tünetek nagyából 3 havonta elõjönnek és volt amikor 1 hónapig is tartott. Annyira fáj ilyenkor a hasam hogy felállni,kihúzni magamat fájdalommal jár. Ezekkel a tünetekkel voltak vizsgálataim:
tükrözés 2x,MRI,ultrahang vérvétel,szövettan.Ez a betegség úgy zajlik,hogy amikor nincs ez akkor teljesen normális életem van semmi bajom,de kb 3 havonta elõjön!
De egyik vizsgálat se talált bizonyítékot a Crohn betegségre csak gyulladt területet láttak. Sok olyan tünet ami a Crohn betegekre jellemzõ 90%-ban nálam nincs. Pl: hasmenés(soha nincs),véresszéklet,fekély,sebes fenék! Általában a crohn betegeknek nincs fájdalmuk csak hasmenés v. fekély. De az orvos ezzel kezel, az a baj hogy nem kutat tovább csak a gyógyszereket variálja. Szedtem már szteroidot is kisérlet jeleggel,de csak 1 hétig és el is múltak a panaszaim,de többet biztos nem szedek mert a karomon a bõr megszakadt és ilyen repedések lettek rajta 1 hét alatt. Azt szeretném tõletek kérni,hogyha tudtok egy olyan orvost (nem is fontos hogy gasztros legyen), de akinek megvannak a vizsgálati eszközei és alaposan kitudna vizsgálni és bebizonyítanák,hogy ez crohn betegség v. nem!
Aki ismer egy ilyen orvost légyszíves adja meg az elérhetõségét, lehetõleg Bp és környékén...nagyon szépen Köszönöm.

Nincs jelen

 

#135 2010-06-08 21:08

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Off
Gábor ez fogós kérdés.Ezt hallgasd meg.2007 novemberében mûtöttek elõször.Mûtét utáni konziliumon a sebészek szájából a: "még nem is biztos hogy Crohn" mondat  hangzott el.Aztán december újabb mûtét és januárban mûtéti szövettan igazolta véglegesre a diagnózist.A belgyógyászom szerint már korábban is biztos volt a dolog õ látta a labort és a belsõmet is.Ilyen dokit szerintem nem találsz itt nem az eszközökön múlik.Összetett betegség és az aljasabb fajtából való.:(
On

Nincs jelen

 

#136 2010-06-08 21:55

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

szintén off: "Általában a crohn betegeknek nincs fájdalmuk csak hasmenés v. fekély."
ezt nem tudom, honnan szedted, de azt hiszem tudunk itt neked páran mesélni a fájdalomról...
picit olvass utána jobban a crohn-nak és a CU-nak is a fõoldalon, mert úgy látom vannak egyéb tévedések is a hozzászólásodban
on

mindenki ismer jó orvost, attól még lehet az neked nem megfelelõ, pontosan azért, amit zolcsi is írt, nem lesz attól neked se jobb, se rosszabb, ha valaki azt mondja, hogy "IGEN, Crohn", vagy hogy "NEM, nem az"

sõt... örülj neki, hogy nem hajtanak el, hanem kezelnek legalább valamivel, és még ha igazolódna is a Crohn, akkor is ugyanúgy fogják variálni a gyógyszereidet, mert nincs két egyforma beteg és mindenkinek más és máshogyan hat, sõt sajnos nagyon sok esetben gyógyszerrel teletömve is kutyakakit ér bármilyen jó cucc

Nincs jelen

 

#137 2010-06-09 11:10

Gábor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Értem...de had ne szedjek akkor olyan gyógyszereket amik jobban tönkre tesznek mint maga a betegség...fõleg akkor ne ha nem biztos hogy Crohn beteg vagyok...mert elég rossz érzés,hogy kapom a más és más gyógyszereket...de egy vizsgálat sem támasztja alá hogy nekem van Crohn betegségem. Egyedül az támasztja alá hogy visszatérõ és gyulladással jár. De az hogy pl. vándorol a fájdalom a hasamnál meg van amikor a vállam fáj,meg nincs hasmenésem,nincs fekélyem...pedig amekkora fájdalmaim vannak lazán csupa sebes lehetne belül minden...nekem nem az a fontos,hogy azt mondja meg az orvos hogy Crohn beteg vagyok vagy sem..hanem hogy kizárjon bármi más betegséget...mert annyiból hogy magas a crp-m meg hogy fáj, meg hogy visszatér szerintem nem egyértelmû hogy,crohn...

Nincs jelen

 

#138 2010-06-09 20:51

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Gábor!
Abból hogy fáj, hogy vissaztér és hogy magas a CRP-d ha nem is egyértelmûen crohn, de a crohnra totálisan ráillõ tünet. A fájdalomról meg csak annyit, hogy szerintem iszonyatosan tud fájni.. Szóval ebben egyet értek kbaluval, picit olvass utána. Egyébként a fájdalom vándorlásáról csak annyit, hogy egyáltalán nem biztos hogy "vándorol". szóval nem biztos hogy ez a legjobb kifejezés, lehet hogy csak kisugárzik, és csak te érzed úgy hogy itt meg ott meg amott is fáj. A vállfájdalom lehet egy izület is, ami szintén az egyik leggyakoribb jellemzõje a crohnnak. Szóval amiket itt elsoroltál egy az egyben ráillenek mint tünetek, de persze ettõl még mindig nem biztos hogy crohnról beszélünk és nekünk azt hiszem ezt mindenki nevében mondom, sajnos nem is tisztünk ezt biztosra kimondani. Bár így lenne, mert akkor én mindenkire azt mondanám hogy nem CU és nem is crohn a problémája. :)

Szerkesztette: Margóci (2010-06-09 20:53)

Nincs jelen

 

#139 2010-06-10 09:49

Gábor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Ok. Értem,hogy ezek a tünetek beleférnek a crohn betegségbe. De gondolom valami vizsgálattal ezt kilehet mutatni,hogy igen ez crohn betegség. Mert nekem vettek szövettani mintát és volt MRI-m is de, egyik se mondta ki feketén fehéren,hogy ez Crohn betegség engem csak ez zavar.
Hallottam egy olyan vérvizsgálatról ami elvileg kimutatja hogy, Crohn beteg vagy-e?...szerintetek ez hihetõ?

Nincs jelen

 

#140 2010-06-10 09:57

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

biztos lehetsz benne, hogy nincs ilyen vérvizsgálat

nekem sincs "konkrét" szövettanom, ami azt mondaná, hogy Crohn, mégis, amikor 3x feküdtem kés alá, mindannyiszor azt mondták a sebészek, hogy semmi kétség

8. éve kezelnek vele és nagyon nehezen akarták azt mondani, hogy Crohn, 3 évig jártam a poklok poklát, mert minden mást rá akartak fogni, szedtem az összes létezõ gyógyszert ami hasi tünetnél felmerülhet, aztán végül kiegyeztek a Crohnban az orvosok és sikerült beállítani a gyógyszerezést, így hosszabb tünetmentes idõszakot elérni (igaz ehhez hozzájárultak a mûtétek is)

én továbbra is azt mondom, hogy örülj neki, hogy legalább kezelnek valamivel, mostanában divatos azt mondani, ha nem találnak semmit, hogy IBS és menj agyturkászhoz, aztán amikor félholtan cipelnek a mûtõbe, akkor meg azt mondják, hogy bocs, tévedtünk, mégis valmilyen IBD

Nincs jelen

 

#141 2010-06-10 10:06

Geo73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok, csak kicsit vitatkoznék. Van ilyen vizsgálat, ASCA ANCA szerológiai vizsgálatnak hívják. Nálam is csináltak ilyet, de ez csak kiegészítõ vizsgálat, akkor szokták alkalmazni, ha nem eldöntött, hogy Crohn-ról, vagy CU-ról van-e szó, de mindenképp kell megfelelõ helyrõl vett szövetminta, colonoscopia, CT stb, pusztán ezzel nem lehet diagnózist felállítani.

http://www.vitalitas.hu/index.php?ctype=2&did=12742

Nincs jelen

 

#142 2010-06-10 10:53

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

én arra gondoltam, hogy egy szimpla vérvizsgálat nem fogja megmondani, mindenképpen összetettebb vizsgálat szükséges és még úgy sem biztos, hogy eredményes lesz

Nincs jelen

 

#143 2010-06-10 12:05

Gábor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Értem...köszönöm a válaszaitokat! Elég gáz, hogy ennyire nem lehet pontosan belõni ezt a betegséget...remélem találnak rá valami féle megoldást hogy, könnyeben felismerhetõ és kezelhetõ legyen.

Nincs jelen

 

#144 2010-07-29 16:14

misi 30
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok!
Új vagyok még itt és még nem igazán tudom mi a bajom de sejtéseim már vannak.
Nálam még nem diagnosztizáltak semmit, mivel még nem voltam gasztroenterológián, csak augusztus 12.-re kaptam beutalót Békéscsabára, mivel Békés megyei vagyok.Nekem úgy 2010 február környékén kezdõdtek a panaszaim, amikre csak nagyvonalakban emlékszem mivel akkor nem tulajdonítottam neki nagy jelentõséget.Illetve már régebb óta (1-1,5éve) észrevettem azt hogy túl sok a savam, nem egyszer éjszak is felébredtem hogy innom vagy ennem kell.Ezt fõleg a rendszertelen étkezésnek és a sok édességnek tulajdonítottam, de gyógyszert nem szedtem rá soha.Legelõször hasmenésem volt 1-2 napig, amire azt hittem hogy valamelyik családtagtól kaptam el valamit, mert elõtte már nem egyszer volt rá példa.Azután úgy március eleje-közepe felé hasfájásom volt köldök tájékon a jobb oldalamon, valamint néhány fájdalmas pattanásszerû kiütés lett a hasamon, amik pár nap alatt eltüntek.(ezt elõször szinte észre sem vettem csak miután a szabadföldben olvastam egy cikket a Crohn-betegségrõl, abban is volt hasonló tünet) Elmentem háziorvoshoz aki Cotripharm 480 antibiotikumot írt fel gyomorrontás gyanújával.Ezt beszedtem majd miután visszamentem mivel nem volt változás így elküldött ultrahangra(vese vagy epekõre, esetleg hasnyálmirigyre gyanakodva) ahol mindent rendben találtak valamint laborba ahol néhány érték magasabb volt a kelleténél(CRP12,6mg/l, serum bilirubin 31,8, direkt bilirubin 6,5, valamint az RBC, HGB,MCHC, %LYM, %NEU, serum vas volt magosabb a határértéknél de csak kevéssel.Idõvel (2-3 hét) a hasfájásom alábbhagyott azaz inkább másmilyen lett.Olyan belülrõl feszítõ érzés jobb alhasi részen plusz fokozott gázképzõdés.Mivel ekkor már elkezdtem olvasgatni a neten a hasonló tünetekkel jelentkezõ betegségekrõl, ráakadtam hogy többféle gyulladásos emésztõszervi betegségnél jelentkezik tejcukor intolerancia, így elhagytam a tejtermékeket az étrendembõl és valóban megszüntek a puffadásos tünetek.Ezután mégegyszer elküldött a háziorvos ultrahangra és mivel megint negatív minden, így a gasztrót javasolta ahova 7 hétre rá kaptam idõpontot.
Ezalatt az idõ alatt szedtem protexint szintén a házidoki javaslatára, de túl sok mindent nem vettem észre.
Hasmenésem, hõemelkedésem nincs, viszont evés után mindíg hangoskodik a bélrendszerem,valamint gyakran bogyós a székletem ami akár a bélfal megvastagodására is utalhat.Ezenkívül kezdettõl fogva a hasam jobb alsó részét kopogtatva olyan hagot ad mint mikor dobot ütögetünk.
Naggyából ennyi.
Tudom a crohn nagyon sokféle tünetet produkálhat, így a leírtakból nehéz következtetni bármire is, de ha valakinek bármi ötlete vagy hozzáfûznivalója van azt nagyon szívesen veszem és megköszönöm.

Üdv.:Misi

Szerkesztette: misi 30 (2010-07-29 16:50)

Nincs jelen

 

#145 2010-07-29 16:59

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Kedves Misi! Szeretettel üdvözöllek a fórumon! Való igaz, a Crohn betegség sokféle tünetet tud produkálni, de ez más betegségekre is igaz. A gasztroenterológiai vizsgálatokra mindenképp szükség van, hogy megtudd van-e gyulladásos bélbetegség a háttérben vagy nincs! Lehet ez akár egy emésztõrendszeri mûködési zavar (amely esetben nincs semmiféle szervi elváltozás), vagy akár valamiféle allergia, bár a megemelkedett CRP enyhe gyulladásra utal. A pontos diagnózist az orvos állíthatja fel. Sajnos elég sokat kell várni a vizsgálatokra, de biztosat csak az adhat. Kérlek addigis légy türelemmel. Várjuk a fejleményeket! Ha további kérdésed van mind a vizsgálatokkal, mind a tünetekkel kapcsolatosan stb., tedd fel bátran a megfelelõ topicban. Ha tudunk, válaszolunk.
Kitartást, és mielõbbi jobbulást kívánok!

Nincs jelen

 

#146 2011-01-19 13:09

Ana
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Kedves Mindenki!

Véleményetekre vagyok kíváncsi,ez a bizonytalanság teljesen elkeserít.
Tüneteim: hasmenés,amit idõközönként erõs alhasi görcs kísér,széklet távozásával minden fájdalom megszûnik.
                Néha csak reggelente van hasmenésem, ami nem jár fájdalommal.Elõfordul olyan is,h reggel kemény
                széklet, majd evés után hasmenés, és nem telt el a 2 wc közt 1 óra sem.
                Görcsös-folyós hasmenés alkalmával állandósul a hõemelkedésem.Vér nincs a székletben.

Vizsgálataim:Számos neg. UH. Vérkép teljesen rendben van, kivéve a koleszterint ami magas,57kg vagyok :).
                   Colonoskopia eredménye neg,szövettan nem volt. 

Orvosom szerint IBS-em van,amiben valahogy kételkedtem mindig is.Dicetel semmit nem ért,borsmenta kapszula csak egy kis ideig segített,utána minden kezdõdött elölrõl.Mostanság papayát iszom.
Azon gondolkodom,hogy összes leletemmel együtt el kéne mennem másik dokihoz.Crohn beteg van a családban.
Mit gondoltok?

Nincs jelen

 

#147 2011-01-19 13:33

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Ana!Jól gondolod,el kellene menni egy másik orvoshoz.Fõképp,hogy nem kaptál megfelelõ gyógyszert sem a problémáidra.

Nincs jelen

 

#148 2011-01-21 14:47

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?



Markos Edit egy kéréssel fordult hozzánk. Kérem minden crohn betegséggel viaskodó barátunkat, hogy legyen szíves segítsen Editnek.
Köszönöm szépen :)
aiolosz


Üdvözlöm a crohn-colitis.hu oldalát, BSc. Markos Edit vagyok a komáromi Selye János kórházban dolgozom és a pozsonyi Szlovák Egészségügyi Egyetem, ápolás mesterszakán, levelezõ képzés végzõs diákja vagyok. Szeretném Önöket megkérni az alábbi anonym internetes kérdõív kitöltésére. A kérdõív diplomamunkám része, melynek címe : A Crohn betegségben szenvedõk életminõsége.
Segítségüket elõre köszönöm.

https://spreadsheets.google.com/viewfor … E6MA#gid=0

Nincs jelen

 

#149 2011-01-22 13:53

Maja08
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok!
Kérlek segÍtsetek! Kislányom 2,5 éves születése óta rengeteg problémával küzdünk. Hasmenéssel és iszonyatos hasfájással kezdõdött. Viszont szépen fejlõdött,ezért az orvosok csecsemõkori hasfájásra gondoltak. Mára a hasmenés, székrekedéssel párosul, valamint zöld és nyálkás. A hasa sajnos, még minig nagyon fáj. Amit megállapÍtottak:laktóz, fruktóz érzékenység, fehérje alultápláltság, reflux, glutén allergia, meg még vagy 10 dologra allergia. A széklete emésztetlen,és az átlagnál lassabban gyarapszik, ezért Kreont kap. Hasi UH negatÍv, vérkép viszonylag jó volt egy éve. Az állandó fájdalmai aggasztanak nagyon! Enni alig tud valamit, amire az orvosok csak azt mondják egyen olyat, amitõl nem fáj a hasa. Tegnap vér volt a székletében.Elõfordul, hogy fel megy a láza, éjjelentealig alszik. Van, hogy jön egy viszonylag jobb idõszak, de azt mindig egy rosszabb periódus váltja fel. Több orvos vizsgálta már,de senki nem tud semmit, vagy azt mondják "anyuka képzelõdik". Mi a véleményetek, mit tegyek, kihez forduljak? Elõre is köszönöm a segÍtséget.

Nincs jelen

 

#150 2011-01-22 14:19

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia!

Borzalmas lehet egy anyának ezt megélnie, amit neked. Én sajnos valószínûleg soha nem szülhetek (hála ennek a remek betegségnek), de édesanyám a mai napig mondja, hogy kiskoromban (38 éves vagyok) állandóan rohangált velem, orvostól-orvosig, hogy valami nem stimmel velem. És nekem nem ennyire drasztikus tüneteim voltak, mint a te picidnek. Sajnos, anyunál is az "anyuka képzelõdik" besorolás alakult ki. Szeretném megkérdezni, hogy a felsorolt allergiákkal kapcsolatban tudjátok a diétát tartani rendesen? Tudom, hogy egy pici babánál borzasztó lehet egy tükrözés, igazából nem is tudom, hogy végeznek-e ilyet, de ez a vizsgálat nem merült fel? Bocsi nagyon nehéz okosnak lenni!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB