#51 2005-12-01 21:05

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Szevasz Hippo!

Az a tény, hogy a végbeled és a szigmabeled be van gyulladva, az akár azt is jelentheti, hogy a bajod kezd?d? colitis ulcerosa vagy akár valami más. Ha az orvosod szerint nincsen nagy gond, akkor hidd el neki és ne aggódj fölöslegesen, mert csak rontod a saját helyzetedet. Ha a bélnyálkahártya felszíni képe nem colitis ulcerosának nézett ki, akkor arról a gyulladásról azt kell feltételezni, hogy az nem colitis ulcerosa. Az orvos nyilván fölismerte volna. Ha biztosan állítja, hogy nincsen nagy gond, akkor hidd el neki, és ne idegeskedj mert tönkreteszed magadat.
Nincsen nagy gond, elmúlik, mondta az orvos, de hogy akkor miért fáj? Azért fáj mert be van gyulladva a beled. Egy gyulladás tud fájdalommal járni.
Hogy miért gyulladt és miért fáj: valószín?leg felborult a bélflórád egyensúlya az érintett gyulladt szakaszokon. Természetesen én nem vagyok orvos, kérd ki az orvosod véleményét.
Csínján bánj azzal a krémmel (kérdezd meg az orvost) de szerintem elég este egyszer bekenni. Ezenkívül nem ártana szedni a bélfájdalomra átmenetileg valamilyen bélgörcsoldót (kérd az orvosodtól), valamint el lehet kezdeni egy probiotikumos kúrát a panaszok megsz?néséig.
Továbbá ki kell várni a végét. Az id? választ ad majd minden kérdésre, ami most még nyitott kérdés. Egy teljes vérkép és egy immunszerológia sem ártana a félreértések elkerülése végett. Azt tudom mondani, ha fölöslegesen nem zaklatod föl magadat emiatt, akkor akár teljesen meg is sz?nhet a probléma. Minden egyéb esetben megtalálod az orvosodat.

Jobbulást! Csáó:
Sun'

Nincs jelen

 

#52 2006-03-16 22:51

Géza47
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Szt.Rókus Kórház Dr Török Attila fõorvos,nagyon profi nagyon korrekt és nagyon nehéz bekerülni hozzá!Nehéz idõpontot kapni, alapos és igyekszik a vizsgálatot a szükséges legkevesebb fájdalommal végezni.

Nincs jelen

 

#53 2009-10-15 00:18

Sulesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Sziasztok!

Én Proctitis-ben szenvedek kb másfél éve. Fájdalom eddig nem jelentkezett,viszont 2 hónapja vannak napok mikor naponta 8-10 vérzéssel járó(amibõl 6 szinte csak vér ürül)WC-n ülõs munkám van.Láttam hogy milyen gyógyszereket ír nektek az orvosotok,de a Xalazin kúpot nem említettétek.Nekem azt írták fel.Lehet azért nem írják az orvosok,mert nem használ?Vagy miért?Kérem váloszoljatok!

Köszönöm!

Nincs jelen

 

#54 2009-10-15 15:22

Sulesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Köszönöm a válaszod Gigi! Pont ma voltam újabb tükrözésen,és én is láttam hogy már 15 cm hosszan terjedt ki a gyulladás,a zárógyûrûtõl felfelé.Felírt a prof. Salofalkot,meg ha visszamegyek két hét múlva akkor ad valami kísérleti stádiumban lévõ gyógyszert.Kiderül úgy is , hogy használ-e.Már teljesen hozzászoktam hogy naponta menstruálok.Még egyszer köszönöm.

Nincs jelen

 

#55 2009-10-15 18:06

Sulesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Sziasztok!Még egy kérdésem lenne. Ezek a gyógyszerek amit szedünk tényleg lassítják (lebénítják) a spermiumokat?Azért kérdezem,mert 3 éven belül szeretnénk egy gyereket a párommal,és aggódunk emiatt.

Köszönöm válaszukat!

Nincs jelen

 

#56 2009-10-15 18:14

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Sulesz!
Az biztos hogy a gyógyszerek nincsenek jó hatással a spermákra de nem kell elkenõdni.Akkor kell gyereket tervezni amikor egy-két hónapra minden gyógyszert el tudsz hagyni tehát tünetmentes idõszakban.Én jelenleg imuránt szedek és a nyáron kihagytam 6 hetet ebbõl a célból és jelenleg a 18-ik hétben vagyunk teljesen egészségesen.:D Semmilyen káros hatást nem észleletem és nem is szabad ennyi idõ alatt.Úgyhogy emiatt ne aggódj össze fog jönni.

Nincs jelen

 

#57 2009-10-17 08:04

Sulesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Köszönöm válaszodat zolcsi! További sok sikert a gyógyuláshoz!

Nincs jelen

 

#58 2009-10-29 19:58

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Off...

Szia Sulesz, "megvagy"! :)

On

Mit mondott a doki?

Nincs jelen

 

#59 2010-05-23 02:54

Sulesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Szia Vicaa!Kicsit megkésve,de örülök hogy érdeklõdsz a hogylétem felõl. Nagyjából megvagyok,de vannak idõszakok amikor sokat vagyok az együlésesen. Az a szerencse Hogy olyan munkahelyem van ahol meg tudom oldani a problémáimat.Remélem te is remissziós idõszakban vagy! Mikor voltál utoljára az orvosodnál?
Nekem lassan kellene menni,de mindig kések. Az Újszászi prof. nagyon lelkiismeretesen foglalkozik velem. Felõle hetente is mehetnék. Kaptam kb. két hónapja a Budenofalk habot,most azt használom+a salofalkot is. Úgymond elmegy. Remélem ez az állapotom stagnál évekig. Mielõbbi remissziót!

Nincs jelen

 

#60 2010-06-10 19:57

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Szia Sulesz! Na, én is elég megkésve válaszolok. :P
Most jól vagyok szerencsére, de volt egy rosszabb idõszakom, be is tervezett a dokim egy tükit, de aztán rendberázódtam és most halasztottuk az "élményt". Május vége felé voltam nála.

Remélem te is egyre jobban leszel, az tényleg jó, ha olyan munkahelyed van, ahol nem gond, ha szaladgálnod kell és türelmesek veled. Minden jót és néha adj hírt magadról!

Uhh, bocsi a sok off-ért! (ideképzelni egy meghunyászkodós szmájlit)

Nincs jelen

 

#61 2010-08-10 09:26

Pezimapa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Sziasztok!

Teljesen új vagyok itt, sajnos csak most akadtam a fórumra holott több mint 15 éve szenvedek ezzel a betegséggel.
Széklet után vérzés, viszketés, csipõ érzés a panaszom, de néha az õrület határáig. Egyébként nincsenek panaszaim, hasmenésem stb., csak széklet után szenvedek hosszabb-rövidebb ideig.
Több orvosnál voltam az évek alatt, majdnem mindegyik mást mondott, legutóbb diagnosztizálták a PROCTITIS ULCEROS-at. Felírtak CIFRAN tablettát, azalatt a két hét alatt amíg szedtem nem is volt semmi bajom, aztán gyakorlatilag ugyanott folytatódott minden.

Ezzel kapcsolatban lennének kérdéseim:
1, Egyáltalán gyógyítható ez a betegség, vagy törõdjek bele, hogy így kell leélni az életemet? Esetleg állandó gyógyszer szedés szükséges? Antibiotikumon nyílván nem élhetek folyamatosan.
2, Próbálkoztam vmi természetgyógyásznak nevezett valakivel is adott vmi kínai immunerõsítõt. Én semmi javulást nem tapasztaltam, igaz csak másfél hónapja szedem. Van ezeknek értelme vagy ez csak pénzkidobás?
3, Próbáltam az étrendemen is változtatni, de nem tapasztaltam szoros összefüggést, vajon tényleg nincs is?
4, Merre induljak el, mit csináljak?

Minden tanácsot hálásan köszönök!

Pezimapa

Nincs jelen

 

#62 2010-08-10 13:45

monka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Pezimapa, hogy állapították meg a colitist, colonoscopia volt?
A cifrán egy antibiotikum. Ha colitises vagy, akkor ezen túl is kellett volna valamit adni, ha mást nem is, de legalább valami klizmát.

Nincs jelen

 

#63 2010-08-10 14:37

Pezimapa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Szia Monka! Köszönöm a véleményed, nem volt colonoscopia csak rectoscopia. Vmi kúpot is kaptam, de annak nem volt semmi hatása (posterisan) mást nem, itt tartok most.

Nincs jelen

 

#64 2010-08-10 19:35

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Pezimapa

Én adok neked tanácsot!
Én súlyos crohn betegként azt tapasztaltam, hogy a diéta rendkívül fontos. Tanácsom légy vegetariánus, és fokozatosan jó lenne ha az étel 50%-át nyers növények tennék ki (zöldség gyümölcs).

Nekem idén januárban volt vastagbéltükrözésem és a meglévõ vastagbélrészeket teljesen (!!!) épnek látták az endoszkópon, szépséghiba az volt, hogy a vékonybél részen találtak fekélyt.
Véleményem szerint  biztos lehetnek olyan táplálékkiegészítõk, teák gyógynövények amik segítenek. Mégis én megoldásként az étrend RADIKÁLIS megváltoztatását tartom jónak saját tapasztalatom alapján.
Ha nyitott vagy ilyen mérvû változtatásra keress meg ímélben és részletezem a tapasztalataimat.

Nincs jelen

 

#65 2010-08-25 21:18

vaszil
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Üdv mindenkinek!

Pentasa kúpot milyen módon lehet felhelyezni mert nekem nem sikerült, komolyan fájni kezdett. Nincs is kúp formája, nem is csúszik.
Más kúp ami kissé megolvad és csúszik simán felmegy. Vazelin kellene hozzá?
Ja, a diagnózis szövettan után proctitis ulcerosa kb. 6-7 cm-es gyulladás.

Nincs jelen

 

#66 2010-08-26 07:31

t.gizella
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Mindenképp kell valami síkosító,azzal sikerülni fog.

Nincs jelen

 

#67 2010-12-22 08:18

tina72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

szia!

Én is proctitis ulcerosában szenvedek, megpróbálok egy-két dolgot megosztani veled, de ha van még kérdésed szivesen válaszolok rá.
Nálam 2010 május óta van jelen ez a betegség,de mondhatjuk sokkal súlyosabb. Szintén Fejér megyében lakom.
Nekem elég rosszak a tapasztalataim a környékbeli orvosokkal.
Fél évig volt véres székletem,úgy ,hogy a dokik folyamatosan gyógykezeltek valamivel:(
Több orvos zsebét megtömtem, de sajnos két hét után és terápiájuk eredménytelensége után mindegyik széttárta a karját. Mondván keressek más orvost kifogytak az ötletekbõl.
Hát igen szomorú ez egy gasztroenerológustól, vagy proktolótus szájából annál inkább is mert az õ szakterületük. :(
A lényeg az,hogy én Vácon találtam egy olyan orvost aki ért is a betegséghez, rengetegen járnak hozzá, õt merem ajánlani, Székesfehérvár környékén Kisbéren pedig aki kiméletesen tükröz, kábitásban(semmire nem emlékszem végig szunyokáltam az egészet) A Váci orvos: Dr. Szalóki Tibor a Kisbéri: Dr. Székely András, bár Fehérváron is van jó szakember õ még nagyon fiatal és sajnos még sok mindenben segitséget kell kérnie a nála nagyobb beosztásban lévõ szakorvosoktól, de nagyon lelkiismeretes és rövid idõn belül õ is tud már javaslatokat irni gyógyszerekre.
õ pedig dr. Kurucsai Gábor õket merem ajánlani.
Amúgy a szteroidokról csak annyit,ha muszáj akkor tényleg szedni kell, mert késõbb rosszabbodhat az állapotod, igy jártam én is, nem vettem teljesen komolyan a betegséget, most visszaestem. és hidd el rosszabb sokkal intenzivebb.:((
Amúgy a szteroidot elsõ körben úgy is csak rövid ideig kell alkalmazni és,ha betartod az utasitásokat nem is lesz rá szükség többet. :)))) Vannak rossz mellékhatások,de a betegségnél még mindig jobb. Kicsit felpuffad az arcod a bokád, és talán egy két pattanás is elõjön. De nem kell tõle nagyon megijedni, arra kell törekedni,hogy minnél rövidebb ideig keljen szedni!!! Szóval fel a fejjel és Jobbulást kivánok mindenkinek!!!!!

Nincs jelen

 

#68 2010-12-22 09:57

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Lássuk be fél év már elég tapasztalatot ad,hogy kijelentsük nem kell félni a szteroidtol.Nálam soha nem jelentkezett semmilyen mellékhatás de én bizony félek egy picinykét.
Kedves Tina72,itt nagyon sokan tudnának mesélni a szteroid mellékhatásairol és sajnos nem a legjobbat.

Nincs jelen

 

#69 2010-12-22 10:01

Pezimapa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Köszönöm a tanácsokat!

Nincs jelen

 

#70 2011-02-16 13:50

S.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Sziasztok, én egy 21 éves lány vok... másfél éve változott meg az életem, amikor egyetemre mentem. Állandó székrekedésem volt, csak a hashajtót szedtem vagy fél évig. A háziorvos azt mondta csak az idegesség okozza, nincs semmi szervi bajom (bár vizsgálatra sem küldött el) ezt mégis kijelentette. Telt az idõ, néha nyákot találtam a wc-ben, persze én örlõdtem csak tovább, meg voltam róla gyõzõdve hogy van vmi bajom...végre eljutottam egy vizsgálatra, ahonnan tovább lettem irányítva, az a doki épp külföldre utazott mikor megtükrözött volna, egy vadidegen doki csinálta...a szövettanba nincs semmi izgalmas, az utolsó papíromon ez volt: proctitis ulcerosa non specifica...azóta elmentem magán dokihoz, mert a külföldrõl visszatért orvos nem tudta megmondani hogy pontosan mi a bajom...nem volt biztos a diagnózisban, láttam az arcán a tanácstalanságot, össze vissza beszélt. mindenhol azt olvasom h hasmenéssel jár ez a betegség...de nekem nincs ez a tipikus tünet, csak épp az ellenkezõje(állandó székrekedés). Szeretnék végre vkit találni aki ugyanígy van ezzel, aki megerõsítene... mert bennem egészen más kérdések merülnek így fel... egyébként holnap megyek magánba, fél éve nem voltam, mert ez az egyetlen tünetem maradt állandó, meg némi hasfájás, illetve izületi fájdalom épp pár napja és újra a nyák... Ez a doki úgy tekint rám, h proctitis ulcerosa-s beteg vok, de nekem még mindig vannak kételyeim, én pl. nemis szedek állandó gyógyszert, 1x csináltam végig egy Budenofalk-os kúrát...és ennyi. Bárcsak lenne vki, aki ugyanígy van ezzel....

Nincs jelen

 

#71 2011-02-16 14:56

k.and
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Kedves S!
Képzeld, én pont ma délelõtt voltam orvosnál, mert kb. két éve én is rettenettesen székrekedõs vagyok, sokat fáj a hasam, puffadok. Engem kb. 20 éve colitis-szel diagnoztizáltak, de már hosszú évek óta a tükrözések és a laborok nem mutatnak aktivitást. Elvégeztek egy csomó vizsgálatot, ami mind negatív lett. A mai vizsgálaton nekem is azt mondta a doktornõ, hogy proctitisem van kaptam rá kúpokat és étrendi tanácsot kb. 3-4 hét múlva kell jelentkeznem, hogy javultak-e a tünetek.
Üdv.:
Andi

Nincs jelen

 

#72 2011-02-17 12:55

Ashima
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Kedves S!

Mindenképp járj a végére mi okozza a panaszaidat.
Velem is hasonló történt. Székrekedésem volt és iszonyú hasfájásom. Fél évig hiába jártam mindenféle orvoshoz, fogalmuk nem volt mi bajom van. végül 3 héttel ezelõtt már nagyon rosszul voltam otthon, bementünk a kórházba és már mûtöttek is, vastagbél elzáródással!!! Ideiglenes sztómát kaptam. Ne várd meg míg ide jutsz!!!

Írj majd mi van veled!

Üdv.

Nincs jelen

 

#73 2011-03-29 10:07

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Sziasztok!

Jelenleg proctitis gyanús vagyok, de a vastagbéltükrözésem hétfõn lesz. Egyébként crohn beteg vagyok, tavaly mûtöttek párszor, most egy 8 éve inaktív kvázi végbélsipolyom kezdett el rosszalkodni. Ezért rohangászok vizsgálatokra már pár hónapja. Kb. 2 hete azt vettem észre, hogy ha széthúzom a végbélnyilást, akkor fent, a jobb oldalon egy vérvörös csík látható. Mondjuk érezhetõ is, de nem kimondottan csak székletürítés után fájdogál. Van amikor nem is voltam wc-n, és mégis vöröske, szúrogat..stb. Azt olvastam a proctitis leggyakrabban a végbél 3-10 cm közötti magasságában jelentkezik. Március 8-án voltam sebésznél, õ csinált végbél vizsgálatot (kézi-RDV) és beszondázta a sipolyt. Gyakorlatilag õ fogalmazta meg a proctitis gyanút, viszont erre a közvetlen végbélnyilás körüli gyulladásra semmit nem mondott. Ja és eddgi egyik orvostól sem kaptam gyógyszert, jelenleg is a mûtét óta elõírt 1 gr Pentasa-t kapom. Ne nevessetek ki, de így kénytelen voltam Reparon, illetve Sperti kenõcsöt használni, mert jobbat nem tudtam kitalálni, ez hol használ, hol nem. Most már az is felmerült bennem, hogy nem ártok-e, ha ezekkel kenegetem, de nincs jobb ötletem.

Nincs jelen

 

#74 2011-03-29 16:55

Panni27
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Tina! Sajnos nekem nagyon rossz tapasztalataim vanna Szalóki doktorral. Az én 17 éves fiamat hónapokig félre kezelte, aminek súlyos következményei lettek. Refluxal kezelte, savcsökkentõket írt fel neki, meg tápszert, mert nagyon fogyott, a fiam minden székelésnél erõsen vérzett fájdalmai voltak szinte az egész emésztõrendszerén, majd közölte, hogy õ most elmegy egy hónapra nyaralni, majd utána tovább vizsgálja. Ezek után a fiam kórházba került az I.sz. gyermekklinikán, középsúlyos állapotban 182 cm-vel és 50 kilóval és 3 végbélsipollyal. Az ottani prof. állította fel a diagnózist: Crohn, és egyértelmûen az volt a véleménye, hogy a fiam azért került ilyen állapotba, mert félre lett kezelve. Remélem neked szerencséd lesz! üdv

Nincs jelen

 

#75 2011-04-19 12:33

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Sziasztok!

Két hete voltam colonoscopián. Kicsit be van gyulladva a vastagbelem, illetve a végbelem. Kaptam Imurant, Pentasat és Budenofalk habot. Két hete használom a habot és sokat javult a helyzet, de nem az igazi. két-három naponta elõfordul, hogy véres (piros, nem sok) a wc papír. Igazából csak a papíron látom, de nem analizáltam agyon a székletet, ránézésre nem volt benne. Az a kérdésem, hogy milyen étrendet érdemes tartani, illetve  elképzelhetõ, hogy két hét nem volt elég, hogy hasson a Budenofalk hab? Jelenleg reszelve naponta 2 répát, 1 darab reszelt almát, és egy szétnyomott banánt eszem, mert ez eddig szépen rendezte a székletet, illetve a gyakoriságot. Mivel a vérzés nem akar múlni, ezért felmerült bennem, hogy talán ártok ezek fogyasztásával a gyógyulásnak? Elõre is köszönöm a segítséget!

Nincs jelen

 

#76 2011-12-29 00:27

Sulesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Helló Vicaa!
Megmondom õszintén,hogy azért nem adtam hírt magamról mert egy nyugalmi idõszakban vagyok, júliustól nem volt semmilyen negatív élményem.(napi max 2 illemhely)Jó lenne ha velem kezdõdne a Proctitis-es gyógyult betegek statisztikája.Remélem ez el fog tartani egy darabig(úgy kb. 40 évig)!Jó lenne tudni, hogy te is, meg a többi honfitársunk hogy tud ilyen tünetmentessé válni, legalább ennyi ideig mint én.Boldog új évet kívánok!Sikerekben gazdag ,de betegségben szegény 2012-es évet!

Nincs jelen

 

#77 2012-08-03 13:57

Gizus87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Sziasztok!

Tegnap diagnosztizáltak Proctitis ulcerosa-val, egyelõre nem sokat tudok a betegség lefolyásáról, kezdõdõ stádiumban vagyok de már nem proctitis, megjelentek a fekélyek. Nálam nincs hasmenés, csak véres, nyálkás széklet, talán minimálisan puhább az állaga.  Az alhasi, néha iszonyatosan erõs görcsök normálisak? A dokim jó fej, de semmit nem mondott amig nincs meg a szövettani vizsgálat eredménye. De én nagyon kiváncsi vagyok.
(Bocsi, nincs hosszú i betûm... ) Mire számithatok? Mire kell figyelnem? Étkezéssel kapcsolatban tudnátok segiteni?
Elõre is nagyon köszi!

Ui: A hozzászólások alapján tök jófejek vagytok! :)

Nincs jelen

 

#78 2013-01-01 14:40

Emõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

December közepén voltam tükrözésen és a rectumban kb.7-8 cm-tõl distal felé egészen a belsõ analis sphinctering a
nyálkahártya oedemas,erythemás, térképszerü fibrines alapu fekélyekkel fedett. Proctitis ulcerozának megfelelõ.
Salazopyrin en 500 mg 3*2, Salofalk 4 g végbélszuszp. Xalazin kup. A Salazopyrintõl nagyon rosszul vagyok hányinger,szédülés,fülzugás,kéz láb remegés, vérnyomás ingadozás, alvási zavarok, még nem tudtam az orvossal
beszélni de ez rosszabb mint maga a betegség. Másnak is voltak ilyen panaszai, vagy csak én vagyok érzékeny rá.
Örülnék, ha valaki válaszolna.

Nincs jelen

 

#79 2013-01-23 22:11

szilva1980
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Sziasztok,

1 hete derült ki, hogy Proctitis Ulcerosám van, eddig semmit nem tudtam errõl a betegségrõl, most viszont elég durván bemutatkozott. A múlt heti colonoscopia után a doki Pentasa granulátumot és Entocort beöntést írt fel, aztán 2 nap múlva annyira rosszul voltam az állandó hasmenésektõl,h az ügyeleten kötöttem ki. Hétfõn tudtam elérni a dokit, aki ezek után Medrolt írt fel 4*16mg-ot. Hetente kell csökkentenem az adagot fél tablettákkal. Ti milyen adagokkal indultatok, nem sok ez egy kicsit? Az igaz, hogy teljesen megszûntek a tüneteim, de most leginkább az olvasott mellékhatásoktól vagyok rosszul...
Légyszi írjon, akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban...

Elõre is köszi :)
Szilvi

Nincs jelen

 

#80 2013-03-05 11:51

csillivilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Sziasztok!

Tegnap voltam tükrözésen, ahol megllapították a Procitis Ulcerosát. A doki nem igazán mondott semmit róla. Az én tüneteim véres széklet él éve, idõnként hasmenés, gyomorkorgások, esetleg kis puffadás, küönösebb fájdalmaim nincsenek. A doki salofalkot, és salazopyrint írt fel. Elolvasgattam az eddigi hozzászólásaitokat, de ezt a salazopyrint nem értem miért írta fel. Egyébként a tükrözésen azt mondta kis terület van begyulladva és hogy "szép"....Egyébként már 1 hónapja járok vele dokihoz, és már az általános sebészeten a doki azt írta a leletemre, hogy colitis gyanúja miatt menjek a gasztóra. Már akkor elkezdtem nézegetni ezt a betegséget, az anyukám javaslatára leálltam a liszttel (õ olvasta hogy sok autoimmun betegen segít ez) és mintha nekem is jobb lett volna tõle, nem minden alkalommal volt véres székletem. Nektek nincsenek ilyen tapasztalataitok egyébként?

Köszönöm a válaszokat elõre is, és gyógyulást mindenkinek.
Csillivili

Nincs jelen

 

#81 2013-05-02 17:24

EdemG
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Sziasztok!
30 éves férfi vagyok, kb 2 hónapja csatlakoztam a Proctitis Ulcerosá-sok táborába.
Lehetséges, hogy egy szelídebb verzióját fogtam ki a betegségnek, mert az egyetlen tünetem a véres széklet. Nincs hasmenés, székrekedés, fájdalom. Le is kopogom, remélem nem fog rosszabbodni.
A betegséget a László kórházban állapították meg colonoscopiával ill szövetmintával.
Elõször Salofalk 500-as kúpot írtak fel, ebbõl benyomtam 60 darabot (napi 3), a vérzés valamelyest csökkent, de nem szûnt meg. 2 napja voltam a dokinál, aki most áttérített engem Salofalk 500 tablettára (napi 3x2) és Budenofalk végbélhabra (napi 1). Az utóbbit még nem kezdtem el használni, mert még nem tudtam kapni.
Az étkezésben most arra jöttem rá, hogy olyan ételeket kell enni, amitõl puha lesz a széklet (fõzelékek, gyümölcs, joghurt, stb), ezért talán nem fogja felsérteni a végbél belsõ felületét. Továbbá kerülöm a csípõs, zsíros ételeket. Áttértem a laktózmentes tejre, csapvízbõl az ásványvízre, gyengébb kávéra. Nem tudom, hogy mi okozhat problémát, ezért igyekszem minél kímélõbb ételeket enni.
Ma reggel a székleten kb egy cseppnyi vér volt, tehát most jól áll a dolog az eddigihez képest.
Most még nem tudom, hogy nálam ez egyszeri alkalom-e vagy vissza fog jönni, ha elmúlik teljesen.
Sajnos elfelejtettem megkérdezni a dokit, hogy ha ne adj Isten eláll a vérzésem, akkor is szedjem továbbra a gyógyszereket?
Szívesen beszélnék olyan emberekkel, akiknek hasonló tüneteik vannak/voltak. Kíváncsi vagyok, hogyan kezelik magukat és hogy alakult a betegségük az évek folyamán.
Persze keményebb tünetekkel rendelkezõ emberek véleményét is rendkívül szívesen meghallgatom.
Üdv,
Ádám

Nincs jelen

 

#82 2013-05-02 23:42

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

EdemG írta:

Sajnos elfelejtettem megkérdezni a dokit, hogy ha ne adj Isten eláll a vérzésem, akkor is szedjem továbbra a gyógyszereket?

Ádám, ez nem olyan betegség, mint a nátha, vagy olyasmi, mint a fejfájás...hogy addig szeded a bogyókat, amíg el nem múlik. Nehogy abbahagy a gyógyszerek szedését. Néz körül a topicokban, sokat ismerettel gyarapodhatsz és fogsz találni sorstársat is.
A "Ki kicsoda" topicban nagyon sok ember bemutatkozott, ott azt is lehet látni, ki colitiszes, ki crohnos etc.

Nincs jelen

 

#83 2013-05-04 09:25

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

EdemG
A betegségem nagyon aktívba fordulásakor, de még azelõtt, mielõtt normális orvos diagnosztizálta volna egyre többször volt véres. Kolonoszkópia után meg kb. mint a tigriskenyér. Viccesen hangzik, de "csodaszép" csíkos volt. Pentasaval kezdtem, 1 hónap múlva Budenofalk (budezonid) 9 mg =3 × 1 tabl. 1 hónapig, majd 6 mg utána 3 mg 1-1 hónapig és elmúlt a vérzés.
Volt olyan, hogy a mandulaliszt kissé nagyobb darabkáit megéreztem, nagyon fájdalmas volt. Ez mikor Budenofalk tabl.-t szedtem.
Szerintem, és most mióta újra itt vagyok, nagyon sokat segít az alma, répa, cékla, saláta, barack és nektarin, sok finom étvágygerjesztõ zöldség és gyümölcs.
Zabpehellyel is volt problémám. Konkrétan azzal amiben benne volt a barna szál a zabpehely közepén, nem tudom hogy nevezik [szakkifejezéssel]. A Spar-osban nincs barna szál, érdemes megpróbálni, turmixokat inni.

Nincs jelen

 

#84 2013-05-04 09:54

EdemG
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

diatomaceous algae: Tehát neked is "csak" vérzés volt fájdalom és hasmenés nélkül? És utána elmúlt a vérzés, utána mi történt? Milyen volt, amikor nagyon aktívba fordult?

Közben megtaláltam:
http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic … 310#p72310

Szerkesztette: EdemG (2013-05-04 10:10)

Nincs jelen

 

#85 2013-05-04 10:12

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Nem csak vérzés, hanem egyre gyakrabban hasmenés, véres nyákos hasmenés, fájdalom, láz. Még diagnosztizálás elõtt 5 hónappal annyira rosszul voltam, hogy kórházba kerültem. Azt mondták hogy vakbélgyulladás, én meg mondtam, hogy Crohn. 5 hónappal késõbb lett diagnosztizálva, de akkor már hetente többször volt hasmenés, és szinte mindig volt vér.
Ja és ugye, van amikor nem is a felszínén volt vér, hanem benne.
A legrosszabb az elsõ egy év volt. Pentasa mellett rengeteg dologra allergiás lettem. Én imádok a magokat, meg az aprómagvas gyümölcsöket, mindegyik kifogott akkor rajtam.
Amikor nagyon aktívba fordult, kivétel nélkül belázasodtam, és nem volt erõm enni, úgyhogy csak ittam.

Nincs jelen

 

#86 2013-05-05 19:06

EdemG
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

aiolosz: Az elsõ véres széklet elõtt 2 héttel antibiotukomot szedtem torokfájásra. Nem lehetséges, hogy az felborította a bélflórámat és ezért begyulladt a végbelem? És mivel most már az utolsó 4 székletem is vérmentes volt, a gyógyszerek és a helyes(nek vélt) táplálkozás miatt, ezért esetleg van rá esély, hogy ez egy egyszeri alkalom volt és többet nem lesz?
Mivel ez az elsõ remisszióm, nem tudom ezeket.
Elvileg létezik, hogy valakinek csak egy aktív periódusa lesz és utána végleg elmúlik, nem?

Az a baj, hogy csak júni közepén van idõpontom a dokival és ha mondjuk 2-3 hétig tünetmentes leszek, akkor is változatlal adagokban szedjem a gyógyszert? Nehogy többet ártson, mint használjon... :(

Nincs jelen

 

#87 2013-05-05 19:21

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Ha baj van menni kell, és kötelesek ellátni ha baj van. Sokan félre értelmezik a törvényt.
Hová jársz orvoshoz?
Antibio után lehet. Clostridium difficile tenyésztésed nem volt? Érdemes lenne!

Nincs jelen

 

#88 2013-05-05 19:31

EdemG
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

A László kórházba járok.
Volt Clostridium difficile tesztem és negatív lett. A/B toxinra szintén. A kórházban leadtam 5 székletmintát és nem mondták, hogy bármit is megállapítottak volna belõlük.

Nincs jelen

 

#89 2013-09-04 19:53

LV4
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Sziasztok!
Engem fél éve diagnosztizáltak proctitissel. Eleinte csak a nyákos széklet volt, Salofalk kúpot kaptam. Használtam is, de rettentõ kellemetlen mellékhatásai voltak, fel is puffadtam tõle nagyon, és alig vettem észre javulást... Szóval másfél hónapja abbahagytam, viszont 2-3 hete már elõfordul, hogy hasmenésem is van, bárhol, bármikor, bármitõl. Vannak jobb és rosszabb napok... Próbáltam sok gyümölcsöt, zöldséget enni, de sok változást nem vettem észre, a kúptól sem. Átmehet ez colitisbe? Ezentúl mindig ez lesz? Nem olyan a munkám, hogy megengedhetem magamnak a wc-re rohangálást minden egyes evés után. Elég elkeserítõ, még csak 22 éves vagyok. Kinek mi vált be? Hallottam, hogy a rostra figyeljek oda.. De hogy, sokat egyek, vagy hanyagoljam? A dokijaim nem mondanak semmit.

Nincs jelen

 

#90 2013-09-05 15:48

EdemG
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

LV4: ami a hagyományos gyógyszereket illeti nekem a Xalazin kúp jobban bevált, mint a Salofalk. Pedig elvileg ugyanaz a hatóanyaguk.
Még nem jöttem rá a megfelelõ diétára, de szerintem a rosttól nem kell tartani. A glutén sokkal inkább valószínûsíthetõ, hogy problémát okoz. Te most milyen diétát követsz? Próbáltad már a paleót?

Nincs jelen

 

#91 2013-09-06 23:23

LV4
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

EdemG: Köszönöm a gyors reagálást! A Xalazin-tól nem puffadtál fel, nem csípett, vagy okozott hasmenést..? Eddig nem követtem semmilyen diétát, mert eddig nem voltak olyan panaszaim, hogy indokolt lett volna (csak ugye az utóbbi hónaptól), illetve így is nagyon vékony vagyok, ha még diétáznék is, elfogynék. :S Valamint mindenhol azt olvastam a neten, hogy nincsenek olyan ételek, amik javítanának/rontanának a dolgon igazából. A kávét csökkentettem, helyette gyakran olyat iszok, amiben nincs csersav, almát és krumplit próbálok sokat enni. Mostanában pedig az aloe vera ivókúrával kísérletezek. A paleót még nem próbáltam. Neked bevált?

Nincs jelen

 

#92 2013-09-11 10:38

EdemG
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

LV4: nem puffadok tõle és ha csíp is akkor is csak pár másodpercig. Ha este, lefekvés elõtt nyomom fel, akkor benn is marad. Párszor reggel nyomtam fel és akkor elõfordult, hogy a mozgás miatt ki akart jönni.
Két hétig csináltam, hogy csak húst, halat meg zöldséget ettem és csak mentes vizet és kamilla teát ittam. Ekkor tünetmentes lettem (akkor még nem szedtem a Xalazint), de nagyon lefogytam én is. Az a baj, hogy nem tudom sokáig tartani ezeket a szigorú diétákat. :( Meg az orvosok nekem se mondanak semmit a diétával kapcsolatban, nem ismerik el, hogy a glutén vagy a laktóz lehet a felelõs. 1-2 héten belül el fogok menni egy másik orvoshoz, hátha õ többet fog mondani. A legutóbb a gasztroenterológus megmérte a vérnyomásom, meg meghallgatta a tüdõm, ahelyett, hogy valami széklet- vagy vérvizsgálatra rendelt volna. Lehet, hogy csak valami hiányzik a bélflórámból vagy valami benne van, aminek nem kellene és ezért van ez az egész véres széklet probléma.

Nincs jelen

 

#93 2014-05-12 21:27

lazzi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, és a segítségeteket szeretném kérni. Proctitisnél mivel lehetne elállítani a vérzést?
Salofalk klizma, Budenofalk hab mintha fokozná a vérzést.
Köszönöm

Nincs jelen

 

#94 2014-05-13 18:20

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Szia!

Én is colitises vagyok 3 éve. Nekem a Budenofalk hab nem jött be. Még több volt a vér tõle.
A salofalk klízma az jobb volt. Attól gyógyultam de nem tökéletesen.
Ami bejött nekem az a medrol. Fájt az izületem tõle de megérte szedni.
Mellette még persze imuran és salazopiryn.

Nincs jelen

 

#95 2014-05-16 14:36

lazzi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Köszi e.zsolt! Nekem 7 éve van a betegségem, de csak most tudták megállapítani, hogy colitis.  Amikor kezdõdött én is szedtem Medrolt, de iszonyú mellékhatásai voltak, és ezt most nem szeretném. Kb. 5 évig tünetmentes voltam, de most valamiért szörnyen bedurvult, és semmi nem hat. Nem tudom mit csináljak.

Nincs jelen

 

#96 2014-05-16 15:55

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Amikor tünetmentes lettél milyen gyógyszereket szedtél és most miket szedsz?
Lehet valamilyen ételtõl estél vissza. Én mindig valami kajától.

Nincs jelen

 

#97 2014-05-30 09:26

lazzi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Szia Zsolt!
Bocs, hogy eddig nem válaszoltam. Hát tulajdonképpen nem tudom mitõl lettem tünetmentes anno. Kaptam Medrol lökésterápiát, de amint elhagytam újra és újra visszatért a vér. Fél év múlva kezdtük az Immuránt, és két hétre rá elmúlt a vérzés ( azt mondják, az Immurán csak kb. 3-6 hónap múlva kezd hatni.....). Ezt 1 évig szedtem. Utána már csak Pentasa 500 mg 3x1, és minden este Salofalk klizmát. Ezzel szuperül elvoltam évekig. Végig diétáztam, nem ettem semmi bélingerlõ ételt. Most meg gondolt egyet, és beindult. Újra próbáltuk az Immuránt, de semmi hatás. Nagyon nem szeretném a Medrolt, fõleg, hogy anno nem is hatott...

Nincs jelen

 

#98 2015-03-16 09:58

Bakter
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Sziasztok!

Nekem is proctitis van, a kérdésem az lenne, hogy másnak is ilyen szörnyû ez a wc téma, mert én reggel ébredés után kb 5-ször megyek székelni(mindenféle állagút), bár nekem vér nincs csak nyák. Roppant idegesítõ, hogy egyszerre nem tudom produkálni. Utána lenyugszik és kb el vagyok délután 5-ig, akkor megint 2-3-szor. Tartogatni nem tudom max pár percig, néha már szétrobbanok az idegtõl. Rajtunk a hasfogó nem is segít, mert nálunk az a rész van begyulladva ami a tartásért felelõs. Imuránt,salofalkot, medrol szedek, olyan jól vagyok fizikálisan hogy egy házat letudnék bontani, kondizni is járok, de wcézéstõl már úgy félek hogy szétvet az ideg, fõleg a tehetetlenség miatt. Nem igaz hogy mindenféle szar gyógyszert beszedünk és semmi. Legjobban a munkám féltem, mert mindennap egy kész kihívás. Komolyan mondom a tököm ki van az egésszel. Ha lehetne választani inkább levágatnám a 3 ujjam ehelyett a betegség helyett.

Nincs jelen

 

#99 2015-05-23 13:13

nissanka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Sziadztok,uj vagyok itt,most talaltam ra az oldalra.Szeretnék olyanokkal beszélgetni itt,akiknek proctitisük van.Számomra nagyon uj még a dolog,1 honapja diagnosztizálták tükrözéssel,kúppot kaptam,amitol 3 nap mulva rendezodtek is a dolgok,de azota már kétszer visszatért....a doki semmi féle felvilágositast nem adott,hogy pld.étkezéssel mire figyeljek,ha egyaltalan szamit valamit.Igy most magamtol probalok valtoztatni....semmi kenyér,cukor,inkabb parolt zöldség,párolt hus,és sok cékla...de ez nyersen vagy párolva jobb?Meg egyáltalan a zöldseg féleket párolva vagy nyersen jobb enni?Tudnátok etrendben segiteni?

Nincs jelen

 

#100 2015-05-23 19:24

rencsike84
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Proctitis Ulcerosa

Szia nissanka!Nekem is proctitisem volt,december óta tünetmentes vagyok.Én mikor aktív volt a gyulladás mellõztem a tej és tejtermékeket,és a rostban dús ételeket.Nyers zöldségekkel is csak óvatosan.Én fehér kenyeret ettem,kiflit,zsemlét,sovány husit,leveseket.Édességek közül inkább sima töltetlen kekszeket ettem,cukrász sütit nem mert azokban mindegyikben van tej.Zsíros,nagyon fûszeres kajákat is jobb ha kerülöd,amíg meg nem gyógyulsz.Milyen kúpot kaptál,és mit jelent az hogy már kétszer visszatért?Mik a tüneteid,és mekkora rész van begyulladva a vastagbeledbõl?Bármi kérdésed van nyugodtan írj!:)

Szerkesztette: rencsike84 (2015-05-23 19:36)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB